DAG-AGENDA. Zaterdag 28 Juli, 's rnidd. drie uur. Zweminrichting „De Zijl": Wedstrijd zwemmen. Sassenheim. Maandag 30 Juli, s n-idd. twee uur. Alg. Ver. v. Aandeel- houders v. d. N.V. Bloembollenbeflrijf Baartman en Koning, ten kantore der N. V. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Juli a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren G. F. Reijst, Steenstraat 35, Telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31. Telef. 1313. aan, waarmede het griendhóut verwij derd moest worden, dat de weg afsloot Daarna verzocht hij den Minister de laatste obstakels, die symbolisch over den weg waren gespannen, weg te s too ten. Rede van Minister Kan. Minister Kan, de rede beantwoor dend, wees er met nadruk op, welk 'n groot, verdienstelijk werk hier is ver richt, door opnieuw een duizend hect aren vruchtbaren cultuurgrond aan ons land toe te voegen en hoe dit wel dadig samenging met het verschaffen van werk aan honderden werkloozen. Dordrecht was hiermede 't Rijk ten voorbeeld geweest. Hetgeen thans op initiatief van het Rijk in het Noorden plaats vindt, waar de bodem door de werkloozen uit vijf steden tot cultuur grond wordt omgewerkt, zou wellicht geen doorgang hebben gevonden, in dien Dordrecht niet het voorbeeld had gegeven van wat mogelijk was, wan neer deze rijpe, bloeiende landen te voorschijn worden gebracht uit de rietlanden van weleer. De minister wenschte de gemeente Dordrecht en vooral de vereeniging „De Biesbosch" succes met het werk dat hier is volbracht.. Daarna stootte de minister de laat ste hindernissen weg1, en 25 K.M. mo derne, mooie grintweg waren voor het verkeer opengesteld. De burgemeesters van de gemeenten Dordrecht en Dubbeldam voerden daarna het woord. De eerste, de heer P. L. de Gaay Fortman, memoreerde de energie van de heeren Stoop en Jansen, die dit groote werk entameerden en wisten door te voeren, daarin bijgestaan door den secretaris der vereeniging, den heer Joh. A. Vis. Hij wees op den ge denksteen, die hier ter plaatse door een dame uit Dordrecht is opgericht, en die nog eeuwen zal getuigen van wat de energie van een stad en het werk zijner werkloozen hebben ver richt. De burgemeester van Dubbeldam, de hr B. Groeneveld, sprak den dank zijner gemeente uit, voor de over dracht van het keurig aangelegde we gennet, dat de gemeente Dubbeldam hoegenaamd niets heeft gekost. Een autotocht door den polder. Vervolgens werd per auto een tocht gemaakt door de herwonnen landen. Wijd staan de blauwige horizonten rondom in zonlicht glanzende groene landen, waar overal de koeien en de paarden veilig weiden, waar de land man den rijken oogst binnenhaalt van den vetten bodem, die door het water verzwolgen was. Bij de Zuidhaven scheepte het gezel schap zich in vier boaten in, waarna men over de Nieuwe Merwede, het Hollandsch Diep en de Dordtsche Kil terugstoomde naar Dordt. Het Zuid-Hol landsche waterland toonde zich op dezen warmen Julidag op zijn schoonst. Het rijpe land glijdt langzaam achter ons weg Rechts de getemde Biesbosch met zijn statige dijken, links het Brabant- sche Biesboschland, dat nog de droog legging in toekomstige jaren wacht. Het gaat over het breede Hollandsch Diep en onder de stalen Moerdijkbrug door, die men bezig is te versterken. Vervolgens met scherpen hoek naar Willemsdorp. langs de Dordtsche Kil, waar groote sleepbooten zware Rijn aken, achter zich sleepen.... Het gaat tusschen de hooge Holland sehe dijken, waarover kleine huizekes met hun scherpe gevel neuzen nieuws gierig heengluren, in de richting van den massieven Dordtsclien toren, waar van het machtig silhouet Papendrecht schijnt te bereiken. Om 9 uur wordt in hotel „Ponsen" gedineerd, waarbij in verschillende speeches nogmaals' wordt gememo reerd, hetgeen hier is verricht. Minister Kan doelde mede, dat de heer Jansen, ter erkenning van zijn verdiensten, is benoemd tot officier in de Oorde van Oranje Nassau. TEUN OTTOLANDER NAAR INDIë TERUG. De bekende planter, de heer T. Otto- lander, tijdelijk te Boskoop verblijven de, is voornemens in de eerste week van Augustus weer naar Ned.-Oost- Indië te vertrekken. CHR.-HIST. ZOMERCONFERENTIE. Te Lunteren is de Christelijk-Histo- rische Unie in zomerconferentie sa mengekomen. De belangstelling was groot er dan andere jaren. Woensdagavond sprak dr. Schok king, lid der Tweede Kamer, over: „Volkenbond en Christendom". Hij zeide o.m.: De Volkenbond is niet een superstaat, maar een samenwerking van staten. Er zijn evenwel verschil lende omstandigheden, die maken, dat de Volkenbond niet die uitwerking van zijn grondgedachte doet zien, wel ke wel gewenscht zou zijn; wij hebben met menschenwerk te doen en telkens zullen wij stuiten op veel mensche- lijks, maar het eigenlijke doel dat moeten wij aanhangen. Zal de Volkenbond een oorlogskind blijven, met de kiem der ondergang bevrucht, of zal hij, door gestadig vasthouden aan de groote grondge dachte, werkelijk den vrede doen be houden? Hier ligt voor Christenen en Kerk een taak! De verhouding van het Christendom tot den Volkenbond trekt spreker sa men op de Kerk, als draagster van het Christendom. De Kerk heeft de blijde boodschap van de verlossing van den mensch te verkondigen; zij heeft daar om in het licht der eeuwigheid heel het natuurlke leven te doen zien, den wil Gods als het allesbeheerschende beginsel te loeren zien, zoowel voor het gemeenschapsleven als voor het individueel leven: er is geen uitzon dering voor de geldigheid van het Evangelie, ook niet voor de terreinen van de internationale politiek. De Kerk heeft geen richting aan te geven, maar zij heeft wel het Evange lie te doen zien als beteekenis hebbend ook voor de internationale politiek. De Kerk mag niet afzijdig staan tegen over de grondgedachte van den Vol kenbond, omdat die gedachte grond vindt in het Evangelie en daaraan ontleend is: niet macht of geweld mag beslissing brengen, de staten hebben het recht te dienen. De Kerk moet zich voor die grondgedachte inspannen, ook om haar inhoud niet in haar te gendeel te doen omzetten. Spreker betreurt het dat velen met een beroep op de Heilige Schrift tegen den Volkenbond opponeeren. Het is, zoo zegt hij, niet te ontkennen, dat de anti-goddelijke macht zich overal doet gelden, maar dat neemt allerminst weg, dat het goede, het zoeken van het recht, moet gesteund worden. Voor een band tusschen Kerk en Volkenbond pleit spr. zeker niet. Maar kan de Kerk, kan het Christen dom, onverschillig zijn, wanneer het haastig grijpen naar de wapenen wordt teruggedrongen? Want de oor log is een geesel. Ons beginsel eischt bevordering van den vrede: de rechts- oefening vindt grond in den wil Gods. Het zal van hen, die het goede willen, afhangen, of de zwakke plant van den Volkenbond zal vertreden worden of dat haar de gelegenheid wordt gebo den tot opbloei. Naar aanleiding van vragen, zeide dr. Schokking in de discussie nog, dat er voor scepticisme reden genoeg is, maar dat den menschen moet worden duidelijk gemaakt, dat er een gedach te is, die men als Christen moet aan grijpen: Christus is de eenige, die een basis ohder den Volkenbond kan zet ten. Alleen van de grondgedachte van den Volkenbond uit inag "critiek ge oefend worden op het werk van Genève HET OUDE STADION. Door den heer E. Polak is bij den gemeenteraad van Amsterdam een voorstel ingediend, waarbij B. en W. worden uitgenoodigd stappen te doen, opdat niet aanstonds het oude stadion op 1 Januari 1929 gesloopt zou worden, zoolang niet elders in de gemeente ir voldoende mate goed geoutilleerde sportvelden zijn aangelegd en op na der te bepalen voorwaarden het oude stadion in gebruik te geven aan de Yolkssportorganisatie. PAULUS' REIZEN. Bij de Uitgeversfirma L Rivière en Voorhoeve te Zwolle is in bewerking een belangrijke uitgave over de Reis van den grooten Apostel Paulus door Klein-Azië en Europa, waarvan het eindpunt de wereldstad Rome is. Het werk zal getiteld zijn: „Naar Rome", er minstens 15 vel druks tekst bevat ten, van royaal formaat en voorzien zijn van interessante illustraties. De s hrijver is dr. G. P. Marang, een van het drietal, dat onlangs een reis om de oude wereldzee maakte, n.l. prof. Noordtzij, ds. Van Arkel en dr. Ma- rang. Dit werk zal tegen October het licht zien. FOLKLORISTISCH FEEST. Het N. O. C. bericht Het folkloristisch feest op 11 Aug. in het oude stadion zal de volgende nummers omvatten; Noord-Holland. Noord-IIollandsch Bruiloftsfeest, E- dammer kaasdragers en Volendam- mer visschers. Zuid-Holland. Katwijksche en Scheveningsche vis schers in kleederdracht met hun net ten en andere attributen. Zeeland. Boeren en boerinnen in hun fraaie costuums zullen dansen uitvoeren. Utrecht. Oude kleederdrachten. Gelderland: Nijkerk. Oude Veluwsche groep. Lo- chem. Oud Geldersche dansen. Huis- sen. De 35 vendelzwaaiers met hun keizer, koning en gevolg. Nunspeet. Veluwsche dansen. Overijsel. Staphorster jongens en meisjes in hun bijzondere kleederdracht. Friesland. Leeuwarden. 30 personen in Oud- Friesche kleederdracht en 8 chaises. Hindeloopen. Origineele Hindelooper Kronendans en liederen. Groningen. Zang en dans. Drente. Een Drentsche bruiloft. Noord-Brabant. Typische kleederdrachten. Limburg. Het Akkermans-gilde uit Venlo met hun poppen Valuas en zijn vrouw, die een hoogte hebben van 3.5 M. Als bijzondere attractie za, onder voorlichting van den Nationalen Land spelraad, worden uitgevoerd 'n zwaard dans van omstreeks het jaar 1500 in costumes van dit tijdperk door vijftig leden van de Gymnastiek- en Sport vereniging „Kracht en Vlugheid". Verder een monsterconcert door 14 orkesten, te zamen 400 man, onder leiding van M. v. d. Roovaart, en on geveer 4000 zangers en zangeressen, onder leiding van Jacob Hamel. Het geheel wordt georganiseerd door Max van Gelder, lid van het Comité voor Artistieke Ontspanning van het Nederlandsch Olympisch Comité. DE GEWEZEN GASDIRECTEUR TE BEVERWIJK. De gemeenteraad van Beverwijk heeft de beraadslagingen voortgezet over het rapport, uitgebracht over het onderzoek naar de handelingen van den vroegeren gasdirecteur, den heer F. F. M. J. Don kers. De commissie van onderzoek acht bewezen, dat de directeur indertijd aan merkelijke bedragen aan provisie en re tourcommissie heeft genoten. Ze keurt die handelingen ten hoogste af. Daar de heer Donkers echter niet meer in dienst der gemeente is, acht de commissie het niet gewenscht te adviseeren, dat de gelden zullen worden teruggestort in de gemeen tekas. Na langdurige discussie vereenig- de de Raad zich met de conclusie van het rapport. Besloten werd den bijslag van 774 per jaar, boven zijn pensioen, aan den heer Donkers verleend, in te trekken. Ten slotte werd nog een voorstel-Visser aangenomen om tot publicatie van de fei ten over te gaan. DE NIEUWE WET OP DE N. V. De minister van Justitie heeft ingesteld een Commissie, aan welke is opgedragen hem voor te lichten over de vraag, of, en zoo ja, in hoeverre wijziging is te bren gen in de nieuwe wettelijke regeling van de naamlooze vennootschappen (wet van 2 Juli 1928) voor wat betreft openbaar making van balans en winst- en verlies rekening. De minister heeft benoemd tot lid en voorzitter der commissie: Mr. Dr. L. E. Visser, raadsheer in den HoogenRaad der Nederlanden, te Den Haag; en tot leden: Mr. W. F. Fruin, raad-adviseur bij de eerste afdeeling van het Dep. van Justitie te Den Haag; mr. G. H. A. Grosheide, ad vocaat procureur, tevens accountant te Amsterdam; prof. mr. E. J. J. van der Heyden, hoogleeraar aan de R.K. univer siteit te Nijmegen; ir. W. H. van Leeuwen, onder-voorzitter van den Nijverheidsraad, te Delft; Prof. Th. Limperg Jr., hooglee raar aan de gemeentelijke Universiteit van Amsterdam te Amsterdam; Abram Muller, oud-lid der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Amsterdam, te Am sterdam; J. G. van Neerven, accountant te Eindhoven; en A. H. van Walchren, lid van het bestuur dér Vereeniging voor den Effectenhandel te Wassenaar. Aan de commissie is als secretaris toe gevoegd mr. J. B. W. P. Kickert te En schedé. BUITENLAND. DE ONDERTEEKENING VAN HET ANTI-OORLOGSVERDRAG. Op 27 Augustas te Parijs. Officieel wordt uit Parijs gemeld: Briand, Kellogg, Chamberlain, Strese- mann, Hymans, Zaleski en Benesj zullen op 27 Augustus te Parijs op de Quai d'Or- say het anti-oorlogsverdrag onderteeke nen. Kellogg heeft er op gestaan, dat de keur op Parijs zou vallen, daar het ini tiatief voor het plan van Briand is uitge gaan. Mussolini zal wegens drukke werk zaamheden niet komen; baron Tanaka. de Japansche minister-president, zal niet komen wegens de gebeurtenissen in Chi na. De toetreding van Spanje is nog on beslist. Zal Stresemann naar Parijs gaan? lm aansluiting op de berichten inzake de onderteekening van het Anti-oorlogs verdrag. te Parijs, wordt uit Berlijn nog gemeld, dat de Duitsche minister van bui- tenlandsche Zaken, dr. Stresemann zich bereid verklaard heeft aan een uitnoodi- ging naar Parijs gevolg te geven, indien zijn gezondheidstoestand het hem veroor looft. Van Duitsche zijde wordt het ten zeer ste toegejuicht, dat de onderteekening te Parijs zal plaats hebben, daar de tegen woordigheid van zoovele staatslieden te Parijs ongetwijfeld er toe zal leiden, dat de met het anti-oorlogsverdrag niet sa menhangende vraagstukken eveneens zul len worden besproken. Hierbij heeft men ook het oog op het Duitsch-Fransche vraagstuk, waarvan de oplossing onge twijfeld in hooge mate bevorderd zal wor den door een directe gedachtenwisseling tusschen den Duitschen minister van bui- tenlandsche zaken en den Franschen mi nister-president Poincaré. In een dergelijk onderhoud tusschen de leidende staatslieden van Frankrijk en Duitschland zou een nieuwe basis voor de voortzetting der Europeesche politiek gevormd kunnen worden. Maandag debat in het Lagerhuis. Baldwin deelde in het Lagerhuis mee, dat de begrooting van buitenlandsche za ken Maandag besproken zal worden. De oppositie zal een debat openen over de voorstellen van Kellogg. HET CONGRES DER DERDE INTERNATIONALE. De uitzettingen. Op het congres der derde internationale heeft Stoetsjka uit naam der centrale con trole-commissie een rapport uitgebracht over de in den laatsten tijd plaats gehad hebbende uitzettingen uit de verschillen de communistische partijen fvegens oppo- sitioneéle gezindheid en contra-revolutio naire neigingen. In het bijzonder stond hij daarbij stil bij de uitzetting uit de partij van de Duitsche communistenleiders Ruth Fischer en Maslof. Vervolgens werd in besloten zitting uitvoerig beraadslaagd over het vraagstuk van de verhouding tusschen de Poolsche en Wit-Russische communisten. Een Poolsch protest te Moskou. Patek, de Poolsche gezant te Moskou heeft op 25 Juli rij Karachan, die Tsjits- jerin vervangt, geprotesteerd tegen uitla tingen van Loecharin op het zesde con gres van de derde internationale. Boecha- rin, sprekende ove»* de Poolsche commu nistische partij, sprak de hoop uit, dat het congres volledige bevoegdheid aan den uitvoerenden raad zou geven, om or de te brengen in deze partij, opdat zij één van de voornaamste krachten ter be schikking van de derde internationale zou worden en in geval van oorlog soldaten zou vormen voor een revolutie tegen de eigen regeering. Patek verklaarde aan Karachan, dat de inhoud van de rede vgn Boecharin een actieve inmenging aanduidde in de Pool sche binnenlandsche aangelegenheden en als zoodanig een ernstige inbreuk was op art. 5 van het verdrag van Riga. DE HOOFDSTAD VAN CHINA. De bankiers tegen Nanking. Naar uit Londen wordt gemeld, weige ren de bankiers te Peking de toegezegde leening indien de nationalistische regee ring de hoofdstad van Peking naar. Nan king verplaatst. DE JOEGO-SLAVISCHE KABINETS-- CRISIS OPGELOST. Een kabinet Korosetsj. De benoeming van het nieuwe Zuid- Slavische kabinet Korosetsj kan elk oo- genblik wQrden verwacht. Het zal vrijwel geheel bestaan uit dezelfde mannen, die in het kabinet Woekisjewitsj zetelden. Woekitsjewitsj zal echter geen lid van het kabinet meer zijn. BOOTONGELUK OP HET MEER VAN GENèVE. Vier personen verdronken. Naar uit Vevey gemeld wordt, zijn Woensdag op het Meer van Genève vier personen van achttien tot twintig jaar bij een boottocht verdronken. De lijken der slachtoffers konden nog niet worden ge borgen. DE HITTE IN ENGELAND. Het einde verwacht. Volgens de laatste weerberichten zal de hitte, die meer dan drie weken in het grootste deel van Engeland geduurd heeft, spoedig eindigen. Uit den Atlan- tischen Oceaan nadert een depressie, die regen medebrengt. STORINGEN OP DEN ONDERGROND- SCHEN SPOORWEG TE LONDEN. Gistermorgen precies half twaalf ston den door het brekén van een kabel in het kabelhuis, dat den stroomtoevoer regelt te Londen van alle ondergrondsche spoor wegen, alle liften in de stations en alle trottoirs roulants eensklaps stil. Het licht ging ui. en volle 14 minuten hebben de passagiers in de donkere, on draaglijke warme tunnels en opgepakte liften gezeten, voor de boel weder in be weging kwam. Alleen op de bewegelijke trappen gelukte het enkele passagiers naar boven te strompelen en zoo den steenen trap en de straat te bereiken. In de treinen werden fakkels en zelf- aanstekers ontstoken en er is nergens een paniek ontstaan, alleen hebben velen hun aansluitingen gemist. HET ééNRICHTING-VERKEER IN LONDEN. De gemeenteraad der City van Londen heeft het besluit genomen den minister van transport te verzoeken, het verkeer in één richting in de straten in den om trek van Mansion House, dus in het hartje van de City, weer op te heffen en den ouden toestand te herstellen, waarbij het verkeer in beide richtingen wordt toege staan. DE „MONTE CERVANTES". De aangerichte schade. De kapitein van de „Monte Cervantes" heeft aai? zijn maatschappij telegrafisch medegedeeld, dat de door het drijfijs aan gerichte schade van het schip in 2 a 3 dagen ter plaatse hersteld zal kunnen worden, waarna het schip de reis zal voortzetten. Dank aan de Krassin. Naar uit Moskou gemeld wordt, heeft de kapitein van het Duitsche motorschip „Monte Cervantes" de bemanning van de Krassin zijn dank betuigd voor de hulp verleening. De kapitein van de Krassin heeft daarop geantwoord, dat de plicht van een zeeman is een zich in nood be vindend schip te hulp te komen. KORTE BERICHTEN. De spoorwegramp van. eenigen tijd geleden te Siegelsdorf is veroorzaakt door een fout aan de rails. Canada onderhandelt met Engeland over de uitzending van 10.000 werklooze mijnwerkers om hulp te verleenen bij het oogsten in Canada. De Ver. Staten verklaren zich bereid om met China over een nieuw douane verdrag te onderhandelen. Het conflict tusschen Japan en Nan king neemt steeds scherper vormen aan. De aanhoudende droogte heeft moei lijkheden veroorzaakt in de watervoorzie ning van de Parijsche omgeving. Een Zweedsch blad heeft een bèloo- ning van 10.000 kronen uitgeloofd voor hem, die het lijk van Malmgren zal vin den. Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN 13. HUIZEN, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M. N. C. R. V. 5.— Concert. Piano, cello, viool. K. R. O. 7.— Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 7.30 Mededeelingen. Voorts lezingen, afgewisseld door muziek: piano, cello, viool en fluit. 9.50 Declamatie. 10.— Persberichten van Vaz Dias. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 5.30 Vooravondconcert. 6.— Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 7.15 Boekbespreking door den heer D. Hans over: „Over de Krant", H. N. v. d. Hout. 7.45 Politieberichten. 8.— Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 8.15 Aansluiting aan het Kurhaus te Scheveningen. Concert onder leiding van Prof. Schneevoigt. Solist: Sam Swaap vi(^ist. 9.— Vijl minuten stoppen voor De Bilt. 10.30 Persberichten van Vaz Dias. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 5 20 Namiddagconcert. 6.20 Lezingen. 8.50 Orkestconcert. Daarna weer- en nieuwsberich ten, tijdsein en sportbericht. LANGENBERG, 468.8 M. 6.20 Concert. 7.40 Lezingen. 8.35 Orkestconcert en mannenkoor. Daarna weer-, en nieuwsberich ten, tijdsein en sportbericht. Vervolgens Concert tot 12.20 uur DAVENTRY, (proef), 492 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.50 Nieuws, tijdsein. 7.05 Lichte muziek. Voorts zang, muziek, lezingen. PARIJS, Radio-Paris), 1750 M. 8.20 Nieuws. 8.35 Koersen. 8.50 Concert. Het huis van afgevaardigden van Nieuw Zeeland (Australië) heeft met 33 tegen 28 stemmen het wetsontwerp tot in voering van den zomertijd verworpen. Gisterochtend is te Duinkerken een staking der zeelieden begonnen. De sta king is echter niet algemeen. UIT ONZE INDIEN. DE AANSLAGEN OP ASSISTENTEN. Omtrent een aantal, aanslagen op assistenten ir» den jongsten tijd, zégt de regeering in de Memorie van Ant woord inzake Justitie: Betreffende de aanslagen op de as sistenten Van Vessem (onderneming Parnabolon), Allen onderneming Soen- gei Roembia) en Peterson (onderne ming Huberta), zullen de door de be trokken arbeidsinspecteurs opge maakte rapporten, waarin de oorza ken uitvoerig zijn behandeld, aan den Volksraad worden overgelegd. Het naar aanleiding van den moord op den assistent Van Vessem gehou den onderzoek heeft aangetoond, dat de arbeidsverhoudingen op de onder neming Parnabolon normaal zijn, dat er van nieuwe snijmethode geen spra ke is geweest en dat het optreden van den administrateur zich in geenerlei opzicht door een gebrek aan tact heeft gekenmerkt. Er bestaat een zeer sterk vermoeden dat in het bijzonder deze aanval een gevolg is geweest van het door de communisten uitgegeven parool om in voorkomende gevallen in het vervolg geen lijdelijk, maar daadwerkelijk verzet te plegen, hetgeen in dit geval aldus verklaard moet worden dat de mandoer de herhaalde aanmerkingen van den assistent als zoo hinderlijk beeft gevoeld, dat hij door een daad werkelijk verzet getracht heeft, daar aan een einde te maken. (Dit is een nieuw gezichtspunt, waaromtrent ter terechtzitting niets is gebleken, merkt de Sumatra Post op). Omtrent den massa-aanval op den assistent Franz is den betrokken werkgever noch der Arbeidsinspectie iets bekend. Op den assistent Koerman is een massa-aanval gepleegd in 1925 op de onderneming Laras, waarvan Parnabolon toentertijd een onderdeel uitmaakt. De tegenwoordige beheer der van de onderneming Parnabolon. waar de arbeidsverhoudingen steeds r.ormaaJ zijn geweest, is een andere dan degene, die in 1925 beheerder was op Laras. Aan de leden, die in de plaats gehad 1« ebbende aanslagen een bewijs zien voor de noodzakelijkheid van afschaf fing der poenale sanctie op grond van de door hen gegeven in het afdeelinas- vcrslag opgenomen motieven tot dié aanslagen, kan de verzekering worden gt geven, dat het Kantoor vc.U Arbeid doorloopend werkzaam is ten opzichte van de behandeling der koelies. DE BALATAA-1NDUSTRIE. In verband met de ernstige crisis in bet balata-bedrijf, bestond de vrees, dat betrokken ondernemingen genoopt zouden zijn tot liquidatie over te gaan. De West verneemt, dat wat de groot ste onderneming betreft, de Balata Compagnie Suriname, de hoofddirec-

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2