naai OPRUIMING erd^ verdieping zijn uitgebrand en na- aurlijk is de waterschade op andere ver-4 'iepingen groot. De rook was zoo dik, dat het geheele voorstadgedeelte moest worden afgezet. WERKLOOSHEIDSDEBAT IN HET LAGERHUIS. MacDonald verdedigt zijn motie. In het Britsche Lagerhuis diende Mac Donald een motie van wantrouwen in de regeering in wegens het ondoeltreffende van haar maatregelen om de werkloosheid te bestrijden. MacDonald zeide, dat in Juni 1924 het percentage van de werkloozen 9.3 was, terwijl het in Juni 1928 10.2 bedroeg; 200.000 mijnwerkers zijn voor altijd en zonder uitzicht tot werkloosheid gedoemd. Evenals de mijnindustrie, moeten ook de ijzer-, de staal-, de scheepsbouw- en de katoennijverheid als permanent overbe volkt worden beschouwd. In 3K jaar is het aantal werkloozen met 226.000 toege nomen. Onze hulpbronnen worden niet ontwik keld zooals zij het zouden kunnen. In den loop van 4 jaren heeft de regeering geen plan opgemaakt voor de emigratie, voor de ontwikkeling van het wegennet of voor de drooglegging van gronden. Er is niets, waaruit blijkt, dat zij voortdurend aan het werk is om het werkloosheids probleem op te lossen. Het antwoord van Baldwin. In zijn antwoord aan MacDonald zeide Baldwin, dat de achteruitgang in het eco nomische leven vooral beperkt is geble ven tot de kolen- en de katoenindustrie. De algemeene handel van het land is op peil gebleven. De politiek, om openbare werken met subsidies te steunen, is verouderd. Het eerste doel van de werkloosheidspolitiek moet zijn om de werkloosheid op te heffen door de werkloozen naar de welvarende streken over te brengen. De export-cre- dieten zullen na September 1929, wanneer het tegenwoordige plan afloopt, nog met 2 jaar verlengd moeten worden. Baldwin zal in het najaar het parle ment verzoeken zijn goedkeuring te ver- leenen aan de verlichting van de spoor wegtarieven van 1 Dec. 1928 af, in plaats van 1 Oct. 1930, ten einde het vervoer per spoorweg goedkooper te maken. De regee ring hoopt de emigratie naar de Domi nions uit te breiden. De motie van MacDonald verworpen. De motie van wantrouwen van MacDo nald werd verworpen met 331 tegen 151 stemmen. Rectificatie. In het rapport over de werkloosheid, waarvan wij gisteren melding maakten, is sprake van een surplus aan werkkrach ten, niet aan werk. DE DIRECTE SPOORWEGVERBINDING NO.ORD-ZUID TE BRUSSEL. De Senaat tegen stopzetting der werken. De Belgische Senaat heeft gisteren de eindstemming uitgebracht over het wets voorstel der regeering, dat ongeveer een jaar geleden door de Kamer met kleine meerderheid is aangenomen, waarbij van voortzetting der voor den oorlog begon nen werken van een directe spoorwegver binding Noord-Zuid dwars door Brussel, werd afgezien om technische, doch vooral om financieele redenen. De twee katholieke ministers van staat, Liebaert en Segers en de socialistische se natoren Vinck en Paulsen wisten echter in den senaat zulke inslaande argumenten voor de voortzetting van het gedeeltelijk verwezenlijkte wek te vinden, dat er een meerderheid werd gevonden om liet re- geeringsvoorstel te verwerpen. Dit gebeur de met 81 tegen 50 stemmen, en 2 ont houdingen. Na afloop van de stemming was het tu mult ondar de senatoren zoo groot, dat de president zich verplicht zag de vergade ring gedurende eenige minuten te schor sen. KORTE BERICHTEN. Te Cattaro (Joego-Slavië) is een mu nitiedepot in de lucht gevlogen. De regeering van Nanking weigert genoegen te nemen met het protest van Japan tegen de opzegging van het han delsverdrag door China. Heden zou te Parijs de nieuwe over eenkomst nopens Tandzjer geteekend worden. Lord Balfour viert heden zijn tach tigsten verjaardag. Rijkskanselier Hermann Müller is gistermorgen te Freiburg aangekomen, waar hij zijn intrek heeft genomen in ho tel „Europaeischer Hof". De rijkskansélier zal zijn vacantie in het Schwarzwald door brengen. Bij den jongsten opstand in Lissa bon werden tien menschen gedood en vijf tig gewond. Bij een bespreking over de incidenten te Leuven in de Belgische Kamer ver klaarden de Vlaamsche nationalen een eigen militie voor hun beveiliging te zul len oprichten. KERK EN SCHOOL. SYNODE CHR. GEREF. KERK. In de gisteren te Apeldoorn gehou den eerste zitting van de Generale Synode der Chr. Geref. Kerk werden tot leden van het moderamen gekozen: Ds. J. W. Geels (Apeldoorn), praeses; Ds. R. E. Sluiter (Assen), vice-praeses; Ds. J. v. d. Vegt (Doesburg), le scriba; Ds. H. Biesma (Groningen), 2e scriba; Ds. T. A. Bakker (IJmuiden), a9ses- Ds. G. WISSE. De Generale Synode der Chr. Geref. Kerk heeft in haar zitting van heden benoemd tot docent aan de Theol. School dier kerk te Apeldoorn, om onderwijs te geven In de ambtelijke RECLAME MOUSSELINES prima kwaliteit 75 c.M. breed slechts 39 cis. 82 verschillende patronen vakken, voornamelijk de homelitiek, en het klassiek- en kerklatijn, zulks ter vervulling van de vacature, ont staan door het overlijden van Docent Ds. A. v. d. Heijden, Ds. G. Wisse, pre dikant bij de Chr. Geref. Kerk van Utrecht en sinds b jaar lector in de Apologetiek en curator dezer school. Met Ds. Wisse stonden op het drie tal voor docent Ds. R. E. Sluiter te Assen en Ds. L. H. v. d. Meiden te 's-Gravenhage. Gerard Wisse werd 24 Maart 1873 te Middelburg geboren. Hij ontving zijn opleidinfe aan de Theol. School te Kampen, waar wijlen Bavinck en Biesterveld zijn leermees ters waren en waar wijlen dr. J. v. d. Valk, de latere lector van het Marnix- gymnasium te Rotterdam hem vooral classiek gevormd heeft. In 1898 werd hij candidaat om 11 Sept. van dat jaar bij de Geref. Kerk van Gouda A het predikambt te aanvaarden met een predikatie over 1 Cor. 2:2, na vooraf te zijn bevestigd door wijlen Ds. P. J. Baay. Hij diende de Geref. Kerken van Amsterdam-Zuid, Leiden, Driebergen, Kampen, Bodegraven en Driebergen (2e maal) om in 1921 met de Geref. Kerken te breken en tot de Chr. Gcvef. Kerk over te gaan. Te Leiden zette Ds. Wisse zijn stu die voort in de philosophie, onder lei ding van den bekenden hoogleeraar, wijlen prof. Bolland, die meerdere malen bij hem in de kerk kwam. Beroepbaar verklaard in de Chr. Geref. Kerk, werd uit de op hem uit gebrachte beroepen, dat naar Arnhem aanvaard, waar docent J. J. v. d. Schuit, toen predikant te Amsterdam, hem bevestigde. 8 Maart 1925 nam Ds. Wisse den herderstaf op in zijn tegen woordige gemeente, waar zijn voor ganger, Ds. A. M. Berkhoff van Am sterdam, hem tot zijn dienstwerk in- Ds. Wisse is nu voor de derde maal vers 5 en 17. Ds. Wisse is nu voor de derdemaal zelve ook lid van de Gen. Synode der Chr. Geref. Kerk, gelijk hij ook een maal van de Gen. Synode der Geref. Kerken voor Overijssel deel uitmaakte Ds. Wisse heeft vooral naam ge maakt door zijn geschriften op Chr. wijsgeerig gebied, vooral apologetiek er, practicale theologie. Aan Volksuniversiteiten en particu liere instellingen heeft de nieuwe do cent vele cursussen gegeven op het gebied der Chr. wijsbegeerte, terwijl hij meermalen academische voorlezin gen heeft gehouden voor de studenten te Leiden en te Utrecht. Het aantal door hem gepubliceerde groote en kleine geschriften bedraagt 60. Op apologetisch-wijsgeerig gelried zijn inzonderheid bekend geworden zijn: Geloof en Wetenschap; De mo derne Theosophie; Het Tolstoyisme; De wereldraadselen; Het Spiritisme; God en Religie; Religie en Christen dom; Het Pessimisme; Nieuwe religie en hare wijsbegeerte; Chr. Wereldbe schouwing en moderne arbeidersbe weging en Vrijzinnige staatkunde. Op practicaal-theologisch gebied noemen we slechts zijn boek over het H. Avondmaal; verder zijn: Uit het zieleleven; De droefheid naar God; De dood en het hiernamaals; De teekenen eer tijden; De zonde tegen den H. Geest; De moraal in het zevende ge bod; De slang ïn het Paradijs; enz. Verder schreef hij een zeer groot aantal brochures over actueele onder- v^rpen als Lijkverbranding, etc. Er v/aren er die van 12 tot 18 herdrukken beleefden. Van zijn jongste brochure „Van Golgotha naar de Olympiade" gaat nu een vierde druk ter 7ierse. Aan polemiek in de kerkelijke pers deed Ds. Wisse in den regel niet mee, wijl hij van oordeel is zijn kracht te moe ten zoeken op apologetisch en niet op polemisch gebied. Ds. Wisse is medewerker aan „De Wekker", het officieel orgaan der Chr. Geref. Kerk. De nieuwe docent is lid van het Zeeuwsch Genootschap der weten schappen. De Regeering erkende zijn verdien sten door hem in 1924 te benoemen tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Aanvaardt Ds. Wisse --jn benoeming als docent, dan zal hij als zoodanig bij den aanvang van den nieuwen cur sus in Sept. a.s. optreden en vervalt ratuurlijk zijn lectoraat aan de School. Ds. Wisse zal dan als dienaar des Woords emeritaat aanvragen. DE BISSCHOPSWIJDING. Hedenmorgen heeft in de nieuwe St. Bavokerk onder groote belangstel ling de bisschopswijding plaats gehad van mgr. Aengenent, den opvolger van wijlen mgr. Callier als bisschop van Haarlem. Onder de talrijke aanwezigen in de kathedraal bevondc zich onder meer de Minister van Oorlog, de heer Laui- booy en de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer Waszink; de Commissaris der Konin gin in Noord-Holland, jhr. mr. dr. A. Roëll. de burgemeester van Haarlem, de heer Maarschalk; en de wethou ders Heerkens Thijssen en Slingen- berg; verder de gezanten van de Ver. Staten, Oostenrijk, Frankrijk en Polen en de zaakgelastigden van Spanje, Argentinië en Hongarije. De wijding ging gepaard met het uitspreken van verschillende gebeden, telkens afgewisseld door het maken van drie kruisteekens met de rechter hand. De gewijde bisschop ontving daarna uit de hand van zijnen con secrator den pauselijken nuntius, mgr. L. Schioppa, de onderscheidingsteeke nen van zijne bisschoppelijke waar digheid; eerst den staf, het zinnebeeld zijner herderlijke bediening; daarna c'en zegelring, het symbool van het zuivere ongerepte geloof, dat hij in zijn kerk moet bewaren en tenslotte liet Evangelieboek, ten teeken dat hij het Evangelie moet verkondigen. Tenslotte boden de consecrator en do assisteerende bisschoppen den ge- vvijden bisschop de vredeskus. De indrukwekkende plechtigheid duurde ruim twee uur. Hedenmiddag half 2 werd in het bisschoppelijk paleis een door vele geestelijken bezochte receutie gehou den. Daarna werd in het Seminarie Hageveld te Heemstede aan een aan tal genoodigden een feestmaaltijd aan geboden. UIT DE OMGEVING. RIJNSBURG. Gistermiddag is in tegenwoordigheid van B. en W. en verdere genoodigden in het gebouw Flora alhier geopend de drie- daagsche Vak- en Huisvlijttentoonstelling georganiseerd door de Harmonievereeni- ging „Wilhelmina"' alhier. Morgen zullen wij hiervan een uitvoe rig verslag plaatsen. GEMENGD NIEUWS. Bedwelmd. Men meldt uit Vlaar- dingen: Aan boord van het Engelsche tank schip „AthelmonarclT', liggende aan de Matex-installatie te Vlaardingen, is gisteren een ernstig ongeluk gebeurd. De bootsman van dit schip, J. P. Bulner, begaf zich langs een ladder in een ledige tank, maar werd tijdens het afdalen vermoedelijk door dam pen bedwelmd, waardoor hij naar be- nedeh stortte. Een matroos poogde te helpen, maar werd eveneens bedwelmd. Met veel moeite zijn beide perso nen boven gebracht. De bootsman was tengevolge van zijn val reeds overleden. De matroos is door Dr. Kousemaker weer bijgebracht. Het lijk is naar het ziekenhuis al hier overgebracht. Aato-ongelnk. Bij Eikenburg, na bij Eindhoven, heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto van v. Gend en Loos en een luxe auto welke laatste tegen een boom liep en geheel vernield werd. Mevr. Winkelman uit Tilburg werd ernstig aan het hoofd gewond. Verdronken. Te Serooskerke (W.) kwam een 62-jarige man, A. in 't An ker, bij het waterscheppen in een wa terput te vallen, de man werd na een uur levenloos opgehaald. Goed afgeloopen, Gisteren heeft te IJmuiden bij het spelen op het ge bouwtje, waarin de reddingsboot ge borgen is, hetwelk staat op het sluis- eiland aldaar, één der knapen aan een der draden van de kanaalverlich ting gegrepen. Door spoedig toegeschoten hulp kon de knaap nog juist bijtijds worden be vrijd, zoodat hij er met verbrande han den en den schrik afkwam. Kind verbrand. Het 4-jarig zoon tje va^ de familie H. te Rumpen had het ongeluk een emmer kokend water over zich te trekken. Met verschillende brandwonden werd de kleine naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht. Daar bleek hij bij aankomst reeds te zijn over leden. Relletje. Te Medemblik heeft Maandagavond een ernstige botsing plaats gehad tusschen de politie en eenige bakkenschippers, welke laat- sten in de meerderheid waren en kans zagen de agenten over de straat te sleuren. Dezen maakten daarop ge bruik van gummistok en sabel, terwijl de toestand ten slotte zoo ernstig werd dat ook de revolver moest worden ge trokken. Niemand werd evenwel gekwetst. Aanleiding tot deze buitensporigheden was een ouderwetsche „Maandagstem ming". Des avonds zijn de schippers per sleepboot naar hunne bakken te ruggekeerd, nadat proces-verbaal op gemaakt was. Land- en Tuinbouw. NAT. VEE TENTOONSTELLING TE DEN HAAG. Gisterochtend was het al vol bedrij vigheid op het Malieveld in verband met de groote nationale tentoonstel ling van paarden, rund- en kleinvee, welke gisteren, vandaag en morgen daar wordt gehouden. Op het terrein zijn tal van tenten verrezen, waarin de kostbaarste exem plaren van onzen veestapel zijn onder gebracht. 1-Iet grootste gedeelte van de onge veer 12C0 dieren, die op deze tentoon stelling zijn ingezonden, kwam reeds in den afgeloopen nacht aan, met ex tra treinen uit alle deelen des lands. Maar in den loop van den ochtend werden nog tal van beesten aange voerd, zoodat de verschillende stallen geleidelijk werden gevuld. Het personeel had het natuurlijk druk met het schoonmaken, borstelen of optuigen van de aan zijn zorgen toe vertrouwde dieren, en na een tocht door de stallen kon men reeds een overzicht krijgen van de waardevolle verzameling. Natuurlijk komt de kwa liteit der dieren beter tot haar recht bij het voorbrengen in den ring, waar van de komende dagen ongetwijfeld velen zullen genieten. Gisterochtend hadden de voorkeu ringen plaats van de landelijke rijver- eenigingen, waarbij bijzonder fraaie exemplaren waren te zien. Ook hadden dressuurwedstrijden voor één ruiter van elk der deelnemende rijvereenigingen plaats. Hiervoor bestond reeds vrij groote belangstelling enjvooral rondom het Malieveld haddén zich honderden nieuwsgierigen opgesteld, om te trach ten iets van de verrichtingen op het terrein op te vangen. \Op het terrein is een Philips radio installatie aangebracht. Gistermiddag had de officieele ope ning plaats. De voorzitter van de tentoonstelling, Mr. J. T. Linthorst Homan, hield een toespraak, waarin hij namens de ver- eenigingen, die deze nationale tentoon stelling organiseerden en namens ha re Besturen, den Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw en den Minister van Oorloa- welkom heette. De Minister van Binnenlandsche zaken en landbouw, mr. J. B. Kan, hield hierop de openingsrede: Deze tentoonstelling ontmoette bij spr. aanstonds groote sympathie. Al komen de tallooze vreemdelingen, die zich ter Olympiade opmaken met ander doel voor oogen, het ligt voor de hand dat velen hunner toch ook wel dieper kennis willen opdoen van het land dat hun gastvrijheid verleent. Hoe kan men het Nederlandsche volk beter leeren kennen dan in zijn struggle for life? En is niet naast de zeevaart, van ouds de meest nationale bron van bestaan de landbouw? Zoo gaarne zouden we dan ook thans een tentoonstelling hebben georganiseerd, die een beeld gaf van de bedrijven, welke onder het algemeen begrip van landbouw plegen samengevat te worden. Verschillen de omstandigheden hebben deze universi- tas in haar groei belemmerd. Maar toch ook wordt het beoogde doel benaderd door hetgeen thans hier is tentoongespreid. Het is dus voor de vreemdelingen, die zich een indruk willen scheppen van onze volkswelvaart, van veel belang, zich hier ter plaatse te komen overtuigen. Maar ook onze eigen landgenooten kunnen hier veel leeren. Nu aldus een waarlijk nationale ten toonstelling is georganiseerd de eerste sedert 1913 waar zoowel rundvee, als paarden en kleinvee is samengebracht komt de vaderlandsche fokkerij in het juiste licht. Met vol vertrouwen dat deze keur-col- lectie aan de verwachtingen zal beant woorden verklaarde de minister de ten toonstelling geopend. De officieele opening werd onder meer bijgewoond door den minister van Bin nenlandsche zaken en Landbouw, Mr. J. B. Kan, den Minister van Oorlog, den heer Lambooy, den Commissaris der Konin gin in Zuid-Holland, Jhr. van Karnebeek, den wethouder den heer Quant, den gou verneur der Residentie, Gen.-Maj. Insin- ger; den voorz. v. h. Trekpaarden-Stamh. Jhr. van Vredenburgh; de voorzitter van het Rundvee-Stamboek, den heer Kuhn, 't Tweede Kamerlid den heer Deckers; ver schillende autoriteiten op landbouwge bied, o.a. de heeren dr. Swaving, Mans- holt, Kakebeeke, Van der Zande, dr. Ber ger, den landbouwconsulent in Rome, dr. van Rijn en voorts door den heer Ahr. v. Hoboken, den voorzitter van den Ned. Journalistenkring, den heer D. Hans en mevrouw Van Linthorst Homan, echtge- noote van den commissaris der Koningin in de provincie Drente. Bij den aanvang van de openingsplech tigheid, welke plaats had op deeere-tri- bune, speelde de Postfanfare het Wilhel mus, dat door allen staande werd aange hoord. Nadat de tentoonstelling door minister Kan geopend was verklaard, vingen de demonstraties van de landelijke rijver eenigingen aan. Gistermiddag trok de tentoonstelling reeds veel bezoek. Laatste Berichten. ROTTERDAM'S ZESDE EEUWFEEST. Het is heden 600 jaar geleden, dat Graaf Willem III aan Rotterdam den privelege- brief uitreikte. Wanneer de Dam die de Rotte van de Maas afsloot, en waaraan de stad haar naam dankt, gelegd is, weet men niet. Evenmin is bekend wie de eer ste huizen bouwde ter plaatse waar nu Rotterdam ligt. Reeds onder Graaf Jan in 1299 kregen de lieden „vrede en poortrecht". Dit stuk is echter op zijn echtheid betwist. Meer zekerheid bestaat omtrent het privelegie van 25 Juli 1328. Van die eerste stadsjaren is al evenmin veel bekend. Eerst van den bloeitijd der Republiek dateert ook de bloei van Rotterdam. Maar de grootste bloei kwam pas in de laatste eeuw. In 1795 had Rotterdam 53.000 inwoners. In lSbO was dit tot 90.000 gestegen. In 1863 was dit reeds 106.000. Nu heeft Rot terdam weldra 600.000 inwoners. Geen wonder, dat de stad zich opmaakt om bij dit zesde eeuwgetij den blik tot ver in de toekomst te werpen. MEISJE OVERREDEN. Een 14-jarig meisje, dat hedenmor gen op haar rijwiel op den Admiraal de Ruyterweg te Amsterdam reed, kwam ter hoogte van perceel 349 te vallen. De chauffeur van een perso nen-auto, die vlak achter het kind reed, kon niet bijtijds stoppen. Het meisje werd overreden; wonder ho ven wonder liep zij geen ernstige kwetsuren op. Toch is zij ter observa tie naar het Tesselschade-ziekenhuis vervoerd. Volgens haar lezing van het ongeval was zij komen te vallen, doordat een voor haar rijdende melkwagen plot seling zonder waarschuwing stopte. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dieast.) DE ITALIANEN IN HET BUITENLAND. ROME, 25 Juli. (V.D.). Alle Italianen die in het buitenland wonen, hebben opdracht gekregen hun kinderen riaar Italiaansche scholen te zenden en niet naar die van het land, waarin zij wonen. Indien hieraan geen gevolg wordt gegeven, mile:. zij in dien zij reeds lid zijn, uitgesloten worden uit de fascistische partij. Het officieele bericht hiervan werd gepubliceerd door het fascistisch or gaan „Foglio Dordini", het officieele bulletin, dat gezonden -vordt aan alle fascistische secretariaten in het bui tenland. 1 DE ITALIAANSCHE CRCOTE STEDEN. ROME, 25 Juli. (V.D.). Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek telt Rome thans 867.000 inwoners, Na pels, de grootste stad van Italië 960.000 inwoners en Milaan 941.000 inwoners ADMINISTRATIECONTROLE. BANDOENG, 25 Juli. Aneta-V. D. B. en W. stellen voor een speciale af- deeling ter secretarie aan te stellen voor boekhouding en controle, zulks met het ook op de gebleken wantoe standen in de gemeenteadministratie. MARKTBERICHTEN. WOERDEN, 25 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 593 partijen. Prijs; 4651; met rijksmerk le kw. 5256, 2e kw. 48 51, zware 58, extra zware 65. Handel matig. AMSTERDAM, 25 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 308 vette kalveren, le kw. 0.901, 2e kw. 0.80—0.90, 3e kw. 0.70— 0 80, per Kg. levend gewicht; 53 nuch tere kalveren, 1218; 720 varkens, Holl. le kw. 0.76—0.77, 2e kw. 0.73— 0.75, Overzeesche en Geldersche le kw. 0.760.77, vette varkens 0.730.75, per Kg. slachtgewicht. Telegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 25 Juli 1928, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 768.3 te Brest. L. B. 748.8 te Andaness. Verw. tot den avond van 26 Juli: Matige tot zwakke N.W. tot Z.W. •wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 764. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Woensdag 25 Juni: 9.32 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 19.8 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL", 's Morgens 7 uur; 20 gr. C. 's Middags 12 uur: 20.5 gr. C. 's Nam. 3 uur: 21 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur: 23.5 gr. C s Middags 12 uur; 23.5 gr. C 's Nam. 3 uur: 24 gr. C. Wisselnoteeringon, (Amsterdam). Berlijn 59.327* Londenl2J07^/lt New-York2.48 V» Parijs 9.72'fe Brussel 3A61V* Zurich 47.857, Praag 7.36% Rome 13.02 Madrid 40.91% Oslo66.41 Kopenhagen 66.43 Stockholm Vtua 354»

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3