Radio-Programma. GEMENGD NIEUWS. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M. N. C. V. R. 7.30 Zangcursus, te leiden door den lieer Jac. Caro te Utrecht. 8,Uitzendavond van schoolzang. 9.Carillonbespeling, door den heer J. Vincent te Amsterdam. Daarna persberichten Vaz Dias. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 8.Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 6.05 Vooravondconcert. 7.45 Politieberichten. 8.Tijdsein an de A.V.R.O.-klok. 8.15 Uitzending uit het Kurhaus. 10.30 Persberichten van Vas Dias. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 8.20 Concert. Koor, orkest en jeugd koor. 9.20 Scenes uit „Wallenstein", van Schiller. Daarna weer-, en nieuwsberich ten, tijdsein en sportbericht. LANGENBERG, 468.8 M. 8.35 Avondconcert door klein orkest. 9.50 Collegium Musicum. Werken van Italiaansche meesters. 11.Laatste berichten. Daarna muziek. DAVENTRY, (proef), 492 M. 6.0o Kinderuurtje. 6.50 Nieuws, tijdsein. 7.05 Lichte muziek. 7.30 Zang. 7.40 Orkest. 10.20 Weerbericht, nieuws. 10.35 Muziek. PARIJS, Radio-Paris), 1750 M. 8.20 Nieuws. 8.35 Koersen. 8.50 Concert. DE POLITIEKE TOESTAND IN POLEN. Een conflict tusschen Pilsoedski cn Bartel? Volgens berichten uit Warschau aan de Duitsche bladen is er tusschen Pilsoedski en den minister-president Bartel een ern stig conflict uitgebroken, dat hoogstwaar schijnlijk nieuwe wijzigingen in het kabi net ten gevolge zal hebben. Men verwacht algemeen, dat Bartel zal aftreden. Hij was dezer dagen in Mariën- bad en heeft bij zijn vertrek demonstratief van Pilsoedski geen afscheid genomen. Ook de minister van buitenlandscüe za ken Zaleski schijnt te willen aftreden. Deze zou worden opgevolgd door den ge zant te Moskou Patek, die tot de mili taire partij behoort. DE BELGISCHE NATIONALE FEESTDAG De viering. Heel het land door is Zaterdag de Bel gische nationale feestdag officieel gevierd. Alle regeerings- en gemeente-gebouwen waren bevlagd en ook in vele steden hing van talrijke gevels van particuliere wo ningen de Belgische driekleur. TeJ3russel werden in de groote 1 al van het Cinquantenaire-paleis door de prinsen Leopold en Karei en de ministers van landbouw, openbare werken en handel en nijverheid 10.600 industrieele- en handels medailles uitgereikt. Na den middag had het gebruikelijke Te Deum plaats. Te Luik trok een groote patriotische stoet door de stad 'en werd een plechtige groet gebracht aan de Belgische vlag en de Fransche driekleur. In sommige steden werden kostelooze tooneelvoorstellingen gegeven en waren er 's avonds concerten en vuurwerk. Inci denten blijken zich nergens te hebben voorgedaan. DE DUITSCHE SPOORWEGTARIEVEN. Volgens het „Berl. Tagebl." bestaat het plan bij het bestuur der rijksspoorwegen, om voor het geval, dat het rijkskabinet tegen tariefverhooging zou zijn een be roep te doen op het rijksspoorweg-gerecht, teneinde een definitieve beslissingen te verkrijgen. CHINA EN JAPAN. De Japansche ministerraad. Het Japansche kabinet heeft Vrijdag volgens een bericht uit Tokio uitsluitend over Chineesche aangelegenheden beraad slaagd. Hoewel de verklaring der regeering van Nanking inzake de opheffing van het verdrag met Japan niet officieel ter ken nis van den ministerraad is gebracht, is daarover reeds beraadslaagd. Ofschoon Japan tot onderhandelingen over de her ziening van het verdrag bereid is, houdt de regeering vast aan het standpunt, dat China op grond van art. 26 van het ver drag niet het recht heeft het verdrag op te zeggen. Deze houding der regeering wordt door de geheele pers goedgekeurd. Voorts hield het kabinet zich bezig met de onderhandelingen tusschen de regee ring van Nanking en die van Moekden om een politieke unie tusschen beide gebie den tot stand te brengen. In politieke kringen te Tokio ontmoet dit streven der Chineezen ernstig verzet, daar men vreest, dat de Japansche belangen in de drie kustprovincies hierdoor in het ge drang zullen komen. Ook het vraagstuk der terugtrekking der Japansche troepen uit China is ter sprake gebracht, waarbij de opvatting bleek te bestaan, dat van een algeheele te rugtrekking geen sprake kan zijn, zoo lang het incident van Tsinanfoe niet ge regeld is. Spoorwegongeval in Den Haag. Gis termiddag even na zes uur was men op het emplacement van het Hollandsche Spoor-station Den Haag bezig met het in elkaar zetten van den trein welke heden ochtend vroeg naar Maastricht moet ver trekken, toen zich bij dezen dagelijkschen arbeid een ongeval voordeed. Door een oorzaak, welke tot op het oogenblik nog niet is opgehelderd, geraakte plotseling een der personenrijtuigen uit de rails met het gevolg, dat het kantelde en dwars over de rails kwam te liggen en wel zoo danig, dat het verkeer over de twee lijnen werd afgesneden. Persoonlijke ongelukken deden zich er niet bij voor. Door van een zijlijn gebruik te maken, wist men het verkeer over enkel spoor naar Rotterdam te laten doorgaan. Toch had dit ongeval, dat even buiten de over kapping aan de zuidzijde van het perron gebeurde, een belangrijke stagnatie ten gevolge, waardoor zelfs eenige treinen moesten uitvallen. Den geheelen avond* heeft men hard gewerkt om den gekantel- den wagon van de baan te verwijderen. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak. Kinderlijkje gevonden. In het Mer- wede-kanaal te Utrecht werd dezer dagen het lijkje gevonden van een pasgeboren kind, dat in grauw papier was gewikkeld. Hierop kwam de naam voor van een bak ker uit Harmeien, zoodat de recherche op deze wijze een spoor in handen kreeg. Bij onderzoek bleek, dat men zeer waarschijn lijk te doen heeft met een zigeunerin, wier signalement kon worden opgegeven. Ernstig ongeval. Zaterdagmorgen om streeks halfzeven is in de fabriek van de Haarlemsche Draadtrekkerij een arbeider om het leven gekomen. De 34-jarige W. van der Heyde was bezig met het ver richten van werkzaamheden aan een elec- trisch gedreven draadtrekmachine. Aan deze machine bevindt zich een draaiende schijf met een haak. Deze greep den man in de kleeren, waardoor hij werd mede- gesleurd en door het strak gespannen draad omkneld werd. Een in de nabij heid staande arbeider, die het ongeval zag, zette onmiddellijk de machine stop, doch het was te laat. Toen de man bevrijd was, bleek hij reeds te zijn overleden. Het stoffelijk over schot is naar een der ziekenhuizen ver voerd. Brand op een luxe-motorboot. Een groote luxe-motorboot, die het eigendom is van den heer M. Smit, liggende aan den Oudekerkerdijk te Amsterdam, is Za terdagmiddag in brand geraakt Het on geval gebeurde bij het aanzetten van den motor, waarbij plotseling de vlammen uit den carburator sloegen. De monteur, die den motor had aangezet, liep hierbij ern stige brandwonden aan gelaat en handen op. In vrij ernstigen toestand is de man per autobrancard naar een der zieken huizen vervoerd. De brandweer heeft spoedig den brand, die zich door de hoog oplaaiende vlam men aanvankelijk ernstig liet aanzien, gebluscht. Het voorste gedeelte van de motorboot is uitgebrand. De brandweer is er in ge slaagd, het achterschip, waarin 600 liter benzine lagen opgeslagen, zoodat bij het overslaan van de vlammen een ontplof fing niet ware uitgesloten, te behouden. De vischvijvers van Versailles vergiltigd. De groote vischvijver naast het paleis van Versailles is vergiftigd. Aan opzet be hoeft echter niet gedacht te worden. Het ongeval is reeds meer voorgekomen bij zeer groote hitte. Thans is opnieuw de visch komen bovendrijven. Met heeft al meer dan 2000 K.G. doode karpers opge- vischt. Men weet echter niet, wat men doen moet, om den uitgestrekten vijver te zui veren. Met meer leegpompen en zuiveren kost niet minder dan 3 millioen francs. Toch zal men daar wel toe moeten be sluiten. Vroeger had de bekende natuurkundige Abbé Lecocq een middel gevonden, om bet water te zuiveren en het verblijf van de vischsoorten daarin weer mogelijk te maken. Eenige keeren heeft men in war me zomers zijn hulp kunnen inroepen, maar Abbé Lecocq is overleden zonder aan iemand zijn vinding te hebben bekend gemaakt. Een wetenschappelijk onderzoek is nu gaande, om de oorzaak van de vergifti ging op te sporen. Slachtofier van de hitte. Bij een lijk schouwing te Warminster, in Weltshire, werd uitgemaakt, dat een 31-jarig werk man, terwijl hij bezig was met het witten van een muur, door zonnesteek getroffen was. Een dokter verklaarde dat hij bij de sectie gele vlekken op de hersenschors had gevonden, die hij noch drie andere geneesheeren hadden kunnen thuisbren gen. Een daar paard op staL Sir Hugo Cunliffe Owen, de eigenaar van het paard Felstead, dat de Derby won, heeft een bod van 100.000 pond sterling voor het paard afgeslagen. Call Boy, die verleden jaar de Derby won werd daarna gekocht voor 60.000 pd. st., tot nu toe de recordprijs voor een ren paard. Voor Solario, die in 1925 de St. Leger won en de Gold Cup in 1926 was ook 100.000 pond geboden, hetgeen door den eigenaar geweigerd werd. Verbrand, Ee-. kind van het echt paar H., te Stadskanaal, dat vier dagen geleden ernstige brandwonden opliep, is Zaterr' i-J verleden. md- en Tuinbouw. ArlON. VLLx-ri -oOivb'-. J^LLlNG. Op 24, 23 en 26 Juli te Den Haag. Zaterdagmiddag had de directie van de Nationale Tentoonstelling rundvee, paarden en klein vee, welke op 24, 25 en 26 Juli as. op het Malie veld te 's-Gravenhage wordt gehou den, onder leiding van mr. J. T. Lint horst Homan, Commissaris der Konin gin in Drente, in d-en Dierentuin een persbijeenkomst belegd, waarop me- dedeeling werd gedaan van verschil lende gegevens, de tentoonstelling be treffende. Zooals bekend, wordt de tentoon stelling, waarop de élite van onzen veestapel vertegenwoordigd zal zijn, gehouden door de volgende vereeni- gingen: Het Stamboek voor het Neder- l&ndsche Trekpaard, het Nederland- sche Rundveestamboek, het Friesch Rundveestamboek, het Groninger Blaarkop Rundveestamboek, de Natio nale Vereeniging tot bevordering der paardenfokkerij in Nederland, het Groninger Paardenstamboek, het Drentsch Paardenstamboek, het Friesch Paardenstamboek, het Cen traal Bureau voor de Varkensfokkerij in Nederland, het Centraal Bureau voor de Schapenfokkerij in Nederland, en de Nederlandsche Commissie voor de Geitenfokkerij. De tentoonstelling wordt morgen 24 Juli des middags te drie uur voor de groote tribune officieel geopend door den Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw, mr. J. B. Kan. Daarna hebben er demonstraties en keuringen plaats van de landelijke rij- vereenigingen en tevens keuring van ingespannen tuigpaarden. Aan deze demonstraties nemen 8 landelijke rijvereenigingen deel, ter wijl zich voorts twee achttallen van de bereden Haagsche politie buiten mededinging hebben opgegeven. De paarden van deze rijvereenigingen zullen in de stad worden onderge bracht, een gedeelte in de stallen van het abattoir en het ander gedeelte bij Van der Kuilen aan de Laan van Meerdervoort. Voor alle paarden en voor het vee zijn gerieflijke tenten op het Malieveld opgeslagen, waarbij drie legertenten. De eerste dag van <je tentoonstelling wordt besloten met een receptie door het Haagsche gemeentebestuur in het gebouw in d® Javastraat. Woensdagochtend hebben de ver schillende keuringen plaats, terwijl des middags de bekroonde dieren in den ring worden voorgebracht. Des avonds is er in de groote zaal van den Dierentuin een officieel diner, waaraan ongeveer 360 personen zullen aanzitten, onder wie de gasten van het bestuur en de vertegenwoordigers van buitenlandsche regeeringen en or ganisaties. Donderdagochtend worden de col lecties gekeurd, terwijl -les middags weder de bekroonde exemplaren in den ring zullen worden voorgebracht. Bovendien hebben Woensdag en Donderdag demonstraties plaats met het toestel voor het meten van de trekkracht, ontworpen door prof. ir. Visser te Wageningen. Voor deze de monstratie zijn tot dusver reeds 14 paarden ingeschreven. In totaal zullen op de tentoonstel ling niet minder dan 1200 dieren wor den ingezonden uit verschillende dee- lefi van ons land. Deze dieren zullen in den komenden nacht met 4 extra treinen, tezamen bestaande uit 250 wagons, in de residentie aankomen. De eerste trein wordt te twee uur ver wacht. Drie dezer treinen komen aan het Staatsspoorstation aan, terwijl de trein uit Zeeland aan het station H.S.M. arriveert. Waar de beste exemplaren van on zen veestapel naar deze tentoonstel ling zullen worden gezonden, is voor de "respectievelijke jury's geenszins een gemakkelijke taak weggelegd. Opmerking verdient nog, dat al het vee voor het vervoer per trein wordt ingespoten met het serum tegen mond en klauwzeer. Tenslotte kan nog worden meege deeld, dat eiken middag een vertoo ning zal plaats hebben van ouderwet- sche Friesche chaisen, bespannen met twee Friesche paarden, gereden door dame en heer in oud-Fries ch costuum, voorafgegaan door den Frieschen hengst Arend, eveneens gespannen voor ouderwetsche Friesche chais. Dat deze tentoonstelling ook in het buitenland groote belangstelling trekt, biükt wel uit het feit, dat niet minder dan 60 vertegenwoordigers uit het bui tenland naar de tentoonstelling zijn gezonden, waarbij regee:*ingsvertegen- woordigers van Argentinië, België, Chili, Denemarken, Hongarije, Zuid- Airikaansche Unie, Zwitserland en Duitschland. Het behoeft zeker geen betoog, dat de voorbereiding van deze groote na tionale tentoonstelling enormen ar beid vereischt. Het secretariaat is ech ter in goede handen bij ir. W. de Jong,* Rijksveeconsulent te Arnhem. Naar de directie nog mededeelde, ligt het in het voornemen van H. M. de Koningin-Moeder, om Donderdagmid dag tegen 3 uur een bezoek aan de tentoonstelling te brengen, terwijl eveneens een bezoek wordt verwacht van Prins Hendrik, indien Z. K. H. tij dig v. zijn buitenlandsche reis is terug gekeerd. DE ROZENTENTOONSTELLING IN DEN DIERENTUIN TE DEN HAAG. Op de rozententoonstellng in den Dierentuin zijn Zaterdagmiddag nog de volgende eereprijzen toegekend: groote zilveren medaille van de Ko- den; zilveren medaille van de Konin- ivnging aan G. A. van Ro. sem te Naar- gin-Moeder aan C. J. Posthuma te Aerdenhout; zilveren medaille van den Prins aan H. Copijn en Zn. te Groe ft ek an. STADSNIEUWS. DROEVIG ONGELUK IN DE RIJN- EN SCHIEKADE. Twee jongens verdronken. Hedenmorgen even over tienen heeft er op de Rijn- en Schiekade alhier tegenover het perceel 9 een droevig ongeval plaats gehad. Twee jongens, Johannes Willem Witteman, wonende Jan van Houtkade 5 en Willem Antonie van der Kwast, wo nende in de Hoefstraat, waren daar in een kano aan het spelevaren, toen deze omsloeg. Beiden geraakten te water. Het ongeval werd opgemerkt door den heer J. van Pilanen en den brugwachter Turk. Eerstgenoemde spoedde zich er heen, en de brugwachter Turk begaf zich zoo snel mogelijk met een bootje naar de plaats van het ongeluk. Toen zij evenwel aan kwamen, waren beide jongens reeds in de diepte verdwenen. De heer Pilanen begaf zich nog te water, doch kon er niet -in slagen de knaapjes te redden. Inmiddels gaf de heer Dekens telefonisch van het ongeluk aan de politie kennis, waarop en kele agenten en rechercheurs onder lei ding van den inspecteur Weyers zich met het noodige reddingsmateriaal er heen be gaven. Daar aangekomen zijn zij oogen- blikkelijk aan het dreggen gegaan, nadat eerst de baggerman A. Tegelaar die in de nabijheid aan het werk was, en de boek houder van het Leidsch Dagblad, de heer J. Fabel, zich eenige malen ontkleed te water hadden begeven en door duiken ge tracht hadden, de knaapjes naar boven te brengen, wat echter niet is mogen ge lukken. Nadat ongeveer 20 minuten was gedregd zijn op aanwijzing van Tegelaar de beide knapen opgehaald, een door den agent Plekkeringa, de ander door den brug wachter Turk. Ee-. der jongetjes werd binnengedragen in destrijk inrichting van den heer Dekens, op de Rijn- en Schiekade no. 5, en de ander in de woning van den heer Von Schmidt, aan de Rijn- en Schie kade no. 3. Inmiddels was de gemeente lijke hulpdienst ter plaatse gekomen en is onder leiding van den directeur, dr. Horst en van dr. M. Jacobi men geruimen tijd doende geweest, o.a. met zuurstofappara ten, waaronder dat van de lichtfabrieken, kunstmatige ademhaling toe te passen, echter zonder resultaat. De levensgeesten bleken reeds te zijn geweken. Men kan zich den schrik der ouders voorstellen. De moeder van het knaapje van der Kwast bezat nog de kracht, na dat zij van het ongeval gehoord had, zich naar de plaats des onheils te begeven, om daar haar zoontje te herkennen. De moe der van het andere knaapje is echter on derweg tengevolge van de doorstane emo tie flauw gevallen en moest naar haar woning worden teruggebracht. Met het oog hierop vond men het raadzaam, het lijk van haar kind hedenmiddag nog niet naar de ouderlijke woning te brengen, doch het tijdelijk op het politiebureau te doen verblijven. Het lijk van het knaapje van der Kwast is nog hedenmiddag per brancard naar de ouderlijke woning ver voerd. In de omgeving van de Hoefstraat en de Jan van Houtkade, waarvan een be woner de vorige week bij den onbewaak- ten overweg te Zoeterwoude op zoo tragi sche wijze het leven verloor, wekte het ongeval een groote deelneming en alge meen was men begaan met de droefenis der ouders. Bij het reddingswerk hebben zich, zoo als uit bovenstaande blijkt, bijzonder on derscheiden de baggerman Tegelaar, de brugwachter Turk, de heer Pilanen en de boekhouder Fabel, alsmede de recher cheur Both, de politieagent Plekkeringa en de inspecteur van politie, de heer Wey ers, onder wiens leiding het reddingswerk uitgevoerd werd. Dat bet hun niet heeft mogen gelukken, de knapen van den dood te redden, is aan omstandigheden toe te schrijven, waar over zij geen macht hadden. (Gedeeltelijk ongecorrigeerd). FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties). In de week van 1621 Juli 1928 zijn ii» Nederland uitgesproken 61 faillis sementen. TELEGRAMMEN. (Draadlooz* diemt.) DE ONDERGANG VAN DE „ITALIA". BERLIJN, 23 Juli. V. D. De „Mon- tag" meldt uit Kingsbay, dat Zondag aan boord van de „Citta di Milano", een sterfgeval heeft plaats gehad. Ofschoon over den persoon van de overledene het strengste stilzwijgen bewaard wordt, gelooft men te kun nen aannamen, dat het de marine-of ficier Mariano, een de overlevenden van de Malmgren-groep is. Mariano moest eenige dagen gele den een been worden afgezet. Bovendien zou de andere overleven de van de Molmgren-groep, majoor Zappi, ernstig ziek zijn. DE FRANSCHE TRANSATLANTISCHE VLUCHT. PARIJS, 23 Juli (V.D.) Uit Horta wordt gemeld, dat de Oceaanvlieger luitennant Paris, aldaar te 5.20 hedenochtend gear riveerd is. NA DEN MOORD OP GENERAAL OBREGON. NEW YORK, 23 Juli. V. D. Volgens berichten uit Mexico-City hebben de afgetreden Mexicaansche Minister v. arbeid en twee arbeidersleiders een verklaring gepubliceerd, volgens wel ke zij in geen enkel verband staan met den aanslag op generaal Obregon. welke daad zij ten zeerste veroordee len. Het aftreden van Motones heeft een nieuwe, zij het dan niet zeer groo te, spanning doen intreden. EEN AARDSCHOK WAARGENOMEN. MAKASSAR, 23 Juli (Aneta-V.D.) Alhier is om 10.40 uur een vrij zware aardschok gevoeld, die 5 minuten duurde en zich voortbewoog in de richting Oost-West. EEN VLUCHT VAN SAN DIEGO NAAR KOPENHAGEN. KOPEUHAGEU, 23 Juli. (V.D.). aar de bladen melden is de Deensch- Amerikaansche vlieger Ohmeyer voor nemens een oceaanvlucht van San I)igo in Californië naar Kopenhagen tn maken met tusschenlanding te New York en Londen. DE DOOD IN DE BERGEN. MUNCHEN, 23 Juli (V.D.) De bergen hebben Zondag weer twee slachtoffers ge- eisebt. De Munchener raferendaris Karl Pogginger viel van den Karls-top. Hij kon nog levend worden geborgen, doch over leed spoedig daarna. Te Allgau is van de Hoefats de 23-jarige gidszoon Hans Wei- tenauer uit Oberstdorf van een 20U Meter hooge belling omlaag gestort. Hij was op slag dood. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 23 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 590 vette runderen, 2*05 vette kalveren, 1024 schapen of lam meren, 1272 varkens. Prijzen: koeien 5052, 4446, 31 35; ossen 50, 4446, 41; kalveren 70 72 57!*— 62^, 47!*— 50; schapen 28 34; lammeren 1924; varkens 32, 31. Overzicht: koeien en ossen trage handel, lagere prijzen; vette* kalveren tamelijke handel, weinig verander der prijzen; schapen en lammeren slechte handel, gedrukte prijzen; var kens flauwe handel, prijzen iets lager. ROTTERDAM, 23 Juli. Aardappelen Brielsche eigenheimers 53*7, nieuwe idem 56, blauwe idem bVs7, over- maasche blauwpitten 89, Westland- sche schoolmeesters zancl ronde 89, idem klei ronde 57, idem kleine ron de 35, Malta 1013, alles per Kg. ROELOFARENDSVEEN, 23 Juli. Veiling. Snijboonen 4.104.40, idem stek 2.102.50, prinsenboonen 5.60 5.80, dubbele stam 4.10 per 10 Kg.; augurken (grof) 5.707.10, bommen 5.205.80, stippel 2.052.20 per 25 Kg. Aanvoer snijboonen 900 zakken van 10 kilo. Augurken 1440 zakken van 25 kilo. AMSTERDAM, 23 Juli. Veemarkt Aangevoerd 505 vette koeien, le kw. 1.08—1.18, 2e kw. 0.90—1.06, 3e kw. 0.76 088, mindere soorten 0.66077, per Kg slaghtgewicht; 140 melk- en kalf- koeien, 280400 per stuk; 111 vette kalveren 2e kw. 0.800.92, 3e kw. 0.66 0.78 per Kg. levend gewicht; 94 nuch tere kalveren, 1418 per stuk; 22 schapen, 3844 per stuk; 58 lamme ren; 560 varkens Holl. le kw. 0.750.77 2e kw. 0.720.74, Overz. en Geld. le kw. 0.750.77, vette varkens 0,720,74 per Kg. slachtgewicht; 79 paarden, 120 240 per stuk. Telegrafisch Weerbericht Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 23 Juli 1923, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 768.7 te Scilly. L. B. 746.7 te Haparanda. Verw. tot den avond van 24 Juli: Zwakke tot matige N.W. tot Z.W, wind, half tot zwaarbewolkt, waar schijnlijk nog droog weer, warmer. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur ia aangegeven door den wijzer. Stand v. Zaterdagmiddag 12 uur: 768. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Maandag 23 Juli: 9.34 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 21.0 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZUL", 's Morgens 7 uur: 20 gr. C. 's Middags 12 uur: 20.5 gr. C. 's Middags 3 uur: 21.5 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur: 22.5 gr. C 's Middags 12 uur: 22.5 gr. C 's nam. 3 uur: 23.5 gr. C. Wisselno teeringen. (Amsterdam). 59.32 tf.08%. 2.487, 9.73 3442% 47.857. 7.367. 13.02 4LOJ 66.417, 66.43 66^3% 380*7,

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3