De ervaring met de kerktelefoon in deze gemeenten opgedaan, over treffen de stoutste verwachtingen. Bij de aangesloten zieken is er een bloeiend medeleven met de gemeente, dat menigeen beschaamt. In haar werkzaamheid: het over dragen van de verkondiging des Evangelies heeft de kerktelefoon heer lijke vruchten afgeworpen en voor ve len was zij tot aan den rand des grafs een onschatbaar middel, waardoor de gemeenschap der heiligen kon wor den geoefend en de gemeente nog een laatste vertroosting schonk aan haar stervende kranken. Evenzoo is voor een predikant bij den arbeid onder de zieken geen schooner middel denkbaar. Want er is nu een voortdurend contact geko men, dat bij het ziekenbezoek waarde volle aansluiting geeft. Vanuit kerkelijk oogpunt bezien, is de kerktelefoon een zeer welkom mid del, dat dankbaar moet worden aan vaard, want: waar het in toepassing kwam, kan het niet meer worden ont beerd. Inlichtingen kunnen o. m. worden verkregen bij den heer P. K. Dom misse te Maassluis. De rijkstelefoondienst verklaart zich bereid, om van ontworpen aan sluitingen te voren de kosten op te geven. Aanvragen daartoe moeten worden gericht aan den plaatselijken Postdi recteur. EEN NIEUW KERKBLAD. Naar men uit goede hron aan het Han delsblad bericht, zal in het najaar een nieuw kerkblad verschijnen, dat o.m. de officieele mededeelingen van alle Geref. Kerken in Hersteld Verband zal bevat ten. Tot nu toe maken deze kerken voor het publiceeren harer officieele berichten omtrent den predikdienst, haar kerke- raadsverslagen e.d. gebruik van de „Over- toomsche Kerkbode", die te Amsterdam- Zuid wordt uitgegeven. Dit blad kon ech ter reeds sedert lang den stroom van copy niet meer in zich opnemen. Aan dezen ongewenschten toestand kan nu een einde komen. Het nieuwe kerk blad, dat onder redactie komt te staan van bekende predikanten uit het „H. V.", zal voor de plaatsing van de officieele aankondigingen der Kerken gelegenheid bieden. Het wordt uitgegeven door de fa. Bosch en Keuning te Baarn, de uitgevers van „Woord en Geest". DERDE NATIONAAL CHRISTELIJK SCHOOLCONGRES. Naar wij in de „Mededeelingen van den Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel" lezen, zal het Derde Nat. Chr. Schoolcongres dit jaar worden gehouden op 25, 26 en 27 October te Utrecht. Het programma omvat algemeene vergaderingen en vergaderingen van de zes secties (namelijk: zielkunde, practische schoolvraagstukken, mid delbaar en gymnasiaal onderwijs, be waarschool- en buitengewoon onder wijs, lichamelijke opvoeding en inter nationale sectie). Het congresbestuur verwacht afge vaardigden van het Chr. onderwijs in Duitschland, Zweden, Noorwegen, Oostenrijk, Tsjecho-Slowakije, Klein- Polen, Roemenië. VERBOUWING VAN EEN SCHOOL. In de „Mededeelingen van den Schoolraad voor scholen met den Bij bel", vinden wij den volledigen tekst afgedrukt van een volledige beslis sing der Kroon, inzake werbouwing van een school. Het ging om het vervangen van het mastieken dak eener Roomsch Katho lieke school te Dordrecht, door een. pannendak, waarvoor het Roomsch Katholieke schoolbestuur een aanvra ge tot het ontvangen van de benoodig- de gelden bij den gemeenteraad van Dordrecht had ingediend. De Kroon heeft uitgemaakt, dat het aanbrengen van een pannendak in dit geval niet noodig was, omdat door vernieuwing van het bestaande mas tieken dak de noodige verbeteringen zouden worden bereikt, zoodat de aan vrage geacht moest worden de nor male eischen te buiten te gaan. Het beroep van het Roomsch Katho lieke schoolbestuur werd dus afgewe zen. Maar met dit al kwam toch in de beslissing der Kroon te staan, „dat onderhavige vervanging van het mas tieken dak der school in (door) een pannendak is aan te merken als ver Leidsche Penkrassen. Amice, ..Je kan het gras hooren ^roeien" zeggen de boeren in het voorjaar als 't mooi „gras"weer is. De heer Schaper, je kent hem, de sociaal-democrati sche, grijze, voorman, zegt het hun na. „Wij Jiooren zoo zegt hij nu „het gras groeien" in de S.D.A.P. en het N.V.V. Stil en ijverig wordt er ge werkt aan de voorbereiding onzer meetings in September. Besturen ver gaderen; huisbezoeken worden afge legd; secretarissen spreken in wijden kring met partijgenooten, die anderen willen opwekken om in September op te trekken naar de meetings; lijsten met deelnemers worden aangelegd; met exploitanten van sporen en trams en autobussen wordt onderhandeld over de reisgelegenheid; de kosten worden berekend. En thuis in de ge zinnen wordt nog eens en nog eens gerekend en geteld, om na te gaan, of het ar aan zit, den derden Zondag de interprovincia'2 meeting te bezoeken! Zóó wordt nu alom in stilte ge bouw van de school in den zin van artikel 72, eerste lid der Lager Onder wijswet 1920". De redactie van „Mededeelingen" trekt hieruit de conclusie, dat het een instandhouding van een schoolgebouw is, wanneer een schoolbestuur een dak, dat versleten is, wil vervangen door een gelijksoortig dale, doch dat het een verbouwing van een school gebouw is, wanneer een schoolbestuur een dak, dat versleten is, wil vervan gen door een dak van een andere soort. Alleen in het tweede geval kan het schoolbestuur de benoodigde gelden bij den gemeenteraad aanvragen, ge lijk uit de overweging in deze beslis sing der Kroon blijkt. LUCHTVAART. DE ONDERGANG VAN DE ITALIA. De „Malygin" naar Archangel terug. Gemeld wordt, dat de Russische ijs- breker „Malygin" in de Storefjord op sterk ijs gestooten is en niet verder kan doordringen. De „Malygin" keert naar Archangel terug om kolen in te nemen. Graai Senni over Nobile en Mussolini. Graaf Senni, de gezant van Italië te Oslo, heeft in een interview met „Dag- biadet" verklaard, dat Nobile en de andere geredden van Narvik naar Stockholm zullen gaan en via cen- traal-Europa naar Italië. Op de vraag, of men een enquête zal openen betreffende de expeditie, zeide do gezant: „Ik kan het niet zeggen, maar het is waarschijnlijk, dat men een gedetailleerd rapport van Nobile zal eischen". Op de tweede vraag, of Italië een rechtsinstelling heeft voor dergelijke zaken, zei de gezant: Wij hebben geen speciaal tribunaal, maar wij hebben wel wetsartikelen betreffende allerlei ongevallen, ook die ongevallen, welke tijdens een luchtreis kunnen gebeuren. De gezant herinnerde er aan, dat Mussolini becritiseerd is wegens zijn betrekkingen met de expeditie. Dit berust op een misverstand. De expeditie draagt een volkomen privaat karakter, zij is georganiseerd door de stad Milaan en het kapitaal is door inzamelng bijeengebracht. Mussolini heeft nooit, zooals be weerd is, bevel gegeven, op 14 Mei, de Italiaansche vlag op de Pool te wer pen, noch heeft hij ooit bevolen, dat de expeditie zou worden doorgevoerd. Dergelijke beweringen zijn nonsens. INTERNATIONAAL LUCHTVAART CONGRES TE WASHINGTON. Kellogg heeft uit naam van Coolid- ge 55 landen uitgenoodigd een of meer afgevaardigden te zenden naar het internationaal congres voor luchtkoop- vaardij, dat van 12 tot 14 December te Washington gehouden zal worden. UIT ONZE INDIEN. MEEZIGHEID TUSSCHEN JAVAANSCHE EN AMBONNEESCHE SOLDATEN. Een aantal Javaansche jonge re- cruten schoolden in Boekit Doeri en Gang Solitude te Mr. Cornelis samen, met het doel wraakplannen te bera men tegen Ambonneesche .militairen. De plaatselijke commandant, om 9 uur 's avonds daarvan op de hoogte gesteld, nam onmiddellijk maatrege len en verschillende infanterie-pa- trouilles werden op onderzoek uitge zonden. Zij troffen samenscholenden aan, aan wie gecommandeerd werd naar de kazerne te gaan. De oorzaak van de oneenigheid tus- schen de soldaten van Javaansche en Ambonneesche compagnieën van het twaalfde bataljon had reeds dagen lang gebroeid en uitte zich telkens in schelden en het gooien met steenen. Later is gebleken, dat de samenge- schoolden in Gang Solitude een Euro- peesche fuselier hebben afgeranseld. Den volgenden dag zijn de troepen op manoeuvre gezonden. EEN LEGAAT. De Indische regeering machtigde den gemeenteraad van Madioen tot 't aanvaarden van de erfstelling van Mej. Manuel, die aan de gemeente 'n ton gelegateerd had, op voorwaarde, dat de gemeente voor haar begrafenis zou zorg dragen, dat alle leden van werkt, om voor te bereiden het groote werk: de demonstratie van onze macht in September 1928. Wij wenschen onzen stillen werkers succes toe!" Ik dacht zoo bij mezelf, Amice, wat leven die menschen toch gelukkig. Je denkt maar dat iedereen warm voelt voor zoo'n „leuzen"-propaganda en dat inderdaad daarmede succes be reikt wordt, en dan is 't in orde. Nu geloof ik van het succes op deze wijze verkregen niet veel. Integendeel ik geloof dat het succes der S.D.A.P. veel meer ligt in het brutaalweg belo ven van zaken die nooit bereikt kun nen worden. Van die optochten en meetingsdrukte gaat zoo'n opvoeden de kracht niet uit. Hoogstens kan men zeggen, dat door dat rumoer de aan dacht wordt gevestigd op het eigenlij ke propagandawerk. Maar zie je, Amcie, als lokmiddel doet het toch maar dienst. Zoo'n ver stokte conservatief is er niet, of hij wordt nog wel eens getroffen door een fleurige optocht. Maar er zit wat anders in die actie. Dat heeft de S.D.A.P. heel goed gezien. den raad er bij tegenwoordig zouden zijn en dat op de plaats van haar huis een schouwburg zou gebouwd worden. GEVALLEN. Naar de „Amigoe" meldt, is op de Isla een treurig ongeval gebeurd. De employé, de heer Taets van A- merongen, een jongeman van 22 jaar, was ergens op een toren aan 't werk, en liet zich, inplaats van de ladder af te gaan, afglijden langs een kabel, die er is aangebracht om in geval van brand als noodhulp te dienen. De kabel was echter niet strak ge spannen en kwam daardoor in aanra king met de electrische leiding. De kabel brak en de heer T. v. A. viel op een sluitstuk van een buis. Ernstig inwendig gekneusd en met een schedelbreuk werd hij opgenomen en naar het sanatorium vervoerd. EEN BRUTALE INBRAAK. Maandagmorgen 18 Juni werd ont dekt, dat er was ingebroken in het kantoor van de Hollandsche Bank voor West-Indië te Willemstad. Boven het kantoor der bank zijn kantoorlokalen gevestigd. De inbrekers hebben den aparten toegang tot dit bovenhuis met een valschen sleutel geopend, met een electrische boor een gat in de zolde ring van de Bank gemaakt en zich met behulp van een geknoopt touw laten afzakken, meldt de Amigoe. Na eerst een poging te hebben ge daan, om met sleutels, die zij op en kele laden vonden, de brandkast te openen, welke poging echter ijdel was is met behulp van boren en breek ijzers de kleine brandkast geforceerd. Een waarde van ongeveer 17.000 aan zilvergeld is meegenomen. Met een gedeelte van dit geld heb ben zij daarna langs denzelfden weg zich verwijderd als zij gekomen wa ren om het geld in veiligheid te bren gen. Blijkbaar was het zilvergeld te zwaar om alles in eens mee te ne men, en het schijnt wel zeker te zijn, dat zij nog een tweede maal in het bankgebouw zijn geweest om de rest te halen; doch blijkbaar zijn zij toen in hun opzet gestoord geworden. Deze veronderstelling wordt beves tigd door het feit, dat op de bovenver dieping een groote hoeveelheid zilver geld men spreekt van ongeveer 8000 klaar lag om te worden mee genomen. De tweede maal hebben de inbre kers echter een anderen terugweg ge nomen, n.l. door het venster te ope nen van het naast gelegen clubge bouw „De Gezelligheid", en de voor deur te forceeren, gelukte het hun on gemerkt buiten te komen, al was het dan zonder buit. Twee mannen, die later op den dag een gedeelte van het verstopte geld kwamen weghalen, zijn door verdekt opgestelde politie-agenten gearresteerd Daarna zijn nog drie personen, bij deze inbraak betrokken, aangehouden Het zijn alle Fransch sprekende personen, die reeds bekend waren en uit vrees voor wie een paar jaren ge leden de verschillende bankdirecties een speciale bewaking der bankge bouwen gedurende den nacht hebben gevraagd. Zij zijn toen weggegaan en nu onder valsche namen terug ge keerd. Door de politie is het op de boven verdieping gevonden geld in totaal 'n bedrag van ongevee 13.000 in be slag genomen. Een bedrag van 3000 tot 5000 is nog niet gevonden. EEN GRIEZELIGE ONTMOETING. Ik had dus verhaalt een ambte naar van de Indische regeermg last ontvangen een rapport uit te brengen over den toestand van sommige bosch streken in Bengalen. Dienovereenkom stig zond 5k een onder-ambtenaar naar Bangalpore, om een geschikte bunga low te boeken en te huren, daar ik van plan was mfo'n hoofdkwartier te dijer laatse te vestigen, 't ^Vas maar een lean plaatsje, en de ©enige geschikte woning, die er te krijgen was/ had al jaren leeg gestaan; maar bij gebrek aan keus werd deae voor mij bestemd Het huis was zeer verwaarloosd. Het plafond dat moest dienen om de on ooglijke balken en sparren voor het oog te verbergen, was vpi groote gaten; hier en daar kon ik dein blauwen he mel ter door zien. Dat kon zoo niet blij ven en ik zond dus terstond om den eigenaar, teen Bengalees, die daarop verscheen ten wien ik gelastte het huis bewoonbaar te doen maken. In den tijd dat bij ons alles indut en zijn zomerslaap houdt, is de S.D.A.P. aan haar September-actie bezig. Dan worden de propagandisten opgetrom meld. De A.J.C. in het kamp, aan het strand en op de hei doet dapper mee. Daar zit element van groei in. Inder daad Schaper heeft gelijk, je hoort ze groeien. Ik geloof, dat voor een organisa tie als de S.D.A.P. waar men het in hoofdzaak van het opgepookte vuur, van helle propaganda moet hebben, zoo'n zomeractie noodig is. Gelukkig maar dat hij ons het vuur wat dieper onder de asch niet gebluscht kan wor den. Wij moeten helaas in het najaar wel weer veel asch ruimen, moeten soms ook heel lang poken en blazen, maar dan is er toch nog steeds vuur. Bij de S.D.A.P. zou da tniet het geval zii. Zonder een doorloopende actie zou de zaak doodloopen. Maar wij moeten er toch wat uit loeren willen. Wij moeten er m.i. dit uit leeren, dat ook wij reeds in den zomer onze voorbereidingen moeten treffen voor het winterwerk. Maar al le vuuk dutten wij te leng. Soms is „Mijnheer", zeide hij, „we zijn in het droge seizoen; ge hebt het huis alleen noodig voor ongeveer een maand en gedurende dien tijd valt er geen drop pel regen. Waarvoor is dus die rep;* ratie noodig?" Schijnbaar had de man gelijk, maar ik meende toch bij mijn eisch te moe ten bljjven en hield vol, dat d© wo ning in orde moest gebracht worden. Toen ik den volgenden dag weer naar de bungalow ging kijken, vond ik er vier of vijf rietdekkers met nog eenige helpers, die wel rondom het huis liepen te drentelen, maar nog geen slag werk hadden gedaan; bovendien schenen ze volstrekt niet voornemiems te beginnen, want een hunner kwam juet gevouwen, handen naar me toe bn zei: „Ge moogt me laten hangen, Sahib, als ge er lust in hebt, voordat ik aan dat huis ga werken". „Waarom?" vroeg ik verwonderd. „Kom mee en zie fcelf", zei de in lander, en toen riep (hij de andere werk lieden, die hun haakvormig omgebogen ijzeren gereedschap aan lange bamboe stokken [hadden gebonden. Zij gingen toen in de deurooejning staan en haalden nnet hun hacken heel voorzich tig het linnen plafond een wjeinig naar beneden. Wat toen mijn oogen zagen, gaat alle beschrijving te boven. De ge heel© zolder, het dak, de binten, bal ken en latten, al Les wemelde van co bra's; ze krioelden dooreen met opge zwollen, toornige koppen en sisten ons uit alle hoeken en gaten tegen. 'tWas het afgrijselijkste tooneel, dat ik ooit voor oogen heb gehad; des te vreeaelij ker, omdat ik juist de kans had misge- loopen om te midden van dat ge selschap te moeten leven, of Bever, te sterven. Bij nader onderzoek bleek het, dat de muren die van in de 5011 gebak ken steenen waren opgetrokken, doorboord en ondermijnd waren door de slangen, die sinds jaren het ge bouw tot kweekplaats voor haar ge slacht hadden gebruikt. Ik kan hier nog aan toevoegen, dat de bungalow den volgendon dag, op last van de overheid, tot den grond toe werd verbrand. GEMENGD NIEUWS. Meisje onder een steenenwals geraakt. Woensdagmorgen raakte een vijf-jarig meisje te Groenhoven (Maastricht) vlak bij de Belgische grens onder een zware steenen wals, welke bevestigd was aan een wagen, die door een paard werd voort getrokken. Met een ernstige schedelbreuk werd de kleine in het ziekenhuis opgeno men, waar zij in den namiddag is overle den. Schietongoval in de mijn „Manrits". Gistermorgen is de 34-jarige gehuwde mijnwerker, vader van vier kinderen, F. Kievsel bij een schietongeval in de mijn „Maurits" ernstig gewond. Bij aankomst in het ziekenhuis te Sittard bleek hij reeds te zijn overleden. Een andere mijn werker, J. Moneta werd eveneens gewond en naar het ziekenhuis te Heerlen over gebracht. Ondeugdelijk vleesch. H. H., slager te Balkbrug, die een afgekeurde varkens lever, welke door den keurmeester begra ven was, weer had opgegraven en ver kocht, is door de Zwolsche rechtbank ver oordeeld tot ƒ200 boete subs. 100 dagen hechtenis. Uit den trein gesprongen. Een Duitsch dienstmeisje, dat Donderdag uit Ouderkerk a. d. IJsel was vertrokken is tusschen Winschoten en Winschoterzijl uit den trein gesprongen. Ze is gistermor gen te Winschoterzijl gevonden en op ge neeskundig advies over de grens gezet. Hazardspel? De rechtbank te Zwolle heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een caféhouder te Dalfsen, waarbij in hoo- ger beroep uitgemaakt moest worden of de z.g. Bajasso-automaat al of niet gere kend moet worden tot de hazardspelen en in vergunningslokaliteiten aanwezig mag zijn, ja dan neen. Conform den eisch sprak zij verdachte vrij en gelastte zij, de teruggave van de in beslag genomen automaat. Branden. De woningen van J. Roo- hand en A. Copinga en bewoond door vier gezinnen te Buinen, zijn een prooi der vlammen geworden. Assurantie dekt de schade. De oorzaak van den brand is on bekend. Lijk herkend, Het te Lobith opge- visebte lijk is herkend als te zijn van den 17-jarigen F. J. Nossling uit Hamborn. Voor een vlleghaven in Twente. De raad der gemeente Lonneker beeft in zijn eergisteravond gehouden vergadering be October, November zelfs, reeds in 't land, voordat er leven komt in den politieken haard. Dat mag niet. Dat raag vooral nu niet, nu straks ons zoo'n belangrijke tijd van voorberei ding wacht. In den komendt.x winter moet voorbereidend werk voor de ver kiezingen verricht worden. Gelukkig daarom dat ons Centraal Comité al vast de Kamer-Centrales aan het werk heeft gezet. De voorbe reidende besprekingen zijn, dank zij vooral Leiden's Iviesvereeniging, reeds vroeg aangevangen. Weet je wat ik wel eens jammer vindt, dat men onze Antirevolutionai re pers niet officieel uitnoodigt tot zulke voorbesprekingen. Nu weet ik wel dat officieel de pen; daar niet bij hoort. Het zijn daar slechts bestuurs vergaderingen. Een verslag of bericht daarvan te geven zou voorbarig en on tactisch zijn. Ook weet ik wel dat in veel gevallen de redactie van onze bla den gevormd wordt door menschen die in deze besturen een plaats inne men, zoodat een aparte uitnoodiging achterwege kan blijven. Maar er zijn ook andere gevallen. Jdet ie ontmoedi sloten, voor het volle aan die gemeente toegerekende bedrag van ƒ55.000 deel te nemen in het kapitaal van de N.V. „Vlieg- haven Twente". Alleen is als voorwaarde bedongen, dat een gedeelte van de aan- deelen, groot 1000, aan derden mag uit gegeven worden. Ook een dankbetuiging. Toen de fir ma Gebr. Kronenburg te Culemborg Don derdag met baar autobrandspuit van den grooten brand aan den Oostersingel en de Zandstraal aldaar terugkeerde, werd zij door twee rijksambtenaren geverbaliseerd wegens overtreding van de wegenbelas ting. Paddestoelen-tentoonstelling. Naar gemeld wordt, zal de groote jaarlijksche paddestoelententoonstelling van de Neder- landscbe Mycologiscbe Vereeniging dit jaar gehouden worden in Den Haag in den Dierentuin en wel op 29 en 30 September en 1 October. De vereeniging, welke dit jaar haar twintigjarig bestaan viert, stelt zich voor van deze tentoonstelling extra veel werk te maken. Gevaarlijke jeugd. Gisteravond werd in een woonhuis te Cork een hoeveelheid ontplofbare stoffen van groote kracht ge vonden, voldoende om de gebeele stad in de lucht te laten vliegen. Het bleek, dat de jeugd in het huls in bet bezit was van revolvers. Een heel dorp afgebrand. In het dorp Rynowo bij Mlawa, aan de Duitsch-Pool- sche grens, ontstond een brand, die wel dra groote afmetingen aannam, zoodat in 'n uur tij(^ 't geheele dorp in vlammen stond. Elke reddingspoging bleek vergeefsch. Alle woonhuizen, schuren, stallen, enz. werden tezamen met den dooden en den levenden inventaris een prooi der vlam men. De schade bedraagt ongeveer 450.000 zloty. De dorpsbewoners kampeerden onder den blooten hemel. De graaninkoopen door Rusland. De raad der volkscommissarissen te Moskou van de Sovjet-Unie heeft een bepaling over de doorvoering der graaninkoopen in bet loopende jaar uitgevaardigd, waarbij verboogingen van 10 tot 20 kopeken per mud worden verordend. Verder wordt het handelscommissariaat verplicht, voor een tijdige verzorging van de boeren met industriewaren zorg te dragen. Byzantijnsche kerk als geitenstal. Sinds lang werd vermoed, dat er in de na bijheid van de Italiaansche stad Bari eén oude Byzantijnsche kerk moest zijn. Men was er echter nog niet in geslaagd, die op te sporen. Thans beeft Vicenzo Brigida, een be woner der stad, baar gevonden. Toevallig vroeg bij aan een geiten- en varkenshoe der, of er bij diens woning soms een grot was, waarop de man antwoordde, dat hij altijd eenige geiten den nacht liet door brengen in een bol. Brigida kreeg toe stemming om die onderaardsche plek in oogenscbouw te nemen en vond, nadat bij eenige vuile gangen was doorgeloopen, een groote grot, waarin hij, toen hij ze voldoende belicht had, aan de muren een groot aantal Byzantijnsche fresco's van madonna's en heiligen ontdekte. Ook stond er nog bet hoogaltaar en toen er onder deskundige leiding opgra vingen waren verricht, vond men er de overblijfselen van pilaren, bogen en zui len. De kerk was klaarblijkelijk aan den heiligen Mattheus gewijd en staat in de buurt van een ouden Neptunus-tempel. Een doodkist voor een braid. Een doodkist als huwelijksgeschenk heeft on langs te Graz tot een strafvervolging aan leiding gegeven. Een vrijgezellenclub al daar, „Het Gelukkige Leven" gebeeten, heeft tot voornaamsten stelregel dat alle leden ongetrouwd moeten blijven. Over treding heeft onmiddellijk royement ten gevolge. In weerwil van deze bepaling was een der leden gehuwd zonder er de club in te kennen. Enkele dagen later vervoegde zich een man met een doodkist aan het huis der jonggehuwden; het vrouwtje was alleen thuis en opende den aan haar echt genoot gerichten brief, die de man met de doodkist bij zich bad. „Wij wenschen u het beste", zoo luidde de brief. „Maar be denk dat de eenige goede vrouw een doo- de vrouw is." (Get.) „Het bestuur van Het Gelukkige Leven". Een oogenblik stond de vrouw als ver steend. Toen zond zij den man met de kist verontwaardigd weg en diende een klacht wegens aantasting van baar eer in tegen den voorzitter van de club. De rechtbank stelde baar evenwel in bet on gelijk, op grond dat de handelwijze der club, hoewel niet van goeden smaak ge tuigend, baar eer niet aantastte. gend ooii over iets te moeten schrij ven waar men toch alleen iets van weet door brutaal op den man al te vragen naar dingen die frjnrM»Ti«ic«-- mers behandeld rijn. Dot is mij toch wel eens overkomen. Wanneer je dus in. <tte richting een kleine vingerwijzing zou kunnen ge ven, Amices, ik geloof dat je» onze zaak, de Pers en de Partij beide, daarmee dienen zou. Ik weet niet of bet je al bekend is, dat wij in het najaar hier weer een pracht-film uit Indie te zien krijgen. De 7^r^dir>g<^HvmiTïiagifl der Gerefor meerde Kerk heeft namelijk de zeker heid verkregen, dat de Java Soema- film hier ter stede zal vertoond wor den. Het moet een mooi stuk Indie zijn van 2000 M. lang. Je weet nog wat een opgang de Warta Sari-film maak te. Zoo iets is nu weer te verwachten. Het moet in de bedoeling liggen om in den vooravond een kindervoorstel ling te geven en 's avonds voor vol wassenen. Ter gelegenertijd hooren wij daar wel meer van. .VERITAS.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6