DAG-AGENDA. Sassenheim. Maandag 30 Juli, s ïiidd. twee uur. Alg. Ver. v. Aandeel houders v. d. N.V. Bloembollenbedrijf Baartman en Koning, ten kantore der N. V. De Zondagsdienst der Huisartsen te fei« ten- zal werden waargenomen door ile doctoren Bruining, Niemer, Silireuder en Starck. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond- nacht- en Zondagsdienst cler apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Juli a.s. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telefoon 552. Niersman, C. van Breda, Voorschoten; L Sierag, Oegstgeest. Van den Middagcursus II naar den Middagcursus III werden bevorderd: N- v. d. Drift, J. Langezaal, Leiden; Tr. Meijer, Oegstgeest; M. van Pari don, Katwijk; M. v. d. Nieuwendijk, M. Nouwens, Voorschoten. Van den 3-jarigen volledigen avond cursus werden bevorderd van de le naar de 2e klasse: M. Arnoldus, C. Schouten, C. Witteman, A. de Graaf, A de Does, A. van Gelder, J. van Zijp, G. Roodenburg, C. Wakka, T. Derksen, B Fuchs, B. Steenbergen M, Verplan ken, Leiden. Van de 2e naar de 3e klasse werden bevorderd: S. van Berkel, Fr. van Leeuwen, C. de Haas, L. Hansen, M. c.e Haas, N. Bavelaar, A. van Zon, I eiden. Voorwaardelijk 1. CER. JEUGDVER. „N.O.M.A.T,EfG,". Aan het slot van het stukje in ons blad van gisteren over bovenstaande wreeniging staat, dat inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij den heer A. A. Boekkoei; dit moet zijn: bij den lieer A. A. 1 oehmer, Kloksteeg 17, alhier. Onze stadgenoot W. C. Luyke- naar Jr., leerling van de Chr. U.L.O- school aan het Noordeinde, slaagde heden voor het toelatingsexamen aan de Zeevaartschool te Scheveningen. Toen gistermorgen J. v. B., wo nende te Rijpweteriqg met zijn wagen uit de Vrouwensteeg kwam, schrok plotseling zijn paard voor een tram van de H.T.M., met het gevolg dat het terugsteigerde en de wagen terecht kwam in de winkelruit van S. in de Vrouwensteeg. De ruit werd geheel verbrijzeld. Van de gisteren gehouden Vee markt wordt ten nadeele van M. A. te Den Haag een schaap vermist. Op verzoek van het Gemeentebe stuur vestigen we de aandacht van belanghebbenden op de in dit nummer voorkomende gemeentelijke aankon digingen betreffende het Gymnasium, de H.B.S. voor Meisjes en de cursus sen der Gem. Kweekschool alhier. BINNENLAND. DE MIJNRAMP. Donderdag heeft de burgemeester van Brunssum het volgende telegram van den commissaris der Koningin in Limburg ontvangen: „H. M. de Koningin draagt mij van Noorwegen uit op, aan overgebleven betrekkingen slachtoffers mijnramp staatmijn Hendrik de betuigingen van hare oprechte deelneming te doen overbrengen. Verzoeke hiervan mede- deeling te doen aan nagelaten betrek kingen in uw gemeente woonachtig". Een gelijk telegram heeft ook de burgemeester van Heerlen ontvangen, die persoonlijk vanochtend aan de na gelaten betrekkingen in zijn gemeente de betuiging van deelneming van H. A'. overgebracht heeft.. Na de plechtige Requiemmis te Brunssum voor de slachtoffers van de mijnramp heeft pastoor Savelberg voorlezing gedaan van een brief van mgr. Schrijnen, bisschop van Roer mond, die daarin zijn innige deelne ming met de getroffen families be tuigt. Mocht er stoffelijke hulp noodig zijn, dan zal de bisschop hiertoe gaar ne bijdragen. DE STEEKPENNINGEN. Aan het verslag van de Algemeene Rekenkamer over 1927 wordt het vol gende ontleend: De talrijke gevallen in den laatsten tijd aan het licht gekomen, dat ambte naren van gemeentebedrijven z.g. re tourcommissies hebben aangenomen van leveranciers, leidden ook in verband met een artikel in het tijd schrift van de Nederlandsche maat schappij voor Nijverheid en Handel van 15 November 1927 tot een brief van de Rekenkamer aan den Raad van Ministers. Zij vreesde dat het euvel van de retourcommissies, indien het inderdaad zoo verbieid was als de schrijver van het genoemd artikel meende, ook wel in den Staatsdienst zou zijn doorgedrongen, al mocht daarvan naar buiten nog weinig zijn gebleken, en zij achtte het daarom ten zeerste gewenscht, dat naar maatrege len werd uitgezien ter beteugeling, kon het zijn: voorkoming van dit mis bruik. Als bestrijdingsmiddelen gaf zij aan: le. zooveel mogelijk gebruik te maken van openbare, of, voor zooveel de wer ken of leveringen zich daartoe niet leenden, het voor zooveel mogelijl. verplicht vragen van prijsopgaaf aan verschillende leveranciers; 2e. een verbod (in alle bestekken en aanbo- stedings- of leveringsvoorwaarden op te nemen) aan aannemers en leveran ciers betreffende het geven of aanbie den van geschenken, in welken vorm ook, aan personeel van de desbetref fende instellingen. Aan zulk een ver bod zou kracht bijgezet kunnen wor den, door op overtreding als straf te stellen uitsluiting van levering aan de Nederlandsche Staatsdiensten en het openbaar maken van den naam der overtreders. Voorts zou het wellichc aanbeveling verdienen, in verband met het bedoel de euvel de bepalingen van de artike len 177 en 362 van het wetboek van strafrecht aan te vullen. De voorzitter van den Raad van Mi nisters deelt in een noot hierbij mede, dat deze zaak nog bij de regeering in onderzoek en in overweging is. DE ZIEKTEGEVALLEN AAN BOORD VAN DE IN SULINDE. Aneta seint uit Batavia: Het Bataviaasch Nieuwsblad heeft een onderhoud gehad met het hoofd van den dienst der volksgezondheid, den heer Van Lonkhuyzen, die mee deelde, dat men ook op andere schepen dan de Insulinde den laatsten tijd te kampen heeft gehad met gevallen van angina, terwijl deze ziekte reeds ge- ruimen tijd te Batavia heerscht, maar de gevallen verliepen op ongevaarlijke wijze. Men droeg van geen enkel doo- c!elijk*of ernstig geval kennis. Toch is df Insulinde na de kustreis te Soera- baja geheel ontsmet. De heer Van Lonkhuyzen acht een ernstige be schuldiging aan het adres van den L.oyd" over onvoldoende ontsmetting onverdiend. Naar zijn meening moet de oorzaak van de ziektegevallen ge zocht worden in levende bacillendra gers, zoodat ook van officieele deskun dige zijde er geen enkele reden is, niet het volste vertrouwen te stellen in de maatregelen van de maatschappijen ter verzekering van de veiligheid van den overtocht. HOOGEVEEN KRIJGT EEN WANDELPARK CADEAU. B. en W. van Hoogeveen schrijven aan den raad, dat mr. J. Wessels Boer, oud-kantonrechter te Hoogeveen, on roerende goederen, gelegen aan den Bentincksdijk, ter grootte van circa 0.98.33 H.A., met daarop staande wo ning (het z.g. Dwingeland), de gemeen te ten geschenke aanbiedt, onder voor waarde, o.m., dat het geschonkene als openbare wandelplaats zal worden ingericht. De tegenwoordige bewoners van Dwingeland zullen echter zoolang ze leven en de huur betalen, het ge schonkene blijven gebruiken. De huur zal echter ten bate van de gemeente komen. In overleg en met goedkeuring van de huurders kan echter reeds eer der met de inrichting van de wandel plaats worden begonnen. B. en W. meenen, dat door deze schenking een algemeen gemeentebe lang wordt gediend en stellen den Raad voor, de schenking onder dank betuiging aan den schenker te aan- vearden. BURGEMEESTER WYTEMA. f De burgemeester van Dordrecht, de heer P. L. de Gaay Fortman, heeft gis terochtend namens de gemeente Dor drecht een krans gelegd op het graf van burgemeester Wytema. VERKEERSSTREMMING. De Minister van Waterstaat brengt ^er openbare kennis, dat wegens daar aan uit te voeren werkzaamheden het vak van den Rijksweg VelsenAlk maar van ::.M. 25 tot den Stations weg onder de gemeente Heiloo, zal gesloten zijn voor alle verkeer, rijwie len uitgezonderd, in de richting Alk maarVelsen, gedurende ongeveer 3 maanden, op werkdagen en zoo noo dig ook op Zon- en feestdagen, zooals door waarschuwingsborden op den weg zal worden aangegeven. De te volgen omweg zal door rich tingspijlen worden aangeduid. BOOTTREIN. Het agentschap van de Stoomvaart Maatschappij Nederland, de firma Crans en Co., to 's-Gravenhage, meldt, dat de boottrein van het s.s. Jan Pie terszoon Coen, dat vandaag te Genua verwacht wordt, morgen om 11 uur v.m. aan het Staatsspoor te 's-Graven hage zal aankomen. BUITENLAND. HET ANTI-OORLOGSVERDRAG. Japan's antwoord aan Kellogg. De Japansche regeering heeft aan den Amerikaanschen zaakgelastigde Neville het antwoord overhandigd op de voorstellen van Kellogg voor een verdrag tegen den oorlog. De Japansche nota behelst, naar ge meld wordt, een goedkeuring zonder het minste voorbehoud, van de Ame- rikaansche voorstellen; Japan maakt geen enkele reserve. Het Tsjecho-Slowaaksche antwoord. Minister Benisj heeft gistermorgen den Amerikaanschen gezant te Praag het toestemmend antwoord op de voorstellen van Kellogg overhandigd. De tekst zal Zondag openbaar wor den gemaakt. Een nuchter oordeel. Sis Esme Howard, de Britsche am bassadeur te Washington, die op het oogenblik met verlof in Engeland is, heeft Donderdag op een bijeenkomst van het Britsche legioen gezegd, dat het voor de hand lag, dat, als de groot ste naties er op stonden ten oorlog te gaan, geen verdrag of pact hun dit zou beletten. Maar als het Britsche Rijk en de Vercenigde Staten overeenkwamen, eenigen oorlog tegen te houden, kon den zij dit doen doör credieten en voorraden te weigeren. Kon iemand dan de stelling betwisten, dat, als de ze beide naties overeenkwamen, an dere naties te beletten ten oorlog te gaan, zij in de praktijk den oorlog in den ban konden doen? Ofschoon er geen straffen waren ge steld op schending van het pact, zou het resultaat zijn, dat geen der on- derteekenende mogendheden eeniger- lei schending met credieten of voor raden zou kunnen steunen. En iedere onderteekenende mogendheid zou we ten, dat onder dergelijke omstandig heden een staat van oorlog niet lang kon worden gehandhaafd. HET BRITSCHE MIJNWERKERS CONGRES. Een aansporing tot krachtiger vakactie. De gisteren gehouden zitting van het te Llandudno plaats gehad heb bende congres der Federatie van mijn werkers nam een resolutie aan, welke zegt, dat de hevigheid van de interna tionale concurrentie en de vereeni- ging van werkgevers in trusts en fu sies een machtiger vakvereenigings- wezen eischen. De resolutie dringt er bij de mijnwerkers op aan, niet in hun onverschilligheid te blijven vol harden. NOORD- EN ZUID-CHINA. Het formeele einde van den oorlogs toestand. Uit Peking wordt gemeld, dat de Fengtien-gedelegeerden met de verte genwoordigers van de nationalisten een overeenkomst hebben gesloten. Men zal een manifest publiceeren, waarin wordt verklaard, dat Mand- sjoerije onder de nationalistische re geering staat. Naar verluidt, zal dit het formeele einde zijn van den oorlogstoestand. CHINA EN JAPAN. Het verdrag van 1896 opgezegd. De Nankingregeering heeft volgens een bericht uit Sjanghai Japan thans definitief medegedeeld, dat het in '96 tusschen Japan en China gesloten ver drag opgeheven is en ook voor de Ja panners de nieuwe bepalingen voor de buitenlanders in China zullen gel den. Men verwacht, dat Japan zich hier mede niet zal tevreden stellen en er op zal wijzen, dat dit verdrag nog voor 10 jaar geldig is, aangezien geen onderhandelingen tot wijziging van het verdrag binnen zes maanden voor den afloop hebben plaats gehad. De Japansche minister-president Ta naka heeft den Chineeschen gezant voorstellen gedaan tot regeling van 't incident van Tsinanfoe. De Japansche regeering wenscht, dat de politieke onderhandelingen af zonderlijk van de economische zullen worden gevoerd. De politieke onder handelingen moeten te Tokio, de eco nomische te Sjanghai plaats hebben. Tanaka liet uitkomen, dat deze voorstellen een laatste poging van Japansche zijde zijn om de betrekkin gen tusschen beide landen te regelen. NA DEN MOORD OP OBREGON. Een beschuldiging. Uit Mexico (stad) wordt gemeld, dat de commissaris van politie aldaar heeft verklaard, dat de katholieke geestelijkheid de schuld draagt van den moord op Obregon, De namen van de aanstichters van den moord zullen tegelijk met het be wijsmateriaal gepubliceerd worden. Volgens een officieele mededeeling zal de moordenaar van generaal 0- bregon in openbare zitting voor de ci viele rechtbank verschijnen. Het districtsgerechtshof heeft daar om de politie en militaire autoritei ten verzocht in deze zaak in de eerste 72 uur geen stappen te ondernemen. OSCAR SLATER. Heeft herziening van zijn vonnis gekregen. Oscar Slatel, die ongeveer 20 jaar geleden in Engeland wegens moord veroordeeld was tot levenslange ge vangenisstraf, heeft gisteren zijn be roep tegen het vonnis van toentertijd gewonnen, dat hij onschuldig werd veroordeeld. Nader meldt men uit Londen aan de N. R. Crt.: Dat Oscar Slater zijn hooger beroep zou winnen, was te voorzien. De vijf rechters zijn met algemeene stemmen tot de slotsom gekomen, dat wijlen lord Guthrie, de rechter in de zaak van 19 jaar geleden, in zijn opsom ming de jury op verkeerde wijze heeft voorgelicht. Naar van wel ingelichte juridische zijde wordt medegedeeld, zal de vol gende stap zijn, dat de verantwoorde lijke minister (die van Schotland) den koning zal verzoeken, Slater amnestie (free pardon) te verleenen. Pas als dat gebeurd is, kan de re •geering de vraag van het aanbieden van een schadevergoeding aan Slater onder oogen zien. Ongeveer 20 jaar geleden werd aan zekeren Adolf Beck, die onschuldig in de gevangenis .had gezeten, een som van ongeveer 5000 pond uitge keerd. Naar men verwacht zal ruw geschat het aan Slater uit te betalen bedrag 18 a 20.0CO pond sterling bedragen. DE BRAND IN DE CONCERTZAAL PLEYTEL TE PARIJS. Amerikaansch pianist omgekomen. Naar nader uit de Parijsche bladen blijkt, is er, behalve de arbeider, van wien reeds gemeld is, dat hij aan zijn wonden was overleden, nog een slacht offer te betreuren. Het is een Amerikaansch pianist, Oliver Deuton genaamd, die op de vijfde verdieping van het gebouw een studiezaal had. De man is door den brand verrast. Hij heeft blijkbaar nog gepoogd zich te redden, want men vond hem in een toiletkamer met zijn voet bekneld in een looden pijp. Over de oorzaak van den brand tast men nog in het duister, maar 't is mogelijk, dat de brand door kort sluiting is ontstaan. aDE Tegen twee uur was een aantal er- beiders ter hoogte van het tweede balcon bezig met het herstel van de bedekking van stroo en kurk, die voor de acoustiek was aangebracht. Plotseling steeg hier rook uit op. De arbeiders maakten alarm en men begon dadelijk het gebouw te ontrui men. Door de tocht in het trappenhuis en de rotonde bij den ingang breidde de brand zich snel uit. Groote vlammen sloegen in de zaal op, welks inhoud natuurlijk goed voedsel bood. Tot overmaat van ramp werkten de brandapparaten in het gebouw niet Spoedig sloeg een geweldige menig te het vernielingswerk gade en zij werd vervuld van angst, toen men voor één der ramen van de vijfde ver dieping menschen om hulp zag wen ken, terwijl de rook overal naar bui ten drong. De brandladders waren niet hoog genoeg; men poogde korte ladders van de verdieping te hijschen, maar de redders konden niet door den rook komen. Men spande zeilen, maar de ongeluklcigen durfden niet springen. Toen stormde de Parijsche politie agent, Jean Santini, naar binnen. Door rook en hitte snelde hij naar de vijfde verdieping en hij slaagde er in de drie door den dood bedreigden, waarbij twee vrouwen, naar beneden en naar buiten te brengen. Allen, ook de redder, waren ernstig door den rook bevangen en zij wer den dadelijk naar een ziekenhuis ge bracht. Luid gejuich steeg uit de me nigte op, toen de dappere agent met zijn geredden naar buiten kwam. Hoeveel de schade bedraagt, is niet bekend, maar het loopPt zeker in de millioenen. KORTE BERICHTEN. t De politie heeft, naar uit Kairo gemeld wordt, gisteren het parle mentsgebouw verzegeld. Voor het ge bouw wordt de wacht gehouden. In de stad is het rustig. Te Yperen zijn een stoomzagerij en een diamantslijperij geheel in de asch gelegd, trots het krachtig ingrij pen van de brandweer. De schade wordt geraamd op ruim 2 millioen francs. Naar uit Moskou wordt gemeld, zou de derde Internationale Sich he den bezig houden met de invrijheid stelling van Max Hoelz. Naai* verluidt zal Hoelz zich met verlof naar Mos kou begeven. De vulkaan Mayo op de Philippij nen is in werking. Van de zijde der regeering van Noorwegen zal geen officieele enquête naar de „Italia"-ramp worden inge steld. De Britsche regeering heeft be sloten financieelen steun te verleenen aan de steenkolen industrie. In de eerste helft van deze maand zijn honderden menschen bij het zwemmen en baden in den Rijn ver dronken. Volgens mededeeling van het bureau voor de statistiek te Berlijn bedraagt het aantal te Berlijn wonen de buitenlanders 96.000. Uit het Sociale Leven. CHR. NAT. WERKMANSBOND. Door het Prov. Comité Zuid-Holland van de Christ. Nat. Werkmans-Bond is opgericht een Loterij commissie ten behoeve van het Sanatorium en Kin- d erherstellingsf onds, eere-voorzitter oud-Minister dr. J. Th. de Visser. In de gehouden vergadering te Rotter dam werd tot voorzitter gekozen de heer T. Stok, te Dordrecht; tot secre taris de heer H. Verheul H.C.zn. te Sliedrecht; tot penningmeester de heer C. van Zon te Schiedam; leden zijn: J. C. Heerland, te Amsterdam; A. Broen te Enschedé; J. R. Udding, te 's-Gravenhage en mr. dr. J van Brug gen te Dordrecht. Een verloting ten behoeve van het fends, omvattende 25000 loten, is be reids door H. M. de Koningin goedge keurd. Land- en Tuinbouw. RIJKSTUINBOUWSCHOOL TE BOSKOOP. Bij beschikking van den Minster van Binnenlandsche Zaken en Land bouw is, voor het tijdvak van 1 Sep tember 1928 tot 1 September 1929, be noemd tot leeraar aan de Rijkstuin bouwschool te Boskoop A. Frank, al daar. FRUIT- EN WARMOEZERIJGEWASSEN. Stand op 16 JulL liet hieronder volgend overzicht betref fende den stand van het fruit en de war- Radio-Pr ogramm a. •3° •15 IO.OO ó.oo ó.oo £-45 8.oo 8.50 10.50 6.20 8.35. F5 6.20 6.50 7.05 7.35 8.05 9.20 9.50 9-55 8.20 f'35 8.5O ER VANAVOND TE HOOREN 13 HUIZEN, 340.9 M. (Na 6 unr n.m. 1870 M.). K. R. O. Diner-muziek. Concertavond. Persberichten van Vaz DiuS HILVERSUM, 1071 M. A. V. R. O. Tijdsein van de A.R.O.-klok. :V ooravond-Concert. Politieberichten. iV.A.R.A.-programma. KüNIGSW USTERII., 1250 Al. Vrooliike avond. Muziek. LANGENJ3EUG, 469 M Muziek. ,Vro olijke avond. Daarna nieuwsberichten. DAVENTRY, 1604 M. Kinderuurtje. Muziek. Eerste algera. nieuwsbericht. Muziek. De grondslagen der muziek. Concert. Tweede algem. nieuwsbericht. Berichten aan zeevarenden. Muziek. PAUI|S, (Radio), 1750 M. Landb 0 u wb er icht en. Koersen en mededeelingen. Concert. In de pauze nieuwsberichten. ZONDAG 22 JULI. HUIZEN, 340,9 M. N. C. R. V. 8.30—9.30 Morgenwijding, te leiden door Ds. W. D. Linthout, Pred. der Vr. Ev. Gem. te Dordrecht. Onderwerp: „B.B.B. of Drieërlei blik". Het muzikale gedeelte zal vorzorgd wor den door de Chr. Gem. Zangver. „Imma- nuel" zangkoor der Vr. Ev. Gem. te Hil versum onder leiding van den heer Jac. v. d. Bijl. 1. Zingen: Sionsbundel 314: 't Daglicht verdwijnt. 2. Gebed. 3. Lezen 1 Thess. 5 111. 4. Zingen: Sionsbundel 223: 1, 2 en 0. 5. Eerste gedeelte der toespraak. 6. Zingen: Sionsbundel 211: U kan ik niet missen. 7. Tweede gedeelte der toespraak. 8. Danken. 9. Zingen: „Ik wil mij gansch geven nu", woorden van Guido Gezelle, en muziek van J. M. Timmermans. 5.80 Kerkdienst, vanuit de Geref. Kerk (H. V.) te Utrecht (Gebouw „Irene"). Voor ganger Ds. S. P. Vermeer, Geref. pred. H. V. te Oudemirdum. Onderwerp: „Het ware Leven 1" I. Orgelspel. 2. Votum en Zegengroet. 3. Zingen Psalm 42 1. 4. Geloofsbelijdenis: 12 artikelen. 5. Zingen Lied 2 2 (Ev. Gez. 32). 6. Lezen: Handelingen 4 112. 7. Gebed. 8. Zingen Lied 47 1, 2 en 3 (Ev. Gei. 2 en 3). 9. Tekst: Handelingen 4:7 en 12. 10. Eerste gedeelte der predikatie. 11. Zingen Psalm 95 2 en 4. 12. Tweede gedeelte der predikahV. 13. Dankzegging. 14. Zingen Psalm 89 7. 15. Zegen. 16. Orgelspel. HILVERSUM, 1060 M. V. P. R. O. 5.30 Kerkuitzending van den V.P.U.O. uit het gebouw van den Ned. Prot. Bond te Hilversum (over Hilversum). Voor ganger: Pro*. Dr. B. D. Eerdmans, van Leiden. Onderwerp: Christelijkheid. Muzikale medewerking van F. Kloek en het V.P.R.O.-koor onder leiding van F. Kloek. Indeeling van den Dienst: 1. .Votum. 2. Lrid 15 (N.P.B.-bundel). 3. Voorlezing: Johannes 17. 4. Gebed. 5. Lied 133, vers 3 en 4. 6. Preek. 7. Orgelspel. 8. Gebed. 9. Lied 119, vers 4 en 5. 10. Sluiting. moezerijgewassen op 16 Juli j.l. is, onder medewerking der Rijkstuinbouwconsulen- ten, samengesteld naar gegevens, ver strekt door de correspondenten der Direc tie van den Landbouw en ontleend aan de „St.Crt." Het fruit. De meeste fruitsoorten zijn den invloed van het ongunstige weer niet meer te bo ven kunnen komen; 1928 zal een slecht fruitjaar blijken te zijn. Aan de gewassen onder glas echter is ongetwijfeld de vele zonneschijn ten goede gekomen, zoodat bij deze een belangrijke standverbetering valt waar te nemen. De appelen staan algemeen slecht; de verwachtingen zijn thans nog veel gerin ger dan de vorige maand. Uit de Gelder- sche IJselstreek meldt men, dat de belle fleur nog het meeste belooft, welke soort in Utrecht echter al evenmin als de ster appel vruchten draagt. Daarbij komt dan nog, dat in verschillende streken bladlui zen veel schade veroorzaken en schurft in veel sterkere mate optreedt dan in an dere jaren. Alleen enkele zoete soorten zijn goed bezet. Van de peren is de stand wel gunstiger dan van de appelen; toch kan het gewas- weinig meer dan matig genoemd worden, vooral wanneer men in aanmerking neemt

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2