Op iüeis Einar Lundborg gaf reeds vroeg be wijzen van zijn moed en avontuurlij ken geest. Hij heeft met groote dap perheid in het witte leger van Finland tijdens den burgeroorlog gevochten, welke oorlog door den communisti- schen opstand werd verwekt, en later tijdens den onafhankelijkheidsoorlog van Estland in het Estlantsche leger. Zijn stoutmoedigheid en militaire be kwaamheid trokken toen reeds de aandacht. In 1923 nam hij dienst in het Zweedsche leger, waar hij in 1926 eerste luitenant in het vliegerscorps werd. Zooals bekend is hij thans wegens de redding van Nobile tot kapitein be vorderd. NEDERLAND EN INDIë IN „LUCHTGEMEENSCHAP". Schrijvende over de luchtverbind.ing tusschen Nederland en Indië in het tijdschrift „Oedaya", voorziet generaal Snijders dat in niet zoo ver verwijder de toekomst, als het nachtvliegen tot regelmatige toepassing zal zijn geko men, de luchtreis AmsterdamBata via of omgekeerd in 4 5 dagen zal kunnen worden verricht. Wat dit zal beteekenen, schetst hij aldus: „Uitbreiding en verlevendiging der onderlinge relatiën, vermeerdering van omzet, debiet en welvaart zal hiervan het gevolg zijn. Het toeristen- vorkeer naar en over Ned. Indië zal toenemen en zich krachtig ontwikke len. De wederzijdsche bevolkingen zul len in het luchtverkeersbedrijf en in alle- nevenbedrijven, welke daarmede samenhangen, nieuwe werkkringen en bestaansbronnen vinden. Nieuwe afzetgebieden zullen voor nieuwe han delsartikelen (bijv. Indische vruchten naar Europa, Nederlandsche versche groenten en vruchten naar Ned. Indië en Australië) bereikbaar woden. Aan liet bestuursbeleid en de samenwer king der regeeringen en barer orga nen in beide rijksgebieden zal de ver snelde gemeenschap slechts ten goede kunnen komen. „Maar bovenal: Nederldnd en Ned.- Indië worden dichter tot elkander ge bracht. Ruimere persoonsuitwisseling, onderlinge toenadering zullen hiervan het gevolg zijn tusschen de Oostersche en Westersche bevo-lkingen, die elkan der zullen leeren kennen en gaande weg zullen ophouden als vreemde ras sen tegenover elkander te staan. Zij zullen elka der, de toestanden en ver houdingen, waarin zij wederkeerig leven, meer en beter gaan begrijpen, wat de eerste voorwaarde is voor het elkander waardeeren. Zoo zal de lucht- gemeenschap tusscheó Nederland en Ned.-Indië op den duur een machtige factor worden tot verinniging van het G root-Ned erl andsche sta atsverbari d Het gevoel van saamhoorigheid, de zin voor loyale samenwerking, onmis baar voor beider economische, geeste lijke en politieke toekomst en een eisch van zelfbehoud voor beide, zul len worden gesterkt. Zoo zal de lucht- gemeenschap worden een symptoom hunner eenheid, een factor hunner ge zamenlijke wereldbeteekenis een bron van hun voorspoed en vooruitgang". LUCHTVAART IN NED.-INDIë. Ten kantore der Nad. HandeFMij. te Amsterdam is ten overstaan van no taris H. van den Helm, de acte van op richting der Ned.-Indische Lucht- vc art-Mij. verleden. Als oprichter traden o.m. op: Ba- taafsche Petroleum Mij., 's-Graven- btge; D. Birnie. Deventer; Cultuur Mij. der Vorstenlandan; Deli Maat schappij; Handelsvereeniging Am- STerdam; G. J. van Heek en Zoon, En schedé; Van Heek n Co., Enschedé; Machinefabriek Gebr. Ctork en Co., Hengelo. In den raad van bestuur zullen zit ting nemen de heeren: dr. C. J. K. van Aalst, als voorzitter; E. S. "Onthoven als vice-voorzitter en als leden mr. D. A. Delprat, mr. J. H. van Hasselt en H Jacobson. Als directeuren treden op de heeren ir H. J. Ansingh en A. Plesman. Het ligt bovendien in het voorne men eenige plaatsen in den raad van commissarissen en in den raad van bestuur te doen beztten door eenige heeren ,aan te wijzen door de K.L.M. RECORDDAG VOOR K.L.M. Vanwege de K.L.M. wordt medege deeld; dat Zaterdag 14 dezer voor de maatschappij een recorddag is ge weest. Zij vervoerde op dien dag op baar internationale lijnen 174 passa giers en 3200 Kg. goederen. Hiermede is de recorddag van 1927 geslagen, toen op 30 Juli 121 passa- r s en 1800 Kg. goederen werden ver voerd. UIT ONZE INDIEN. DE SUPPLETOIRE. De suppletoire begrooting voor 1928 be vat o.m. een post voor de bezoldiging van een hoofdambtenaar voor het instellen van een onderzoek naar het levensverze keringsbedrijf en voor een voorzitter van een commissie tot het nagaan en voor het verzamelen van gegevens over de wel vaart van de inheemsche bevolking, wat een voortzetting bedoelt van de zooge naamde welvaartscommissie. Voor wegen en bruggen wordt ruim elf ton uitgetrokken, waarvan bijna vier ton voor Atjeh en Boekit Asem. Aan kapitaal uitgaven wordt 529.000 uitgetrokken en voor de radiotelefonie ƒ330.000. WESTERSCH ONDERWIJS VOOR INHEEMSCHEN. In den Volksraad hebben bij de behan deling van de begrooting van onderwijs verschillende inlandscbe leden geprotes teerd tegen de relatieve vermindering van de onderwijsgelegenheid op westerschen grondslag voor inheemschen. Vervolgens begon de Volksraad aan de behandeling van de Volksgezondheid. DE GEEST IN BOVEN-DIGOEL. De Ambonscbe gewestelijke comman dant, majoor Bajetto, heeft na een inspec tietocht in Digoel, aan den correspondent van de Koerier medegedeeld, dat de geest van de militaire bezetting zeer goed is. De omgang tusschen communisten en mi litairen is uiteraard streng verboden. Ook de geest onder de communisten is over het algemeen goed, er is geen sprake van een gedrukte stemming. De houding tegenover de autoriteiten is correct, er wordt beleefd gegroet en op correcte wijze vragen beant woord, waaruit evenwel niet geconclu deerd mag worden, dat de communisten terugkeeren van hun geestelijke dwalin gen, hetgeen blijkt bij de aankomst van een nieuw transport, waarbij het eigen muziekcorps een vroolijk nummer inzet, terwijl een rood vaandel met de Sovjet emblemen op den kleinen heuvel aan den oever wordt geplant. Er is slechts zeer weinig landbouw zichtbaar, zoodat het binnen afzienbaren tijd onmogelijk zal zijn, dat de bevolking van 1500 zielen zelf voldoende in baar voeding zal voorzien. Dat is hoofdzakelijk een gevolg van het geringe aantal landbouwers onder de ge- interneerden. LONGPEST IN KLATEN. In het onderdistrict Manisr&ngga in Kla- ten (Vorstenlanden) is longpest geconsta teerd. TEGEN DIEFSTAL VAN CULTUUR PRODUCTEN. Het vraagstuk der beveiliging van de cultuurproducten der bergondernemingen tegen de talrijke diefstallen houdt nog steeds de levendige belangstelling der on dernemers gaande. Men weet, dat op al lerlei manieren tegen dit kwaad wordt gestreden: gewone politie, veldpolitie, cul- tuurpolitie, particuliere nachtwakers, mi litairen. Men weet ook, dat in enkele stre ken bet kwaad, der al te gemakkelijke diefstallen een ernstige ontaarding van een deel der bevolking beeft veroorzaakt, zoodat zich tenslotte een bepaalde „stand" van dieven vormde die in benden de kof fietuinen introkken en dan bereid waren tot verzet tegen de politie. Het Soer. Handelsblad schrijft in een artikel over dit onderwerp, dat de neiging tot bet stelen van cultuurproducten goed deels wordt bebeersebt door twee factoren: le. de gemakkelijkheid van den diefstal in uitgestrekte, moeilijk te bewaken tuinen (vooral koffietuinen); 2e. de mogelijkheid tot vluggen verkoop van het gestolene. In dit verband acht bet blad bet toe te juichen, dat bet bestuur van bet „Alge meen Landbouw Syndicaat" zich korten tijd geleden tot dié regeering beeft ge wend met een rekest, waarin deze .aterie duidelijk is behandeld en waarin strenge maatregelen tegen de opkoopers worden gevraagd. UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN DEN RIJN. St. Willebrordus-College. Voor eindo amen H.B.S. met 5-j. cursus waren io candidates. Geslaagd v. Eden, Bussum, Galema, Den Haag, Heijst, Den Haag, Mignot, Eindhoven, Mul.er. Den Haag, Roozen, Den Haag, Rosenmüllen Maastricht, Ver hoeve, Linne bij Roermond, Vuylsteke, Rot terdam. Zaterdagmiddag werd de arbeider J. V. van de Commandeurslaan aan gereden docr een wielrijder uit Kat wijk aan Zee waardoor hij .kwam te vallen. De val was van dien aard, dat hij zich opder geneeskundige behande ling meest stellen. Dr. H. verleeiiide de eerste hulp. Gisteren had de vrachtrijder G. van Katwijk aan Zee, liet ongeluk in de Kerkstraat, doordat hij te ve:d moest uitwijken voor een stilstaande auto, met een vracht hooi tegen oen boom te rijden, waardoor een ged" e'.te van het hooi op de straat tereent kwam. Na dat de paarden waren uitgespannen, kon men met behulp van verschillen de voorbijgangers, den wagen terug trekken. Daarna werd het hooi weer opgeladen en kcnn de reis worden ves volgd. NOORDWIJK AAN ZEE. Ds. Ilospers alhier, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Amsterdam. De in de Ned. Herv. Kerk gehou den collecte voor de Inwendige Zen ding, heeft f121,— opgebracht. Aan den aannemer Kr. Gieaen alhier, is vergunning verleend voor het verbouwen van drie woonhuizen in de Scholsteeg. Zondagmiddag werd een aan het strand vertoevend vreemd ling zoo erg door de warmte bevangen dat hrj in hoogst ernstigen toestand naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd moest wor den. GEMENGD NIEUWS. Vergiftiging. Na het gebruik van melk, waarin eenigen tijd een aluminium lepel bad gestaan, hebben zich in het ge zin van den timmerman Wies aan de Ge- niedijk te Aalsmeer vergiftigingsverschijn selen voorgedaan. De man en de vrouw, die beiden van de melk hadden gebruikt, zijn ernstig, doch niet levensgevaarlijk, ziek geworden. Een gevaarlijke Doitscher gearresteerd. Wegens diefstal in verschillende plaat sen o.a. te Delft, Den Haag en Leiden ge pleegd, is voor eenigen tijd in Den Haag een Duitscber in arrest gesteld, die opgaf een zekere J. uit Dusseldorp te zijn. paar RECLAME DOLBLIJ zijn onze klanten, die hunne ie nauw gekochte schoenen lieten oprekken. „DE CENTRALE", Haarl.slraat 74 men vermoedde, dat deze naam gefingeerd was, is een onderzoek ingesteld. Het is thans aan de Leidsche recherche gelukt, de identiteit van den man vast te stellen. In samenwerking met de Duitsche pplitie is komen vast te staan, dat de gearresteer de is een zekere B. uit de strafgevangenis te Essen ontsnapt. Zijn uitlevering Zal door de Duitsche regeering worden ge vraagd. Onweer. Door bet inslaan van den bliksem is gisterochtend de boerderij van den heer J. de Jong te Leenders, bij Mep- pel, geheel afgebrand. De geheele hooi oogst ging verloren, eveneens de inboedel. Gisternacht is de groote boerderij van den beer Wiersema te Groeve, onder Zee rijp (Gron.) ten gevolge van het inslaan van den bliksem afgebrand. Door een stier gedood. Op de hoeve Forstheide te Pannesheide bij Kerkrade was een bejaarde knecht aan bet wieden. Plotseling brak een woedende stier los, die den man zoodanig verwondde, dat bij aan de bekomen wonden is overleden. Aangebonden. De politie te Vlissin- gen is er Zaterdag in geslaagd de hand te leggen op een Deen, die verdacht wordt van verschillende inbraken en het weg nemen van verschillende goederen. De man had een der gestolen kleedingstukken aan, was voorzien van horloges, ringen, enz., alles van inbraak afkomstig. De man heeft nog niet bekend. Misdaad of ongeluk? Gisterenmorgen werd op den weg van* Roosendaal naar Oud-Ga'stel het lijk gevonden van zekeren L. met ingeslagen hersenpan. Het lijk werd in een in de nabijheid staande boer derij binnen gebracht. De politie die weldra ter plaatse ver scheen, stelde onmiddellijk een onderzoek in. Vermoedelijk heeft men hier met mis drijf te doen en in dit verband zijn reeds twee personen verhoord. Bloedvergiftiging. Te Sustern is over leden aan bloedvergiftiging de 63-jarige J. Sch., die des nachts, gedurende den slaap, een puistje aan een been heeft open gekrabd. Uit de rails geloopen. De passa giers- tevens goederentram van Joure, die om 7.56 uur te Lemmer moet aankomen, is onder Sint Nicolaasga uit de rails ge- loopen. Aan bet station te Lemmer was men niet bereid uitvoerige inlichtingen te verstrekken, zoodat nadere bijzonderheden over den omvang van dit ongeval ontbre ken. Overreden. Te Made is de dochter van den landbouwer W. van een hooikar gevallen. Zij kreeg de wielen over het li chaam. Haar toestand is levensgevaarlijk. Op Wijbosch te Schijndel is Jaantje Hoogzaad, die plotseling van achter een kar kwam geloopen, door een auto gegre pen en spoedig daarna aan de bekomen verwondingen overleden. Boschbrand, Te Boxtel zijn in de huisvennen van den beer J. van Hooger- wou 2 H.A. bosch afgebrand. De bosch brandweer wist den voortgang van het vuur te stuiten. Een goede vangst. Door de gemeen teveldwachter te Roggel werd voor eeni ge dagen aangehouden de 24-jarige H. W., kleermaker te 's Bosch, verdacht van dief stal van geld uit een offerblok in de kerk aldaar. Een nader onderzoek met confron taties heeft thans uitgewezen, dat deze persoon zich aan hetzelfde misdrijf te Grathem, Linne, Montfoort, Schinveld en Amby heeft schuldig gemaakt. Hij is in bet huis van bewaring te Maas tricht opgesloten. Verdronken. Te Hempt onder de ge meente Enkbuizen beeft Zaterdagavond ongeveer half acht een droevig ongeval plaats gehad. De 19-jarige C. Vreeken was in het bassin van de Groentemarkt aan het baden. Op een gegeven oogenblik' ge raakte hij in een kolk, daar vroeger bier een sluis is geweest. Hij verdween in de diepte. De 19-jarige veehouder van Kam pen die een paard in de wei bracht, hoor de hulpgeroep. Hij snelde naar de plaats van bet ongeval en sprong gekleed te wa ter. Hoewel hij een uitstekend zwemmer is, verdween ook hij in de diepte. Arbeiders wisten na een kwartier de beide slachtoffers boven te brengen. Po gingen van Dr. De Heer Kloots om de le vensgeesten op te wekken, mislukten. Te Den Hout, gemeente Hoogkarspel is het vierjarig zoontje van den beer C. Aay in een sloot geraakt en verdronken. De 24-jarige fabrieksarbeider de Gr. is te Zevenbergen bij bet baden in de Mark verdronken. Zijn lijk kon eerst na eenige uren dreggen worden opgehaald. De Gr. laat een nog jeugdige weduwe ach ter. In bet Westeremder Meer te Lopper- sum is de 16-jarige J. Tjabinga, bij het baden verdronken. Bij bet zwemmen in den Ouden Rijn onder Lobith zijn gistermiddag twee jon gens B. en E. Roos, verdronken. De beide slachtoffers waren neven van elkaar en zoons van steenfabriekarbeiders. Pogingen van de politie om de levensgeesten op te wekken, mislukten. Te Buude is de 21-jarige J. K. in de Maas verdronken. Zijn lijk ia Zondag op gehaald. Te Hem bij Enkhuizen is de 19-jarige C. V. bij het baden verdronken. De 19-ja- rige v. K., die op zijn hulpgeroep toesnel de en zich terstond te water begaf, ver dronk eveneens. In zee verdronken? Aan bet stille strand te Scbeveningen is een partij klee- ren gevonden en op bet politiebureau ge deponeerd. Voorts heeft zich iemand bij de politie vervoegd, die verklaarde, dat hij Zater dagavond omstreeks 10 uur iemand zich in zee heeft zien begeven, juist op de plek, waar de kleeren gevonden zijn. Men vreest dat de persoon, die zijn kleeren daar neer gelegd heeft,, in zee verdronken is, maar zijn lijk is tot op heden niet aangespoeld. Bij de kleedingstukken waren een grijze jockeypet, een gestreepte broek, zwarte schoenen en grijze sokken. Te ver in zee gewaagd. Zondag had den zich drie jonge dames bij het zwem men te ver in zee gewaagd, zoodat zij in levensgevaar verkeerden. Door eenige jon gelui werden de dames weer op het strand gebracht. Door een auto aangereden. Gisteren- ochtend omstreeks half S is de wielrijder de R. uit de Copernicüsstraat te 's-Gra- venhage door een auto aangereden, ver moedelijk doordat bij niet aan de rech terzijde van den weg reed. De wielrijder bekwam verschillende ver wondingen en werd naar bet ziekenhuis overgebracht. Verscheidene woningen afgebrand. Tijdens een kort maar hevig onweer sloeg gisternacht de bliksem in de woning van P. van T. N., op Kutsdorp te Lepelstraat. Direct stond bet buis in lichte laaie en daar geen reddingsmiddelen in de nabij heid waren viel aan blusschen niet te den ken. De brand breidde zich zoo snel uit over de geheele woning, dat de bewoners zich slechts met moeite konden redden. Het geheele huis met den inboedel wer den een prooi der vlammen. Ook drie var kens en een kalf kwamen in den brand om. Alles was laag verzekerd. Mishandeling met doodelijken afloop. Op een bruiloftsfeest ontstond Zondag nacht te Ëpe een ernstige oneenigbeid, waarbij J. ter V. zoo ernstig werd mishan deld, dat de dood spoedig intrad. Hij laat een vrouw en acht kinderen achter. De vermoedelijke dader, R. B., is door de marechaussee aangehouden. RECLAME Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smeiten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van PURffcl Doos 30, 60, tube 80 ct. WI1VS Land- en Tuinbouw. HOLLANDSCHE ZOETWATERVISCH IN INDIë. Reeds meerdere malen wezen wij op de pogingen van den eersten kok van het s.s. „Indrapoera", den heer H. De- muth, om Hollandsche zoetwatervis- schen naar Indië over te brengen ten einde deze daar te kweeken. De beer Demutb begon zijn pogin gen reeds jaren geleden, uitgaande van de gedachte: als een Europeesch mensch in Indië kan leven, moet ook een Europeesche visch bet daar kun nen uithouden. Aanvankelijk leverde het transport de grootste moeilijkheden op, doch door de welwillende medewerking van de Rott. Llóyd, kreeg de kok de be schikking over een speciale ruimte in de koelkamers. De heer Demuth bracht eerst kar pers ocer. De goud-karper is voor de Chineezen een lekkernij. Voorts de zeelt en ten slotte, na drie mislukkingen, zijn met de laatste reis forelleneieren meegekomen en ontkiemd in de vijvers, welke bet de partement van Landbouw op 800 M. boven zee in de buurt van Soerabaia heeft laten maken. De temperatuur varieert hier van 19 ■•gr. C. 's nachts tot 23 overdag. De kweek staat onder leiding van den heer E. J. Reijntjes, ambtenaar der binnenvisscherij. Met hoeveel succes de pogingen van den kok reeds bekroond werden, blijkt o.a. hieruit, dat karpers die op 30 Mei 1927 slechts 100 gram wegende werden aangevoerd, reeds binnen 't jaar een zwaarte van 10 pond hebben bereikt, gezond en smakelijk zijn. De zeelt, die als vischjes van 50 gr. werd aangevoerd, woog na elf maan den reeds zeven pond. Na twee maanden zwemmen in de tropen bereikte deze visch een lengte van 12 c.M. Voor dezen groei heeft zij een jaar tijd noodig. Het is dus thans wel overtuigend bewezen, dat onze Hollandsche zoet- watervisch in Indë zeer voorspoedig, snel en winstgevend kan worden ge kweekt en der verre vaderlanders ge hemelte zal kunnen streelen, tot een droombeeld van ons sappige weiland zijn geestesoog verlicht. De import van zoetwatervisch be looft dan ook groote afmetingen aan te zullen nemen, mede daar de Neder landsche Heidemaatschappij steeds de proefnemingen steunt, door visch voor het transport beschikbaar te stellen. De laatste proeven waren die met forelleneieren. Drie keer mislukte de proefneming, den derden keer gingen de eieren op transport naar de vijvers dood. Doch thans is het gelukt, van 5000 eieren er 4000 levend in Batavia te brengen; n.l. door de eieren constant op een temperatuur van ongeveer 5 gr. C. te houden, waardoor zij niet kon den uitkomen en reeds in Batavia van boord te halen, zoodat zij verschillen de dagen vroeger bij de vijvers waren dan indien de heer Rijntjes de kostba re zending pas in Soerabaia in ont vangst genomen had. In de vijvers zijn 2500 van de eieren uitgekomen, na ongeveer anderhaiven dag, en, hoewel de helft hiervan zwak is, staat het toch wel vast, dat de Eu ropeesche forel binnenkort op de ex quise tafels de crème de la crème zal vormen. De heer Demuth is overtuigd, dat de Europeesche'vischsoorten 'n volk- voedsel in Indië kunnen worden. Hij heeft thans stoute plannen voor het overbrengen van Rijnzalm. Zooals men reeds heeft kunnen le zen, brengt deze vooruitstrevende keu- kenprins bij elke thuisreis belangwek kende zee- en zoetwaterdieren mee voor onze aquaria. Wie, weet, smullen wij over eenigen tijd ook van de vin- nendragers uit onze Oost. Doch het spreekt vanzelf, dat dit met het oog op ons koude water lang niet zoo gemakkelijk zal gaan, terwijl de Hollandsche visch in warmer wa ter juist zeer voorspoedig blijkt te groeien. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 16 Juli. Heden aangeko men aan den Rijksafslag: 26 stoomtrei- lere, 5 loggers en 1 drijmetvaartuig. Aanvoer ein prijzen waren: Treil visch: tarbot f 1355, griet f17,5038 per 50 K.G.; groote tong f 2,502,70, middel tong 1' 1,602,30, kl. tong f1,25—1,75 P- H.G.; gr. Bchol f2332, middel schol f2028, zet- schol f1526, kl. schol f1,5014, schar f5,50—8,50, tongschar f3140 p. k. van 50 K.G.; rog f820 p.20 st.; vleet f0,523 p. st.; kl. roode poon f30, pieterman poontjes f1,40-14, gr. schel visch f 1120, middel id. fó13, kl.mid<Jel id. 1' 4—7, kl'. id. f1,504,60 p. k. van 50 K.G.; kabeljauw f25—39. p. k. van 125 K.G.; gr. gullen f5a50 kl. gull'en f3,506 p. k. van 50K.G. leng f 3067; heilbot f2,5014,40 p. st.: wftting f 1 )9o3,70 p. k. van 50 K.G.; koolvisch 30—50 ct., kreeft f0,53 2,60 p. st.; makreel f716 p. k. avn 50 K.G.; zalm f4,637.35 p. st.; (horsmakreel fi,8o2,10 p. k. van 50 K.G. Haring: 70 kantjes volle haring f23; 31 kantjes steurharing f7,158,io, 465 kantjes maatjesharing f8,4015 per kantje. -Yan de treilloggers kwamen heden aan den afslag de KW. 102 m. f565, KW. 110 m. f537, KW. 67 m. f564, KW. 45 m. f138 en KW. 44 m. f144 besomming. Van de haringvisscherij kwamen heden te IJ muiden binnen de stoomlog- ger IJM. 267 m. 34 last en de motor- loggers IJM. 268 m. 31 last en KW 41 m. 30 last pekelharing. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 26 aan d© markt. De besommingen waren: IJM. 193 m. f817, IJM. 104 m. f 1.268, IJM. 124 m. f 1.212 IJM. 190 m. f2.336, IJM. 59 m. f2.008, IJM. 99 m. f2.156, IJM. 75 m. f i.66q IJM. 28 m. f i.$3i, IJM. 189 m. f 1.816,. IJM. 21 m. f 1.841, IJM. 69 m. f 1.846, IJM. 482 ra. f2.059, IJM. 191 m. f1.942 IJM. 80 m. f 1.238, IJM. 405 m. f 1.404, IJM. 2 m. f 1.926, IJM. 07 m. f 1.837, IJM. 155 m. f 1.050, IJM. 201 m. f 1.859 IJM. 3 m. f 1.556, IJM. 64 m. f 1.303 IJM. 77 m. f2.116, IJM. 125 m. f 1.348, IJM. 45 m. f 1.247, IJM. 196 m. f2.894 en VL. 9 m. f 1.366. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMEFIKA-L1JN. MOERDIJK Vanc. n. Rott. n te Se. Seattle. SAMBRE Vanc. n. Rott. 15 te Londen. RADNORSHIRE Rott. n. Vanc. 15 te Londen. RIJNDAM N.-York n. Rott. 16 van Plymouth 16 n.m. te Boulogne vervj NOORDERDIJK Rott. n. Vanc. 14 te Curacao. DRECHTDITK Vanc. n. Rott. 14 t» Los Angeles. HOLLAND—A FRIKA-LIJN. ALKAID thr. p. 16 Gibraltar. RIJ PEK KERK uitr. 16 te Pt. Natal. BILLITON thr. 14 v. Zanzibar. NIAS uitr. 15 v. Antweimen. GRIJPSKERK thr. 15 v. Pt. Said. RIETFONTEIN thr. 15 v. Kaapstad. RIJPERKERK uitr. 15 v. East-London. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. DELFLAND thr. 14 te Havre. TEXEL thr. 13 V. Las Palmas 20 te Rotterdam verwacht. HERMES thr. p. 15 Las Palmas 23 te Havre verwacht. SCHELDESTROOM thr. 14 v. Konakry. IJSTROOM uitr. 14 v. Lagos. KEGGESTROOM 16 v. Amst. n. Hbg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. FLANDRIA uitr. 13 v. Bajiia. EEMLAND' 16 v. Amst. te Hamburg KENNEMERLAND thr. 13 v. Parana- gua. ORANIA thr. 14 v. Pernambuco. SALLAND uitr. p. 14 Dungeness. ZAANLAND thr. 12 v. B.-Ayres. ROTTERDAMSOHE LLOYD. KEDOE uitr. 16 te Genua. TABANAN uitr. 16 te Batavia. BANDOENG thr. 16 v. Batavia. TOBA uitr. 15 v. Antw. en p. Vliss. BUITENZORG uitr. 16 v. Suez. TAPANOELI uitr. 15 te Sabang. SIANTAR thr. 16 te Marseille. PALEMBANG 15 v. Bremen te Rott. 6AMARINDA thr. p. 15 Perimi. SLAMAT uitr. p, 14 Perimi. INSULINDE tbr. 15 v. Mars. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". MOENA uitr. 16 te Antwerpen. KONINGIN DER NEDERL. 15 v. Bat te Amsterdam. JOHAN DE WITT uitr. 14 v. Colombo. BALAWATI uitr. p. 14 PerimL KAMBANGAN uitr. 16 te Pt. Said. KARIMATA uitr. y Batavia. RADJA thr. 14 v. Batavia. ENGGANO thr! 14 v. Sabang. J, P. fiOBN tbr. .16 te Snee.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6