el nen, welnu de badinrichting is daas r de aangewezen plaats. Zaterdagmiddag werd de heerK. en hij zich uit de autobus verwijder de en den weg overliep, door een pas- cerende auto gegrepen. De heer «K. erd tegen een muur geslingerd en iep daarbij oen vrij ernstige hoofd winde op. Naar wij vernemen, treft den bestuurder der auto geen schuld. De toestand van K. was gisteren be vredigend. Bij het hengelen viel Zaterdag middag langs de Rijnkade, een jongen in den RijnT Do heer 0., die de plons in het water hoorde, snelde direct toe en haalde den jongen op het droge. ALPHEN AAN DEN RIJN. Buigv-.ijjKe stand. Geboren: Chris- toffel, z.v. J. Kramer en A. C. Blom; Adrians Martina Johanna cl. v. Th. B. de Jong en J. Balvert; Johanna Hen- drika, d.v. D. C. Vergunst en T. Ver hagen; Jaantje d.v. T. Dekker en G. Zaai; Jacobus z.v. M. Koers en M Westmaas; Cornelia Piete.nella d.v. A. van der Vliet en M. van der Panne; Ca- tiharina Johanna d.v. A. L. van Gils A. A. van Veen; Cornells Johannes Wil lem, z.v. J. K. Sutherland en H. van der Maal; Karei Pieter z.v. C. W. Vrolijk en C. Offers; Maria Adriana d.v. J. Bol en G. Groenenberg; Michael Wil- (iielmus, z.v. A. de Lange en E. J. Turken; Adrianus J an z.v. J. van 't Wout en J. Angenent. Ondertrouwd: H. J. van der Louw en J. J. Haze; 0. H. J. Ketel van Kamerik en T. Molenaar; M. van der Neut ei B. M. van 'Wieringem; W. Sampimon en' M. Kleijn. Gehuwd: G. Toor jm. 34 j. en M. A. L. Jansen jd. 26 j. Overleden: A. van der Bijl jd. 3 j. Ingekomen van: Oegstgeest, B. Lu- bach, meubelmaker, Hcoftstr. 126: Al- kemade, A. L. M. Ludlage, broodb.kn. Pr. Hendrikstr. 170; Zeist, C. Thim, v. Roetzelaerstr. 1; Wil nis, J. Bogaard, Zuideinde 43; Pijnacker, Z. Nafcer broodb.kn., Hooftstr. 93; Ter Aar, P. Vis, dienstb., Hogedijk 5; Bodegraven, H. C. Kranenburg, Kortste ekterweg 55 Monster, J. G. Bezuyen, broodb.kn., liaadhuisstr. 218; Eodegraven, H. Hout man en gez., koopman, Raadhuisstr. 69 .Vertrokken naar: Hazerswoude, G. Schakel; Ter Aai', J. Zevenhoven en gez., arb.; Ter Aar, E. Vonk, huishoud ster; Bodegraven, H. G. van Muijen; Capelle a. d. IJssel, H. S. van Ge.deren wed. H. Phiips, huishoudster; Wormer- veer, 0. Haverkamp, ve:houderskn., Nieuwveen, A. van der Vliet. HILLEGOM. Gistermiddag te cigè.esr half 5 brak brand uit in het huis van den heer Pe.Lrs aan de Amerika Ar. De zolder brandde geheel uit. Een jon get] cv: n ze- jaar, welke ondereen ledikant lag, st.ktc in de roo-k. Oorzaak c"%~V:nd. KATWIJK. Burgerlijke scanu. Geboren: Mari- nus, z.v. L. van der Bent en G. M. Min- nee' Klis~beth d.v. L. van der Bent en A. P. Aandewiel; Corneiia d.v. C. van der Plas en G. van der Boon; Pietje d.v. J. Haasnoot en N. den Haas; Teu- nis Mathijs z.v. W. van Durjvenbode en H. C. Geijteman; Hendrik z.v. J. van Velaen en A. van Duijvenvoorde. OverLden: Leentje Krijgsman 10m. d.v. G. Krijgsman en L. Groen. KOUDEKERK. Burger~„ö*~nd. Genuwd: N. R. Vcorma 25 j. en C. van der iSleet 24 jaar. ^.gekomen van: Benthuizen, J.Noor- dam en gez.; Allien a. d. Ryn, M. de Alruin; Zoeterw\.ude, L. Oppelaar; Ter Aar, P. den Hollander; Rynsburg, H. van der H^ogt, wed. van T. van der Haak; Alphen a. d. Ryn, L. van_ der Leede; Larwouts waar der, T. C. Noor- lander; Hazerswoude, P. de Graaf. Vertrokken naai': Alphen a. d. Rijn, J. Keelwyn; Renkum, H. Lourens en gez.* Leiderdorp, J. de Lange; Kat« wijk, A. Jongencel; Hazerswoude, F. Jioogendam; Leiden, Cl. van der Ent Herwen en Aert, M. Need en gez. VOORSCHOTEN. Examen instituut Wullings. GesL W. Arnold, Den Haag; A. Constantin, Len Haag; C. Erkelens, Indië; Ph. Lvertsz, Vvest-indië, A. Kieinjan, Oud- Beyeriand; Tj. Lie, Indië; J. Maris, Breda; M. Paim, J. Pik, A. Spinhoff en Ch. J. Snepvanger, al!en Len Haag; J. Teenstra, Velp; J. van Brake:, Heel- sum; 0. Dcoren^os, Brussel; H. J. Duin Zaandam; H. Johan, Probolingo* F. v. ketwich Verschuur, Den Haag; T.Llem Raden Mas Masjhoer, Lamongon, P. Morin, Den Haag; S. C. Lie, Indië; A. v. Mraaten, Den H .ag; H. A. R. Boer- rigter, Scheveningen; B. Borger, B. Lienbaas, E. Kroon en L. G. A. Pool, alien Den Haag. Uitvoering „Paveno". Om op een Zomerscken avond een zaai vol menschen te krijgen, moet er tweh iets bijzonders te doen zijn. Dit maal was het de uitvoering van het strijkorkest, dat onder leiding van den heer G. C. V er rips zich in enkele ja ren een groote populairiteit h eft ver worven. Sedert wij „Taveno" voor het latest u orden, heeft het veel gewor* nen door den noodzakelijken grond u.en net orgel in het spel brengt terwijl het samenspel veel verbeterd is. jammer, dat het orgel niet zwaar ^eimeg bespeeld werd. Men kon het c.iter in de zaal slechts zeer onvol- ende hcoren. Vooral in de Syinpho- -j.e van Beethoven hooren we graag i.et orgel. ue werken voor orkest verschaften uiis liet meeste genoegen, vooral die cite zich zoo by uitstek voor klein or kest leenen, als Andante uit de 2e Symphanie in C van Beethoven cn Letzter Frühling van Grieg. Het fleurige pianonummer met or kestbegeleiding „The Clock is Playing" knap gespeeld door den heer G. v. Reen en, bracht de handen van het pu bliek ïlink in beweging, zoodat dit nog ee nsherhaald meest worden. De leden die als solist in verschil lende nummers naar voren traden, oogstten mede veel bijval. De (James kreegn bloemen voor hun durf en succes, zooals de voorz., de heer Ver kerk het uitdrukte. Ve/meld m we nog het goede gebruik van Piston en Hoorn jen het beheerschende spel van do Fluit. Een pittige marsch van Ei 1 en- berg, die 'vlot gespeeld werd, sloot de uitvoering, die voor Dirigent en le den een eerlijk verdiend succes is go weest. WOUBRUCGE. Ter van de Warenwet zijn vanaf 1 Januari tot en met 30 Juni in rW,e gememti Bekocht 30 win kels, en ter onderzocht 1141 monsters, cn in het laboratorium 77 monsters, '—""van er 7 werden afge keurd. Vclg'ens het rapport van den Rijksveearts: den Peer Van dor Berg, zijn de volgende keuringen van vee en vleesch in het 2 e kwartaal 1928 ge schied. Gewcne slachtingen: 11 run deren, 8 nuchtere en n graskalveren, 1 schaap en 1 varken. Gestorven dieren: 12 runderen, 5 nuchtere en 11 graskalveren, 5 scha pen, 2 varkens en 4 eenhoevige dieren. Van de in nood gedoodae of ge storven dieren zijn in het geh el afge keurd 13 runderen, 6 nuchtere en 12 graskalveren, 6 schapen, 3 varkens en 3 eenhoevige dieren. Goedgekeurd op voorwaarden van verkoop in het klein: 10 runderen, 6 nuchtere kalveren, 1 graskalf en een paard. Bacterid, vleeschonderzoek werd ver richt van 11 dieren. ZOETERWOUDE. Het mond- en klauwzeer ouder het vee alhier begint af te nemen. In de afgcloopen week zijn ter Se cretarie geen aangiften daarvan inge komen. Over het geheel genomen is de ziekte dit jaar niet van kwaden aard. ZIEKTE IN HET OUDE INDIë. Over bovenstaand onderwerp cau- seert Mevr. C. Vis-Jansen van Raay in de Indische Verlofganger. Zij vertelt van 't vreeselijk woeden van de cholera in heel Indië, een eeuw geleden, o.a. hoe men meende, dat de ziekte door natuurverschijnselen werd aangekondigd. Menschen, die zochten naar de oor zaken en naar de aankondiging van de cholera, hadden opgemerkt, dat in de ongewoon broeiende warmte van de dagen, die aan de bezoekingen voor afgingen, soms een vale sluier het luchtruim bedekte en de zon daardoor bewolkt was. Doodscbe stilte heerschte dan in bet treurig zwerk, dat door geen zuchtje werd afgebroken, terwijl alles wat ademde zich terneer gedrukt voelde. Dan zag men opeens een bloedroode streep, die zich langzaam aan den gezichteinder verhief, die, na zich tot hoog in het uitspansel te hebben ver heven, eensklaps verdween, maar on middellijk daarop gevolgd werd door een dreigende, zware wolk, die met groote snelheid naderde en hoe meer zij naderbij kwam in grootte toenam, zoodat de aarde als het ware in dichte duisternis werd gehuld. Die onheilspellende wolk werd, ter wijl zij boven de hoofden der ontstelde toeschouwers heentrok, vergezeld van een helder klinkend, schel fluitend ge luid. Later kwam natuurlijk de verkla ring, n.l., dat in de warmste dagen heirlegers of wolken van sprinkhanen zich plachten voort te bewegen om in de een of andere streek neer te strij ken; zij werden van oudsher voorbo den genoemd van verpestende en doo- delijke kwalen. INGEZONDEN. (Bulten verantwooroeiijkheid der Redaotle.) MODERNE VRIJHEIDSBEROOVING OF ACTIVITEIT DER LEIDSGHE POLITIE. Dat de automobilist hij de massa der politie in kwaden geur staat is van algemeene bekendheid, en dat de uolitie daarbij vaak kwistig en wille keurig rondspringt' met haar macht, wordt haar zelfs door 't publiek nog wel vergeven, doch het staaltje van politioneel optreden, en machtsmis bruik mij zelf kort geleden te Leiden overkomen, kan ik niet nalaten te pu- bliceeren, de beoordeeling daarvan aan den lezer latend. Luister slechts naar de feiten: Verleden week dan posteerde de leider der Leidsche Verkeerspolitie, de heer De Bock, zich met een zijner on dergeschikten aan den Hoogen Rijn dijk, teneinde eventueele strafbare fei ten op te sporen. Ook mij viel de „eer" te beurt te worden aangehouden, en constateerden zij dat ik grootelijks had gezondigd door te rijden op een vervallen rijbewijs. Het nieuwe rijbe wijs was wel door mij aangevraagd, ook had ik bereids de penningskens geofferd, en hadden dokter en exa mencommissie zich uitgesproken, dat ik aan den weg kon worden toever trouwd, maar dj wacht was sinds eenigen tijd op St. Bureaucratius, wanneer 't hem behagen mocht, mij liet brevet te doen toekomen. Alleen formeel ontbrak dus iets aan mijn be voegdheid tot rijden. Maar wat ik ook praatte of aanvoerde, geen enkele der verzachtende omstandigheden kon genade vinden hij den Inspecteur en z 11 helper. Dit nu was liun goed recht. Ik had hun bij die gelegenhei het oude rijbewijs „getoond" zooals de wet dit voorschrijft. Wat nu gebeurde des anderen i'aags! Er waren weer diezelfde Inspecteur cn z'n helper op surveillance, nu aan den llaagwegkant, en nauwelijks had den zij mij met hun arendsblikken ontdekt of zij vergaten hun verderen dienst, stormden op mij af, naar 't particuliere terrein, waarop ik mij met mijn vrachtwagen bevond, en zon der zich te bekreunen of ik soms al in 't bezit kon zijn van het nieuwe rijbe wijs, werd ik overvallen met de vraag: „Wenscht ge Uw rijbewijs af te geven?" Toen ik hun te verstaan gaf, daarover te zullen denken, grepen zij mij bij de keel, sleurden mij uit de wagen (op mijn woord lezer, ook vol gens ooggetuigen, stelde ik mij niet te weer, en bood hen zelfs aan vrijwillig mee te gaan) sloegen mij in de boeien, en vooruit ging het, te voet langs de politiepost a. d. Witte Singel, de stad in, naar het Hoofdbureau Hier werd mij m'n portefeuille afhandig gemaakt er. het z.g. „Corpus Delicti" overmees- teid. Toen eindelijk kon ik gaan. Geachte lezer, gij die mij soms door at- stad hebt zien gaan. op dien be- wusten middag, als een misdadiger in boeien geslagen, geescorteerd door twee politiedienaren, die zichtbaar triomfeerden met hun buit, bestaande in een jongeling van 20 jaar, weet nu dat dit niet inhield 'n verdenking aan een zwaar vergrijp, doch een overtre ding der nieuwe Motor- en Rijwielwet, waarbij mijn wachten op het nieuwe diploma wat al te lang op de proef v erd gesteld. Den automobilist zal «ik hierbij den raad geven, wanneer hem ten minste eenzelfde blameering wil bespaard blijven, de gemeente Leiden per uto maar liever te mijden, en daarbij op eerste aanvraag gemot!'eerd of niet, z'n geheele hebben en houden aan deze verkeerspolitie af te staan, want gezien een dusdan.ge behande ling is niets meer onmogelijk op het ondermaansche. Voor mijzelf heeft deze daad weer eens duidelijk in 't licht gesteld bij wien de schuld gezocht moet worden a in de bekende disharmonie tusschen autorijder on politie, en het heeft mij t vens een blijvende herinnering ge- s honken aan het ontactisch en erger lijk optreden dezer twee leden van Hermandad, die hebben getoond niet berekend te zijn voor hun taak, daar iedere andere oplossing van 't geval heter ware geweest. ..ennismakende met den nieuwe commissaris over dit geval, kwam het mij voor, dat deze de zienswijze van zijn ondergeschikten niet deelt en de humane wijze waarop hij de zaak heeft behandeld, sterken mij in mijn meening, dat de denkbeelden met een ietwat Russisch tintje, niet verder zullen doorwoekeren. U dankend voor de verleende plaats ruimte hoogachtend, F. J. DE BRUYN, Zoeterwoude. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken: 13 Juli. K. J. Blaauw, aannemer te Oegstgeest, Duinzichtstraat 8. Rech- ter-commissaris: mr. A. S. Rueb. Cu rator: mr. B. J. Gelderman, to Loir n. STADSNIEUWS. MODERNE WONINGINRICHTING. Hedenmiddag 3 uur zijn in het per ceel Breestraat 68 de Toonkamers voor moderne woninginrichting van de N. V. C. L. Korenhoff, geopend. Evenals van de zaak Breestraat 75, berust ook hier de leiding bij de heer Korenhoff. Wij hadden het genoegen reeds van morgen 'n kijkje in de toonkamers te mogen nemen en raden onze lezers aan, voorzoover zij belang bij of be langstelling voor moderne woningin richting hebben, dit eveneens te gaan doen. Zij zullen er geen spijt van heb ben. Wat de firma exposeert staat op een hoog peil en getuigt van een gekuisch ten smaak en groote artisticiteit. Het achterste vertrek is als eetka mer ingericht; de tafel staat er ge dekt; voorts is er een gedeelte van een dameskamer, terwijl voor aan de straat getoond wordt, wat er op het gebied van salonmeubelen gemaakt kan worden. Alles ziet er even smaakvol uit, en, wat ook te waardeeren is, het is alles Nederlandsch fabrikaat wat hier ten- toongestéld wordt. De meubelen zijn naar het speciaal ontwerp van den architect-interieur Lucas alhier; het bronswerk is af komstig van de fa. Corsari te Bussum het is uit de hand gedreven en van elke lamp bestaat slechts één exem plaar; het is alzoo geen fabriekswerk. Het aardewerk is van de firma De Blanke en Lanooy; het glaswerk van de glasfabriek Leerdam. Het eetservies is werk „Ivory"; het is afkomstig van een firma te Gronin gen en alleen voor de kuntsnijver- heidszaken gemaakt; de N. V. Kunst handel v.h. Korenhoff heeft den al leenverkoop voor Leiden,. Zoo is alles, wat hier tentoongesteld wordt, iets aparts; doch men ga-zelf zien enbewonderen. BEGRAFENIS VAN DEN HEER C. W. VAN HEEL. Nadat hedenmorgen in de St. Pe- truskerk de uitvaart had plaats ge had, werd om 11 uur, onder enorme belangstelling op de begraafplaats aan de Zijlpoort ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer C. W. van Heel. die de vorige week ten gevolge van het ongeluk op den on- bewaakten overweg bij de Weipoort, het leven verloor. De kist was bedekt met een groot aantal bloemstukken van familie, en vrienden. De beaarding werd verricht door den broeder van den overledene, den Zeer Eerw. heer Pastoor Van Heel. De heer Nyenhuis, begrafenisonder nemer bracht namens de weduwe de dank over voor de belangstelling, be toond bij deze begrafenis.. Allen verlieten diep onder den in druk dei, doodenakker. Laatste Berichten. Mr. S. J. L. VAN AALTEN OVERLEDEN. Hedenmorgen is in den ouderdom van 66 jaar te Rotterdam overleden de heer Mr. S. J. L. van Aalten, lid van den ge meenteraad en oud-wethouder van finan ciën van Rotterdam. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.] HET ITALIAANSCHDUITSCHE VERZOENINGSVERDRAG. ROME, 17 Juli (V.D.) Mussolini tn de Duitsche ambassadeur von Neurath wis selden heden de ratificatieoorkunden van het Italiaansch-Duitsche verzopnings- cn arbitrageverdrag, dat in December 1926 tusschen beide staten werd geteekend. DE ONDERGANG VAN DE ITALIA. De toestand bij Spitsbergen. OSLO, 17 Juli (V.D.) Naar uit Spitsber gen gemeld wordt, is de Hinlopenstraat geheel door het ijs geblokkeerd. De Zvveed- sche vliegtuigen zijn in Kingsbay aange komen, terwijl de „Quest" in de Mossel baai voor anker ligt. De Noorsche bladen blijven een onder zoek naar den dood van Prof. Malmgren eischen. l£r wordt op gewezen dat bet niet zeker is, dat Prof. Malmgren op Noorsch grondgebied is overleden. Dit zal eerst na het vinden van'het lijk vast te stellen zijn. Tengevolge van den hevigen storm is een in de haven van Kingsbay liggend wa tervliegtuig op drift geraakt. De drijvers werden beschadigd. Het Noorsche stoomschip „Michael Sars" is Maandag in Kingsbay aangeko men zonder Amundsen gevonden te heb ben. Ook de „Hobby" bevindt zich op het oogenblik te Kingsbay, doch zal spoedig het zoeken naar Amundsen langs de kust van Groenland hervatten. De Deensche ingenieur Varming, die door kapitein Sora aan de kust van Kaap Platen was achtergelaten, bevindt zich thans aan boord van de „Braganza". HET ANTI-OORLOGSVERDRAG. Onderteekening te Parijs? PARIJS, 17 Juli (V.D.) Naar uit Was hington wordt gemeld, wordt het daar waarschijnlijk geacht, dat het anti-oorlogs verdrag binnenkort te Parijs zal worden geteekend. De onderteekening zal niet plaats hebben voordat alle mogendheden, tot welke een uitnoodiging is gericht, zul len hebben geantwoord. AARDBEVING IN KONSTANTINOPEL. LONDEN, 17 Juli (V.D.) Naar uit Kon- stantinopel gemeld wordt, beeft daar een hevige aardbeving plaats gehad, welke twintig seconden duurde. Verscheidene gebouwen werden ernstig beschadigd. De familie van den burgemeester van Torbali werd onder vallend gesteei.te van haar woning bedolven; alle leden werden gewond. De bevolking brengt den nacht in de open lucht door. GIOLITTI OVERLEDEN. BERLIJN, 17 Juli (V.D.) Naar uit Rome gemeld wordt, is de vroegere Italiaansclie minister-president Giolitti Dinsdagmorgen te 1.35 uur overleden. ONWEER EN WOLKBREUKEN. PARIJS, 17 Juli (V.D.) Ofschoon de tem peratuur Maandag tot 31 graden in de schaduw daalde, hadden nog verschillen de ongevallen tengevolge van de hitte plaats. Uit verschillende deelen van Frankrijk worden onweer en wolkbreuken gemeld. In Vichy viel zeer veel regen. Het water drong in de kelders der woningen. De brandweer moest ingrijpen. De scbadin de Marktstraat, waar bet water in de laag gelegen opslagplaatsen drong, wordt op eenige millioenen francs geraamd. In Nancy heeft bet onweer eveneens groote schade aangericht HONDERDJARIG BESTAAN ZENDINGSGENOOTSCHAP. MEDAN, 17 Juli. (Aneta-V.D.) Maat regelen zijn getroffen tot samenstel ling van een comité alhier met het doel een geldinzameling te houden voor de Rijnsche Zending, die op 23 September a.s. honderd jaar zal be staan. UITGEZET. MEDAN, 17 Juli. (Aneta-V.D.) On langs zijn zes Russen en een Pool van de Oostkust uitgewezen. Het gezel schap was eenige dagen werkzaam bij een circus te Bindjei, waarvan de ma nager uit Rangoon kwam. De emigra tie te Weltevreden gaf telegrafisch last tot de uitzetting. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 17 Juli. De Eendracht. Bioemkool 1019, komkommers 79, andijvie 14, sla 25, peen 711, ra barber 13, selderij 12, pieterselie 1.102, alles per 100 stuks. Tomaten A 2223, idem B 24, idem C 21, idem CC 15, doppers 1319, peulen 1529, snijboonen 5864, heerenhoonen 70— 90, aardappelen 36, alles per 100 Kg. LEIDEN, 17 Juli. Vette varkens. Aanvoer 357 stuks, w.o. 343 zwaar soort, 0.620.63; 14 licht soort, 0.58 0.60. Handel zeer matig. BODEGRAVEN, 17 Juli. Kaasmarkt Aanvoer 346 partijen Goudsch> kaas. waaronder 326 met rijksmerk, 14988 stuks, 119904 Kg. Prijs: met rijksmerk soort 5255, 2e soort 4549, zwaar- d.re tot 57; zonder rijksmerk 4450. Ilandel vlug. ROTTERDAM, 17 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 165 paarden, 32 veulens, 922 magere runderen, 512 vette runde ren, 415 nuchtere kalveren, 208 vette kalveren, 177 schapen of lammeren, 74 biggen, 7 bokken of geiten, 170 gras kalveren, 17 overloopeis. Prijzen: vette koeien 5053, 45 47 33—38; ossen 50, 45—47 >4, 42 34; stieren 4546, 42 %A> 38; kalveren 67 ka 72)4, 56—60, 45—47 y*. Vet vee: melkkoeien 200400, kalf- koeien 200300, stieren 110550, pin ken 100150, vaarzen 165220, werk paarden 200300, slachtpaarden 100— 175, hitten 120175, veulens 75120, fokkalveren 1825, biggen 814, over loopers 1830, slachtkalveren 1015, biggen per week 1.301.60, graskal veren 3070. Overzicht: vette koeien en ossen gewone handel, prijzen gelijk aan gis teren; stieren kalme handel, weinig veranderde prijzen; kalveren zeer stil le handel,, niet prijshoudend; melk koeien luie handel, oude prijzen; werk paarden flauwe handel, prijzen sta tionair; fokkalveren zeer slechte han del, lagere prijzen; biggen stille han del, oude prijzen; overloopers kalme handel, prijshoudend; graskalveren f auwe handel, prijshoudend. ZOETERWOUDE, 16 Juli. Eieren. Aanvoer 4698 stuks. Prijs: kippen c ieren 5.506.30, eendeneieren 5.20 5.40, per 100 stuks. Pluimvee. Kippen 0.301.10, ha nen 0.220.85, konijnen 0.360.80, per stuk. HAZERSWOUDE, 16 Juli. Eieren. Aanvoer 10409 stuks. Prijs: Kippen eieren 56.35, eendeneieren 4.405.40; per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 16 Juli TVeiling. Aanvoer 980 maal 25 Ivg. gr. aardappelen, 80 maal 25 Kg. drielin gen, 6300 bos peen. Prijs: Due of York 0.901.50, idem drielingen 0.600.70, per kist van 25 Kg. peen 7.209.10, per 100 bos. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 17 Juli 1928, medege deeld door het Kon. Ned Meteorolo gisch Instituut te Dè Bildt. H. B. 794.9 te Valentia. L. B. 748.3 te Janmaven. Verw. tot den avond van 18 Juli: Matige, later afnemende N.O. tot N. wind, licht tot half bewolkt, droog weer, des ochtends koeler, weinig ver andering in temperatuur overdag. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 770. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Dinsdag 17 Juli: 9.43 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 20 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJl 's Morgens 7 uur: 20.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 21 gri C. 's Nam. 3 uur: 22 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK. 's Morgens 7 uur: 23.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 24 gr. C. 's Nam. 3 uur: 25 gr. C. Wisselnoteeriagen, (Amsterdam). Berlijn 59.25»/* LondenI2.08n/at New-York2.4S Pafijs9.724/. Brussel 34.61s/« Zurich47.85 Praa» 7.361/* Rome 13.02 Madrid 40.86 Oslo66.40' kopenhagen 66.41'/* Stockholm 66.54'/* Weenen 35.09

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3