was bekend, dat zij aan den drank ver slaafd was. Het lijk is ter sectie naar het Wilhelmina gasthuis vervoerd. Vreeselijke moord te Sittard. Zater dagavond omstreeks 7 uur heeft te Sit tard in café Salden gelegen aan de oude Limbrichterweg, in de nabijheid der woon wagen standplaats, een der woonwagen bewoners, een zekere D., vrouw Salden gedood en haar echtgenoot levensgevaar lijk gewond. Nader meldt men nog: Gedurende eenigen tijd bevinden zich op den ouden Limbrichterweg eenige woon wagens, waarvan de bewoners de gewoon te hebben het voor hun gebruik benoodigd water, bij particulieren te gaan halen. Ook thans vyerd bij vrouw Salder geprobeerd water te halen, doch deze weigerde hier aan te voldoen. Een der wagenbewoners, genaamd D. moet met vrouw Salden hier over twist hebben gekregen. D. heeft toen met een stoel vrouw Salden geslagen en haar met een mes neergestoken. Op het hulpgeroep der vrouw kwam haar man te hulp; de onverlaat heeft ook dezen man deerlijk mishandeld. Op het hulpgeroep van een der dochters, die boven vertoef de, zijn de buren te hulp gesneld, en is de dader er vandoor gegaan. Spoedig werd dokter en politie ontboden. Dr. van der Akker kon bij vrouw Salden slechts den dood constateeren, terwijl hij Salden in zoodanigen staat aantrof, dat overbren ging naar het hospitaal noodzakelijk was. Ofschoon rijks- en gemeentepolitie alles in 't werk heeft gesteld om den dader te pakken te krijgen, is deze nog altijd voort vluchtig. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Burgerlijke stand. Geboren: Ane Pieter z.v. A. Moonen en H. Körber; Elisabeth Anthonia d.v. J. v. d. Zon en A. v. Breukelen; Pieter ?.v. P. Hos gerdijk en M. v. Es; Annigje Corne lia, d.v. A. J. Ie Clercq en K. M. Vrgenhoef. Ondertrouwd: A. v. Nes en H. Spek. Getrouwd: M. Verbeek 29 i. en J. M. v. d. Willik iS j.; J. C. Blonk 26 j. en C. W. v. Egk 21 j. Overleden: Neeltj© v. Duren 21 Dirk v. Doorn 58 j. OEGSTGEEST. Hedenmorgen half 12 is de .om streeks 16-jarige A. uit Leiden (Hoog© iMorsohweg) pp den Leidscnen Straat weg piet zijn fiets tegen een groent:* wagen aangereden. Hij kwam te vallen en bekwam een hoofdwond. Per politie- brancard is hij naar bet Acad. Zieken huis vervoerd. ROELOFARENDSVEEN. Voor het toelatingsexamen voor de R.K. H.B.S. te Leiden is geslaagd Th. Vosters alhier, leerling van de R.K. School aan het Rapenburg. Zaterdagmiddag ging een zekere J. de P. aan de Zuidkade alhier zwem uien. Hij legde zijn k'.eeren op den wal en begaf zich te water. Na eeni gen tijd in het water vertoefd te heb. ben, kwam hij echter tot de minde; aangename ontdekking dat uit zijn broekzak zijn portemonnaie, inhouden de zijn weekloon ad f32,was ver dwenen. Van deze diefstal is onmiddel lijk bij de politie aangifte gedaan, ech ter tot op heden zonder resultaat. Men zri „dus in het vervolge op zijn hoede. RIJNSBURG. Burgerlijke stand. Geboren: Cor- nelis, z.v. A. v. d. Bosch en M. Schel lingerhout; Maria d.v. J. Heemskerk en K. M. Grob; Rudolf Christiaan z.v. S Heemskerk en J. Huge; Pietertje d.v. J. v. d. Merj en G. v. Beekum; Willem Gerard z.v. W. G. Wischmeier en C. C. Brussee; Anna d.v. B. Star en N. v. d. Meij; Nicolaas z.v. J. de Ko ning en G. v. d. Men. Ondertrouwd: Marines Johannes Zwaan 25 j. te Leiderdorp en Franci- na Ravens Dergen 23 i. Getrouwd: Jan van Egmond 25 j. en Jans je de Haas'25 i.; Antonius Bertus Bosboom 31 j.r en Sjjtje Tavenietr 283". Comelis Scboneveld 20 j. en Margare- tha Johanna Driebergen 21 j. Overleden: Arie van Tilburg 2_ j. z.v. Willem van Tilburg en Geertruida Maria van 't Hoog; Grietje den Heg er 4 j. d.v. Dirk den Heijer em Adriana de Klugver. WASSENAAR Zaterdag-reen om even over negen uur werd ae brandweer alhier opgebeld voor brand op den Rijks straatweg. Dit bericht kwam van de brandweer uit 's-Gravenhage. Wat toch was het geval? Bij den heer v. Nk veit, wonende op villa „Gruisstee", was een begin val brand ontstaan, ver moedelijk door de geyser van de bad inrichting. Terwijl genoemde heer met het aanwezige personeel de brand trachtte te stuiten, beide mevr. van N. de Haagsche brandweer op. Deze rukte direct met een spuit uit, doch aan het viaduct, de grens der gemeen te 's-Gravenhage gekomen, hadden zé nog geen brand ontdekt. Óm de grens der gemeente te overschrijden, had den zij geen bevoegdheid, dus werd aan het viaduct naar de Centrale in Len Haag om instructie gevraagd, maar aangezien hier van officieele zg- de uit Wassenaar niet om hulp was ge waagd, (dat natuurlijk niet kon, om dat z.j het daar nog niet wisten), werd bevel gegeven niet verder te gaan, d ca werd de Wassenaaxsche pontie met h t <*eval in kennis g est rid. Door ar werd nu de Wassenaarschebrand- e r opgebeld. Toen kort daarop de- e L.t e w.st zij nog niet goed waar zijn meest. _nLs;clien was de brand, die met c. in; rs water niet te stuiten was ge weest, in hevigheid toegenomen en daar er een rieten kap op de villa stond, waren de omstandigheden zeer ongunstig. De Wasscnaarsche brand weer op het terrein aangekomen, Le^on direct haar slangen uit te rollen, maar van het punt waar zij water kon krggen tot aan den brand zelve, was een af stand van ongeveer 1000 M. Het gevo.g hiervan was, dat er op zulk een groo- ten afstand geen voldoende druk gege ven kon worden om het vuur dat nu een felle brand geworden was te be strijden. Bil"eet werd nu de motorspuit gehaald, die zoo dicht mogelijk bij het terrein geplaatst werd en het aauge- roerde water opnieuw druk gaf Nu was het eerst mogelijk het vuur met een tweetal stralen aan te lasten. Er was echter intusschen van de vd.u niet veel meer overgebleven dan een brandende ruïne. Hulpvaardige handen hadden bij het begin van den brand noo" zeer veel meubilair weten te red den, wat later in de nabgstaande gara ge kon wprden opgeborgen. Wanneer bii het begin van den brand inpnats van naar Den Haag, direct naar Was senaar was opgebeld en er een.3 duide lijk bij was gezegd, waar en bij wie brand was, dan zou er vermoedelijk nog wel een gedeelte gespaard zgn ge- bleven, want dan_ was de Wasaenaar- sche brandweer direst met beide spui ten uitgerukt, maar onder de voor melde omstandigheden was het voor deze menschen een hopeloos iets om hier met penig succes te kunnen op treden. Toen ongeveer te drie uur het vuur gedoofd was en men juist be gonnen was de slangen af te koppe en kwam plotseling het bericht van een nieuwe brand in de omgeving van het Ammonslaantje nabij de remise der H. T M. Aanstonds werd de motorspuit in gereedheid gebracht met enkele reeds opgerolde slangen om hier het vuur weer te gaan bestrijden. Wat dit echter geweest is, weten we niet pre cies, want toen de spuit op den Devl was aangekomen, werd medegedeeld dat geen hulp meer noodig was. Nu kon alles verder worden opgeruimd, en omstreeks 5 uur in den middag, was alles weer in het spuithuis terug. In den nacht van Zaterdag op Zondag i s nabij den Deyl een auto tegen een daar aanwezige afscheiding opgereden, met het gevolg dat de auto zwaar beschadigd werd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats geluk kig, hoewel het echter vpor den chauf feur niet gunstig was, daar hij slechts enkele weken geleden ook een ongeluk had gehad en de wagen eerst kort ge leden van de reparatie was teruggeko- amen. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Vdbr den kantonrechter Mr. Ligten- berg stond hedenmorgen aLereerst te recht J. v. d. B. te Noordw ijker- hout, die aldaar op 24 Mei met een groote onncodige en roekelooze snel heid had gereden, waardoor een aan rijding had plaats gehad. Deze zaak was in een vorige zitting aange houden, omdat de getuigenverklaringen zeer verward waren en Mr. Corsman, de ataadsman van verd., uitstel had ge vraagd. Ook thans werden verschillende ge tuigen gehoord, o.a. de verbalisanten, maar ome thans werd de zaak niet bij zonder helder, waarin Mr. Corsman aanleiding vond om er op te wijzen, dat het niet vast staat, dat hier indes daad de schuld bij verd. ligt. Pleiter vroeg vrijspraak. De ambt. eischte f40,of 20 dg. Schriftelijk vonnis over 8 dagen. K. H. te Ka twij k a. Zee, welke verd. niet verschenen was, stond te recht terzake dat hij in den nacht van 26 op 27 Mei een dusdanig la waai had gemaakt, dat verschillende menschen niet hadden kunnen slapen. Uit de getuigenverklaringen kwam de schuld van verd. vast te staan. Verd. had o.a. telkens geroepen: „Zeg Ko ningin, ik zal gaan liggen, dan kun je op me trappen De ambt. vroeg f 10, of 5 dg. Veroordeeling conform. R. K. te N 0 o r d w ij k, welke verd. niet verschenen was, stond terecht om dat hij aan het strand zonder vergun ning had gevent, terwijl hij tevens dronken was geweest. Als getuigen wer den de verbalisanten gehoord, die het procesverbaal bevestigden. Do ambt. vroeg f 10,of 10 dg. Do kantonrech ter veroordeelde tot f6,of 3 dg. Daarna kwam weder in behande.ing de zaak tegen A. v. d. M. te Voor- se !ho*ten, die terecht stond terzake het niet tijdig aangeven van mond- en klauwzeer. Bij de behandeling van dezo zaak in een vorige zitting had een get. verklaard, dat een der beesten toen hij het constateerde, reeds 8 tig. mond- en klauwzeer had. Thans werd de knecht van verd. gehoord als get. Hij verklaarde dat er twee koeien wa ren waarbij hg mond- en klauwzeer had geconstateerd. Van de een was aan- fifte gedaan, van de andere echter niet g deze koe had hij gezien dat zij slijmde en acht dagen later was bij deze k oe genezing van mond- en klauwzeer geconstateerd. Overigens wa ren de verklaringen van dezen get. zeer verward. De verd. interrumpeerde telkens, zoo dat de kantonrechter zich genoodzaakt zag hem enkele malen scherp terecht te wijzen. De get. Commandeur, legde de des kundige verklaring af, dat, waaneer een koe slijmt, dat nog geen aanwij zing van mond- en klauwzeer behoeft te zijn. De ambt. achtte het len laste gelegde bewezen en vrceg f60,of 30 dagen. De raadsman van verd., Mr. Nord Thomson, was van meening, dat uit fie verwarde vexklariogen van de verschil lende getuigen de schuld van verd, niet kon geconstateerd kon worden. Bovendien n^aakte pl. aanmerking op de dagvaarding, waarop z.i. geen ver- cordeeling kon volgen. De kantonrechter bepaalde het schriftelijk vonnis over 8 dagen. C. H. F. te Leiden, had op de iBreestraat rijdende met een motorrij tuig niet 'gestopt op het teeken van een agent. Verd. ontkende op den datum die in het verbaal genoemd wordt, als be stuurder van een motorrijtuig gereden te hebben, waarvan de waarheid ook uit de getuigenverklaring vast kwam to staan. De ambt. vroeg vrijspraak, waaraan de kantonrechter zich con formeerde. W. H. U. te Leiden, had op de Witte Singel, rijdende met zijn motor rijtuig niet voldoende uitgeweken, zoo dat een aanrijding met een andere auto had plaats gehad. Een drietal getuigen bevestigden het procesverbaal. De (ambt. vroeg fi o,of 5 dagen. Ver- cordeeling conform. W. v. V. te Lei de n? had op 31 Mei op de Hoogewoerd bijna een aan rijding veroorzaakt door met zijn rij tuig zonder signalen te geven in de Kraaierstraat te komen, zonder op het verkeer op de Hoogewoerd te letten. Uit een drietal getuigenverklaringen kwam de schuld van verd. vast te staan hoewel hijzelf ontkende schuldig teziin. Hij had onmiddellijk egstopt toen hg de signalen hoorde. „En nou willen ze main de schuld geven". De man was hevig verontwaardigd. De ambt. vroeg f5,of 5 dagen. Schriftelijk vonnis over 8 dagen. Land- en Tuinbouw. OMZET RUND. EN KALFSVLEESCH IN JUNI. Zij, die gedacht hadden, dat de maand Juni in de hoofdstad een groo- ter vleeschverbruik zou aangeven, ook in verband met de Olympische Spelen, hebben ongelijk gehad, aldus schrijft de Vee en Vleeschhandel. De slachtcijfers toonen dit duidelijk aan. Geslacht werden in Juni 3273 runde ren en 2008 vette graskalveren, tegen 3964 runderen en 2441 vette en gras kalveren in Mei j.l. en 3670 runderen en 2319 vette en graskalveren in Juni 1927. De omzet van bevroren vleesch bleef nagenoeg onveranderd. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) In de week van 914 Juli zijn in Nederland uitgesproken 57 faillisse menten. Laaiste Berichten. DE OPVOLGER VAN BURGEMEESTER WYTEMA. Naar V. D. verneemt, is de burge meester van Bussum, de heer H. de Bordes, die na het aftreden van burge meester Zimmerman door de regeering reeds was aangezocht, thans opnieuw gepolst om de leiding in de tweede stad des lands op zich te nemen. DE ZAAK DER VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. De vierde Kamer der Amsterdam- sche rechtbank heeft hedenmorgen uitspraak gedaan in de zaak van de Veendammer Hypotheekbank. Naar men weet hebben in deze zaak terecht gestaan de heeren J. J. Wolt- man, 52 jaar en J. P. H. Woltman, 25 jaar, beiden te Hilversum en A. C. Höhring en Mr. E. M. B. Kortenoever, beiden uit Den Haag. Bij ontstentenis van den president, mr. Meckman, las de rechter mr. C. Briët het vonnis voor. De verdachten Möhring en Korten oever werden vrijgesproken. De heer J. J. Woltman werd veroor deeld tot vier jaar gevangenisstraf en de heer J. P. H. Woltman tot één jaar gevangenisstraf, beiden ter zake van bedriegelijko bankbreuk. HET ONGEVAL IN DE MIJN HENDRIK. De begrafenis der slachtoffers. Dinsdagmorgen zal de plechtige be grafenis der negen slechtoffers van het ongeval in de mijn Hendrik plaats hebben. Te Brunssum worden vier katholie ke slachtoffers begraven, n.l. Jongen, Rademakers, Heidens en Latowitc. De Heilige Mis van Requiem zal hier te 9 uur plaats hebben. Te Nieuwenhagen worden twee ka tholieken, Huisman en Rauters, ter aarde besteld. De Heiige Mis heeft te acht uur plaats. Te Heerlerheide heeft om 8 uur de begrafenis plaats van den katholiek W. Schmitz, terwijl tegen 10 uur te Treebeek de protestantsche omgeko menen, Lunenburg en Hartman, naar hun laatste rustplaats zullen worden gebracht. Aan de graven zullen toespraken ge houden worden. Er wordt groote belangstelling ver wacht, daar de mijnwerkers van de mijn Hendrik Dinsdag verlof hebben met behoud van loon. Eerst Dinsdagmorgen zullen de lijk kisten naar de bovenvermelde plaat sen worden overgebracht. DE MOORD TE SITTARD. De dader van den moord te Sittard op de vrouw van den kastelein Salden en den kastelein zelf, die ernstig ge wond werd, de woonwagenbewoner D., heeft zich gisteravond bij de mare chaussee te Sittard aangemeld. TWEE JONGENS VERDRONKEN. i Te Hempt onder de gemeente Enk huizen, heeft Zaterdagavond ongeveer half acht een droevig ongeval plaats gehad. De 19-jarige C. Veeken was in het bassin van de Groentemarkt aan het baden. Op een gegeven oogenblik ge raakte hg in - en kolk, daar vroeger hier een sluis is geweest. Hg verdween in de diepte. Be 19-jarige' veehouder Van Kampen die een paard in de wei bracht, hoorde hulpgeroep. Hij sne'de naar de plaats van het c.2) geval en isprongj gekleed te water. Hoewel hij een uitstelVad zwemmer is, verdween ook hij in de diepte. Arbeiders wisten na een kwartier do beide slachtoffers boven te brengen. Pogingen van Dr. do Heer Kloots om de Levensgeesten weer op „te wekken, mis lukten. VERDRONKEN. Te Ben Hout, gemeente Hoogkarspel, is het 4-jari|g zoontje van den heer C. Aay in een sloot geraakt en ver dronken. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE ONDERGANG VAN DE ITALIA. Het overlijden van Prof. Malmgren. STOCKHOLM, 16 Juni (V.D.) In een in terview met de „Degens Nyheter" heeft de eerste minister Ekmam verklaard, dat de Zweedsche regeering overweegt een of ficieel onderzoek te doen instellen naar de omstandigheden omtrent den dood van Prof. Malmgren. In antwoord op de order der regeering te trachten Malmgren te vinden, heeft ka pitein Tornberg, de leider der Zweedsche expeditie geseind, dat verder zoeken nut teloos is. Op voorstel van kapitein Tornberg heeft de regeering order gegeven de Moth-, Fok ker- en Daimlervliegtuigen met de „Tan- ja" en hun bemanningen huiswaarts te zenden, daar zij verder niet noodig zijn. De redding van Amnndsen niet bevestigd. MOSKOU, 16 Juli (V.D.) Te Moskou is geen bevestiging ontvangen van het be richt, dat de Russische ijsbreker „Maly- gin" Zondag Amundsen en twee van zijn metgezellen zou hebben gered. Amundsen nog niet gered. BERLIJN, 16 Juli (V.D.) Uit Kingsbay wordt gemeld, dat de berichten omtrent de redding van Amundsen op een misver stand berusten. Wel wordt het ijs in de nabijheid van Koning Karelland op het oogenblik afgezocht. Tot nu toe is Ahiund- sen evenwel niet gevonden. DE HITTE. DRESDEN, 16 Juli (V.D.) Uit Boden- bach wordt gemeld: Ten gevolge van de voortdurende droog te is het water van de Elbe gedurende de laatste dagen zoover gedaald, dat, wan neer niet spoedig regen valt, binnen en kele dagen de scheepvaart op de Elbe zal moeten worden gestaakt. In Engeland. LONDEN, 16 Juli (V.D.) Zondag is de temperatuur te Londen gestegen tot 90.5 graden in de schaduw. Zeven personen zijn Zondag bij het zwemmen verdronken. In Oostenrijk. WEENEN, 16 Juli (V.D.) De hittegolf in Oostenrijk duurt voort. Sinds 1 Juli zijn niet minder dan ongeveer honderd perso nen bij het zwemmen verdronken. In Frankrijk. PARIJS, 16 Juli (V.D.) De hittegolf in Frankrijk duurt onverminderd voort. De temperatuur te Parijs bedroeg Zaterdag en Zondag van 34 tot 36 graden. In Hongarije. BOEDAPEST, 16 Juli (V.D.) De tempe ratuur steeg Zondag te Boedapest in de zon tot 50 graden en in de schaduw tot 38 graden Celsius. De baden werden door ongeveer twee honderd duizend personen bezocht. Uit de provincie worden verscheidene gevallen van zonnesteek met doodelijken afloop gemeld. ZEVEN ARBEIDERS BEDOLVEN. PARIJS, 16 Juli (V.D.) Bij werkzaamhe den aan een tunnel nabij Charbery wer den zeven arbeiders door een instorting van de buitenwereld afgesneden. Drie van hen konden, zij het ernstig gewond, wor den gered. De vier anderen zijn nog in gesloten en er bestaat weinig hoop, dat zij zullen worden gered. ERNSTIG TREINONGEVAL BIJ MUNCHEN. Vele dooden en gewonden. MUNCHEN, 16 Juli (V.D.) Zondagavond tusschen 9 en 10 uur toen de Zondagsrei zigers bij duizenden naar de stad terug keerden, heeft nabij het centraal station van Munchen een ernstig treinongeval plaats gehad. Een extra-trein reed bij de Donersberger Brücke op een voortrein. Twee wagens vlogen in brand. Er zijn doo den en gewonden. Het aantal slachtoffers. MUNCHEN, 16 Juli (V.D.) Officieel werd hedenmorgen medegedeeld, dat bij het spoorwegongeval negen dooden, zes vrou wen en drie mannen zijn te betreuren. Bo vendien is een der gewonden op weg naar het ziekenhuis gestorven. Naar het zieken huis werden vervoerd dertien gewonden, n.l. acht mannen en vijf vrouwen. Boven dien is een groot aantal reizigers licht ge wond. Bij het reddingswerk hebben eenige le den van den sanitairen dienst en brand weerlieden lichte verwondingen opgeloo- pen. Over de oorzaak van het ongeval kon tot nu toe niets worden medegedeeld. HET ANTI-OORLOGSVERDRAG. Het Fransche antwoord. PARIJS, 16 Juli (V.D.) Uit den inhoud van de Fransche nota aan de Amerikaan- sche regeering, welke heden zal worden gepubliceerd, deelt de „Echo de Paris" 't velgende mede: De Fransche nota neemt kennis van 't premabel, dat staatssecretaris Kellogg op 23 Juni aan zijn voorstel van 13 April toevoegde en van het begeleidend schrij ven van den Amerikaanschen staatssecre taris. Daar in dit premabel en het hegelei dend schrijven de Fransche regeering de reserves vindt, welke Briand in het ver drag wilde opnemen, verklaart de Fran sche regeering juridisch het verdrag te kunnen aanvaarden. DE AARDBEVING IN SMYRNA. PARIJS, 16 Juli (V.D.) Uit Angora wordt gemeld, dat hij de jongste aardbeving te Smyrna talrijke huizen ernstig werden be schadigd. Het Paleis van Justitie staat op instorten, zoodat het gesloten is. Er zijn zes gewonden. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 16 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 511 vette runderen, 290 vette kalveren, 556 schapen of lamme ren, 1000 varkens. Prijzen: koeien 5054, 4547><, 33 38; ossen 50, 4547, 42 Ys; kalveren 6772H, 57%Q2%, 4550; schapen 2834; lammeren 20—26; varkens 32, 31 Overzicht koeien en ossen langzame handel, weinig veranderde prijzen; vette kalveren slechte handel lagere prijzen; schapen en lammeren stille handel, oude prijzen; varkens tamelij ke handel, prijzen gelijk vorige week. ROTTERDAM, 16 Juli. Aardappelen. Nieuwe eigenheimers 3 6 ct. Westl. zand ronde 810, idem klei 5 7, idem zand lange 810, idem klei 5 7, idem kl. ronde 46, Malta 713, per Kg. ROTTERDAM, 16 Juli. Vlasbeurs. Aangevoerd 2600 Kg. Blauw, 1.101.25, 5600 Ivg. Holl. Geel, 1.15—1.45; 400 Kg. wit, 1.15—1.40. AMSTERDAM, 16 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 478 vett ekoeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 1.061.14, 2e kw. 0.901.06, 3e kw. 0.76—0.90, per Kg. slachtgewicht; mindere soorten 0 660.70, enkele boven noteering: 120 melk- en kalfkoeien 280390 per st. 156 vette kalveren, le kw. 0.740.84, 2e kw. 0.66—0.74, 3e kw. 0.60—0.66, per Kg. levend gewicht; 83 nuchtere kal veren, 1017 per stuk; 900 varkens, Holl. le kw. 0.77—0.78, 2e kw. 0.76— 0 77 per Kg. slachtgewicht; 71 paar, den, 100240 per stuk. Telegrafisch Weerbericht. Volgen9 waarnemingen verricht in den morgen van 16 Juli 1928, medege deeld door het Kon. Ned. Meteornl-> giscb Instituut te De Bildt. H. B. 773.3 te Valentia. L. B. 748.3 te Ingö. Verw. tot den avond van 16 Juli: Zwakke tot matige N.O. tot N.W. wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, minder warm. Barometers) and- De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand v. Zaerdagmiddag 12 uur: 77?. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Maandag 16 Juli: 9.44 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 23.5 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL' 's Morgens 7 uur: 24 gr. C. 's Middags 12 uur: 21.5 gr. C. 's Nam. 3 uur: 22 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTINC HOOGE RIJNDIJK. 's Morgens 7 uur: 23.5 gr, C. 's Middags 12 uur: 24 gr. C. 's Nam. 3 uur: 25 gr. C. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn59.22 Londen 12.08IS/3J New-York2.48 Parijs9.7 2»U Brussel 34.62s/* Züricb 47.86'/» Praa5 7.35 Rome 13.021/» Madrid40.861/, Oslo66 40 Kopenhagen 66 40 Stockholm 66.55'/» Ween en - 35.06

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3