hooest behaalde aantal punten in groep I mannen-, dames- en kinderkoren- Jeugd dameskoor ..Hosanna" Alphen a. d. Rijn met 353 punten, Zilv. med. H. M. Koningin Wilhelmina. Twee vereenigingen in groep II, gem. koren: ..Zang en Vriendschap", Moercapelle met 337 p.. zilv. lauwertak. ..Zang zij onze Leus", Boskoop met 336 p.. zilv. lauwertak. Groep III, harmonie- en fanfarecorpsen: Harmonie-kapel T. D. Leiden met 324 p., zilv med. van Z.K.H. de Prins der Ne derlanden. Voor de vrije Optocht, waaraan acht vereenigingen deelnamen, werden 2 prij zen geloot: „Zang en Vriendschap", Hazerswoude Zilv. kruis met 10. „Klein Hosanna". Boskoop, zilv. kruis met ƒ5. Eere-wedstrijd: Groep A, harmonie- en fanfarecorpsen: Harmonie-kapel T. D. zilv lauwertak. Groep B, mannen-, dames- en kinderko ren: Jeugd-dameskoor „Hosanna", Alphen a. d. Rijn, groot verg. zilv. med. Groep C, Gem. koren: „Zang en Vriendschap", Moercapelle, zilv. lauwertak. Uitslagconcourswedstrijd: Tent I. Jury leden de heeren: J. G. van Herwaarden, Rotterdam, Leo Mens, Lelden, J» P. J. Wiets, Den Haag. Derde afdeeling Gem. koren: Hosanna, Boskoop, le pr., 318 punten. Willen is Kunnen, Bleskensgraaf, le pr. 302 p. Zang en Vriendschap, Hazerswoude le pr. 302 p. Harmonie, Naaldwijk, 2e pr 292 p. Halleluja, Zunderdorp, 2e pr. 281 p. O. K. K., Sassenheim, 3e pr. 240 p. Harpe Sions, Hilversum, 3c pr. 229 p. Tweede afd. Gem koren: Zang en Vriendschap, Moercapelle, le pr., 337 punten. Excelsior, Ouderkerk a. d. Amstel, 2e pr., 298 p. Zang en Vriendschap, Mijdracht, 2e pr. 277 p. Eerst afdeeling Gem. koren: Zang zij onze Leus, Boskoop, le pr. 336 punten. Halleluja, Tienhoven, le pr. 323 p. Sursum Corda, Alphen a. d. Rijn, 2e pr. 291 p. Sursum Corda, Boskoop, 3e pr. 258 p. Afd. Uitmuntendheid, Gem. koren: Halleluja, Aalsmeer, 2e pr., 262 punten. St. Mathias, Warmond, 3e pr., 257 p. Eere-afd. Gem. koren: Hosanna, Alphen a. d. Rijn, 2e pr. 289 punten. Superieure-afd. Gem. koren: Oefening en Stichting, Woerden, 2e pr„ 286 punten Tent II. Jury-leden de heeren: W. v. d. Blij, Utrecnt, J. Vink, Leiden, Henri Zel- denrust, Den Haag. Derde afd. Harmonie: St. Caecilia, Boskoop, le pr. 304 punten. Tweede afdeeling Harmonie: Harmonie-kapel T. D. Leiden, le pr. 324 punten. Vierde afd. kinderkoren: Klein Hosanna, Boskoop, le pr. 310 p. Loof den Heer, Hazerswoude, 2e pr. 288 p. Derde afd. Kinderkoren: Excelsior, Gouda, le pr. 336 punten. Eerste afd. Kinderkoren: De Kleine Stem, Boskoop, 2e prijs 292 p. Derde afd. Jeugd-Dameskoren: Hosanna, Alphen a. d. Rijn, le pr. 353 punten. Perseverantia, Amsterdam, le pr. 307 p. Eerste afd. Dameskoren: Zang veredelt, Loenen a. d. Vecht, 2e prijs, 293 punten. Afd. Uitmuntendheid Mannenkoren: Amstels Mannenkoor, Ouderkerk a. d. Amstel, le pr., 320 punten. Tweede afd. Fanfare: Concordia, Waddinxveen, 2p pr. 293 p. Polyhymnia, Leiden, 3e pr. 241 p. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: Excelsior, Boskoop, 2e pr„ 270 punten. Afd. Uitmunendheid Fanfare: Wilhelmina. Herwijnen, 2e pr 287 p. Marschwedstrijd: Harmonie-kapel T. D. Leiden, le pr. 19 punten. Concordia, Waddinxveen, le pr., 19 p. St. Caecilia, Boskoop, le pr„ 18 p. Excelsior, '.i iskoop, le pr„ 17 p. Polyhymnia, Leiden, le pr„ 17 p. Coop, vereeniging „De Boskoopsche veiling", veiling van 13 Juli. Rozen per bos: Hadley 40—56 ct., Clau dius Pernet, 21—53 ct.. Golden Ophelia. 14 31 ct., Butterfly, 1030 ct., Gem. rozen 815 ct., Jules Bouetrië 2035 ct., Colum bia 20-40 ct., Ophelia 14—32 ct.. Marcel Royer 19—36 ct., Rosalandia 20—35 ct., Pauls Scarlet 14—32 ct., Mac Keiler 17— 28ct.. Babyrozen» 21 ct., Elle Poulsen 10— 22 ct. Diversen per bos: Clematis Duraude 19 ct., Lathyrus 510 ct. HAZERSWOUDE. De Ned. Herv. Meisjes ver eeni ging? „Het Mosterdzaadje" maakte Woens dag een uitstapje naar Ara1 em. Do reis werd gemaakt per autobus van Gebr. Buitelaar van Waddinxveen, oi> der het genot van prachtig zomerweer. eel werd dien dag gezien, o.a. de Zendingstentconsteliing, de Kettingbrug enz., zoodat men hoogst voldaan aan den avond van den dag weer huis waarts keerden. De heer L. M. de Boer alhier, slaagde te Leiden voor het diploma ma- chineschrijven. De jongeheer J. van 'Els wijk al» hier. is geslaagd voor het toe'i tings- evamen aan het gymnasium te Leiden HILLEGOM. De ziekte van den burgemeester. Naar gistermorgen aan De Standaard bij informatie werd medegedeeld, is de toes' ana van Burgemeester Wentholt, die naar men weet, zeer ernstig ziek is, zorg wekkend. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. J. Korbeevan den Houten, Z.; C. Seijsener v. Diest, D.; W. van den BoschRas. Z. Getrouwd: D. van der Wolf en C. Pals- graaf. KAAG. Brand. Vrijdagmorgen te ongeveer half elf ont stond brand in den hooiberg van den heer L. Loogman alhier. Wegens het droge weer van de laatste dagen sloegen de vlammen terstond fel uit. De brandspuit, die hier sedert het vorige jaar gestation- neerd is moest thans voor de eerste maal dienst doen. Hoewel de spuit spoedig ter plaatse was en uitstekend functionneerde kon toch niet verhinderd worden, dat be halve de hooiberg, ook de schuur van den heer L. een prooi der vlammen werd. Te ongeveer 12 uur was de brand gebluscht en was verdere uitbreiding voorkomen. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat het 5-jarig zoontje van den heer L. het vuur heeft aangestoken, wijl hij vlak bij den hooiberg met lucifers heeft ge speeld. Verzekering dekt de schade. Rest ons nog te vermelden, dat de spuit tot groote tevredenheid van alle Kaag-be woners heeft gewerkt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Dat de tulpen dit jaar later rood haar waren als normaal het geval is, was algemeen bekend. Veleri waren echter de meening toegedaan dat dit op het „pellen" en afleveren van de bollen met veel invloed zou hebben. Toch is gebleken dat het handelssei zoen wel iets is verlaat hier door. Dit bleek ook in de opgave voor de vei ling van 14 Juli, die onvoldoende was om deze te laten door gaan, (men zie hiervoor de advertentie in dit blad), ter wijl voor de veiling van 21 Juli rui.H- ecnoots opgave is. Koopers en kwee tere nemen intusschen goede nota van deze advertentie, die gisteravond werd geplaatst. Het 4-jarig zoontje van den heer B. aan het Commandeurspad is gisteren zoo danig gevallen, dat overbrenging naar het Ziekenhuis noodzakelijk bleek. KOUDEKERK. De heer C. Roos, kweekeling met akte aan de Chr. school aan den Hoo- gen Rijndijk alhier, ontving een vaste benoeming te Rotterdam-Zuid. Dit is de derde kweekeling, die in korten tijd in een der groote steden geplaatst wordt. De onderwijzeres, Mej. Lourens, is gelijktijdig benoemd te 's Gravenhage. Ingekomen: van Giethoorn, Jans- je Klaver. Vertrokken: naar Hazerswoude, Wil helm Theodoor Moerman; naar 's Gra venhage, Jacobus Bertus van der Neut. Kort geleden haddenbesprekin gen plaats namens de A. R. Kiesvere- eeniging aan den Rijndijk en gesteund door een paar vooraanstaande A. R. uit die gemeente met Prov. Staten leden, o.m. over: „De Zondag en de brug'.' Nu vernemen wé, dat Ged. Staten er wel voor te vinden zijn alle tolheffing op Zondag stop te zetten. Toestem ming schijnt reeds gegeven te zijn. NIEUWKOOP. Ds. W. J. Keiler heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Nieuw Vennep Na afgelegd toelatingsexamen is tot de ie klasse van de Chr. H.B.S. te Alphen ad. Rijn toegelaten W. Au- gustinuus, leerling der O.L.S. alhier. Mej. Bijlstra, wier wachtgeld is ingetrokken, wordt nu geeteuna door particulieren alhier. De politierechter te Utrecht ver oordeelde T. C. M., die met een boks ijzer een persoon bewerkte, tot f 50, Doete. De officier van justitie had 4 weken gevangenisstraf geëischt. De collecte voor het huldeblijk aan H.M. de Kan. Moeder bracht op f 110,57. NOORDWIJKERHOUT Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Maria, dv. G. H. van den Berg en A. L. Trijp; Maria Anna Adriana, dv. P. W. Heemskerk en C. M. Mboijman; Johannes, zv. C. Trommel en H. van Groen; Johan nes Theodoras, zv. P. Hermans en G. C. Kortekaas; Leonardus Antonius, zv. J. B. Bakker en J. M. van Leeuwen; Petronella Clasina, dv. N. Th. van Schie en W. Oijendijk; Anna Cornelia, dv. P. C. Vlas veld en H. J. Duivenvoorden; Maria Jo hanna, dv. P. C. Vlasveld en H. J. Dui venvoorden; Cornelia Johanna, dv. C. J. Duyndam en J. van der Meij. Overleden: Johannes Ph. Kwakkernaat, 81 jaar te 's-Gravenhage; Frederik W. Rijbering, 69 j. te Amsterdam; Willy Wen- kebach, 20 dagen. PREDIKBEURTEN. LEIDEN. Geref. Kerk in xiers.rid Verband: Ge bouw „Pxea^érJanvossensteeg, v.m 10 en 's avonds 6 uur de heer Geuze- broek van Amsterdam. AARLANDERVEEJf. Ned. H'-i.v. ixerit: v.m. 9.30 uur Ds. Klomp. Geref Kerk: v.m. 10.30 en 's 'av. 7.30 uur Ds. Moolhuiaen. Chr Geref. Kerk: v.m. 10.30 en n.m 7 30 uur i reekiczen. TER AAR Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.rn. 7.30 uui Ds. Vlasblom. Gerei Kerk: v.m. 10.30 en nam. 7.30 uur Ds. v. Heiningen. BOSKOOP. Geref. Kerk: V.m. 10 en n.rn. 6 uur, Ds. Petersen. Geb. „Salvatori", v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. TuinsLa van Soestorberg. Evangelisatie Dwars-Nieuwstr.: v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Rootselaar van Blauw-Kapel. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk. v.m. 10.30 uur Dr. J. Riemens van Leiden en n.rn 7 uur Ds, Luuring. Geief. Kerk: v.m. 10.30 en 'savonds 7.30 uur Dr. Gispen. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur (ie Eerw. heer Baas en n.m. 5 uur Ds. P. Hofstede van Noordwijkerhout. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. van Herksén. Chr. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Leesdienst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Meijenng. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m 6.30 uur Ds. Odé. Geref. Kerk: v.m. 10 en 's avonds 7 uur Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Körk: v.m. 10 en 6.30 uur Ds. Mondt. 's Morgens voorber. H. Avondmaal Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 'savonds 'V30 uu- Ds, Rullmaim van Utrecht. LISSE. Ned. Herv. Kerk: v.in. 10 en n.m. 5 Uur Ds. van Dijk. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 4 Dr. Ruys. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kertv v.m. 10.30 en n.m. 7.30 uur Ds. Keiler. Geref. Kerk: v.m. 10.30 uur Ds. J. Brouwer van Oude-Wetering en n.m. 7.30 uur Preeklezen. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Ds. G. A. Pott van Bodegraven. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en n.m. 7 uur Ds. Speelman. Ned. Herv. Evangel.: 'savonds 7.^0 uur de heer De Jong. NOORDWTJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: (in 't Geref. Kerk gebouw) v.m. 8.30 uur Ds. Kuilman van Leiden en n.m. 2.30 uur Ds. Hos- pers. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en n.m. 5 uur Ds. Koers. Coll. voor Hudpbeh. Stud. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Jansen Schoonhoven van Oegstgeest. Nam. geen Dienst. Geref. llerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. J. L. Jaspers, Em.-Pned. te Lun- teren. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Hofstede. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: van. 10.30 uur Preeklezen en n.m. 2.30 uur Ds. J J. H. Klomp van Aarlanderveen. Geref Kerk: v.m. 10.30 en nam. 7.30 uur Preeklezen. OEQST GEEST. Neki. Herv. Kerk: „Groene Kerkje", v.m. 10 uur Ds. Hennemann. Bed. H. Avondmaal. „Irene": 's avooids 5 uurDs. Jansen Schoonhoven. OUDEWETERING. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. Siddré; n.m. geen Dienst. SASSENHEIM. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 5 uur Ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur de heer Aangeenbrug. VOORSCHOTEN Herv. Kerk. v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. H. P. Fortgens. Gerei Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Dr. Wielenga. Gerei Gem.: n.m. 5 uur, in 't Am bachtshuis, Preeklezen. WASSENAAR Ned. Herv. Kerk: v.m. .10 uur de heer A. Dönszelmann, Cand. te Am sterdam en n.m. 5:30 uur Ds. Tichel man van SchevOningen. Bed. B. Doop en Voorber. H. A. Kievifekerk: vjn. io .uur Dr. J.Kooii van Amsterdam. Geref, Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Ringnakh vrn Den Haag. WOUBRUGGE. Ned. Herv._ Kerk:, v.m. 10 en nam. 7 uur Ds. Lijsen. Geref. Kerk*: v.m. 10 en 's avonds 7-3° uur Ds. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: v.m; 10.30 uur Dg. Wolftnsberger. Voorber. H.A. Geief. Kerk: v.m. 10.30 en nam. 7.30 uur Dr. Ubbink. jM a Si- B Ons Babbelhoekje. Beste Jongens en Meisjes! 'k Ga maar weer eens vlug beginnen met het beantwoorden der briefjes, 'k Denk dat ik het voortaan bijzonder prettig zal vinden, want als ik nu een naam lees, kan ik mij ook voorstellen hoe de schrijver of schrijfster er uit ziet. 't Eerst is deze week aan de beurt „Logeetje", 'k Geloof dat alles wat op „maak" eindigt, drukte geeft. Eerst de schoonmaak en nu de inmaak. Maar inmaak is wel een prettige drukte, vind je niet? Zoo, dus je hebt het naar je zin gehad bij mij? Dat vind ik gezel lig. 't Heele verhaal is toch niet droe vig? En droevige tnden komen er bij iedereen wol voor. Houd jij meer van vroolijke verhalen? „Gustaaf Adolf". Nee, dat is zoo. Je kunt niet al die gezichten in eens onthouden. Maar 't is. toch wel leak dat jullie eikand er nu eens goed ge zien hebben. Zoo, vond je het verhaal mooi, dat jk verteld heb. Dus je hebt je zeker niet verveeld. Ja, van het ambtsjubileum van Ds. H. heb ik ge lezen. 't Was zeker wel vol in de kerk is 't niet? „Rie". Dat is altijd zoo, hé. Als je het naar je zin hebt, vliegt de tijd veel te gauw om. Was je om half tien al thuis? En ik dacht dat je nog een half uurtje moest loopen? ja, dat er- haal was van mezelf. Vond je het mooi? Wat zal jullie kamertje er ge zellig uitzien met al' die snuisterijen. Zoo, is 't bollen pellen weer begonuen? Doe je dat nu den geheelen d^g? Óf zoo maar eens tusschen het andere werk door? „Gouden Regen". Dus je vond het teen gezellig middagje? Dat vind ik prettig hoor. Waarmee had jij het prijs je ook weer gewonnen? Met de sjoel bak? Ja hoor, 'k ben blij dat je nog een poos hier blijft, 't Zou echt jammer ge weest zijn als je nu opeens terug had gemoeten. Je vindt het zeif zeker ook erg prettig, is 't niet? Dat weet je wel, ik vind het altijd best als de babbelhoe* kers een beetje geholpen worden. Dus 't versje en het plaatje vind je mooi? „Batavier". Zoo, vond je de raadse's wat lastig? 'k Denk, dat wanneer je de oplossingen ziet, het je best mee zal vallen. Zwemmen lijkt me heerlijk met dit warme weer. Ja, die inrichting weet ik wel. Stuur je broer deze week niet in? „Larjjne". Ja/ t middagje is heel gezellig geweest.' Dat vind iedereen. Zoo, is R. in Baraeveld. 'k Geloof dat het daar mooi is, is 't niet? Gezellig als er visite is hé? Best, als ie het boekje gelezen hebt, vertel je mij maar of je het mooi vindt. „Seringentak en Pioenroos", 'k Ben blij, dat jullie het naar je zin hebt gehad, en dat je het bij léven en wel zijn nog wel eens over wilt doen. Ja, Pioenroos heeft geboft. Dat begrijp ik best hoor. Op je vrienden ben je niet zoo gauw jaloersch hé. Die gun je het best. Jii zult best ook wel weer eens een prijsje winnen, Seriingentak. „Woudlelie'Je album is nu al in je bezit. Dus dat viel dubbel mee, dat je een prijs had, is 't niet? 'k Hoop dat je veel genoegen zult hebben in Zee land, meisje. Je vertelt er mij zeker wel weer alles van. Nee, mijn verhaal lijkt wel wat op dat boekje, maar is niet hetzelfde, 'k Vind het erg Jeuk als je mn een briefje uit Zeeland stuurt. Vina je het niet prettig jniet een boot te reizen? „Sneeuwklokje". Ja, hé, 't was een leuk middagje. Iedereen wil het nog wel eens over doen. Was je niet te laat thuis? Nee zeker, want vader en moe der begrepen wel zoo wat hoe laat het zou worden, is 't niet? „Boschviooltje,". Ook naar je zin gehad met het middagje? Dat vind ik fijn. Stel je voor dat iedereen mn nu eens schreef: Er was niets aan hoor tante, ik kom nooit weer. Dat zou ik lang niet pleizierig vinden, dat begrijp je. Dat kan een mooi uitstapje worden voor je zusje naar Arnhem, Best, ver tel er mh volgende week maar alles van. „Klaproosje". Wat was er aan (Je hand dat je het zoo druk had? Dat ver tel je er 111%niet bij. Best, 'k wil graag volgende week een lange brief van je hebben. Dank je wel voor je anecdo- ten en raadsels, 'k Zal ze zoo gauw mo gelijk plaatsen. „Geranium en Zonnebloem". Ja, de Hortus is een bezoek overwaard. 'kBen blij, dat jullie het naar je zin hebt gehad, 't Verhaal dat ik vertelde,"hoit „Het verwaarloosde meisje", 't Ls nu heerlijk weer, echt zomer, daar heb .je gelijk in. 'k Hoop dat jullie mooi weei nebt op 18 Juli. Hoe gaan jullie er heen, per fiets? Ja, je kunt aan het strand heel wat pleizier maken. „Moeder's Meisje?'. Daar kun je nu nog niets van zeggen of je later mooi zal kunnen vertellen. Aan het stellen van je brieven zou ik juist zegden van ja. 'k Vind het erg prettig dat jul lie het naar je zin hebt gehad. Eu 't albumversje viel dus ook m je smaak Ben je blij dat het gauw vacantïe is? Hier krijgen de scholen de 20ste va- cantie. Zoo, ben je weer aan een nieuw rekenboek? Dat zal voor de vacantia wel niet uitkomen hé? Dus voor dat schoolreisje moet je nog maar een beetje geauld hebben. „Hartedief". Zcxx, dat doet miij pleizier dat je het middagje nog gezelliger vond als je gedacht hid. 't Is altijd beter als het mee,_ dam dat het tegen valt. Wat hebben jullie je best gedaan op mijnbeer's verjaardag. Ik kan wel merken dat jullie veel1 van hem hou den. En ie hebt er mij heel gezellig van verteld, iuist zooals je mij beloofd badt. Wat zal bet er feestelijk uit ge zien hebben in het schoollokaal. „Cornelis de Wit". Het letterraadsel is altijd het voornaamste, en dat had je toch gevonden hé. Vertel je mej volgende week de uitslag van de re petities? Of zijn die dan nog niet be kend. 'k Vind het heel prettig dat je zoo van ons middagje genoten hebt. Mjjn adres is mej. F. v. Stralen, Dief steeg 19. „Alpenroos en Gentiaan". Ja, het viel verbazend mee met het weer. 's Morgens zoo'n regen en 's middags zoo prachtig, 'k Ben blij dat je het naar je zin gehad hebt, meisjelief. Dus 't albumplaatje vond je mooi. En het versje? Ja, dat is jammer, dat je dat boek al hebt. Weet je wat je doet? Bewaar het heel netjes ingepakt, dan kom ik het de een of anderen keer wel eens ruilen voor een ander. Af gesproken? Als je uitstapje voorbij is, vertel je er mij zeker alles vjan, is 't niet? „Doornroosje". Vind je kleine zus het niet leuk dat zgj nu al matjes kan vlechten? Ja, de viooltjes zijn uitge bloeid en de aardbeien zijn op. Maar o, wat hebben ze heerlijk gesmaakt, 'k Ben blij dat jullie het naar je zin hebt gehad hoor en dat je nog wel eeos terug wilt komen, (Maar dan zullen we vroeger voor een boterham voor jullie zorgen hé „Poliantha". De aardbeien waren overheerlijk. Wil jij 'je ouders nog eens harteljjk bedanken voor die lekkere vruchten en mooie viooltjes? Ik kan je niet zeggen hoe blij ik er mee was. •Fjjn dat je al fietsen kunt. Ben je blij dat het gauw vacantie is? Ja, het was in de Hortus prachtig. „Boterbloem en Madeliefje", 'k Ben blij „dat jullie !het ook naar je zin hebt gehad, jonge dames. Dan heb ik ten minste hoop dat je nog wél eens te rug wilt komen. Zoo, gaan jullie eeu schoolreisje maken? Dat is gezellig Ihoor. Als je (het weet vertel je mij zeker wel waar de reds heen is. Als je been dan maar beter is hé, Boterbloem Hebben jullie al gehoord of Violier door haar examen is? Pijn hé, dat het al zoo gauw vacantie is. De oplossingen van de vorige week 1. Geen vrucht zonder bloesem. Onderdeelen: Rozen, Lees, Voet, Boo- imen, Geur, Ochtend. 2. Nico-Tine. Nicotine. 3. Pot-Lood. Potlood. 4. De wagen van een scharenslijper. 5. Assen, Lemmer, Deventer. En hier volgen de nieuwe raadsels; Mijn geheel bestaat uit 29 letters. Een 13 20 28 27 4 is een mu- sijekifnstrument Waar een wil is, is een 18 1 23. 7 12 14 21 17 dient ter ver harding van de wegen. 29 26 11 15 19 4 is een war me stof. 26 2 22 8 3 worden op scholen gebruikt Aan een schuldige wordt soans 24 5 9t 10 16 25 verleend. 6 dis een klinker. Ingezonden door Klaproosje. 2. Tweemaal een L, één A en éénB Eer: 0 en. een E en tweemaal een P Die maken tezaam een lekker gebak, Te moogt er naar raden, op je dooie gemak. Ingezonden door Hartedief. 3. Ir. welk huis kan men niet wonen? Inges ^door Madeliefje en Boterbloem 4 Wie gaat eerst spelen en dan slaan 5 .Verborgen vogels. Wat een mooie vaart is dit. Henk, draaf niet zoo. Deze vin kan de visch het best be wegen. Anecdote ingez. door Klaproosje. Een lastig geval. „Ik kan mij maar niet ^miimeren waar ik mijn bril heb gelaten", zei de 'man. „Heb je er dan al naar gezocht?" vroeg de vrouw. „Neen, dat zal ik doen, zoodra ik (hem heb, want zonder bril kan ik toch niet zien", was het antwoord. Ziezoo jongelui, de babbe hoek is ge reed. 'k Wensch je veel genoegen en goed succes met het oplossen der raad sels. Tot volgende week, hopen we. Ve le groeten van je TANTE FR ANCIEN. BERTHA. door TANTE FR ANCIEN. Haastig wendde ze het hoofd af. Maar juffrouw Rrjsdam had wel ge zien dat Bertha zoo bedroefd was. 0, hoe hoopte ze dat - het kind zou zeg gen waarov r zij dacht. Bertha hade.n gesloten karakter, en 't was o zoo rnoeilqk haar er toe te brengen haar gedachten uit te spreken. „Kom Bertha", zei juffrouw Rijsdam, terwijl ze Bertha's hand greep; „kom, zeg mij nu eens wat er aan scheelt. Heb je pijn?" Bertha schudde van neen. Een paar maal snikte ze haar tranen weg, toen zei ze, terwijl ze haar hoofd met een ruk naar juffrouw Rijsdam toekeerde: „0, juffrouw, ik word niet meer be ter, dat voed ik, en als de He ere mij roept, ben ik ook niet bereid". „maar Bertha", z:i juffrouw Rijsdam, ten even dacht Bertha: ?,net als in mjjn droom", „ik dacht juist dat jij wel bereid was, ik dacht dat teen je nog gezond was, je den Heiland ai lief had. Heb ik me daarin clan zoo vergist?" Het ijs was nu eenmaal gebroken en nu was Bertha vrijmoediger. „Toen dacht ik het ook juffrouw", zei ze zachtjes, „maar nu ik zoo lang ziek ben,_ is alles heel' anders, 'k Befn nu dikwijls boos en jaloersch o.p Cato en op andere mieisjes'aarzelend (hield ze op. Maar juffrouw Rijsdam begreep haar. „Weet je nog wel Bertha", zei ze, „dat toen ik verleden wede hier was, kleine Dina zoo geschreeuwd heeft?" Verwonderd keek Bertha haar aan. Wat had dat er nu mee te maken? „Ja, juffrouw", zei ze. „Weet ie ook nog waarom, Bertha", vroeg juffrouw Rijsdam weer. „Ja, juffrouw", gaf Bertha half on willig ten antwoord, „ze had stille tjes een mes van tafel gepakt en die nam moeder haar af". „Juist Bertha", zei de juffrouw, „kleine Dina kon niet begrijpen waar om moeder haar dat mes rfnam. Ze vond het zoo mooi en wou het graag houden, maar 't was gevaarlijk voor haar en daarom nam moeder het weg". Strak keek Bertha de juffrouw aan. Ze begon te begrijpen. „En zouden wij nu wal kunnen grijpen", ging juffrouw Rijsdam voort „waarom de Heere; Die toch zoo groot, en machtig en wqs is, jou zoo lang ziek doet zqn?" (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7