ivaoi OPRUIMING Mousselines Zomerwarmte DAG-AGENDA. Woensdag, 18 Juli, 's av. acht uur. „Oud-Hortuszicht", Witte Singel Tuinconcert Wassenaar. Woensdag 18 Jnli, morgens half elf. Zendingsdag der Chr. Geref. Kerk. De Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal worden waargenomen door de doctoren De Graaff, Kist, Poortman, Timmermans en Janssens. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Timmermans, Tel 390. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Juli a.i waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, Telef. 807. Maas eenige aanvallen op het Leidsche doel ondernomen, evenwel zonder succes. De bal, door de Leidsche verdediging on derschept, wordt naar den buitenspeler Buys geplaatst, die van het midden van het veld, onder gejuich der toeschouwers, naar het Rotterdamsche doel opzwemt en op 1 Meter afstand onhoudbaar in het net schiet (10.) De Maas, zichtbaar teleurgesteld door dezen tegenslag, -.allen vinniger aan en menigmaal moet keeper Goekoop ingrij pen. De schoten zijn evenwe. niet hard ge noeg om den keeper te kunnen passeeren. De partijen gaan nu gelijk tegen elkaar op en van beide zijden wordt voor de rust niet meer gedoelpunt. Na de hervatting een ernstige poging van de Maas om gelijk te maken, wat ech ter steeds stuit op Groen c.s. Hierdoor ontziet een enkele speler van de Maas zich niet om door minder fair spel en bemer kingen tegen den scheidsrechter van zijn misnoegen met den gang van zaken blijk te geven. Ondanks dat blijven de Leide- naars fair en enthousiast dcorspelen en na enkele minuten lukt het Buys weer om met een hard schot den stand op 20 te brengen. Meer en meer trachten de Maasstadbe woners dezen achterst?nd te verkleinen, doch het succes komt weer aan de andere zijde, waar de la Court een goed aange geven bal in het Rotterdamsche doel de poneert ^30). De Maas spant alle krachten in de eer te redden, wat haar dan ook door H. van Senus gelukt, die op mooie wijze het eeni ge en tevens verdiende tegenpunt voor zijn club scoort. Scheidsrechter Slob, die dezen wedstrijd goed leidde, kondigde hierna het einde aan en de Leidenaars hadden een goede revanche genomen van de op Dinsdag j.l. in Rotterdam geleden nederlaag. DAMMEN. Christelijke Damvereeniging. Stand der gespeelde partijen voor Bordenvolgorde is als volgt: Optendrees 8 5 2 1 12 De Graaf 6 5 1 0 11 Van Zwieten Jr. 6 5 1 0 11 Van den Bosch 7 4 12 9 Colpa 5 4 0 1 8 Klinkenberg 7 3 13 7 Molenaar 8 2 3 3 7 Kwaadgras 8 3 0 5 6 Meinema 8 3 0 5 6 P. van Zwieten Sr. 5 2 12 5 Van d. Wijngaard 8 2 0 6 4 Blonk 5 0 0 5 0 Wassenaar 5 0 0 5 0 De eerste rij van dit staatje geeft de gespeelde, de tweede de gewonnen, de derde de remise, de vierde de verloren en de vijfde het aantal punten aan. Binnenkort hoopt het bestuur dezer vereeniging zeer belangrijke prijzen wedstrijden te doen plaats hebben, waar ook niet-leden aan kunnen deel nemen. Voor hen, dus die nog niet aan een Damvereeniging zijn aangesloten, een goede gelegenheid, om zich aan te melden, Dinsdagavond 8 uur, aan het speellokaal. Patrimonium, Hoogland- scbe Kerkgracht, of bij den secretaris, Nieuwe Rijn 68a. GEMEENTELIJKE H. B. S. Behalve de 38 reeds genoemden zijn voor de eerste klasse, na voortgezet examen nog geslaagd: Alida H. Arnold Alida J. C. Collee, B. Dros, R. Fijlstra, Marg. J. van Geer, J. E. van Iterson, D. Lambinon, W. Liefferink, W. W. Los, J. A. de Lijster, Cath. C. M. Raas- veld, Anna C. Verhaar, C. C. Verhey van Wijk, M. de VrieSj Eliz. C. v. d. Werf, P. J. Yperlaan, J. H. C. Zand- voort. Nog afgewezen 3. Voor de tweede klasse: H. de Groot, A. Kesselring, A. J. F. Beukman, S. Wolf. Voor de derde klasse: E. van Hens- bergen, P. C. Kraan. Voor de vierde klasse: A. S. Clara van Bockel, B. J. Gescher, P. A. Lefe- ber. Met 1 cand. voor de derde klasse wordt het examen voortgezet. De Commissaris van Politie al hier brengt in herinnering de Veror dening, regelend het toezicht op dein leiden vertoevende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, binnen 24 uur verplicht is, daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst, Zonneveldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid vervalt bovengenoemde verplichting ni t. Verzuim is strafbaar gesteld. RECLAME 39 29 23 19 171/, 127s Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's, enz. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen betreffende een hertehuid, welke als gevonden is aangegeven. Gistermorgen is op de le Binnenvest gracht een stier op hol geslagen. De gelei der, C. D., kon het beest niet meer in be dwang houden omdat de neusring was losgegaan. De stier liep eerst bij de stal houderij van Dieben tegen een auto op, waaraan hij eventjes vlug voor 30 scha de toebracht. Op den Stationsweg kwam hij achter een koppel koeien tot staan en kon hem de neusring weer worden aan gedaan. De veehouder K. heeft gisteren op de Steenstraat een klap van een koe ge had, waardoor hij bloedend aan het hoofd werd gewond. Gisteren is de 83-jarige S. op de Bree- straat komen te vallen, waardoor hij een bloedende hoofdwond bekwam. Na op het politiebureau te zijn verbonden, is hij naar zijn woning gebracht. De Eerste Hulpdienst is toch overal goed voor. De 3-jarige W. K. v. R. had een zuurtje ingeslikt, dat hem achter in de keel bleef steken. De vader kwam naar het politie-bureau en Dr. Jacobi moest er bij te pas komen, maar in dien tusschen- tijd was het zuurtje al lang gesmolten. Ten nadeele van H. v. d. V. is van voor een sigarenwinkel in de Janvossen- steeg een rijwiel ontvreemd. BINNENLAND. de reis van de koninklijke fam-lie. Het Noorsch telegr.bureau te Oslo meldt d.d. 10 Juli: Koningin Wilhelmina en prinses Julia na met haar gevolg vertoeven nog in het Hotel Fafor in Gudbrandsdal. Het weer is over het algemeen gunstig geweest, maar vrij koud. De Koningin heeft iederen dag korter of langer wandelingen en auto tochten gemaakt. Gisteren heeft het hoo- ge gezelschap Rövringer per auto bezocht en is vandaar naar beneden gewandeld. De Koningin houdt zich veel bezig met het schilderen van berglandschappen. Waarschijnlijk zal H.M. het Fafor Hotel a.s. Zaterdag 14 Juli verlaten. Over het verder verloop van de reis staat nog niets vast, maar men denkt, dat de Koningin eerst Jotunheimen zal bezoeken en van daar zich naar de een of andere plaats zal begeven, die verder op den spoorweg naar Bergen gelegen is. Waarschijnlijk zal H. M via Bergen naar Nederland terugkee- ren. Mogelijk is, dat zij nog twee of drie weken in Noorwegen blijft. Gedurende haar uitstapje naar Noord-Noorwegen reisde H.M. met het stoomschip Moskau. Toen zij van boord ging, schonk zij den kapitein een bijzonder fraaie zilveren si garenkoker, als dank voor zijn goede zor gen gedurende de ds. DE ZIEKTEGEVALLEN OP DE „INSULINDE". Een commissie van onderzoek. Naar de directie van den Rotterdam- schen Lloyd mededeelt, heeft zij de hee- ren prof. dr. P. Th. L. Kan, prof. dr. G. J. W. Koolemans Beynen Jr., en prof. dr. P. C. Flu bereid gevonden zich in com missie te vereenigen ten einde een onder zoek naar de ziektegevallen voorgekomen op het s.s. „Insulinde" in te stellen. Een schriftelijke vraag. Aneta seint uit Batavia, d.d. 13 Juli: Het lid van den Volksraad de heer Aay heeft een schriftelijke vraag tot de Re geering gericht, waarin hij vraagt of de Regeering bereid is een ernstig onderzoek te bevorderen naar de oorzaak van de vele sterfgevallen aan boord van de Insulinde en naar alles wat daarmede samenhangt, als de behandeling, de voorraad medica menten aan boord, enz. Het débarkement te Marseille. Op dit oogenblik valt* nog niet met vol strekte zekerheid te zeggen of de passa giers van de „Insulindé", die Zondagmor gen zes uur in Marseille zal aankomen, daar van boord zullen kunnen gaan of dat zij tot Rotterdam op het schip moeten blijven. De beslissing is aan de Fran- sche medische autoriteiten. Nu echter in Port-Said reeds een on derzoek is ingesteld en nu na het vertrek uit die haven de toestand van de patiën ten zich ten goede heeft gekeerd, en zich geen nieuwe gevallen hebben voorgedaan, bestaat er eenige grond voor de verwach ting, dat de passagiers, die zich voorge nomen hebben te Marseille aan wal te gaan, vandaar de reis per trein naar Ne derland zullen kunnen voortzetten. In gewone omstandigheden .ouden de reizigers de rapide van 9 uur 32 kunnen halen. Dat moet thans verondersteld dat zij per trein naar Nederland doorrei zen uitgesloten worden geacht, omdat met het medisch onderzoek eenige tijd zal gemoeid zijn. Zij zullen dan te 's namid dags om twee uur met de Rotterdamsche Lloyd rapide kunnen vertrekken, welke trein Maandagnamiddag in Nederland zal kunnen worden verwacht. Naar „Het Volk" verneemt, heeft de keelontsteking aan boord van de „In sulinde", waaraan op de terugreis acht passagiers overleden zijn, reeds op de heenreis een slachtoffer ge maakt. Tusschen Port Said en Singapore is een jonge man, de zoon van een Haagschen ambtenaar, ziek geworden, Hij is in het ziekenhuis te Singapore, waar hij veertien dagen doorbracht overleden. ERNSTIG ONGELUK IN DE STAATSMIJN „HENDRIK*. Gisterenmiddag heeft in Staatsmijn „Hendrik" een ernstig ongeval plaats gehad, vermoedelijk veroorzaakt door een gasontploffing bij het schieten. Vier personen werden gedood en eenigen gewond. Naar enkele arbeiders, die zich nog in de mijn bevinden, wordt gezocht. Overigens is de mijn ontruimd. De middagdienst is niet afgedaald. Nader seint men vanuit Heerlen: Het aantal gewonden bedraagt zes. Van dezen zijn er drie naar het zieken huis overgebracht en drie konden naar hun woning vervoerd worden. De namen van de slachtoffers zijn: Jongen, meester-houwer uit Bruns- sum; Rademakers, houwer uit Bruns- sum; Schmitz, houwer uit Heerlerhei- de; en Lalawitz, houwer uit Rumpen, Allen zijn gehuwd; de drie eerstge- noemden zijn Nederlanders, de laat ste een Pool. Naar wij vernemen, bevinden zich nog 5 personen in de mijn. Het reddingswerk is in vollen gang. Uit Heerlen wordt aan het Pers bureau Vaz Dias geseind: Het ongeval in de Staatsmijn Hen drik schijnt van veel grooter omvang te zijn, dan uit het eerste bericht, een officieele mededeeling der directie, zou blijken. Er kan van een mijnramp in het Zuid-Limburgsche mijndistrict gesproken worden. Volgens niet-officieele inlichtingen, die wij gisterenavond konden verkrij gen. heeft de ramp reeds Vrijdagmid dag tusschen 12 en 2 uur plaats gehad. In de mijn werd mijngas waargeno men. Blijkbaar volgde er toen spoedig een mij-ngasontploffing. Inmiddels werd de heele mijn afgezet. Dit ge schiedde door gemeente-politie van Brunssum, militaire politie en mare chaussees. De ontploffng moet hebben plaats gehad korten tijd, voordat de ochtendschicht de mijn verliet. Er schijnt reeds een aantal mijnwer kers boven te zijn geweest. Hoe de ramp zich heeft toegedragen is tot nog toe niet bekend geworden. De middagploeg, die tegen 2 uur moest afdalen, ging niet meer naar beneden. Omtrent het aantal slachtoffers kan met zekerheid niets worden medege deeld. Volgens onze inlichtingen zou het aantal dooden ongeveer tien be dingen. Er zijn 15 gewonden, terwijl, naar verluidt, nog 6 mijnwerkers vermist worden. Eenige tientallen mijnwerkers zijn door de reddingsbrigade van de mijn, die onmiddellijk aan het werk toog, bewusteloos boven gebracht. Zij wer den op de mijn door doktoren en ver- plegingspersoneel bijgebracht en ge transporteerd naar het St. Joseph- ziekenhuis. De mare van de ramp ver spreidde zich tegen half drie door Brunssum. Het duurde dan ook niet lang of vele honderden verdrongen zich voor den ingang van de mijn. On der hen bevonden zich vooral vele vrouwen. Ontroerende tooneelen speel den zich af, wanneer bekend werd, dat de gevraagde zich onder de vermisten bevond. Onderhond met een mijnwerker. Aan het persbureau Vaz Dias wordt uit Heerlen nog geseind: Wij hadden gisterenavond een on derhoud met een mijnwerker van de middagploeg. Volgens zijn mededee ling was hij te 2.25 uur naar beneden gegaan. Toen had de ontploffing reeds plaats gehad. Hij was nog niet lang beneden of er kwam een order, dat al len onmiddellijk de mijn moesten ver laten. De ontruiming geschiedde orde lijk. Hieruit blijkt, dat dte ontploffing heeft plaats gehad tijdens de wisseling van ochtend- en middag-schichten. Onze zegsman werkte boven de kolen- laag. Dit geschiedde n.l. op verdieping 537, doch op welke wijze is niet be kend. Het schijnt, dat zich in de mijn gang mijngas bevond, zonder dat dit bemerkt werd. Wanneer zulks gecon stateerd wordt, mag niet geschoten worden en moet de afdeelingsopzichter worden gewaarschuwd. Gisterenmiddag schijnt er geschoten te zijn, terwijl er mijngas in de gang stond, hetgeen tot de ontploffing zou hebben geleid. Toen onze zegsman weer boven den grond kwam, bemerkte hij dat reeds een tiental bewusteloozen boven was gebracht, waarna kunstmatige adem haling werd toegepast. Omtrent* het aantal slachtoffers kon hij niets me- aedeelen, daar hij de mijn direct moest verlaten. BOND VAN GEREF. MANNEN- VEREENIGIN GEN. De zesde bondsdag. In de Donderdag te Scheveningen voortgezette zesde bondsvergadering van den bond van Geref. Mannenver- eenigingen in Nederland, die zeer druk bezocht was, werd besloten een ttlegram van sympathie te zenden aan den ongestelden bondsbestuurder den heer G. v. d. Hart te Amsterdam Aanwezig waren 39 van de 46 aange sloten vereenigingen. Aan de discussie over de jaarverslagen namen deel Haarlem en Rotterdam (Voetius). De RECLAME. veroorzaakt vaak Hevige Hoofdpijn; een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten doen deze spoedig bedaren. In Buisjes 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. verslagen werden onder dankzegging goedgekeurd. Besloten werd de volgende bonds vergadering te Amsterdam te houden. Na eenige discussie werd besloten om niet op een feestdag te vergaderen. Tot bondsbestuurder werd herkozen oc heer M. v. d. Ven te Rotterdam. Een voorstel-Scheveningen (Gideon) om tot uitbreiding van het bondsbe- stuur met twee leden te komen werd door de voorstellende vereeniging na der toegelicht en door den bondsvoor zitter namens bet bondsbestuur be streden. Aan de discussie namen deel Zie rikzee, Haarlem, Dordrecht, Spijkenis- sc, Scheveningen, Amsterdam, Mid delburg en Leidschendam. Het voorstel werd met op één na algemeene stem men verworpen. Gewezen werd op de beteekenis van kringvorming. Na rondvraag werd de eerste zitting gesloten. Te 4 uur ving de tweede zitting aan. Ds. v. d. Zee, Geref. predikant te Am sterdam, refereerde in deze samen komst. Aan de discussie namen deel ps. J. Smelik, van Zevenbergen; afgevaar digden van Haarlem, Rotterdam, Delfshaven, Utrecht, Kralingscheveer, Dordrecht en Spijkenisse. Ds. Smelik achtte de stellingen van den referent voor 't Schriftonderzoek op de Geref. Mannenvereen. practiscb onmogelijk, vooral ten platteland©.. De heer H. Brouwer H.M.zn. van Dordrecht, brak een lans voor de nieu we Bijbelvertaling, die thans van Geref. zijnde het licht ziet. Hierna diende Ds. v. d. Zee van re pliek. Spr. wees er pp, dat de Bijbel meer moet worden gezien als een or ganisch geheel. De bespreking op de vereenigingen moet op hooger peil gebracht. Voorop sta dat verrijking van Schriftkennis het voornaamste doel der Mannenvereeniging is. Spr. kan Ds. Smelik niet toegeven, dat hij het ideaal te hoog heeft gesteld. Het zien van schrijvers en bijbelboe ken in het licht van hun tijd is noodig voor het grijpen der Godsgedachte. De voorzitter dankte den referent voor zijn arbeid en verzocht hem on der luid© instemming der vergadering bet gebodene voor publicatie in het orgaan te willen afstaan. Na het zingen van Ps. 68 17 de clameerde de heer Arie Post van Sche veningen op schitterende wijze „De Broederschap" van Bernard Verhoe ven en „De ridder met den Beker", van E. J. Fleerackers. Een luid applaus vertolkte den dank der vergadering. Ds. P. Nomes, van 's-Gravenhage- West, sprak hierna een opwekkend slotwoord getiteld „Een volmaakt man". De voorzitter dankte ook Ds. Nomes voor zijn uitnemend woord, terwijl hij woorden van dank uitte jegens de re gelingscommissie, die zulk een goed geslaagden autotocht organiseerde en jegens den kerkeraad, die voor den bendsdag het kerkgebouw belangeloos afstond. Voor een stevige wintercam- pagne sprak spr. zijn beste wenschen uit. Na het zingen van Ps. 72:11 sloot Ds. v. d. Zee om 7 uur de uitnemend geslaagde bondsvergadering met dank zegging. HET ZALMTRACTAAT. Elk jaar komen, telkens in een an der land, de gevolmachtigden ingevol ge artikel 10 van het Zalmtractaat, ge sloten tusschen Nederland en de Rijn- oeverstaten, bijeen tot het houden van besprekingen. Naar vernomen wordt zal dit jaar de bijeenkomst te 's-Gravenhage plaats hebben en wel op Woensdag 18 dezer in een der zalen van het Departement van Waterstaat, vermoedelijk de Sta tenzaal. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, tot wiens Depar tement de Visscherijen behooren, zal een rede uitspreken. De afgevaardigden uit Duitschland en Zwitserland, vergezeld van deskun digen, zullen te Wesel bij elkaar ko men en vanwege onze Regeering naar Nederland worden gebracht aan boord van het Inspectievaartuig der vissche rijen V. I. 4. De Nederlandsche gevolmachtigde is Dr. H. J. Lovink, welke de bijeen komst of bijeenkomsten, die niet in het openbaar worden gehouden, zal leiden. de verontreiniging van het noordzeekanaal. De Gezondheidscommissie te Velsen heeft 28 Januari j.l. een adres aan den minister van arbeid gezonden met ver zoek om medewerking bij de bestrijding van de verontreiniging van het Noord- zee-kanaal door het afvalwater van de papierfabriek der firma van Gelder Zo nen. In dat adres werd gezegd, dat aan het kwaad een einde gemaakt zou kun nen worden door afvoer van het afval water in buisleiding naar zee. Thans is een antwoord van den minis ter ontvangen, waarin deze meedeelt, dat het onderzoek naar een doeltreffende op lossing ter voorkoming van den hinder door het afvalwater, welk onderzoek ook de in het adres der Gezondheidscommis sie bedoelde oplossing omvat, nog niet is geëindigd. Zijnerzijds zal de afdoening van deze zaak zooveel mogelijk worden bespoedigd. Radio-Programma. WAT EB VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 340.9 M. (Na 6 uur n.m. 1870 M.). K. R. O. 5-3o Diner-muziek. 0.15.Concertavond. 10.00 Persberichten. HILVERSUM, 1071 M. A. V. II O. 6.oq Tijdsein van de A.V.R.O.-kiok. ó.oo Vooravond Concert. 7.45 Politieberichten. Hierna V.A.R.A.-programma. KöNIGSVVUSTERH., 1250 M. 10.50 Muziek. LANGENBERG, 469 M. 6.20 Muziek. 8.35 Orkestconcert. Daarna laatste berichten. DAVENTKY, 1604 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Tijdsein van Greenwich. Weer bericht. Eerste algem. nieuwsber. 7-3 5 Ue grondslagen der muziek. 8.05 Concert. 9.20 Weerbericht. Tweede algemeen nieuwsbericht. 9.50 Berichten aan zeevarenden. 9-55 Muziek. 10.55 Muziek. PAli|8, (Radio), 1750 M. 8.20 Landbouwberichten. 8.35 Koersen en mededeelingen. 8.50 Concert. Tijdens de pauzes: Persber ZONDAG 15 JULI. HUIZEN, 3409 M. Na 6 uur n.m. 1870 M. N. C. R. V. 9.50 Overzicht van den Kerkdienst vanuit de Ned. Herv. Kerk te Haarlem. Voorganger: Ps. J. C- van Paassen, aldaar. 1. Orgelspel. 2. Zingen: Ps. 138:1. 3. Votum. 4. Zegen. 5Geloofsbeljj denis. 6. Lezen Jesaia 55. 7. Gebed. 8. Zingen: Ps. 86:3 eu 6. 9. Prediking. Tekst i'Cor. 1 :25_ 10. Gez. 274 Zingen. 11Dankzegging. 12. Zingen. Gez. 127:5. 13. Zegen. 14. Orgelspel. 5.00 Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk Binnensingel te VlaardingOn. Voorganger: Ds. H. J. Iledda aldaar. 1. Votum en Zegenbede. 2. Zingen Ps. 33 7. 3* Belijdenis des geloofs en leading der H. 'Sohr. Matthi. 22 1-14. 4. Gebed. 5. Zingen Ps. 102:11, 12 en 16. o. Eerste ged. der prediking. 9.. Dankgebed. 10. Zingen Ps. 93 4. 11Zegenbede. 12. Orgelspel. De directie der papierfabriek is bereid, onmiddellijk de buislegging te leggen, wanneer de rijkswaterstaat daartoe ver gunning verleent. de nationale winkelweek. Van 5 tot 10 September a.s. zal door 't geheele land een winkelweek worden ge houden, georganiseerd door de Nederland sche leden der commissie, die de finan- cieele belangen van den Wereldbond van Vrouwenkiesrecht en Gelijk Staatsburger schap behartigt. Een van de voornaamste programpun ten van den Wereldbond is de Wereldvre de; een zeker percentage der opbrengst van den winkelomzet in die week zal ten goede komen aan den wereldvrede, waar door de belangen van den wereldvrede zullen worden gebaat. Reeds hebben een groot aantal winke liers hun medewerking toegezegd. LUCHTVAART. HET REDDINGSWERK AAN DE POOL. De redding van de Viglieri-groep. Omtrent de redding van de Viglieri- groep wordt nader vernomen. Alle leden van deze groep maken het goed; alleen Ceccioni heeft een gebroken been, dat evenwel reeds gezet is. De „Krassin" nam behalve de leden van de groep ook alle bagage en, zooals men weet, ook het beschadigde vliegtuig van Lundhorg aan boord. De „Krassin" naderde de ijsschots, waar op de Viglieri-groep zich bevond, terwijl de mist kwam opzetten. Deze trok later evenwel op. De ijsbreker begeeft zich thans naar het Foyn-eiland, waar zich de Alpenjagers bevinden en zal vervolgens Tschoechnow- ski aan boord nemen. Vervolgens zal de „Krassin" zich naar de Virgo-baai bege» ven, waar Tschoechnowski een basis zal Generaal Nobile heeft een dankbetuiging gezonden voor de hulp aan zijn metgezel len en heeft verzocht, de groep-Alessandri die niet ver verwijderd kan zijn, te zoe ken. Professor Samoilovitch heeft geantwoord, dat hij zulks zal trachten. Omtrent de redding van de Viglieri- groep wordt via Berlijn uit Moskou nog het volgende gemeld: De schipbreukelingen hadden in de ver te de pijpen van den ijsbreker die dichte rookwolken uitstiet, en de masten van hei schip reeds gezien. Zij gaven radio-telegrafisch aan de „Cit- ta di Mil&no" aanwijzingen, hoe de „Kras sin" bat baat kon $&rea en de „Citta di

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2