ving op de gebouwen van ruim aooo ulclen. In de commissie voor boekou- erzjck worden aangewezen de heeren A. Raaphorst K. Tanis en H. Prins. Op voorstel van de commissarissen 'orclt bes'otcn het sa'aris van de Di et'' iets te verbete.en. Als ccmmiscaris wordt herbenoemd e heer J. P. Severs. De h eer Korte.:~as wordt als be- stuurs id herbenoemd. Eeiden- nemen de benoeming aan en roemen de aangename samenwerking tusschen bestuur en raad van commis sarissen. Na eenige mededeelingon van het bestuur komt de rondvraag aan de orde. De heer Segers deelt mede, bericht ie hebben ontvangen van een bevrien -ie bloemistfirma van een (met naam en fd.-naam van gen.) kweekerbol.en te hebben ontvangen in H.B.G.-manden. Hn wekt de aanwezigen op tegen der- jgelrk misbruik malven van „onze" spul en te helpen waken. De heer Jac. v. Essen vraagt waar om niet alles bij opbod wordt geveild. Hyacinthen b v. wel en Nare. niet. De voorz. illustrcerd met feiten uit het af geloop en seizoen, dat er net zoo veel te zeggen is voor afs'ag als op' od Nad t nog eente „klein goed" is be- hancle d. om. werd meegedee d dat in levering nota-blo* op aanvraag ver krijgbaar zijn, spreekt de vcorz. een slotwoord en s'uit de vergade:ing. Gisteren had de beg'-afonis prats van politieagent Vermoen. Het was een zeer sympathieke daad van de col lega's uit den omtrek om den over ledene grafwaarts te drag:n. Doordat zij in un'form gekleed waren, gaf dit aan de pl chtigneid een bp zonde e wij ding. Behalve de fam., werd de baar ge volgd door B. en W. van deze gem., den Gem.-Opz. en het Secretarie-per soneel. Een gro-te menigte belangstel lenden was op de been. Een tweetal kransen werden me^go dragen; een van de Gemeente, en een van den Burgemeester. Daar de over ledene R.K. was, werd op het kepkhof niet gesproken. OEGSTGGEST. Verloren en gevonden voorwerpen Verleren: autoband, baaltje kunst mest, zilveren broche, damsstasch met inhoud, koperen heeren horloge, bank biljet van f 10,zilveren dames armbandhorloge, damestasch met inh. bruine portefeuille met inhoud, para- pluie, reistasch, inh. een paar dames schoenen enz. Gevonden: overhemd, portemonnaie met inhoud, rozenkrans, motorhand- (rechtsche), belastingmerk in etui, be- lastingmerk. Inlichtingen aan het Politiebureau. Bij aen hoer van Schie aan den Rhijngeesterstraatweg is dezer dagen een bedrag aan geld, groot f6,ont vreemd. De polit e had de daders, twe: -jongens uit Leiden, spoedig te pak ken. We zullen de namen, uit achting voor de ouders, niet vermelden. Wij spreken alleen de hoop uit, dat ze op dit pad niet voortgaan. Zwem demonstratie. Het bestuur der Zwemvereen. „Poel meer", had voor hare genoodigden een zwemdemonstratie uitgeschreven. De demonstratie bestaande uit polospeleu hindernisbaan, was bedoeld om te la ten zien wat leden-zwemmers(sters), op het gebied der zwemsport weten te presteeren. Onder begunstiging van heerlijk weer en groote belangstelling heeft een en ander plaats gehad. We merkten o.a. op Burgem. van Griethuysen, Dr. Stuurman, een 5-tal raadsleden, den heer Pl anjer uit Lei den» enz. De spannende polowedstrijd werd met belangstelling gevolgd, ter wijl bij de hindernisbaan nogal ge lachen werd. Allen waren vol lof over de goede hoedanigheid van de in richting. VOORSCHOTEN. Roeiboot omgeslagen. Gistermiddag omstreeks half één is een roeiboot in de Vliet achter Nieuw Voordorp overvaren door een motor boot, terwijl gelijktijdig passeerde een sleepboot met zes zandbakken. In de Toeibcot zaten twee jongens uit Den Haag, een van 13 en e*n van 14 jaar. Een er van kon zwemmen. De jongens zijn gered, doordat twee personen van de zandbakken in het water sprongen en hen op het droge brachten. De motorboot is doorgevaren. De knapen vermissen een portemon naie en een kleeding3tuk, aoch zijn er verder gcei afgekomen. Vestiging en vertrek. Gevestigd: mej. T. E. Burggraaf, Leidscheweg 30; Th. W. van Sterjn, Valkeuburgschewerr 1; T. van Keulen, Voorstr. 7; J. C. Koot, Leidscheweg 85a; A. Meijer, Leidscheweg 239. Vertrokken: mej. J. C. Hakker, Lei den, Heeiengracht 60; J. Dekker, Kam pen, Broederweg 30; J. M. van Aken; Venlo, Mercatcrstr. 18; A. J. Rutgers, Den Haag, Populierstr. 130; T. van Gelder. Wieringen, Oeverdgk 1. Burgerlijke stand. Geboren: Pe- troneila Johanna Anthonia d.v. P. J. v. d. Ham en A. C. v. d. Waard; Jo hannes Jaccbus z.v. A. Planje en P. J. van Leeuwen- Cornelis z.v. C. Bo- gerd en M. Kokkedee. Overleden: Ma. Blom jd. 53 j.; Ga. Ha. Wullings 54 j. SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Jo hannes. z.v. P. Moolenaar en M. A. Bcelsma; Maria Cornelia d.v. J. A. Zwaan en H. M. van Dorp. Ondertrouwd: Tiieodorus Franken 26 j. en Wi.helmina van der Wiliik 25 j. Gevestigd: A. C. Spruit, Bgdorpstr. 0 van Alkemade; M. E. Schrama geb. an Schie, Jac. v. Beierenlaan 15 van aarlemmermeer; mej. Th. A. A. Beu- gelsdrjk, Hoofdstr. 229 van Warmond; M. Kapteijn en gez.. Hoofdstr. 163c v. Lisse- M. L. van aer Hulle en gez., Hoofdstr. 60 c. van Sommejsdijk; mej. G. C. den Hollander, Warmonderdara 25 van Leiden; S. van der Dries, Rijks straatweg 22 van 's-Gravenzande. Vertrokken: L. Pieterse en gezin hofflaan 17 van Anna Paulowna; mej. A. G. Verhaar, Hoofdstr. 166 van Voor hout. ROELOFARENDSVEEN. De heer J. van der Meer Jzn. is geslaagd voor het eindexamen H.B.S Hij was leerling van de R.K. H.B.S. te Rolduc. Gisterenmiddag geraakte een zoontje van den heer D'. alhier te water. Door eenige passeerende school jongens werd de drenkeling weer op net droge gebracht. WARMOND. Burgerlijke stand. Geboren: Adria- nus Johannes z.v .A. J. Heemskerk en G. van der Hulst; ITvonne Wilheltaina Fendrika d.v. G. J. B. IJkenoar en G- H. H. van Campen; Leonard us Cornelis z.v. A. G. van'Bobeaien en F. F. van cler Mnarel; Johannes z.v. B. Kraan en C. M. Ruiterman; Cornelis Gerardus z.v. Th. van Tongeren dn A. M. v. d. ïerj. Gehuwd: Gerardus Johannes Maria Paardekooper 29 j. en Josepha Maria Schnvemaker 25 j Lea nardus H^ndri cus Andreas Nicohrs Frans Dirk van der Meel 26 j. en Agatha Maria Her mans 23 j. Gevestigd: T. J. F. van Riel van Al kemade; W. de Jong van Uitgeest; A. C. Witteman van A!kermde; A. M. van Schie van Alkemade; J. L. Geuskens van Sassenheim; L. Eineder en gez. van Amsterdam; E. P. A. Waasdorp van Sassenheim; M. Steinhofer van Weenen; L. Burian van Weenen: K. Aarts van Leeuwarden; A. van 't Hoen- derdaal van Amersfoort; J. A. Schreu- der van Amersfoort; A. J. P. v. Baasbank van 's-Gravenhage; C. W. Verk'eij van Venraij; M. A. van Wijk van Blcemendaal: J. Fr, Ooetenmeij er van Eelgië; H. N. A. Roozen van Den Haag; Jac. Fokkens van Grootegast; D. Hnsken van Apeldoorn; L. Pou'ain en gez. \an Amsterdam; E. Fokkens van Kollumerland; Th. W. Keijzer van Voorhout. Vertrokken: A. K. Hoogenboom naar Sassenheim: Fr. C. v. Seggelen naar Alkemade; M. C. Houdijker naar Mont- foort; H. HeTenberg naar Beemster; P. Versluis naar 's-Gravenhage; S. N. Heemskerk naar Alkemade; J. A. Bank naar Amsterdam; C. Al. van Kempen naar Oudewater; C. J. de Haas naar Eerkei en Rodenrijs; Th. A. v. Seg gelen naar 's-Gravenhage; A. M. Heij- mans naar Leiden; J. P. Hoogendoorn naar Leiden; J. L. Geuskens mar Zwol le; D. Bolderman en gez. naar Bussum; Th. H. Witteman naar Alkemade; F. Schaart naar Haarlem; Chr. P. Mon- tauban naar Amersfoort; R. van Ros- sum en gez. naar Amsterdam; K. Ooms naar Oegstgeest; L. G. van Leeuwen m Wittem: KI. Tanuschewski naar Mün- chen; J. J. Wittemah naar Alkemade. WASSENAAR Burgerlijke stand. Geboren: Taco- ba Maria d.v. J. A. Snelderwaara en M. A. Wensveen; Johannes Lauremti- us Wilhelmus z.v. J. H. M. Elligens en A. Zonneveld; Frank z.v. A. N. Mo lenaar en M. H. v. Praag; Johannes Dirk z.v. W. v. Egmond en 0. Man tel; Johanna Wi'.helmina d.v. P. Noord oven en C. J. Lamers. Ondertrouwd: H. P. Siem en G. H. v. Driest; A. Rombeek en A. L. M. v. d. Waal; A. Mol en J. Fr. Her ling; M. J. Bredero en W. J. Oosterveer; r. C. v. d. Stoel en C. v. d. Kooij. Gehuwd: J. L. Eorsboom en 0. E. Louter. Overleden: Sophia Wilhehnina van der Maas 80 j. achtgen. van J. N. Parrée. A.s. Woensdagavond hoopt de heer Ramshorst uit Den Haag een volkszangavond te houden in de open lucht, en wel op het landgoed „Duin- rell" alhier. De toegang is vrij. Wan neer het weer gunstig zijn mag. kan net een genotvollen avond worden. HAZERSWOUDE. De Chr. Zangvereen. „Zang en Vriendschap" alhier, behaaide Woens dag op het Chr. Nat. Concours te Bos koop m de 3e afd. een iste prijs met 302 p. Het Chr. Kinderkoor „Looft den Heer" behaalde in de 4de aid. een 2de pr .met 288 p., en de eerste prijs voor het deelnemen aan den optocht^ bestaande uit Zilverkrans en fio, Van beide vereenigingen is directeur de heer C. v. d. Keur van Leiden. De Harmonie van Hazerswoude hoopt Zaterdag a.s., des avonds 8 uur een concert te geven in de muziek tent in de Torenstraat alhier. De prijs der melk is met 1 ct. per liter verhoogd en nu gebracht op 14 ct. per liter. Burgerlijke stand. Bevallen: A. Huisman geb. Bruuggeman, z.; A. van Elleswijk, geb. van Dijk, z.; L. Francken geb. van Proogen, z. Ondertrouwd: A. van Luyk 23 j. en W. Versteeg 26 j. Overleden: C. H. Koppe 66 j. geh. met L. Schellingerhout; N. Droogh, 70 j., geh. met J. J. Louwers. Vergadering van den Gemeente raad op Dinsdag a.s., des v.m. 10.30 uur (Zomertijd). Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding van de Gem.-rekening over 1927. 3. Aanbieding van do Rekeaing van het Waterleidingbedrijf over 1927. 4. Voorstel Jot wijziging van de ge meenschappelijke regeling met Koud kerksche brug. 5. Voorstel tot niet goedkeuring be sluit van den Raad van Koudekerk tot heffing van veerrechten des Zon dags. GEMENGD NIEUWS. Door con beer aangevallen. Men meldt uit Harlingen: Gisteravond bij het transport van vier beren, behoorende bij het varité- gezelschap Faveur te Rotterdam, die in den schouwburg alhier eenige voor stellingen hadden gegeven en per trein naar Leeuwarden zouden worden ver voerd, wist een der beren bij de goe derenloods te ontkomen, doch werd door den Duitschen oppasser gegrepen. De beer viel daarna den oppasser aan, die door hem levensgevaarlijk gewond werd. De man is naar het Alg. Zieken huis alhier vervoerd. Men vreest voor zijn leven. De beer werd doodgeschoten. Een bnitenkansje. Een arm naaister tje in Massachusett was bezig haar zol derkamertje op te ruimen, en vond daar tusschen allerlei oude rommel een ver geeld boekje liggen, dik onder het stof, be dekt met spinnewebben. Ze besloot bet met nog een hoop ande re oude rommel van de hand te doen en vroeg terloops eens bij een boekhande laar, wat die ervoor zou willen geven. Die bood haar er 10 dollars voor. Dan zal het ook wel meer waard zijn, dacht het naaistertje practisch. Ging er mee naar een tweeden boekhandelaar, die het haar wel afkoopen wilde voor 100 dol lars. Het naaistertje was verrukt, maar ze hield haar boekje, informeerde verder, en kwam te weten, dat ze in haar bezit had een allereerste uitgave van een boek, dat een groote bijzonderheid voor boeken-lief- hebbers was. Ten slotte verkocht ze het voor 15.000 dollars aan een boekhandelaar in Boston. Die boekhandelaar deed het werk dade lijk van de hand voor meer dan het dub bele van den prijs. Daarna ging het snel van den eenen eigenaar naar dep anderen over, en liet telkens enorme winsten aan zijn bezitters na. Nu op het oogenblik moet het zich be vinden in handen van dr. Rosenbach, een bekend hibliophiel van Philadelphia, die er 77.000 dollars, dus meer dan 180.000 gulden voor betaalde! Zigeunerliefde. Men meldt uit Berlijn: De 17-jarige zoon van Petermann, een bekend te Berlijn wonend hoofd eener zi geunerbende had onlangs een 26-jarige dienstbode te Berlijn leer^p kennen. De jongeman werd verliefd en wilde het meisje huwen, maar daar wilde vader Pe termann niet van weten. De zoon en het meisje besloten daarop zelfmoord te ple gen. Daar de familie waarbij het meisje in dienst is, met vacantie buiten Berlijn vertoefde, zou het plan in de woning der familie ten uitvoer worden gebracht. Toen nu gisteravond de jonge Petermann niet thuis kwam, was de vader ongerust. In den vroegen ochtend begaf hij zich naar de in de Potsdammerstrasse gelegen wo ning in. het vermoeden zijn zoon daar te zullen vinden. Hij beidé een paar maal tevergeefs en toen hij bovendien een ster ke gaslucht gewaar werd, die uit de wo ning kwam, alarmeerde hij op staanden voet de brandweer, en de politie. De deur van de woning werd nu opengebroken en in een bed lagen de twee jongelieden. Ze waren bewusteloos, maar de brand weer slaagde na een uur er in bij beiden de levensgeesten weder op te wekken. De jongelieden werden naar een ziekenhuis gebracht; hun toestand is ernstig. Brand. - Te Halfweg is gisteravond brand uitgebroken in de timmerfabriek der N.V. Houthandel voorheen J. E. Kaub te Haarlemmerliede. De hulp van de brandweer te Amsterdam werd ingeroe pen. Toen deze met twee stoomspuiten ver scheen, stond de geheële fabriek in lichte laaie. Tegen het middernachtelijk uur woedde de brand nog met ongekende hevigheid voort. Door onbekende oorzaak ontstond gis terennacht brand in de kopergieterij van den heer C. de Vries, in de Industriestraat aan de Zuidzijde van de Visschershaven te IJmuiden. Doordat de brandweer snel ter plaatse was, bleef de schade beperkt tot het dak van het gebouw. Door een auto overreden. Twee voet gangers, die vermoedelijk op weg waren naar den brand te Halfweg in een hout zagerij aldaar, werden op den Haarlem merweg onder Sloterdijk door een auto aangereden. De een was op slag dood, de ander "werd zwaar gewond. De zwaar gewonde bleef bewusteloos liggen. Nadat den zwaar gewonde door de po litie de eerste hulp was verleend, werd de gewonde zoowel als het lijk naar het gasthuis te Amsterdam vervoerd. De identiteit kon van den overledene noch van den zwaar gewonde worden vastgesteld. Jt ^>r' Brand te Amsterdam. -~-Aan den rand van de voormalige vuilnisbelt te Amster dam aan de Buyskade nabij de 2e Hugo de Grootstraat is gistermiddag in een bij de z.g. Belthaven gelegen opslagplaats van afgedankte zakken, kisten enz. door onbekende oorzaak brand ontstaan. Het vuur vond in dit materiaal gretig voedsel en tastte ook een in de onmiddellijke na bijheid gelegen houten schaftloods aan. De brandweer rukte met twee motorspui ten van de posten Prinsengracht en Ro zengracht uit. Met drie stralen werd het vuur aangetast. De loods kon behouden blijven; wel kreeg zij aan den voorkant ernstige brandschade. Het vuilnis van de opslagplaats werd met behulp van haken zooveel mogelijk uit elkaar gehaald en een gedeelte in het water geduwd, een werkje, waarbij zich veel rook ontwikkel de. Te 4 uur was men den brand geheel meester. Hoofdbrandmeester Hartdorff wa9 eenigen tijd op het terrein aanwezig. Als merkwaardige bijzonderheid kan nog gemeld worden, dat toen de motor- spuit van de Prinsengracht uitrukte en de Lijnl^ansgracht bereikte, op deze plek juist een kind te water was geraakt, dat zich reeds in zinkenden toestand bevond. Een der brandwachts, H. J. van Iersel, sprong van den wagen. Hij begaf zicli ge heel gekleed te water en kon het kind, dat inmiddels reeds met een reddings- haak was gegrepen, op het droge brengen. Bankier uitgeleverd. Via het grens- commissariaat te Heerlen is Dinsdag aan de Duitsche politie te Herzogenrath, op last van de Nederl. regeering uitgeleverd, de bankier K. S. uit Düringen-Gotha, we gens gepleegde verduisteringen. Auto in de sloot. Bij den naar aan leiding van de landbouwtentoonstelling te Zierikzee gehouden rondrit door 't eiland kwam de heer Bergman met zijn auto na bij Oosterland in de sloot terecht. De chauffeur-eigenaar kwam met den schrik vrij, doch met de inzittenden liep het ver keerd af. De heer Lodder uit Goeree werd zóó ernstig gekwetst, dat hij naar het ziekenhuis te Noord-Schouwen moest wor den overgebracht, terwijl de overigen, de heer Koert uit Stad aan het Haringvliet en De Vlieger van Drieschor, zich onder geneeskundige behandeling moesten stel len. 500 Dollars vermist. Men meldt uit Kerkrade: Eenigen tijd geleden kwam aan het klooster der Broeder-Franciscanen te Bleijerheide-Kerkrade een geschonden brief aan, afgestuurd door den overste, die thans in Amerika op visitatie is. Het bleek, dat uit den brief een bank biljet van 500 dollars was ontvreemd. Na uitgebreid onderzoek heeft de Jus titie te Maastricht thans de arrestatie ge last van den waarnemend kantoorhouder J. L. Hg is naar het Huis van Bewaring overgebracht. Verdronken. Gisteravond om 7 uur is de 16-jarige W. v. H., bij het baden in de rivier de Waal nabij de steenfabriek te Druten plotseling in de diepte verdwe nen. Na ongeveer 3 uur dreggen werd zijn lijk opgehaald. Botsing tusschen twee auto's. Gister avond zijn te Tiel twee uit tegenoverge stelde richting komende auto's tegen el kaar opgebotst Een der auto's kwam in een sloot terecht. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Land- en Tuinbouw. DE BIJENSTAND. Men schrijft uit Deventer: Het schijnt dit jaar met de bijenvolken goed te gaan. Bij verscheiden ijmkers zijn kassen, waarin de honigkamer bijna vol is en de diertjes reeds bezig zijn, hun voorraad te verzegelen. Indien het nu nog enkele weken goed weer blijft, kan van de lindebloesem en witte klaver nog heel wat gehaald worden. En wanneer ook de heide dit jaar gunstig is, zal het zeker een goed honigjaar zijn. OPMERKENSWAARD. D-e Maas en Scheldebode schrnft: In het Alffem. Weekblad wrjst Prof. Obbink op den teruggang in ae Room- sche kerk waarover naai' aanleiding van den Maastrichtschen „Katholieken dag" nogal wat te doen is geweest. Hii schrijft: „Er zijn er (misschien ook onder on ze leze sl die o\ior de en 'e rgg ng zich verheugen, ik dce dat ni t. ik zou dat alléén doen, indien deze roomsche af valligen werkelijk Protestant werden en niet alle geloof verloren. Maar in de meeste gevallen zgn ze vermoede lijk evengoed verloren voor de Proto stantsche als voor de Roomsche kerk. En 't kan voor 'n Protestant pooit een oorzaak van verheuging zijn als een steeds CTooter deel van ons volk ver- materianseerd. Er zgn wel overgan gen naar het Protestantisme, er zijn er zelfs vrn vee', maar hun g-til zinkt in 't niel Dg het getal dergenen, die elke kerk en alle geloof den rug toefcee- ren. Of die (en daar moeten we ook niet gering over denkeoj het evange lie van Kri&namurti c.s. aanvaarden als redmiddel in hun geestelijken nood. Voor het „roomsche spook behoeven we niet te vreazen (want dat is een_ spook en het krijgt in Nederland nooit vleesch en bloed). De Roomsche Kerk brokkelt alleen wat minder snel ai dan de Protestantse he kerken, om dat ze als Kerk beter in elkaar zit, maar een grooter <en dreigender vij and zit aan den anderen kant. En te genover hem vooral is het zoo diep te betreuren, niet dat het Protestantisme verdeeld is in allerlei groepen (want dat kan niet anders en moet ook niet anders), maar dat die groepen mekaar op zoo'n hatelgke wgze in het haar zitten. Want dat kan wel anders bg een beetje gcedem wil". Zie hier van onverwachte zgde het geen wij steeds ook verkondigd hebben en wat meer zegt, zoo ook Groen er over dacht. Deze schreef o.a.De Roomsche kerk heeft niettegenstaande haar bggeloof, van het geloof in Chris tus geen afstand gedaan. Daarom is de protestantsche Christen veel minder van haar verwgderd dan van elke leer die het Evangelie verwerpt of ook schijnbaar omhelst om zich er des te zekerder van te ontdoen. Hg wijst er op, dat bijgeloof, geloof in zich oevat en dus terugkeer tot de reine Evangelie waarheden mogelgk blgft, terwijl on geloof geen geloof is. Hg zegt dan ook: Ontzie het bggeloof, liever aan dat gij het door ongeloof aantasten zoudt. Ên toch kon men Groen niet tot de crypto- Katholieken rekenen, waar hii ook het uitsprak: Sympathie met de Kcomsche Kerk, waar zij tegen het ongeloof ge lijk heeft, mag ons niet doen ver slappen in den strgd tegen al wat met de Heilige Schrift niet overeen stemt. „ELECTRISCHE" TIEN GEBODEN. In „Het Reddingswezen" treffen wi? de volgende electrische tien geboden aan: 1. Werk nooit aan voorwerpen of lei dingen (inzetten van stoppen, repareeren van moeren e.d.) zoolang de hoofdschake laar is ingeschakeld. 2. Vul nooit een melkkoker, waterketel of dergelijk toestel, terwijl het ingescha keld is. 3. Schenk nooit uit een waterketel, of melkkoker, of dergelijk toestel, terwijl het ingeschakeld is. 4. Gebruik nooit snoeren, contactstoppen of andere electrische apparaten, die niet geheel in orde zgn. 5. Wanneer ge ook maar de minste prikkeling of schok gevoelt bij het han- teeren van een electrisch toestel, die u doet vermoeden, dat het apparaat onder spanning staat, waarschuw dan uw elec- triciën, opdat deze het toestel kan na zien. 6. Raak bij het in- of uitschroeven van een gloeilamp nooit aan de metalen huls van de lamp en kom bij het insteken van een contactstop nooit aan de pennen. 7. Als ge nieuwe branders in een straal- kachel wilt zetten, overtuig u dan, dat de contactstop uit de contactbus is gehaald, dus het geheele instrument stroomloos is. 8. Raak nooit onder spanning staande geleiders aan en wees vooral in vochtige omgeving (kelder, badkamer e.d.) voor zichtig met electrische toestellen of lei dingen. 9. Draag zorg bg het schoonmaken, vooral met natte doeken, niet in de nabij heid van electrische toestellen te komen. 10. Kom vooral nooit aan onder stroom staande toestellen of blanke geleidingen, terwyl ge met de andere hand of eenig li chaamsdeel in con.act zgt met de aard- leiding van uw radio-toestel, met de wa ter- of gasleiding of met het telefoontoe stel. Men kan van tuberculose genezen, maar het vergt tijd en geduld. Hoe eer der gij Uw huisdokter raadpleegt, lioe greoter kans op herstel gij hebt. Kleine wonden genezen vlugger en beter dan groote. Droge hoest, gebrek aan eetlust, spoedige vermoeidheid, vermagering kunnen bedenkelijke verschijnselen zijn. Degelijk onderzoek door en voor lichting van een geneeskundige is dan noodig. Richt U in geen reval tot een kwakzalver. GEZONDHEIDSRAAD. VISSCHERIJBERICHTEM. IJMUIDEN, 12 Juli. Heden aangeko men aan den rijksafslag 14 stoomtrei- lcrs en 41 kustvisschers. De prijzen waren voor treilvisch: Tarbot f 2160, griet f 2049, beide per 50 Kg.; groote tong f 2.903.30, middel tong f 2.40 2.90, kleine tong f 1.702.15, alles per Kg.; groote schol f 3240, middel schol f 3136, zetschol f 2337, kleine schol f 3—21, bot f 12, schar 2.30—13, alles per kist van 50 Kg.; rog f 17.50—33 per 20 stuks; vleet f 0.68—2.92 per stuk; pieterman poontjes f 317, groote schelvisch f 3744, middel schelvisch f 3036, kleinmiddel schelvisch f 21 23, kleine schelvisch f 716.50, alles per kist van 50 Kg.; kabeljauw f 46 80 per kist van 125 Kg.; groote gullen f 13.50—30, kleine güllen f 9.50—14, beide per kist van 50 Kg.; leng f 1 per stuk; wijting f 4.507 per kist van 50 Kg.; koolvisch f 0.40—1.45, kreeft f 2 beide per stuk; makreel f 1420'per kist van 50 Kg.; horsmakreel f 1.20 170, per kist van 50 stuks. Van de IJmuider stcomtreilers kwamen er heden 15 aan de markt. De besommingen waren: TJM 316 met f 4617, IJM 8 met f 2184, IJM 150 met f 1865, IJM 26 met f 1325, IJM 503 met f 1441, IJM 118 met f 1876, IJM 62 met f 1808, IJM 106 met f 2046. IJm 165 met f 2269, IJM 126 met f 1815, IJM 65 met f 2207, IJM 374 met f 3953, IJM 331 met f 1534, IJM 72 met f 1714 en IJM 107 met f 1907. In de haringhaven kwam binnen de logger KW 131 met 328 kantjes pe kelharing, welke naar Katwijk wor den verscheept. Scheepstijdingen* HOLLAND—AMEPIKA-LIJN. NIEUW AMSTERDAM, R'dam naar New-York 11 v. Southampton. LEERDAM, 12 v. N.-Orleans te R'dam. KINDERDIJK, 12 v. Vanc. te R'dam. MOERDIJK, 11 v. R'dam te Seattle. MAASDAM, Rotterdam naar New-Or leans, 12 van Vigo. VEENDAM, R'dam n. New-York, pass. 11 Kaap Race. HOLLAND—A FRIK A-LIJN. RIJPERKERK (uitr.) 12 v. Algoabaai. RIETFONTEIN (thuisr.) 11 v. Algoab. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. CERES, 12 v. Hamb. te A'dam. DELFLAND (thuisr.) 11 v. Vigo. RIJNLAND (thuisr.) 11 v. Kotonou. IJSTROOM (uitr.) 11 te Lagos. KON. HOLLANDSOEB LLOTD. GELRIA (thuisr.) 14 (7 v.m.) te A'dam verwacht. ROTTERDAMSOHE LLOTD. MADIOEN (thuisr.) 12 v. Londen. KOTA RADJA, 12 v. Hamb. te R'dam. INSULINDE (thuisr.), 15 (6 v.m.) te Marseille verwacht. BUITENZORG (uitr.) p. 11 Kaap Bon. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". ENGGANO (thuisr.) 10 v. Singapore. MAPIA (thuisr.) p. 11 Malta. SAPAROEA (thuisr.) 11 v. Marseille. ROEPAT (uitr.) 12 te Batavia. PRINSES JULIANA (uitr.) 12 te Gen. RONDO (thuisr.) 12 te Marseille. MANOERAN (thuisr.) 12 v. Nordenham

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7