SPECIALE AANBIEDING SPORT-COST. - Gewone pant, en plus tour COLBERT-COST. - Nieuwe dessins en modellen ZIE ONZE ETALAGES. RECLAME KOREVQARSTR. R C C If 11 IS II HEEREN- STEERSCiiUUR DEEKltfliiM KIHUER-KLEEDING REGENJASSEN EN DEMI-SAISONS SPECIALE REISJASSEN - waterdicht en zeer licht in gewicht 1924 verkeert, cn welke een gezonde ont wikkeling van dit bedrijf tegenhoudt. De heer FLESKENS verdedigt het voor stel. Door de schitterende verdediging van den heer van Lanschot, waarvoor spr. alle bewondering heeft, wordt de taak van spr. zeer vergemakkelijkt. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Wester- dijk over de overneming van het amende ment-de Visser, wenscht spr. hier nog eens uitdrukkelijk te verklaren, dat daaraan elke politieke gedachte vreemd was, zoo wel bij spr. als hij zijn mede-voorsteller, den heer Smeenk. Bij de overneming van het amendement hebben zij zich uitslui tend door zakelijke overwegingen in het belang van onze nationale klompenindus trie laten leiden. Spr. wijst er voorts op, dat ook het voor stel zooals het thans hier ligt, geheel be antwoordt aan den opzet welke was ge legen in het oorspronkelijke voorstel, en wel 0111 onze klompenindustrie door de malaise heen te helpen. Dat de voorgestel de tijdelijke heffing is gewijzigd in een permanent invoerrecht, heeft slechts tot gevolg, dat de zoo noodzakelijke opbloei van het klompenbedrijf tot een meer duur zame wordt gemaakt. Van strijd van dit voorstel met den geest van Genève kan ook volgens spr geen sprake zijn. zooals de heer van Lan schot reeds duidelijk heeft uiteengezet. Evenmin behoeft vrees te bestaan voor represaille-maatregelen van België, aan gezien wij thans niet anders in de wet brengen, wat in België reeds bestaat; im mers België kent een invoerrecht op klom pen Verder wijst spr. er noe eens op. iat onze klompenindustrie in een noodtoe stand verkeerr, waarin spoedig dient te worden voorzien. Spr. doet dan ook een dringend beroep op de Eerste Kamer, om het voorstel aan te nemen, waarbij hij als zijn meening te kennen geeft, dat zelfs de meest overtuigde vrijhandelaar voor dit voorstel kan stemmen, omdat het voorstel slechts een zuiver fiscalen maatregel be oogt. Door aanneming van het voorstel zal de Nederlandsche industrie in de gelegen heid worden gesteld, zich te ontwikkelen tot een Konkurrensf&hig bedrijf dar vol doende kan voorzien in de behoefte aan klompen, en dat de in dat bedrijf werk zame arbeiders ook betere loonen zal kunnen betalen. Er is dus alle reden om het voorstel aan te nemen. De klompenmakers zien met spanning uit naar het votum dezer Ka mer en spr. hoopt, dat de Kamer de ver wachting van de klompenmakers niet zal beschamen. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid. de heer SLOTEMAKER DE BRUI NE. deelt op een vraa^ van den heer Wes- terdijk mede. dat het resultaat van het onderzoek ingesteld door onze nijverheids- consulenten naar de mogelijkheid voor een groorer afzetgebied voor onze klom pen. nog niet bekend is. De Kamer heeft ten slotte het wetsont werp aangenomen met 21 tegen 16 stem men (rechts tegen links, uigezonderd de heer Cro)es fA.R.) die tegenstemde). Wijziging Dienstplichtwet. Bij dit wetsontwerp deelt de minister van Oorlog, de heer LAMBOOY op een vraag van den heer Smeenge, die zich voorstander van hot vrijwilligersinstituut toonde, en alsnog medewerking van den minister voor uitvoering van dit denk beeld vroeg, mede, dat hij het instituut van de bijzonder vrijwilligers in de wet had willen, opnemen, waarbij het uitging van het ctenkbeeld, dat door dienstneming van dealt vrijwilligers anderen vrij van'- dienst houden komen. Tegtn dit stelsel kwam echter verzet, waarbij het argument van de betrouw baarheid in het geding werd gebracht. Spr. kwam daardoor voor een moeilijke beslissing te staan. De mogelijkheid be stond, dat zijn voorstel met een geringe meerderheid zou worden aangenomen, maar daarnaast zou men dan tevens blij ven behouden een voortdurende actie te gen dit stelsel, hetgeen weder niet in het belang van hiet leger zou zijn. Daarom leek het spr. de beste oplossing om het voorstel maar terug te nemen. Het ontwerp wordt z.h.s. aangenomen. Begrooting wegenfonds. Bij dit ontwerp wijst de heer DE GIJ- SELAAR (C.H.) er op, dat door de voorge nomen verbetering van den weg Utrecht Doorn—de Grebbe het natuurschoon daar ter plaatse ernstig in gevaar wordt gebracht. Voorts wordt door de vele om leggingen van dezen weg het verkeer er niet op verbeterd, hetgeen vooral op druk ke Zondagen een ernstig gevaar zal blij ken. Spr. vraagt den minister alsnog met doze bezwaren rekening te houden en daarvoor in overlég te treden met het ge meentebestuur van Zeist, teneinde te ko men tot een bevredigende oplossing, voor dat de minister aan de opgemaakte plan nen zijn definitieve goedkeuring hecht. De heer POLAK (S.D.) merkt op, dat bij de plannen nieuwe wegtracé's voorkomen, met een breedte van 30 tot 40, ja zelf j tot 42 M. Spr. vraagt zich af, waarvoor zulk een breedte noodig is. Er is in ons land groo- te behoefte aan cultuurgrond en men is zelfs bezig daarvoor verschillende plas sen droog te leggen. Aan den anderen kant vernietigt men echter weer deze aanwinst van grond, door veel te breede wegen aan te leggen. Naar spr.'s oordeel voorziet een weg met een breedte van 20 M. voldoende aan de verkeerseischen. Wanneer deze breedte echter noodeloos op 40 M. wordt gebracht, worden daardoor vele Hectaren kostelijke cultuurgrond prijs gegeven. Bovendien is voor de ver breeding van die wegen zeer veel geld noodig. Ook wordt door de te breede we gen het verkeer nog meer in gevaar ge bracht, omdat men daardoor wordt ver leid om de snelheid veel hooger op te voe ren dan met het oog op de veiligheid op den weg wenschelijk en toelaatbaar is. Spr. komt hierna aan de kwestie van h«t natuurschoon. Hierbij herinnert spr. aan hetgeen geschied is met den Leidsche- weg onder Wassenaar. Ook hier is men overgegaan tot een volkomen c.inoodige verbreeding. waardoor ongeveer 200 prach tige eiken moesten vallen. Spr. wijst vervolgens op het weinig drukke verkeer op tal van wegen, zelfs op de mooiste dagen van het jaar. Voor dit verkeer zijn die verschillende wegen breed genoeg, en het is absoluut overbo dig. om voor een onnoodige verbreeding dier wegen onherstelbaar verlies aan het natuuschoon toe te brengen. Bij die verbreedingen wordt geen enkel belang gediend, geen landsbelang, geen economisch belang en evenmin een ver- kêersbelang. Waar in de Tweede Kamer is aangeno men een motie tot instelling van een we gen raad, zou spr. er op willen aandrin gen, dat de minister, wanneer hij zal over gaan tot instelling van dien Raad, alvo rens een definitieve beslissing +e npmen over het plan-Zeist, er zal toe overgaan, om dit vraagstuk eerst voor te leggen aan den Wegenraad. Wanneer de minister deze toezegging niet wil doen, dan zal spr. zich genood zaakt zien, om de Kamer hierover een uitspraak te laten doen. Spr. komt vervolgens aan de wegbedek- king. Het komt hem voor, dat de beton wegen, waaraan velen thans de voorkeur geven, afschuwelijk van kleur zijn en dat zij groote schade toebrengen aan het uit zicht van het landschap. De klinkerbestrating past beter in het aspect van het landschap en bovendien wordt door het gebruik van klinkerstee- nen onze nationale industrie bevoordeeld. Ten slotte komt spr. aan de bruggen- kwestie en hij geeft als zijn meening te kennen, dat verschillende bruggen niet op de meest geschikte plaats zijn of wor den aangelegd. De heer JANSSEN (R.K.) is het met den heer Polak eens, dat de wegen niet te breed moeten worden gemaakt. Wegen met een breedte van 40 a 42 M moeten hooge, zeer hooge uitzonderingen zijn. Spr. is van meening, dat de voor een der gelijke verbreeding benoodigde gelden al leen dan mogen worden uitgegeven, wan neer onomstootelijk vaststaat, dat de ver breeding absoluut noodzakelijk is. Voor alsnog komt het spr. voor, dat zulks niet het geval is. Voorts dringt spr. er op aan, dat zoo veel mogelijk zal worden getracht, om te komen tot de opheffing van gelijkvloer- sche kruisingen van wegen en spoorwe gen. Deze opheffing is in het belang van het verkeer op den weg, alsmede in het belang van de veiligheid op de wegen. De Ned. Spoorwegen zijn reeds eenigszins in die richting werkzaam en spr. hoopt, dat dit vraagstuk 3poedig tot oplossing zal ge bracht worden. De minister van waterstaat, dé heer VAN DER VEGTE, kan zijn bewondering niet uitspreken over de wijze, waarop nu over het departement en zijn ambtenaren het woord is gevoerd. Met verwondering heeft spr. naar den heer Polak geluisterd. De heer Polak heeft naar spr.'s oordeel geen juiste voorstelling van zaken gege ven. Ook hem zal het toch wel bekend zijn dat bijna geheel Nederland heeft gevraagd om betere wegen. De heer Polak zeide, toe te geven, dat er wel hier en daar eenige verbetering moest worden aangebracht, maar dat in het algemeen ons wegennet in orde is. Wee den minister, die een der gelijk standpunt zou innemen. Ons wegen net was lang niet in orde, en dat was dan ook de reden, dat we zijn gekomen tot de instelling van een wegenfonds. Spr. geeft toe, dat in het Rijkswegen plan wegen voorkomen met een breedte van 42 M., maar daarbij wenscht spr. na drukkelijk op te merken, dat deze wegen slechts hooge uitzonderingen zijn. Vaststaat, dat vrijwel iedereen het er over eens is, dat de verbreeding der we gen in een groote behoefte voorziet. Wij hebben wel degelijk rekening te houden met de eischen van het steeds toenemende wegverkeer. Gaarne wil spr. echter deze kwestie nog eens van alle kanten bezien, ofschoon de behartiging van de belangen van het na- tw«rschoon in goede handen mag worden geacht bij het Staatsboschbeheer. De heer Polak is hiermede echter niet tevreden en hij wil vooraf een oordeel hebben van den Wegenraad. Ten aanzien van dezen Raad schijnt de heer Polak meer te weten dan spr. tot dusver daar over heeft uitgelaten. Spr. kan thans nog niet mededeelen, of er inderdaad een we genraad zal komen. Wat verder de wegbedekking betreft, zegt spr., dat er thans een uitgebreide proef wordt genomen met de gewapende klinkerbestrating. Het resultaat hiervan kan spr. nog niet mededeelen, doch spr. kan wel de verzekering geven, dat hij al les zal doen. wat hij voor de klinkers kan doen. De klinkers alleen zijn echter niet geschikt voor het zware verkeer. Wat ten slotte de bouw van bruggen aangaat, zegt spr., dat het grootste gedeel te van bruggenbouw bewaard is voor de jaren 1929 en 1930. Over de brug bij Nij megen kan spr. mededeelen, dat over deze kwestie reeds jaren lang is geschreven. Ged. Staten hebben een commissie be noemd, welke voor de brug een plaats heeft aangewezen. Met deze plaats heeft Waterstaat zich vereenigd. De heeren DE GIJSELAAR en POLAK repliceeren. De begrooting wordt daarna z.h.st. aan genomen. Aan de orde is daarna het ontwerp op de besmettelijke ziekten, waarbij het woord is gevraagd door mevr. Pothuis Smit. De Kamer wordt echter verdaagd tot hedenmorgen 11 uur. UIT ONZE INDIEN. DE LOCOMOTIEF OVER DE VOLKSRAAD-POSITIE. De Locomotief bespreekt in een hoofdartikel de positie van den Volks raad en constateert, dat „de Volksraad er is en de publieke belangstelling er niet is". De gebreken nagaande, die aan het stelsel van den Volksraad kleven, con cludeert het blad, dat: le. De samenstelling van den Volks raad niet representatief is. 2e. De groepsvertegenwoordigers vaak niet het oordeel geven van de groep, die zij vertegenwoordigen. 3e. Slechts weinige leden kunnen spreken namens een partij, die iets beteekent. 4e. Enkele leden, die vrijwel nie mand achter zich hebben, zich het meest doen gelden. 5e. Daardoor de critiek van de links politieke groepen op het gezag sterk overwegend is. 6e. Hun groep gering is en steeds ge ringer wordt, naarmate de leden van den Volksraad meer en meer te Bata via gaan wonen. 7e. Het kiesstelsel gebrekkig is, ter wijl bij de herziening werderom geen rekening zal worden gehouden met 't element bezit. 8. De benoemingen soms zeer moei lijk zijn, doordat slechts weinigen het lidmaatschap kunnen aanvaarden in verband met hun werk. 9e. Daardoor de stem van de prak tijk te zelden wordt gehoord en Indië onder het euvel van beroepspolitiek gaat lijden. 10e. Geen moeite wordt gedaan tot organisatie van dit deel Van de Euro peanen, dat niét rood is en zich niet rekent tot de confessioneele groepen of tot het I. E. V., zoodat de Volksraad ondanks de individüeele toewijding van vele leden slechts weinig bereikt, wat niet ook verkregen zou worden, indien het zeer kostbare college niet bestond, dat verscheidene maanden vergadert en dat de regeeringsmachi- ne bijna ontwricht door zware eischen die de noodzaak van voorstellen, toe lichtingen en weerleggingen aan de departementen stellen. RECHTSHOOGESCHOOL. Ingediend is een ontwerp-ordonnan- tie tot wijziging van de Hooger Onder- wijs-ordonnantie, waarbij de huidige vier-jarige studie aaii de rechtsooge- school met een jaar wórdt verlengd, aangezien de huidige opzet te zwaar wordt geacht, vooral het derde jaar met acht vakken lijdt érnstig aan overbelasting. De wijziging brengt mede, dat het doctoraal examen voortaan niet in twee, doch in drie gedeelten zal wor den afgenomen, met openlating van de mogelijkheid voor zeer begaafde can didates om een studie in vier jaar te voltooien. BEZOEK VAN EEN DUITSCHEN KRUISER De Duitsche kruiser „Berlin", onder commando van den fregattenkapitein Kolbe kwam te Menado aan. De com mandant bracht een bezoek aan den Resident, die daarop een bezoek aan bcord bracht, begroet met elf saluut schoten. De kruiser vertrekt weer den 22sten Juli en gaat via Ambon naar Australië. INTERNEERING VAN COMMUNISTEN Het interneeringsbesluit is getee- kend voor twee communisten uit Blo- ra, een uit Kedoe, 21 uit Semarang, een uit Bandoeng, vier uit Soekaboe- mi en van ^en inlandsch matroos van jen kruiser „Java". SPOORWEGEN OP SUMATRA. De hoofdinspecteur van de Staats spoor heeft het voornemen binnenkort naar de Westkust te gaan voor een in spectie van het bestaande net. Ver volgens zal hij Midden-Sumatra bezoe ken ter oriënteering van de wensche- lijkheid van verderen aanleg van spoorwegen. OPIUMREGIE. Het jaarverslag van den dienst van de opiumregie constateert sinds 1920 een dalende lijn. Het debiet op Java en Madoera is in 1927 toegenomen, niet tengevolge van toeneming van het ge bruik van opium, doch w egens vermin dering van het gebruik der clandes tiene opium. Het debiet in geheel Indiö is 7.1 pCt. liooger, de bruto opbrengst is 7.65 pCt. hooger dan in 1926. Het gebruik op Java en Madoera was 614.278 thail en in de buitengewes ten 916.891 thail, tegen in 1926 resp. 5G1.675 en 868.002. De opbrengst in 1927 was totaal f 40.580.051 tegen in 1926 f 37.697.813. Het gebruik van regieopium per Chi- nceschen schuiver was gemiddeld 13.81 thail en van een inlandsehen schuiver 4.11 thail. BORSTBEELD OUD-BURGEM. COOPS. Onder zeer groote belangstelling van civiele en militaire autoriteiten is op het erf van het gemeenteheuis te Ban doeng een borstbeeld onthuld van den oud-burgemeester Coops, die gerepa trieerd is. Vele sprekers getuigden van hun gevoelens. RADIO-VERKEER MET INDI«. De opbrengst van het radio-verkeer NederlandNed.-Indië (rechtstreeks en via Amerika) beweegt zich nog steeds in stijgende lijn. Over het tweede kwartaal van 1928 beliep het aan Ne derland toekomende aandeel rond f397.000, tegrn rond f240.000 over het twe de kwa ta 1 van 1927. GOUVERNEUR VAN KEMPEN. Op zijn verzoek is met ingang van 10 September eervol ontslag verleend aan dep Gouverneur van Sumatra's Oostkust, den heer C. J. van Kempen, onder dankbetuiging. HET VERGAAN VAN DE „ZEEMEEUW". De inden-tijd door den commandant van de zeemacht benoemde commissie tot het instellen van een onderzoek naar het vergaan van de „Zeemeeuw" heeft een nieuwe opdracht gekregen tot het instellen van een onderzoek naar verschillende vraagpunten, die zich naar aanleiding van het rapport hebben voorgedaan. SIAMEESCH BEZOEK. Prins Purachaprad, broeder van den koning van Siam, zal vergezeld door den minister van Handel en Verkeer en den oud directe j r-generaal van de Siameesche spoorweg» n, op 21 Juli op de Oostkust aankomen tot het brengen van een bezoek aan Brastagi, dat eeni ge weken zal duren. ONRENDABELE TRAMLIJNEN. Naar de correspondent van het Soer. Hbl. te Makasser verneemt, moet na het bezoek ter plaatse van den dir. van gouvernementsbedrijven in princi pe besloten zijn, den dienst op het on- rentable tramnjntje MakassarTakalar ten spoedigste stop te zetten. Deze opvatting strookt geheel met die van velen, die Eet jammerlijk resultaat van deze eerste en -eenige' tramlijn op Celebes dage rjks gadeslaan. Wq vernemen verder schrijft de correspondent verder dat de dir. van G. R. weinig .zou voelen voor de uitvoering van de Pare PareSing kaag -tramlijn, zoolang door grooten aanvoer van producten ae behoefte aan zoo'n tramlijn niet duidelijk is aangetoond. De directeur is dus ook de meening toe gedaan, dat eerst de hangende irrigatie- plannen moeten worden verwezenlijkt, vóórdat men tot uitvoering van de tramplannen kan overgaan. Het is te hopen, dat een deel van de gelden, welke noodig zouden zijn ge weest voor de uitvoering van het tram plan Pare Pare—Singkang, hetwelk be groot was op f8.000.000, zal worden aangewend voor verbetering der wegen De weg van Pare Pare naar Madj ene b.v. verkeert voor 'een groot deel in een jammerlijken toestand, terwijl ook som mige stukken van den weg van Sing kang naar Paloppo in een voor auto's welhaast onberijdbar en toestand verkee- ren. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. Geboren: Ja cobus, z.v. E. Bogermian en C. M. Burggraaf; Simon z.v. S. van Leeuwen en T. Koenekoop; Sake z.v. T. B. Sme ding en D. Idenburg; Pièter z.v. D. van Leeuwen en N. Uithol; Klaas z.v. K. van Donk en J. Oosthoek; Mathias Leo- nardus, z.v. J. Rombouts en J. M. M. van Velzen; Adriana d.v. L. van Ber- kel en C. Doelman; Cornells z.v. M. Versteeg en M. C. Hogenes; Martina Maria d.v. R. Kelderman en M. M. van Leeuwen. OndertrouwdJ. Brunt van Woubrug- ge en M. v. d. Lede., Gehuwd: W. C. Vis jm. 25 j. en W. Burger jd. 23 j.; H. J. Habermehl jm. 28 j. en A. M. Oudenes jd. 23 j.; J. Huisman jm. 25 j. en G. Schakel ]d. 23 j.; J. Vreeken jm. 21 j. en C. A. van Legeren jd. 19 j. Overleden: J. Segaar eehtgen. van L. Plezier 51 j. overl. te Leiden. Ingekomen van: Harmelen, A. de Zeeuw, veehouderskn., Hopgedjjk 14J .Utrecht C. G. Spruijt, tandarts, Prins Hendrikstr. 84.; Renkuni, D. Jonge jan, Wilhe'minastr. 25c; Zierikzee, P. J.den Dekker, kleermakerskn., Hcoftstr. 56; Nieuwkoop, G. Fokker, dienstb., Vln- kebuurt 1; Boskoop, M. J. Rodenburg, •eehtgen. van J. Bakker, Torenstr. 11 Winterswijk, J. W. Schouteh en goz.. Dir. Post- en Telegraafkantoor, Julia- nastraat 91 rood; Wormerveer, M. J. Hortselaar, dienstb., Hoorn 198; Leiden, D. Groenevelt, Corn, de Vlamingstr. 13 Oegstgeest, P. J. de Jong, Gnephoek ió Ambt Hardenberg, J. Klok, dienstb., Ridderbuurt 55; Ambt Hadenberg, C. Klok, dienstb., Ridderbuurt 55; Leiden, H. Cuperus, eehtgen. van A. v. d. Meer, Steekterweg i3og; Zwammerdam, E. Straver, eehtgen. van G. Luijbon, Noordeinde 13; Monster, J. P. van Vliet melkslpter, Emmalaan 35; Wateringen, A. Durjnisveld, eehtgen. van J. P. v. Vliet, Emmalaan 35; Nieuwer Amstel, A. v. d. Drift, dienstb., Julianastr. 66. Vertrokken naar: Zwijndrecht, C. M. Boone en gez., klerk belastingen; Haar lemmermeer, Kruisweg 202, M. Voor- douw, huishoudster; Groningen, Leeu warderstraat 41, W. G. van der Helm, bcekh.; Velsen, C. G. de Jeu; Wou- brugge, D. van t Wout, dienstb.; Putten (Gj, W. den Hertog en gez., melkslijter; Ter Aar, L. M. Kleijn, dienstb.; 6en Haag, Nieuweschools'tr. 15a, J. Zonneveld; Doesburg, H. Vos- sers, scheepssmid; Waddinxveen, M. Havenaar, dienstbode; Vught, L. Jon- gejan; Apeldoorn, J. Dl de Grauw; Leiden, Nieuwe Rijn 80a, J. P. M. van Leeuwen; Rosmalen, J. B. Brugman; Sassenheim, D. den Hertog, timmer mansknecht: Leiden, Haagweg 18, C. .Wortman; De Bilt, M. Schinkel, dienst bode. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Jan z.v. J. Blok en C. M. Streefkerk; Rachel Catharina d.v. F. Looij en J. Zaal: Al* berdina Roelfiena d.v. H. R. .Aneen en B. Elskamp; Johanna Jacoba d.v. C. G. Karssen en M. van Muiswinkel. Ingekomen van: Blokzijl, M. Roosen daal, "bcerenkn.; OudenLojck, J. A. Ver- ncoij; Zwammerdam, A. B. Zuurveen, fabneksarb.; Rhenen, A. Scheer; Lei den, S. Slappendel, dienstb. Vertrokken naai*: De Bilt, J. M. Burg graaf, onderwijzeres; Vlaardingen, J. I). Barth en gez., pred.; Vlaardingen, L. Baardman, dienstb.; Boskoop, J. M. v. Leeuwen, bakkerslai.; Amsterdam, E. van Hinte en gez., groentenhandelaar; Alphen a. d. Rijn, H. C. Kranenburg. BOSKOOP. B. en W. 'hebben aan den heer W. C. Verbakei alhier, vergunning ver leend voor het oprichten van een smederij in zijn perc. aan de Voorkade Op verzoek van den Burgemeester dezer gemeente, is te Lobith aange houden de minderjarige K. vanhier. Hij is naar Boskoop overgebracht en weder onder het ouderlijk gezag gesteld. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent >een gevonden gouden heerenlorgnet. - Coöp. Vereen. „De Boskoopsche Veiling". Veiling van gisteren. Rozen per bos: Butterfly 1834 ct. Hadlev 2861 ct., v. Rossem 2540 ct., Claudius Pemet 2546 ct., Co lumbia 1534 ct., Ophelia 1225 ct. Golden Ophelia 1730 ct., Gem. Rozen 810 ct., Rosalandia 2237 ct., W;« helmina Kordes 3641 ct., Mac. Kei ler, 4358 ct., Marcel Rover 1540 ct. Diversen per bos: Lathyrus 59 et., Delphinium 1015 ct., Spirea ios 17 et., Campanula 68 ct. Burgerlijke stand. Geboren: Let- ta, d.v. P. v. Rijswijk en S. G. Ramp; Gornelis z.v. J. Loef en E. M. v. Vliet Nicolaas z.v. N. v. d. Wolf en H. Meu- leman; Neeltje Maria d.v. J. Kok en W. Verheul; Josephus Jacobus z.v.' J. J, Wessendorp en E. M. v. d .Woude. Getrouwd: J. L. v. Vliet 24 j. en M. de Wit 24 i. Overleden: M. S. v. Duren 67 j4 P. Broer 70 j.; Di. Goudkade 74 j. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Ger- rigien d.v. T. Eikelboom en J. Meijer; Dirk z.v. N. van Duivenvoorde en D. van Beelen; Jacobus Eiisa z.v. W. M. A. Kalkman en T. E. van Driel; Trijr- tie, d.v. C. van der Plas en A. van der Plas; Abraham, z.v. F. van Rijn en M. Hoek; Willem Sipkes z.v. O. de Vreugd en A. de Vries. Ondertrouwd: A. Glasbergen en C. Vers'teegt; C. tV. Smite en H. E. Bo- daan. Getrouwd: C. Ippel en P. A. Ver Iburg. Overleden: Maarten van dea* Plas 23 j. z.v. Comeilis van der Plas en Leida van der Meij. USSE. Ledenvergadering der H3.CL-veiling. De voorzitter wijst top het gunstige verloop van het vorige seizoen, zoowel wat aanvoer als berging betieft, a' s. mede de afwikkeling der financiën in Mei j.L Het aantal groene veilingen was het zelfde als verleden jaar, terwijl al 4 voorveilingen werden gehouden. De omzet is o>p het oogenblik al be duidend hooger dan verleden jaar om dezen tijd. Hij verzoekt om dezelfde steun van koopers en verkoopers als verleden jaar en memoreert de samenwerkino; die er tusschen de verschillende vi- lingsbesturen is inzake slechte beta lers. De notulen der vorige al gem. verg. worden vastgesteld. De boekhouder houdt z'n „millioencn -rede", waarop .geen inlichtingen wo - den gevraagd; men zal het ranpo.t van ae Commissie van onderzoek r,i wachten. Die vergadering hecht z'n gpedlfcfijuziiHi p^-n afschrij»

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6