overschot zal a.s. Vrijdagmiddag om 3 uur op de begraafplaats „Moscówa" e Arnhem plaats hebben. PRAEPARATOIR EXAMEN. Door de classis Amsterdam der Geref. Kerken is gisteren praeparatoir geëxami neerd en met algemeene stemmen toege- lateh om te staan naar den Dienst des Woords. cand. W. F. M. Lindeboom, Prin sengracht 704, te Amsterdam-C. De heer Lindeboom is gaarne bereid des Zondags een stichtelijk woord te spreken. Dr. v. d. HORST NOG NIET BENOEMD. Het bericht door ons gisteren uit Het Vaderland overgenomen, blijkt voorbarig te zijn geweest. De Rotterdammer schrijft: „In de Liberale bladen thans weer in Het Vaderland wordt beweerd, dat tot hoogleeraar in de psychiatrie aan de V. U. is benoemd Dr. L. van der Horst, ge neesheer der psychiatrisch-neuralogische kliniek te Amsterdam. Bij informatie bleek ons, dat deze be noeming nog geen feit is, maar wel -lat Dr. van der Hor9t zal worden benoemd". NEDERLANDSCHE ZEEMANSZENDING. Ds. H. E. Gravemeijer, van Amsterdam, Dr. H. Jansen, predikant der Prot. Ker ken in Ned. Indië met verlof, en Ds. L. D. Poot, van Haarlem, zijn te Londen aan gekomen öm het stichten van een Chr. Zeemanshuis in de nabijheid van de Lon- densche havens voor te bereiden. PART. SYNODE GEREF KERKEN Z.-HOLLAND-NOORD. De Part. Synode der Geref. Kerken van Zuid-Holland ten Noorden hepft in haar Dinsdag te "s-Gravenhaee voortgezette vergadering, die in comité-generaal werd gehouden, naar gemeld wordt, het be zwaarschrift van Ds. H. S. te W tegen handelingen van de classis 's-Gr. niet ont vankelijk verklaard. Een bezwaarschrift van een broeder te O. tegen een besluit van de classis L. werd ter nadere afdoening naar deze classis gerenvoyeerd. „EFFATHA". Benoemd tot onderwijzeres aan ..Effa- tha" om met 1 Sept. a.s. in functie te tre den Mej B. W. van Holten, die benoemd is in de Vacature, ontstaan door de benoe ming van den heer J. W. Nieuwenhuizen tot hoofd der Chr. school te Hellevoetsluis. In een van de twee vacatures wegens uitbreiding is benoemd de heer T. Brei- mer van Den Haag. Voor de andere va cature wordt nog gevraagd een onder wijzer met hoofdacte, vak j en tuinbouw- acte. Ook studeerenden voor de tuinbouw- acte komen vermoedelijk in aanmerking. DE N C.S.V.-CONFERENTIEfc Dinsdagmorgen sprak Dr. H. Rraemer over „Het probleem van de verhouding tusschen „Oost en West". 's Middags na de thee hield mevr. Ir. G, C. C. J. SwaanKoopman van Probolirig- gO een interessante causerie over: „De positie van de vrouw in Indië". 's Avonds sprak dr. S. f. "1. I Befkel- bach van de Sprenkel, van Rotterdam over: „De weg tot God". Ten slotte sloot Mevr. M Adriani—Gun ning van Posso den ongewoon rijken con ferentiedag. SMAKELOOZE KANSELPRrDIK'NG. Onlangs wilde ee. zekere Enjelsclie pre dikant te Kingston Hill een voetballers- prediking houden. Maakte het al een zeer eigenaardigen indruk, dat op Let altaar een goal met net opgericht was, zoo werd dit nog smakeloozer gemaakt door een voetbal, die van den kansel af bengelde. Het toppünt der smakeloosheid echt r was, toen de „geestelijke" bij der aanvang en bij bet slot van zijn prediking na he' gebed vanaf den kancel op een scheids- recbtersfluitje blies. „PACIFISTISCHE" DWAZEN. Te Brighton in Engeland, weigerde on langs een kerkkoor liederen te zingen, waarin God aangeroepen wordt als de Heere der heirscharen en de God der slagorden. Tot zulke- dwaasheden leidt de consekwentie van het z.g. pacifisme! GIFTEN EN LEGATEN. Wijlen de heer L. W. de Vries, oud-bur gemeester van de gemeente Barradeel (Fr.) en lid der Eerste Kamer, onlangs te Utrecht overleden, beeft aan de Kerkvoog dijen der Ned. Herv. Gem. te Minnertsga (Fr.) en Spannum (Fr.) legaten besproken, onderscheidenlijk groot ƒ1000 en 500. BIJBELVERSPREIDING IN DUITSCHLAND. in het jaar 1926 (de cijfers over 1927 zijn nog niet bekend) werden volgens de „Dias pora", waaraan ook de hier volgende cij fers ontleend zijn, in Duitschland ver spreid 919.180 bijbels Dit getal is iets la ger aan in 1925, toen bet millioen' over schreden werd, hetgeen mede een gevclg was van de betere maatschappelijke toe standen, welke ingetreden waren. Het ge tal werd bereikt, doordat het Württeir- bergsche Genootschap tegen geheele of gedeeltelijke betaling of geheel gratis 579.723 bijbels verspreidde, het Pruisische Bijbelgenootschap 141.300 en het Canstein- sche genootschap ongeveer 12.000. Het Britsch en Buitenlandsch Bijbelgenoot schap verspreidde in 1926 1.136.123 jijbels, 1.219.997 Nieuwe Testamenten en 7.771.967 gedeelten van den bijbel. De Berlijnsche centrale van dit genootschap voor Mid den-Europa verspreidde in Duitschlind 201.129 en in de andere tot zijn rayon be- hoorende landen 505.815 bijbels. Wanneer de cijfers van den totalen bijbelverkoop en verspreiding bij elkaar geteld konden worden over 1926, zou ongetwijfeld het getal van 1925, 50 millioen bijbels en bij belgedeelten, nog overtroffen worden. DE SCHOLEN TE MOSKOU. De Mono (zoo iets als een departement van onderwijs voor Moskou en het gou vernement Moskou, heeft een rapport ge publiceerd over den toestand van het onderwijs in de hoofdstad van de Sovjet- Unie en en in het gouvernement Moskou. Uit dit rapport volgt, dat het onderwijs in de hoofdstad nu een crisis doormaakt, die het ergste doet vreezen. In de hoofd stad zijn er te wéinig schoolgebouwen, met het gevolg, dat alle schöien in ploe gen werken. In 10 pet van de schoolge bouwen werken drie ploegen (d.w.z. dat in elk leslokaal om de beurt drie klassen les krijgen, een des morgens, een des mid dags en een des avonds, zoodat veel leer lingen tot laat in den avond tot een uur of elf in de klas zitten, terwijl zij overdag niets uitvoeren), in 90 pet. slechts twee ploegen. In de kleinere Steden en dorpen Van het gouvernement Moskou is de toestand nog erger. Er 2ijh nu slechts 47-^48 pet. van de schoolgebouwen overgebleven, die in 1013 bestonden (de overige gebouwen zijn aigebroken, a ;ebrand of worden door de Sovjet overheid voor andere doeleinden gebruikt), terwijl het aantal leerlingen met 200 pet. is gëstegeh. Oök te -Moskou is het aantal scholen Verrhiridei-d. Véél scholen zijn in gëen jarln gerepareerd en daarom bouwvallig geworden, terwijl Ook vroegere schoolgebouwen door dé over heid tot woning zijn ingericht. STATEN-GENERAAL. EERSTE KAMER. Avondvergadering van gisteren. Geopend 8.30 uur. De VOORZITTER deelt mede. dat berichten van verhindering om de zit ting bij te wonen zijn ingekomen van de heeren Blomjous, Mendels, Colijn en Moltmaker, allen wegens verblijf in het buitenland ért van dë heeren i-ieerkens Thijssen en de Vlugt. Vervolgens wordt overgegaan tot bet trekken der afdeelingen. Hierna wórdt de Kamer verdaagd let hedenmogren 11 uur. De avondzitting van de Eerste Ka mer werd ook bijgewoond door het Kamerlid mr. P. Rink, die, zooals men weet, geruimen tijd ongesteld is geweest. De heer Rink werd door tal van le den met zijn herstel geluk gewenscht. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVBEIV. E'.erenveding. Aangevoerd 5^7^ stüks. Prijs k'ppen1 teren f4,905,80; eondei'eieren f 4,25^-4,40 p. 100 si Boter 8390 ct, kaas 40—50 ct, pard- beien 2530 ct., al es per pond. Bloem kool Va6 ct. p. st., raoaroer 4—9Ct. p. bos. De Gebr. B. hadden het ongeluk met paard e»ii wagen in de wetering terecht te komen. Gelukkig boce rde het paard zich niet en liep alles met den schrik af. De heer H. de vièl van den hooiwagen af en had daarbij het ooi- geluk zijn slertelbeeal te biëkan, zoo dat hem cc# ge dagofti rost is voorge schreven. Burgerlijke stand. Bevallen: F. v. Leeuwen geb. Kcenekoop, z.; G. van Berkel geb. Doe man, d. TER AAR. In de vergadering van den Noord eind en £ke pJhkT, werd bés ote n tot electrische bemaling over te gaan. In het afgelcöpen kw9.it:a! wer den vcor de vlee chkeuring aangege ven 29 runderen, 22 kalve -n, 35 var kens en 6 schapen. Van de in nood gedoodde dieien werden 9 rundereu afgekeurd, 15 varkens en 3 schapen. Veiling Tuindersfce ang. Peuten f 1,053,40; doperwten f 1,40—1,70; tuinboonen 6065 ct., id. 3 m. wit 759*$ ct-, witte cape f3>IO> capdop pers f2,20, snijbcönen f5»4°—"5>2° eQ stek f3,20 p. 100 K.G., augurken grof f4,40 p. 25 K.G. Burgerlijke stand. Bevallen: C. Pieterse geb. Sassen, d.; M. Verboom geb. Augustinus, z.; G. P. v. Rqn, geb. Warmerdam, d.; C. M. Turkenburg geb. v. Rossenberg, d.; T. Hoogervorst, geb. Den Haan, a. KATWIJK AAN DEN RIJN. Zondag j.l. is voor 't eerst als proef bij de Geref. Kerk de kerktele foon voor zieken in gebruik genomien. De proef is uitnemend geslaagd. De dienst was zeer g<_ed te volgen. Deze week volgen meerdere aansluitingeq Reeds zijn er acht aanvragen, t.w. 5 alhier en 3 te Valkenburg. De installa tie in de kerk werd geleverd door P. K. Domisse te Maassluis. NIEUWVEEN. Bij het kleivervcer voor do fa. Oosthoek te Alphen a. d. Rijn alhier, had de arbeider R. het ongeluk om bij het lossen Van de kipkar in de Vlet, den inhoud op zijn lichaam te krijgen, waardoor hij inwendig bezeerd naar huis moest worden vervoerd. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen Ds. A. G. van Wije, Em. pred. te Amersfoort. Burgerlijke stand. Ondertrouwd J. Röling 32 j. en E. H. v. d. Hoven 30 jaar. Alhier reed tengevolge van het springen van een band eon luxe auto tegen den gevel van een woning. Persoonlijke Ongelukken hadden ni.t plaats. Auto en gevel werden beecha- digd. Op 26, 27 en 28 Juli zal alhier een bazaar worden georganiseerd voor het Ï.B.C.-fonds. Woensdag maakten dc leerlingen der O.L.S. een reisje naar Amster dam, waar zij Artis bezichtigden, en naar Zandvoord. - De 86-jarige mej. Hcorjea* had het ongeluk om naast haar stoel te gaan zitten, met het gevolg dat zq pen heup been brak. OEGSTGEEST. Door de stoomtram overreden. Gisterenavond is de 22-jarige onder wijzeres, mej. M. v. d. Wijngaard uit Leiden, die les had gegeven, in het R.K. gesticht „Duinzicht', alhier, teen ze op haar fiets den weg wilde oprij den, door de stoomtram overreden. Enkele uren na het ongeval is zy aan de bekomen verwondingen over leden Mej. v. d. Wijngaard kwam' te circa halftien niet haar rijwiel uit het R.-K. gesticht Duinzicht aan den Leidschen straatweg, toen er uit de richting^Sas- senheim cei stoomtram aankwam. Het meisje had hierin geen erg, waardoor zij werd aangereden. Zij kwam onder de locomotief terecht, die vrijwel geheel over haar heen ging. RIJNSBUHG. Op het erf van den hear van E. alhier is gistermiddag de 8-jarige v. d. V., die daar speelde, Uit een hooiberg gevohen. bpoedig word de hulp van Dr. H. G. Jonker mgeroe,e.i, die een hersenschudding constateer de. De jongen werd psr auto naar de ouderlijke woning veu-v.e d. GEMENGD NIEUWS. MijnongevaL De gehuwde mijnwer ker L. uit Bleijerheide, kwam Dinsdag in de Domaniale mijn te Kerkrade om het leven. L. laat een vrouw en 9 kinderen na. De mijnwerker B. werd zwaar ge wond. Verrt^o«ken. Te Zwartemeer is het 3VC-1orisr kind ven dpn fotograaf W. in het kanaal geraakt en verdronken. Inbraak. Dinsdagmorgen ontdekte men te Riishargen. dat in het patronaata- eehnpw who ingebroken. Uit een ingesteld nndarzoak hlepk. dat epn som gelds door de pa*rnnaatsionepns bijeen gpbracht, om ppn reisjp naar Brielle te doen. was ont vreemd Onk had men getracht een ruit uit te snijden van de St. Favoschool, die vlak bij het patronaat staat. Baanden. De burgemeester Van Leid- schendam riep gisfertiacht circa 1 uur de hulp in van de Haagsche brandweer voor een brand in de Veehestraat te Leidschen- dam. waar een arbeiderswoning in vlam men stond. De burgemeester was hang, dat epn aan den overkant gelegen schil derswinkel zou vlam vatten, tengevolge vah den witid. Onmiddpllijk daarop is een Haagsche motorspuit naar Leidschendam vertrokken, doch vond bij aankomst haar hulp niet meer nor dig, terwijl de woning reeds uitgebrand was. Te Scheemda is gisteren de in 1802 gebouwde oliemolen van W. Haan totaal afgebrand. Alles was verzekerd. Vischvergiftiging? Een gezelschap van 200 toeristen uit Zuid-Duitschland is tijdens een reis langs den Rijn ziek ge worden onder vergiftigingsverschijnselen. Drie deelnemers zijn al overleden en 23 zijn te Munchen in ziekenhuizen opgeno men.. Verscheidene huhner verkeeren in levensgevaar Een voorloopig onderzoek maakt het waarschijnlijk, dat men met vischvergiftiging te dóen heeft. Onder de overledenen is ook de Zweed- söhe Afrika-ondèrzoeker Sveiï Alinder. Belangrijke aanhouding. Te Luttera- deGeleen is door de gemeentepolitie in een hotel aangehouden een Duitsche vrouw, wier opsporing en aanhouding door de Duitsche politie was verzocht. De vrouw was pas over de grens gekomen en wordt verdacht van diefstal van een groote hoeveelheid zilvergeld, hetwelk in beslag werd genomen. Op haar aanhou ding stond een belooning van 5000 Mark. In het huis van bewaring te Maas tricht is ingesloten de rangeerder G. J. uit Roermond, verdacht van diefstallen van lood en koper op staatsmijn Emma. De opkoopers, de Gebr. J. uit Roermond, werden in het huis van bewaring aldaar ingesloten. Onverstandige kindervoeding. Een Londensch lijkschouwer moest dezer da gen zijn bevindingen geven over den dood van een kindje van 21 maanden, Ivy Li lian Boxall, dat gestorven was, nadat haar moeder het een portie roomijs had laten gebruiken. Daarbij kwam ter spra ke wat het kindje eiken dag te eten kreeg. Het begon met een gebakken ei aan het ontbijt, daarna kreeg het 's mid dags twee gebakken eieren. Vervolgens een portie roomijs eh een cornet. Des avonds gebakken aardappelen. De lijkschouwer vond het een afschuwe lijke bekentenis van de moedei1, dat zij haar kind óp deze manier voedde. Dui zenden ponden, zeide hij, worden in deze voorstad elk jaar besteed, om den men- schen te leeren boe zij hun kinderen groot moeten brengen en toch doet u zoo iets? Hadt u niet verwacht dat er iets met het kind zou gebeuren, nadat bet die portie roomijs gebruikt bad? De moeder: lk dacht beelemaal niet, dat het kwaad kon. Zij had het kind het ijs gegeven, omdat haar vijfjarig zus je het ook kreeg, en het jongste kind er toen om begon te schreeuwen. Medegedeeld werd, dat ook het vijfja rige kind na het gebruik van het ijs ziek geworden was en onder dokters handen was. Een dokter verklaarde, dat het een ge vaarlijk diëet was en dat hij er niet aan twijfelde, dat de dood aan het ongeschik te voedsel geweten moet worden. Bij het nemen van de beslissing, dat de dood aan natuurlijke oorzaken te wijten was, diende de lijkschouwer den ouders een strenge berisping toe en zeide hij, dat, indien ook het andere kind stierf, hij deze zaak, die aan manslag grensde, voor den rechter zou brengen. Beroemde verdwijningen, Het ge rucht, dat de bankier Loewenstein niet verdronken zou zijn, brengt zegt het Handelsblad dergelijke gevallen in de herinnering terug: maanden na het zin ken van de „Hampshire" tijdens den oor log weigerden de mensehen te gelooveh, dat Kitchener met het oorlogsschip in de golven verdwenen was. Nog geen week na de ramp van de „Titanic" liepen er geruchten dat men den mede omgekomen gezagvoerder te New York had gezien en gesproken. Er zijn nog mensehen, die niet willen gelooven, dat de vlieger Hamel, die in Mei 1914 van Frankrijk naar Enge land wilde vliegen, in het Kanaal is om gekomen. Uit het Sociale Leven. STAKING TE ENSCHEDE. Betreffende de gisteren gehouden conferentie mët den rijksL ©middelaar inzake dè kwestie hij de te-tiélfirmja M. van Dam Rzri., over de yacantiere- geling kaii woi'den gème'.d, dat er ge, o resultaat is bereikt. Naar aanleiding van deze conferen tie kwamen de arbeid ars van genoemde firma gisterenavond in vergadering bij een. Eesteten werd in staking te gaan en den arbeid hedenochtend niet te hervatten. De staking omvat circa 150 personen DE STAKING BIJ „DE SCHELDE'. De Rgksbemidde.aar Prof. Aa.be s heeft gistei en te 's-Gravenhage een langdurige bespreking gehad met. ek van beide partijen, betrokken bij de staking aan de Schelde te Yüssingen Deze bespieking h eft echter geen enkel resultaat .otgetevêrd. DE STUCADOORSSTAKING TE ENSCHEDE. Men meldt ute Enschedé: In de gi.teren gehouden conferentie met den Ryksbemiddeiaar ter bespre king van het stucadoorsoonflict kwam men tot de overtuiging, dat de staking binnen enkele dagen wel zal worden opgeheven, gezien het stadium, waar in de onderhandelingen tusschen werk gevers en werknemers verkeeren. UIT ONZE INDIEN. DE A.S. GOUVERNEUR VAN S. O. K. Het Bat. Nbl. van 8 Juni schreef, dat er grocte kans. bestond, dat resident Ti- deman gouverneur Van Kempen zal opvolgen als gouverneur vail Sumatra's Oostkust. Resident Tideman zou ih Juli zijn be trekking neerleggen om cenigen tijd met binnenlandscli veriof door ie b eoi- gen, alvcrcns zijn nieuwe funde te aanvaarden. De heer Van Dongen, de gewezen re sident van Djambi, thans vau Euro- pecsch verlof terugkee-rend, zou be stemd zijn om den heer Tideman als re sident van Palembang op te vo'gen. Men weet, veegde bet blad n eraan toe, dat de heer Tideman 00 kr èds ge doodverfd is ais a.s. lid van den Raad van Indië, wanneer de heer Hans mocht vertrekken, hetge n, naar verluidt, het volgend jaar het geval zou zijn. DE KRAKATAU. Na een rustperiode van 33 dagén gedu rende welken tijd wel de seismograaf, op gesteld op Lang-Eiland, dagelijks talrijke bevingen registreerde, is de Krakatau j.l. Vrijdagmorgen ten 12 uur 10 wederom eruptief gaan werken. EEN INTERVIEW MET ORMSBY GORE. Een vertegenwoordiger van Reuter had een onderhoud met den Britschen onder minister voor Koloniën, den heer Ormsby Gore, die juist te Londen terug gekeerd was van zijn reis naar Malakka en Ne- derlandsch-Indië. De heer Ormsby Gore verklaarde o.m., dat hij vertrouwde, dat de Britsche be zittingen onder den nieuwen gang van zaken, in het bijzonder wat betreft de rub ber-industrie, met de open concurrentie een even goede toekomst tegemoet gingen als zij hadden onder de kunstmatige re strictie. Die laatste, juist in tijds opgehe ven, schiep een onnatuurlijke, gevaarlijke situatie. De heer Ormsby Gore deelde nog mede, dat hij zeer onder den indruk was van alles wat hij in Ned. Indië had gezien. Ned. Indië was Malakka beslist vooruit, wat de wetenschappelijke onderzoekingen op landbouw-gebied bètreft. De onderminister gaf nog eens uiting aan zijn dankbaarheid voor de vele faci liteiten, hem verleend door de regeering van Ned. Indië, en zeide dat de suiker industrie op Java de best geleide en geor ganiseerde industrie in de tropen was. Land- en Tuinbouw. DE EERSTE BLOEMBOLLENVEILING. Woensdag werd onder zeer groote be langstelling de eerste bloembollenveiling van het seizoen gehouden te Bovenkar- spel. Meer dan 70 auto's waren naar het Noorden gekomen met koopers of nieuws gierigen. De wettige overheid der heerlijkheid Venhuizen was ook nu weer trouw op post. De zon stond nog niet hoog aan den hemel toen reeds aan een twintigtal auto mobielen als blijk van belangstelling en sympthie een kleine bekeuring was uit gereikt. De voorzitter der veilingvereen. „West- Friesland" opende de veiling ook dit jaar met de traditioneele speech, die echter helaas een weinig te lang was om de voortdurende belangstelling der aanwezi gen te houden. Enkele interessante gege vens uit des voorzitters mond willen we even noteeren. In 1919 werd de veiling vereniging „West-Friesland" opgericht, met een klein aantal leden. Slechts 2 of 3 kleine veilingen werden gehouden. In 1921 klom het ledental tot 123 terwijl de 0 omzet 147.000 bedroeg. Voör 1922 waren deze cijfers 243 en ƒ233.000. In 1927 waren in totaal 21 veilingen noodig om alles te verwerken en steeg de omzet tot 1.538.000 terwijl het ledental inmiddels weer is aangegroeid tot ruim 1400. Het veilinggebouw is dit jaar weer be langrijk uitgebreid, of beter gezegd er is eèn geheel nieuw gebouw met 2000 M2 ruimte bijgekomen, wat een groote ver betering is. De handel had over 't algemeen een vlot verloop. De kwaliteit was voor een eerste veiling goed. Natuurlijk werden de prijzen ook nu weer zeer sterk door de kwaliteit beinvloed. Er waren reeds ruim 4 millioen tulpen aangevoerd, terwijl voor de veiling van volgende week minstens 10 millioen wordt verwacht. We noteerden o.a. de volgende prijzen: Due Scarlet ƒ2.20 tot 2.70; Due Max wit 1.20—2, Artus 1.10—1.70, Crimson Queen 3.103.30, Cramoisie Brillant 1—Ï.ê0, Cou leur Cardinal 44.20, Diana 1.60^2.20, DUe de Berlin 44.50, Dusart 3.70, Flamingo 3.70—4.10, Fred Moore 3.20—3.50, Hermaü Schlegel 3.10-3.20, Calypso 3.50, Ibis 0.10 —^■6.20, Keizerskroon 7.807.90-—8, Le Mate- las 7.207.40, Lady Boreel 4.10—4.60, La Reine 1.10—2.50, La Rein^ Max 3.60-3.9Q, Montresor 7.508.10, Procerpine 5.20—5.60, Prosperity 3.504.20, Rose Grisdelin 1.80, Rose la Reine 44.30, Maes 4.70, Van der Neer 7.20—7.50, Vermilion Brillaht 4.10^- 4.50, Witte Valk 3.50—3.9Ö, Anna Roos 3.80 3.60, Couronne d' or 4.80610, Murillo 1.602, Salvator Rose 4.504.80. INGEZONDEN. (BukUn veraniwoorceiijkneid der Kedaotl*.) Geachte Redacteur. Gaarne Yefzceken wij u plaatsruimte voor het onderstaande. Zcoals reeds eerder in dit blad wera medegedeeld, bestaat in Breda een co mité tot steun van het Prot. Chr. Te huis vcor Militairen aldaar, dat zich ten doel stelt ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van dat Tehuis in November a.sv gelden te verzamelen, om zco mogelqk te komen tot de inricht ting van een nieuw Tehuis. O.m. werd een sub-commissie ge vormd voor het organisoeren van een Bazaar. Waar het hier niet e:n zuiver plaat selijk, doch een nationaal belang geldt, wilden wij ons mede den steun verze keren van de Christemke Medsj es- ver eenigingen buiten Breda. Langs dezen weg deen wij daaroan een dringend beroep op de medewer king van de verschillende Meisjesver- eenigingen. Besturen van vereanigingen, welke bereid zgn door toezending van goo- deren, bi] te dragen tot het welslagen van den te houden Bazaar, verzoeken wij vriendolhk Zich in verbinding te stellen met den Secretaris van de Ba- uaar-Gommissie, den heer B. H. van Cameryk, Haagweg 18a, Breda. U, Mijnheer den Redacteur, danke&d voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, Jlet Comité tot Ltcun van het Prot. Chr. Tehuis vcor Mil. té Breda. Scheepstijdingen. HOL.LANU—AMEF1AA-I.1JN. KINDERDIJK, Vancr. n. Rott. 11 v. Lon den. MAASDAM, Rott n. N. Orleans, 11 v. Co- runa. BOSCHDIJK, Rott. n. Norfolk, 10 (9.W v.v.J 200 mijl Z.W. -van Valentia. LEERDAM, N. Orleans n. Rott. p. 10 Ouessant EDAM, Rott n. N. Orleans 10 te Vor» Cruz. HOLLAND—A FRIK A-LI JN. ALKAID, thuisr., 10 v. Genua. BILLITON, thuisr., 8 te Dar es Salaam. GRIJPSKERK, thuisr., p. 9 Perim. RIJPERKERK, uitr., 11 te Algoahaai. HOLLANDWEST-AFKIKA-LIJN. CERES, 10 v. Hamburg n. Amst. TEXEL, thuisr., 6 v. Freetown n. Rott. ALGENIB, thuisr., 10 tie Spaansch Guinea. DRECHTSTROOM, thuisr., 10 v. Dakar. HELDER, thuisr., 10 v. Burutu. RIJNLAND, thuisr., 10 v. Lagos. KON. HOLLANDSOIZE LLOYD. MAASLAND, uitr, 11 te Bahia. FLANDRIA, uitr, p. 11 Fern. Nor. GELRIA, thuisr, 10 v. Lissabon. ORANIA, thuisr, 10 v. Rio Jan. KENNEMERLAND, thuiBr, 8 v. B. Aires. GAASTERLAND, 10 v. Rott. te Hamhur*. ROTTERDAMSGHE LLOTD. SIANTaR, thuisr, 10 v. Port Said. INSULINDE, thuisr, 10 w. Pt. Said. TOBA, uitr, 11 te Antwerpen. PATRIA, uitr, 11 te Belawan. TAMBORA, uitr., 11 v. Rott. KOTA RADJA, 11 v. Hamburg h. Roti. .SLAMAT, uitr, p. 11 Suez. MADIOEN, thuisr, vertr. 12 v. Londen. MODJOKERTO, uitr, 10 v. Belawan. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". KARIMATA, uitr, 10 v. Sahang. ROEPAT, uitr, 9 v. Belawan. SAPABOEA, thuisr, 11 te Marseille. PRINSES JULIANA, uitr, 1» v. Algiers. SIMALOER, uitr, 10 v. Djeddah. KON. DER NED, thuisr, p. 1 Gibraltar. KON. PAKETVAART MIJ. NIEUW ZEELAND, 10 v. Sydney te Mel bourne,

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6