en sch i1 der werken aan gomconte-eigen mm en. _i_ WASSENAAR Herwonnen levenskracht. D j col ecte vcor Herwonnen Letvetis- nicht, heeft alhier f680,opge bracht. Botsing. Op den Rijksweg alhier is een uit Den Haag komende auto tegen em dcgcart cpgebotst, welke de van der Üuueimculenlaan wilde oprijden. De d gcait werd omvergeworpen en to- izjxi vemieid. Hen inzittende dame be kwam een hoofdwonde. BUITENLAND. DE CONFERENTIE-COLIJN. Het Enrjelschc voorstel aangenomen. Inzake de inwerkingtreding: van de conventie is bet Engelsche voorstel aangenomen, zoodat de conventie van kracht wordt wanneer 18 staten rati- ficeeren, terwijl de staten kunnen be dingen, dat hun ratificatie eerst geldt, wanneer één of meer der veertien vol gende staten ratificeeren: Duitschland. Oostenrijk, Ver. Staten, Frankrijk, En geland, Hongarije, Italië. Japan, Polen, Roemenië, Servië, Zwitserland, Tsje- cho-Slowakije. Heden heeft eerst de teekening plaats van de protocolle inzake af- s "h af fine van de uitvoerverboden voor huiden en beenderen en daarna van de algemeene conventie tot afschaffing van in- en uitvoerverboden. Colijn zou heden een dringend be roep doen op de staten om de con ventie te ratificeeren. De Nederland se he delegatie zal alle genoemde docu menten teekenen. Colijn was zeer voldaan over het resultaat, dat gunstiger is, dan werd verwacht. De conventie valt volgens Colijn te beschouwen als het eerste meervoudig handelsverdrag, onder de auspiciën van den Volkenbond ge sloten. Ieder, die weet wat handelsbelem meringen voor den internationalen handel beteekenen en de methodes kent, die bij handelsverdragen ge bruikt worden, zal volgens Colijn het resultaat als een zeer belangrijken vooruitgang beschouwen. Colijn schreef dit toe aan den nieuwen geest, die sedert de economische wereldeon- forentie in handelskringen waarneem baar is. DE PRUISISCHE LANDDAG. Battels tot vootzitter herkozen. In den Pruisischen landdag wérd gisteren, bij herhaalde verkiezingen van het presidium, Bartels (sociaal democraat) tot voorzitter herkozen. Tot vice-voorzitters werden defini tief gekozen Von Kries (Duitsch-nato- naal), dr. Porsch (centrum) en Schwenk (communist). Bij den aanvang der zitting deelde president Bartels mede, dat behalve afgevaardigde Pieck (communist) ook do afgevaardigden Klosser en Dannen- btrg (van de economische partij) hun mandaat hebben neergelegd, wegens hun verkiezing in den rijksdag. Voor met de beraadslaging volgens de dagorde begonnen werd stelde de communist Schulz (Neuköln) voor, de derde lezing van het ontwerp tot ver- eeniging van Waldeck met Pruisen van de agenda af te voeren, wijl uit de commissie-besprekingen was ge bleken, dat ter zake nog verschillende kwesties moesten worden opgelost. Dit voorstel werd verworpen. Vóór stemden de communisten en natio- naal-socialisten. Het senioren-convent van den land dag heeft besloten de vlaggekwestie van de agenda af te voeren. De landdag zal vandaag nog een plenumzitting houden. Darna gaat hij tot 2 October op zomerreces. HET FRANSCHE PARLEMENT. Een incident in de laatste zitting. De zittingsperiode van kamer en senaat is gisteren gesloten. Tijdens de slotzitting van de kamer verklaarde de afgevaardigde Bergery, die een interpellatie over de Roemeensche leening hield, dat de Roemeensche boe renpartij verklaard had de schulden der huidige regeering niet te zullen erkennen en dgt dit geld zou dienen om de liberale regeering aan het bewind te houden. Ilij verklaarde, dat wanneer de regee ring op dit punt de ongerustheid wil weg nemen, hij bereid zou zijn, zich met een verlaging der discussie te vereenigen. Poincaré antwoordde, dat alle circula tiebanken aan deze operatie deelnemen en dat Frankrijk zich niet afzijdig kon hou den bij de stabilisatie'van de munteenheid van een bevriend land, dat niet, zooals Frankrijk, zonder buitenlandsche hulp kan stabiliseeren. Poincaré verzocht daarom verdaging van het debat. Daarop kwam het tot een incident tus- schen Bergery en Poincaré die elkaar over en weer verweten, leden der Roe meensche boerenpartij te hebben ontvan gen. De woordenwisseling werd heftiger en heftiger, doch gelukkig presideerde de „technicus" Bouisson, die handig het in cident sloot en Poincaré naar de tribune riep om het sluitingsdecreet te lezen. In de wandelgangen duurde de opge wondenheid nog voort. POLEN EN LITAUEN. De nota, die de Poolsche zaakgelastig de te Berlijn Maandag aan den Litau schen gezant aldaar overhandigd heeft en waarin bet Litausche veiligheidsvoorstel van de hand wordt gewezen, spreekt, vol st ens een nader bericht van Wolff, aan iet slot, de hoop uit, dat Litauen zijn RECLAME Hoe BEIER ge Uw schoeisel onderhoudt, hoe LANGER het U dient. Alle soorten Creams, Was, Vert e. a. levert U „DE CENTRALE" Haarlemmerstr. 74 standpunt zal herzien. Is dit niet het ge val, dan zou Polen zich gedwongen zien aan den Volkenbond te berichten, dat de Poolsch-Litausche onderhandelingen zijn mislukt. DE MINISTERIEELE WIJZIGING IN ITALIë. De indruk in Frankrijk. Het aftreden van den Italiaanschen mi nister van financiën, graaf Volpi, wordt in Parijsche politieke kringen druk be sproken. Men wijst op het zonderlinge samenvallen van deze gebeurtenis met het voortschrijden van de economische crisis in Italië. De vervanging van Volpi en den minister van onderwijs Fedele door staatssecretarissen zal, naar men te Parijs aanneemt, niet veel succes hebben, daar men juist met deze mutaties begon nen is in een tijd, waarin Italië zich bij zijn nieuwe valuta tracht aan te passen. Zoolang men in Italië op stijging van de Fiansche valuta hoopte, gepaard gaande met beperking van den Franschen uit voer, is van het aftreden van Volpi geen sprake geweest. Men vraagt zich nu af, of er wellicht geen verband bestaat tusschen de minis terswisseling in Italië en de stabilisee ring van den franc, aangezien deze laat ste heeft plaats gehad op een koers, die dm Franschen uitvoer begunstigd. Ove rigens hoopt men, dat de vertraging van de onderteekening van de Tanger-over- eenkomst niets met de kabinetshervor ming te Rome heeft uit te staan. PÏLSOEDSKI GAAT NIET OP REIS. Een onverwacht beslnit. Pilsoedski heeft geheel onverwacht be- sloteiw^an zijn reis naar Roemenië af te zien.^Mt besluit heeft in regeeringskrin- gen t^Varschau algemeen verbazing ver wekt. Alle mogelijke geruchten doen in de Poolsche hoofdstad de ronde. Zoo wordt beweerd, dat Pilsoedski toch zal vertrek ken; andere kringen beweren heden, dat Pilsoedski Polen niet wil verlaten uit vrees voor binnenlandsche complicaties. De maarschalk zou zich, zonder zijn naas te omgeving en geneesheeren te hebben gewaarschuwd, plotseling naar zijn land goed te Solisowek hebben hegeven. DE TOESTAND IN CHINA. Het Japansche expeditieleger. Het kabinet hechte zijn goedkeuring aan een voorstel om 7000 reservisten van het expeditieleger Sjantoeng te evacuee- ren. Het incident van Tsinanfoe. Behalve de 7000 man, die de regeering besloot uit Sjantoeng terug te trekken, is zij voornemens, de Japansche troepen macht nog verder te verminderen, zoowel in Sjantoeng als in Mandsjoerije. Het-ka binet hechtte zijn goedkeuring aan een plan van den minister van Buitenlandsche Zaken wat betreft het gebeurde te Tsi nanfoe, dat bestaat in het eischen van verontschuldigingen, betaling van schat- deloosstellingen, bestraffing van de schul digen, en waarborgen voor de toekomst. De evacuatie door de 7000 Japansche reservisten van Sjantoeng zal 20 Juli be ginnen. HET SCHACHTT-PROCES. Zes doodvonnissen veranderd in gevangenisstraffen. 'Het centraal executief comité heeft de doodstraf, in het Schachty-proces uitge sproken over Matow, Bratanowsky, Bre- zowsky, Bojarsjinow, Kazarinow en Sjad- lun, veranderd in tien jaar gevangenis straf. Het comité heeft voorts de dood vonnissen, uitgesproken over vijf ande ren der beschuldigden, bevestigd. Deze vonnissen zijn reeds voltrokken. DE ANTWERPSCHE HAVENSTAKING GEëINDIGD. Heden hervatting van den arbeid. De staking der Antwerpsche havenar beiders is geëindigd. De arbeid zal hedenochtend worden her vat. "Een commissie onder presidium van den gouverneur van Antwerpen zal binnen veertien dagen bijeenkomen, om een voor- loopig accoord te treffen ter bepaling van het weekloon der havenarbeiders. De commissie, welke waarschijnlijk zal worden benoemd door den minister van arbeid, zal daarna beraadslagen over het heele complex der arbeidsvoorwaarden in de haven. DE OPSTAND IN MEXICO. Gevecht bi) Leon; 38 dooden. Gemeld wordt, dat 34 opstandelingen en 4 federale soldaten gedood zijn in een gevecht bij Leon met een bende, aan het hoofd waarvan, naar men zegt, een ka tholiek priester staat. De opstandelingen ontvoerden den fede ralen afgevaardigde Sandoval en z'n broe der, den burgemeester van Tacambaro, uit een reizigerstrein, bij Patzcuaro en hingen hen aan telegraafpalen op. den ondergang vin de.„Angamos" werd gered, tot- veertien gestegen Maandag zgn te Oslo vier perso nen, drie mannen en oen vrouw, aan de gevolgen van een drinkge'ag over leden. De afd. voor Statistiek van het Ministerie van Financiën te W ashling- ton, berekent- het aantal inwoners van de Vereenigde Staten op 118.364.000 zielen. Lady Heath, die onlangs naar Zuid Afrika is gevlogen in een licht model vliegtuig, neeft gisteren een nieuw hoogterecord op haar naam gevestigd; met een watervleigtuig van 30 paarde- kracht, wist zij n l. te Rochester een hoogte te bereiken van 13.400 voet. Bij het spoorwegongeluk bij Wei- mar, zijn volgens de laatste gegevens in totaal 29 personen gewond geraakt. In antwoord op een desbetreffende vraag heeft de minister van oorlog meegedeeld, dat do sterkte van de Brit- sche troepen in het Rijngebied, met uitzondering van een klein detachement in het Saardistrict ongeveer 6.000 be droeg op 1 Juli. Momenteel is ge n vermindering .in uitzicht gesteld. De toestand van den Italiaanschen staatsman Giolitti heeft j^'ch derma1 e verergerd, dat hem reeds de H. S. der Stervenden moesten worden toegediend Zijn zoon werd uit Parijs ontboden. Onbekenden hebben een bom geworpen naar den vertegenwoordiger van het ministerie van buitenl. zaken van Nanking te Charbin. Be gevolmach tigde van Nanking wilde juist in znu auto stijgen; door de explosie werdae wagen vermeld en de chauffeur kwam om LJ et leven. Gen. Zai bleef onga deerd. UIT ONZE INDIEN, RH3ÈERI^uSME3ED£ELir:G OVER DE NATIONAI T"~1SCHE BEWEGING. In de serie „Mededeslingen der Re geering over onderwerpen van alge meen belang" is een uiteenzetting van de b-eteekenis der verschillende na tionalistische organisaties verschenen waarvan de slotsom luidt: Het verloop van de nationalistische beweging en van de jeugdbeweging, welke haar voetsporen drukt, geeft voorshands geen reden tot ongerust heid, aldus besluit de regeering dit overzicht. Onder leiding van de Bandoen^sche intellectueelen heeft de P.N.I. zien op het politiek terrein een voorname plaats veroverd. Voorzooveel zn niet de krachten binnen eigen kader org- niseert, tracht zij verschillende anae» re vereenigingem in haar kielzog mee te voeren. De geestdrift van deze jeugdige academici boeit niet alleen de ouderen, maar bezielt in nog ster kere mate de jeugd met het bedriege- lijk ideaal van een zelfstandig „en onaf hankelijk Indonesië in een voor hen reeds zichtbaar verschiet. De propa ganda geschiedt stelselmatig naar een tevoren door de Indonesische Vereen, te 's-Gravenhage overwogen en samen gesteld plan. Heeft deze conjunctie van omstandigheden zonder twijf el reeds ha re bedenkelijke zjjde, hierbij komt nog dat deze ultra-nationalistische beweging zich a priori gesteld heeft op het standpunt dat zij aan het bestaand? staatkundig leven geen d e n cmt; wat er aan staatkundige orde bestaat wordt voorbijgezien en waar haar denkbeel den en idealen veld winnen ontstaat de neiging het staatsbestel den rug toe te keeren. Zij wordt geleid door, en trekt tot zich die jonge krachten inde Inlandsche maatschappij, wier norma le taak het zou zijn, in het kader der regeering, althans tezamen met haar, aan den opbouw van een nieuwe maat schappij samen te werken. Gelukkig staat hiertegenover de om standigheid dat in de bestaande ver- etenigingen en Qok daarbuiten brj di meer ervaren elementen o.a. het Inlandsch bestuur het gezond ver stand nog altijd een ernstig woord mee spreekt, zoodat zich op deze wijze als vanzelf een dam vormt tegen overijling en onberaden strevingen welke 'met nuchtere werkelijkheid geen reke ning houden. Dwang van de zijde der regeering kan stel dat die uitvoerbaar was in deze slechts schaden; door eigen er varing, teleurstelling en beter inzicht moet een ieder die zich van haar ai wendt, tot juiste bezinning komen. Voor het oogenblik kan en moet de regeering zich derhalve met betrok king tot deze beweging, bepalen tot ©en nauwlettend toezicht op het verloop daarvan; zij blijft echter paraat en be reid om haar naar bevind van om standigheden bij excessen: corrigee- rend, of bij inkeer: met behulpzame hand tegemoet te treden. DE HITTEGOLF IN AMERIKA. Reuter seint ons New York d.d heden: Er heerscht hier een verstikkende hitte. De temperatuur bedraagt 92 graden Fah renheit. Er zijn talrijke dooden en talrij ke gevallen van bezwijming komen voor. Een meisje te Chicago zakte plotseling weg in het asfalt, dat midden op de straat door de hitte vloeibaar was gewor den. KORTE BERICHTEN. Naar uii J-iiLagj u-bhi) geme.d wordt, is hek p-rsonen, d... u.i STADSNIEUWS. BEGRAFENIS PROF. VÜRTHEIM. Onder zeer groote belangstelling is hedenmiddag op de begraafplaats Rhijnhof ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van Plof. J. J. G. Vürt- iieiin, in leven hoogleeraar in de Grieksche taal- en letterkunde en de Grieksche Oudheid en oud-leeraar aan het Erasmiaansch Gymnasium te Rot terdam. Onder de aanwezigen merkten wij op jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, pre sident-curator en mr. Idenburg secre taris van Curatoren der Leidsche Uni versiteit; de rector-magnificus der Academie, prof. Wensinck; prof. Van Eijsinga als secretaris van den Acade- n.ischen Senaat en vrijwel alle hoog leeraren. Voorts de heeren W. E. Mees en W. J. J. Koster namens Curatoren en lectoren aan het Eramiaansch Gym nasium; het Collegium van het l.eidsch Studentencorps, de Vereen. van Vrouwelijke Studenten, de R.-K. Studentenvereniging St. Augustinus, de- Bond van Leidsche Studenten en vele anderen. Hoewel op verzoek van den overle dene op het graf niet zou worden ge sproken, hacl prof. Huisinga van de familie verlof gekregen om een enkel woord te spreken. Prof. Huisinga schil derde den overledene als iemand wiens leven vol moeilijkheden was. Ook in bet laatste stadium is hem dat leed niet gespaard gebleven. Vooral de laatste dagen was zijn lijden zeer zwaar. Hij was een man met een licht cDtvlambar gemoed wat maakte, dat ook daar vaak strijd was waar vrede had kunnen zijn Overigens was hij ook iemand vol liefde voor zijn vak en vol liefde voor zijn leerlingen aan wie hij het beste gaf wat hij geven kn. Wij komen morgen op deze plechtig heid terug. BRAND BIJ VROOM EN DREESMAN. Hedenmiddag brak is een der gebou wen van de firma Vroom en Dreesman aan de Aalmarkt alhier brand uit. Bij het ter perse gaan van dit nummer konden we nog geen berichten omtrent de oorzaak van den brand vernemen. De geheele omgeving van het gebouw was voor het verkeer afgezet, wat op dit drukke punt van het stadsverkeer wel storend werkte. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties). Volgens „Handelsbelangen" werden gedurende de maand Juni bij de gezamenlijke Griffies in Nederland 195 crediteurenlijsten gedeponeerd meteen totaal passief van f 3.924.637,40, waar van preferent f 1.220.824,75. Vanaf 1 Januari 1928 werden in to taal gedeponeerd 935 crediteurenlijs ten met een totaal passief van f 14.910.323,671/2, waarvan preferent f 3.183.007,31. Laatste Berichten. OPENLUCHTMEETING TE LEIDERDORP. Een heerlijke zonnige zomerdag! Een blauwe Italiaansche hemel, waar aan bijna geen wolkje te zien is! Een prachtig weiland, badend in zonne licht, zoodat lichtvonken schitteren op de bladeren der hoornen en het alles juicht ter eere Gods 1 En dan daarbij vroolijke jonge men- schen, die elkaar allen kennen, omdat ze allen een zijn in hun heilig ideaal, die Het leven hun geschonken Nog vol, nog rijk en schoon Nog met den glans omblonken Van jonkheids bloesemkroon, willen wijden aan Gods dienst en in oen lentetijd willen bouwen om Het Ideaal in harden strijd, met Gods hulp te bewaren! Zijn dat niet allen factoren die een openluchtmeeting, zooals hedenmid dag op het weiland „Doeshof" van den heer C. J. v. Egmond bij den Does- brug te Leiderdorp gehouden is, m o e- te 11 doen slagen? Zooals men weet was dit de tweede openluchtmeeting die georganiseerd werd door de Jongelings- en Meisjes- vereenigingen op Geref. grondslag te Hazerswoude, Koudekerk en Leider dorp. Wie er waren. Het spreekt alzoo vanzelf, dat het grootste gedeelte van de aanwezigen uit genoemde plaatsen waren opge komen, maar toch zager we ook ver schillende bekende gezichten uit Lei den en uit andere naburige plaatsen, die aangelokt door het mooie weer niet alleen, maar bovenal door het prachtige programma van de meeting, er met een fietstocht naar Leiderdorp voor over hadden. Reeds geruimen tijd voor het aan- vangsuur werd het in de omgeving van de Doesbrug al levendig. Met de aan de jeugd eigen vroolijke luidruchtigheid kwamen d - meeting- gangers aangefietst en zoo af en toe hoorde men het krachtig zingen van de Bondsliederen. Toen de meeting aanving merkten we onder de aanwezigen o.a. op: de Burgemeester van Leiderdorp, de heer K. Brug en Weth. G. A. de Bruyne, met nog enkele andere gemeente raadsleden van Leiderdorp. Ook Ds. Haspers van Koudekerk was onder de meetinggangers. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE ONDERGANG VAN DE „ITALIA" ROME, 11 Juli. V. D. In tegen spraak met de overlijdensberichten van Cecioni heeft Mevr. Cecioni van den commandant van de „Citta di Milano" een telegram van haar man ontvangen van den volgenden inhoud: „Heb vertrouwen. God beschermt ons. Goede gezondheid. Kussen. Na tale". OSLO, 11 Juli. V. D. Naar uit Kings- bay gemeld wordt, is de Russische ijsbreker „Krassin" het kamp van de Italia-bemanning tot op ongeveer 2 zeemijlen genaderd. Tengevolge van het dichte pakijs komt het schip evenwel niet verder en het zou gedwongen zijn de pogingen op te geven en naar de Hinlopenstraat terug te keeren om langs de Oostkust een nieuwe poging te wagen. Met zekerheid wordt aangenomen, dat nog 9lecht9 drie personen zich in het kamp bevinden. Een lid van de groep zou in een vraag van waanzin het kamp verlaten hebben. Het terugkeeren van het groote Zweedsche watervliegtuig „Upland" wordt hier beschouwd als een begin van het terugtrekken der Zweedsche hulpexpedities. De Zweden zouden alle hoop op de redding van de overige leden der be manning van de Italia hebben opgege ven. DE STERFGEVALLEN OP DE JEN SULINDE". BATAVIA, 11 Juli. Aneta-V. D. Aan boord van het s.s. Insulinde zijn, be halve de gisteren met name genoem de zes personen, ook nog overleden Mevr. Greuder en de^l8-jarige Mej. De Roo. Het laatste sterfgeval heeft zich Zaterdag voorgedaan. Op het oogen blik is alles wel aan boord. MIJNONGEVAL. LONDEN, 11 Juli. V. D. Door mijn- gas werden in de Pont Henry-mijn te Llanelly twee mijnwerkers gedood. Drie zijn ernstig en 20 andere mijn werkers zijn minder ernstig door het gas vergiftigd en moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. .5 EEN NIEUW PROCES. KOWNO, 11 Juli. V. D. Uit Moskou wordt gemeld, dat daar heden 'n pro ces begint tegen een aantal personen, die er van beschuldigd worden econo mische spionnage voor Zweedsche fir ma's te hebben gepleegd. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL PARIJS, 11 Juli. V. D. Een ernstig auto-ongeval heeft hij het dorp Kor- lazen nabij Quimper plaats gehad. Een auto sloeg over den kop en de 15 inzittenden kwamen onder het voertuig terecht. Alleen werden zwaar gewend. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 11 Juli. Veemarkt 272 vette kalveren, ie kw. 90100 ct.; 2e kw. 8090; 3e kw. 7080 ct. per K.G., levend gewicht. 62 nuchtere kal veren f 1017 p. st. 670 varkens, Holl. ie kw. 7879 ct.. enkele boven not. Holl. 2e kw. 7778 ct.; per K.G. slacht gewicht. Overzeesche en Gelderse he ie kw. 7879 ct., enkele boven not. 2e kw. 77:7S ct. per JLG. slachtgew. Vette varkens 75;77 ct. per K.G. slachtge wicht. WOERDEN, 11 Tuli. Kaasmarkt Aangevoerd 501 kaaspartijen, iekw. 4350, met Rgksmerk ie kw. 5154, 2e kw. 4550, zware 56. Handel matig. KATWIJK a. d. RIJN, 10 Juli. Vei- Èling Katwijk en Omstr. Due of York k. van 25 K.G. f1,401,80; idem rielingen p. k. van 25 K.G., f0,701; Peen per 100 bos f6,808,60. Aanvoer 1400 m. 25 K.G. gr. aard appelen; 350 m. 25 K.G. Drielingen; 9600 bos Peen. Telegraiiscli Weerbericht Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 11 Juli 1928, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 770.9 te Frankfort. L. B. 743.7 te Reyckjavik. Verw. tot den avond van 12 Juli; Zwakke tot matige, tijdelijk wellicht toenemende Z.W. tot Z. wind, meest licht- tot half bewolkt, droog weer be houdens kans op onweer, iets warmer Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur la aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 770. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Woensdag 11 Juli: 8.47 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 23.4 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL", 's Morgens 7 uur: 19.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 20 gr. C. 's Nam. 3 uur: 21 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 urn*: 21 gr. C. 's Middags 12 uur: 21 gr. C. 's Nam 3 uur: 22 gr. C. Wisse lnoteering en. (Amsterdam). Berlijn 59.23l/i Londen 12.071*/* New-York 2.48 Parijs - 9.70% Brussel 34.611/» Zurich 47.81 Praat? 7-35 Rome 1 13.01 Madrid40.91 Oslo66.39% Kopenhagen 66 421/» Stockholm 66.521/» Ween en 34.94»/»

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3