Martel li. thans onderstaatssecretaris v: n verkeerswezen, zal Belluzo aan economische zaken vervangen. Naar Belga uit Rome meldt ver klaart men daar dat het aftreden van sriaaf Volpi en prof. Fedele als minis ters van financiën en onderwijs een gevolg is van een beslissing van Mus solini. die een vurig voorstander is van „ministerieele rouleering1' ten ein de een zoo groot mogelijk aantal nieu we mannen te gewennen aan de ver antwoordelijkheid van het gezag. Acht fascistische afgevaardigden zullen onder de hooge leiding van den duce deze leerschool doorloopen. DE TOESTAND IN CHINA. Tsjang Hsoe-liang vormt een nieuw leger. Uit Moekden wordt gemeld, dat Tsjang Hsoe-liang begonnen is met het vormen van een leger van 50.000 man, die gebruikt zullen worden te gen de troepen van de regeering van Nanking. Bij dit leger bevinden zich ook vroegere Russische soldaten on der aanvoering van de generaals Sem- jonof Orlof en Merkyjof. De troepen zullen aangevoerd worden door gene raal Joean, één v. d. meest vertrouw de medewerkers van Tsjang Tso Lin. De situatie op den spoorweg Moek den—Tientsin is zeer ernstig. De Ja- pansche directie van dezen spoorweg heeft de beschermnig ervan versterkt. De eenzijdige verdragen. De regeering van Nanking heeft een ncta tot de vreemde mogendheden ge richt, waarin opnieuw de eisch wordt gesteld dat de eenzijdige verdragen zullen worden opgeheven. DE MOORD OP PROTOGEROF. Nog geen spoor der daders. Volgens een bericht uit Sofia is het onjuist, dat een der moordenaars van generaal Protogerof is gearresteerd. Men vermoedt, dat de daders van den aanslag onder de Macedoniërs zelf tc zoeken zijn, daar bekend is, dat in de laatste maanden meeningsverschil- len tusschen de leiders der revolution- naire Macedonische beweging beston den omtrent de in de toekomst te vol gen gedragslijn. Daar bij de Macedoniërs ieder ver raad onmiddellijk door wraak vXrdt gevolgd, is te verwachten, dat de po- l;tie niet veel aanwijzingen met be trekking tot dezen aanslag in handen ?a"i krijsen. DE STAKING TE ANTWERPEN. Hoop op een spoedig einde. Gisteren hebben zich weer een aan tal dokwerkers aangemeld; maar het aa;ita' werkwilligen blijft nog gering. De otficieele besprekingen worden voortgezet. Hedenmorgen kwamen af gevaardigden der syndycaten met den burgemeester en den gouverneur der provincie bijeen om de onderhandelin gen voort te zetten. Na afloop daarvan werd in leidende kringen de verzeke ring gegeven, dat de zaken spoedig 'n gunstige wending zouden nemen. Nader wordt gemeld: In een bijeenkomst van vakbonds leiders is besloten tot aanneming van het voorstel van den gouverneur der provincie Antwerpen, behelzend: le. De werklieden hervatten den ar beid onverwijld; 2e. De loonkwestie zal besproken en geregeld worden binnen 14 dagen. De vakbondsleiders zullen morgen in 14 vergaderingen de staking voor geëindigd verklaren. DE SCHIPBREUK VAN DE „ANGAMOS". Uit Lebu wordt gemeld, dat zes overlevenden van bet s.s. Angamos zijn gevonden. Tevens heeft men zes lijken van de verdronken opvarenden van het schip geborgen, die morgen met de grootst mogelijke eerbewijzen ter aarde be steld zullen worden. Naar algemeen wordt geloofd, zal het tengevolge van den hevigen storm niet mogelijk zijn nog meer overleven den te redden. GIOLITTI ZEER ERNSTIG ZIEK. Uit Milaan wordt aan de Telegraaf gemeld, dat de oud-premier Giolitti, een van Italië's meest bekende politi ci, ernstig ziek i9. Hij heeft een zeer onrustigen nacht doorgebracht. Specialisten uit Turijn zijn aan het ziekbed ontboden. Volgens nog niet bevestigd© berich ten zou de grijze staatsman reeds stervende zijn. DE MOORDENAAR HICKMAN. Het doodvonnis gehandhaafd. Het doodvonnis, over William Hick man uitgesproken, die de kleine Ma rion Parker vermoordde, is gehand haafd door het Supreme Court, het hoogste rechtscollege van Californië, bij hetwelk Hickman's advocaat in beroep was gegaan. De executie was oorspronkelijk op 27 April bepaald, maar hangende het beroep, was de voltrekking uitgesteld. Er is thans geen datum voor de exe cutie vastgesteld en het is mogelijk, dat Hickman's advocaat nieuwe po gingen zal doen om te bewijzen, dat zijn cliënt krankzinnig was en niet behoort te worden geëxecuteerd. HET NOODWEER. Bij het jongste noodweer, dat Po len beeft geteisterd, zijn niet minder dan 62 personen om het leven geko men, terwijl meer dan 700 huizen af gebrand of ingestort zijn. EEN DUBBELE MOORD. Een vreeselijke misdaad is Zondag gepleegd, te Dettum, district Wolffen- buttel bij Brunswijk. De eigenares van een hoeve en haar huishoudster werden, naar men ver moedt, door den stalknecht aangerand De man sloeg beide vrouwen den schedel in en verborg hun lijken in den stal onder het stroo. De vermoedelijke dader is nog niet gevonden. SPOORWEGONGELUK. Volgens een bericht uit Calcutta heeft op de lijn Howrah-Burdwan een spoorwegongeluk plaats gehad, waar bij 18 personen zijn gedood, terwijl er 8 ernstig en 24 licht gewond zijn. EEN HITTEGOLF. Het geheele gebied tusschen Chicago en New York wordt evenals West-Amerika door een hittegolf geteisterd. Te New York bereikte de temperatuur Zondagnamiddag den hoogsten stand van het jaar met 34 graden Celsius in de schaduw. Ook Chicago heeft zeer door de hitte te lijden. In beide steden zijn talrijke per sonen door een zonnesteek getroffen. Vol gens de tot nu toe ingekomen berichten zijn niet minder dan 47 doodsgevallen di rect of indirect het gevolg van de hitte. Drie personen vielen te New York dood op straat neer, nadat ze door een zonne steek waren getroffen. Veertien personen overleden later aan de gevolgen van een zonnesteek. Vele duizenden New Yorkers zochten Zondag koelte aan de kust. In het Westen der Vereenigde Staten bedroeg de temperatuur van 34 tot 40 graden Celsius. Hier zijn dertig personen tengevolge van de hitte overleden. In het midden-Westen woedt geen hitte tengevolge van den regen. Daar de regen wolken langzaam naar het Oosten trek ken, hoopt men, dat Chicago binnen 24 uur van de hitte bevrijd zal zijn. KORTE BERICHTEN. Uit Kaapstad word!; gemeld, dat de Arbeidspartii heeft besloten om den minister van Oorlog, Creswe.l, den mi nister van Arbeid, Boydell en vijf andere leden, die zich onlangs tegen den partijraad verzetten, uit ae partii te zetten. De bladen melden, dat bij Jiet strafgerechtshof te Boedapest thans of ficieel mededeeiing is bekomen, dat Oostenrijk de uitlevering van Be^aKun weigert. M. hazard van het bekende ban kiershuis Gebr. Lazard Co., te Pa rijs, is gisteren in den ouderdom van 6o jaar overleden. Lazard was ip. de internationale geldwereld een bekende persoonlijkheid. Onder groote belangstelling is gis teren te Londen opnieuw het proces Slater in behandeling genomen. De Britsche gedelegeerden voor de komende zitting van den Volken bond zullen zijn Sir Austen Chamber- lain, Cushendun, Sir Cecil Hurst, Sir E. Hilton Young, Dame Edith, Lyttel- ton en Duff Cooper. De Turksche min. van Buitenl. Za ken Tewfik Roosjdi Bey is naar Wee- nen vertrokken. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Zondagmorgen had er op het Jaag pad een botsing plaats tusschen twee motorrijwielen, met gevolg, dat de be stuurder die de aanrijding veroorzaakt had, tegen den grond werd geslagen en zich zeer ernstig bezeerde. Naar wij vernemen moet deze laat ste ook de schuld van de aanrijding zijn, aangezien hij in zcqt snelle vaart het andere motorrijwiel voorbij .wilde, rijden, bij welke gelegénhedd hij met zijn motor kwam te 'slippen in het grint. Beide motorrijwielen werden ern stig beschadigd. HAZERSWOUDE. Zondagmiddag werd de veehou der J. H. alhier door zyn wild ge worden stier aangevallen, waardoor hji aan zijn borst en een zijner beenen ern stig werd verwond, zoodat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Hulpvaardige handen slaagden er in, na groote moeite, het woeste dier in een schuur op te bergen. Naar men ons mededeelde, zal het feest van de Wilhelmina-vereen, alhier, op .5 September as. worden gehouden. NOORDWIJK AAM ZEE. Gistermorgen gebeurde alhier een ongeluk, wat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Mej. V. n.1. wilde uit de waarschijnlijk nog niet geheel stilstaan de tram stappen met het gevolg dat een harer voeten tusschen de treo plank geraakte, waardoor zij kwam te vallen, spoedig werd zij onder de tram vandaan fcehaald en met hevige pijnen bij P. binnen gedragen, alwaar spoe dig geneeskundige hulp aanwezig was. Tot nog toe konden geen ernstige kwets uren worden geconstateerd. RIJNSBURO. De voor korten tijd onbewoon baar verklaarde woningen aan den Hee- renweg alhier, zijn thans reeds ge sloopt. Hierdoor zal het mogelijk wor den dezen weg te verbreed--n emmer geschikt te maken voor het heden- claagsch verkeer. Le A.N.W.B., de K.N.A.C. en den Bond voor Bedrylsautjhouders in Ne derland, hebben het belang hiervan ook ingezien, en voor dit doel ieder een bijdrage van f 200,verstrekt Aan de Chr. Zangvereen. „E -cel sior" alhier, dir. de heer J. P. de Rook, is een zilveren medai.le uitgereikt, zijnde de eerste prijs in de vierde afd. van het concours te NoordVijK, waar aan de vereen, deelnam. Nu het de Diaconie der Ned. Hcrv. Gem. alhier, niet is gelukt een perceel' grond van de gemeente aan te koo- pen voor den bouw van een gemeen tezaal, is vcor hetzelfde doel een per ceel bouwgrond gekocht aan de-Brou- v» erstraat. Het welslagen van do in „Flora" te houden Vak- en Huisvlijttontoon- stelling is wel verzekerd. De prijzen en de uit tc 3»rven medail les zijn 'reeds aangekocht. De animo, om a?,n de tentoonstelling deel te nemen, blrjkt uit het groot aantal deel nemers. dat zich thans reeds heeft op gegeven. VOORSCHOTEN. Hedenmorgen had bij de N.V. Bloemen- en Blcembollenbedrijf v.h. Gebr. Eggink alhier, een ongeval plaats In het schaftuur had de 14-jarige H. de onvoorzichtigheid met een vier wielige kar spelender wijze wat op en neer te rjjden. Bii het afrijden van een hoogetpunt kon ü'2 jongen de wagen niet meer leiden, en reed met vaart tegen een boom aan. Hij bekwam een diepe 6nijwond in zijn vleesch en een ern stig kwetsuur aan z'n knie. Cr. Stoel, die onmiddellijk ter plaat se was, legde een voor!oopig verband, waarna de jongen met de auto N an den heer Eggink naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd werd. De heer Eggink had meermalen te gen dit „spelen" gewaarschuwd, maar. zcoals het meer gaat a's men jong is, men neemt daar geen acht op. Moge het gebeurde, anderen tot les zijn. ZOETER WOUDE. Omstreeks 5 uur gisterenmiddag vrerd alhier op den Hoogen Rijndijk een wielrijder aangetroffen, met een vrij .ernstige hoofdwond. Hij zat ver suft bij een boom, en zjjn rijwiel lag over het rijwielpad. Direct werd aan een aanrijding gedacht. De man kon daaromtrent weinig inlichtingen geven De veldwachter, die spoedig ver scheen, constateerde alras met wien hri te doen had. Het was de hem bekende R., een bloemenkoopman afkomstig uit Boskoop, die nogal eens veel aan Bachus offert. Ook nu scheen het ge val zoo te zijn geweest; de man geen meester zijnde over zijn stuur, is ge vallen met het gemelde gevolg. De veldwachter nam hem mede naar zijn woning, en nadat hij hem daar had verbonden en wat opgeknapt, koin hij zijn weg weesr vervolgen. De prijs der melk is alhier met 1 ct. per Liter verhoogd. Eierenveiling 9 Juli. Aangevoerd 4772 eieren. Prijzen kippeneieren 5,30 —6,10; eendeneieren f55,30; kriel- eieren f3,20. per roo st. Pluimvee: kippen f 1,051,85hanen f0,401,40; duiven f0,15* konijnen 32 ct—fi,8o. Alles per stuk. STADSNIEUWS. EEN SPOORWEGONGELUK, DAT GEEN ONGELUK WAS. Hedenmorgen te 1 min. over 9 werd in het Acad. Ziekenhuis alhier telefonisch de mededeeiing ontvangen van den Sta tionchef dat er een spoorwegongeluk bad plaats gehad. Oogenblikkelijk werd de transportcolonne in gereedheid gebracht en onder leiding van enkele doktoren, vergezeld van verpleegsters en met zich voerende 5 brancards en een groote hoe veelheid verplegingsartikelen, begaf men zich naar het station, waar alles overge laden werd in een gereedstaanden trein. Naderhand bleek, dat men hier niet te doen had met een spoorwegongeluk, maar slechts met een proefneming, ten einde te onderzoeken of de colonne voldoende mo biliteit bezit, hetgeen wel het geval bleek te zijn, omdat binnen 14 minuten na het telefoontje alles was ingeladen in den trein. In de stad verspreidde zich het gerucht, dat een ernstig spoorwegongeluk had plaats gehad, dat echter, zooals uit boven staande blijkt, gelukkig niet het geval is geweest. FAILLISSEMENTEN. ACADEMIE-NIEUWS. Geslaagd veer het cand. ex. rechts geleerdheid mej. A. G. H. Linders te Leiden, mej. J. Sannes te Den Haag en de heeren E. H. Karsten te Arnhem, F. P. J. van Horick en J. H. Hanni- voort te Leiden; Geslaagd voor het doet. ex. rechts geleerdheid mej. B. P. C. E. Keulen te Delft en de heeren G. J. W. Koole mans Beynen te Den Haag en C. Hout appel te Maastricht. Voor het doet. ex. geneeskunde de heeren J. J. Krijnen en Th. v. d. Stok te Leiden. Geslaagd voor het cand. ex. wis- en natuurkunde D, de heer J. A. van Dijk te Leiden en voor het cand. ex. wie en natuurkunde A. de heer N. ,C. Brinkman te Leiden. Geslaagd voor het cand. ex. theolo gie, de heer G. H. Moll vanCharante, Leiden. Geslaagd voor het aanvullend doet. ex. Indisch recht, Mr. J. van Schagh, Den Haag. Geslaagd vcor h t doet. ex. Indisch recht, de heeren K. E. Breslau, Sche-ve- ningen en C. v. d. Brandeler, Den Haag Geslaagd voor h t cand. ex. wis- en natuurkunde A, de heer L. Lips, Lei den. Geslaagd voor het cand. ex. rech ten, de lieer F. L. Driessea, Leiden, de heer P. v. d. Burg, Den Haag, mej. M. Verbeek, Den Haag, de hesr C. 0. Blauw, Leiden en mej. w. E. v. Bocho- ve, Oud-Beyerland. Opgegeven door van der Graaf en Go (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken: 6 Juli. Th. van Noort, kruidenier, Noordwrjk, Kerkstr. 41. R.C. Mr. F. J. A. Hyink. Cur. Mr. L. H. Rambonnet te 'Leiden. J. Kortenoever, reiziger te Oegst- geest, Dorpsstraat 58. R.C. Mr. A._ S. Rueb. Cur. Mr. M. J. van der Flier, Den Haag. G. F. Hoes, timmerman, LtKden, Vinkenstr. 2. R.C. Mr. F. J. A. Hyink Cur. Mr. E. J. M. H. Bolsius, Leiden. H. de Bruyn, rijwielhandelaar te Alphen a. d. Rijn, Do Ruyterstr. R.C. Mr. A. S. Rueb. Cur. Mr. D. P. S. Meerburg-, J^eiden. Opgeneven wegens gebrek aan actief 6 Juli. C. J. Schrama te Sassenheim. K. Vahrmeyer, Zoeterwoude. Laatste Berichten* BEZOEK VAN H.M. DE KONINGIN MOEDER AAN HET SANATORIUM BERG EN BOSCH TE APELDOORN. Men schrijft ons uit Apeldoorn d.d. 10 Juli: H.M. de Koningin-Moeder bracht giste ren een bezoek aan het Sanatorium Berg en Bosch te Apeldoorn. Te 11 uur reed de Koningin-Moeder, die per auto uit Soestdijk kwam, de met. eerepoorten en vlaggen feestelijk versier de hoofdtoegangsweg van het sanatorium op. Haar komst werd aangekondigd door volksliederen ilit de luidsprekers, die in alle afdeelingen van het sanatorium aan gebracht zijn. Aan den ingang van de groote ontspan ningszaal, die voor deze gelegenheid ver sierd was met groen en bloemen, werd H.M. en haar gevolg verwelkomd door den geneesheer-directeur, Dr. W. Bronk- horst, de Eerw. Priorin, den heer Serra- rens, voorz. en den heer van der Laan, secretaris van Herwonnen Levenskracht. Bij het binnentreden der zaal bood het dochtertje van Dr. Bronkhorst H.M. bloe men aan, terwijl één der patiënten den tekst van het welkomstlied overhandig de. Toen zongen de kinderen-patiëntjes uit volle borst H.M. een hartelijk welkom toe. Met eenige hartelijke woorden dankte de Koningin-Moeder voor deze vriende lijke attentie. Daarna ving de rondgang aan door de uitgestrekte inrichting, waarin thans 340 patiënten verpleegd worden. H.M. had uitdrukkelijk den wensch te kennen gegeven in alle paviljoens de bed legerige patiënten te bezoeken. Voor ieder had zij bloemen en versna peringen meegenomen, die zij persoonlijk aan de zieken ter hand stelde. Onvermoeid ging H.M. van afdeeling tot afdeeling, overal haar gaven uitdeelend met een vriendelijk belangstellend woordje. Met bijzondere interesse bezichtigde H. M. de werkplaatsen der mannelijke en vrouwelijke patiënten. Alles was hier in volle actie, zoodat H.M. een goeden in druk 'van den normalen gang der werk zaamheden kon krijgen. Ook de nazorgafdeelingen, in het bij zonder het merkwaardige aantrekkelijke hutten-kamp der mannen-nazorg, trokken de bijzondere aandacht van H.M. Na afloop van den rondgang, die ruim anderhalf uur duurde, boden eenige na zorg-patiënten H.M. een door de werk plaatsen, afdeeling boekbinderij, fraai ge bonden jaargang van het maandschrift „Zonnebloemen", het orgaan van Herwon nen Levenskracht, en Berg en Bosch, aan, benevens een mapje met de bekende bro chures over het Sanatorium en de werk plaatsen. H.M. toonde zich zeer erkente lijk voor deze gaven. Onder het aanbieden van eenige verver- schingen werden verschillende leden van het personeel van het sanatorium aan H. M. voorgesteld. Na een korte rust begaf H.M. zich we der naar haar auto. Alle ambulante pa tiënten en het geheele personeel hadden zich langs den feestelijk versierden hoofd weg geschaard, en juichten H.M. harte lijk toe, terwijl de auto langzaam voort reed. Het was een heerlijke feestdag voor Berg en Bosch die een onvergetelijken in druk maakte op allen, vooral door de talrijke bewijzen van bijzonder hartelijk medeleven met het wel en wee der pa tiënten, en het werken en streven van het sanatorium en de vereeniging Herwon nen Levenskracht. VRIJE UNIVERSITEIT. Op proefschrift promoveerde heden tot Doctor in de letteren en wijsbegeerte in het gebouw der Maatschappij voor den Werkenden stand te Amsterdam de heer Daniël Fokkinga, geboren te Edam. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienstj DE ZIEKTEGAVALLEN AAN BOORD VAN DE „INSULINDE". BATAVIA, 10 Juli (Aneta) De ziekte gevallen aan boord van de Insulinde gin gen gepaard met hevige keelontsteking. Vermoedelijk is de besmetting aan boord gebracht door een passagier, die te Tand jong Priok geëmbarqueerd is. De Insulin de heeft Aden aangedaan om de hoeveel heid serum aan te vullen. Behalve door den scheepsdokter is ook hulp verleend door een zich aan boord bevindend bur gerlijk geneesheer. Onder de overledenen zijn de luit. ter zee 2e kl. H. Th, Demoulin, mej. de Gorter, de heer E. F. T. L. Tan, de machinist van de Kon. Paketvaart Mij. de heer J. Ravenswaay, mevr. Ten Hope Horstkamp en de echtgenoote van den ad judant-onderofficier den heer van der Ven. De laatste twee zijn echter niet aan keelziekte overleden. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 9 Juli. De Eendracht. Bloemkool 1423, komkommers 4^—9, andijvie 13, sla 14, peen 812, al les per 100 stuks. Tomaten A 26—27, idem B 2425, idem C 2425, idem CC 1216, doppers 1719, peulen 2040, srijboonen 5060, heerenboonen 80 90. alles per 100 Kg. LEIDEN, 10 Juli. Vette varkens. Aangevoerd 305 stuks, w.o. 275 zwaar soort, 0.630.65 30 licht soort, 0.58 0.60, Handel vlug. HAZERSWOUDE, 9 Juli. Ei-ren. Aangevoerd 10419 stuks. Prijs: kippen eieren 56.50, eendeneieren 45.40, per 100 stuks. Pluimvee. Hanen 0.101. ROTTERDAM, 10 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 204 paarden, 24 veulens, 570 magere runderen, 560 vette rundg- ren, 474 nuchtere kalveren, 210 vette kalveren, 2040 schapen of lammeren, 88 biggen, 12 obkken of geiten, 124 graskalveren, 18 overloopers. Prijzen: vette koeien 5154, 4648, 3439; ossen 5051, 4548, 43; stie ren 45—47, 42 H, 38; kalveren 65—67 55—60, 42^—47^. Vet vee: melkkoeien 200405, kalf- koeien 200400, stieren 110540, pin ken 100150, vaarzen 170-225; werk paarden 200—315, slachtpaarden 100 165, bitten 125175, veulens 75120, fckkalveren 1828 biggen 812, over loopers 1627, slachtkalveren 816, biggen per week 1.301.60, graskalve ren 30—55. Overzicht: vette koeien tamelijke handel, zelfde prijzen van gisteren; stieren luie handel, prijzen van vori ge week konden moeilijk bedongen worden; kalveren zeer langzame han del, net prijshoudend; melk- en kalf- koeien stille handel nauwelijks prijs houdend; paarden handel kalm, prij zen stationair; fokkalveren flauwe handel, onveranderde prijzen; biggen weinig handel, oude prijzen; overloo pers weinig handel, zelfde prijzen; graskalveren weinig handel, onveran derde prijzen. BODEGRAVEN, 10 Juli. Kaasmarkt Aangevoerd 472 partijen Goudsche kaas, w.o. 448 met rijksmerk, zijnde 21.213 stuks, wegende 169.704 Kg. Prijs met rijksmerk le soort 5154, 2e srt. 4549, zwaardere tot 57, zonder rijks merk 4450. Handel matig. PURMEREND, 10 Juli. Veemarkt, per Kg. (matig); 190 melk- en gelde- koeien, 125350 (matig); 32 stieren; 25 paarden, 100200 (stug); 78 vette kalveren, 11.20 (vlug); 288 nuchtere kalveren, v. d. slachterij, 935, v. d. fokkerij 1029 (matig); 727 vette var kens, v. d. slachterij 60—67, v. d. zoute- rij 6068 (vlug); 39 magerevarkens, 2436 (vlug); 151 biggen, 1218 (vlug) 303 schapen, 2536 (matig); 502 lam meren, 16—20, 17 bokken. Telegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 10 Juli 1928, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 771.0 te Rennes. L. B. 747.4 te Reikjavik. Verw. tot den avond van 11 Juli: Zwakke tot matige, later wellicht toenemende Z.W. tot Z. wind, licht tot half bewolkt, droog weer. behoudens kans op onweer, warmer overdag. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 755. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Dinsdag 10 Juli: 9.47 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 20.6 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL", 's Morgens 7 uur 19.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 20 gr. C. 's Nam. 3 uur: 20.5 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK. 's Morgens 7 uur: 21.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 21 gr. C. s Nam. 3 uur: 215 gr. C Wisselnoteeriageo. (Amsterdam). Berlijn59.247» Londen 12.08*/» New-York2.48 Parijs 9.72*/, Brussel34JS3 Zurich 1 4753 Praag 7.35*/, Rome 13.02 Madrid40.93 Oslo66.39 Kopenhagen 66.43*/» Stockholm 66.53*/» Ween en 34.94

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3