SPLINTER UITVERKOOP DAG-AGENDA. Voorschoten. Dinsdag 10 Juli, 's av. acht uur. Ambachtshuis: W. C. La- niain voor de Geref. Gem. Leiderdorp. Woensdag 11 Juli. Land goed „Doeshof", Doesbrug. Openlucht meeting v. d. J. V. en M. V. op G. G. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Juli a.s. waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9. Telef. 807. reclame. 2. Chor aus den Oratorium „Die Schöpfung", Jos. Haydn. 3. La Cêne, P. Gilson. Pauze. 4. Fantasie Faust, Ch. Gounod. 5. Violetta-Polka, Joh. Strauss. 6. „Glücklich ist, wer vergisst", Ma zurka, Joh. Strauss. 7. „Münchner Kindl", Walzer, Karl. Kom zak. 8. König Mydas", Ouverture, R. Ei- lenberg. 9. Marche Sportive, F. Popij. RECTIFICATIE. In ons bericht van gisteravond omtrent de Tent-evangelisatie der Geref. Kerk al hier, is een onjuistheid ingeslopen, die wij herstellen moeten. Niet de heer Bergenia, theol. cand., heeft Zondagavond het woord gevoerd, doch Dr. J. G. van Es. Voorts zijn mede in de gehouden sa menkomsten, dus ook in die van Zon dagavond. door het Evangelisatie-zang- koor, onder leiding /an de heeren A. van Kapel en J. Zandbergen, verschillende voor dit doel ingestudeerde liederen ge zongen. EEN HAAN, EEN HONDJE EN EEN JUFFROUW. „Hoe n mensch toch al niet an een ongeluk kan komme", zuchtte juf frouw Pieterse, en zoo is het, mijne lezers. Het volgende zal u bewijzen, dat de factoren, die tot een ongeluk mede werken, dikwijls zeer vreemdsoortig zijn. Mej. G. d. L.. 25 jaar oud, vergezeld van een hondje, zou vanmorgen uit het kippenhok van haar ouders, die in de Kanaalstraat wonen, een versch eitje halen. Iedereen weet, dat dit een bij het ontbijt niet te versmaden versnape ring is. Wat wil nu het geval? De haan, de baas van het kippen hok, was blijkbaar niet goed uitgesla pen of had ruzie met zijn harem ge had, - in elk geval, hij was boos en vloog de juffrouw aan. Wie zal zeggen, wat er intusschen in de dierenziel van het hondje is om gegaan, maar dit is zeker, dat het zich solidair verklaarde met den haan en op zijn beurt de juffrouw begon toe te takelen, zoo erg, zoo erg, dat Dr. Jocobi van den E. H. D. er bij ko men moest en de juffrouw in het Ac. ziekenhuis moest verbonden worden. Gisteravond is de 30-jarige ver pleegster J. M. G. van het Diaconessen huis, komende uit de Maarsmansteeg en rijdende per rijwiel in verboden richting naar de Vischbrug tegen een auto opgereden, die bestuurd werd door L. Met een hoofdwonde en een schaaf wonde aan de knie is ze door den E. H. D. naar het Diaconessenhuis ge bracht. BINNENLAND. GEMEENTELIJKE INDEELING VAN ZUIDERZEEGEBIED. Gisteren is afgekondigd het Staatsblad no. 185. Wet van den 24sten Mei 1928, tot gemeentelijke indeeling van Zuiderzeege bied. EEN BELGISCH CREMATORIUM OP NEDERLANDSCHEN GROND? De Maasbode-correspondent te Breda meldt: Naar we vernemen, worden van Belgi sche zijde pogingen aangewend om te ko men tot de oprichting van een cremato rium te Putte, in Nederland, vlak bij de Brabantsch—Belgische grens. Zooals men weet heeft de Belgische kamer een voor stel, om lijkverbranding daar te lande toe te laten, verworpen. EXAMEN RADIOTELEGRAFIST. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat in de maand Aug. e.k. en, voor ■zooveel noodig, in aan sluiting daarop, ook in de daarop vol gende maand, een examen zal worden ge houden voor het verkrijgen van certifi caten voor radio-telegrafist eerste of twee de klasse. Verzoeken om te worden toegelaten tot dit examen, dat voor ieder is opengesteld, voor eiken candidaat in ten hoogste 2 niet achtereenvolgende dagen afloopt en waarbij de Nederlandscbe taal zal worden gebezigd, moeten vóór 11 Augustus a.s. tot den directeur-generaal, voornoemd, worden gericht, onder nauwkeurige op gave van naam, voornamen in woon plaats en met overlegging van een geze gelde geboorte-akte. De betrekkelijke brie ven moeten behoorlijk gefrankeerd zijn. EXAMEN SURNUMERAIR DIRECTE BELASTINGEN VITC. Op 18 September 192S en volgende da gen zal te "s-Gravenhage worden afgeno men het examen voor surnumerair der di recte belastingen, invoerrechten en ac cijnzen, bedoeld bij art. 204 van het Arab- tenarenbesluit Belastingdienst, waaraan kunnen deelnemen zij, die als candidaat voor het ambt surnumerair zijn aange wezen. De verzoekschriften om toelating tot dit examen moeten vóór 25 Juli 1928 bij het Departement van Financiën zijn ingeko men, vergezeld van een bewijs, dat de candidaat Nederlander is. DE ZIEKTEGEVALLEN OP DE „INSULINDE". Omtrent de ziektegevallen aan boord van het s.s. Insulinde van den Rotterdam- schen Lloyd verneemt V. D. nog, dat de acht personen, die omgekomen zijn, be- hooren tot de passagiers. RIJKSWEG HAAGSCHE SCHOUW NAAR DE N.-H. GRENS. Thans is een wetsontwerp ingediend tot verklaring van het algemeen nut der ont eigening van perceelen enz;, noodig voor verbetering van den Rijksweg van de Haagsche Schouw naar de Noord Holland- sche grens ter weerszijden van de brug over dé Hillegommerbeek te Hillegom en voor verbetering van die brug. Krachtens de wet van 30 December 1927 is deze brug overgedragen in beheer en onderhoud aan het Rijk. Zooals toen werd medegedeeld, lag bet in bet voornemen, deze brug door één van ongeveer 17 M. breedte te ver vangen. In aansluiting daarop zullen ver beteringen aan den Rijksweg worden aan gebracht. ZUIDERZEEWERKEN EN 's LANDS VERDEDIGING. In de Mem. van Antwoord op bet Voorl. Verslag (a.b. 28 Juni j.l.) over het wets ontwerp tot wijziging van de wet van den 14den Juni 1918, tot afsluiting en droog making van de Zuiderzee wordt medege deeld, dat er tusschen de exploitatie van de drooggemaakte Wieringermeer en de belangen van de landsverdediging gee nerlei verband bestaat, zoodat er geen aanleiding aanwezig is om bij de uitwer king van de plannen ter zake met de eischen van de landsverdediging rekening te houden. GELUKSTELEGRAMMEN. Het Nederlandsch Jeugdleiders Instituut dat o.a. belast is met de verdeeling van de opbrengst der Geluktelegrammen on der de daarvoor in aanmerking komende Jeugdvereenigingen, spreekt de hoop uit dat ieder, die meent niet te mogen achter blijven bij het sturen van gelukwenschen aan de Koningin-Moeder op 2 Aug. a.s., baar 70ste verjaardag, hiertoe gebruik zal maken van „Geluktelegrammen" terwille van het goede doel, dat met deze tele grammen wordt nagestreefd, daar het toch bekend is dat o.a. alle groote lande lijke Jeugdverëenigingen van onderschei den richtingen in de opbrengst deelen. LUCHTVAART. DE SCHIPBREUK VAN DE ITALIA. Ceccioni niet dood. Een Stefani-telegram uit Rome, ver klaart het bericht, als zou Ceccioni, de chef-mecanicien van de „Italia", over leden zijn, voor onjuist. De „Braganza" op weg. De „Braganza" is gisternacht Noord waarts vertrokken, de kapitein van het schip hpopt in den loop dezer maand tot de Viglieri-groep door te dringen. De „Hobby" vertrok gisterochtend onder leiding van Larsen v.oor een expeditie tusschen het eiland-Amster dam -en Groenland en zal over een dag of acht terugkeeren. De vlieger Bobouchkine bereidt een vlucht voor naar Kaap Leigh Smith. Op het Zweedsche ministerie van oor log is'liet volgende telegram van kapi tein Thornberg ontvangen: „De qsbre ker Krassin bevindt zich op 2j (grj minuten afstand van de groep Vigiie- ri. Alles wek Thornberg.' De Duitsoher Dr. Villinger, secre taris van de Poolexpeditie Nansen Eckner, die op doorreis hier vertoeft, heeft in een persgesprek gezegd: „Ik heb in 1913 persoonlijk deelge nomen aan de hulpeKpeditie voor de Duitschers Schroeder en Stranz tus schen het eiland Foyn en Noord-Oost- land. Uit de toen opgedane ervaring leid ik af dat de ijsbreker Krassin niets kan uitrichten in het kruiende drijfrjs en cr geen enkele kilometer in zalkunnen doordringen". EEN NIEUWE VLUCHT OVER DEN OCEAAN. Kapitein Cesare Sapelli, een Itali- aansch vlieger, staat op het punt 0111 van het Rooseveltvliegveld bij New- York op te stijgen, voor een vlucht over den Oceaan naar Rome. Zijn vlieg tuig, een Bellanca, heeft genoeg benzi ne ingenomeiij om langs de Noorde lijke route die ook door Lindbergh, Byrd en Chamberlin gevolgd is, over te steken en dan naar de Italiaansche hoofdstad te vliegen. Daar de weers omstandigheden op het oogenblik gun stig zijn en het ongeveer volle maan is, kan men het vertrek ieder oogen blik verwachten. OCEAANVLIEGERS TE BOSTON INGEHAALD. Mej. Earhart en Stultz, die den AV lantischen Oceaan per vliegtuig zijn overgestoken zijn gisteren te Boston de geboorteplaats van mej. Earhart uit New-York per vliegtuig aangek .men. Drieduizend mn;chen nebv.en ea to gejuicht. MAJOOR DE BERNARDI IN DE HOOFDSTAD. Gisteren vertoefde in de hoofdstad de bekende Italiaansche vlieger majoor Mario de Bernardi, die wijd en zijd be kend is als „de snelste man tér we reld". Hij toch was het, die eenigj maanden geleden het wereldsnelheids record voor watervliegtuigen - gebracht heeft op 512.775 K.M. per uur. Maj. de Bernardi is gisteren van Engeland gekomen, waar hij te London de groo te militaire viiegdeinohstraties heeft bij gewoond. Het doel van zijn bezoek aan Amsterdam, gold de Fokkerfabrieken, met welkrr producten hij op zeer goe den voet staat. Zoodat hij, toen men hem verzocht om op Schiphol eens een proefvlucht met een sinds kort ge bouwd Fokkervliegtuig te maken, hij daartoe onmiddellijk bereid was. -Deze proefvlucht heeft gistermiddag onder ongunstige weersomstandigheden —.ge stadige regen en nevel plaatsge had. Het toestel, dat gebruikt werd, was er een van liet type Fokker C. V.D. Dit geheel grijs geschilderde vlieg tuig is een z.g. anderhalfdekker, voor zien van een Jupiter-motor van 460 P.K. Het biedt plaats aan twee per sonen en is bijzonder geschikt voor postvervoer. De Fokker CV. is in Italië niet on bekend. Dit type wordt n.1. in het land van Mussolini in Licensie gebouwd. Het draagt daar den naam van Ro. 1. Een escadrille van deze vliegtuigen is onlangs onder commando van maj. Bi- tossi van Rome naar Mogadiscio in So- maliland gevlogen. Het Was toen vootr de eerste maal dat. Italiaansche vlieg tuigen over zulk een lang traject de f)laats hunner bestemming door de ucht bereikten. De proefvlucht boven Schiphol. Spoedig was de kleine Fokker met hulp van een vrachtauto uit de groote loods naar buiten gereden en even later nam majoor de Bernardi, die zich in een geleende 1 es-ren vliegjas ge stoken had, van een formaat, waar zijn kleine Huur wel tweemaal in kon, in den stuurstoel plaats. Bij den heer Ir. Van der Maas van den Rijksstudie dienst voor de Luchtvaart berustte de taak om de snelheid te meten, weshal ve hij met zijn instrumenten de plaats achter den kwieken Italiaan innam. Voor de Fokkerfabrieken was de heer Smits op het terrein aanwezig. Ofschoon het in verband met de ve? ligheid voorschrift is, dat een vlieg tuig met zijn kop tegen den wind in start, bleek de Italiaan daar vmaling aan te hebben". Terwijl de vrij sterke wind dwars tegen de flanken van het vliegtuig blies, trok de op volle toe ren razende motor het toestel reeds na enkele seconden van den grond. Een minuut later was het boven de boo- menrijen in de nevelen verdwenen. Het officieele gedeelte van 'de vlucht moest plaats vinden boven de snel- heidsbaan, d.i. een denkbeeldig vier kant, waarvan de zijden zes kilometer zrjn. Elke zijde moest worden afgevlo gen. Het zicht was -echter zóó slecht vanwege de dichte regensluiers, dat van de demonstratie voor'-de enkele „aardsche" toeschouwers weinig te be speuren viel. Toen de Fokker na ziiu taak volbracht te hebben, vlot landde •en naar de startplaats terugreed, en majoor de Bernardi alsmede zijn pas sagier met voldanegezichten uit het toestel klauterden, werd van de ge legenheid gebruik gemaakt om den Italiaan naar zijn indrukken te vragen. ,,'t Is een zeer goede machine", zei- de hij, „die in de Tucht heel stabiel is. Ze is zeer gemakkelijk in de hand; ik kan wel zeggen dat zé bijna vanzelf vliegt. Trouwens, ik ben met dit type bekend. Ook de snelheidsbaan vind ik zeer goed gekozen". Inmiddels had Ir. Van der Maas in het kantoortje van de Fokkerloods zijn gegevens uitgewerkt: Hij deelde ons me de, dat de gemiddelde snelheid bij deze proefvlucht 221 kilometer had bedragen; een alleszins bevredigend re sultaat Per auto begaf het gezelschap zich vervolgens naar de stad. Vandaag ver trok majoor de Bernardi naar Parijs GEMENGD NIEUWS. Brand in het s.s. „Poseidon", Gister middag is brand uitgebroken in het s.s. Poseidon" van de K.N.S.M., dat ter repa ratie in dok IV van de Ned. Droogdok- Maatschappij ligt. Bij het lasschen is een gloeiende nagel in het voorruim geval len, waar een hoeveelheid oude olie vlam vatte. Aanvankelijk liet de brand, door dat de vlammen fel oplaaiden, zich ern stig aanzien. Het personeel van de Droog dok Maatschappij tastte échter onmiddel lijk met twee slangen het vuur aan en werd ondertusscheh spoedig bijgestaan door de Amsterdamsche brandweer, die met eenige motorspuitén ter plaatse ver scheen. Binnen een half uur was de ge- heele brand, die in het ruim sporen van geblakerd ijzer achterliet, gebluscht. Brand aan boord van de „Alkmaar". Men meldt uit Amsterdam d.d. gisteren: Vanavond ruim 8 uur is' de brandweer gealarmeerd voor een brand in het stoom schip Alkmaar van de Kon. Ned. Stoom boot Mij., dat aan de Surinamekade lag. De brand bleek te woeden in het logies van den stoker en het mindere personeel in het achterschip. Een stoker, die zich langs de tunnel in het diepste van het schip van de stookruimte naar het logies begaf, kon door rook en hitte zijn weg niet vervolgen en heeft zoo den brand ontdekt. Met twee stralen op een op den wal ge stationeerde motorspuit van de brand weer was het vuur spoedig gebluscht. 't Logies, bestaande uit een aantal hutten, is uitgebrand, en ook een aantal reiszak ken van het personeel, dat in dit logies gehuisvest was, is in vlammen opgegaan. RECLAME OPMERKELIJK, dat men NU reeds overtuigd raakt, dat „DE CENTRALE" Haarlemmerstraat 74 op 't gebied van zoölleder, gummihakken en zolen enz. enz. het voordeoligst is. Kind verbrand. Te Eindhoven is het 2-jarig kindje van den heer v. d. M., te Groote Berg, te dicht bij de kachel geko men, zoodat de kleertjes vlam vatten. De kleine is aan de gevolgen overleden. Lijk opgevischt. Het lijk van den 21- jarigen v. E., die Donderdagavond j.l. te Tiel in de Waal verdronk, is gistermid dag nabij de aanlègplaats van de veerpont opgevischt. De politie heeft het lijk ter schouwing per brancard naar het politie bureau overgebracht. Met het oog in een spijker geloopen. Te St. Jansteen liep een dochtertje van den heer A. van Geijt met een oog tegen een spijker. De kleine werd dermate aan het oog verwond, dat opname in een kli niek te Breda noodig was. Branden. Gisterochtend omstreeks 5 uur is in de kistenmakerij van de houtza gerij der firma Kramer en Smits aan de Ezelsveldlaan te Delft een ernstige brand uitgebroken. De politiebrandweer doofde het vuur met 2 stralen-op de motorspuit. De werkplaats brandde geheel uit. De aangrenzende gebouwen en de enorme houtstapels, die_ aanvankelijk gevaar lie pen, bleven voor het vu\ir gespaard. De oorzaak van den brand is niet be kend. Verzekering dekt de schade. Te Heiligerlee is Zondagmiddag de wo ning van P. Drenth tot den grond toe af gebrand. Alles was verzekerd. Ongeluk. Op het werk van den sluis bouw te Schore (Z.B.) is de werkman P., toen een lorrie omkantelde door een daarop liggend heiblok van 400 K.G. ge troffen. De man is zwaar gekwetst naar zijn woning vervoerd. Onvoorzichtig. Te Schore had een vrouw de onvoorzichtigheid met een speld in een ledige huls van een flobertpatroon te krabben. De nog in de huls aanwezige stof kwam tot ontploffing en de vrouw werd vrij ernstig in het gelaat gewond. Na zoovele jaren. Hoewel de wereld oorlog al reeds jaren achter den rug is, werd gisteren, volgens de Britsche radio- kuststations, toch nog op 49 gr. 42 min. N.Br. en 2 gr. 36 min. W.L. een groote drijvende mijn waargenomen. Aangehouden. r— De Bossche politie heeft den werkloozen sigarenmaker J. be trapt toen hij inbrak in de directiekeet bij het nieuwe Fratershuis te 's-Hertogen- bosch. De man heeft nog verschillende andere inbraken hekend, o.a. een in de R.K. school op den Gelderschen Dam, al waar hij de missiebusjes ledigde en een- rijwiel ontvreemdde, dat hij te Helmond verkocht (ook de heler is opgespoord) en een bij den heer van Rooy aan de Park- laan, waar hij zich te goed deed aan brood, melk aardbeien en sigaretten en een bedrag aan geld stal. Diefstal. In het gemeentebad te Nij megen is ten nadeele van een bezoeker, den heer B. W., een portemonnaie ont vreemd inhoudende twee bankbiljetten van 10 en nóg eenig ander geld. Het fouilleeren van de bezoekers leverde geen resultaat op. Een oud kanon uit elkaar gesprongen. Door het uit elkaar springen van een met kruit geladen oud kanon tijdens het Zondagavond te Oude Pekela afgestoken vuurwerk, is de arbeider B. Schrik, die circa 50 meter van het kanon als toe schouwer verwijderd stond, zoo ernstig in den buik verwond; dat men voor zijn le ven vreest De ongelukkige is in het R.K. Zieken huis te Winschoten opgenomen. Doodelijk ongeluk. In de Rijswijk- sche straat te 's-Gravenhage, js gisteren avond de 25-jarige A, H., wonende in die straat no. 320, bekneld geraakt tusschen een muur en een achteruitrijienden auto. De man had een verbrijzelden schedel en was spoedig na het ongeluk overleden. De vrachtauto, die uit een garage ge reden werd, werd bestuurd door P. H., een broeder van den getroffene. Het lijk is naar het ziekenhui? overge bracht. Zwendel. De hoofdcommissaris van politie te Rotterdam waarschuwt tegen de practijken der Vereenigde Incasso-bu- reaux aldaar. Deze inrichting, die haar klanten voornamelijk in de provincie werft, belast zich met het incasseeren van kwade posten tegen 15 pet. a 20 pet. provisie. Zij zoeken van de menschen, die hen hun zaken toevertrouwen, een volle dige volmacht te verkrijgen en de gein- casseerde gelden worden slechts afgedra gen nadat de rechthebbende van te voren verklaard heeft, dat hij accoord gaat met de betaling, In vele gevallen liepen de kosten zoo hoog, dat niets ter uitbetaling overbleef of nog moe9t worden bijbetaald. BUITENLAND. HET ANTI-OORLOGSPACT. De Kellogg-voorstellen. In het Lagerhuis heeft Chamberlain gisteren op een vraag van een afge vaardigde of* de regeering voornemens is het anti-oorlogspact van Kellogg te teekenen, geantwoord: „Wij doen ons best om zoo spoedig mogelijk antwoord te geven op de laatste nota van Kei log, maar de regeering moet voorzichtig zijn als het er op aankomt nieuwe verbintenissen aan te gaan, zonder de oude te breken. Naar Reuter meldt schijnt de ver- Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 340.9 M. (Na 6 uur n.m. 1870 M.) K. R. O. 6.00 Dinier-muziek. 7.30 Cursus Kerklatijn. 8.00 Concertavond 10.00 Persberichten van Vaz Dias. HILVERSUM, 1071 M. A. V. II. O. 5.30 Vooravond-Concert door hetOn> roep-orkest o.i.v. Nico Treep. 6.00 Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 7.15 Lezing door G. li. Meuleman. Onderw.„Eenparige zaadbloo men". 7.45 Politieberichten. 8.00 Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 8.00 Concert door de Kon. Mil. Kapel In de pauze: Emma Morel, de clamatie. 10.15 Persberichten van Vaz Daas. Daarna muziek. KöNIÜSWUSTERH., 1250 M. 9.20 Concert. Daarna laatste berichten. LAN GEN BEUG, 469 M. 6.20 Muziek. 8.35. Sprekers en Werag Orkest. Daarna nieuwsberichten. DAVENTRY, 1604 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Tijdsein van Greenwich. Weer bericht. Eerste algem. nieuwsber. 7.05 Muziek. 7.35 De grondslagen der muziek. 8.05 Concert. 9.20 Weerbericht. Tweede algemeen nieuwsbericht. 9.50 Berichten aan zeevarenden. 10.05 Muziek. 10.59 Muziek. PAlÜJS, (Radio), 1750 M. 5.05 Koersen en inlichtingen. 8.20 Landbouw berichten. 8.35 Koersen en mededeelingen. 9.05 Concert. Tijdens de pauzes: Persber. traging der onderteekening van het anti-oorlogspact geheel te zijn toe te schrijven aan het feit, dat de nieuwe preambule weliswaar het pact in ver scheidene opzichten versterkt, maar toch zekere mogelijkheden in het on zekere laat. Het is van de grootste be- teekenis het over deze punten eens te worden voor de onderteekening. HET WONINGBOUWVOORSTEL. Een hachelijk oogenblik voor de regeering. Ondanks het niet-politieke karakter van het woningbouwvoorstel is het slechts aan het tijdig ingrijpen van den Franschen kamerpresident Bois- son te danken, dat niet aan den voor avond van de parlementaire vacant ie toch nog een minister-crisis is uitge- gebroken. Daar de Kamer zich Zaterdagavond om zes uur nog niet met de behande ling van het wetsvoorstel kon bezig houden, omdat de senaat met de be handeling niet gereed was, stelde de minister van arbeid voor een nieuwe zitting teg entien uur bijeen ts laten komen. De communisten, socialisten en ra dicalen verzetten zich hier sterk te gen, daar zij meenden, dat hun tijd moest worden gelaten de door den se naat aangebrachte wijzigingen te be- studeeren; een tegenvoorstel werd ge daan, om op Dinsdag weer bijeen te komen. Ondanks het feit, dat Tardieu daar op in naam van het geheele kabinet, üe kwestie van vertrouwen stelde, lie ten de radicaal-socialisten zien, door het uitgeven van blauwe stembriefjes, dat zij tegen de regeering zouden stemmen. Bouisson, zich bewust van het ge vaar, dat de regeering liep, liet 't niet tct een stemming komen, doch be paalde, met toestemnjjng van den mi nister van arbeid en van de Kamer, dat men weer gisteren bijeen zou ko men. Intusschen was ook Poincaré ver schenen, die het voorstel van den ka merpresident ondersteunde. JUSTITIE-SCHANDAAL TE PARIJS. Advocaten, boden en griffier omgekocht. in het paleis van justitie te Parijs is men een omkoopingsaffaire op het spoor gekomen, waarbij acht advoca ten, drie boden en een griffier betrok ken zijn. Men beeft vastgesteld, dat de door het tribunaal van de Seine uitgespro ken echtscheidingen van rijke Ameri kanen en Amerikaanschen door incor recte betalingen beïnvloed zijn. Al deze echtscheidingsprocessen werden voor dezelfde kamer behan deld, welker griffier en advoccaten zich hadden gespecialiseerd in echt scheidingszaken. De grffier is van zijn functie onthe ven, terwijl men verwacht, dat een deel van de betrokken advocaten door de orde van advocaten zal worden ge royeerd. TWEE MINISTERS AFGETREDEN. Financiën en onderwijs. Uit Rome wordt gemeld, dat Graaf Volpi, minister van financiën, en Fe- dele, minister van onderwijs, zijn af getreden. De koning heeft zijn goedkeuring ge hecht aan de benoeming, door Musso lini, van senator Moconi tot minister van financiën en Belluzo, thans mi nister voor economische aangelegen- beden, tot minister van onderwijs.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2