Op de gehouden veiling door not. utzrte s van de perceelen voorden eer v. Leeuwen aan de Zuidka- .e, zijn deze in bod gebracht als volgt Le landerijen op f31.200,woning, stalling en erf op f9.600, Op 12 Juli, des n.m. van 2—8 uur zal er in het gebouw „Salvatori" een tentoonstelling gehouden worden van k'eedingstukken vervaardigd door de Meisjesvereen. „Tabitha". KOUDEKERK. Alhier had een ongeval - plaats, dat wonder boven wonder gosd is afgeloo- pen. Een wielrijder, komende uit de richting Alphen en gaande in do rich ting Leiden, hield zich vast aan een vrachtauto. Toen van de ander©e zijde de autobus N.A.L. kwam aanrijden, kwam hij met de trapper der fiets te gen een* steen-en rand_ van een lags dien weg gelegen trottoirband aan. Hij lew am te vallen en bleef ©enigen tijd langs den weg liggen. Bij onderzoek bleek, dat hij zich nogal ernstig aan zrjin beenen had bezeerd. Zijn rijwiel wa-s door deze aanrijding geheel onberijd baar. Later is hij naar woonplaats ve* vcerd. NIEUWVEEN. De officier van justitie is van het vrijsprekend vonnis van J. V. al hier in hooger beroep gegaan bij het Hof te Den Haag. Onze spuit werd ter hulp geroe pen bij den brand bij Van Poel te Zevenhoven, waar weer blijk werd ge geven dat alles spoedig tot bl'ussching kon dienen. OEGSTGEEST. Gisteren hadden alhier een twee tal aanrijdingen plaats, waarvan een van e nstigen aard. Een wielrijder, ge zeten op een racefiets kwam de Deuto straat uitrijden, toen van over den Rijksstraatweg een auto voorbij kwam rijden, met het noodlottig gevo'.g, dat de wielrijder met zajn rijwiel door de auto werd aangereden. De bestuurde 1 der auto stopte onmiddellijk en bracht den renner, die een bloedende hoofd wond had opgeloopen, met zijn eigen auto naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den. Het rijwiel was geheel onbruik baar geworden. De tweede aanrijding had plaats op het zeer gevaarlijke kruispunt Groene- steegRijksstraatweg. Een wielrijder, komende uit de Groenesteeg en rij dende in de richting Den Haag, lette niet voldoende op het verkeer op den Straatweg. Een aanrijding was niet te voorkomen, het rijwiel werd gegrepen, en kwam onder dë auto te terecht. Bjj de firma v. d. Ameele binnengebracht, kwam de wielrijder, die nogal ontdaan was, later weer op zijn gemak. LUCHTVAART. DE DUITSCHE RECORDPOGING GELUKT. De Junkersvliegers Risticz en Zim- mermann hebben hedenmiddag te 3 uur, 41 minuten, 39 seconden het we reldrecord van de Italianen Ferrarin en Del Prete met een uur verbeterd, en dus officieel gebroken. De vliegers bevonden zich Zaterdag avond nog in de lucht. De vliegers wierpen tegen 5 uur de mededeeling naar beneden, dat zij van plan waren tot het invallen van de duisternis in de lucht te blijven. Om half zeven hadden zij het re cord reeds met drie en een half uur verbeterd. HET DRAMA AAN DE NOORDPOOL. In het bereik der kust. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is de ijsschots, waarop de roode tent zich bevindt, weder langzaam verder gedreven in de richting van Kaap Leigh Smith en bereikte bijna de kust. De afstand van de ijsschots tot de kust bedraagt nog slechts vier mijl en het zou voor de groep Viglieri die nu reeds sedert 25 Mei op de ijs schots verblijft, reeds een redding beteekenen, als zij er in slaagt den vasten wal te bereiken. Steile bergen omringen echter een groot gedeelte van de kust; slechts van het noorden of het oosten valt het gemakkelijk den wal te hereiken. De redding van de Viglieri-groep wordt nu spoedig tegemoet gezien. AMUNDSEN'S LOT. Naar alle waarschijnlijkheid omgekomen. Volgens een mededeeling van twee opvarenden van het schip „Engel 1", dat zich op 18 en 19 Juni op weg naar Spitsbergen in de nabijheid van het Beren eiland bevond, kan men Amund sen's lot wel als bezegeld beschouwen De beide vaargasten hebben mede gedeeld, dat zij in de nabijheid van het Bereneiland gezien hebben, dat 'n groot vliegtuig in zee stortte. De conclusie moet hier getrokken worden, dat dit het vliegtuig was van Amundsen, dat zich op het tijdstip daar ongeveer moest bevinden. Den beiden vaargasten was van de Amundsen-expeditie niets bekend, zoodat het ook niet mogelijk was, dat zij door vorige berichten beïnvloed waren. Naar uit Stockholm gemeld wordt, neemt kapitein Lundborg, ondanks alle vermoeienissen welke hij heeft floors-emaakt. weer met volle kracht rïeel aan de verdere voorbereiding der hulpmaatregelen voor de redding van fle bemanning van de Italia. ^E DUITSCHE OCEAANVLIEGERS. Uit Doorn wordt gemeldt: Bij het vertrek van de Duitsche Oceaanvliegers uit Doorn vlogen zij eenige keeren zeer laag over Huize Doorn. De familie van den gewezen Duit- schen keizer stond op het dak. Tot afscheid wierpen zij een pakje naar beneden, dat hun groeten be vatte. STADSNIEUWS. HET INTERNATIONAAL ASTRONOMISCH CONGHES. De uitslag van de benoeming van voorzitters van verschillende secties is als volgt: Sectie 3 en 5 (Bibliografie en vak rekening), Prof. Stroobant (België), Sectie 17 (Nomenclatuur van de maan) Prof. H. H. Turner (Engeland), Sectie 19 (Breedtewisseling) Dr. H. Kimura (Japan), Sectie 33 (Sterresta- tistiek), Prof. C. V. L. Charlier (Zwe den), Sectie 21 (Staartsterren), Prof. Ch. P. Oliver (U. S. A.); Sectie 7 (Di- namische astronomie) Prof. H. Ando- ger (Frankrijk), Sectie 6 (Telegram men), Prof. E. Strömgren (Denemar ken), Sectie 4 (Ephemeriden) Prof. W. S. Eichelbergen (Amerika), Sectie 15 (Zonnewenteling) Prof. Newall (En geland), Sectie 28 (De nevels), Prof. Hubbel (U. S. A.), Sectie 9, (Instru menten) Prof. Fabry (Frankrijk). Hedenmiddag te 2 uur is op de Sterrenwacht een tentoonstelling ge opend van natuurkundige instrumen ten. Deze tentoonstelling bevat grooten- deels dezelfde instumenten als op een vorige expositie in het Natuurkundig Laboratorium. Dr. Crommelin sprak bij de opening een korte rede uit. Hedenmiddag te vier uur is in het bioscoop-theater „Trianon" voor de deelnemers van het Astronomisch congres een filmvoorstelling gehou den, waarbij vertoond werden de fo to's, opgenomen bij de laatste zon eclips. KORFBAL. Zaterdagmiddag speelde op het ter rein aan de Nieuwe Vaart Pernix II een competitiewedstrijd tegen V. E. O. II uit Voorburg. Begunstigd door ideaal korfbalweer stellen de ploegen zich om 4 uur op. Het bleek, dat V. E. O. onvolledig was opgekomen, doch door comple- teeren van dit twaalftal door Pernix leden, kon de wedstrijd voortgang hebben. Na den uitworp nam Pernix direct het spel in handen en het middenvak zorgde voor voldoende werk in den aanval. Door slecht schieten gingen evenwel vele kansen verloren. Na een kwartier spelen wist Pernix de leiding te nemen. Even later kon door goed samen spel het tweede doelpunt genoteerd worden. De vakwisseling bracht een minder goeden Leidschen aanval. De overige vakken werkten naar behooren. De Leidsche verdediging kon ech ter niet verhinderen, dat een kwar tier voor de rust door een dame op mooie wijze werd gescoord. 21. Met dezen stand ging de rust in. Na de rust hetzelfde overwicht der Leidenaars. Tenslotte wist een Per- nix-heer den stand op 31 te bren gen. V. E. O. daarentegen werkte hard om den achterstand te verkleinen, wat haar dan ook door middel van da meshanden gelukte. De nu volgende Leidsche aanval bracht even voor het einde den stand op 42, waarmee Pernix dezen wed strijd won. A.s. Zaterdag op hetzelfde terrein Pernix II K. V. S. II. Aanvang vier uur. ZWEMWEDSTRIJDEN. J.l. Zaterdag organiseerde de Wad- dmxveensche Zwem-Club zwemwed strijden, met medewerking der Goud- sche Zwem-Club en De Zijl alhier, in haar prettige zweminrichtng, welke verleden jaar is geopend. Er waren zeer vele inschrijvingen, bovendien werkte 't mooie weer mee om dit zwemfeest, bijgewoond door een talrijk publiek, te doen slagen. De jury, met den heer Gabry als starter, werkte het programma vlot ai, terwijl na ieder nummer de uitslag werd bekend gemaakt. Op bijna alle nummers wist De Zijl de eerste plaats te bezetten, doch spe ciale vermelding verdient, dat haar lid F. v. d. Mark Tzn. de 50 M. school slag (zonder keerpunt) in den fraaien tijd van 391/5 sec. uitzwom. Het komische nummer ontbrak ook niet, n.l. het gecostumeerd tobbevaren, dat bij het publiek zeer in den smaak viel. Hierna gaven eenige leden der W.Z.C. een demonstratie watersprin- gen, waaronder eenige mooi afgewerk te sprongen. Tot slot had een waterpolo-wed- strijd plaats tusschen G.Z.C. II en De Zijl I, welke door G.Z.C. met 64 werd gewonnen, nadat onze stadgenooten met 32 bij rust hadden voorgestaan. G.Z.C. II was versterkt door Van Wil ligen en Van Essen, terwijl de Leide naars invallers hadden voor v. Leeu wen en v. d. Horst. Er werd 2 maal 1') minuten (zuiver spel) gespeeld, waardoor deze match bijna een uur 'e 7>t was een r riijkop^aande partij, waarbij beide partijen beurte lings in den aanval waren. Bij G.Z.C. namen v. Hulzen en Van Essen de doelpunten voor hun rekening. Voor Leiden scoorde Kramp een en W. Snoeker driemaal. Er lieerschte gedurende het geheel e zwemfestijn een prettige, sportieve geest en het actieve Bestuur der Wad- dmxveensche Zwem-Club kan dezen middag dan ook als volkomen ge- shiagd beschouwen. De prijsuitreiking had om kwart vc or negen plaats. De uitslagen waren: 50 M. schoolslag: 1. F. v. d. Mark (De Zijl) 39 1/5 sec.; 2. A. de Bruin (G.Z.C.) 44 2/5 sec.; 3. W. N. de Bruin (G.ZC.) 45 3/5 sec. 50 M. rugslag (schoolslag): 1. F. v. d Mark (De Zijl) 441/5 sec.; 2. W. J. Is, Peeters (De Zijl) 491/5 sec.; 3. W. v. cl. Berg (W.Z.C.) 51 4/5 sec. 50 M. vrije slag: 1. W. van Hulzen (G.Z.C.) 36 sec. (na loting); 2. H. M. Kramp (De Zijl) 36 sec.; 3. C. W. Snoe ker (De Zijl) 36 2/5 sec. Popduiken: 1. W. Snoeker (De Zijl) 26 4/5 sec.; 2. A. H. Kulik (G.Z.C.) 3? 1/5 sec. BLOEMPJESDAG VOORDORP. De bloempjesdag voor het Kinder huis „Voordorp" heeft opgebracht de som van f 402. Zaterdag is door de politie aange houden A. R.,* die ten huize van H. op de Apothekersdijk een portemonnaie met geld had weggenomen. Op verzoek van de commissaris van politie alhier is te R'dam aange houden L. v. d. B., gedomicilieerd te Amsterdam, terzake van oplichting. De B. haalde hier advertenties op voor 's-Gravenhage in Beeld, die hij direct liet betalen, maar die nooit in ge noemd blad verschenen. In de Kuiperstraat is Zaterdag door de politie een rijwiel onbeheerd aangetroffen. In de afgeloopen nacht hebben cngew^nschte gasten een bezoek ge bracht aan W. F. v .d. B., wonende aan den Haagweg alhier. Het bezoek gold niet zoozeer v. d. B. zelf als wel zijn kippen. Een waakhond zorgde er echter voor, dat de visite niet doorging Gemeenteraad Leiden. Te twee uur opent de burgemeester, Mr. A. van de Sande Bakhuyzen de vergade ring. Afwezig met kennisgeving Weth. Tepe, de heeren van Rosmalen en Vallentgoed. De notulen worden vastgesteld. Voor kennisgeving worden aangenomen eenige disposities van Ged. Staten tot goedkeuring van raadsbesluiten. Een legaat van de familie Limburg aan de Lakenhal, wordt in dank aan vaard. 1.Praeadvies op het verzoek van Dr. W. H. van Seters, om ontslag als lee- raar aan het Gymnasium. Aangenomen. 2. Praeadvies op het verzoek van Mr. F. J. J. Trapman, om ontslag als lid van het bestuur der Vereeniging tot bevordering van den Bouw van W erkmanswoningen. Aangenomen. 3. Benoeming van een lid van het bestuur der Vereeniging tot Bevorde ring van den Bouw van Werkmans woningen. Aanbevolen zijn: 1. Prof. mr. R. Kranen burg, en 2. C. J. Goedsmit Benoemd wordt Prof. Kranenburg met algemeene (24) stemmen. 4. Benoeming van twee leden van de Plaatselijke Schoolcommissie. In de beide vacatures van Dr. J. Roos en wijlen S. Gaasterland zijn aanbevolen: a. 1. H. H. Maas, Rijnsburgerweg 4; 2. dr. A. K. Horst, Breestraat 156a; b. 1 J. H. den Hengst, onderwijzer Geref. school, Hoogl. Kerkgracht; 2. C. Willemse, onder wijzer Geref. school Stadhouderslaan. Benoemd worden de heeren H. H. Maas en J. H. den Hengst. 5. Benoeming van een Regent van 't Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. Voorgedragen zijn: 1. Prof. mr. G. An- dré de la Porte; 2.M. G. Bon. De heer Wilbrink (C.H.) wijst er op, dat de Regenten nog steeds geen reke ning willen houden met den wensch, om ook van andere richting in zijn midden te doen opnemen. Spr. meent, dat de raad (spr. spreekt namens vele medeleden) dan ook aan deze stemming niet kan deelnemen. De heer van Eek (S.D.) merkt op, dat de S.D.A.P. steeds met vreugde begroet het opkomen voor de rechten der ver drukten. De S.D.-fractie wil zich niet men gen in den strijd. Maar spr. onderstelt dat het college van Regenten meent, dat op den duur de moderne richting zal wor den uitgedrukt. Dat neemt niet weg, dat de S.D.-wenschen recht te doen en daarom zal spr.'s fractie ook zich vail stemming onthouden. De heer Romijn (V.B.) stelt voor het agendapunt aan te houden, opdat dan kan worden nagegaan of de raad het recht heeft zijn medewerking te weigeren. De voorzitter merkt op, dat door aanhouden niets gewonnen wordt. Spr. meent op grond van de gemeentewet, dat de Raad medewerking moet verleenen en anders het college van B. en W. moet doen. De heer S p e n d e 1 (R.K.) dringt er op aan de voordracht terug te zenden. De voorzitter geeft in overweging om nu maar te benoemen en deze oppo sitie in den Raad ter kennis van de Re genten te doen komen. De beer van Eek (S.D.) acht voor het prestige van Regenten beter om anders te handelen. De voorzitter deelt mede, dat hij gepoogd heeft om de Regenten tot ande re gedachten te brengen, hetgeen volgens deze voordracht niet het gewenschte re sultaat heeft gehad. Op de desbetreffende vraag van den heer Manders deelt de voorzitter mede, dat volgens de verordening Regenten een voordracht (dus geen aanbeveling) doen waaraan zich dus de raad geb inden heeft. Dc eenige weg om Regenten tot andere houding te dwingen is de verordening wij zigen. Bij de daarop gehouden stemming zijn uitgebracht 25 stemmen, waarvan 17 blan co en 4 op den heer André de la Porte en 4 op den heer Bon. De voorzitter verklaart deze stemming nietig en deelt mede, dat het college zich zal beraden wat nu te doen staat. 6. Voorstel tot verpachting van het genot van de jacht op de Vroon wate ren. Aangenomen. 7. Voorstel inzake den afkoop door de gemeente Stompwijk van de inte rest van het kapitaal, door de gemeen te Leiden verstrekt voor den afkoop van bottingen en riemtalen. Aangenomen. (De zitting duurt voort). ACADEMIE -NIEUWS. Bevord-erd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op een proefschrift getiteld: „De beteekenis van Johan nes van Vloten": mevrouw Mea Mees Verwey, geb. Noordwijk aan Zee, en op een proefschrift, getiteld „Het ontslag van Wilhem Adriaen van der Stel", de heer F. C. Dcminicus, geb. te Wemeldinge. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Chineesche Taal- en Letterkunde de heer L. Kumper (Oegstgeest). Geslaagd voor het taalkundig can- didaatsexamen Indologie de heer A. de Man (Leiden). Geslaagd voor het candidaatsexa- men wis- en natuurkunde (A) mej. H. C Pijnacker Hordijk (Leiden). FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) In de week van 2—7 Juli 1928 zijn in Nederland uitgesproken 53 faillisse menten. VERKOOPINGEN. Gehouden verkooping in het Nota rishuis te Leiden, op Vrijdag 6 Juli 1928 ten overstaan van: H. M. Markusse, notaris te Leiden. Heerengracht 110, C. J. van Beukering, q.q., voor f 5150; Valdezstraat 11, J. W. P Licht, q.q., voor f 5600; Volders gracht 14, H. A. Couvee, voor f 2705; Kruisstraat 22, H. Brandt, q.q., voor f 1426; Kruisstraat 33. J. de Wolf, voor f 1100; Kruisstraat 47, J. van der Nat, voor f 990. Het perceeltje grond Lange Bouwe- louwesteeg, F. G. van Beukering, q.q., voor f 300. Laatste Berichten. ERNSTIG ONGEVAL. Te Winssen bij Nijmegen is de 49- jarige O. W. Postman, hij het afrijden van den dijk tegen een auto aange komen. Hij werd aangereden en is aan de gevolg enoverleden. DOODGEREDEN. Hedenmorgen ongeveer half acht is op den Aalsterweg te Eindhoven de 18-jarige A. A. van Zuylen, doordat hij plotseling van het rijwielpad op den weg ging rijden, door een vracht auto, bestuurd door P. J. van Rooy uit Zesgehuchten, overreden. Hij werd ernstig gewond. Toen hij naar het ziekenhuis te Eindhoven werd gebracht, bleek hij bij aankomst te zijn overleden. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE ONDERGANG VAN DE ITALIA. OSLO, 9 Juli. V.D. Naar uit Spitsber gen gemeld wordt, vreest men daar, aat Nobi.e de eenige zal zijn, die le vend van de Italia" expeditie terug gekeerd is. Volgens de laatste berich ten wordt het kamp weer in Oostelijke richting van het land afgedreven. Ten gevolge van het steeds slechter wer den van het ijs en het toenemen der nevels schijnt het absoluut uitgeslo ten, dat de Zweedsehe vliegers no* eens bg het kamp kunnen landen. De leenige mogelijkheid bestaat nog, dat he tkanq) bereikt wordt door den Rus- sischen ijsbreker „Krassin", die zich echter slechts langzaam door het ijs kan werken. Sinds vrijdag is het vaar tuig twee Kilometer naar het Oosten voortgedrongen. De „Krassin" heeft thans een greote ijsschots bereikt, wel ke 1 K.M. lang en meer dan 2 M. dik is. Daar deze ijsschots een goede gelegenheid voor vliegtuigen om te starten biedt, zullen de Russische vlieg tuigen voor den start gereed gemaakt worden. De Russische vlieger Baboesjkin heeft opdracht gekregen het zoeken naar Amundsen te staken. Naar de „Montag" uit Kingsbay meldt is de chef-ingenieur van de „ïatalia* Ceccionie aan zijn vroeger opgeloopen verwondingen overleden. Twee ande re deelnemers aan de expeditie van Nobile zijn tengevolge van de ongewone en moeilijke levensomstandigheden op ,het ijs, ernstig ziek. Volgens de laatste mededeelingen van Lundborg, is bet ijs van het kamp van de ,Italia"-bemanning verder gesmol ten en is het niet geschikt voor eeil nieuwe landing per vliegtuig. STOCKHOLM, 9 Juli. V.D.offic'ee. De leider van 'de ZweedseheNobile- 1e :peditie, kapitein Tornberg seint, dat de mist ae voortzetting van de redding der bemanning van 'de „Italia" onmo gelijk maakt. De Min. van Verdediging heeft kap. Lundborg t ©stemming gegeven aan de Ders een verslag te geven van zijn ver blijf op de ijsschots. Koning Gustaaf heeft de Zweedsehe expeditie zijn gelukwenscben getelegra feerd met de redding van Lundborg, en heeft tegelijkertijd de hoo puitgespro ken, dat de expeditie haar werk met succes kan voortzetten. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. GOTHENBURG, 9 Jul. iV.D. Op weg van Gothenburg naar Varberg yerloor de chauffeur van een auto, waarin zich acht personen bevonden, het beheer over zijn stuur. De auto reed een wiel- rijdster aan en stortte toen van een brug in de rivier. Een der inzisttei» den kon bijtijds uit den wagen sprin gen; de overigen vielen met de auto in de rivier. Drie vrouwen werden g»e dood, de andere inzittenden wenden lernstig gewond. TYPHOON IN DEN STILLEN OCEAAN. TOKIO, 9 Juli. (V.D.). Uit Tokio wordt gemeld, dat in den Stillen Ocaan een hevige typhoon gewoed heeft, die tot gevolg had, dat de Ja pans che havens voor vertrekkende handelsschepen gesloten worden. In de nabijheid van het eiland Hekaido zouden 14 visschersvaartuigen ver gaan zijn. MISLUKTE PARACHUTE-SPRONG. GUESTROW (Meck'enburg) 9 Juli.. V.D. De parachute-springster El.e Tau- er uit Leipzig, is gistermiddag op een vliegdag miet haar parachute van een hoogte van 500 M. neergestort en ge dood, daar het valscherm niet open ging- MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 9 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 608 vette runderen, 282 vette kalveren, 287 schapen of lamme ren, 1114 varkens. Prijzen: koeien 5154. 4648. 34 39; ossen 5051, 4648, 43; kalveren 65—70, 57^—62^, 45—50; schapen 28 —34; lammeren 2023; varkens 32, 31^. Overzicht: koeien en ossen gewone handel, prijzen weinig veranderd; vet te kalveren vlottere handel, oude prij zen; schapen en lammeren slechte handel, gedrukte prijzen; varkens ta melijke handel; zouters vlugge han del, onveranderde prijzen. ROTTERDAM, 9 Juli. Aardappelen. Westl. zand ronden 911, idem klein 79, idem zand, lange, 810, idem klein lange, 67, idem gewone kl. 4 7, nieuwe eigenh. 6L27Yi Malta 11V* 14, alle per Kg. ROTTERDAM, 9 Juli. Vlasbeurs. Aangevoerd 1300 Kg. Blauw, onver kocht; 500 Kg. Holl. Geel. 1.20; 400 Kg. Gron., onverkocht; 18CO Kg. Dauw- rood, onverkocht. AMSTERDAM, 9 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 402 vette koeien, le kw. 1 08—1.18, 2e kw. 0.90—1.08. 3e kw. 0 74 090; mindere soorten 0.660.74, per Kg. slachtgewicht; 125 melk- en kalf- k< eien, 280370 per stuk: 122 vette kaiveren. le kw. 0.700,84, 2e kw. 0 62—0,70 per Kg. levend gewicht; 89 nuchtere kalveren, 1017 per stuk; 92 schapen, 3542 per stuk: 800 varkens, Holl. le kw. 0.77—0.78, 2e kw. 0.76— 0.77, Overz. en Geld., le kw. 0.770.78. 2c kw. 0.760.77, vette varkens 0,74 0 76, per Kg. slachtgewicht; 78 paar den, 100225 per stuk. Telegrafisch Weerbenki. Volgens waarnemingen verrirht in den morgen van 9 Juli 1928, medege deeld door het Kon. Ne 1 Meteoiolo giscb Instituut te De Bildt. H. B. 768.7 te Scilly. L. B. 7375 te Seydisfjord. Verw. tot den avond van 10 Juli: Matige, meest Z.W. wind, meest half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, weinig verandering in tempera tuur, in het O. aanvankelijk mis schien nog eenige regen. Barometer td a d. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand v. Zaterdagmiddag 3 uur: 762. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Maandag 9 Juli: 9.48 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 18.2 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL", 's Morgens 7 uur 195 gr. C. 's Middags 12 uur: 19.5 gr. C. n Nam. 3 uur: 195 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK. s Morgens 7 uur: 20.5 gr. C. •9 Middags 12 uur: 21 gr. C. 9 Nam. 3 uur: 21 gr. C.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3