het enorme skelet in ieder geval op het ijs gevonden worden. Als men bin nen 20 K.M. niets vindt, er rekening mee houdend, dat de reservoirs onop gemerkt gepasseerd kunnen worden, dan heeft de waargenomen rook niets met het luchtschip te maken gehad. In dit geval zal men nog 20 K.M. verder moeten zoeken. DE OPSPORING IN HET POOL GEBIED. De positie van de Krassin. Volgens de laatste berichten bevindt de Krassin zich 15 mijl ten noorden van Kaap Platen op 65 mijl afstand van de Viglieri-groep. Volgens een ander telegram heeft de Krassin schroef schade, welke ge durende de reis hersteld wordt. LUNDBORG GERED. Uit Stockholm wordt gemeld, dat het hedenmorgen gelukt is, Lundborg te redden. Het zoeken naar Amundsen. De Russische commissie voor hulp verleening aan Nobile deelt mede, dat de Malygin opdracht heeft gekregen te zoeken in het gebied tusschen 76 gr. 77 min. N.B. en 23 gr. 28 min. O.L., in welk gebied, naar aangenomen wordt, de Latham zich moet bevinden. DE BREMENVLIEGERS OP SOESTERBERG. Naar wij vernemen zullen de Bre menvliegers hedenochtend tusschen 10 en 11 uur met het vliegtuig Europa op het vliegveld Soesterberg arrivee- ren. Vandaar zullen zij met een auto van den ex-keizer naar Doórn vertrek ken, waar zij een privé-bezoek bij den ex-keizer zullen afleggen. Het is niet bekend, tot wanneer de vliegers in ons land zullen vertoeven. GEMENGD NIEUWS. Goed afgeloopen. Gist.erm.ddag om streeks half 6 heeft aan de Rozenstraat in Den Haag een auto-ongeval plaats ge had, dat bijzonder goed is afgeloopen. Over de Laan van Meerdervoort reden in de richting van de stad een bestelauto van de wasscherij De Toekomst en een particuliere wagen. Laatstgenoemde auto, had volgens ooggetuigen een vrij groote vaart. De bestuurder bemerkte te laat, dat de vrachtauto links af de Rozenstraat wil de inrijden. Om een botsing te voorkomen reed hij eerst over het verhoogde midden pad van de Rozenstraat en schoot vervol gens het trottoir aan de andere zijde van den rijweg op, waar zich op dat oogenblïk gelukkig niemand bevond. Evenwel moest de pui van den op den hoek gevestigden slagerswinkel van C. H. Vierling het ont gelden. De rechtervoorzijde van den auto schoof langè het huis, drukte de groote winkelruit in en sleepte een daar sthand transportrijwiel eenige meters mee. De fiets werd aan de achterzijde geheel in elkaar gedrukt. De auto, die daarna tot staan kwam. was slechts licht beschadigd en had een lekken band. De vrachtauto bleef geluk kig gespaard, doordien de bestuurder tij dig kon remmen. Het ongeval trok natuurlijk veel belang- stelling. De politie was spoedig ter plaat se en stelde onder leiding van inspecteur Lodesteijn van de afdeeling Verkeerswe zen een onderzoek in. Men meent, dat te snel rijden van den automobilist de oor zaak is van dit ongeval. Ongeluk op de Schipbrug te Arnhem. Gistermiddag omstreeks kwart over twaalf heeft nabij den rijksweg te Arn hem een eigenaardig ongeval plaats ge had. Op den Eldenschen dijk stond een met paard bespannen hooiwagen., Plotse ling sloeg het paard, nadat het zich los gerukt had, op hol. Het beest holde de Schipbrug op, doch deze stond juist open. Het dier verbrak in zijn woeste vaart het afsluithek en stortte in den Rijn. De brug- knecht Nyhof, die voor het paard was uitgeweken, viel eveneens, doch kwam op een juist onder hem liggend ijzeren schip terecht. Eenige minuten later werd hij met een ziekenauto naar het ziekenhuis vervoerd. Het paard verdronk. Inbreker gepakt. Bij de surveillance te Hillegom ontmeetten twee veldwach ters aan de Leidsche Vaart gisternacht een als heer gekleed persoon, die op de vraag, waarheen hij ging, ten antwoord gaf, dat hij van Hillegom naar Benne- broek moest. De politie oordeelde het nu juist niet den naasten weg als verbinding tusschen de twee gemeenten en vroegen mijnheer, wat de inhoud was van de akte- tasch, welke hij bij zich droeg. De aange sprokene wenschte hierop niet te ant woorden, waarop men het geraden achtte dtn wandelaar mee te nemen naar het politiebureau Dit geschiedde onder pro test en verzet. Aan de politiepost werd de aktetasch uitgepakt. Zij bevatte: beitel, valsche sleutels, loopers, inbrekershand schoenen, etc. De politie bleek een goede vangst te hebben gedaan, daar men te doen heeft met een bekend Amsterdamsch inbreker. Gistermorgen is verdachte op advies van den loco-burgemeester naar Lisse op transport gesteld, omdat men vermoedt, dat de gearresteerde aan de daar gepleeg de inbraken mogelijk niet vreemd is. Ook wordt hij verdacht van inbraken te Zeist, Haarlem en Haarlemmermeer. UIT DE OMGEVING. TBR AAR. Er heer.cnt dagelijks aan het Pape-.veer een ongekende drukte, met de \e-li.~.g3ii der 3 veroen!g!ngen. Zoo worden wij nog beroemd. De betonwerker L. kreeg een stuk hout op zijn been, waardoor dit lichaamsdeel werd gebroken. Tot hoofd der Herv. Chr. School alhier is benoemd de heer v. Roojj- en, onderwijzer te Katwijk, die zijn benoeming heeft aangenomen. HAZERSWOUDE. De collecte voor het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den Gewapenden Dienst, heeft in deze ge meente opgebracht ruim f 13, Het bouwen van een pakhuis voor kunstmeststoff en voor rekening van de firma Wendhorst alhier, is opgedra gen aan den heer Y. Hortensius, aan nemer alhier. De Ned. Herv. Meisjesver een. „Lydia", maakte Woensdag, onder lei ding van mevr. Luuring, een uitstapje naar de schoone preken van Hilveis sum, Biussum en Aalsmeer. De reis werd gemaakt per auto van den heer Kok te Boskoop, en begunstigd door schoon weder, werd dien dag veel ge zien en genoten. KATWIJK. Geslaagd voor het ex. diploma A Gymnasium, de heer J. Bartel, Ara- sterdam. KOUDEKERK. Vestiging en vertrek. Ingekomen yan Benthuijz/en, Jacob Noordam en gez.; Alphen a. a. Rijn, Maria de Bruin; Zoeterwoude, Lambertus Oppelaar* Ter Aar, Pancras den Hollander; Rrjnsburg, Hendrika van der Hoogt, wed. van T. v. (L Haak; Alphen a. d. Rijn, Lena van der Leede; Barwouts waar der, Teunis Comelis Noor'.ander; Hazerswoude, Pie- ter de Graaff. Vertrokken naar: Alphen ad. Rijn, Jacob Kcelewijn; Renkum, Hendrikus Lourens en gez.; Leiderdorp, Johanna de Lange; Katwijk, Anna Jongeneel; Hazerswoude^ Frederik Hoogendam; Leiden, Clazina van der Ent; Herwen en Aerchs, Marinus Need en gez. VOORSCHOTEN. De bouw van 27 arbeiderswo ningen voor rekening der Voorsckoten- sche Woningbouw vereen, is opgedra gen aan de firma G. Gesman en Zoete- merjer te Alphen aan den Rijn voor f69.490,ruim f2.000,boven de raming. De heer H. v. d. H. alhier had het ongeluk te Rotterdam waar hij met z'n vrouw vertoefde, in een kelder te vallen en z'n ribben te breken. Per auto werd de heer H. naar zijn woning ver voerd. WASSENAAR In de Woemsdag gehouden verga dering van den Gemeenteraad werd besloten de straatverlichting in de par ken voortaan te laten branden tot des nachts 1 uur. Goedgekeurd werd een plan -voor plantsoen-aanleg aan het Burchtp'.ein, waarvan de kosten werden geraamd op f3.000. Krachtens artikel 100 der L.O.-wet werd aan het R.K. Kerkbestuur van den H. Willibrordus een vergoeding to egekend van f 1.670,40 voor de jaarwedde van een bovental.i- ge leerkracht. Res.o.e.i w erd het maken van wegen in het plan Centrum onder hands op te dragen aan de N.V. tot aanneming van bouw- en grondwerken v.h. W. Visser en Thönen alhier voor f88.500. Aangenomen werd een voor stel van B. en W. tot aanstelling van een adjunct-dir. van genr.werken op een jaarwedde van f6.500 tot f7.300 en tót uitbreiding van het secretarie- personeel met een klerk en een steno typist (eb VRIJE UNIVERSITEITSDAGEN. Gisteren was het te Middelburg een ge wichtige dag. Te 10 uur ving de 48e jaarvergadering aan in het Schuttershof. Na de openingsrede van Ds. Ferwerda die wij gisteren reeds meldden, waren aan de orde: Huishoudelijke zaken. Na zijn openingswoord deed de voorzit ter mededeeling van 'n ingekomen schrij ven van verhindering van den president- curator Mr. Th. Heemskerk, van het be stuurslid A. W. F. Idenburg en van den oud-dir J. H. de Waal Malefijt. Onder daverend applaus werd een tele gram van hulde voor H.M. de Koningin De notulen en het jaarverslag werden zonder discussie vastgesteld. Het rapport van de commissie van toe zicht over de rekening 1927 strekte tot décharge van het bestuur, welke door de vergadering werd verleend. Na vaststelling der presentielijst wer den de notulen der vorige jaarvergadering gearresteerd, waarna het jaarverslag aan de orde kwam. Het verslag werd goedge keurd. De voorzitter van het Prov. Comité. Ds. P. van Dijk, van Serooskerke, deelde me de, dat de opbrengst van de collecte in de Geref. Kerken van Zeeland gehouden, ter gelegenheid van deze jaarvergadering ƒ446 bedroeg. De collecte in den bidstond heeft ƒ145 opgebracht. Namens den penningmeester van het Uitbreidingsfonds, Dr. M M. van Haaften deed de directeur Mr. G. H. A. Grosheide, mededeeling van de ingekomer gelden voor dit fonds. Van de gevr agde drie ton is rees ƒ250.000 bijeen. De commissie heeft gcede hoop, dat de ge raagde som nog zal worden overschreden. Een woord van dank jegens de correspondenten voor hun uitnemenden arbeid is hier op zijn plaats. Verkiezingen. Tot lid van het bestuur in de vacature- A. W. F. Idenburg, werd gekozen de heer J Schouten, van Rotterdam, die dus van af heden als Directeur optreedt. Tot lid van de comm. van Toezicht op het geldelijk beheer weid in de vac.-Mr. J Verdam gekozen de h er J. Balhuizen, van Amsterdam. RECLAME Toen leidde prof. Dr. J. Ridderbos, van Kampen een bespreking in over het rap port inzake Art. 2 der Statuten. Een verklaring. Vooraf deelde de voorzitter mede, in opdracht van curatoren en directeuren, dat beide colleges unaniem instemming met de conclusies van het rapport en de slotalinea hebben betuigd. Desgevraagd hebben alle hoogleeraren op twee na zich eveneens ermede ver- eenigd. Met deze twee hoogleeraren zul len deze colleges nog nader samenspre- ken, omdat het eene antwoord niet bevre digde en het andere nog nader moet wor den onderzocht. Voorts zal ook nader worden onderzocht of hier een concreet geval aanwezig is, waarin moet worden beslist. Vervolgens werd mededeeling gedaan van het ingediend amendement van Mr. P. G. Knibbe. _Mr. P. G. Knibbe zet uiteen, waarom men den-vorm van een amendement koos. Men wilde geen motie, omdat er dan moet worden gestemd. En een stemming acht spr. in deze vergadering onzuiver. Spr. zet nader het bedoelen der onderteekenaars uiteen (de voorzitter interrumpeert dat van een amendement hier geen sprake kan zijn en verzoekt spr. om zich bij de zaak zelve te bepalen). Mr. rvnibbe zet uiteen, waarom de on derteekenaars meenen, dat de V. U. niet mag vallen als prooi eener kerkelijke be- 'slissing. De voorzitter merkt spr. op, dat hij over de beslissingen van Assen hier niet spre ken moet, maar over de zaak zelve. Prof. Ridderbos merkt op, dat hij over de beslissingen van Assen niet gesproken heeft. Laat de voorzitter Mr. Knibbe toe, over de wordingsgeschiedenis van het be sluit van Assen te handelen, dan wil spr. hem straks daarover van repliek dienen, wijl zijn opvatting in flagranten strijd is met de geschiedenis. Mr. Knibbe betreurend, dat hij over As sen niet spreken mag,wijst er op, hoe Assen van de V. U. niet is te scheiden. En dit raakt het welzijn dezer Hoogeschool. Mr. H. A. Dambrink, van Utrecht (Chr. Gereformeerd) heeft met velkomen in stemming van rapport, conclusie en inlei ding-Ridderbos kennis genomen. Spr. ad viseerde de vereeniging, om niet alleen uitspraken van de Geref. Kerken officieel te erkennen, maar dit ook te doen t.a.v. uitspraken van andere kerken van Geref. Confessie. De vergadering aldus spr. vermijde ook den schijn van kerkisme en dwingé andere groepen in liefde, zich ook met de V. U. in te laten. In dien geest dient spr. een motie in geheel los van de conclusies. Ds. T. Hagen van Delft betreurt, dat de conclusies aan de hoogleeraren zijn voor gelegd, daar de Gereformeerden niet be zwaar hebben tegen twee hoogleeraren, doch tegen drie, n.l. tegen hen die zich aansloten bij een kerkengroep, welke dog matisch van de Geref. belijdenis afwijkt, eii dat gaat niet. Wie het dogmatisch met Assen eëns is, kan niet en mag niet bij een kerkengroep aangesloten zijn, die het dogmatisch met Assen niet eens is. Prof. dr. A. A. van Schelven verklaart thans, dat hij den weg door directeuren en curatoren gevolgd, niet juist acht. De con clusies hadden niet aan de hoogleeraren mogen worden voorgelegd, aangezien de hoogleeraren gebonden zijn aan de statu ten en alleen aan den tand mogen ge voeld,. indien zij bepaald in overtreding zijn. Dit laatste moet eventueel onder zocht worden, als dat noodig is. Maar af en toe een circulaire te ontvangen met iets, wat dan maar weer opnieuw onder teekend moet worden, acht spr. formeel onjuist, en betreurt, dat dit geschied is, speciaal nu- er hoogleeraren zijn, die op deze informeel onjuiste wijze in moeiten komen. Prof. Ridderbos beantwoordde de ge maakte opmerkingen. Aan Mr. Knibbe heeft spr. niet veel meer te zeggen. Zijn ernst en overtuiging respecteert spr. volkomen. Mr. Knibbe moet zijn meening over Assen, als hij die propageeren wil, niet hier verkondigen, wijl ze in den kring der V. U. niet thuis hoort. Aan Mr. Dambrink antwoordde spr., dat het de "vraag is, of we nu nog verder moeten gaan. De uitspraak der commis sie gaat niet over een bepaalde Geref. Kerk; maar over de kerken van Geref. confessie en daaronder kent spr. ook de Chr. Geref. kerk. Het ligt niet op den weg der vereeniging de diverse kerken van Geref. formatie vragen te stellen om zoo aan kenbronnen te komen. Met de hoofd gedachte van Mr. Dambrink gaat spr. mede. Aan Prof. van Schelven antwoordde spr. dat vragen-stellen toch niet verboden is en een mensch daartoe spoedig komt. De bezwaren van Prof. van Schelven zijn lou ter formeel. (Prof. van Schelven interrum peert, dat zijn bezwaar is, dat directeuren en curatoren op een algemeen gestelde vraag concrete handelingen hebben doen volgen). De voorzitter zette deze zaak nog nader uiteen en las aan de vergadering voor de door Directeuren en Curatoren aan Hoog leeraren gestelde vragen. Het niet-bevre- digend antwoord is niet de constateering van een concreet geval, maar doet de vraag stellen, of ook moet worden on derzocht of hier een concreet geval is. Den heer Koster zeide spr., dat er voor de instelling eener commissie, gezien de gebeurtenissen, reden te over was. Met blijdschap constateerde spr., dat het rapport der commissie met zoo groote in stemming hij het Geref. volk is ontvan gen. (Applaus). De voorzitter dankt prof. Ridderbos voor zijn arbeid. Voor repliek gav^i zich zooveel spre kers op, dat besloten werd, om in de mid dagvergadering de discussie voort te zet ten. Te 1.15 sloot de voorzitter de morgen vergadering. In de middagvergadering- wordt de bespreking voortgezet. Vooraf wordt de uitslag der stem ming medegedeeld, n.l. dat in de va- cature-Idenburg (niet direct herkies baar) gekozen is tot directeur J. Schouten, lid der Tweede Kamer, en tot lid der financieele commissie de heer J. Balhuizen te Amsterdam: Ds. H. Hummelen van Zutphen dient een motie in, aldus luidende:, „Ondergeteekenden stellen voor, dat de vereeniging aanvaarde de uitspraak van directeuren en curatoren in dier voege, dat aan conclusie II worde toe gevoegd: zooals de Geref. Kerken ook ten opzichte van Gen. 2 en 3 hebben uitgesproken". Deze motie telt nog 12 andere on- derteekeningen. Mr. Dambrink betuigt dank voor het gesprokene. Mr. L. van Andel, Middelburg, zegt, datahet hem niet bekend is, dat de Geref. Kerken in Hersteld Verband het gezag der H. Schrift aanranden. Spr. waarschuwt tegen het zoo ster ke binden van de V. U. aan kerkelijke uitspraken en acht dit doen een doen van Roomschen aard. Ds. J. L. Schouten, Amsterdam, ver klaart zich inzonderheid over het feit, dat aan de twee conclusie consekwen- ties verbonden worden, verheugd. De ze moeten n.l. niet voor kennisgeving worden aangenomen. Moge de kerke-, lijke gestie der betrokken hoogleera ren als miserabel zijn, doch niet cen- surabel, dogmatisch is in elk geval wel toe te zien of geen concreet geval, dat censurabel is, zich voordoet. En waar curatoren en directeuren te dezer zake diligent bleken, acht spr het sein op veilig staan. Daarom dient spr. een motie in van den volgenden aard: „De vergadering zegt dank voor het ontvangen antwoord op de gestelde vraag en voor de verklaring door di recteuren en curatoren afgelegd en betuigt met beide haar. instemming". Prof. Ridderbos geeft aan Ds. Hum- melen ernstig in overweging, om zijn motie in te trekken op grond van het reeds eerder en thans nog nader door hem toegelichte standpunt der com missie. Voor de motie van Ds. Schou ten voelt spr. veel. Deze motie acht hij goed en nuttig. Ds. Hummelen verklaart, dat hij en de zijnen, hoewel ten volle hun mee ning handhavend, gehoord verschillen de redenen ter vèrgadering gevoerd, hun motie intrekken. De motie-Schouten komt thans in stemming. Slechts twee tegenstanders der motie openbaren zich. Dit resul taat wordt door den praeses met groo te dankbaarheid begroet. De praeses stelt vervolgens voor na de vermoeiende discussie de twee re feraten te laten vervallen. Aldus besloten. Na nog eenige plichtplegingen en dankwoorden en o.a. de mededeeling van de ontvangst van ^en extra-gift van 1000, voor de vierde faculteit, wordt de vergadering op de gebruike lijke wijze gesloten. Daarna had nog een gemeenschap pelijke maaltijd plaats. volge van den nevel en den storm mosten de vliegers landen en konden zrj hun vlucht niet verder voortzetten. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het doet. ex. wis- en natuurkunde (KJ, de heer K. Ros bergen, Leiden; idem (EJ de heer J. E. jjerksem Den Haag. Eevordera tot doctor in de wis- en natuurkunde op een proefschrift, geti teld: „Aryl-sulfo-alkylamiden", de heer L. Domeny, gob. te Boedapest en op een proefschrift, getiteld: „Over en kele ehinoline-derivaten", de heer R. P. Dirkshoorn, geb. te Weltevreden. Bevorderd tot doctor in de genees kunde op een proefschrift, getiteld: „Vergelijkende Röntgen-photographi- sche en electro-crdiographische on derzoekingen en over de richting en de manifeste grotte van - het resulteeren- de potentiaal verschil in eenige pa thologische harten", de heer A. Flo- hil, geb. te Zeeterm eer. Geslaagd voor semiarts de heer J. A. Bijleveld (Oegstgeest), R. Maathuis (Rotterdam), en B. D. Hollander (Rot terdam). Bevorderd tot arts de heeren Liem Ghik Djiang (Leiden); M. J. Kramer (Den Haag); en S. J. van Royen (Lei den). Geslaagd voor het taalkundig can- didaatsexamen Indologie de heer A. Jansen (Leiden). Geslaagd voor het candidaatsexamen rechten de heer B. D. van Buuren (Mid- üelharnis) en Mej. A. van Mourik Broekman (Haarlem). Geslaagd voor het doctoraal examen rechten de heer J. J. v. d. Lip (Leiden). TELEGRAMMEN. (Drmmdlooz. diciuU DE VLUCHT VAN ROME NAAR BRAZILIë. RIO DE JANEIRO, 6 Juli. V.D. De Italiaansche vliegers Ferrarin en del Prete, zijn met net vliegtuig „Savoia" Donderdagavond te 18.15 uur (Amer. tijd) aan de kust van José de Nipubu ten Zuiden van Natal geland. Tenge KET VONNIS IN HET SCHACHTY- PROGES. KOWNO, 6 Juli. V.D. Naar uit Moskou wordt gemeld heeft het Hof vonnis gewezen in het Sehachty-pro- ces. Elf erdachten werden ter dood veroordeeld en 34 anderen tot gevan genisstraffer» van 1 tot 10 .jaar. Den Duitschen ^rdachte Badstieber werd 1 jaar gevangenisstraf opgelegd, ter wijl 4 andere verdachten, o.w, deDuit- scbers Otto en Meyer werden vrijge sproken. v DE MOORDZAAK ROBYRT ALLAN. MED AN, 6 Juli. An. V.D. De Land raad te Tandjong Baléi heeft vonnis gewezen in de moordzaak van den as sistent Robyrt Allan, werkzaam op de onderneming Soengei Roembia, die door bijlslagen vermoord werd. Van de vier hoofdbeklaagden werden er 3 tot 18 jaar en een tot 15 jaar gevange nisstraf veroordeeld. Twaalf medeplichtigen kregen 2 j. en 6 maanden gevangenisstraf en een 4 jaar gevangenisstraf. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 6 Juli. Veemarkt. Aange voerd 493 runderen, 171 kalveren, 209 schapen, 38 stieren, 200440; 127 ka It er. melkkoeien, 230385; 119 vare koeien, 180280; 209 vette ossen, 245 440 (0.631.10); 43 vette kalveren. 75 135 (11.62); 128 nuchtere kalveren, 8-^-16; 209 vette schapen, 2542; 1013 lammeren, 10.5024; 622 magere var kens, 1445; 40 Londensche varkens, 0.52—0.56; 120 zouters. 0.60—0.63; 635 biggen, 410; 1 paard; 5 bokken of geiten, 214. LEIDEN, 6 Juli. Kaasmarkt. Aange voerd 149 partijen. Prijzen: Goudsche kaas le soort 5054, 2e soort 4549; Leidsche kaas le soort 5154, 2e srt. 4250. Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen: 91 par tijen, 4114 stuks, 34970 Kg. LEEUWARDEN, 6 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 90 enterstieren, 150300; 106 twenterstieren, 300380; 267 vette l oeien, 240380 (0.75—1); 457 melk en kalfkoeien, 180400; 64 pinken, 90 140; 58 vette kalveren. 45110; 108 slachtkalveren, 45—90; 278 nuchtere kalveren, 815; 521 vette schapen, 25 46; 110 weide schapen. 2024; 4 lam meren, 1018; 1106 vette varkens. 49 135 (0.540.64 per Kg.); zouters 65 68; 92 magere varkens, 2548; 438 kl. biggen, 712; 21 bokken en geiten, 16 paarden; totaal 3716 stuks. LEEUWARDEN, 6 Juli Botermarkt. Aangevoerd 13/3, 46/6, 1/12 vaten. Prijs: mijnboter 188186172, veilingprijs 185172, commissienoteering 189. LEEUWARDEN, 6 Juli. Kaasmarkt. Aanvoer 57.138 Kg. Prijs: Sleutelkaas 30—52, Nagelakas 26^-32, Goudsche kaas 33—76, Edammerkaas 3076. Telegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 6 Juli, medegedeeld deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bi Dit. H. B. 766.4 te Toulouse. L. B. 746.4 te Lerwick. Verw. tot den avond van 7 Juli: Matige, later afnemende Z.W. tot W. wind, half tot zwaar bewolkt, aan vankelijk nog kans op regenbuien, iets koeler. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 764. LICHT OP VOOR FIETSERS CA Vrijdag 6 Juli: 9.51 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 17.6 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL*, 's Morgens 7 uur 19.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 19.5 gr. C. 's Nam. 3 uur: 20 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK. 's Morgens 7 uur: 21 gr. C. 's Middags 12 uur: 21 gr. C. 's Nam. 3 uur: 21.5 gr. C. Wisselnoteeringea. (Amsterdam). Berlijn 59.261/* Londen l2.09V« New-York2 48 Parijs 9.73% Brussel 34.637a Züricb 47.837* Praa? 7.35V, Rome 13.03% Madrid40.98 Oslo 66.41 Va Kopenhagen .66 47*/« Stockholm 66,5s1/* Weenen 3196»/»

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3