Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, -Jat door hen de beslissing op het ver zoek van de Coöperatieve Drukkerij „Luctor et Emergo", om vergunning tct het oprichten van een boekdrukke rij in het perceel Nieuwsteeg No. 9, ad astraal bekend Gemeente Leiden, Sectie G. No. 1C40, is verdaagd. Leiden, 28 Juni 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Jlet steeds toenemend schoolver zuim, tijdens het tuinbouwseizoen, is aanleiding dat, naar wjj vernemen, bin nenkort op grond van de Leerplichtwet, maatregelen zullen worden genomen te gen de werkgevers, die deze kinde reu in dienst hebben. Na 8 Juli ak. zul len naast de ouders ook de werkgevers worden verbaliseerd. Deze kunnen met geldboete van hoogstens f50,-ge straft. worden. Bij de politie zijn als gevonden voorwerpen aangegeven een poertemon- naie met inhoud en eenige rijwielp laat jes. Als verloren een reserve autoband ien een reclamebord. NIEUWKOOP. In het huldeblijkcomité voorïï.M. de Kon.-Moeder, hebben zitting de da mes: J. A. v. d. Weyden, W. A. Augus- tinus, A. M. Bots, den ïïartog, H. Z. JLteller, J. A. Klaus, M. J. Smit Si- binga en A. E. Vogelenzang. Aangezien mej. Bijlstra, welke op wachtgeld stond, als onderwijzeres aan de O.L.S. alhier, bedankt heeft voor haar benoeming als zoodanig te Ooster- hesselen (Dr.), is haar wachtgeld in getrokken. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. School alhier, is benoemd mej. Grundeke te Voorschoten. Alhier speelde Alphen I tegen Nessersluis I in de' seriewedstrijden van N.V.V. Eerstgenoemde vereeniging was in de meerderheid. De Nessersluisch© keeper werd driemaal gepasseerd, en het eind was dat Alphen won met 31. De Postduiven ver een. heeft het plan een tentoonstelling te organiseereu Naar men verneemt, zal de Ge meenteveldwachter Van Vuuren binnen kort met pensioen den Dienst verlaten. Een bootje, waarin gezeten w«as v. Di, en een jongentje, sloeg. om. Ge lukkig werden zij gered. Burgerlijken stand. Gehuwd: A. v. d. Voorn 30 3. en C. Blom 26 j. Overleden: J. H. Koek 18 j. ROELOFARENDSVEEN. Tot onderwijzer aan de R.K. Bijz. Jongensschool is benoemd de heer W. A. C. J. de Wit van Bergen op Zoom. Gistermiddag reed de vrachtauto, bestuurd door H. van Ruiten, bij het draaien tegen de waranda van Cafe van der Geest alhier. Een der deuren, als mede enkel© stijlen, werden beschadigd, terwijl ook enkele ruiten werden ver splinterd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Omtrent het auto-ongeluk van Dins dagavond vernemen wij nog nader, dat volgens ooggetuigen met een zoodanige snelheid werd gereden, dat, toen de auto het bewuste bruggetje passeerde, lein daarna tegen een boom aanreed, zij door dezen schok en het sterke remmen van den chauffeur over den kop sloeg en 25 Meter verder in den kant van den weg terechtkwam. De auto is, na door een tweetal van justitiewege aangestel de^ deskundigen, te zijn onderzocht, waarbij bleek, dat de remmen in goeden toestand verkeerden, vrij gegeven en is daarna naar Amsterdam vervoerd. De toestand van den heer T. Reesink, die zwaar gewond naar het Diaoomessenhuis te Leiden is vervoerd, is goed. RIJNSBURO. De navolgende prijzen worden thans in den bloemenhandel betaald: Korenbloemen 1018 ct.; Juliaantjes 1119 ct., Duizendschoonen f34, Gla diolen f3,204,10; Galardia 7080 ct.; Anjers f0,280,35; Scabiosa fo,6o1; Gips f3,203,50; Renonkels 1520 ct. Irissen 2535 ct.; Engelsche Irissen f 1,202,10; Margrieten f0,400,80; Convili's f0,901; Pioenen f23,10; extra soorten f6,407,50; Malva f0,13 o, ï7. VOORSCHOTEN. „Onderling Hulpbetoon". De vereeniging „Onderling Hulpbetoon" hield gisteravond haar Alg. vergadering in het gebouw voor Chr. Belangen. Aan wezig waren slechts 28 leden. De voorzitter, Ds. H. P. Fortgens, open de de vergadering met een hartelijk wel komstwoord, waarin spr. er op wees, dat al is er in het afgeloopen jaar meer uit gegeven dan ontvangen, wij toch dank baar mogen zijn, omdat blijkt, dat de ver eeniging in een behoefte voorziet en veel leden heeft. De waarnemende secretaris, de heer Brinks, las hierna de notulen, die onver anderd werden vastgesteld. De secretaris, de heer C. Bolle, bracht het jaarverslag uit en gaf hierin een overzicht van de 5 jaren welke de vereen, thans bestaat. Begonnen met 86 leden is zij gestegen tot 714 leden. Bij de oprichting hadden de leden recht op 42 verpleegdagen a ƒ2.50 per dag, en thans is dit verhoogd a 3.5* per dag en vrij vervoer naar een ziekeninrichting. Er is echter een kleine financieele achter uitgang van ƒ600. Spr. sloot zijn jaarver slag met zijn blijdschap uit te spreken dat Ds. Fortgens voor het beroep naar Oos terend bedankte en daardoor voor de ver eeniging behouden bleef. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn verslag niet alleen, maar ook voor het werk, gedurende deze 5 jaren met zoo veel opgewektheid verricht. De heer G. Hartveldt gaf hierna als penningmeester rekening en verantwoor ding. Ontvangsten saldo ƒ4055.87. Contri butie 4054.56, tezamen, met diverse ont vangsten 8857.97. Uitgaven verpleegkosten 119.1 dagen is 4201.25. Transportkosten 259.60. Bo- denloon 395, tezamen met enkele diverse onkosten 4930.31. Namens de commissie tot nazien der boeken, bracht de heer A. Oudshoorn een gunstig rapport uit, daarbij hulde bren gend aan het uitstekende beheer der fi nanciën. De voorzitter dankt de comm. voor de werkzaamheden en den penningmeester voor zijn veelomvattenden en belangrij ken arbeid, die altijd punctueel in orde is, en hoopt, dat de heer Hartveldt dit werk nog lange jaren met dezelfde liefde zal mogen doen. De voorzitter benoemde tot comm. van Centrale de heeren E. Blom, D. Limburg en A. Wesseio. De aftr. bestuursleden de heeren G. Hartveldt, Dr. D. K. Wielenga en J. van Santbrink worden met groote meerder heid herkozen. Aangenomen werden de volgende be stuursvoorstellen: 1. De Kon. Goedkeuring aan te vragen. Notaris v. Hoogenstraten en de heer M. de Ruiter zullen de werk zaamheden daarvoor belangeloos verrich ten. 2. Reglementsaanvulling: „Wanneer een lid moet worden opgenomen, ten be hoeve van een ander lid, zal hiervoor ƒ2A0 per dag betaald worden, ook voor couveuse kinderen". B.v. wanneer een moeder die een zuigeling heeft, in een ziekeninrichting moet worden opgenomen en het noodzakelijk is, dat het kindje bij de moeder blijft, zal ƒ2.50 per dag betaald moeten worden. Het loon van den bode wordt vastge steld op 10 pet. van de contributie met een min. van 8 per week. Bij de rondvraag pleit de heer A. J. Turion voor nazorg en de heer Vlag voor gratis vervoer van in een ziekeninrich ting overleden patiënten der vereeniging. Met het oog op de kas wordt hierover niet van gedachten gewisseld. Hierna sloot de voorzitter onder dank aan de leden de vergadering. Land- en Tuinbouw. EXAMEN BLOEMSCHIKKEN EN BINDEN 1928. Bij voldoende deelneming zal op nader te bepalen dag in de maand Augustus ook dit jaar weder te Aals meer het examen bloemschikken en hinden, ingesteld door den Kring Bloemist-winkeliers, in samenwerking met de Kon. Ned. M:j. voor Tuinbouw en Plantkunde, worden gehouden. Zij, die aan dit examen wenschen deel te nemen, kunnen zich tot 1 Aug. a.s. aanmelden bij den secretaris der examencomm., D. Admiraal, Sneeuw balstraat 24, Den Haag. Aan het examen kunnen deelne men zoowel patroons als geëmployeer den, die den leeftijd van twintig jaar bereikt hebben of in 1928 bereiken en tenmnste dri© jaar in de praktijk werkzaam zijn geweest. BOTERVATEN VAN PAPIER. Op een kortelings te Stockholm ge houden tentoonstelling is een nieuwe verpakking voor boter en kaas ver toond. Deze verpakking was bereid uit een houtmassa, welke bij een tempe ratuur van ca. 400 graden Celcius on der hoogen druk was samengeperst en een papierachtig voorkomen had ver kregen. Dit nieuwe Zweedsche pro duct wordt, naar wij in het Neder 1. Weekbl. voor Zuivelbereiding en -Handel lezen, om zijn lagen prijs, zijn sterkte en hygiënische eigenschappen geroemd. In Zweden gebruikte men tot dusver voor de verpakking van ex- portboter beukenbout, doch beuken hout wordt in Zweden schaarsch en de vaten werden daardoor zeer duur. In totaal heeft Zweden voor zijn boteruitvocz jaarlijks voor ca. 1% mil- lioen kronen aan dergelijke beuken houten vaten noodig. Als een bijzonder voordeel van de nieuwe verpakking wordt nog ver meld, dat deze luchtdicht is. Men beeft in Zweden uitgerekend, dat met de nieuwe verpakking op de emballagekosten een besparing wordt verkregen, waarmede de huidige si heepsvrachten van Zweden naar Engeland volledig worden gedekt. TEGEN VEE-TUBERCULOSE. De Bond van Rundveefokvereenigin- gen in Utrecht, heeft met vertegen woordigers van de in die provincie werkende landbouw-organisaties een vtrgadering gehouden, ter bespreking van de wijze, waarop de tuberculose ven het rundvee bestreden kan wor den. Na een bespreking van verschil lende systemen is een kleine com missie benoemd, die binnenkort met nadere plannen zal komen. Uit het Sociale Leven. STAKING ONDER HOLLANDSCH RIJNSLEEPBOOTPERSONEEL? Naar de Msb. uit goede bron ver neemt wordt met bijna volstrekte ze kerheid verwacht, dat er a.s. Zaterdag een staking zal uitbreken op de Hol landsche Rijnsleepbooten. Reeds gisteren is ter beurze de sta kingsclausule verlangd, doch nog niet overal toegestaan. De reden waarom het personeel van de Rijnsleepvaart in staking zou gaan is gelegen in een min of meer jjrincipieele kwestie, waarbij de Fede ratie van Transportarbeiders als agi- tater zou moeten worden beschouwd. Bovendien worden eenige vrije da gen meer geëischt. Zaterdag loopt het collectief con tract af, zoodat op dezen dag de sta king zou moeten ingaan. Men verwacht, dat deze staking zich zal beperken tot de Rijnsleepvaart, doch de mogelijkheid blijft altijd open, dat zij ook op de Rijnschepen en zelfs op het havenbedrijf zou overslaan. Zooals de stand van zaken nu is, blijft de binnenlandsche sleepvaart er geheel buiten. DE LOODGIETERSSTAKING. Naar „Het Volk" verneemt, heeft de Rijksbemiddelaar partijen in het lood gietersconflict telegrafisch uitgenoo- digd tot een bespreking, welke mor gen om half elf op het Departement van Arbeid in Den Haag zal worden gehouden. RECHTZAKEN. HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Hof heeft gisteren o.m. arrest gewezen in de volgende zaak: S. B., koopman te Oegstgeest, is door de rechtbank te Rotterdam we gens verduistering veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf. Het Hof verminderde de straf tot 4 maanden. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het taalkundig can didaatsexamen Indologie de heeren Th. Sannes (Leiden), C. J. Grader (Am sterdam), en U. Bakker (Den Haag). Geslaagd voor het candidaats-exa- men rechten E. F. Coops (Leiden) en P. v. Empel (Middelburg). Geslaagd voor het cand. et. genees kunde mej. E. M. Ruzwfcte, Den Haag en de heeren J. E. Zweers, Rijswijk; F. H. C. G^ymans, Den Haag; L. A. Fol- mer, Rijswijk; M. Dura, Leiden; S. Huysingh, Leiden; P. W- C. Lans, Arn- ihieim; C. E. Keilholz, Den Haag; A. A. J. Nieuwenhuis, Leiden; A. Fossen, Scheveningen; H. A. G. M. Walenkamp Warmond; S. Heringa, Arnhem; Di de Vos, Den Haag; G. Klooster huis, Den Haag. Geslaagd voor het cand. ex. rechtsge leerdheid de heeren F. Vreede, Hilver sum* C. Kousenmaker, Kloetinge;G. de Bakker, Rotterdam; S. G. M- van Voorst tot Voorst, Dien Haag; H. S. Hallo, Dein Haag; G. Beelaerts van Blokland Den Haag; en voor het doet. iex. Indisch recht, de heer J. Wamsteker, Leiden. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties), Uitgesproken: 26 Juni. A. Philippo, handedaar in heerenconfectie, Hihegom, Meerstr. 26b R.C. Mr. G. Sluis; Cur. Mr. A. Bruoh, Haarlem. STADSNIEUWS. DE HEER J. B. MEYNEN 70 JAAR. De heer J. B. Meynen, oud-wethou der onzer gemeente, herdacht heden onder veel bewijzen van belangstelling zijn 70sten verjaardag. Uit alle kringen, vooral van de zij de der C. H. Unie, der Ned. Herv. Ge meente en uit de onderwijswereld, ontving de heer Meynen tal van schriï telijke en telegrafische gelukwen- schen, bloemen, enz. Namens de C. H. raadsfractie kwa men de heeren J. Wilbrink, en M. H. de Reede den 70-jarige gelukwenschen namens de anti revolutionaire fractie Dr. J. G. van Es en namens de R. K. fractie de heer J. B. Th Wilmer; voorts waren aanwezig afgevaardig den van de C. H. k-iesvereeniging, het bestutir van de Chr. school Noordein de, van de notabelen en de gemeente commissie der Ned. Herv. Gem., enz., alsmede van tal van persoonlijke vrienden en oud-leerlingen van den heer Meynen. STUDIE DER INDOLOGIE. De Vereenigde Faculteiten van Rechten en Letteren maken bekend: le. dat in den volgenden academischen cursus de privaat docent dr. Z. Kamer- lingh een college zal geven over de groote culturen van den Archipel. Dit college treedt in de plaats van dat der Indische producten van den hoogleeraar Nieuwen huis; 2e. dat op verzoek van het Departement van Koloniën de lector in het Chineesch, de heer J. J. L. Duyvendak, een college voor indologen zal geven over zeden en instellingen der Chineezen. De Vereenig de Faculteiten zijn van oordeel, dat dit college kan gevolgd worden hetzij vóór het candidaatsexamen (bij voorkeur in het 2e studiejaar) in welk geval een door den heer Duyvendak af te geven testimo nium faciliteit zal verleenen voor het exa men of tentamen in het vak vergelijken de volkenkunde van Ned. Indië (taalkun dig candidaatsexamen) of in het vak Adatrecht van Ned. Indië (economisch candidaatsexamen) hetzij na het candi daatsexamen, in welk geval dit vak mag worden genomen als keuzevak bij een der doctoraal-exarhens 3e. dat na de groote vacantie de colle ges zullen worden hervat op Maandag 24 September. gende schrijven rondgezonden aan een aantal Wetenschappelijke vcreenigingen: 1-Iet heeft de aandacht van velen ge trokken, dat in Leiden de belangstelling voor wetenschappelijke voordrachten van buitenlandsche of Nederlandsche sprekers dikwijls te wenschen overlaat. Onder de oorzaken daarvan scheen ons allereerst in samenwerking te komen het ontbreken van de noodige samenwerkin gen tusschen de vereenigingen, die spre kers uitnoodigen, waardoor veelal in één week, soms op één dag, verschillende voordrachten zich ophoopen. Het scheen ons toe dat verbetering zou zijn te verkrijgen door allerlei maatrege len, die in onderling overleg zouden kun nen worden genomen, waarvan wij slechts noemen: het opstellen en bijhouden van een agenda van de aan de universiteit te houden voordrachten op een centraal punt, en het plegen van overleg over de meest geschikte data en het meest ge schikte uur van den dag voor elke voor dracht. In verband hiermede is hedenmiddag in de Senaatskamer der Leidsche Univer siteit een vergadering gehouden met ver tegenwoordigers der verschillende ver eenigingen, ten einde met het gewenschte overleg een begin te maken. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) WETENSCHAPPELIJKE VOOR DRACHTEN. De commissie voor wetenschappelijke Lezingen aan de Leidsche Universiteit (voorzitter prof, dr. E. Gorter, secretaris prof. dr. A. W. Byvaack, heeft het vol ERNSTIG SPOORWEGONGELUK. LONDEN, 28 Juni. (V.D.) Nabij het station Derlington heeft een ernstig spoorwegongeval plaats gehad, waar bij zes personen werden gedood en dertig gewond. Een trein met vacantiereizigers uit Scarborough kwam nabij het Zuid station van Derlington in botsing met een goederentrein. De materieele schade is belangrijk. LONDEN, 28 Juni. V.D. Het aantal dooden bij het spoorwegongeval bij' Der lington is tot 22 gestegen. De toestand van geen der gewonden, die in het ziekenhuis zijn opgenomen, is levensgevaarlijk, zoodat er niet meer slachtoffers zullen zijn. HET VERGAAN VAN DE ITALIA. OSLO, 28 Juni. V. D. Gelijk reeds gemeld, heeft de inzameling voor de reddingsexpeditie ten behoeve van A- mundsen gisteren een bedrag van 34 duizend kronen opgebracht. Indiem 60 a 80.000 kronen worden ontvangen, is de hulpexpeditie reeds gewaarborgd. Een aantal Noorsche vaartuigen heeft reeds het ten Oosten van het Be-s reneiland liggende vaarwater afge zocht. Het vliegtuig van Amundsen kon tot dusver evenwel niet gevonden wor den. In deskundige kringen ziet men de situatie donker in. Noorsche visschers, die op het oogenblik ten Zuiden van het Beren eiland op de vangst zijn, hebben me degedeeld, dat zij het Fransche vlieg tuig op 18 Juni, den dag van de start, op vier mijlen Zuidelijk van het Be reneiland gezien hebben, Het vliegtuig bevond zich op vrij geringe hoogte en zette naar het eiland koers. In dit verband wordt er voorts nog op gewezen, dat Amundsen voor zijn vertrek verklaard heeft, voornemens te zijn in ge'Val van nood op het Be reneiland een tusschenlanding te ver richten. Het radiostation aldaar heeft in structie ontvangen, onmiddellijk een expeditie op sneeuwschoenen te on dernemen, teneinde het geheele eiland af te zoeken. De expeditie is in den nacht van Woensdag op Donderdag opgebroken, doch heeft nog niets van zich laten hooren. AFTREDEN VAN HOOVER? LONDEN, 28 Juni. (V.D.) Volgens telegrammen uit Washington wordt van officieele zijde het aanstaande af treden van staatsecretaris Hoover als minister van handel aangekondigd. HERMANN MüLLER OPNIEUW KABINETSFORMATEUR BERLIJN, 28 Juni. V.D. De af gevaar digde Miiller-Franken werd hedenmor gen te half tien door Rijksp resident von Hindenburg ontvangen om hem rapport uit te brengen over zijn be* moeiingen tot vorming van ©en kabinet. Hij kreeg van den Rrjkspres. mach tiging op den grondslag van de nieuwe besprekingen, welke Woensdagavond en hedenmorgen met het Centrum plaats vonden, onderhandelingen over de vorming van een nieuwe regeering voort te zetten. Müller-Franken hoopt deze onderhan delingen nog hedenmiddag te beëindi gen en den Rrjkspresident dan de de finitieve ministerbjst te kunnen voor- O VERSTRO OMINGSR AMP. LONDEN, 28 Juni. V.D. Volgens te legrammen uit Tokio is het Westelijk deel van Japan en het eiland Kyushyu dcor een overstrooming en groote aa:d- verschuivingein geteisterd. Voorzoover tot nu 1pe bekend is, zijn dertig perse nen om Jiet leven gekomen en zqn in het geheel zevenduizend huizen over stroomd. Het aantal dakloozen wordt op. 110.000 geschat. Men vreest, dat het aantal slachtoffers vele honderden zal bedragen. Zes en twintig personen, die trachtten een door een aardverschuiving opge sloten familie te redden, wprden door een nieuwe aar d versohui ving zelf 1©- evnd begraven. ARBEIDERSLEIDER VERMOORD. LONDEN, 28 Juni. V. D. De Ameri- kaansche arbeidersleider Murphy, is volgens berichten uit Chicago, door onbekende daders neergeschoten. De misdadigers konden in een auto vluchten. GERINGE VERLAGING BELASTING- OPCENTEN. BATAVIA, 28 Juni. (Aneta-V.D.) De Regeeringsgemachtigde voor algemee ne zaken verklaarde in den Volks raad, dat de mogelijkheid van verla ging der belasting-opcenten ook voor de volgende jaren gering is. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 27 Juni De Eendracht Bloemkool 415, komkommers 611, andijvie 1.702.80, sla 0.702.10, peen 49, rabarber 13, selderij 12, pie terselie 23, kroten 23, perziken 7 18, radijs 24, prei 2-^3, alles per 100 stuks. Doppers 2122, peulen 22 28, snijboonen 5060, heerenboonen 80—-90, postelein 712, spinazie 813, tuinboonen 79, aardappelen 912, alles per 100 Kg. ROELOFARENDSVEEN, 28 Juni. Veiling. Aardbeien 5560 ct. per kilo; bloemkool 510 ct. per stuk; peulen 1.603.40, doperwten 2.102.25, tuin boonen 80 cent, capucijners 2.202.30, snijboonen 5.30—5.70, idem stek 3.90 4.10, alles per 10 Kg.; augurken: grof G.80 per 25 Kg. GOUDA, 28 Juni. Veemarkt. Aange voerd in totaal 1832 stuks, waarvan 386 slacbtvarkens, vette 0.320.32%, I.ondensche 0.260.28, zouters 0.32 0.33, per pond, levend met 2 pCt. kor- tiiig;528 magere varkens, 2535; 779 biggen, 812; 10 runderen, 275—375; 78 nuchtere kalveren, 1018; 37 lam meren, 1719; 10 bokken en geiten, 36; 4 paarden, 200375, alle p. stuk. Overzicht: vette varkens, Londen- sche, zouters, nuchtere kalveren, gras kalveren, schapen, handel vlug; ma gere varkens biggen, runderen, bok ken en geiten, paarden, handel matig. GOUDA, 28 Juni. Kaasmarkt. Aan voer 426 partijen. Prijzen: le kw. met rijksmerk 5057, 2e kw. 4549; le kw zonder rijkgmerk 4450, 2e kw. geen noteering; zware 57, extra zware 58. Handel matig. GOUDA, 28 Juni. Botermarkt. Aan gevoerd 1112 ponden. Prijzen: goebo- ter 0.901, weiboter 0.850.88, per pond Handel vlug KOUDEKERK, 27 Juni. Eieren. Aanvoer 4333 stuks. Prijs: Kippeneie ren 5.606.30, eendeneieren 4.905.30, alles per 100 stuks. Pluimvee. Hanen 0.150.45 p. st. AMSTERDAM, 28 Juni. Oliën. Raap olie: vliegend 50. Lijnolie: vliegend 35%; Juli 32%, 32; Aug. 32%; Sept./ Dec. 33, 32%, 33; Jan./April 33%, 33, per 100 Kg. Stemming prijshoudend. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 28 Juni 1928, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 771.5 te Parijs en Clermont. L. B. 747.1 te Vestmanoer. Verw. tot den avond van 29 Juni: Matige, tijdelijke wellicht toenemen de Z.W. tot Z. wind, aanvankelijk nog meest licht bewolkt en droog weer, la ter toenemende bewolking met waar schijnlijk tijdelijk regen, iets warmer. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 764. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Donderdag 28 Juni: 9.53 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 17 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL", 's Morgens 7 uur: 18.6 gr. C. 's Middags 12 uur: 19 gr. C. 's Nam 3 uur: 19.5 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur: 20 gr. C. 's Middags 12 uur: 20 gr. C. 's Nam. 3 uur: 20.5 gr. C Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.427» Londen 12.10s/» New-York 2.48 Parijs9.757, Brussel w -» 34.66 Zürich m- w 47.87 Praag7.357» Rome13.047» Madrid 41.041/, Oslo66.377. Kopenhagen 66.497» Stockholm 66.597» Wtenen 34877,

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3