organisaties elk in verband met eigen geestesverhouding hun verblijf stich ten. En dat in dit Christelijk vacantie- oord de arbeiders, de arbeidsvrouw, de arbeidskinderen ademen zullen in dezelfde geestelijke atmosfeer, waar naar thuis wordt gejaagd, is wellicht het allergrootste voorrecht. Met den wensch, dat door dit vacan- tie-oord voor vele arbeiders 't mensch zijn, het gezinsleven en het geestelijk leven groeien zal, eindigt de minister zijn rede. Hierna werd het gezelschap nitge- noodigd het gebouw en de omgeving te bezichtigen. Nadat eenige afgevaardigden gele genheid hadden gekregen een toe spraak te houden, waarbij nog vele geschenken werden aangeboden, volg de weer orgelspel van den heer L. H. Kurpershoek. Daarna sloot de heer Kruithof op de gebruikelijke wijze de algemeene vergadering. N. V. EXPEDITIE-ONDERNEMING VAN GEND EN LOOS. Naar de Telegraaf verneemt, heeft de directie van de N. V. Expeditie—on derneming Van Gend en Loos zich met een aanschrijving, d.d. 25 Juni, tot het personeel gericht, waarin zij mededeeling doet van de overdracht van het geheele bedrijf op 1 Juli a.s. Voorts deelt de directie mee, dat de nieuwe onderneming gevestigd is te Utrecht, directeur R. G. M. A. Heg, maar dat de inspectie te Arnhem blijft, van waaruit tot nader order al le zaken „van de nieuwe onderneming worden behandeld en waarheen alle correspondentie is te richten". Algemeen procuratie is verleend aan elk van de heeren J. B F. Kreus. inspecteur, en H. Wallien, chef van de afdeeling controle. Voorts heeft de directie aan het per soneel medegedeeld, dat zij bereid is, hen op 1 Juli a.s. in hun tegenwoordi ge functie en op het thans genoten loon of salaris in dienst te nemen. Daar de nieuwe maatschappij door de expeditie-onderneming Van Gend en Loos, H. Colignon en Cie., echter niet in staat gesteld wordt t.z.t. aan hen, die uit den dienst dier onderne ming worden ontslagen ondersteuning over de jaren in dienst dier onderne ming doorgebracht, toe te kennen, zal de nieuwe Maatschappij daartoe dus niet overgaan. Wel is zij bereid, in overleg met het personeel, een pensioenregeling in het leven te roepen en daartoe ook harer zijds een percentage van het loon of salaris van het personeel bij te dra gen. Bovendien zal de Alg. Expeditie On derneming Van Gend en Loos. H. Co lignon en Cie. een bedrag van 130000 beschikbaar stellen Met behulp van die som zal het, naar zij vertrouwt, mogelijk zijn, ook over de jaren, in dienst dezer ex peditie-onderneming doorgebracht, door het op te richten pensioenfonls pensioen te doen toekennen. Een schriftelijke verklaring wordt ten slotte gevraagd van degenen, die in functie willen overgaan. De besturen van de organisaties van kantoorbedienden en transportarbei ders. hebben naar aanleiding van deze mededeelingen, onverwijld een confe rentie met den directeur. R. Heg, aan gevraagd, die te Utrecht' plaats had. DE MENTALITEIT VAN DEN FRANSCHEN ARBEIDER. In het ,.Alg. Wkbl. voor Christendom en Cultuur" bespreekt A. de Voogd Jr. de positie van den werknemer in Frankrijk en zegt o.a.: Een Duitscher die met mij in Parijs werkte, zei mij eens: „een Franschman is tevreden als hij zijn krantje heeft, zijn kaartclubje, een flesch wijn en een meter brood en wat worst met knoflook, en hij is heelemaal geluk kig en vraagt niet meer van het leven, wanneer hij bovendien nog 'n lintje in zijn knoopsgat heeft." Al te letterlijk moet men deze uitspraak natuurlijk niet op vatten, maar er schuilt wel degelijk een kern van waarheid in. Inderdaad de Franschman stelt minder eischen dan wij, waarbij nog komt, dat de vrouw meestal mee verdient, 't kinderen- getal zeer beperkt is en dat veel minder aandacht wordt besteed aan het interieur. Ik wil u niet vervelen met loonen van verschillende klassen werknemers op te sommen, trouwens het zou u toch moei lijk zijn u een juist oordeel daarover te vormen daar u den in Frankrijk gelden den levensstandaard niet kent, maar en kele typeerende staaltjes wil ik u noe men. Ik heb bankemployées gekend, die 's avonds dienst deden ,de eens als bor- denwasscher (klinkt het niet Ameri- kaansch?) de ander als cellist in een ca féstrijkje, een derde als nachtportier in een hotel en nummer vier als autowas- scher enz., maar u kunt zich zeker ook wel een idee vormen over de arbeidspres tatie van deze stumperds. De positie van den Nederlandschen werknemer (indien hij werk te nemen krijgt), is veel en veel gunstiger dan die van zijn Franschen collega. LUCHTVAART. DE SCHIPBREUKELINGEN VAN DE „ITALIA". De groep Mariano als verloren beschouwd. De hoop om Mariano en zijn beide gezellen, die zich van Nobile's groep haden afgescheiden om te trachten Noord-Oostland te bereiken, nog le vend terug te vinden is nu vrijwel op gegeven. Een vliegtuig heeft gisteren boven al de aangelegde depots van levensmiddelen gevlogen en gemeld, dat zij alle nog onaangeroerd waren. Aangezien Mariano slechts levensmid delen had meegenomen tot uiterlijk 21 22 Juni is het bijna onmogelijk dat zij nog tot de levenden zouden behoo- ren. De positie der overigen. Volgens berichten van de „Quest" zal het vermoedelijk drie of vier we ken duren, voordat de achtergebleve nen van de Nobile-groep en luitenant Lundborg zulen worden gered, tenzij het zeer spoedig gelukt hen met een lhht vliegtuig op ski's af te halen. Ge lukt dit niet, dan moet gewacht wor den totdat het ijs voldoende zal zijn gesmolten om 'n landing van een wa tervliegtuig in de nabijheid mogelijk te maken. De groep beschikt op het oogenblik neg voor één maand over voorraden, clie nog verder zullen worden aange vuld. Een Zweedsch mecanicien heeft gis teren aan luitenant Tornberg ge vraagd, om hem met een parachute en eenige gereedschappen boven het ijs- vlak af te zetten waarop Lundborg en de 5 lotgenooten van Nobile zich nog 'bevinden. Lundborg heeft draadloos meegedeeld, dat hij al druk aan het r.'pareeren is van zijn machine die niet te ernstig beschadigd is. Enkele onderdeelen zijn gebroken en deze wil de mecanicien meenemen en dan zelf I undborg helpen. Er was gisteren geen wind, maar de mist maakte het onwaarschijnlijk, dat er dien dag nog vluchten zouden wor den ondernomen. Van het vliegtuig Latham met Amundsen aan boord is nog steeds geen enkel spoor gevonden. Men maakt zich over het lot van Amund sen ernstig ongerust. Do Mariana 1 zou vermoedelijk vandaag van Tromsge naar Spitsbergen vliegen om naar het vermiste toestel uit te zien. DE FRIENDSHIP TE PARIJS. Het vliegtuig Friendship, waarmee de Amerikaansche, Mej. Earhart, over den Oceaan is gevlogen, is met zijn bemanning uit Londen te Le Bourget aangekomen. Mej. Earhart en haar metgezellen schreven hun namen in het Gouden Boek van de stad Parijs. UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. (Slot). De heer Bruin wijst er op, dat er reeds voor gezorgd is, dat de Rijndijk de Woningbouwvereeniging is vertegenwoor digd. Na nog eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. met algem. stem men aangenomen. Aan de orde wordt gesteld de rekening van de Woningbouwvereeniging „Volks belang" voor de huizen in de Torenstraat. Er is een tekort van ƒ1759.28, waarvan 't Rijk 934.33 draagt. De rekening wordt z.h.st. goedgekeurd. Daarna komt in behandeling een voor stel van B. en W. tot goedkeuring van aankoop van grond van de Ned. Herv. Gem. te Koudekerk voor de Ivoudekerk- sche brug. Z.h.st. goedgekeurd. Bij een voorstel van B. en W. om het grasgewas langs den Gemeeneweg nog voor één jaar te verpachten aan Van der Velde voor denzelfden prijs, n.l. voor 125 merkt de heer P a t ij n op, dat er meer inwoners van Hazerswoude zijn, die gaar ne het grasgewas zouden pachten. Spr. vraagt, of het niet beter was, het publiek te verpachten. De voorzitter acht het beter in de gegeven omstandigheden, in verband met het Prov. Wegenplan, de pacht gewoon voor een jaar te verlengen. De heer Veelenturf onderstreept dit. De heer P a t ij n handhaaft zijn stand punt. De heer de Jong wijst er op dat het grasgewas goed verzorgd is en acht het niet billijk, dat een ander nu voor een jaar de vruchten van dien arbeid plukt. Het voorstel wordt daarna aangenomen. De heer Patijn wenscht te worden geacht tegen te hebben gestemd. Het kohier van de Hondenbelasting ^8 wordt vastgesteld op 546. Op de aanvrage van subsidie van de Landbouwschool te Voorhout stellen B. en W. voor, voor het oogenblik niet in te gaan op dit verzoek in verband met on volledigheid in de stukken, waaruit niet blijkt wat het geraamde tekort per leer ling is, daar de cursus nog niet afgeloo- pen is. Aldus wordt besloten. Daarna komt in behandeling een sub sidieaanvrage van een commissie, samen gesteld uit het personeel van de drie scholen op het dorp in verband met een kinderfeestviering op het dorp op 31 Au gustus. B. en W. stellen voor op deze aan vrage gunstig te beschikken. Deze subsi die zal natuurlijk kunnen gegeven wor den per kind, zoodat ook de Rijndijk daarvan eventueel zou kunnen profitee- ren. Het is gebleken dat voor genoemde feestviering zeer veel gevoeld wordt en het particulier initiatief is voorgegaan. B en W. stellen voor een bedrag van 0.30 pér kind beschikbaar te stellen. Betref fende de kinderen van Hazerswoude, die in Koudekerk schoolgaan, zal een royaal standpunt worden ingenomen, alsook te genover de kinderen die van Koudekerk in Hazerswoude schoolgaan. Veel zal er van afhangen, hoe Koudekerk deze zaak zal regelen. Aan B. en W. wordt machti ging gegeven naar bevind van zaken te handelen. Het subsidie van 0.30 per schoolgaand kind wordt toegestaan. Er moet natuurlijk rekening mee gehouden worden, dat het slechts een surplus is. Het particulier initiatief moet voorgaan. Thans komt in behandeling de benoe ming van een keuringsveearts. B. en W. hebben geen voordracht kunnen samen stellen. Verschillende sollicitanten hebben zich in verband met het salaris terugge trokken. B. en W. dragen thans voor den heer Qommandeur, die reeds tijdelijk de betrekking van keuringsveearts bekleedt, hoewel deze in Leiden woont en niet ge negen is in Hazerswoude te komen wonen. De heer van Dam vindt het groot be zwaar dat de heer Commandeur in Leiden woont en zou er voor zijn de benoeming weer tijdelijk te doen, voor een half jaar bijvoorbeeld. De heer van Beek meent, dat er toch wel een goed bestaan is voor een veearts in deze gemeente en dat de gemeente dit moet aanmoedigen. De heer van Dam voelt er wel wat voor om een veearts, die zich hier even tueel wil vestigen een gratificatie te ge ven voor één of twee jaar bijv., die dan altijd opgeheven kan worden als de vee arts zich er een weinig ingewerkt heeft. De heer de J o n-g gelooft dat uitstel van benoeming niet veel zal baten en dat het maar heter is den veearts thans voor vast te benoemen. De voorzitter merkt nog op, dat bij een tijdelijke benoeming de heer Com mandeur niet genegen zal zijn de labora torium-inrichting aan te schaffen. Dan zou de gemeente dit moeten doen. De heer van Dam stelt voor de be noeming tijdelijk te doen en ingeval de heer Commandeur de laboratorium-in richting niet wil aankoopen, dit voor re kening van de gemeente te doen. Na nog eenige bespreking wordt het voorstel van den heer van Dam door B. en W. overgenomen. De tijdelijke benoe ming zal echter voor een jaar moeten ge schieden. Aldus wordt besloten. De heer de Jong wenscht te worden geacht tegen te hebben gestemd. Enkele comptabiliteitsbesluiten worden vastgesteld. B. en W. bieden aan het verslag over den toestand van de gemeente dat bij de leden van den Raad zal circuleeren. De rondvraag levert niets op. Daarna sluiting. KOUDEKERK. Burgerlijke stand. Geboren: Gijs- bertus, z.v. Willem van Vechten en Elisabeth van der Ham; Johann s Wil helmus Maiie z.v. Hugo Cornelis Al- phonsus van der Salm en Martina Ja* coba Smits; Willem z.v. Hermanus Schellingerhout en Reotrix van Omme- ring. Gehuwd: Arie Albortus Vooijs 25 j. en Anna Jongencel 23 j.; Rijk Gerrit Oppelaar 22 j. en Johanna Hendrika Hoogeveon 21 j. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. Vergadering van Maandag jX Aanwezig alle leden. Voorz. d® heer J. A. Bakhuizen, Burgem. De V 0 o rz. opent do vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden doo<r den Secr. voorgelezen en onder dankzegging aan den 3 eer. goed gekeurd. Ingekomen zqn enkele dc-positics van Ged. Staten op Raadsbesluiten. Op verzoek van Ged. Staten worden enkele wijzigingen aangebracht in do rekening, dienst 1926. Vervolgens wordt de» kwestie bespro ken van het on<krhoud van de onflietf wijzerswoning en van hot schoolgebouw De Rand machtigt B. en W. de noodi- ge herstellingen te deen uitvoeren. Op voorstel van B. en W. worden met het oog op het sluiten van höt dienstjaar 1927 nog eenige besluiten tot wijziging dier begrooting g. nomen. Bij de rondvraag bespreekt; de heer v ,d. Zwan, het reinigon der slooten B. en W. zeggen streng toezicht toe. De heer Van Tol stelt voor, de ge meente Leiden te verzoeekem, om de keurloonen ingevolge de Vleesc-hkeu- ringswet belangrijk te verlagen, en zulks met ingang van 1 Januari 1929. De heor Disseldorp, "kan zich met dit voorstel geheel vereenigen- in ver gelijking met gemeenten buiten den Keuringskring Leiden gelegen, zijnde keurloonen veel te hoog. De Raad besluit een dergelijk voor stel tot de gemeente Leiden te richten. De V 0 O' r z. zegt, dat een voorstel alleen uitgaande van de gemeente Rqn- ziaterwoude, niet veel zal -uitwerken. Ten slotte wordt besloten adhaesie- betuiging te vragen aan de Radon van Leimuiden en Alkemade, terwijl oen afschrift van het adres zal gezonden worden aan den Min. van Arbeid, aan den Inspecteur van de Volksgezond heid en aan don Dir. van het Qpenb. Slachthuis te Leiden. Daarna sluiting. l GEMENGD NIEUWS. Ernstige aanrijding. Gisterenavond heeft op den Utrechtschen weg nabij het gemeente-museum te Arnhem een ernsti ge aanrijding plaats gehad tusschen een wielrijdster uit Oosterbeek en een motor rijwiel waarop twee personen, woonachtig te Velp, waren gezeten. Zoowel het meisje als de beide heeren werden over den weg geslingerd en eenigen tijd later met ern stige verwondingen in een huis binnenge dragen en daarna met een ziekenauto naar bet ziekenhuis vervoerd. Bij het onderzoek bleek, dat het meisje een vrij ernstige wonde aan het oog als mede een kaakfractuur had bekomen. De motorrijders hadden zeer ernstige hoofd wonden. Ernstig ongeval. Ten Venlo werd gis termorgen de 21-jarige arbeider Orval toen hij naar zijn werk ging, op het trot toir in de Vleeschstraat bij de panden van de firma Vroom en Dreesman, welke af gebroken worden, door een neerstortende kroonlijst getroffen. De jongen werd met een zware hersenschudding inwendig ge kneusd, en een gebroken been naar bet gasthuis St. Jozef overgebracht. Zijn toe stand is bedenkelijk. Bij het zwemmen verdronken. Gis teravond is in de Waal nabij het slot Krayenliof te Nijmegen de 19-jarige v. W. bij het zwemmen verdronken. De jongeman is vermoedelijk in een draaikolk geraakt. Aan de gevolgen overleden. Op 8 Juni j.l. geraakte de 45-jarige mijnwerker A. F. uit Heerlerheide in Staatsmijn Em ma onder een omvallende kolenwagen. Met schedelverwondingen werd hij in liet St. Josephziekenhuis te Heerlen op genomen, waar hij gistermorgen is over leden. Hij laat een vrouw met 10 kinderen achter. Een zesling geboren. Central News meldt uit Kairo, dat een Egyptische moe der te Ismaria een zesling ter wereld ge bracht heeft: vier meisjes en twee jon gens. Allen maken het goed. Tot dusver was de vijfling wien een vrouw op Sardinië het leven schonk, niet overtroffen. Twee Engelsche vrouwen zijn onlangs van vierlingen bevallen. Een vijfling. Te Murcia in Spanje is een vrouw bevallen van vijf kinderen, al len jongens, die kort na hun geboorte zijn overleden. De moeder verkeert in levens gevaar. Ontploffing aan boord van een trawler. De stoomtrawler IJM 159, Julie Streyff keerde gisteren uit zee in de Visschersha- ven te IJmuiden terug, omdat ter hoogte van Egmond aan boord een carbid-ontc ploffing had plaats gehad. Door onbeken de oorzaak, ontplofte in de machinekamer een bus carbid, waardoor de machinist licht, doch de stoker zeer ernstig verwond werd. Onmiddellijk bij aankomst te IJmui den is de stoker, genaamd J. B., woonach tig te Beverwijk, in zeer zorgelijken toe stand naar het St. Antonius-ziekenhuis te Velsen overgebracht. Botsing tusschen twee auto's. Men meldt "uit Almelo: Gistermorgen kwamen op den Vriezen- veenschenweg ter hoogte van de garage van den expediteur Looms, twee vracht auto's, een van de firma Looms en een van de firma Jansen en Tilanus uit Vrie- zenveen in volle vaart met elkaar in bot sing. De cabine van den auto van de fa. Jansen en Tilanus werd geheel vernield en de chauffeur moest met een zware hoofdwonde naar het algemeen zieken huis vervoerd worden. Verdronken. Gisternamiddag is in de Waal voor Nijmegen de 19-jarige v. W. die aan het zwemmen was, nabij het Oude Vos Krayenhof in een draaikolk geraakt en verdronken. Brand. Gisteren brandden twee ar beiderswoningen, bewoond door v. O. en •A. te Helmond, tot den grond toe af. Ver zekering dekt de schade. Ongeval. Aan de haardenfabriek der fa. Geers en Zoon te Bergen op Zoom, wer den gisteren de werklieden v. Gaans en Holtzer getroffen door een zwaar stuk gietijzer, hetwelk door nog onbekende oorzaak uit een transportbak viel, waar mede de gietstukken van de eene naar de andere verdieping der fabriek langs trans portband worden vervoerd. Vooral v. G. was er erg aan toe, doordat hij juist op het hoofd was getroffen, waardoor ernsti ge wonden waren veroorzaakt. In zorg- wekkenden toestand is hij naar het gast huis overgebracht. De toestand van H. was minder ernstig, zoodat deze na ge neeskundige hulp naar zijn woning kon worden vervoerd. Doodelijk ongeval. Toen de 58-jarige slooper W. Weenhof te Zeist gisteravond met een bespanning den Oud-Arnhem- schen weg inreed, schrok zijn paard en sloeg op hol, met als gevolg, dat de koet sier van den wagen met het hoofd op de straat viel en dood werd opgenomen. Op heeterdaad betrapt. Gistermiddag tegen half vier werd het centrum van Den Haag in rep en roer gebracht door een jacht op een 30-jarigen man, die in het kantoor van den kruidenierswinkel van De Haan en Schuld, Vlamingstraat 13, een geldkistje had gestolen. Naast dien win kel is een smalle gang, van waar een lo ket uitkomt in het kantoor, Door dit loket geschieden steeds'de afrekeningen en het geldkistje werd nogal eens gezet op een plankje vóór het loket. De dief scheen hiervan goed op de hoogte te zijn. Een kantoorjuffrouw, die juist voor een lessenaar zat, zag, dat een man het loket opende en er met het geldkistje, waarin een goede honderd gulden zat, vandoor ging. Door den winkel rende zij den dief na, die haar echter te vlug af was en, met het kistje onder zijh jas verborgen, de Vlamingstraat door rende. Daar ont waarde een agent in burger, die met ver lof was en liep te wandelen, den dief als een goeden bekende van de politie. Hij trachtte een fiets te leenen om een ach tervolging te beginnen, doch dat lukte niet. J., vergezeld van twee winkeljuffrou wen, zetten het dus op een loopen. De be trapte gooide toön, zich in het nauw ge bracht ziende, het geldkistje weg en ren de dwars door een garage op den hoek van de Groote Marktstraat de Achter- Raamstraat in, achtervolgd door een zeer groote menigte. Daar was het spoedig met zijn vrijheid gedaan. Eenige agenten, die intusschen in het bezit van een fiets wa ren gekomen, hebben den dief aan het eind van de Achter-Raamstraat gepakt en hem geboeid naar het bureau Prinsestraat gebracht. De aangehoudene is een zekere L. Zooals gezegd is, heeft hij meer op zijn kerfstok. RADIO-NIEUWS. STORINGEN VAN LICHTRECLAMES Het komt (helaas nog &X eens voor dat de genoegens van radio-ontvangst ge stoofd worden door krakenilg» kras sende, kn tterend - g lui e, i, b ijk baar niet uit het toestel afkomstig zijn, doch van buitenaf komen. Ong awijfeld kunnen dergelijke geluiden in het war me, e jaargetijde veroorzaakt word n door luchtstoringen, doch over het a.- gemeen genomen, zijn der] rijke lucht storingen in ons land niet zeer hinder lijk. Een zeer hinderlijke storing, echt' r, kan veroorzaakt worden door boju de lichtreclames en andere electris:hi apparaten. Een loszitt i.de gloeilamp, een slecht aangeschroefd conta.t, ce.i verweerde fitting, zij al e kunnen een ernstige radiostoring in do naaste om geving teweeg brengen. Ook do z.g. aan- en uit-lampen kunnen, in dien zij oud worden, tot dergelijke sto ringen aanleiding geven. De bekende neen-lichtreclames en goed gemonteerd-a gloei ampun lichtre clames behoeven geen radioSloringe.a te veroorzaken. Het is daarom de plicht van eiken installateur en van ieder die belast is met het toezicht op lichtre clames en dergelijke installaties, er voor te waken, dat het geheel zich in goeden staat bevindt,mede met het oog op het veroorzaken van radiosto ringen. Men dient zich daartoe ,ts overtuigen of alle lampen stevig in da fittingen zjjn geschroefd, de fittingen niet de fect zijn en er geen losse draden zijn. Bij aan-en-uit lampen kan mem da eventueel storends lamp vinden door de lampen achtereenvolgens los te schroeven, waardoor do storing dan plotse.ing .ophoudt, indien de klefecte lamp wordt losgedraaid. Storingen veroorzaakt door de von ken die optreden bij het openen van een ond.rbreker-contact, zijn moeilijk te verholpen. In ve.'e gevallen echter kan afdrende verbetering worden be reikt d or een hoogen weerstand over het onderbrekercontact aan te bren gen. De waaide van d^zsn weerstand is natuuriqk geheel afhankelijk van dan aard van liet bedrijf. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 26 Juni. Heden aange komen aan den Rijksafslag 7 stoom trawlers, i logger en 399 kustvisschers De prijzen en aanvoer van trawlvisch wa.en: 399 kn. tarbot f2255, 8 kn. griet f2453, beide per 50 K.G., 180 st. gr. tong f2,6;2.85, 1757 st. mid del dito f22,60, 60088 st. dito kl. f 1,35—1,85, alles per K.G., 14 kn. setschol f 2842, 494 kn. kl. schol f4,1020, 11 kn. bot f416. 86 kn. schar f2,2012, 1 k. tongscnar f40, alles p. k. van 50 K.G.,, 2 kn. rog f 16—- 28 p. 20 st., 29 st. vleet f2,702,78 p. st., 61 kn. pieterman poontjes f3,60 11, 7 kn. gr. schelvisch f3637, 16 kn. dito middel f2229, 53 kn. klednmiddel dito f915,50, 358 kn. kl. schelvisch f2 0711, alles p. k. van 50 K.G., 19 kn. kabeljauw 144 63 p. k. van 125 K.G., 50 kn. gr. gullen f99>5°17, 55 kn. kl. gullen f5,60 8,50, beide p. k. van 50 K.G., 18 st. leng f0,772 40, 1 heilbot f11,20, bei de p. st., 199 kn. wijting f3,607,50 p. k. yan 50 K.G., 16 st. kreeft f0,70— 1,20 p. st., 25 kn. makreel f89 p. k. van 50 K.G., 1 steur f68 p. st. Van de IJm. stoomtreilers kwa men er heden 7 aan de markt. De be sommingen waren: IJM. 417 m. f3.182, IJM. 04 m. f 1.942, IJM. 27 m. f 1.820 IJM. 61 m. f3.033, IJM. 418 m. f2.177, IJM. 272 m. f2.037 en IJM. 12 m. f 1.068. Van de treilloggers kwam heden aan den afslag de KW. 59 m. f 345 be somming. Van de IJM. haringvloot kwam binnen de stoomlogger Dirk Jacobua IJM. 267 m. 30 last pekelharing. Die besomming was f7.312. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMEPIKA-LIJN. VEENDAM, N. York n. Rott. 26 v. Bou logne (26 3 n.m.) voor Waterweg verw. BREEDIJK, N. York n. Rott. 25 v. Norfolk. EEMDIJK, Rott. n. Vanc. 24 te Willem stad. BINNENDIJK, 25 v. Rott. te Philadelphia. HOLLAND—A FRIKA-LIJN. NIJKERK, uitr., p. 25 Gibraltar. GRIJPSKERK, thuisr., 25 te Dar es Sa laam. KLIPFONTEIN, thuisr., 25 v. Genua. JAGERSFONTEIN, 24 v. Rott. te Ham burg. MELISKERK, thuisr., 26 v. Southampton. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. EEMSTROOM, 26 v. Amst. n. Freetown. DRECHTSTROOM, thuisr., 24 v. Warri. REGGESTROOM, thuisr., 24 v. Saltpond. RIJNLAND, uitr., 24 v. Degema. CERES, thuisr., p. 25 Las Palmas. IJSTROOM, uitr., 25 te Las Palmas. KON. HOLLANDSCIIE LLOYD. KENNEMERLAND, uitr., 26 v. Rio Gran de do Sul. ORANIA, uitr., 25 v. Rio de Jan. ROTTERDAMSCRE LLOYD. TAB AN AN, uitr., p. 26 (4 n.m.) Suez. SOEKABOEMI, uitr„ 26 te Padang. KOTA RADJA, thuisr., 25 (7 n.m.) te Mar seille. MEDAN, uitr., p. 25 Malta. KOTA INTEN, thuisr., p. 26 (12.40 van.) Ouessant. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". JOHAN DE WITT, uitr., p. 24 Gibraltar. SIMALOER, uitr., 24 (5 n.m.) 40 mijl O. van Niton. GROTIUS, thuisr., 26» v. Genua. KARIMATA, uitr., 25 van Djeddah. RIOUW, thuisr., 26 te Amsterdam. KON. PAKETVAART MIJ. S\ W A11LOENTO, 25 te Belawan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6