*5® Pt! ROL HetWiegeki/nd Op de Raadstribune. Een loome zomerstemming in 'de raadszaal Maandag. Als 't warm is kan 't in onze defti ge vergaderzaal van de Vroedschap drukkend zijn. Zoo drukkend, dat men snakt naar een frisch koeltje van de fan. Dat was 't nu echter niet wat de gedrukte stemming veroor zaakte. Maar al kwam 't niet van de tempe ratuur in de zaal toch was er een ge drukte stemming. Waardoor 't kwam? Och wie zal 't zeggen, 't lag ook niet bepaald aan 't agendum, want daarop prijkten eeni- ge onderwerpen die zouden doen ver moeden, dat er een frisch windje zou waaien. Daarbij een interpellatie en een motie, wat wil men meer om een frisschen, vrooJiiken vroedsehapskrijg te mogen verwachten. Werpt de vacantie reeds haar scha duwen vooruit? Och, laten we niet verder raden. Wo constateeren slechts. De grootste fractie bracht haar jongste lid mee. Na de gewone plicht pleging van onderzoek der stukken, liet afleggen der belofte (een sociaal democraat zweert blijkbaar niet) en een felicitatie van den Voorzitter en de heer Koole was in volle rechten. In leeftijd schijnt het nieuwste lid op 't oog gezien niet veel te verschillen van zijn voorganger, ir. grootte meer. De Raad trad hem en zijn fractie reeds dadelijk vriendelijk tegemoet aoor hem met groote meerderheid van stemmen te benoemen tot lid van de Commissie voor den Markt- en Ha vendienst. Onze felicitatie! De ingekomen stukken brachten ons de verblijdende mededeeling, dat te gen 15 Juli nu ja laat er nog eens een maandje bij komen meer 'pers pectief zal komen in de kwestie-Le vendaal. Gelukkig! Het regenten-college van het Minne- of Oude Mannen- en Vrouwenhuis schijnt nog vast te zitten aan de tra ditie van den regententijd. Zou het de zachte vingerwijzing van den heer Ei kerbout verstaan? Wij willen 't hopen. Men vangt meer vliegen met stroop dan met azijn, je kunt nooit weten of door dit zachte woord het regenten gemoed niet geraakt is geworden. Daarna rolde het als maar door: 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13; we hielden ons hart vast, zouden alle 1G punten in een kwartier, twintig minuten af gehandeld worden? Doch neen toen stopte de stroom. No. 14 was dan ook de groote kluif. Geen wonder, men geeft dan ook geen f 2 millioen zonder één hand-om-draai uit. Daarenboven, de roetplaag telt ook mee. Toch spande het er niet /ooals soms wel eens. 't Moest, dat was duidelijk merkbaar, 't Roet, ja wie houdt er nu van roet, was erg, maar er zal alles aan gedaan worden. De fabriek ver plaatsen? De wethouder gaf duidelijk aan, dat daartoe niet zoo maar even in etn achtermiddag besloten kan worden. De financiering? Niet naar aller wensch, maar behoeft ook gezet te overweging. Wethouder Goslinga deed waarde volle toezeggingen en toonde goed te paard te zitten hoewel hij 't beestje ook nog niet geheel doorgrondde. Door zoon geweldig bed rij: wordt men geleid, instede van steeds zelf te leiden, dat is altijd een schaduwzijde, dat voelde de raad, dat voelden wij. Voor wat die financiering aangaat hoorden wij cijfers, die ons ook even deden ontstellen. Mochten al de depo sito's die de heer De Reede aanhaal de niet geheel tot de liquide middelen behooren, de f 2 millioen door den heer Van Eek genoemd is dan toch een kapitaal waarover wel eens eenig openbaar licht mag schijnen. Intus- schen èn de Wethouder èn de heer De Reede stoken dat vuurtje. In een huishoudelijke zaak zit de Raad steeds veel beter in, dat bewees punt 15, de reorganisatie van Gemeen tewerken. Mogen wij eens heel ondeugend op merken, dat de strijd over de kwestie Ingenieur-Technisch Ambtenaar naar onze meening meer thuis hoort in Lut jebroek dan in Leiden? Niet dat 't niet schelen kan, maar in een groote stad moet men in dat opzicht wat in het centrum laten liggen. Voornaam ste is, dat ieder voelde dat de reorga nisatie inderdaa.? .organiseeren' zal. Als dat bereikt wordt is 't goed, zoowel met als zonder Ingenieur. Dat inmiddels de Raad zijn tijd ver praat had en men naar een kopje thee verlangde, was oorzaak, dat nu eens niet de sappigste mootjes verorberd werden maar tot een volgende verga dering aangehouden. Na een in alle haast afgedane rond vraag was 't om kwart voor zes „habis perkara". Toch niet zonder een woord van teleurstelling van Dr. Van Es, dat aan het Circus, dat de mentaliteit van ons dierenvriendenhart onveilig maakt, vergunning was verleend om hier te spelen en nog wel op Zondag ook. Bij dat woord van teleurstelling sluiten wij ons gaarne aan. Wij kun nen best zonder Circus leven. STATEN-GENERAAL. EERSTF. KAMER. Vergadering van gisteravond. De Naamlooze Vennootschap. Aan de orde is de stemming over het wetsontwerp tot wijziging en aan vulling van de bepalingen omtrent de naamlooze vennootschap en regeling van de aansprakelijkheid voor het prospectus. Voor deze stemming bestond zod- RECLAME. /f Moeders nemen voor de roode, (\V.|(^l^sniette of ontstoken hiiid van kleine, uitsluitend J^Trffy^3 het allerbeste, en dat is Doos 30 en 60 cL Tube 60 cl. Biv Apolh. en Drogisten wel in de Kamer als op de tribunes groote belangstelling. Er waren 45 le den aanwezig. Afwezig waren de heeren: Rink en Verheyen wegens ongesteldheid, Co- lijn, de Savornin Lohman en Arntz wegens verblijf buitenslands. Aan de ministertafel zaten de mi nisters Donner en De Geer. Op de publieke en gereserveerde tribune waren vele belangstellenden onder wie de voorzitter van het Ver bond van Ned. Werkgevers, Mr. Aug. Philips. Het ontwerp werd aangenomen met 2421 stemmen. Voor stemden de soc.-dem. de hee ren: Polak, Danz, Lindeyer, Oósen- dorp, Mendels, Moltmaker, Wibaut, Rugge, de Zeeuw, Hermans, en Mevr. Pothuis-Smit; de vrijz.-dem. de hee ren: v. Embden, Westerdijk en Slin- genberg; vier anti-re v., de heeren: Croles, Briët, Anema en Diepenhorst; twee Chr. Hist., de heeren: Pollema en De Vos v. Steenwijk; vier R. K., de heeren: De Jong, v. Lanschot, Janssen en de voorzitter. Tegen stemden de lib., de heeren: Koster, Gelderman, v. d. Bergh, Smeen ge, en De Muralt; tien R. K. de hee ren Blomjous, Hoffmans, v. d. Lande, Heerkens Thijssen, Steger, Reymer, Dobbelmann, de Wit, Michiels v. Kes- senich en Fransen; vier Chr. Hist., de heeren: v. Wassenaar v. Catwijck, Ver hoeven, de Gijselaar, en Verkouteren; twee anti-rev., de heeren de Vlugt en De Veer. De vergadering werd verdaagd tot Woensdag 11 uur. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Zordagmid) 'ag k. eg-Ti twee rolr'p- jers, waarvan er eon in de Gouwe gem" erd lag, ruzie, omdat de an ders schipper met zpn schuit tegen de zij no opgevaren was. De schipper van de gemeerde schuit maakte zich hi r ver zoo boos, dat hij een waar bombardement begon en alles wat hij grijpen kon, naar het schip van zijn confrater gooide Procesverbaal is tegen den wat heet gebakerden schipper opgemaakt. Coöp. veroen. „De Roskoopscbe Veiling". Veiling van 19 Juni. Rozen per bos: Hadl'ey f0,701,10 Claudius Pernrt f0,701 20; Ma,roei Roy er 6095 ct.Mac. Keiler 50 08 ct.; Wilh. Kordes fo,8o1,15; Ju- fes Bouchë 75112 ct.; Babyrozen 4585 ct.; Elle Poulson 30—^oct.; Gem. Roz n 1025 ctGolden Ophe lia, 3065 ct.; Butterfly 2550ct.; Ophelia 2453 ct.; v. Rossom 70— 1,25 ct. Diversen per bes: Pioenen 2555 ct.; Lathyrus 1015 ct.; Pyrethrum 6 9 ct.; Gampanuïa 712 ct NIEUWKOOP. Burgerlijke stand. Bevallen: J. H. Immeizoel geb. Kranenburg, z. Ondertrouwd: B. v. ld. Helaer 29 j. en C. P. de Heij 30 j.; J. Schel lingerhout 26 j. en G. Blom 24 i.; J. A. Vianen '2a j. en M. Lel'iveïd 22 j.; J. Kwakkenbos 22 j. en P. M. de Jong 20 j. NOORDWIJK. Zaterdagmiddag had onder groo te belangstelling de onthuEing plaats van het monument ter nagedachtenis van Burgemeester C. L. C. W. Pické, stichter Van de badplaats Noordwijk aan Zee. Nie: ton onrechte wordt van Pické gezegd, dat hij het onder zijn bestuur (18661885) nog zoo een voudige vissch-rsdorpje gemaakt heeft tot wat het nu is: een badplaats van groote bote 'kenis. Vele vreemdelin gen vinden dan ook hier een rustig vacantie crd. Hiervoor leent Noord- wijk zich ook uitstekend. Na de onthulling werden door ©eni ge leden van bet comité enkel© woor den gespreken. De heer Pické, zoo werd betoogde heeft al' zijn energie gewijd om Noordwijk aan Zeo, dat tijdens zijn burgemeesterschap neg een eenvoudig visschersdorp was, tot een badplaats te malfen. Ook he^ft hij zijn krach ten gewijd aan een betere verbinding met Leiden. Toen de eerste tramwagen op 22 Juni 1885 Noordwijk binnen reed, was de eens zoo stee-re burgemeester ernstig ziek en had hij zijn gezondr beid ingeboet om zijn doel' te berei ken. Het gedenkteeken is opgericht schuin tegenover den ingang van het casino van de Noordwijkscno Sport vereniging. Het is ontworpen door den beeld houwer L. 0. Wenckebach en uitge voerd door den heer W. P. de Vreejrte Het comité dat zich op initiatief van 'wijlen C. J. L. van der Meer, vormde tot stichting van bovenstaand gedenkteeken, bestond uit de heeren: Jhr. W. van Panhuys, Burgem., E re Voorz., L. Graai van Limburg btirum Noordwijk, 2e voorz., J. Wagcmaker, Notaris, penningmeester, Adr. Dors man, voorz. VX secr., C. W. G. Alk erna de, Jac. van Beelen, N. den Hollander, Jan van Kan, J. Kloos, W. de Ruyter, W. T^penbeck, A. .Verloop, W. P. de Vroede, J. II. van der Werf. NOOÏIDWIJK AAN ZEE. Mej. II. N. Koers alhier, slaag de voor hot cindox. Chr. II.B.S. met 5-jarïgen cursus te Leiden. RIJNSBURG. - Door het gewone klokgelui in geluid. b:gon hier gistermorgen de jaarlijksche paardenmarkt. De markt als zoodanig was van ni t veel belang; cr waren slechts ruimóo paarden, met Dauwen handel. De drukte in het darp was echter als van ouds, daar deze dag hier als feostdag wordt gevierd. WOUBRUOOE. Gister n had hier een aanrijd'Mg plaats op den IC rkweg, tusscbcn een auto uit IJmuiden en eon koe van den landbouwer B. Bij het passe-eren sprong de koe die geleid wed.l aan een touw, plot seling voor do auto, welke deerlijk werd gehavend, Üe kosten der scha de werden begroot op f40,de koe had ge^n lets -1. Een minnelijke schik king omtrent de schade, werd getrof fen. Door Ged. St. is de veroiujiening op de heffing van rechten voor het gebruik van los- en laadplaats, goed gekeurd. Van een vaartuig metende van 1 tot 5 kub. met r water ver plaatsing, zal geheven woiden 5 ct., opklimmerdbot en miet 60 kub. meter qo ct, daar boven 60 ct. Voor twee los- of land dagen, dsn jdag van aankomst mede- gerekend, bij langer verblijf is voor elk tijdvak van twee dagen het recht opnieuw verschuldigd. Voor geregej/1 gebruik kan per jaar worden betaald tegen verminderd bö drag. Sedert de vorige opgaven heb ben de volgende personen rich hier gevestigd: W. M. van dor Voort van Wassenaar; G. J. Onderwater van Rijnsburg; J. Th. M. Bakker van Zoe- terwoude; A. M. van der Belt van Leimuidan; G. A. van Tol van Reeu- wjjk; J. C. Bout en J. L. van Goo- zen van Alkemade. Ve.trokken zijn: A. den Oudenm Voorburg: C. J. Schijf en ech ge. naar Alphen a. d. Rijn; J. M. Schaf naar Heemstede; C. C. Borst en J. M. van den Berg naar Alkemode; J. G. den Hertog naar Koudekerk en N. Oudshoom naar Duisburg, Dl. GEMENGD NIEUWS. Vliegongeval. Na afloop van het j.I. Maandagnacht plaats gead hebbende nachtelijk vliegen ten behoeve van oefe ningen der zoeklichtafdeeling van de landmacht is het marinevliegtuig Z 16, van het vliegkamp De Ivooy, nabij Den Helder, hij het landen over den kop gesla gen. Vlieger was de officier-vlieger 2de kl. M. C. Moes, waarnemer luitenant ter zee 1ste kl. C. A. Weemhoff. Laatstge noemde is licht gewond, hij heeft ver moedelijk een schouderblessuur en werd ter onderzoek naar het marinehospitaal in Den Helder overgebracht. Meineed? Gisteren is O., het van meineed verdachte raadslid van Haarlem aan een nieuw verhoor onderworpen. O. bleef ontkenhen, ooit eenige verklaring aan de politie te hebben afgelegd. Daarop is hij gisteravond op vrije voeten gesteld. Brand te Haarlem. Gisterochtend om streeks kwart voor tien werd brand ont dekt in een droogzolder van de chemische wasscherij van de N.V. Haverschmidt en Klaje, Brouwersvaart 74 te Haarlem. De brandweer, die door een onjuiste opgave eerst naar een ander adres was gezonden, kwam ter plaatse, toen de droogzolder in lichte laaie stond. Het vuur, dat bestreden werd met 5 stralen, was vrij spoedig ge- bluscht. De oorzaak van den brand is on bekend; de schade, die niet zeer aanzien lijk is, wordt door verzekering gedekt. Brandstichting uit baldadigheid. Uit pure baldadigheid hebben twee jongens uit Enscedé van 16 en 17 jaar een schuur van den landbouwer J. Varvik te Zuïd- Eschmarken onder de gemeente Lonne- ker in brand gestoken. De schuur is to taal afgebrand. De politie heeft de bengels reeds tot be kentenis gebracht. Van een hooizolder gevallen. Zater dagavond is de ongehuwde 57-jarige land bouwersknecht P. K., te Swartbroek, ge meente Weert van een hooizolder geval len. De man kwam met het hoofd op den dorschvloer terecht en werd in bedenke- lijken toestand opgenomen. De ongelukkige is aan de bekomen ver wondingen overleden. Overreden. Te Scheemdermeer zijn Maandagavond den arbeider Eefko Loer uit Nieuwolda beide heenen door de tram afgereden. Gisteren is hij in het zieken huis te Winschoten overleden. Bloedvergiftiging. De mijnwerker S. uit Heerlerbaan werd in staatsmijn Wil- helmina aan een been verwond, waardoor bloedvergiftiging ontstond. Hij is naar het hospitaal overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Inbraak. In den naoht van Zondag op Maandag is te Kerkrade ingebroken in de villa van den heer L. aan den Ham molenweg. Behalve geld werden ook en kele kleedingstukken ontvreemd. Van zijn motor gevallen. De heer J. C. B., die gisteravond 7 uur op zijn mo torrijwiel over den Loosduinscheweg in Den Haag reed, kwam te vallen doordat een hond tegen zijn motor opsprong. De heer B. werd gewond aan het gelaat en liep eenige schaafwonden op. De Eerste Hulpdienst heeft hem verbonden, waarna hij huiswaarts kon keeren. Botsing. Op den Rijswijkscheweg na bij de Laakbrug wilde gisteren een vracht auto de tram naar Den Haag voorbijrij den en begaf zich daartoe op de linker zijde van den weg. Een uit den Iiaag ko mende vrachtauto, onmiddellijk gevolgd door een derden motorvrachtwagen, kwam daarbij met den auto uit Rijswijk in bot sing. Alle drie auto's werden beschadigd, de achterste auto uit Den Haag zelfs zeer ernstig. Ook de tram werd geraakt en liep daardoor eenige schade op. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Overreden. Te Boekei is door eigen onvoorzichtigheid een meisje van A. v. d. V. door een motorrijwiel aangereden. De toestand van het kind is levensgevaarlijk. Offerblokken gelicht. De pastoor van de R.K. Kerk te Langeveen, gemeente Tubbergen, kwam tot de minder aange name ontdekking, dat de offerblokken achter in de kerk waren opengebroken en geledigd. Van de daders was echter geen spoor te bekennen. Hartelijkheid is maar alles. Te Ouwerkerk bij Zierikzee is vorige week Woensdag de nieuwbenoemde burgemees ter, de heer J. Romeyn Jz. geinstalleerd. Wethouder v. d. Stolpe moest hem als oudste wethouder installeeren. Uit zijn installatie-rede knippen we het volgende: „Ik wil niet nalaten te zeggen, dat ik dit niet met veel geestdrift doe, omreden ik zelf ook als sollicitant naar het ambt de benoeming gaarne zelf had ontvangen, temeer nog, daar op een klein gedeelte na de geheel^ gemeente heeft medege werkt om mij "benoemd te zien. Nu dit anders is uitgevallen, is het voor mij een groote tegenslag. Evenwel UEd. zijt benoejnd en nu gij uw taak als burgemeester aanvaard hebt, wil ik hopen, dat gij in alle opzichten een goed burgemeester moogt zijn". Een andere spreker, zekere heer de Later, feliciteerde ook den burgemeester met zijn benoeming, maar „drukte er zijn spijt over uit, dat de heer van de Stolpe niet is benoemd, wijl deze behoort tot een familie, welke steeds te Ouwerkerk is gebleven". Een blijde incomste! INGEZONDEN. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.) INTERNATIONALE UITWISSELING VAN JONGELIEDEN EN STUDENTEN IN DEN FAMILIEKRING. Ten vervolge van den oproep, die eeni ge weken geleden in de pers verscheen, en die onderteekend was door tal van vooraanstaande personen, kan thans me degedeeld worden,t dat zich een werkco mité heeft gevormd, waarin de hieronder vermelden zitting hebben genomen. Zij, die nadere inlichtingen wenschen te ontvangen betreffende de uitwisseling of die jongelieden daarvoor wenschen op te geven, gelieven zich met het oog op den naderenden vacantietijd spoedig aan te melden. Hoewel de organisaties in Duitschland, Engelarid, Frankrijk en in Zwitserland nog niet allen definitief zijn, hoopt het comité nu reeds aan de eerste aanvragen te kunnen voldoen. Mevr. D. KUENEN—WICKSTEED, Leiden. Bsse. W. v. LYNDEN—VON SCHMIDT AUF ALTENSTADT, Den Haag. Mej. A. THORBECKE, Den Haag. Mej. J. BöHL, secretaresse, Leiden. Prof. Dr. Ph. S. VAN RONKEL, pen ningmeester, Leiden, Zoeterwoud- sche Singel 44. Gironummer 14398. Mevr. Dr. M. NIEUWENHUIS—VON UEXKüLL, Voorzitster. Bureau: Lei den, Jan van Goyenkade 44. RECHTZAKEN. RECHTBANK TE 's-GRAVENHAGE. Gistermiddag heeft terecht gestaan de schipper J. H„ wonende te Haarlemmer meer, terzake van het veroorzaken van dood door schuld. Op 8 April j.I. was ver dachte bezig met het lossen van ijzeren buizen te Wassenaar. Hiervoor was een takel bevestigd aan den mast van zijn schip. Verdachte nu zou daarbij niet vol doende veiligheidsmaatregelen hebben ge troffen. De takel is los geschoten en met eenige buizen naar beneden gevallen. Een der schippersknechten werd er door ge troffen en zoo ernstig gewond, dat hij aan de gevolgen is overleden. Verdachte gaf toe, dat hij zich, voordat met het lossen begonnen werd, niet heeft overtuigd, of alles goed bevestigd was. Hij had dit eenigen tijd tevoren echter nog gedaan en had géén reden om te vermoe den, dat er iets los was gegaan. Het O.M., waargenomen door mr. Rij- kens, achtte verdachte's schuld door de door hem zelf erkende vergissing bewe zen en eischte 14 dagen hechtenis tegen hem. Uitspraak 3 Juli a.s. De veehouder P. R. uit Alphen aan den Rijn stond terecht wegens het uitlokken door misbruik van gezag van dierenmis handeling. Hij heeft een knecht van hem opgedragen een hondje, dat hij kwijt wil de, omdat het altijd eieren opat, den kop af te hakken. Verdachte hield zelf het dier vast, nadat hij het met den kop op een hakblok had gelegd. De knecht heeft vervolgens met een groote bijl met één slag den kop van den romp gescheiden. Eisch: 14 dagen gevangenisstraf. Gisteren zijn veroordeeld: J. L. K., timmerman te Wassenaar, re cidivist en gedetineerd, wegens afpersing tot 4 maanden gevangenisstraf; J. F., fabrieksarbeider te Leiden, we gens verduistering, tot 4 maanden gevan genisstraf; en vrijgesproken: J. V., winkelier te Nieuwveen, van het hem ten laste gelegde veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld door het verkoopen buiten noodzaak van bro- mas kalicum. De timmerman S. S. uil Leiden, heeft terecht gestaan wegens bedrieglijke bank breuk. Ilij zou n.l. korten tijd vóór het uitspreken van zijn faillissement hetgeen oj) 15 September is geschied, een zijner crediteuren hebben bevoordeeld, door de zen een partij hout at te leveren. Hij is hiervoor gedeeltelijk in contanten betaald, een ander deel moest dienen voor beta ling van een bestaande schuld. Verdach te zelf had de partij hout nog niet be taald. Verdachte bestreed, dat hij op het oogenblik van de houtlevering geweten zou hebben, dat zijn faillissement niet meer te voorkomen was. Na verhoor van 7 getuigen eischte het O.M., waargenomen door mr. Rijkens 3 maanden gevangenisstraf tegen den ver dachte. In verband met deze zaak heeft vervol gens terecht gestaan de aannemer E. v. L., uit Woubrugge, die van den vorigen verdachte op een oogenblik, dat diens faillissement in het vooruitzicht was, een partij hout, ter voldoening yan een be staande schuld, in betaling heeft aange nomen, waardoor de rechten van dé an dere schuldeischers in het faillissement werden verkort. Ook tegen dezen verdach te eischte het O.M. 3 maanden gevange nisstraf. Uitspraken 3 Juli. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, IQ Juni. Hedc*n aan gekomen aan den ïtijksafsla^ alhier <ie vangsten van 7 stoomtreilers, 1 kotter, 1 logger en 33 kustvisschers. De prijzen waren: voor trawlvisoh: 38 kn. tarbot f2150, 10 kn. griet f26 58 p. 50 K.G.; 1020 st. gr. tong f2,052»10» 3-535 st- HRddel' tong f1502, 6.763 st. kl. tong f1,40 i,6o p. K.G.; 2 kn. gr. schol' f33, 2 kn. middel schol f33, 15 kn. schol f2836, 306 kn. kl. schol f8,5023, 15 kn. bot f9—11,5°» kn. schar f3,9011, p. k. van 50 K.G.; 4 kn. rog f22 p. 20 st.; 11 st. vleet f2,36 p. st.; 4 kn. kl. rooda poon f31, 23 kn. pieterman poon tjes f4,2017,50, 13 kn. gr. schel visch f3237, 34 kn. middel schel- visch f18,5024,50, 16 kn. Jriein- middel schelvisch f1416, 607 kn. kl'. schelvisch f3,2014, p. k. van 50 K.G.; 8 kn. kabeljauw f4044 p k. van 125 K.G.; 35 kn. gr. gullen fn14,50, 48 kn. kL gullen f6,50 9,50, 22 kn. wijting 146 p. k. van 50 K.G.; 17 st kreeft f1,29 1,94 p. st.; 5 kn. makreel f7,50 p. k. van 50 K.G.; 2 kn. horsmakreel f2,30 p. ,50 st.; voor beugvisoh: 1 k. gr. gullen f7 p. k. van 50 K.G.; 54 st. lev. heilbot f4,8744,10 P- st.; 53 ,st. vleet 60 ct. tot I2 p. st.; voor IJsl. visch: 32V2 k. gr. schelv. f 8,5012, 71/4 k. middel schelv. f6,5011,50, 41/4 k. kl. midd- schel visch f5,606, 1 k. kl. scheh<isch f7. 11/4 k. tonsgchar f19, 1V2 k. kl. gullen f3,90. 1 k. baars f5,50, p. k. van 50 K.G.; 15 st. leng f0,33 P st.; 8 st. heilbot f 1,89, 1505 st. kool- visch 3253 ct. p. st.; voor IJsland- sche zoutevisch: 113 ton kabeljauw f4445, 1 ton gullen (plat) f29, 2 ton, leng f29, 4 ton koolviscb f14, 4 ton tchelvisch (rondt J14, 2^ ton schelvisch (plat) f19, per ton we gende 120 K.G. Yan de IJ muider stoomtreilers kwamen er heden 7 aan de markt. Die besommingen waren: IJM. 481 m. f3.287, IJM. 184 m. f3.075, IJM. 1 y m. f3.725, ITM. 110 m. f2.37, UM. 90 m. f2.669, IJM. 23 m. fi.159 en IJM. 16 rn._f1.133 (aan IJsland- sche versche visch). Yan de beugvissclierij kwam hier heden binnen do stoombeuger VL. 85 m. f699 besomming. Van de Snurrevaadvisscherij kwam hier binnen de Deensche ms> tortreiler FJJ. 3, die f 1.744 be- somde. Scheepstijdingen. HOLLANDAMEPIKJL-LIJN. LEERDAM 19 v. N.-Orl. n. Rott. EDAM Rott. n. N.-Orl. 19 v. Bilbao MAASDAM N.-Orl. n. Rott. 19 van Santander. LOCHKA'iRINE Rott. n. Vancr. 17, 5.7 n.m. 87 m. Z.O. v. Land'sErldt N1CIHER0Y Vanc. n. Rott. iS ta Londen uitgekl. ROTTERDAM Rott. n. N.-York 18 3.48 v.m. 240 m. Z.W. v. Valentia. NIEUW-AMSTERDAM 18 v. Rott. te N.-York. RLIJDENDIJK 19 v. Phil, te Rott .VOLENDAM 19 v. N.-York n. Rott HOLLAND—A FIUKA-LIJN. KLIPFONTEIN thr. 19 v. Pt. Said. BILLITON uitr. 18 v. E.-London. RANDFONTEIN tbr. 18 v. E.-London ALK ATP thr. 17 te KilindinL HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. IJSTROOM uitr. p. 18 Dungeness. MARKEN 19 v. Amst. n. Hamburg. HERMES thr. 18 v. Kotonou. RIJNLAND uitr. 16 v. Qaala. VLIELAND 18 v. Amst. te Hamb. KON. HOLLANDSCEE LLOTD. MAASLAND uitr. p. 18 Ouessant ROTTERDAMSCHE LLOTD. TAMBORA thr. 18 8n.m. v. Tanger. BUITENZORG 19 4 v.m. v. Hamburg n. Rotterdam. MEDAN uitr. p. 18 Ouessant. MODJOKERTO uitr. p. 18 Malta. ftt.TRIA uitr. p. 19 1.15 n.m. Gibr. TAPANOELI uitr. p. 18 Beaohy Hei- ad. MADIOEN thr. p. 19 4 mm. Suea STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". XANGEAN uitr. p. 17 Perim. TOHAN DE WITT 19 v. Amst. m Bat P. C. HOOFT thr. 19 v. Pt. Said. CHR. HUYGENS uitr. 19 te Pt. Said ROEPAT uitr. 19 v. Suez. MANOERAN thr. 18 y. Oram

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6