type als de te maken Koudlpkcrk- sche brug. 1 De toestand van tlein in het Acad. Ziekenhuis te Leiden ver pleegden fabrieksarbeider v. D., die eenweek geleden bij een vechtpar tij te Leiden een hersenschudding en schedelbreuk opliep, is vooruit gaande. RIJNSBURO. Gistermorgen deed zich alhier om den hoek van de Tramstraat een ongeval voor, dat gelukkig betier af liep, dan dat het zich eerst deel li aanzien. Een auto van den bloemist W. d. K., reed op een aid. soldaten in. Een tamboer die werd opgeschept kon zich aan de auto vasthoudl^n dm liep gr en letsel op. Alleen wat mate- rieele schade werd aangericht, o.a. brak een geweer. bestemmen voor bedrijfskapitaal tot uitbreiding kan geen kwaad. Het geeft volstrekt niet de groote last voor de rentabiliteit die gevreesd wordt. Spr. wil gaarne te gelegener tijd deze zaak eeds ter sprake brengen en stelt nu mede namens den heer Bosman voor, om voorshands deze gelden uit de voorhanden middelen te nemen. De heer Wilmer (R. K.) heeft met belangstelling vernomen, dat de wet houder de roetplaag nog eens in com missarisvergadering wil brengen. Spr. vraagt, echter om den Raad eens met uitvoerige gegevens over die roetplaag in te lichten. De heer Van Eek (S. D.) zou niet gaarne zijn stem geven aan het amen dement de Reede-Bosman, omdat de afschrijvingsgelden niet voor uitbrei ding in aanmerking mogen komen. Het vernieuwingsfonds dat moge lijk plm. 2 millioen bedraagt, moet beschikbaar blijven voor eventueele vernieuwing, door wijziging van tech niek. Spr. zou het onvoorzichtig vinden, dit nu te gebruiken. Spr. deelt nog mede, dat Comm. steeds met aandrang op maatregelen tot roetplaagbestrijding aandringen. Spr. meent, dat er geen aanleiding is om nu overdreven zuinig te zijn. Weth. Goslinga deelt nog mede, dat de Directie ten stelligste heeft ontraden op technische en financieele overwegingen om een kleinere turbo generator aan te schaffen. Deze groo- tere eenheden brengen ook grooter ge vaar voor stoornis, maar dat is een technische kwestie. Maar een fabri kant kan bestelling weigeren, maar dat kan de lichtfabriek niet. Spr. ge looft, dat de gemeente zedelijk ver plicht is de uitbreiding tot stand te brengen. Spr. vraagt den heer Groeneveld in gemoede, of hij het aandurft een weg dwars door de fabriek Noord Zuid aan te leggen. De uitbreiding moet voortgang heb ben, onafhankelijk van de eventueele verplaatsing, omdat deze toch een voor bereiding van 5 jaar eischt. Wat de financiering aangaat, spr. ontraadt het amendement de Reede- Bosman, omdat dit een geheel andere methode zou vorderen. Wel wil spr. overwegen prae-advies. Dat thans een groot bedrag bij den ontvanger ligt, komt, door het nog niet verantwoord zijn van de winst 1927. De roetplaag zal ernstig overwogen worden en spr. wil het College in over weging geven den Raad daarvan me- dedeeling te doen. De heer De R e e d e dringt er nog op aan, zijn voorstel aan te nemen. Het amendement zegt slechts „voors hands". Spr. meent, dat de weth. te veel af schuift en zich van deze financieele aangelegenheid te gemakkelijk af maakt. De heer Groeneveld (S. D.; vindt het niet zooals 't hoort, dat de teekening ontbrak en dat de mogelijk heid van een weg nu maar opzij ge zet wordt. Weth. Goslinga acht het voor stel de Reede-Bosman op zichzelf niet destructief, maar de bedoeling van 't voorstel gaat verder en wil de reser ves aantasten en daar heeft spr. be zwaar tegen. Bedoelt het voorstel al leen om t ij d e 1 ij k te beschikken, dan is er geen bezwaar tegen, maar dat is kennelijk de bedoeling niet. De heer Bosman (V. B.) is meer voor eenvoudig prae-advies en hand haaft dan ook niet zijn voorstel. De Voorzitter wijzigt het voor stel, zoodat het een eenvoudiger ka rakter draagt. De heer Bosman gaat daarmede niet accoord, waarop de Voorziter zijn wijziging terug neemt. Op de toezegging van B. en W., dat zij de financiering in nadere overwe ging zullen nemen, trekken de heeren de Reede en Bosman hun amende ment in. Punt a wordt aangenomen met 24 tegen 4 stemmen, die van de heeren Kooistra, Groeneveld, Manders en Ver- weij. Punt b. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 15. Voorstel: a. tot vaststelling van de verorde ning, houdende wijziging der verorde ning van 14 November 1918 (Gemeen teblad No. 43), regelende de samen stelling van de Bureaux van Gemeen tewerken, van don Gemeentelijken Reinigings- en Ontsmettingsdienst en van het Bouw- en Woningtoezicht. b.tot het verleenen van een per soonlijke toelage aan den Hoofdop zichter der Gemeentewerken, J. A. Verhoog. De heer Manders (R. K.) heeft be zwaar, dat drie ingenieurs, direct on der elkander volgen. Spr. verwacht, dat dit tot teleurstelling zal leiden. Spr. leest voor, wat de heer Van Yselstijn in 1923 in „Stemmen des Tijds" daarover schreef. De conclusie is, dat de Ingenieurs te weinig ken nis van de practijk hebben. Daarom heeft spr. bezwaar tegen een jong in genieur aan te stellen. Spr. heeft ook bezwaar tegen sommige titels van „chef'.' De heer Schuilei* (S. D.) stelt den Raad gerust en deelt mede, dat het zich verwijderen van sommige S. D. A. P. leden niet beteekent, dat zij het voorstel niet steunen. Integendeel de S. D. fractie steunt zoowel a als b. De heer Bosman (V. B.) neemt het pleit op voor de Delftsche ingeni eurs, die door den heer Manders wer den aangevallen. Spr. heeft bezwaar tegen de onderbrenging van plantsoe nen bij publieke werken, omdat de leiding daarvan geen kennis behoeft te bezitten. Laat het beheer der plant soenen gebracht worden onder de Leidsche Hout. Spr. stelt voor plant soen uit de reorganisatie te lichten. De heer Wilbrink (C. H.) merkt op, dat een tak van gemeentebeheer dan gebracht wordt bij particulieren. Stel de gemeente trekt een bedrag van plm. 50.000 uit voor plantsoenen, dan wordt deze dienst gebracht bij een stichting, die nog niets heeft doen zien. Laat de stichting eerst eens 1&- ten zien, hoe het gaat met haar be heer. Plantsoenen komt nu rechtstreeks onder den Directeur en den wethouder en kan dus veel beter als vroeger wer ken. Spr. juicht de reorganisatie toe, om dat nu voortaan een project kan wor den gemaakt. Dat kon vroeger niet, dan moest men een project van de aannemers vragen. Noch van de Uni versiteit, noch van de Middelb. Techn. school komen practici; de practijk moeten beide nog leeren. Voor het aanzien der gemeente is een ingenieur beter. Den heer S c h u 11 e r (S. D.) heeft het verwonderd, dat de heer Bosman een dergelijk voorstel doet. Spr. had verwacht het aandringen op een min- derheidsnota. Spr. ontraadt aanne ming van dat voorstel Bosman. De heer Spendel (R. K.) vraagt aan den heer Bosman zijn voorstel in te trekken. Weth. Splinter constateert, dat over het algemeen het voorstel met sympathie ontvangen wordt. Spr. licht de geschiedenis van het voorstel na der toe. Voorts geeft hij aan, waarom de kennis van een Ingenieur noodig is. Met cijfers geeft hij aan de sterkte van alle afdeelingen, waaruit de om vang van die afdeelingen blijkt. Op grond daarvan verdedigt hij de voor gestelde reorganisatie. Ook heeft spr. bezwaar tegen de on derbrenging van plantsoenen bij de Leidsche Hout; het zou onverantwoor delijk zijn. Spr. sluit zich aan bij het betoog van den heer Wilbrink. Eindelijk gaat spr. nog in op enke le opmerkingen van sommige ambte naren. De heer Bosman (V. B.) meent, dat hij volkomen juist het denkbeeld ter sprake bracht van het onderbren gen van plantsoenen hij het Bestuur van de Leidsche Hout. Hoofdzaak was de onderbrenging van plantsoenen bij een lichaam, dat er kennis en sympa thie voor heeft. Dat is dan ook zuini ger. Spr. bedoelt alleen om een ver- eeniging van twee gelijke aangelegen heden te bevorderen. De Leidsche Hout is eigendom der gemeente en als zoodanig dus niet particulier al is het ook een stichting. De heer Wilbrink (C. H.) heeft een groot bezwaar tegen het denkbeeld van den heer Bosman, dat hij nu ter sprake brengt. Incidenteel over dit onderwerp aldus te beslissen, zou on verantwoordelijk zijn. Vergelijking met de Lakenhal of eenig ander ge meentebedrijf gaat niet op, omdat over het beheer van de Leidsche Hout door de Wethouders geen verantwoording behoeft te worden afgelegd. De heer Manders (R. K.) komt er tegen op, dat men het getal ambtena ren neemt als maatstaf van beoordee ling voor de belangrijkheid van de afdeeling. Spr. pleit in het hijzonder voor de afdeeling Bruggen en Waterwerken, om ook daar reorganisatie door te voeren. Spr. meent, ondanks de tegenstand, dat een ingenieur niet noodig is, maar evengoed kan worden volstaan met een Middelbaar technicus. Weth. Splinter neemt het op voor de reorganisatie bij plantsoenen en de onderbrenging bij gemeentewer ken. Spr. antwoordt den heer Manders, dat het inderdaad de bedoeling is een Ingenieur 2de kl. met Delftsch diplo ma aan te stellen. De heer Manders stelt voor, het woord ingenieur te doen vervangen door Middelbaar technicus. De heer Wilmer (R. K.) wijst er op, dat het amendement Manders van onschuldigen aard is, omdat niet wet telijk geëischt wordt een ingenieur te benoemen. Het voorstel Bosman wordt verwor pen met 23 tegen 5 stemmen. Het voorstel Manders wordt ver worpen met 17 tegen 11 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen zonder hoofdelijke stem ming. 16. Voorstel inzake het aangaan van een overeenkomst van dading met de verzekeringsmaatschappij „F atum" betreffende de te betalen schadever goeding wegens de door den voorma- ïigen ambtenaar ten kantore van den Gemeenteontvanger A. F. Stuyfzand gepleegde fraude, met vaststelling van den desbetreffenden begrootingsstaat. Aangenomen. De heer Heemskerk (R. K.) stelt voor de vergadering te schorsen tot hedenavond. Verschillende leden pleiten voor uitstel. De voorstellers gaan daarmede ac coord. Aldus wordt besloten. Bij de rondvraag merkt de heer Baart (S. D.) op, dat de aanschrij ving reeds is verzonden aan de orga nisaties ingevolge het besluit van de vorige vergadering met betrekking tot den werkloosheidssteun. Spreker vraagt opschorting van de verslechte ring tot de verbetering ook in werking is»getreden. Weth. Goslinga meent, dat de verordening in werking moest treden. De heer Baart meent, dat dit ze ker niet de bedoeling is geweest. Spr. dringt daarom op opschorting aan. De heer Wilbrink (C. H.) vraagt de toezegging van April, om de ver klaring van los werkman af te geven voor pensioen ook in te lossen. Weth. Goslinga zal in de vol gende vergadering definitief antwoor den, maar meent, dat de vraag van de organisatie anders was. De heer Van Es (A. R.) vraagt, of het circus, dat zijn aanplakbiljetten heeft geplaatst vergunning kreeg en of ook de bepaling van het verbod van Zondagsvertooning is gemaakt. De Voorzitter antwoordt, dat vergunning is verleend en des Zon dags na acht uur gespeeld mag wor den. De heer V a n E s betreurt, dat ook voor deze soort instellingen Zondags vergunning gegeven is. De heer Manders (R. K.) wijst op de noodzakelijkheid van verkeersre- ling op de Steenstraat en Stationsweg Voorts wijst hij op verkeerde ver- keerstoestanden tijdens de groenten- veilingen op de Boommarkt. Daarna wordt de vergadering te 5.45 uur gesloten. GEMENGD NIEUWS. Droevig ongeluk. Men meldt uit Zeist: Terwijl de 70-jarige heer Wekerlin, ge- pens. ambtenaar aan een der ministeries, Zaterdagavond, toen hij bij buren op een ver jaarpartijtje was, van de W.C. gebruik zou maken, beeft bij zich door de duis ternis in de gang vergist en de kelder deur geopend, waarna hij naar beneden sloeg en even later toen zijn uitblijven opviel, dood werd gevonden met gebro ken nek en verbrijzelden schedel. Bekneld geraakt Zaterdagmorgen nam de molenaar v. d. S. te Stavenisse den 65-jarigen werkman J. v. d. B., die zich naar den akker wilde begeven, in zijn auto mede. Op den Postweg gekomen geraakte de auto, door tot nu toe onbe kende oorzaak in de sloot, met bet ge volg, dat v. d. B. er af viel en beklemd geraakte tusscben den wagen en den slootkant. Hij bekwam een ribbenfrac- tuur. De molenaar kreeg geen letsel. De auto liep weinig schade op. Een hagelbui. Gistermorgen ontlastte zich boven Hengelo en omgeving een ge weldige hagelbui, vergezeld van een licht onweer. Er vielen hagelsteenen als knik kers. Aan tuin- en veld-vruchten is zeer belangrijke schade toegebracht. Brand. Te Aardenburg is de stal van den manufacturier v. D. geheel afge brand. Zondagmiddag is in bet Broek onder Veldhuizen afgebrand de boerderij van den landbouwer v. Harn. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Ernstig anto-ongelak. Gistermiddag is de 65-jarige landbouwer J. Vorselen te Thorn onder een vrachtauto geraakt. Hij werd ernstig gewond en is in deerniswek- kenden toestand opgenomen. Een woeste rijder. Even na de hulde- betooging terwijl het dorp Tubbergen nog vol menschen was, bracht de motorrijder G. uit Almëlo in hooge mate de veiligheid van het verkeer in gevaar door met zijn motor als een razende door het dorp te rijden. Verschillende menschen moesten door van den weg te springen zich van een aanrijding bevrijden. De chef-veld- wachter en rijksveldwachter Lindeboom bielden G. aan en wilden het motorrijwiel in beslag nemen. G. pleegde verzet en gaf den rijksveldwachter L. een klap in den nek. Er ontwikkelde zich nu een for- meele vechtpartij, waarbij de politie ge bruik moest maken van de gummistok ken. Geboeid werd G. naar de cel te Tub bergen overgebracht. Hier wist bij later uit te geraken, maar zat nu in een gang opgesloten. Met behulp van anderen wist de politie hem in een tweede cel op te sluiten. Moord. Te Giessen bij Woudrichem, is Zondagavond de 24-jarige arbeider J. v. T., van Rijswijk, met messteken vermoord door J. V., te Andel. De oorzaak is min nenijd, meldt de „Stand." De dader beeft zich bij de marechaussee te Woudrichem aangemeld. Smokkelaar aangehouden. Door de belastingcommiezen H. en T. uit Huyber- gen werd gisternacht, op aanwijzing van een hun vergezellenden politiehond, na bij de Belgische grens zekere J. aange houden, van wien bleek dat hij voor een bedrag van circa ƒ300 aan odeurs en spi ritualiën over de grens had gesmokkeld. Overreden. Gistermorgen werd bet 10-jarig meisje B. van Oorschot op de Stationsbrug te 's-Hertogenboscb door een wagen van v. Gend Loos overreden. Het kind werd naar het Groot Ziekengast- buis vervoerd, waar de laatste H.H. Sa cramenten moesten worden toegediend. Doodelijk ongeval. De 25-jarige J. de Vries, wonende Veulsgang te Groningen, heeft een naar beneden vallende deur uit een pakhuis op zich gekregen en is op slag gedood. Verdronken. Zondagmiddag onge veer half vijf waren vier jongens te Arn hem in den Rijn ter hoogte van de Klin- gelbeek gaan roeien. Na bet roeien ging men aan wal, het bootje geraakte evenwel los en dreef af. Twee der jongens bega ven zich te water om het bootje te krij gen. Een hunner, de 16-jarige J. v.'Ingen, verdween plotseling in de diepte en ver dronk, hoewel terstond pogingen tot red ding werden aangewend, meldt het Han delsblad. Onweer. In de weide van den land bouwer v. As te Oud Gastel werd een koe door den bliksem gedood. Onder Steenbergen sloeg de bliksem in een boerderij van v. D. aan den Witten Ruiter. De boerderen ging geheel verlo ren. Ook de landbouwinventaris en eeni- ge stuks vee kwamen in de vlammen om. De bewoners konden zich met de grootste moeite redden. Te Geldrop sloeg de bliksem in de weverij der N.V. Textiel Mij. voorheen M. Vissers en Eijcken. Een begin van brand werd door de brandweer gebluscht. Ver der sloeg de bliksem nog in enkele huizen en de rijwielfabriek Serva zonder brand te veroorzaken. Te Kerkdriel sloeg de bliksem in de woning van den landbouwer J. de Rouw. Het buis is geheel afgebrand. Te Acht bij Eindhoven werd de to ren der kerk getroffen en de baan op den toren vernield. Inbraak in een pastorie. Te Huisse- ling is ingebroken in de pastorie van den Z.Eerw. beer Pastoor Franken. Alle ka mers zijn doorzocht en de brandkast werd geforceerd. Doordat de pastoor ontwaak te, zijn de dieven zonder buit op de vlucht gegaan en in een auto verdwenen. Inbraak. Te Groningen is Zaterdag nacht op verschillende plaatsen in win kels ingebroken en uit de kasregisters geld weggenomen. Aangehouden.De politie te Groningen heeft aangehouden zekeren R. D., die ge zocht werd wegens verschillende diefstal len in den lande. Roodvonk. De school voor christelijk volksonderwijs te Spijk (prov. Gron.) is wegens roodvonkgevallen voor 4 weken gesloten. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Zaterdagmiddag had er aan Ge Zuidkade een aanrijding plaats tus- sclien en wiel'rijdster en ©en^ wielrij- 'der, mist het gevolg dat beiden in de wetering terecht kvyamen. Beiden waren spoedig op het dro ge^ zcodat alles miet een nat pak afliep. Zaterdagmiddag waren eenige kinderen, waaronder de 5-^arige L., in de Gouwe op een zolderschuit aan het spelen. Plotseling geraakte de hand van het kind tusschen wal en boord, met geveeg dat drie vingers zeer ernstig werden verminkt. Dr. Hamburger heeft het kind ver bonden. De timmerman v. L., wonen de aan dP Zuidkade alhier, hati het ongeluk oan aan de Noordkade, ou der een autobus te geraken. Meteen gebroken been werd de mail opge nomen em naar Dr. Kater vervoerd, die overbrenging naar het zieken huis te L iden noodzakelijk achtte. Zaterdag 23 Juni, n.m. 3 uur, zal door den architect den heer J. H. v. Osnabrugge alhier, worden aan besteed de bouw van 12 arbeiders woningen voor de vereen. „St. Jo seph", 12 voor de vereeniging „Onze Woning", en 13 voor de vereeniging „Patrimonium". Wegens te verrichten herstel lingen en schilderwerk aan de Chr. Gerof. Kerk in de Nieuwstr. alhier, zullen de Godsdienstoefeningen dezer gemeente gedurerld© 5 weken inde Ned. Horv. Kerk gehouden worden. De heer P. A. Colijn, Burgem. dezer gemeente, is voor eenigen tijd naar het buitenland vertrokken. De heer E. .Guldemond, weth., zal gedu ronden dien tijd als Burgemees ter «rtr-den. 'Gedurende de afgel'oopen week werden aan de Bad- en Zweminrich ting, 224 heeren-, 273 damies- en 76 volksbaden genomen. Naar wij vernemen, zal hetR.K. Parochiaal Kerkbestuur alhier inhoo- ger beroep gaan bij Ged. St. dezer provincie, in verband met de afwij zende beschikking van den gemeen teraad, waarbij gulden werden gewei gerd voor leermid'-elen_ ingevolge art. 72 der Lager Onderwijswet 1920. Voor het maketn van vier op haal- en 1 vast brugje met bijkomen de werken aan d-m Zuid wij ksoli en weg, was hoogste inschrijver de heer J. v. Lent alhier voor f5.545# KOUDEKERK. Ten Gemeentehuize alhier is door aanplakking bekrind gemaakt, da-t op Maandag 9 Juli a.s„ des v.m. te 11.30 uur, in het lokaal van het Prov. bestuur Korte Yoorhlout 9 te 'E-Gravenhage zal worden aanbesteed het maken van den onderbouw voor een nieuwe ophaalbrug met_ aanslui tende beton bruggen en bijkomende werken en het maken van den me talen bovenbouw der Koudekerksche brug .(enkelvoudige ophaalbrug) over den Rijn met bijkomende werken on der de gemeenten Koudekerk enHa- aerswoude. Het bestek ligt nh den 33 Junia.s. ter lezing in het lokaal van het Prov. Bestuur van Zuid-Hol'lanid te 's- Gravenhage, en is voorts vanaf ge noemd tijdstip, op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te beko men bij de boekhandelaars firma Ge broeders van pleef, Spui no. 28a, te VGravenhage en door hare tus echenkomst in de voornaamste ge meenten des Rrjks. Nadere 'inlichtingen zijn te beko men op het bureau van den Prov. Waterstaat te 's-Gravenhage^ Nieuwe Uitleg no. 4, alwaar vanaf 23 Juni a.s. eveneens de staat van inlichtin gen, bedce'd in art. 6 van het Prov. Blad van Zuid-Holland ter inzage ligt (terwijl uitsluitend aldaar, uitgezon derd op den dag van aanwijzing, »d.e delailtcekeningen ter inzage liggen. Aanwijzing wordt gegeven op den Woensdag de besteding voorafgaan de van 11 uur v.m. tot 3 uur n.m. aan de Kattenbrug te Nieuwveen, zijnde d^ae brug guheei hetzelfde VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 18 Juni. Heden aange» komen aan den Rijksafslag: 25 stoom- treilers, 1 stoombeuger en 16 loggers Aanvrer en prijzen waren: Treilvisch: tartrt f 1850, grietf2i 50 p. 50 K.G.; gr. tong f1,90 2,10, mdd tong f1,401,90, kLtong f1,301,55 P- K.G.; zeischol f26 34, kl'. schol f4,60—-19, schar f6 in p. k. v. 50 K.G.; rog f1228 p. 20 st.; vleet f0,873 P- st.:midcL roode poon f2734, kl. idem f42, pieterman poontjes f2,4017, gr. 6chelvisch f3037, midd. id. f 18 28, kl.midd- id. f1219, kl. ikl f3 13 p. k. van 50 K.G kabeljauw f2940 p. k. v. I2j; K.G.; gr. gul len, f6,5012, kl. ld. f4,90—8 p. k. v. 50 K.G.; leng fo,6o1,20, heil bot f15,4036,40 p. st.; wjjting f2 6 p. k. van 50 K.G.; koolvisohl f0,451,58 p. et.; makreel' f811 p. k. van 50 K.G.; zalm f0,95 P- st horsmakreel f2,40 p. k. van 50 st. Beugvisch: 2 kn. dood? kabeljauw f3036 p. k. van 125 K.G.; 50 st. vle t 10,902,70 p. st. Van de treilloggers kwamen he den aan den afslag: de KW. 20 m. f348, KW. 18 m. f363, KW. 19 m. f385, KW. 45 m. f370, KW. 116 m. f346, KW. 132 m. f347, KW. 166 m. f282, KW. 28 m. f312, KW. 5 m. 1417, KW. 57 m. f764, KW. 112 m. f534, KW. 25 m. f718, KW 67 m. f711, KW. 102 m. f564, KW. 141 m. f729 en KW. 44 m. f710 bes. Van de IJm. st-oomtreilers kwa men er heden aan de markt. De be sommingen waren: IJM. 203 m. f2.156 IJM. 189 m. f2.447, IJM. 190 m. f3843, IJM. 74 m. f2.155, IJM. 46 m. f 1.783, IJM. 150 m. f2.770, IJM. 154 m. f2.052, IJM. 5 m. f2.2399, IJM. 232 m. f2.516, IJM. 18 m. f3.176, IJM. 36 m. f2.615, IJM- 135. m. f2.530, ITM. 432 m. 12.661, IJM. 385 m. f2.653, IJM. 271 m. f3.451 IJM. 2 m. f2.599, IJM. 327 m. f 1.948 IJM. 179 m. f2.225, IJM. 122 m. f2.110, IJM. 48 m. f2.162, IJM. 58 m f2.491 en VL. 10 m. 12.192. Scheepstij dingen* HOLLAND—AMEFIKA-LIJN. EDAM Rott. n. N.-OrL 18 te Bilbao. MAASDAM N.-OrL n. Rott. 17. te Santander. ROTTERDAM Rott. n. N.-York 16 v. Southampton. NICTHEROY, Vanc. n. Rott. 17 te Londen. BL1JDKNDIJK Philad. n. Rott. p. 17. Lizard. BELMSTERDIJK Philad. n. Rott. 17. te Norfolk. KINDERDIJK yano. n. Rott. 16 y, Cristobal. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. VLIELAND 17 v. Amst n. Hamb. MARKEN thr. p. 19 Dungeness 19 verwacht. ALGENIB uitr. 16 te Libreville. HERMES thr. 16 te Kotonou. TEXEL thr. 16 v. Libreville. IJSTKOOM 17 y. Amst. n. W.-Afrika. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. HEEMSKERK uitr. 18 te Kaapstad. BILLITON uitr. 16 v. Algoabaai. KI.1F1.OivTRitv thr. 18 ie Suez. RANDFONlEiN thr. 17 v. Durban. GR1JPSKEKK thr. 16 v. Beira. RIKTFONTEIN uij. 17. v. Mozambi que. N1AS 18 v. Rott. te Bremen. - JAGERSFONTEIN thr. p. 16 Gibr. SPRINGFONTEIN uitr. 17. v. Pt Su dan. MEL1SKERK thr. 16 v. Dakar. KON. HOLLANDSCEE LLOÏD. MAASLAND uitr. p. 17, Dungeness. GELRLA uitr. 16 te B.-Ayres. LEELAND1A thr. p. 17 Fem. Nor. AMSTELLAND thr. 17 te Hamburg. DRECHTERLAND 18 v. Amst te Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. PATRIA uitr. p. 17. Finisterre. KEDOE 18 v. Hamb. te Schiedam. TAPANOELI 16 v. Bremen n. Rott DJAMBI thr. 17 te Rott DJEMBER uitr. 18 te Singapore. TJERIMAI uitr. p. 17 Perim. TABANAN uit'. 17 te Genua. KOTA INTEN thr. 18 v. Pt. Said. KOTA RADJA thr. p. 16 Perim.. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". SAT.AWATT 17 V. Amst n. Batavia. iMOBNA thr p. 16 Gibraltar. PRINSES JULIANA thr. 17 te Amst. RIOUW thr. 17 v. Marseille. ROEPAT uitr. 19 te Pt. Said vervv. SAPAROEA thr. 18 v. Colombo. SALAWATI uitr. 17 te Gravesend. BATOE uitr. p. 17 Perim. RONDO thr. 10 v. Batavia. P. a HOOFT thr. 18 te Suez. KON. PAKETVAART MIJ. ROGGEVEEN 16 y. Singapore n. Ba TASMAN 16 y. Singapore n. Bat. T.F. At a trf. ij y, Betawan n. Bat

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6