drik; verguld zilv. med. P. A. Colijn. bur- gem van Boskoop; groot zilv. lauwer krans Gemeentebestuur van Boskoop; groot zilv. lauwerkrans T. Ottolander; Groot zilv. lauwertak Mevr. T. Ottolander Wariati; groot zilv. lauwertak Mevr. T. Ottolander—Wariati; zilv, medaille C. van I-Ieéssen; groot verg. zilv. med. A. Nijhof; zilv. lauwerkrans J. G. Taat; zilv. med. P. H. van der Meulen; zilv. lauwertak, Pluimveevereeniging „Nut en Sport"; zil veren lauwertak Chr. Zangvereen. „Ho sanna" Boskoop; zilv. lauwertak, D. van der Geur; zilv. lauwertak J. Koetsier; gr. zilv. med. Rotterd. Nieuwsblad; groot zilv. med. Boskoopsche Middenstandsvereen.; zilv. med. Chr. Muziekvereen. Concordia; zilv. med. H. Wolleswinkel; zilv. med. J. van Gelderen; zilv. med. E. Guldemond; zilv. med. Joh. Jongejan; zilv. kruis, M. E.; zilv. kruis J. A. van der Spek Co.; zilv. med. A. E. Stijkel; zilv. med. H. Hout zagers; verg. zilv. med. J. P C. Bouwman; zilv. kruis L. M. Verheul; zilv. kruis, J. C. R. HAZERSWOÜDE. Het jaarlijksch onderzoek van ver lofgangers zal plaats hebbtn op 18 .Tuni a.s. des namiddags 2.30 uur te Alphen aan der. Rijr in het gymnastieklokaal van de Openbare Lagere school in de School straat aldaar. Aan het onderzoek moeten deelnemen de tot de Landmacht behoo- rende groot-verlofgangers, ingelijfd voor één der lichtingen 1916 er 1919. Vrijdag 29 Juni a.s. zal door het be stuur van de Ambachtspolder schouw ge houden worde, over alle bruggen, hoof den, wijken, slooten en kunstwerken, in den polder gelegen Aan den militieplichtige C. v. d. Berg alhier is voorloopig vrijstelling verleend wegens kostwinnerschap. HILLEGOtf. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. Borger en T. v. d. Vecht. Getrouwo: J. A. Schrama en J. C. de Groot; A. H. van der Reep en C. Klinken berg. Bevallen: M. VrugtRaven, Z.; A. Foks Oostercm, Z.; J. A. ImanseRolve.s D.; C. C. NijmanRusman, Z.; M. E. Verhoe venvan der Post, D.; A. Vink—de Jong, Z.; K. Gerritsen—Eeftink, D. Overleden: N. Huis, vr. 36 jaren. KOUDEKERK. Eierveiling. Aanvoer 4640 stuks. Prij zen kipeieren ƒ5.90 tot ƒ6.60, eendeneie ren 55.30. Hanen van 0.90 tot 1. Onze vroegere plaatsgenoote, Mej. Nellie Israël, behaalde aan de Chr. Kweek school te Leiden de akte voor onderwij zeres. LISS1. Vergadering van den gemeenteraad op Woensdag 20 Juni 1928, des avonds te half acht uur in het Gemeentehuis. Punten van behandeling: 1. Gewijzigd voorstel tot wijziging van de Algemeene Politieverordening. 2. Gewijzigd voorstel tot verhuur van een .perceel industrie-terrein aan den heer C B. /an der Klugt. 3. Voorstel tot verkoop van een drietal strooken grond aan het Rijk voor de ver breeding van den Rijksstraatweg. 4. Voorstel tot het geven van namen aan enkele straten. 5. Benoeming van twee commissarissen der N.V. Electriciteitsbedrijf H. L. S., we gens periodieke aftreding van de heeren P Warmerdam en J. Kuipers. 6. Vaststelling van de rekening en ver antwoording der Gezondheidscommissie over het jaar 1927. 7. Voorstel tot wijziging van de veror dening op de heffing van keurloonen in den Keuringskring van vee en vleesch „Lisse'". 8. Comptabiliteit. 9. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. 10. Vaststelling kohier hondenbelasting 1928 en reclames hondenbelasting 1927. NIEUWE WETERING. Op initiatief /an eenige ter zake warmvoelende personen is de bekende Naai- en Knipschoo' aan de Huigsloter- diik nabij Nieuwe Wetering weer her opend. Een vereeniging met een flink aantal leden is gesticht waardoor de in standhouding dezer school vrijwel is ver zekerd Na gehouden oproep, benoemde het bestuur een zeer geschikte leerkracht in Mei. Termont van Leiden. Genoemde mej. was voorheen ook reeds tot volle te vredenheid aan genoemde school werk zaam. Het streven van bestuur en leera- res is om op practische wijze onderricht te geven. Enkele meisjes kunnen alsnog geplaatst worden. NIEUWVEEN. Van een hier paaseerende melkauto kwam op een gegeven moment een der bussen naar beneden rollen, waarbij de witte massa zich over den weg verspreid de. tot groote vreugde der straathonden, die deze gelegenheid niet onbenut lieten. Van officieele zijde wordt gewaar schuwd .egen een man. die een bezoek aan scholen brengt om een goochelseance te seven Vooraf zamelt hij entréegelden in en poetst dan de plaat. Bureerlijke Stand. Bevallen: C- 3- Spreij. geb Schraverus. Z. Overleden: A. Kees. 41 jaar. Dr. Nout alhier geraakte met zijn auto te water, toen hij het erf atreed. De nog bilna reheel nieuwe auto werd nage noeg- niet beschadigd. De dokter zelf kwam er ook goed af. Dr. L. uit Amsterdam passeerde met zbn auto. waarin een 3-tal dames gezeten waren deze gemeente. Door eenige jon gens. werden steenen geworpen naat het voortuig. Een der inzittende dames kreeg een steen tegen de kin, gelukkig niet ern stig. Dr. L. stopte en zette de vandalen na. Hij mocht er in slagen den voornaam- eten belhamel te pakken te krijgen en dionde hem een stevig pak slaag toe. De heer H. J. kwam met zijn motor fiets te vallen en werd over den weg ge slingerd. Het liep echter nog good af; hij bekwam slechts lichte verwondingen. Een landbouwer uit Aaslmeer die al hier zijn paard inspande, kreeg van zijn viervoeter een klap tegen zijn been, dat hierdoor brak. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. NOORDWIJK AAN ZEE. Voor het examen onderwijzeres L. O. slaagde onze plaatsgenoote Mej. J. v. d. Niet. De tram, die Woensdagmiddag te 5.15 uur van hier moest vertrekken, had een half uur stagnatie door gebrek aan stroom. Het monument, ter nagedachtenis van wijlen burgemeester C. L. C. W. Pické zal hedenmiddag te 3 uur worden ont huld. NOORDWIJK BINNEN. De door de Geref. Meisjesvereen. ge houden bazaar ten bate van aankoop van grond voor het bouwen eener pastorie bij de Geref. kerk alhier, heeft met aftrek der onkosten opgebracht 1025.10%. OEGSTGGEST. - De he:r A. N. Koppert is door Ged. St. niet toegelaten als polder meester van den Broek- en /®*mon- tjespolder. De ïe'on was, gelijk men zich herinneren zal, dat hii geen eigendommen in dien polL'iex had. VOORSCHOTEN. Gisteravond gaf „Benvcnuto" in samenwerking met het Chr. Zangkoor De Lofstem" ten concert in de Voorstraat. Tammer, dat het weer niet meewerkte, zcodat er slechts matige belangstelling was. i Er werd goede zang en muziek ten gehoore gebracht. PREDIKBEURTEN. LEIDEN. Geref. Kerk in riersVld Verband: Ge bouw „Piea...er'. Jenvossrnsteeg vm io en 's avonds 6 uur de heer L. Nieuwpoort, Theol. Stud. AARLANDERVEE*. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur geen opg. ontv. en 's avonds 6.30 uur Ds. Klomp. Geref. Kerk v.m. 9.30 en *s avonds 0.30 uur Ds. Moolhuizen. Chr. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Preekleaen. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Vlasblom. Gerei Kerk: v.m. 9.30 's avonds 6.30 uur Ds. v. Heiningen. BOSKOOP. Gerei Kerk: V.m. 10 en n.m. 6 uur. Ds. Peters'en. Evangelisatie Dwars-Nieuwstr.v.m. 930 uur Ds. Voorthuizen uit Rijssen. Geb. „Salvatori"v.m. 9.30 uur de he?r De Jonge. Ned. Herv. Kerk: n.m. 6 uur Ds. Voorthuizen. Doopsbediening. HAZERSWOÜDE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 en n.m. 7 uur Ds. Luuring. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en savonds 7.30 uur Ds. Smelik van Zevenber gen. HILLEOOM. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Boeke, 3ecr. Bijbelgen, en n-m. 5 uur Ds. Fortgens, van Voorschoten- Doopsbediening. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. van Herksen. Chr. Gerëf. Kerk: v.m. 10 en mm. 5 uur Leesdienst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Meijering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. Ingwersen. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Hengeveld van Jutfaas (Bes'. vanDs. Odé van Hoogvliet) en n.m. 2 uur Ds. Odé, (Intrede). Geref. Kerk: v.m. 10 en 's avonds 7 uur Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk:, v.m. 10 uur Zen deling S. van der Lid! Ie uit Oegst- geest en 's avonds 6.30 uur Mr. Ds. Verburgt uit Leiden. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 'savonds 6.30 uur Ds. H. de Jonge van Boer akker. LISSE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 eu n.m. 5 uur Ds. van Dijk. 's Nam. Bed. H. Doop. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 4 Dr. Ruys. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 enn.m. (*.30 uur Ds. Keiler. Geref. Kerk: v.m. 10 en 's avonds 6.30 uur geen opgave ontvangen. NIEUWVEEN. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Speelman. Ned. Herv. Evangelisatie v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur de heer de Jong. NOORDWIJK AAN ZE E. Ned. Herv. Kerk: (ia 't Geref. Kerk gebouw) v.m. 8.30 en n.m. 2.30 uur ls. Hcspers. Ge. ef. K/rk: v.m. 1030 en n.m. 5 uur Ls. Koers. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. van Haaften. Geref. Kei/.: v.m. 10 ei n.m. 5 uu** Cand. J. R. de We rt te Kamden. NOOR^WIJKERHOUT. Nod. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Hofstede. NOORDEN. NeM. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. J. Eringa van Woerden- Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur geen opgave ontvangen. 0E0ST0EE8T. Ned. Herv. Kerk: „Groene Kerkje", v.m. 10 uur Ds. Hennemann. „Irene": 's avonds suurDs. Jansen Schoonhoven. Gerei Kerk: v.m. 10 en n.m. 5.30 uur Ds. Schilder, 's Avonds afscheid. OUDE WETERING. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. Siddré; n.m. geen Dienst. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 2.30 uur Ds. Brouwer. SASSENHEIM. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 5 uur Ds. Boeijinga. Chr. Geref. Gem.: v.m. 10 en n.m. 5 uur de heer Aangeenbrug. VOORSCHOTEN Herv. Kerk. v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. H. P. Fortgeos. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Dr. Wielenga. Geref. Gem.: n.m. 5 uur, in *t Am bachtshuis, Preeklezen. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Punselievan Leiclen en n.m. 5.30 uur Ds. Röth van Scheveningen. N.m. Doopsbediening. Kievitskerk: v.m. 10 uur Ds. Te Winkel van 's-GraveQhage. Geref. Kerk; v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Donner, Em.-Pred. te Den Haag. WOOBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Steehouwer van Alphen én 's avonds 7 uur Ds. Lijsen. Geref. Kerk;: v.m. 10 en 's avonds 7.30 uur Ds. Nauta. 's Morgens H. A. en 's avonds H. A. en Dankzegging. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Wolfensberger. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Dr. Ubbink. Ons Babbelhoekje. ife=*= Nu met het mooie weer ga je zeker w-el tens' met haar rijden, Beste Jongens en Meisjes! 'k Denk dat er deze week wel veel briefjes zullen komen, dus ga ik maar eens gauw beginne-n. „Juniora". Ja^ dat is jammer dat jij niet komen kunt. Maar ik doe het expres vóór de v acantie, omdat er dan telkens kinderen uit zijn. Hoe komt het dat jullie 's Woensdagsmid dags schoof hebben? Heb je dan mis schien de heele Zaterdag vrij? Dus jij mocht koffie schenken toen je met moe alleen thuis was? „Rie". Nog hartelijk gefeliciteerd met moeders verjaardag, meisje. Vol gende week vertel j.è er mij zeker alles van, is 't niet? Vond je de raadsels zóó lastig? Prettig dat jullie allebei zoo'n mooie hoed en mantel hebt. Ja, ik hoop ook dat we een prettige middag met elkaar zullen heb- oen. „Piet Hein". Wat niet kan, dat kan niet, hé Piet Hein. Ik begrijp best dat je graag zou willen, 'k Weet nog niet, of de anderen van Koude kerk komen. Maar als dat zoo is, zou je dan niet met hen gelijk kuninen gaan? Ja, 't is nu prachtig weer. Wat heerlijk, dat alles zoo goed groeit in den tuin hé? „Poliantha". Je hebt woord gehou den, hoor, 't was een lange brief. Dat zal moeder wel prettig vinden dat jij ook al helpen kunt. Zegmaar aan Jakob, dat ik heel veel van vi ooltjes houd, dus dat ik het heel aardig yind als je er een paar voor mij mèe brengt. Prettig, aat jullie ook mogen komen. Dan kom ie ze ker met de autobus, is T niet? Neen, er doen geen andere kinfderen van Boskoop mee. „Doornroosje", 'k Vind het echt leuk dat jullie saampjes ook mogen komen. Dus jrj hebt nog een heel klein zusje he? Vind je dat niet prettig? je zek is 't niet? Seringentak en Pioenroos". Dus jullie mogen ook komen? Gezellig hoor. Je weet het, hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Waar ik jullie bij elkaar zal laten komen, zet ik later nog \vel in de babbelhoek. We zul ten wel maken dat alles goed is iafgesproken. Daarom ben ik er nu alvast maar over begonnen. S. ver telt mij volgende week zeker wel al les van haar uitstapje? „Mary Baars". Je bent harteljjk welkom op ons middagje,- meisje lief. 'k Vind het erg leuk als je met Logeetje mee komt. Maar je moet een andere schuilnaam bedenken, want we hebben -nu een ander Verg. mij nietje. Wat denk van eensprook- jesnaam? Wil je je ouders en La- til j p/s van mij groeten? "„Boterbloem en Madeliefje". Gezel lig dat jullie ook mogen komen, 'k Hoop dat wij met elkaar een pretti ge middag zullen hebben. Ben je blij met je duiven? Pas maar op dat zii .niets uit ie tuintje pikken. Of mogen ze le: hok niet uit? Dus jul- iie' ijebt al plannetjes voor de va- can ie? Eest. 'k Wil graag exn lange Trief en nieuwe raadsels van jul.ie hebben. „Korenbloem en Verg e. mij nietje" Leuk hoer, dat jul ie èr ook bqzullen zijn, op ons middagje, 'k Begin jul lie nu al aardig goed te kennren». Vooral nu ik je pas weer eens heb opgezocht. Dank voor 'jullie raad sel. 't Is niet zoo heel erg, als je eens e^n raadsel niet weet. Je broer tje is zeker erg handig dat hij al een aquarium gemaakt heeft. „Zonnebloem en Geranium". Ia, nu heb ik toch gedaan wat ik beToofd hacl en jullie eens opgezocht. We hebben gezel.L een halfuurtje met el kaar gewandeld, hé? 't Is veel aar diger om met elkaar te blijven en niet naar een speeltuin te gaan. Ge ranium. Zoo'n tuin is altijd heel erg vol, en dan kun je toch haast ner gens bijkomen, want alles zit val. Dan kunnen we veel gezelliger met elkaar op een stille plek spelletjes doen. Je kunt in een speeltuin ook geen verhaal vertellen. Wat heb je veel cadeautjes gehad. En heb je met je visite prettig gespeeld? „Moeders Meisje". Ja, zoo'n bazaar geeft altpd heel wat drukte. Maar die- bij jullie schijnt ook bijzonder goed geslaagd te zijn. Heb jij nog iets gewonnen? Leuk, dat jullie alle bei mogen komen, 'k Denk dat er ongeveer 25 kinderen zullen zijn. We zullen maar hopen dat het mooi weer is hé. „Hartedief". Dus jij bent ook van de partij? Best hoor. 'k Verlang er zelf ook' naar en denk dat h t oed een leuk middagje zal woilen Jrj ook naar de bazaar geweest? En met grabbelen nog wat gewonnen ook? Je bofte hoor. „Comelis de Wit". J.rj hebt dus ook toestemming gekr gen?' 'k Vind het echt gezellig hoor. Ja, het is daar ■een fijn plekje in den zomer. Vorid je de raadsels zoo moeilijk deze week? „Woudlelie". Je hebt zeker veel genoegen gehad op het feest, dat je nog niets geen zin had om naar huis te gaan. 'k Denk dat je nog te veel aan het feest dacht, dat je net raaid- sel niet vinden kon. Want zóó erg moeilijk was het toch niet. Wat jan* mer, dat jij niet komen kunt Maar daar is qiets aan te doen. Vind je het een aardig verhaal? Als je Thee roosje ziet, wil je haar dan ïiog van mij feliciteeren? „Violier en Lelietje van Dalen", 'k. Geloof dat er van Voorschoten niiemand weg blijft. Echt 'leuk hoor Ja, Geranium heeft mij h aar cad aut- jes laten zien. Hoe oud is je zusje nu L. v. D1-? Violier was zeker wel blij toen haar vader weer thuis was. Nee, als jullie hier op school' ko- imen, kun je de brief zelf meene men. Hebben jul'li? een tennisclub? Ja, je kunt bij ..jullie ook mooie wandelingen maken. vGustaaf Adolf Nog hartelijk gefe liciteerd met je verjaardag G. A. Heb ie een prettige dag gehad? Na tuurlijk had ik je gemist. Je hebt goed geraden, Batavier is een jon gen en Poliantha ook. Je moet mii maar schrijven met welke autobus jullie komen, dan zal ik wel zeggen waar je uit moet stappen. En 's avonds breng ik je naar de bus. Voor verdwalen hopen we op te passen hoor. Heb je er zin in om te komen? „Logeetje". Ja, dat zal stil zijn, als itante met Corrie en Jan weg is. Maar ze_ komen gelukkig weer gauw terug hé. Leuk, dat je ook komen mag. Je moet maar aan Oom vragen met welke autobus je mee. moet om half vijf in de stad te zijn. En >dan schrijf je mij dat wel. Gelukkig, dat Janneman zoo goed groeit. „Alpenroos en Gentiaan". Dus dan zal Gentiaan alleen komen? Jammer dat jij niet mee kunt, Alpenroos, 't Zal een heel aardige jurk zijn, denk ik, naar wat je mjj 'er van vertelt, 'k Hoop dat je mooi weer hebt op je uitstapje. Vertel ie er mij vol gende week wat van? 't Moet' daar prachtig zijn in Bergen en Schoorl. En die kaasmarkt in Alkmaar moet ook heel aardig zjjn. „Gouden Regen". Nee hoor, dat is zoo erg niet als je eens een raadsel niet kunt vinden, 'k Vind het echt prettig dat jij ook mag komen. Maar aan moet je ook een beetje tegen mij praten hoor. Ja, als je denkt dat je honger zult krijgen, dan moet je maar een boterham meebrengen. „Sneeuwklokje". Dat zet ik nog wel in de courant, waar jullie brj elkaar moet komen, 'k Heb het ex pres al' zoo gauw geschreven. Als jullie dan nog wat vragen willen, heb je er gelegenheid voor. Ja, 't is nu mooi weer. Zijn er veel bloemen bn jullie? „Boschviooltje". Dat laat ik je nog wel weten waar je komen moet. Aan mijn huis of ergens anders. Busje hebt er wel zin in? Dat viinjd 'ik prettig hoor. Ik maak een kussen van goud-bruin satinet en overtrek dat met blauwe en goud bruine ge haakte blokjes. Maar jou kussen lijkt mij ook heel aardig noor. „Klaprooeje". Zeker, ben ik wel eens in Lisse geweest. Waar jullie precies moeten komen, zet ik nog wel in de babbelhoek hoor. 'k Zal wel zorgen dat je alles tijdig weet. Ja, als het mooi weer is, kunnen we een echt fijn middagje hebben. Prettig dat je verhuizen gaat? En zoo vlak bij Bosch viooltje komt wonen? Dank voor je raadsel. „Batavier", 'k Dacht dat jij wel wist waar de Nieuwe Vaart was, vriendje. Maar enfin, dat zul' jelian wel zien. Waar ie komen moet zet ik nog wel in ae courant. Je was cr zeker niet erg met je .gedachten bij, want de raadsels warén heusch zoo moeilijk niet. Een volgende keer maar bet er, zullen we denken hé? De oplossingen van dó vorige week zijn: 1. April telt dertig dagen. Onderdeelen: Paaid, Trilt, Treio, Degen. Ledig. 2. De mond met tanden. 3. De eerste en tweede kamer. 4. Muziekstandaard Lti likant, Le» pelkistje, Leuningstoel. 5. Sering, Aster, Lelie. En hier volgen de nieuwe raadsels: 1. Mijn geheel bestaat uit 35 let ters. 35 20 24 31 2 18 16 8 6 is een groote havenplaats in Nederland. 29 5 12 31 21 18 11 30 is een ander woord voor geschiedenis. Een appel kan mem door 19, 22 1 10 25 9 deelen. De 3 '33 34 23 is een rivier in Nederland. 27 5 was een stadje dicht bij Je richo. Onlangs woedden er groote 26 13 17 15 brafiden. Alle menschen hebben 9 7 3 l4 -S. 32 4 24 is een afgekorte meis jesnaam. Ingezonden door Moeder's Meisje. 2. In welke schuit kan men ni^t varen ingezonden door Klap roosje. 3. In welke vaten kam men geen bier doen? Ingezonden door Rie. 4. Wat komt redn op de aarde en verdwijnt in vuiligheid: Ingezonden door Reselda. 5. Verborgen meisjesnamen-' Ik wil graag je nieuwe boek eens liezen. Er staan naast dit huis veel hoornen. Zeg hem maar. dat ik zal komen. Ziezoo jongelui, de babbelhoek is gereed. Juist zooals ik dacht is het een groote geworden deze week. Op 't oogenblik hebben zich qu 23 kin deren opgegeven om te komen Die het nu nog niet gedaan hebben en toch willen komen, mo ten het vol gende week doen. Afgesproken? Nadere brjzonderhe 'en zet ik nog wel in de babbelheek. Vele groeten van ft TANTE FR ANCIEN. BERTHA. door TANTE FRANCIEN. Bertha rilde toen ze van eten hoor de. Slechts met groote moeite had moeder er brj haar een glas melk en een ed in kunnen krijgen. „Cato", zei moeder, .kom nu maar weer hier aan de tafel zitten, want nu wordt het te druk voor Bertha". Moeder sloot het scherm om Ber tha's bed en zei: ..Ziezoo, nu doem we net, of jij er niet meer bent". Bertha lachte flauwtjes .tegen moe der. Wat zorgde mo. Ier toch so^d voor haar en ze had het al zoo druk. Maar ze zou probeeren het moeder niet lastig te maken. Misschien werd ze wel gauw beter, dan kon ze moe der weer wat helpen. En ais ze niet beter werd, was ze dan bereiid? Tei> wijl ze daarover lag te denken, viel Bertha in ean onrustigen slaap. Ze droomde klat ze ziek was, heel erg ziek. Toen hoorde ze zich aldoor maar bij den naam noemen, maar wie haar riep, wist zo niet. Moeder kwam bij haar. Ze schreid - en zei: „Bertha, kind, je moet heen gaan, de Heere heeft je geroepen". Toen 'begon ze in haar droom zelf ook te schreien en snikte: „Ik kan niet gaan, ik kan niet, want ik ben niet bereid". Opeens was moeder toen weer weg. Nu stond juffrouw Rijs- dam bij haar en zei: „Bertha, heb je nog nooit den Heiland om een nieuw hartje gevraagd en heb je Hem niet hartelijk lief? Nu dan, mijn kind, dan mag je ook tot Hem gaan". Toen Bertha wakker kwam, wa xen haar wangen nat. Zij had in haar droom werkelijk geschreid. Al les was donker om* haar h:en, dus begreep ze dat iedereen naai' bell was gegaan. Zijzelf lag nog ylanig wakker te donken over haai' won derlijken droom. Wordt vervolgd). Scheepstij dingen. HOLLAND—AMEPIKA-LIJN. LtóCHGOIL Vanc. n. Rott. 12 te 8. Francisco. DRECHTDIJK Rott. n. Vanc. I2v. Cristobal. VECHTDIJK 14 v. N.-Yoi'k n. Rott. VORENDAM N.-York n. Rolt. iS 9 v.m. G.P. te Plymouth verw. HOLLANDA FRIK A-LIJN. NIAS thr. 15 te Rott. NITKERK 15 v. Hamburg te Amst. BILLITON uitr. 14 v. Slosselbaai. ARK AID thr. 13 v. Zanzibar. RIETFONTEiN uitr. 14 v. Dar-es- Salaam HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. EEMSTROOM 15 v. Amst. te Hamb. HERMES thr. 14* v. Kotonou. MARKEN thr. 14 v. Vigo. REGGESTROOM thr. 15 te Ragos. CiERES W.-Afrika n. Rott. 13 v. Seccondee. SCHERDESTROOM uitr. 15 te Ragos KON. HOLLANDSCEE LLOYD. ZEERANDIA thr". 15 v. Bahia. MAASRAND uitr. 14 v. Amst. SARRAND 15 v. B.-Ayres te Amst. .AMSTERRAND thr. 15 v. Antw. en p. Vlissingen. ROTTERDAM3CHE LLOYD. TERNATE uitr. 15 4 rum. v. Pt. Said MADIOEN thr. p. 15 Perim. KEDOE 14 v. Rott. ie Hamburg. MODTOKERTO uitr. p. 15 Gibraltar. TAMBORA thr. p. 14 Kaap del Armi TAPANOEEI 14 v. Hamb. te Eremon SIBAIAK uitr. 15 7 v.m. te Bat SIANTAR 15 v. Bat. n. Rott STOOMVAART MIJ. ..NEDERLAND'. PRINSES JURIANA thr. 17 6 v.m. te IJm. en iov.m. te Amst verw. P. C. HOOFT thr. p. 14 Perim. KARIMATA uitr. p. 14 Gibraltar. KON. PAKETVAART MIJ. ROGGEVEEN 13. te Singapore.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7