Gemeentelijke Aankondigingen ONTHEFFING WINKELSLUITING. Burgemeester en Wethouders van Lei den h re neren tor openbare kennis, dat zij ten aanzien van den op 13, 19, 20 en 21 September a.s. in de Stadsgehoorzaal te houden bazaar, ontheffing hebben ver leend van het sluitingsuur voor winkels. Leiden, 15 Juli 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. COLLECTE voor het Fonds tot Aanmoe diging en Ondersteuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden. Burgemeester en Wethouders van Lei den; gelet op de circulaire van den Commis saris der Koningin in deze provincie d.d. 19 Maart 1928; brengen ter algemeene kennis, dat op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donder dag 18 19, 20 en 21 Juni aanstaande door de Districts-commissie tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden Dienst in de Nederlanden langs de huizen de gewone jaarlijksche collecte, ingesteld bij Z. M. dispositie van 16 November 1820 No. 81. zal worde.i gehouden; bevelen deze collecte, die strekt tot in standhouding van het fonds tot onder steuning van personen, die in hun strijd voor het vaderland verminkt of invalide zijn geworden, dringend in de liefdadig heid der ingezetenen aan. Leiden, 15 Juli 1928. A VAN DE SANDE BAKHUYZEN Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. te noemen toen de voorzitter de bijeen komst met een woord van welkom open de. De deelname voor de bloemententoon stelling bedraagt 11 en voor den tuinbouw 15. Het bestuur werd als volgt samenge steld: voor i^e tuinbouwafdeeling: voor zitter G. van der Meer, Secretaris J. van der Meer, Leden N. Bakker en D. van der Zwet. Voor de bloemenafdeeling: Voorzit ter N. Koek, Secretaris C. Huigsioot, leden J van Leeuwen en P. Loos. Binnenkort zullen de iaden welke zich bereid hebben verklaard tot deelname tot een vergade ring, worden uitgenoodigd. De opbrengst der tentoonstelling is ten bate van de tu berculosebestrijding. De storm. De storm van Donderdag was oorzaak, dat een stuk zink van het dak van het gemeentehuis werd weggerukt, hetwelk in den tuin naast het gemeentehuis werd gevonden. Gelukkig bevond zich niemand in den luin. Aan de te veld staande ge wassen werd nog al eenige schade toege bracht. SASSENHETM. Pioenententoonstelling. t)e Nederlandsche Vereeniging van Pioenenkweekers en Handelaren houdt 20 en 21 Juni a.s. in het gebouw „Bloemlust" alhier een tentoonstellin van afgesneden bloemen van Pioenen, We juichen het ten zeerste toe, zoo lezen wij in het Kweekers blad, dat het jaar 1928 niet voorbij zal gaan, zonder dat nog eens gedemonstreerd is, hoe groot de'vooruitgang in deze edele bloemen is en we zouden het van veel belang achten, indien besloten werd tot het houden van een jaarlijksche expositie. Wat toch is het geval? De pioenen zijn als snijbloem ongeëvenaard, ook al kon de duur in afgesneden toestand wat langer zijn, maar het is een heele toer, om elk jaar volmaakte bloemen te snijden. We weten, dat van de meeste Pioenen pas volmaakte bloemen gesneden worden als de planten 3 tot 5 jaar hebben vast gestaan. Welnu, het is voor den kweeker veelal niet mogelijk zijn planten 3teeds zoo lang met rust te laten, ook al is een z.g. proeituin aangelegd. Vooral van de nieuwere, dikwijls heel dure verscheiden heden levert zulks bezwaren op. Indjen nu elk jaar een tentoonstelling gehouden werd, zou het tot de mogelijkheden gaan behooren, dat wij weldra beter op de hoogte kwamen van al het schoone, dat nu aan ons oog voorbij gaat en ergens ginder in het buitenland in bruidstooi komt. Is er werkelijk veel nieuws onder de Pioenen? Te Sassenheim kan het best antwoord worden gegeven op deze vraag, maar we durven er wel op vooruit loopen en reeds nu uit volle overtuiging ant woorden: „ja". In Nederland zijn ook waardevolle aanwinsten gewonnen, doch de meeste Pioenen vinden haar vader land in Frankrijk en Amerika. En zijn wij niet verplicht, hetzij we kweekers of liefhebbers zijn, om "te weten te komen, orn te zien, wat in het buitenland ten op zichte van een goede decoratie van onze tuinen bereikt werd? Kunnen we rustig in onze dagelijksche beslommeringen opgaan, en daardoor in onze en in tuinen van anderen niet het allermooiste brengen van wat door kwee- kerslust is voorgebracht? Immers neen! Daarom gaan we 20 en 21 Juni allen naar Sassenheim om ons te overtuigen van der Pioonenp**acht, van de Pioenrozen, welke m Juni zulk fraai materiaal leveren voor tuin .en vaas. De tentoonstelling wordt 20 Juni des morgens om 10 uur geopend. WOUBROQOE. Binnen een tweetal weken hadden in ons dorp een drietal aandoenlijke sterfge vallen plaats. Donderdag werd de laatste grafwaarts gedragen; het was de hier zoo bij uitstek beminde mej. C. G. van Dam, echtgenoote van den heer G. Anker, doch ter van den hier nog wel bekenden vee arts, en kleindochter van den man die di n stoor gaf tot oprichting van een Chr. schóól in 1864. Mot haar is dat geslacht, dat God vreesde, en hier woonde, heen gegaan. Op het kerkhof was een groote schare bijeengekomen en aan de geopende groeve sprak Ds. Lijscn, geiipuenis .geveilde van de hope die in haar was en haar leven in liefde en barmhartigheid. De oudste zoon dankte namens de fa milie 'voor de laatste eer aan de geliefde ontslapene bewezen, en diep onder den indruk keerden de betrekkingen naar het sterfhuis terug. Een zwervend kooiman kreeg alhier een toeval. Dank zij de zorgen van onzen geneesheer en de politie vwerd hij onder gebracht, zoodat hij na zijn herstel zijn weg weer zal kunnen vervolgen. Door het branden van een spiritus- lamp hij de werkzaamheden van den schilder J. van R. ten huize van den heer N. ontstond een binnenbrand, welke ge lukkig nog met eenige emmers water kon worden gebluscht. Tot onderwijzeres aan de Naai- en Knipscliool alhier is tot opvolgster van Mej. Binnendijk benoemd Mej. van der Borne van Leiden. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje Johanne, dochter van A. van der Laan en K. van Tol; Willem, zoon van G. de Bruin en M. Kinkel. Overleden: C. G. van Dam, 62 jaar, echtgenoote van G. Anker. Land- en Tuinbouw. DE TEELTREGELING VOOR TULPEN. Deze belangrijke aangelegenheid, waaraan we ook verleden jaar reeds meerdere malen een artikeltje wijd den, is thans weer opnieuw aan de orde. Moesten verleden jaar de plannen stranden door gemis aan belangstel ling van een groot gedeelte van de tulpenkweekers, voor dit jaar schijnt ons de kans van slagen heel wat groo- ter. En geen wonder. Wij hebben reeds meerdere malen gewezen op het treurige feit, dat een praehtartikel als onze mooie Darwin- tulpen in het buitenland veelal ver beneden de productie-prijzen wordt verkocht. En het is misschien wel heel aardig voor soqjmige menschen om te bewe ren, dat men een dergelijke toestand maar moet laten „uitzieken", het ver wondert ons heelemaal niet, dat tal van tulpenkweekers dit. toch een vrij pijnlijk proces vinden. Als men alleen maar een stukje van een bevredigen de winst prijs moet geven, is het nog wel vol te houden, maar als de winst wordt omgezet in verlies, is men dat „uitzieken" tamelijk gauw moe. En vast staat toch wel, dat de teelt van de voornaamste soorten Darwin-tul pen de paar laatste jaren voor verre weg de meeste kweekers verlies heeft opgeleverd. Daar komt nog iets bij. Wat door velen werd voorspeld, maar door an deren niet werd geloofd, n.l. dat de" goedkoope Darwin-tulpen ook hun invloed zouden doen gelden ten op zichte van de prijzen der vroege tul pen, komt steeds duidelijker naar voren. Wij zouden zelfs nog verder durven gaan, en beweren, dat de buitensporig goedkoope prijzen der Darwin-tulpen, ook den verkoop van andere bloem bollen schade doen. Het is daarom zeer te waardeeren, dat het bestuur der Vereen. „De Tulp" ondanks alle teleurstellingen, die men reeds op dat gebied heeft ondervonden toch weer den lust en den moed ge vonden heeft, om nogmaals te trach ten een bevredigende regeling te ont werpen, die aan de bestaande wantoe standen een einde zal maken. En we meenen, dat dit Bestuur in het ontwerpen der plannen zeer ge lukkig is geweest De bedoeling is, dat een nauwkeu rige statistiek wordt aangelegd van voorradige hoeveelheden tulpen. Door een Commissie zal zoo nauwkeurig mogelijk worden berékend, hoeveel tulpen door iederen kweeker zullen moeten worden ingeleverd voor ver nietiging. Voor het leverbaar zal een garantie-prijs worden vastgesteld en een garantie-fonds zal worden ge vormd, waaruit eventueele overschot ten leverbaar, die in eenig jaar on verkocht mochten blijven, zullen wor den betaald. We merkten reeds op, dat we mee nen, dat het Bestuur in het ontwerpen dezer plannen gelukkig is geweest. Niemand behoeft zich te ontveinzen dat dergelijke ingrijpende maatrege len verschillende moeilijkheden met zich mee zullen brengen. Maar we gelooven niet, dat er moei lijkbeden voor den dag zullen komen, die door een eenigszins algemeene samenwerking niet kunnen worden overwonnen. En het doel dat men voorstaat, is waard om er eenige moeilijkheden vo >r te trotseeren. Want niet alleen zullen de prijzen er door op een hooger niveau worden gebracht, de geheele handel zal er door worden gestabiliseerd. En we zijn er vast van overtuigd, dat dit zonder een algemeene regeling nooit mogelijk zal zijn. Wij wezen er reeds op, dat het „uit zieken" voor de slachtoffers een zeer pijnlijk proces is. Als de prijzen zoo ver dalen, dat men jaar in, jaar uit, geld verliest, zullen verschillende menschen den strijd niet langer vol kunnen houden. En anderen zullen zoo verstandig zijn uit te srheiden, voordat ze zoover zijn gekomen. Het kan natuurlijk niet worden ont kend, dat op deze manier de produc tie zou worden beperkt, en een t ij d e 1 ij k c verbetering van den toe stand niet uitgesloten is. Maar we moeten hier wel den na druk leggen op het woordje „tijde lijk". Dc natuurlijke aanwas der Darwin-tulpen is immers buitenge woon sterk. En men kan deze tulpen op bijria alle gronden met succes telen Zoodra men dan ook door een tijde lijke verbetering van den toestand en beter loonende prijzen aangemoedigd, zich weer met volle kracht op deze- cultuur gaat toeleggen, kan een nieu we inzinking niet uitblijven. We zijn vol lof voor de verkoopkunst, der Hollandsche „bollenjongens". Maar we zien niet de mogelijkheid, dat zelfs met alle mogelijke inspan ning bereikt zou worden, dat de uit breiding van de vraag in het buiten land gelijken tred zou houden met de natuurlijke uitbreiding van de cul- 11111'- in Holland. Daarom is een algemeene regeling dringend noodzakelijk, en ook volgens" onze vaste overtuiging zeer wel mo- geliik. Het eenige wat noodig is om te slagen is algemeene mede werking. Van harte hopen we dan ook, dat deze algemeene medewerking gevon den mag worden. In het algemeen zijn we ook in dit opzicht niet pessimis tisch. Natuurlijk zijn er uitzonderingen. Die zullen er altijd blijven. Zoo bevatte het laatste nummer van „Bloembollencultuur" reeds een inge zonden stuk van een tweetal belang rijke firma's, die zich stellen tegen over de aanhangige plannen. Heel sterk achten we dit stuk niet. De heeren schermen met enkele alge meene waarheden, die op zichzelf juist zijn, maar heelemaal niet ontzenuwen de voordeelen die genoemd worden als resultaat van een gezonde teelt regeling. Verder wordt er gewerkt met en kele van die „dooddoeners", waar men onwillekeurig eenigszins om moet glimlachen. Zoo wordt er gezegd: „Wanneer werkelijk 'n teeltregeling goed was, dan had de»e er 50 pf 100 jaar geleden al moeten zijn". We zouden de heeren in gemoede willen vragen: Heeft u wel even na gedacht over wat u hier neerschreef? Wat beteekende de bloembollencultuur speciaal de teelt van Darwin-tulpen 50 of 100 jaar geleden? De Darwin-tul pen bestonden nauwelijks, en werden in alle geval nog niet voor den han del geteeld. Iedere tijd stelt overigens zijn eigen eischen, en daarom is juist in onze dagen, jnet de tegenwoordige geper- fectionneerde cultuur-methodes een teeltregeling meer noodzakelijk dan ooit. De bezwaren, die verder worden genoemd, als zou het slagen van deze teeltregeling met zich brengen, dat óf de orders niet zouden kunnen worden uitgevoerd, óf het buitenland verder zou weigeren on7(e bollen te koopen. zijn ook heel ver gezocht. Zoover be hoeft het heusch niet te komen en zal het niet komen ook. En dat door het slagen dezer rege ling, alle moeite en alle zorg zou ver dwijnen, zooals de heeren beweren, en de werkkracht als natuurlijk gevolg hiervan zóó zou verslappen, dat het geheele vak zou gaan kwijnen, ja, dat met een teeltregeling de eerste stap gedaan zou worden tot verwording van ons mooie bloembollenvak, is alles zóó ver gezocht, en zoo zeer in strijd met de werkelijkheid, en duidelijke be doeling van de voorgestelde plannen, dat we hier voorloopig maar niet ver der1 op ingaan. Op één stelling van de heeren willen we nog even de aandacht vestigen. De heeren beweren: „Het idee van teeltregeling, in het uiterste doorge voerd, zou er toe leiden, dat de over heid zou gaan zeggen: We moeten een deel menschen vernietigen, want als er minder menschen zijn is de be- staans-mogelijkheid grooter. Naar aanleiding hiervan willen we in de eerste plaats opmerken, dat het ons voor de menschheid in het alge meen niet erg vleiend lijkt, dat de mensch hier zoo maar op één lijn ge steld wordt met de Darwin-tulp. In de tweede plaats gelooven we niet, dat het de beloeling der voor standers is, de „idee der teeltregeling in het uiterste door te voeren". En in de derde plaats zim wij er van overtuigd, dat de heeren zelf ook aan teeltregeling doen. Dat doet immers een ieder? Indien er iets is, dat niet meer loo- nend gekweekt kan worden en niet voor verkoop in aanmerking komt, wordt het eenvoudig vernietigd en hier is reeds een zekere teeltregeüng. Alleen gaat het op deze manier in dividueel, een ieder regelt dit voor zichzelf. En wat het Bestuur van „De Tulp" nu voorstelt is, dat de tulpenkweekers de zaak gezamenlijk, in onderling over leg aan zullen pakken, omdat er op deze manier ongetwijfeld veel kan worden bereikt. GEMENGD NIEUWS. De storm. Men meldt uit Lemmer: Door den storm van Donderdag is het Lemsterhop ter grootte van pl.m. 400 H.A. gedeeltelijk ondergeloopen. Het vee kon in veiligheid worden gebracht doch het grasgewas, dat voor het meerendeel voor hooi is bestemd, is hierdoor belangrijk in kwaliteit achteruitgegaan. Ernstig ongeval. Toen de knecht van den landbouwer Verbeek te Kruisland, op een ledige kar over den dijk reed, schrok het paard en sprong pardoes den dijk af. Man en paard kwamen in een sloot te recht. De knecht, zekere v. d. B.. kwam inet het hoofd in «li' modder terecht. Door spoedig toegesnelde hulp werd hij in be- wustcloozen toestand daar uitgetrokken. Door kunstmatige ademhaling werd de knecht weer bijgebracht. Zijn toestand is thans nog ernstig. Men vreest, dat er mod der in de longen is gekomen. Door den val werd het paard onmiddellijk gedood. Staking. De staking, die Donderdag middag onder een deel van het personeel van de N.V. Vereenigde Blikfabrieken te Delft is uitgebroken, heeft zich gisteren uitgebreid tot het heele personeel. Uit het Sociale Leven. HET NIEUWE VAC ANTIEOORD. Het Christelijk Nationaal Vakver bond in Nederland, door aankoop eige naar geworden van het voormalig sa natorium „Dennenoord", te Putten, hoopt dit gebouw op Dinsdag 26 Juni a.s., des namiddags om half drie, als vacantieoord, hij buitengewone alge meene vergadering te openen. Prof. Slotemaker de Bruine zal hij de feestelijke opening een rede hou den. INGEZONDEN. (Buiten verantwooruelijkneid der ftedaotie.) DE ROETPLAAG. Geachte Redactie. Op Maandag a.s. zal de Raad van deze gemeente gelden beschikbaar hebben te stellen ten behoeve van de uitbreiding van de Electrieiteitsfa- briek met turbo-generator, twee stoomketels en een schakelhuis met bijbehoorende hulpwerken en verdere toebehooren. In de te dezer stede verschijnende bladen werd dezer dagen vermeld, dat met de uitvoering van de vorenom- schreven uitbreiding een bedrag van f 1.900.000 zal zijn gemoeid. Tevens werd vermeld, dat voor het verkrijgen van een* goeden economischen toe stand is afgezien van den bouw van cene nieuwe Centrale buiten de stad, waaraan dan tevens nog het voordeel is verbonden, dat, indien te eeniger tijd toch tot den bouw van eene nieu we Centrale zou moeten worden over gegaan, alsdan zal kunnen worden be schikt over de resultaten der snelle ontwikkeling, waarin de stoömtur- binebouw en de bouw der stoomketels zich thans bevinden, hetgeen op het oogenblik nog niet mogelijk is. Aangezien de behoefte aan het heb ben van eene nieuwe Centrale reeds thans wordt gevoeld, rijst de vraag: of het economisch juist gezien is aan eene Centrale, welke tot verdwijnen gedoemd schijnt te zijn, een bedrag van f 1.900.000 te verwerken. Bovendien mag toch niet uit het oog worden verloren, dat de gemeen te niet alleen op den economischen toestand, doch óok op de woonbelan- gen van haar ingezetenen heeft te letten. Aan den Raad is in artikel 135 van de Gemeentewet toch opgedragen v erordeningen te maken, welke onder meer in het nelang- van de gezondheid worden vereischt. De groote overlast, welke door de in ruimen kring om de Centrale wo- rende ingezetenen wordt ondervon den en welke hierop neerkomt, dat, al naar gelang van de windrichting, dan dit gedeelte en dan dat gedeelte van oe omwonenden een groot gedeelte van de verbrandingsproducten van de Centrale op en in hunne huizen krijgt en dat zij dientengevolge niet in de gelegenheid zijn hunne huizen naar de geldende gezondheidseischen te bewonen (de ramen kunnen dikwijls niet worden open gezet, daar het bin nenstuivend gruis zulks belet) is van dien aard, dat die bewoners gaarne zullen zien, dat de Centrale, nu daar aan toch een bedrag van f 1.900.000 ten koste moet worden gelegd, naar buiten wordt verplaatst en dat a 1 - daar de verdere ontwikkeling van den stoomturbinebouw enz. rustig wordt afgewacht. Mocht hieraan niet worden voldaan, dan hopen zij, dat de Raad de midde len zal weten aan te wijzen, waarin oe Directie van de'Stedelijke-Lichtfa brieken tot heden niet is geslaagd, welke een eind zullen maken aan den giooten hinder en de schade, welke aan de bewoners en aan hunne per- ceelen door een overheidsbedrijf wor den- toegebracht. U, geachte Redactie, dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, ver- blijve Hoogachtend, Jb. VAN ZIJVERDEN. H. VINK. STADSNIEUWS. CHR. H. B. S. Eindexamen Lit.-Econom. Afdee- ling (Afd. A.) op 13, 14, 15 en 16 Juni 1928. Geslaagd: S. J. Anes, H. J. B. Arentshorst, J. A. Burger, W. D. v. d. Blij, tl. J. Gro tenhuis, D. de Jong, J. de Kier, Her- mina N. Koers, A. v. Royen, J. H. D. Scholte, C. R. S. Soumokil, B. J. Spruyt, D. J. Vreeken. Afgewezen: geen. Als gecommitteerden bij deze exa mens waren aangewezen: Prof. Dr. H. Dooyeweerd, Amster dam; Dr. W. J. Hartmann, Den Haag; Dr. E. E. J. Messing, Rotterdam; Dr, E. Oosterhuis, Eindhoven; Mr. J. J. Schokking, Wassenaar. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaaad voor liet doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heeren A. Klein (Den Haag); J. H. van Peursen (Den Haag. Geslaagd voor het doctoraal exa men Romaansche Taal en Letteren mej. M. A. Vogelaar (Den Haag). TELEGRAMMEN. (Draadloozc dienst.] EEN CYCLOON VERWOEST DRIE POOLSCHE DORPEN. LEMBERG, 16 Juni. V. D. In het ge bied van Rzeszow woedde Vrijdag een cycloon, welke groote schade heeft aangericht. De cycloon, welke over een gebied van 14 K.M. breedte woedde, verwoest te drie dorpen.. Drie personen werden gedood en tien ernstig gewond. Behalve vele huizen werden ook bosschen vernietigd. De oogst heeft ernstig schade geleden. 'N NIEUW RADIOTELEGRAM VAN NOBILE. OSLO, 16 Juni. V. D. Naar uit Kings hay gemeld wordt, breekt het ijs ten Noordoosten van Spitsbergen. Nobile deelt in zijn laatste radio-te legram mede, dat hij en zijn metge zellen vreezen, door liet breken van het ijs geheel van het land afgesneden te zullen worden. Zijn groep wordt door den s,torrn steeds naar het O'os ten gedreven. Een Finsch hulpvliegtuig is Vrijdag avond uit Helsingfors naar Spitsber gen vertrokken. Majoor Madellena heeft Vadsoe be reikt en is Vrijdag tegen middernacht" weer in de richting van Spitsbergen gestart. Hij heeft met ongunstige weersomstandigheden te kampen. VOOR EEN NIEUWE REVOLUTIE IN PORTUGAL? LONDEN, 16 Juni. V. D. Volgens te legrammen uit Lissabon staat Portu gal opnieuw voor het uitbreken van een revolutie. Het kabinet heeft zich Vrijdag in 'ri buitengewone zitting, welke ook werd, bijgewoond door den chef van de Re- publikeinsche Nationale Garde en den civielen gouverneur van Lissabon, be zig gehouden met de te nemen maat regelen. De vroegere minister-president Ma ria da Silva werd gearresteerd. De Engelschman Neville, die even eens werd gearresteerd, is later "fcgen borgstelling, weer vrijgelaten. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 16 Juni. Botermarkt. Aan gevoerd 133/8, 22/16 vaten, wegende 2895 Kg. Prijs: prima fabrieksboter 1.95, prima boerenboter 1.952.05, goede boerenboter 1.801.90. Handel matig. LEIDEN, 16 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 11630 stuks. Prijs: Kippen eieren 3.506.20, eendeneieren 55.50, per 100 stuks. Handel matig. LEIDEN, 11—10 Juni. Turfmarkt. Geen aanvoer. Prijs: Lange turf 89 per 1000 stuks. LEIDEN, 15 Juni. De Eendracht. Bloemkool 5.5016, komkommers 9 '12, andijvie 2.506, sla 1.503.50. peen 9—14, rabarber 2.50, selderij 1.502, alles per 100 stuks. Doppers 3545, peulen 4060, snijboonen 5070, pos telein 69, spinazie 3.508, alles per 100 Kg. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verrirht in den morgen van 16 Juni 1928, medege deeld door het Kon. Ned Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 770.7 te Isafjord. L. B. 744.7 te Roest. Verw. tot den avond van 17 Juni: Matige N.W. tot Z.W. wind. afwis selende, meest zware bewolking, waar schijnlijk nog enkele regen- of onweers buien, weinig verandering in tempe ratuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 706. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Zaterdag 1G Juni: 9.53 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 12 uur; 11.5 gr. C. ZWEMINRICHTING ..DE ZIJL", 's Morgens 7 uur: 18.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 19 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur: 20 gr. C. 's Middags 12 uur: 20 gr. C.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3