en vragen en niets hebben aan te bie den, dan „revolutie", met de schamele verontschuldiging, dat die „opgedron gen"' wordt door de Regeering. WAARSCHUWING TEGEN EMIGRATIE NAAR DEMERARA. Niettegenstaande er zoovele malen ir De West is gewezen op de achter stelling van Surinamers in Demerara, zijn er toch lieden die Suriname ver laten om in Britsch-Guyana een be staan te zoeken met het gevolg, dat zij aldaar op den duur gebrek lijden. De precaire toestand waarin het land thans verkeert, maakt het, naar een inzender in het blad thans mee deelt, nog erger onhoudbaar voor den vreemdeling. Demerara is op 't oogenblik niet in betere conditie dan Suriname. Dage lijks worden er geëmployeerden ont slagen wegens achteruitgang van za ken, terwijl eenige groote handelsza ken zullen gesloten worden. Uit het Sociale Leven. UIT DE STEENINDUSTRIE. De centrale arbeidsovereenkomst in de steenindustrie is thans door alle belanghebbende partijen geteekend. De onderhandelingen tusschen werk gevers en werknemers in deze indus trie in het district Beneden-Waal en Linge, om tot een dergelijke overeen komst te geraken, worden voortgezet. GEEN CHAFFEURSSTAKING IN DEN HAAG. Naar aanleiding van het bericht ever de staking van taxi-chauffeurs kan thans worden medegedeeld, dat Zaterdag ten stadhuize in Den Haag een bespreking is gehouden over de aanleiding van den voor heden afge kondigde staking. De vak- en vereeni- gingsbesturen hebben in die bespre king aanleiding gevonden 0111 de sta king weder af te lassen. Naar het Haagsche Volk verneemt, heeft men ten stadhuize te Den Haag aan het bestuur der Unie medegedeeld, dat het in het stellige voornemen van B. en W. ligt, om \bij e'ventueele ver werping van de motie-Marehant inza ke het scheppen van een beroepsin stantie met bindende kracht voor chauffeurs, binnen veertien dagen een advies-commissie in het leven te roe pen, zooals bedoeld in de motie-Guit. UIT HET BAKKERSBEDRIJF. Ten vorige jaren was reeds een col lectieve arbeidsovereenl mist afgeslo ten met een aantal brood fabrikanten te Utrecht, en de resp. bonden van ar beiders. Naar ons nu van de zijde van h~' be stuur van den Ned. Centr. Bond van Christelijke arbeider- in de bedrijven van voedings- en genotmiddelen wordt medegedeeld, is dezer dagen ook met 'de beide Utrechtsche bakkerspatroons- vcreenigingen eenzelfde overeenkomst acr.gegaan. Zoodat he. geheele Utrecht sche bakkersbedrijf ouder contrac tu eele bepalingen is opgenomen. De Utrechtsche c reenkomst. sluit zkh geheel aan bij de z.g. „Arbeidsre geling voor het bak' arsbedrijf 1925", liet collectieve contract geldende voor Amsterdam, 's-Gravenhage en Rotter dam. Al de bepalingen dezer arbeidsrege ling zijn dus voor de Utrechtsche bak kerijen van kracht geworden. Evenwel is ten opzichte der loonen een andere grondslag getroffen en wel: voor meesterknci-t-ovenïstc:i over 4 of minder gezellen f 35.50; ovenisten f 35.50; deegmakers f 34.50; voorman nen f 33.50; speciale luxe bakkers f 33.50;. alleen-werkende gezellen f 33.50; bankmannen f 32.50; mini mum-garantieloon voor broodbezor gers in volledigen dienst 1' 32.50; bin- nen-personeel, waaronder te verstaan magazijn- en zolderpersoneel 31.50. Bovendien ingevolge art. 8 der c /er- eenkomst recht op kindertoeslag. De plaatselijke commissie op grond van de voorschriften aangewezen op de in en doorvoering der arbeidsrege ling, is dezer dagen benoemd. Deze nieuwe overeenkomst is met ingang van 1 Juni j.l. n werking ge treden. pliebting jegens het personeel aan vaardt ten opzichte der dienstjaren bij de tegenwoordige enderneming doorgebracht. Volgens den heer Lindsen blijft er niets anders over, dan deze hoofdin spectie te dwingen de benoodigde gel- den ad ruim f 130.000 bij de spoorwe-- gen te deponeeren. Ten slotte werd in een motie de eisch uitgesproken d; de hoofdinspec tie uiterlijk Donderdag a.s. het bedrag van ruim f 130.000 ter beschikking der S. moet hebben gesteld. Mocht hier aan niet worden voldaan, dan vereani- gen de gedelgeerden zich met het ad vies van de bondsbesturen om tot S' herperé maatregelen over te gaan. Aan de leiding werd opgedragen een eventueel stakingsparool uit te vaar digen op het gunstigste tijdstip. STAKING TE KOOG A. D. ZAAN. Tenzij op het laatste oogenblik nog een wijziging in den toestand zou zijn gekomen, zouden heden de arbeiders, werkzaam bij de jN;v: Machinefabriek der firma P. M. Duyvis en Co., tezamen ongeveer 100 man, In staking gaan. De strijd wordt gevoerd om meer Icon, meerdere vacantiedagen en een betere ziekteregeling. GEMENGD NIEUWS. Geheimzinnige muziek in den nacht. Men meldt uit Goes: Dezer dagen werden de inwoners van het rustige dorpje, 's Heer Arendskerkef omstreeks het middernachtelijk uur, toen zij reeds ettelijke uren van hun nacht rust hadden genoten, daaruit door een wonderlijke sensatie opgeschrikt. Luid ruchtige orgelmuziek klonk uit de dorps kerk en omzweefde het rustige dorpsplein Het geval werd te. geheimzinniger toen ontboden politie het gansche kerkgebouw afgesloten vond. Na zich toegang te heb ben verschaft ontdekte deze dat het orgel was opengebroken en dat de^ nachtelijke speler, zooals te doen gebruikelijk is, zijn visitekaartje ter plaatse had gedeponeerd. Hij zelf was verdwenen, doch werd la ter onder een, bank ^aangetroffen, waaron der hij was weggekropen. Het bleek een inwoner van 's Heer Arendskerke te zijn, niet geheel van muzikaal talent ontbloot, die dien avond te veel aan Bacchus had geofferd, en onder diens invloed er toe was gekomen dit nachtelijk concert te ge ven. Hij was door eén kelderraam het kerkgebouw binnengedrongen. Drank en jalouzie de oorzaak. Gister nacht is in een woonschuit, liggende in de Delfhavensche Schie, te Rotterdam twist ontstaan tusschen de bewoners; de 22-ja- rige S., een andere woonschuitbewoner V. M. en diens 24-ja'rige kostganger J. T. Daarbij heeft M. een mes gegrepen en hiermee op de anderen ingeslagen. De kostganger kreeg eenige steken in den rug. S. werd in het gezicht gewond; diens vrouw kreeg messteken in gelaat én han den, terwijl ook de ebhtgenoote van M. bloedend werd gewond. M. is in bewaring gesteld, terwijl ook de. kostganger ter ont nuchtering werd opgesloten. Oorzaken van den twist: drank en ja louzie. r I Een hollend paard. De 46-jarige arbei der S. Wiltjer, als boerenknecht in dienst bij Geb. Bazuin teBedum, zou Zaterdag middag met twee paarden uit het land naar hetdorp gaan om deze dieren bij een smid te doen beslaan. Het jongste paard had hij een lang halster omgedaan, waar aan een lange lus gelegd was. Achteloos deed Wiltjer deze lus om den arm, doch terzelfder tijd werd het dier schichtig en sloeg Op hol met het noodlottig gevolg, dat de lus dichttrok en de knecht in wil de vaart over het geheele weiland werd meegesleurd. Een der heeren Bazuin zette onmiddellijk de achtervolging in, maar kon het jonge paard, dat in woesten gelop over het land holde, steeds met den knecht achter zich aen, niet meer grijpen. Arbeiders uit den omtrek kwamen toe snellen en brachten eindelijk het razen de dier tot stilstand waarna Wiltjer werd losgemaakt. Hij gaf geen teekenen van leven meer en werd binnengebracht in de boerderij waar Dr. Frik constateerde, dat de halswervel ernstig .was beschadigd en de rechterarm gebroken. Even later kwam de knecht tot bewustzijn. Hij werd per Groene-Kruisauto naar het Academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht. Zijn toestand is uiterst zorgwekkend. DE STAKING BIJ „DE, SCHELDE". Men meldt uit Vlissingén: De staking is stationnair. De rust is teruggekeerd. Ook Zaterdag had alles een kalm verloop. DE STAKING IN DE RIJN- SCHEEPVAART. Ondanks de scheidsrechterlijke uit spraak van het rijksministerie van ar beid in de staking der Rijnvaart, trad een verscherping van den toestand in, dcordat Zaterdag het personeel van de MonopolsleeAbootmaatschappij (60 boo ten met rond 300 man) een sympathie- staking begon. De bonden der beide partijen lieten zich tot dusverre over hun houding nog niet uit. PERSONEEL VAN GFND EN ^OOS. In het N.V.-huis te Utrecht zijn Za terdag de gedelegeerden-van het Van Gend en Loos-personeel, georganiseerd in den Centralen- en R.-K. Bond van Transportarbeider in vergadering bijeen geweest. Na een kort openings woord van den heer Sieverink trad de heer Lindsen in bijzonderheden over Ge moeilijkheden, waarin het perso neel van Van Gend en Loos is komen te verkeeren. Hij herinnerde aan de raededeeling der hoofdinspectie van Van Gend en Loos, die hierop neer komt, dat de N.V., die het bedrijf na 1 Juli zal exploiteeren, geen enkele ver- Door geconserveerde pruimen vergiftigd. In het huisgezin van de familie L. te Schimmert, hebben 'zich gevallen van ver giftiging voorgedaan. Een drietal perso nen uit het huisgezin bleek na het gebruik van geconserveerde pruimen uit een blik vergiftigd te zijn. Men hoopt hen in het leven te behouden. Militair uit den trein gevallen. Uit den extra-militairen trein van Den Haag naar Oldebroek is Zaterdag te Vleuten een mi litair uit den in vollen vaart zijnden trein geslingerd. De militair zat op een open wagen, waarop geschut geladen was. Bij het passeeren van het station Vleuten, kwam hij met zijn voet in aanraking met een wissel, die daardoor overging, ten ge volge waarvan de man van den wagen viel. Wonder boven wonder kreeg bij geen letsel' van beteekenis. Te Utrecht werd hij gemist. Uit Vleuten was echter reeds be richt gekomen, dat, hij zich daar nog be vond en door den, val niet gedeerd was. Met den schrik vrij. De belangstel ling 'voor het verslag van den voetbalwed strijd UruguayArgentinië waste Amers foort bij het sporthureau Klapwijk aan den Soesterweg zóó groot, dat een paar kinderen, uit de massa toeschouwers te recht kwamen in een put aan den weg, welke door het A. E. G. gemaakt was voor den aanleg van den telefoonkabel Amster dam—Berlijn. Er stond wel een zeil over den put gespannen, doch de kinderen zakten daardoor. Gelukkig werden ze al spoedig door toeschouwers uit hun nete lige positie verlost, zoödat ze met den schrik vrijkwamen. Ernstig motorongeluk. Op den weg van Overschie naar, Delft, is gistermiddag de 21-jarige motorrijder J. Dodert uit de Vinkestraat te Rotterdam in botsing ge komen met een melkauto, die bestuurd werd door den 45-jarigen W. W. uit Zeg waard. De motorrijder, die zeer hard reed, kan de nauwe bocht van den weg niet ha len. De man werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Rotterdam overgebracht en is enkele uren daarna, nadat hem reeds het linkerbeen was afgezet, aan de beko men verwondingen 'overleden. De motor werd' totaal vernield. Moord. Zaterdagmiddag tegen 5 uur heeft een zekere L. B., koopman van be roep, 45 jaar, gehuwd, wonende in de Drietrommelsteeg 14 te Zwolle, zijn vrouw die hem en haar 2 kinderen van 9 en 11 jaar heeft verlaten, aan den Geuzen weg te Hilversum doodgeschoten. De man had zich verdekt opgesteld. Toen hij zijn vrouwr: die boodschappen ging verrichten, zag.aankomen, heeft hij haar volgens zijn getuigenis gevraagd, mede te gaan naar Zwolle en den stuka door, met wien zij samen leefde, te ver laten. Zij heeft daarop botweg geweigerd. Hij schoot haar daarop met een revolver in de slaap, waarna zij bewusteloos neer stortte. Hij heeft daarop in bukkende houding nog drie schoten op haar gelost, één op het hoofd en twee op het hart, roepende: „Ik zal je ïèeren met een stu kadoor te gaan". Met een revolver in de hand is hij daar op irx de richting van het station gegaan. Op den Noorderweg werd hij gearresteerd door de Inmiddels gewaarschuwde poli tie. Bij de arrestatie gaf hij volkomen kalm zijn revolver over. Met een auto, die een particulier den agent vrijwillig aan bood, is hij daarop naar.het politiebureau gebracht, waar hij een volledige bekente nis heeft afgelegd. Op het politiebureau was hij niet zoo kalm als tijdens en direct na den moord. Dr. Wessel kon bij de vrouw slechts den dood cönstateeren. Het lijk van de vrouw, die 44 jaar oud was, is naar de algemeene begraafplaats overgebracht. Een valsch ritueel stempel. Een gros sier in vleesch heeft het ritueele stempel van het Amsterdamsche rabbinaat der Ned. Irs. Hoofdsynagoge nagebootst. Met dit stempel heeft hij herhaaldelijk niet- ritueel geslachte dieren een merkteeken gegeven en deze dieren aan slagers, die uitsluitend vleesch onder rabbinaal toe zicht verkoopen, geleverd. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Als bijzonderheid kan gemeld worden, dat. -de. heer Slingerland, van de 192 eieren, in de broedmachine ge legd, 176 kuikens verkreeg. Alhier vergaid'erde de Landbouw vereeniging J Samenwerking". Domheer Ouderkerk hield een korte inleiding over aankoop en gebruik van kunstmest sant-, In de vacature A. Breedrjk werd stoffen. Deze l'ezing was zeer interes sant. In de vac.-A. Breedijk werd als bestuurslid gekozen de heer H. Ouder kerk. Van de Ziendesluis werd in het afgeloopen boekjaar ontvangen de som snn f 1.760,62 met 4913 sohuttin gen. Ons raqdslid, de heer T. Coox en anderen, zullen nogmaals een poging wagen óm bij den raad aan te kloppen betreffende de brug bij Keizer. TER AAR. Uit het fin. verslag van de Oranje vepeen. .Juliana" te Langeraar bleek, dat de inkomsten bedroegen f2.035,04 uitg. f 1.605,05, saldo f419,99. De af tredende leden weriden herkozen. Ter voorziening in de vacatures werden ge kozen de heeren G. Voortman, A. de Jong'als secr, de heer J. Hoogervorst. Benoemd tot hoofd der Cnr. school' te Nieuwerkerk a. d. IJssel, de heer K. de Roojj, hoofd der Herv. -Chr. School alhier. Alhier had een bijeenkomst plaats van Bloembollenkweekers. De heer W. v. d. Laan, als een der mede-Directeu ren van de Hobaho, was mede uitgenoo- digd tot de bespreking. Het bleek (dat allen zeer tot genoegen met de Hoba ho hadden gewerkt en besloten werd de bollen aldaar weer in veiling te brengen. De heer W. Vis heeft zijn benoe ming tot wethouder aangenomen. Burgerlijke stand. Bevallen: M. E. v. Smoorenburg geb. v. d. Burg, d.; J, G. de Kleer geb. v. d. Laan, z.; C. G. de Jong geb. Veelenturf, d. en z. Gehuwd: C. Hoogenes 26 j. en B. Pol 18 j. Overleden: J. Hoogervorst 63 ,j.; L. J. Ketmpers 14 j. BOSKOOP. De heer W. G. de Jonge, Gods dienstonderwijzer alhier, heeft bedankt voor de benoeming als zoodanig te Abbenes (Nieuw-Veimep). In de afgeloopen week worden aan de bad- en zweminrichting 159 heeren-, 202 Idiames- en 27 volksboden genomen. Bü do II. gehouden examens v. d. Vereen, van Leeraren in het boek houden slaagde mej. A. Zorg alhier. De 13-jarige De Wit had het lOingeluk. om al fietsende in de Gou we te rijden. Gelukkig kon de jon gen spoedig op het droge gebracht worden. B. en Wt alhier, zijn voornemens op Zateiidag 16 Juni e.k. des v.mj. 11 uur aan te besteden het makein van 4 ophaalbruggetjes en 1 vast bruggetje met hetvuur en landhoef - den en bijkomende werken ten be hoeve van de verbreetding van den Zuidwftkschenweg. Dinsdag 12 Juni, n.m. 8.15 uur zal de Schaakclub „Inter Nos" te Gou da spelen tegen de Schaakclub „Mes- s em a k er s aki aar Burgerlijke stand. Geboren: Adri- ■ana, d.v. L. Hardus en J. Blom; Beren- iclina ,d.v. H. A. v. 't Laar en A. Nij- hoff; Maria d.v. G. Stigter en M. v. Hoogteijlingen. Ondertrouwd: K. Stel en M. v. Kleef. Overleden: Clazina Loef 78 j.; E.i- zabetii Fase 12 j Cornells v. Druten 18 j.; M. C. Holland, echtge. van H. .Hemelop 47 j. HILLEGOM. In de week van 12 tot en met Maanldag 18'Juni zal in deze gemeente de> collecte worden gehouden voor het fonds tot aanmoediging en ondersteu ning van den gewapenden dienst. De heer W. H. van den Ber^e, thans te Baarn, hoopt 1 Sept. a.s. in functie te treden als onderwijzer aan die Chr. Burgerschool. Burgerlijke stand. Bevallen: J. J. .cnidfjk—Boll, z.; A. PhilippiHoog kamer, id.; 0. van DuijvenbodeSmit, z.; M. van DrunenMulder, d.; A. M. v. d. HeistegSalman, z.; G. Sohone- veldVedder, d.; G. S. Sistermans Zandbergen, z. Ondertrouwd: W. Veneman en J.v. d. Voet. Getrouwd: A. Seijsemer en C. Zand vliet. Overleden: M.: Sprengers m. 6 w.; P. Cornetvan Duivenboide, vr. 44 j KATWIJK. Katwijksche Reddingsbrigade. De Katwijksche Reddingsbrigade is van plan dezen zomer met groote ac tiviteit op (tie treden, aldus schrijft „De Katw. Post". Do zwemoefeningen zijn mot flinke deelname begonnen. Nadat het Droog zwemmen voldoende zal zijn gevor derd, zal onder leiding van de heeren Kuipers en Van den Berg, de theorie in practijk gebracht women. Éel'aas is het water dat uitgekozen was on geschikt, omdat daar gebaggerd zal' worden. De heeren Van den Niet en Verloop, de actieve vertegenwoordigers der Noordwijksche Brigade, zullen binnen kort onze leden en belangstellenden onderricht geven in de zeestroomingen iaan de kust; voor badenden een uiterst belangrijk onderwerp. Waren alle menschen op de hoogte van do gevaren der zee, dan zouden vele on gelukken voorkomen zqn. Begin Augustus zullen de Noordwijk-. sche in samenwerking met de Haag sche Brigade een grootsch opgezette (demonstratie geven in het redden van [drenkelingen ter zee; op dezelfde wij ze als zij in 1926 gedaan hebben tijdens een nationale wedstrijd. Over deze demonstratie, waarvan photo's in binnen- em buitenl'andsche bladen voorkwamen, zijn zeer waardeo- rende artikelen geschioven. Ten slotte ligt het in de bedoeling van de Katwijksche Brigade door het organiseeren van zwemwedstrijden, de tziwemsport te animeeren met het aoel verdinking zooveel mogelijk te voor komen en reddend zwemmen krachtda dig te bevorderen. Wanneer het bestuur idit jaar het programma afwerkt, zal' het zeer zeker op steun van de burgerij mogen reke nen, een steun die het ten volle .ver dient; zonder dij zijn verdere plannen niet yoor verwezenlijking vatbaar. Stand der werkloosheid: 40 arbeiders, 8 grondwerkers, 3 kui pers, 3 .opperlieden, 4 visschers, 2tdm merlieiden, 1 metselaar, tezamen. 64 personen. Gevonden voorwerpen: een strand schop, een kinderschortje, een glas- snijder, een paar zwarte' lage kinder- schoentjes, een bruin lederen heeren portemonnaie, een wandelstok. Inl. aan het Bur. van Politie. KATWIJK AAN ZEE. Tusschen de werklieden aan de af- (Zanderij alhier en de directie van dit werk is een geschil gerezen. Heden zal den patroon een ultimatum worden ge steld en wil deze niet een hooger uur loon uitbetalen boven het minimum- contractloon en de ontslag-conditie op één dag stellen, dan zal het werk wor den neergelegd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Door ophooging dier diepte bij den tloegang naar de huizen in het O verrijn-hoek Laan, is daar weereen goede verbetering aangebracht. De weg is daardoor bij den toegang naar -de nieuwe ophaalbrug weer verbreed. Een en ander geschiedde op kosten van den eigenaar, den heer K. Donderdag a.s. zal de Tuinbouw- vereeniging „Katwijk en Omstr.", een iiertenvergadering houden. Voornaam ste punten der agenda zijn het vaststel len v. d. datum veilen van vroege aardappelen, en mededeelingen betref fende de nieuwe fustregehng. Die gewone oefeningen dier Bur gerwacht zullen voortaan gehouden wonden op Zaterdag van 3—uur. OEGSTGEEST. Geslaagd is voor het diploma boekhouden, afgenomen door d® Vietr- eeniging van Leeraren tei Amsterdam, „L.I.T.E.H.", de heer H. J. Wl v.Meuis Jr. alhier. VOORSCHOTEN. Vergadering van den Gemeente raad op Woensdag a.s., des n.mi. 8 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Besluiten Comptabiliteit. 3. Wijziging besluit geldleening. 4. Vaststelling Algem. Politieveror dening. 5. Idem verordening Rioleering. Burgerlijke stand. Geboren: Hein rich George Fredrik z.v. Ph. li. G. Griiter en F. G. A. W. Böltes. Ondertrouwd: 11. J.. van Straat en cn A. M. M. van Amerom; P. Teskc cn A. F. Rol: J. A. P. M. Kohier en H. W. J. Muilman. Gehuwd: C. van den Bos en Jac. Rijs- dam. Land- en Tuinbouw. CENTRAAL COMITé INZAKE KEURING VAN GEWASSEN. In de te Utrecht, onder leiding van den heer J. C. Kakebeeke, inspecteur van den landbouw, gehouden alge meene vergadering van het Centraal Comité inzake keuring va? gewassen is medegedeeld, dat het handelsmerk van het Centraal Comité reeds is inge schreven. De bedoeling is dat dit merk voorkomt op al ie certificaten, welke de organisaties, bij het C.C. aan gesloten, gebruiken. Door propaganda hoopt men bekendheid te geven aan het groene certificaat met liet han delsmerk. Ook de Friesche Maatschap pij van Landbouw wenscht in het ver volg voor te velde goedgekeurde aard appelen het certificaat te gebruiken. De rekening over 1927 en de begToo- ting voor 1928 werden goedgekeurd. Op de begrooting is een bedrag uitge trokken voor propaanda in het buiten land. Medegedeeld werd, dat de regeering heeft afgewezen het verzoek om een subsidie voor het uitloven van prijzen voor kweekers van de beste voor wrat ziekte onvatbare aardappelvariëteiten. De door de veldkeurings- en aard appelcommissie voorgestelde wijziging der keuringsvoorschriften werden in hoofdzaak goedgekeurd. Het resultaat eener langdurige ge- dachtenwisse-ling over een ontwerp- reglement voor de keuring van origi- neele zaden (zaaigranen en pootgoed) was dat besloten werd een commissie te benoemen, waarin zoowel kweekers als vertegenwoordigers van de keu ringsdiensten aangesloten bij het Cen traal Comité, zitting hebben. Deze commissie zal de geheele materie on der de oogen zien en van haar worden voorstellen verwacht, gebaseerd op het beginsel, dat het Centraal Comité het in den handel te brengen origineele product keurt en zeggenschap heeft hoever het begrip origineel zal reiken, Hierbij werd tevens in 1t licht gesteld, dat het in dé bedoeling ligt van den k'weeker Von Lochow om in de toe komst niet alleen origineele Petkuser rogge in Nederland te vermeerderen, maar ook elitezaad. Nadat het uit Duitscliland ontvangen zaad dan twee jaar in Nederland is vermeerderd, zal het als origineel aan de landbouwers worden aangeboden. In het bijzonder van Friesche zijde werd gewaarschuwd tegen den weg der onbegrensde uitbreiding van ver in eerderingsbedrijven en gepleit voor scherper begrenzing en beperking van bet begrip origineel, door alleen als origineel te aanvaarden wat onder di rect toezicht v. den kweeker is geteeld. De heeren dr. J. C. Drost (Friesland) en R. W. Janssen (Noord-Brabant) wer den herkozen als leden van het be stuur. In de vacature, ontstaan in de vtldkeuringscommissie door het be danken van den heer W. C. v. d. Meer werd gekozen de heer Droese (Lim burg). WEINIG KERSEN. Zaterdagmorgen werd te IJzendoorn verkocht het gewas van Duitsche en vroege kersen uit den boomgaard van de dames De Haas. Deze boomgaard, die een 200 volwassen boomen telt en in de laatste jaren f 1500f 2500 op bracht. werd nu afgemijnd voor f 17. De boomgaard werd toen ingehouden. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMEPIKA-LIJN. DINTELDIJK Rott. n. Vancr. 7 .11.6 n.m. 90 m. WtN.W. v. Land's End. LOCHGrOlL Vanc. n. Rott. 7 tö Port land (O.). 8AMBRE Vanc. n. Rott. 7 v. L. Angeles. BINNENDIJK 9 v. Rott. n. Baltimore. VOLENDAM 9 v. N.-York n. Rott. NIEUW-AMSTERDAM 9 ,v. Rott. n. N.- York. N1EUW-AMSTERDAM Rott. m N.-York 9 ,v. Boulogne. EEMDIJK Rott. n. Vanc. p. 9 Deal. HOLLAND—A FRIKA-LIJN. GIEKERK 9 v. Rott. n. Hamburg. GRIJPSKERK uitr. 7 te Delagoabaai. RANDFONTEIN thr. 7 v. Beira, BILLITON uitr. 8 te Kaapstaldi. NI AS thr. 7. te Duinkerken. HOLLANDWEST-AFRIKA-LIJN. ALGENIB uitr. 8 v. Lagos. EEMSTROOM thr. 11 te Amst. verw. HERMES thr. 14 te Lagos verw. MARKEN thr. 14 te Vigo veirw. RIJNLAND uitr. 9 v. Winnebah. ALBIREO 9 v. Amst. n. Hamburg. KON. HOLLANDSGHE LLOTD. EEMLAND thr. vertr. 10 v. B.-Ayre^ WATERLAND uitr. 8 10.23 v.mi. 45. m- O. v. Niton. CRANIA uitr. p. 8 Ouessant. ROTTERDAMSCHE LLOTD. TABANAN 9 v. Rott. n. Batavia. iDJAMBI thr. 9 te Marseille. BUITENZORG thr. 10 8v.m. te Rott. verwacht. INDRAPOERA thr. 8 v. Singapore. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". MOENA thr. 9 te Suez. CHR. HUYGENS uitr. p. 8 Ouessant. J. P, COEN uitr. 7, v. Singapore. KARIMOEN uitr. 7 v. Dnepdah. PRINSES JULIANA thr. 9 v. Genua. M AHSUD' y y. Amst. n. Hamburg. K|ARJM,ATA 9. y. Amst. xl batavia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6