Onzichtbaar licht voor alarmeering. Een modern inbreker weet al heel gauw electrische alarmeeringstoestellen, die aan 't luiden gaan zoodra er onraad is, buiten werking te stellen. Daarom hebben een paar Duitsche geleerden m alarmee- ringsinrichting uitgedacht, waardoor on- gewenschte bezoekers zich verraden zon der er 2elf verdacht op te zijn. Dat geschiedt met behulp van onzicht bare lichtstralen. De inrichting is zeer eenvoudig van constructie. In de eerste plaats is daarvoor iloodig een zender, die ultraviolette stralen uitzendt. Het men- schelijk oog is niet in staat die stralen waar te nemen, kan ze dus noch bij dag noch bij nacht zien. De daardoor uitgezonden stralen wor den gericht op een lichtelectrische foto cel als ontvanger, waaraan een relais is verbonden. Zoolang nu het ultraviolette licht door de fotocel wordt opgevangen, blijft het relais, dat van een alarmsignaal is voorzien, in rust. Doch zoodra ook maar even de onzichtbare lichtstraat onder schept wordt, b.v. doordat iemand er doorheen loopt, dan wordt het electrisch evenwicht in het relais verbroken en be gint dit te ratelen, dat het een lust is. De Berlijnsche politie heeft de nieuwe alarm- inrichting aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen en geconstateerd, dat zij juist werkt en nooit haar plicht verzaken kan. Berooving. Naar de New York Herald uit Detroit meldt, heeft daar Donderdag een troep van zes gewapende bandieten een inval gedaan in het gebouw van den „Detroit News", waar 150 menschen wer ken. Ze wisten zich meester te maken van het grootste gedeelte van het week loon, dat juist uitbetaald zou worden, een bedrag van 65.000 dollar. Toen ze het gebouw verlieten, viel een deel van het gestolen geld op den grond. Dit werd gezien door een paar politie agenten, die oogenblikkelijk het vuur openden op de boeven. Deze beantwoord den het, terwijl de voorbijgangers een goed heenkomen zochten. Een van de politieagenten werd zwaar gewond. De bandieten ontkwamen in een klaar staande auto en men heeft geen spoor meer van hen gevonden. PREDIKBEURTEN. leiden. Geref. Kerk in Hersteld Verband: Ge bouw „Prediker", Janvossensteeg, v.m. 10 en 's avonds 6 uur JJs. H. G. van kien Brink van Zandvoort, ber. Pred. alhier. V.m. bev. Ambtsdragers. aarl ander veem. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m 6.30 uur Ds. Klomp. Geref. Kerk v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur Ds. Moolhuizen. Chr. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Preekleaen. ter aar. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Vlasblom. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en '3 avonds 6.30 uur Ds. v. Heiningen. rennerroek. Ned. Herv. Kerk: vjn. 10 uur Ds. Lekkerkterker. roskoop. Gerei Kerk: V.m. 10 eu n.m. 6 uur. Ds. Petersen. Evangelisatie Dwars-Nieuwstr.v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. de Loo sen uit Iiettkum. Geb. „Salvatori", van. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Langman uit Voorburg. HAZERSWOUDK. Neld'. Heerv. Kerkv.m. 10.30 uur Ds. Luuring en 's avonds 7 uur de heer Godhelpt van Alphen a. d. Rijn. Geref. Kerk: v.m. 10.30 uur Preek leaen en n.m. 3 uur Ds. Haspers van Koukiekea-k. hillegom. uur Ds. Postma van Haarlem. Krnkamp van Sassemhedm en n.m. 5 Neld'. Herv. Kerk: v.ra. 10 uur Ds. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur iDs. van Herksem. Chr. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 .uur LeeSdïenst. katwijk aan den rijn. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Db. Metering. katwijk aan zee. Geref. Kerk: van. jo en n.m. 6 uur Db- Ingwersen. KOUDEKERK. Neki. Herv. Kerk: van. ie uur Ds. Kloots van Zwammecdam en 's avonds 6.30 uur Ds. P. Hofstede van Noord- iwnkerhout. .Geref. Kerk: van. 10 en 's avonds 7. .uur Ds. Haspers. leiderdorp. Neki Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Groot Enaerinfc van Leidien en 's avonds 6.30 uur Ds. Monldt. .Gerief. Kerk: van. 9.30 en 's avonds 6.30 uur Prof. Dir. A. Noordtzrj iet Drie bergen. LI 8KB. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. van Djjk. Geret Kerk: van. 9.30 en non. 4 Dr. Ruys. nieuwkoop. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Db. Keiler. Geref. Kerk: van. io en 'a avonds 6.30 uur geien opgave ontvangen. nieuwveen. Geref. Kerk: van. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Speelman. Ned. Herv. Evangelisatie v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur de heer de Jong. moord wijk aan zee. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m S uur Ds. Hospers. Geref. Kerk: van. 10 en n.m. 5 uur Del Koers. 's Morgens H. A. en 's avonds B. A. en Dankzegging. noordwijs BINNEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. van Haaften. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. M. Schuurman, Em.-Prad'. te Den Haag. roordwijkerhout. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Da Hofstede. 's Morgens Bed. H. Doop. noorden. NeM. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. W. kie Lange van Woerden. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur geen opgave ontvangen. oegstgeest. Ned. Herv. Kerk: „Groene Kerkje", v.m. 10 uur, Ds. Jansen Schoonhoven „Irene": n.m. 5 uur Ds. Hennemann. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5.30 uur Ds. SehiMer. oudeweterino. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. Sididré: n.m. geen Dienst. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 2.30 uur Ds. Brouwer. SASSENHEIBL Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 5 uur Ds. Boeijinga. Chr. Geref. Gein.: v.m. 10 en n.m. 5 uur de heer Aangeenbrug. voorschoten Herv. Kerk. v.m. 10 en n.m. 5 unr, Ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 unr Dr. Wielenga. Geref. Gem.: n.m. 5 uur, in 't Am bachtshuis, Preekleaen. wassenaar Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. v. Dijken van Leidschendam en n.m. 5.30 uur Ds. A. D. Meeter van Leiden. Kievitskerk: v.m. 10 uur Ds. Posthu- mes Mejjes van Den Haag. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Kuiper van 's-Gravenhage. WOUBRUGGE. „Neld. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Lijsen en 's avonds 7 uur de heer De Jonge van Boskoop. Geref. Kerk-: v.m. 10 en 's avonds 7.30 uur Ds. Nauta. zevenhoven. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. Wolfensberger. Geref. Kerkv.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Dr. Ubbink. RADIO-NIEUWS. DE ONTWIKKELING VAN DEN RADIO-OMROEP. Zoolang de radio de wereld vervult met haar wonderen, zoolangs is er een vreed zame strijd gevoerd tusschen Duitschland en Engeland om het aantal luisteraars, en eerstgenoemd land nam hierin meestal de leiding, hetgeen niet onbegrijpelijk is, wanneer men bedenkt, dat het ongeveer 60.000.000 zielen telt tegen Groot-Brittan- nië 44 millioen. Maar niettemin nam het aantal luisteraars in Duitschland sneller toe, hetgeen blijkt uit de cijfers, welke voor Duitschland in de laatste drie maan den van 1927 een toeneming van 250.000 toonden tegen 100.000 voor Engeland. Een dergelijke populariteit van de ra dio kan niet anders dan een gevolg zijn van goede en gemakkelijke ontvangst, waartoe geregeld zenders bijgebouwd wer den en energieën verhoogd en de ont vangst steeds meer in het bereik wordt gebracht van hen, die zich geen dure toe stellen kunnen aanschaffen, maar zich met eenvoudige kristal-ontvangers tevre den moeten stellen. In Denemarken schijnt de radio nog po pulairder te zijn. In één jaar steeg het aantal luisteraars daar van 121.264 tot 128.260, d.w.z. dat van 36.74 per duizend inwoners tot 57.05. Einde 1927 stond Dene marken dan ook aan de spits. Ook Zwe den bereikte een groot gemiddelde, n.l. 54.68 per duizend. Deze cijfers vallen even wel volkomen in het niet bij de Australi sche omroep. In 1927 steeg het aantal luisteraars in Victoria van 101.635 op 134.825, d.w.z. 78 per 1000 inwoners. Over geheel Australië berekend, daalt dit cijfer tot 41.9, maar men moet niet verget n, dat West-Austra lië, met driemaal de oppervlakte van Gr.- Brittannië en Frankrijk te zamen, slechts 3.872 per duizend hiertoe bijdroeg, aange zien het zoo dun bevolkt is. In Europa zien we in bijna alle landen vooruitgang; Finland b.v. heeft zijn aan tal luisteraars in één jaar verviervoudigd (van 9963 op 36.90), Polen het verdubbeld van 52.000 op 117.236. EEN CHAOS OP DE DAKEN. V. Iluszar signaleert in het „Bouwk. Weekblad" de schade, die de antennes op de daken kunnen aanbrengen aan de schoonheid en harmonie van een stads beeld. „Tot op heden echter heeft er vanuit de rijen der bevoegde deskundigen nimmer nog een geluid opgeklonken ter veroor deeling van het oneindig aantal anten nes, welke onze radio-amateurs, ongeacht architectuur, gewend zijn op de daken hunner huizen aan te brengen. In den vorm van latten, stokken, staken, visch- netten of manden van kippengaas, touw ladders van ijzerdraad, enz. enz. vindt men dit noodzakelijk element der radio techniek terug op bijna alle woningen der stad, waardoor echter de silhouet van stadsbeeld in hooge mate geweld wordt aangedaan en absoluut verknoeid. Het is ten eenen male onbegrijpelijk, waarom een dergelijke inbreuk op het stadsscboon geduld wordt niet alleen, doch zelfs schijnt te ontsnappen aan de aandacht van bovengenoemde critici, die er toch scherp op toezien, dat nergens in de stad een onschoon gebouw of monu ment verrijst, of eenige „ontsfeVende" re clame wordt aangebracht of wat door hen als „ontsierend" wordt gequalificeerd en afdoende en daadwerkelijk geweerd. Het aesthetisch aanzicht en uiterlijk schoon der stad zouden er voorzeker zeer mede gebaat zijn, indien de groep van personen welke zijn aangewezen zorg te dragen voor de vergraaiiing van het stadsbeeld in dit dringende antenne-vraagstuk wil den ingrijpen en trachten tot een practi- sche aesthetische oplossing te komen. Na behoorlijke voorstudie en met wel willende medewerking van de betrokken gemeente, zou het misschien mogelijk zijn te geraken tot het instellen en oprichten van centrale palen of masten op gelijke afstanden van elkaar over eon stadswijk verdeeld, van waaruit elk radio-amateur na vooraf een aanvrage bij het betreffen de bureau te hebben ingediend, voor des noods een kleine vergoeding zijn draad kan doen geleiden naar zijn woning, op ongeveer dezelfde wijze als eertijds ge bruikelijk was bij de exploitatie van het telefoonnet met de telefoonpalen. Het is natuurlijk een volkomen bekend feit, dat dit systeem in de uitoefening der telefo nie reeds geruimen tijd verouderd en in onbruik is geraakt, doch gedurende het tijdsverloop, dat er in zake het antenne- vraagstuk niet een analoge oplossing is gevonden als heden met betrekking tot de telefoon wordt toegepast, zou een stel sel als hierboven omschreven, ongetwij feld een belangrijke verbetering brengen in den thans op de daken heerschenden chaos, daar hierdoor in alle opzichten een bepaalde orde verkregen zou worden". RADIOGENOEGENS IN JAPAN. Een radio-toestel wordt in Japan blijk baar nog steeds als mysterieus of gevaar lijk beschouwd. Voor men een toestel gaat bouwen, moet men tenminste aan ver schillende formaliteiten voldaan hebben en die zijn niet gering. Eerst moet men zich legitimeeren bij het dep. van Ver keer, dan ontvangt men een formulier, waarop nauwkeurig aangegeven moet worden wat voor een soort toeste\ men wil bouwen, de plaats waar het gemaakt wordt ende stations, die men wenscht te beluisteren. Dit moet door de overheid goedgekeurd worden. Bovendien is het niet geoorloofd stations met grooter golf lengte dan 600 M. op te vangen. Ter goe de naleving hiervan is het vernuftige denkbeeld uitgedacht om de ontvangap paraten, zoodra ze gereed zijn, te verze gelen l -TB=B=».. it 88=33 Ons Babbelhoekje. Beste Jongens en Meisjesl 'k Heb beloofd1 dat ik deze wesk wat over ons middasrie in Juli zou ver tellen. Dat zal ik" dan nu ook doen.. Mijn plan is, om op een Wo-ensdagmi d 'das; in hel begin van Juli, 4 of n Juli alle babbel hoekers die willen en mogen uit te noodigen eens bij mij1 te komen. Jullie mo-eit dan zorgen ongeveer half vpf in die sttad te zrjn, want vroeger kan ik helt niet hebben. De dagen zijn dan op zijn langst, dus mag je misschien voor een keertje wel' tot ©ingeveer negen uur blijven. Verder hen ik dan van plan, om met jullie allen naar een stille weg te gaan, waar breede grasvelden zijn (de Nieuwe Vaart). Daar kunnein we dan enkele uren doorbrengen met spelletjes doen en we snoepen zoo nu en ,dan eens wat, we praten wat met elkaar, en misschien vertel ik ook wel een verhaal. Kortom, we doen allen ons best het zoo gezel lig mogelijk t maken. Wie van jullie er nu wel' zin in heeft, moet eerst aan vader en moeder toestemming vra- fen, en dan pas schrijf je mij of je omt. 'k Moet natuurlijk van te voren weten hoeveel er komen, dus daarom schrijf je het mij maar zoodra je het weet. Kinderen, waar ik van tevoren geen bericht van heb gekregen, ver wacht ik ook niet. Dus praat er nu maar eens met vadier en moeder over en ook met elkander, ea schrijf me Idan maar wie er komen. En nu de briefjes: „Seringentak". Zeker, heb ik jul lie beidjes gemist. En, jammer genoeg was jou briefje verleden week te laat zocdat je nupas-antwoord krijgt. Ja, op feestdagen is het ontzettiend druk op de wegen. Ik vind het dan niets prettig per fiets uit te gaan. 't Was gelukkig mooi weer, zoodat je wel hebt kunnen genieten op je uitstapje. Groet P. van mp, wil je? „Reseda en Rozeknopje". Door wel ke drukte waren jullie vergeten te schrijven? Was er iets bijzonders aan de hand? 't Was maar gelukkig dat ze mooi weer hadldden op zoo'n groote fietstocht, 't Is best te begrijpen dat jullie ongerust waren, toen je broer zooveel later kwam, als was afgespro ken. Wat heb je leuke cadeautjes gekregen, Reseda! Was het een gezelli ge middag, toon de vriendinnen er waren? „Piet Hein". Natuurlijk heb ik je gemist, admiraal. Je doet altijd zoo trouw mee. 'k Dacht dan ook stellig dat je ziek was. Maar gelukkig is het niet 'zoo hé. Ja, ik Ülenk wel1 dat hard roeien een aardig gezicht is. Waren die menschen uit die auto ernstig gewond? „Rie". Dat zal' een drukke dag zijn geweest bij Grie thuis, toen er zooveel visite was.' Jullie hebt zeker wel pret gehad, toen je met zoo'n heel clubje naar het strand ging, is het niet? Was lh;et een leuke dag toen Jantje jarig was? 't Kleine ding was zeker wel blij met al die cadeautjes? Prettig, als jij" ook mag komen. Lees maar goed, wat ik er van schrijf, en vertel me dan maar eens of je er zin in hebt. „Juniora". Ja, ik begon haast te denken dat je de babbel'hook verge- ton was, want je hebt wei vier weken overgeslagen, hen je al dien tijd ziek geweest? Wat heb je gescheeld? .Geluk- kjg, dat je nu weer boter bant. Ga je ook alweer naar school? Gezellig, om zoo miet z'n beidjes to wandellen né? „Poliantha". Dtat beloof ik .je. Als ik tijd' heb, hoop ik van je uitnoodi- ging gebruik te maken. Dat is met die meeste kinderen zoo. Ai' lieer jegraag is or toch wel' het ©en of andier vak. •dat je het liefst doet. Vindt je het prettig, !dat je een nieuwen mieester krijgt? Best, 'k wil' graag .volgende week een lange brief van je hebben. „Doornroosje". Werken en spelen, dat is de prettigste afwisseling die je bedenken kunt. Je zou eeins zien, hoe gauw 'h'et je ging vervelen als je altijd kon spelen. Hoe oud is je klei ne zusie, waar je wel' eens op moet passen? „Violier en Lelietje van Dalen". Zoo van jullie beidjes ook weer een le- vemsteeken? 'k Begrjjp best dat je het druk hebt, Violier, maar weet je, wat je doen moest? Jij en Lelietje moesten om beurten schrijven, dan had je het ielder maai* eens in de twee weken. En langer^ Idan een kwartiertje doe je toch niet over zoo'n briefje, is 't wel'? Ja, 't is te hopen fcliat het mooi weer is op ons middagje. „Sneeuwklokje". Dus jij vindt het in Sassenheim mooier dan' in Hillegom? Dan ga je voortaan maar daarheen als jullie een uitstapje maakt. Is je grootmoeder al oud? En heb je nóg een verrassing voor haar bedacht? Boschvioolxje"Wat maak je voor 'een kussen? Ik ben er zelf ook 'met een bezig, zie je. 't Is altijd fijn een sprei te haken waar geen ranidi om hoeft. (Dan valt heft op het eind altijd mee. Zoo, is W. aan haar examen 'toe? Wil je haar van mij groeten en veel1 succes weoschen? Nee, ik kan het niet, maar als ik er zin en tijd voor had, zooals jij, dan deed ik het vast. „Klaproosje". Dus je hebt het wel gezellig gehad tweeden Pinksterdag? 't Was gelukkig mooi weer hé. Is èr mooi gezongen of ben je er niet bri. ge weest? 'k Vind' dat gekleurde pórce- l'ein heel mooi. Moeder was er zeker wcï_ blij mee, is 't niet? Lees het begin van den babbelhoek maar eens en schrijf me volgende week dan maar wat julïie er van denkt. „Cornells de Wit". Ja, 't is prachtig in die» lanen. Ik ben er al een paar maal door gefietst, en vond het er ook heerlijk. Als je er met moedler op een mooien Idag heen gaat, kun je er fijn genieten hoor. Woud-lelie". Theeroosje zelf zal het ook wel gezellig vindien^ zoo nu en dan eens bjj je aan te wippen, denk ik. 'k Feliciteer je hartelijk met het feest «van je ouders, meisjellef. Volgende week vertel1 je er mig zeker alles van. Moet je er nog iets voor leeren? W^ leuk, dat Charlie ook mee gaat. Wat scheelt je broertje dat hij geopereerd moet worden? Gelukkig maar, dat het niet ernstig is. „Alpenroos". Dus jij' dacht: dat is twee vliegen in één klap. Maar mijn briefje heeft heel1 wat gauwer zpn be stemming bereikt, Idan die andere, hé Ja, 't is soms echt koud voor den tijd van het jaar. Is G's. jurk goed uitgevallen en was ze er olij miee? Wat voor jurk ga je voor je zelf ma ken? En welke Kleur je pyama? „Gentiaan". Wat heb je mij een ge zellig lange brief geschreven, meisje. Maar van dat meestal vergeten begrijp ik niets. Je schrijft mij immers bijna iedere week? Wat ben je prettig uit geweest hé? 't Is echt fgn om op een boerderij te logeeren, vind je ook niet? Nee, een ansicht heb ik iiiet ont vangen. Leuk hé, om in zoo'n groote familie te zijn, waar ze zoo grappig zijn. Nee, schrijven met een vliegma chine heb ik nog nooit gezien. Ben je blij dat je jurk klaar is? „Gouden Regen". Ja, ik zou dat wel aardig vlinden. Maar er zal wel niets van komen, het is veel te duur. (Mochten jullie met z'n beidjes naar Leiden? En heb je een prettige mid dag gehad? Ik was niet thuis dien Idiag, ik was naar Ben Plaag. Nee, je vriendinnetje ken ik niet. Waarom doet zij ook niet met ons mee? Heeft ze er geen pleiziter in? „Batavier". Raadsel 3 was toch niet (moeilijk, hoor. Dat zul je zelf ook izeggen als je Idle oplossing ziet. Dan heb je een prettige wandeling gemaakt hé. En 't was mooi weer om te wan delen. Best, vertel me volgende week dan maar of je ook mee kunt gaan dien middag. Je weet het, hoe meer zielen, hoe meer vreugd. „Logeetje". Natuurlijk heb ik je ge mist meisje. En nu ben je deze week snaar alleen. Waar is G. A.? Is hij nog uit geweest miet Pinksteren? jfi hebt een leuke wandeling gemaakt hé? Is je vriendin nu weer terug? Ik heb een paar weken gelleden, de Koudekerk ache brug over gefietst. Dus toen was ik dicht bü j& hé? Niet Poliantha, maar Gouden Regen is een Hongaartie. Ja, ik denk wel dat zij komen raag. Mogen jij en G. A. ook komen? De oplossingen van de vorige week zijn: 1. De Mei is de bloeimaand. Onlderdeelen: Bladen, Dtom, Simson, Lade, Ei, Ismaël. 2. Er waren er vijf. 2.+1+2=5. 3. Schel, Schelm. 4. In ge-en geval'. 5. Ellie, Loes, Annie. En hiter volgen die nieuwe raadsels 1. Mijn geheel1 bestaat uit 20 letters. Een 2 1 17 12 10 is een trek dier. Men zegt wel eens: Hij 13 3 14 8 9 als een espenblad. De 6 3 7 4 20 is een vervoer middel Een 10 19 18 11 20 is een wa pen. 5 11 16 4 15 is niet vol. Ingezonden door Hartedief. 2. Ik ben een kleine kamer Vol scherp en bijtend goed, Ik kan u soms van pijn doen beven Toch kunt ge zonder mij niet l'even, Ingezonden door 'jRie. 3. Welke kamers worden nooit ver huurd? Ingezonden door Boschviooltje. 4i. Welke huishoudelijke artikelen staan hier? Bduard Mikzanast, Lena Dikt. Keetje L. Slip. Louise Leungt. Ingezonden door Waterlelie. 5. .Verborgen bloemen: Er was vanidiaag in Lisse ringrijden op schaatsen. Er was terstond veel volk op, de baan. Wü gaan allen liever schaatsenrij den dan naar school. Ziezoo jongelui, idle babbelhoek is ge reed. Lezen jullie nu vooral allemaal' het begin er van, dan kun je er mij volgende week over terug schrijven. Nu eindig ik miet vele groeten van je TANTE FR ANCIEN. BERTH Ju door TANTE FRANGEN. Zuster Clara nam ook die tempera tuur op en schreef rïÜe op (het lijstje van den dokter. De temperatuur was wel1 niet zoo hoog als den eersten dag, maar bleef toch1 nog ver boven bet gewone, vertelde ze aan moeder. Zuster keek op Idle klok. „Al bijna vier uiir", zei zei, „idan komen' aan stonds zeker da andere kinderen thuis* nietwaar?" „Ja zuster", zei moedler, ,,'k ben bang idat dit wel' wat druk is voor Ber tha, gisteren heb ik ze al zooveel mo gelijk naar buiten gestuurd, maar dat kan niet altijd". „Neen", zei zuster, „dat begrijp ik Maar kijk u eens, we hebben er wat op bedacht". Ze haalde uit het portaal tje een opgerold scherm, dat tegelijk met het ledikant was meegekomen. Voorzichtig roldie ze het af en plaat ste het It oen om Bertha's bed. Het was leen hoog scherm, men kon er niet oyer heen zien. „Zie zoo", zei ze, ,,'diat zal' toch altijd wat helpen, als u dan de kamer moet idloen, sluit u de tocht af en als al de kindieren thuis zijn, ziet Bertha niet al die drukte. Maar nu moet ik heusch weg, 'k ben hier bijna jdien heelen mid dag geweest". Toen Cato 's avonids thuis kwam, op den gewonen tijd van Bertha moest ze dadelijk aan Bertha's bed komen zitten. Moedler had het haar verteld dat Cato na schooltijd voorloopig haar plaats innam. Nu brandde ze van ver- Üangen om te hoonen hoe Cato het ge maakt had'. „Vond zie mevrouw niet lief, en wa ren Ide kind-eren geen schatten? Had mijnheer haar ook zoo geplaagd en noemde Gretha haar ook „baby". Cato beantwoordde al' naar vra gen, ze vond er ieder even lief ea alles even prettig, en, zei ze ten slotte, „wat krijg je er een heerlijk eten". (Wordt vervolgd). visscherijberichten. IJ MUIDEN, 8 Juni. Heden aange komen aan den Rijksafslag, 4 stoom trawlers en 35 kustvisschers. Aanvoer en prijzen waren van trawlvisch: 28 kn. tarbot 18—30, 11 kn. griet 19—37 per 50 K.G., 276 stuks groote tong 1,60—1,65, 3832 st. middel 1,30—1,50, 9664 st. kleine 1,15—4.30 per K.G., 11 kn. zetschol 3032, 379 kn. kleine 619, 7 kn. bot 6,50—13, 39 kn. schar 2.59—8,50, 3 kn. kleine roode poon 3445, 23 kn. pieterman poon tjes 3,49—13, 14 kn. kleine schelvisch 79,59, 16 kn. groote gullen 9,5913, 9 kn. kleine 910,50, 15 kn. wijting 9 per kist van 50 K.G., 1% k. rog 11—24 per 20 st., 5 kn. kabeljauw 30—34 per kist van 125 K.G. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 4 aan de markt. De besommingen waren: YM. 19 met 2332, YM. 203 met 1976, YM. 46 met 1558, en YM. 50 met 2487. Scheepstijdingen. holland—amerika-lijn. DINTELDIJK, Rott. n. Vancouver, 7 v. Milfor Haven. MOERDIJK, Rott. n. Vancr.. 7 te Wil lemstad. LOCHGOIL, Vancr. n. Rotterdam, 6 STAD ZAANDAM, 7 v. Rotterdam te Newport. ROTTERDAM, New York n. Rott., 10 te Plymouth verw. LOCHKATRINE, 8 v. Vancr. te Rott. hollandafrika-lijn. RIJPERKERK, 8 v.Amst. te Rott. GRIJPSKERK, uitr., 8 v. Amst. te Rott GIEKERK, thuisr., 8 te Rotterdam. KLIPFONTEIN, thuisr., 6 v. Mombas- RIETFONTEIN, uitr., 7 te Kilindini. holland—west-afrika-lijn. SIRRAH, thuisr., 7 v. Vigo. IJSTROOM, 7 v. Amst. te Hamburg. kon. hollandscee lloyd. WATERLAND, uitr., p. 8 Dungen. ORANIA, uitr,, 7 v. Cherbourg. GELRIA, uitr., 7 v. Pernambuco. SALLAND, thuisr., 10 te Londen verw. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TERNATE, uitr., p. 8 Gibraltar. TJERIMAI, uitr., 8 v. Marseille. GORONTALO, thiiisr., 7 v. Gibraltar. TAMBORA, thuisr., p. 7 Perim. SITOEBONDO', uitr., 8 v. Djeddah. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". RADJA, uitr., 7 te Sabang. KAMBANGAN, thuisr., p. 7 Gibraltar. REPAT, uitr., p. 7 Dungeness. ENGGANO, 8 v. Amst. te Batavia. KON. PAKETVAART MIJ. HOUTMAN, 7. y. Brisbane te Sydney.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8