Het deel van den nieuw aan te leggen weg. dat binnen deze gèmeente valt, heeft een lengte van ongeveer 3.7 K.M. B. en W. stellen voor de jaarlijksche bijdrage te verleenen. De heeren den Hertog, Ruiting en v. Dijk meenden, dat het niet op den weg van de gemeente ligt een jaarlijksche bij drage te verleenen. De heer Bergshoef zou willen aanraden den berm te behouden, anders ligt de weg gevaarlijk langs een diep water. De voorz. zeide, dat B. en W. gunstig adviseerden, omdat de weg van groot Al- phensch belang is. Spr. meent, dat de Raad zich vroeger heeft uitgesproken, aan te dringen op spoedige tot stand koming van een weg langs het Jaagpad. Na nog eenige bespreking werd, op voorstel van den heer v. Dijk besloten, het voorstel aan te houden. 6. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding van het adres van het Bestuur der Vereeniging „Alphens Zwembad", alhier, houdende verzoek om verhooging van het renteloos voorschot en wijziging der oor spronkelijke voorwaarden. De raad besloot, ingevolge dit verzoek boven het bij raadsbesluit d.d. 23 October 1924 toegekend renteloos voorschot van 12.000 nog toe te kennen een renteloos voorschot van ƒ4000, onder voorwaarde, dat van dit totaal voorschot van 16000 jaarlijks moet worden afgelost een som van tenminste ƒ500; II. over de exploitatiejaren 1928 tot en met 1932 aan de Vereeniging Alphens Zwembad te Alphen aan den Rijn eene vaste jaarlijksche bijdrage in de exploita tiekosten van de zweminrichting te verlee nen van 1500, zulks in afwijking over deze jaren van het bepaalde sub. III van het meergenoemde raadsbesluit van 23 Oc tober 1924. Het voorstel werd, na eenige discussie met 152 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren ten Cate Brouwer en Cocx. 7. Voorstel van B. en W. tot verhuur van de woning Hoofdstraat no. 258 aan M. Burger. Besloten wordt de woning te verhuren tegen 3 per week. 8. Voorstel van B. en W. om aan de 'dienaren van politie A. Berger en H. de Groot te verhuren de thans door hen be woonde woningen. Dit voorstel wordt gedaan naar aanlei- ding van een opmerking der Prov. Grif fie, dat de woningen der politïe-agentên, die gemeente-eigendom zijn, niet mogen worden beschouwd als ambtswoningen. Een zuiver administratieve opmerking dus Goedgekeurd. 9. Voorstel van B. en W. om aan den gemeentewerkman H. Simmerman te ver huren de woning Prins Hendrikstraat no. 74. De verhuring zal geschieden tegen 4.50 per week. Goedgekeurd. 10. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Aar kade—Bloemhofstraat aan G. de Jau q.q. alhier. Het perceel is groot ongeveer 570 M2. De verkoopsprijs wordt voorgesteld op 3277.50. Goedgekeurd. 11. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een geldleening. De leening zal groot zijn 174.900, en is benoodigd voor buitengewone werken (aanleg speelterrein en woonwagenkamp, grondaankoop enz.) en voor uitbreiding van Water- en Lichtbedrijven (130.000.) Het voorstel is de leening te sluiten bij het Weduwen- en Weezenfonds van Euro- peesch burgerlijke ambtenaren in Neder- landsch-Indië, gevestigd te 's-Gravenhage, tegen den koers van 99 pet. en een rente van 4 Yi pet. 's jaars zonder provisie. Goedgekeurd. 12. Voorstel van B. en 'W. tot wijziging van de gemeentebegrootingen dienst 1927 en 1928. Goedgekeurd. 13. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting van de water- en licht bedrijven, dienst 1927. Goedgekeurd. 14. Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring van de wijziging van de begrootingen van het Algemeen Armbestuur dienst 1927 en 1928. Goedgekeurd. 15. Voorstel van B. en W. om Mej. N. Paats te Leiden voor den loopenden cur sus te benoemen als onderwijzeres in de Nuttige Handwerken aan de school voor U.L.O. aan den Oudshoornscheweg. Het salaris per jaar van mej. Paats is berekend naar ƒ50 per wekelijksch les uur. Goedgekeurd. Rondvraag: De heer ten Cate Brouwer betuigde zijn leedwezen over de afwijzen de beschikking van den minister op het adres inzake den nieuwen weg van den Hoorn naar Gouwsluis. Spr. verzocht voor deze zaak de belangstelling wakker te houden. Voorts wenschte spr. een waar schuwingsbord voor automobielen bij de Chr. school in de Julianastraat. De heer de Wolf deed zijn beklag, dat door de gemeente losse arbeiders worden aangenomen tegen een willekeurig loon van 40, 45 en 50 ct. Aan den een werden de Chr. feestdagen wel, aan den ander niet uitbetaald. Spr. verzocht een unifor me regeling. De heer den Hertog wenschte het auto- rij-verbod in de Ridderbuurt op te heffen. De heer Ruiting wees op den toestand van den Lindenhoveweg. Nadat de voorz. verbetering had toege zegd, werd de vergadering te 11 uur ge sloten. BOSKOOP. Coop, vereeniging „De Boskoop- si.lie veiling". Veiling van 8 Juni. Rozen p. bos: Hadley 4696 ct., But terfly 2565 ct., Golden-Ophelia 20 55 ct., Claudius Pernet 82109 ct., Ge mengde rozen 1026 ct, Rosalandia 33 59 ct., Columbia 4064 ct., Mac Kei ler 5990 ct.. Ophelia 2955 ct., Wilh. Kordes 61—102 ct.. Marcel Royer 48— 92 ct.. Babyrozen 2970 ct., v. Rossem 4L85 ct., Jules Bouchi 4065 ct., Ver- schure 34 ct., Elle Poulsen 3055 ct. Diversen per bos: Pioenen 80—130 ct., Violieren 6085 ct., Lathyrus 813 pt., Campanula 69 ct., Pyretrum 10 —15 ct. Voor het Chr. Nat. Concours op 11 Juli a.s. alhier hebben zich nog de 10 onderstaande vereenigingen in la ten schrijven, zoodat er nu 35 Vereen. n*tet 1800 leden aan dit concours deel zullen nemen. 3e afd. Gem. Koor: Willen is Kun nen, Bleskensgraaf; Zang en Vriend schap, Hazerswoude. 2de afd. Gem. Koor: Zang en Vriend schap, Moercapelle. Excelsior, Ouder kerk a. d. Amstel. lste afd. Gem. Koor: Zang zij onze Leus, Boskoop; Sursum Corda, Bos koop; Sursum Corda, AJphen a. d. Rijn. Superieure afd. Gem. Koor: Oefe ning en Stichting, Woerden. lste afd. Kinderkoor: De Kleine Stem, Boskoop. Eere-afd. Fanfare: Concordia, Krim pen a. d. IJsel. NOORDWIJK AAN ZEE. De thans plaatselijke afdeeling der winkeliers uit Noördwijk aan Zee, hield Donderdagavond een bijeen komst in Hotel Centraal, welke gepre sideerd werd door den heer S. van Wely. Na opening en het lezen der no tulen werd medegedeeld, dat door den burgemeester, jhr. v. Panhuijs het eere-voorzitterschap der vereeniging was aanvaard, hetwelk door de verga dering ten zeerste op prijs werd ge steld. Hierna kwam in behandeling het concept Huish. Reglement en de Statuten, welke na enkele kleine wij zigingen werden aangenomen. De contributie werd voor dit jaar vastgesteld op f 2, terwijl de donaties f 2.50 zullen bedragen. De bespreking Winkelweek had tot resultaat, dat men in deze definitief besloot, deze te organiseeren, en wel van 24 tot en met 31 Augustus. De deelnemende winkeliers aan deze winkelweek (het bestuur rekent op al len) zullen in 14 groepen worden ver deeld. Voor iedere groep zal een diplo ma als le prijs en een eervol diploma als 2e prijs beschikbaar - worden ge steld, terwijl nog drie eere-diploma's^ welkè kunstig ontworpen zullen wor den, beschikbaar gesteld worden voor alle deelnemenden. Het bestuur deed een voorstel, dat de bestuursleden buiten mededinging zouden meedoen, welk voorstel echter door de vergadering niet .werd ge accepteerd; het zal op de e.v. «vergade ring een punt van bespreking uitma ken. Het schema der indeeling van deze week is als volgt: opening met het uitgeven van een Winkelweek-courant welke gratis in de beide Noord wijken zal worden verspreid. Eersten avond rondgang met mu ziek en Comité, waarna een onpartij dige jury de étalages, welke door de deelnemers zelf opgemaakt moeten worden, zal keuren. Meerdere attrac ties zullen nog nader worden uitge werkt, terwijl op den laatsten dag een bloemencorso zal worden gehouden, waarvoor een dames eere-comité zal worden aangezocht, terwijl aan de hotel- en pensionhouders verzocht zal worden aan de gasten een feestdi ner aan te bieden en tot besluit zoo mogelijk vuurwerk in den avond. Na een vruchtbare bespreking dien aangaande, sloot de voorzitter deze bijeenkomst, aller medewerking tot het slagen dezer week verzoekend. OEGSTGEEST. Gaan we weer winkelweken? Ter bespreking van diese vraag was „verzamelen" geblazen in hotel „Cen traal1" en om acht uur waren aanwezig zeggen één winkelier miet daarnaast vier vertegenwoordigers van de Ko ningin der aarde, de Pers. Zoo langza merhand kwamen er meer, zoodat om streeks halfnegen een tiental winke liers aanwezig waren. De heeren Averdieok en Duiverman resp. voorz. en penningm. van het winkelweekcoimimissie 1927 hadden ach ter de „groene tafel" plaats genomen, en na daartoe bekomen machtiging, berustte de leiding van den avond bij den heer Averdieck. Hij heette allen hartelijk welkom, drukte zijn spijt uit over die matige opkomst en gaf na een korte uiteenzetting over de winkel week ten vorige jaren, gelegenheid om van gedachten te wisselen omtrent de vraag: „Gaan we winkelweken, ja dan neen?" Waar geen kier heeren „van wal' dorst te steken" en allen „ae kat uit den boom keken", hernam de vóorz. op nieuw het woord met als zijn meening te zeggen dat het er voor een winkel week 1928 niet erg rooskleurig uitziet. Het vorig jaar is met kunst en vlieg werk alles nog voor 'elkaar gekomen, maar gezien „een downe stemming" viel te beluisteren bij de medewerking van buiten (de officieele personen en belangstellende buitenstaanders, die steun verleenden) kan moeilijk dit jaar op hun medewerking worden ge rekend. Zijn conclusie is dan ook dat het dit jaar onmogelijk zal zijn een winkelweek op denzelfden voet gehou den, t e doen slagen, er moet_ dus iets nieuws komen. Wat weet hij echter niet. De heer Kuijpers neemt het woord en spreekt zijn verwondering uit dat vele t ouwe voorstanders ontbre en Waar is het enthousiasme van dee.n l- vergadering, van de winkelweek 1^27 gebleven, vraagt hij zich af. Het schijnt tot nul gedaald. Geen animo is 't onde liedje, maar dit komt vanzelf wei. Hij stelt voor een reclameoptocht te or ganiseeren en geeft hieromtrent een nadere uiteenzetang en stelt voorover, veertien dagen, dus 21 dejer, opnieuw bii elkaar te komen om dit nader on der de oogen te zien. De voorz. neemt met instemming kennis van het plan-Kuijpers. De heer Woestenburg vraagt „wie- zal dat betalen" want hii acht zulks zeer kostbaar-, wat door den heer Kuijpers wordt bestreden. De 'heer W. wijst op de L.E.E.T. te Leiden en zooi-ets acht hij mee rgewenscht. Mogelijk is er ©en gebouw te krijgen, b.v. dat yan Rooij akkers en Kamsteeg of de gemeente school. De heer Harnas, Red.- Oegstg. Cour., geeft, nadat de voorz. de Pers ge vraagd heeft of deze nog denkbeelden aan de hand kan doen, een uiteenzet ting van het doel der winkelweek, waarbij hij constateert dat „collegiali teit" naar voren moet treden en prij zen beschikbaar stellen aan de winke liers voor de mooiste etalage, niet ge- wenscht is, 'integendeel het publiek moet meer worden geïnteresseerd bij de winkelweek. Hierover wordt nader ge discussieerd met den voorz. en ande re heeren. Hierna merkt de heer O ver vliet op, dat winkelweken in het voorjaar meer tot haar recht komt, wat Ide heer v. d. Burg .onderschrijft. De heer Dirkse wil het najaar, daar de belichting dan meer tot haar recht komt, terwijl in het voorjaar men toch reeds noodwendig inkoop-en doet. De heer Dirkse heeft nog bezwaren tegen het plan-Woestenburg, vooral voor klei ne zaken is dit moeilijk, voor wat per soneel betreft-. Na breedvoerige besprekingen en toe lichtingen van den voorz., wordt beslo ten over 14 dagen nogmaals te 'verga deren, én hiertoe alle neringdoenden (dus niet alleen winkeliers), uit te 1100- digen om het plan-Kuijpers „reclame- optooht tijdens de Oranjewee.:" te or ganiseeren, terwijl dan 'tevens zal be sproken wonden of er ook no^ zal ge houden worden een winkelvv-oek op min der grooten voet en daarnaast bespre king en zoo noodig benoeming comité wirike-lw eek v oorj aai- 1929. De volgende vergadering is dus zeer belangrijk en men noteeren: 21 Juni moet ik naar de vergadering. De'voorz. sl'oot met een woord van dank voor de aangename besprekingen,- de vergadering. SASSENHEIM. De burgemeester dezer gemeente, de heer J„ P. Gouverneur, heeft plot seling een operatie moeten ondergaan wegens acute blindedarmontsteking. De toestand van den burgemeester, die in het St. Elisabethsgesticht te Leden verpleegd wordt, is bevredigend. Gisterenavond vergaderde de Vereen. „Sassenheimsch Bewaar-, Naai-, Breischool", onder leiding van ae presidente, Mevr. Krijkamp. Nadat de vergadering op de gebrui kelijke wijze was geopend werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Vervolgens las de secr.esse, Mevr. Meeldijk, haar jaarverslag, waaruit Lóeek, dat de Bewaarschool door 74 kinderen wordt bezötht, terwijl 26 meisjes de Naai- en Breischool bezoe ken. De school wordt voor dit groote getal kinderen te klein. Er is dringend behoefte aan meer ruimte. Uit het verslag van de penningmees- teresse, Mevr. v. d. Wilden, bleek, dat oe financiën het Bestuur nog al eenige zorg baren, slechts met moeite kan aan de verplichtingen worden voL daan. Verschillende leermiddelen eischen spoedig verbetering. •De dames Krijkamp en Meeldijk werden als Bestuurslid herkozen. In de plaats van Mevr. die niet herkiesbaar was, werd gekozen Mevr. v. Zonneveldera. Tenslotte werden nóg eenige mede- öeelingen gedaan over de bazar, die in October zal worden gehouden. Zooals uit de verslagen van de pen- ningmeesteresse en secr.esse bleek is versterking van de financiën dringend noodzakelijk. We willen daarom nu alvast onze lezers en lezeressen op wekken deze bazar zoo veel mogelijk te steunen. Jammer is ook dat er voor de verga deringen niet wat meer belangstelling is er waren ditmaal slechts 15 dames aanwezig. Nadat Mevr. JFJvfrPlö dankzeg ging was voorgegaan werd de verga dering door de presidente gesloten. VOORSCHOTEN. Gisterenavond hield in Hotel .„Deur- loo" de Koningin Wilhelmina Vereeni ging, haar jaarlijksche ledenvergade ring. De voorzitter, de heer D. J. van Cuilenborg, riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe, en sprak zijn blijdschap er over uit, dat ook de laat ste keer op zoo' naangename en pret tige wijze de verjaardag van onze ge- eerbiedigde Koningin was gevierd. Een woord van dank brengt hij aan al die commissies, die hervoor hun medewerking hebben verleend, niet het minst de financieele commissie, die door haar activiteit de inkomsten met 100 gulden wist op te voeren. Uit het verslag van den penning meester blijkt, dat de ontvangsten be droegen f 1203,89 en de uitgaven f 1147,90, zoodat er een batig saldo is van f 55.99. In zijn toelichting merkt uo penningmeester op, dat de hoogere uitgaven voornamelijk ten laste ko men van de muziek, die f 90 meer beeft gekost dan gewoonlijk. Bij de Bestuursverkiezing die plaats heeft, worden alle aftredenden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Daarna stelt de voorzitter aan de orde de vaststelling van het feestpro- giamma, waarbij hij opmerkt, dat het" Bestuur van de gedachte is uitgegaan, het plan ongeveer gelijk te doep zijn aan het laatste jaar, hij hoopt echter, dat wanneer een volgend jaar de Ver eeniging 25 jaar bestaat, de feestvie ring op wat grootere wijze zal kunnen plaats vinden. Het voorloopig programma luidt als volgt: De avond voor het feest, concert, hetwelk aangeboden wordt door de Gemeente, 's Morgens half negen: Koraalmuziek van den toren. 10 uur: Kinderoptocht en spelen in de Voor straat. 2 uur: Ringrijden, Volksspelen en concert. 8 uur: Concert, verlichting en fakkeloptocht. Op den dag Schiet wedstrijden voor alle leden, die hier aan wenschen deel te nemen. Het verheugt den voorzitter te kun nen mededeelen, dat als bijzonderhe den, dit jaar een Floralia-tentoonstel- ling gehouden zal worden, en de Mid- denstandsvereeniging vermoedelijk een Etalagewedstrijd zal uitschrijven, wel ke beiden de aantrekkelijkheid der feestviering zullen verhoogen. Uit de vergadering werden verschil lende vragen gesteld en opmerkingen gemaakt over dit programma, die door 't Bestuur worden beantwoord. Hierna sluit de voorzitter de verga dering, waarbij hij de wensch uit- speekt, dat er op dezelfde wijze en in dezelfde harmonie zal worden feest gevierd als dit de laatste jaren ge woonte is. WASSENAAR Geslaagd is voor het examen boekhouden „Ver. van Leeraren" de heer A. Blankespoor, leerling van den lieer J. A. Jansen, te Leiden. GEMENGD NIEUWS. Met een brandende sigaret in bed. Donderdagavond te ongeveer half twaalf is brand ontstaan in een zolderkamer van pand 80 in de Aert van Nesstraat te Rot terdam, bewoond door den heer L., door dat een kostganger, die ziek te bed lag, met een brandende sigaret in slaap was gevallen. Toen hij wakker werd, stond het kamertje reeds in lichte laaie. De spuiten 27 en 21 waren spoedig ter plaatse. Met twee slangen op de water leiding werd het vuur bestreden, onder leiding van brandspuitmeester J. v. Swet, brandmeester P. L. van Breqjen en hoofd man van Dam. De zolder brandde nagenoeg uit. De pa tiënt, die in nachtkleed de straat was op- gevlucht, werd binnengebracht in een bakkerij en vandaar door den Geneeskun digen Dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. De spuiten 17, 28, 26 en 29 en de motorreservewagen kwamen ter plaatse doch behoefden geen dienst te doen. Tragisch ongeval. Gistermorgen te ongeveer 11 uur is een circa 75-jarige oude man, die voor c1 -1 ingang van de Beurs te Rotterdam de rijstraat wilde oversteken, door onbekende oorzaak plot seling achterover gevallen. Hij bekwam een schedelbreuk en verloor veel bloed. In bewusteloozen toestand werd hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel over gebracht. In zijn zak vond men een blijkbaar aan hem gericht briefje met het adres: J. W. Bloemendaal, Stedelijk Armhuis, te Amsterdam, zoodat vermoedt wordt, dat hij deze persoon is. De oude baas was armelijk gekleed en had een apparaat voor hardhoorenden bij zich. Men vreest voor zijn leven. Ongeluk. Gistermorgen, bij het aan brengen van een reclamebord aan een theater aan de Boekhorststraat te 's-Gra venhage, is het bord eensklaps gevallen en kwam tegen de beenen van een der werklieden terecht. De man viel en brak zijn rechter enkel, zoodat hij naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. Botsing tusschen twee auto's. Op den hoek van de Adelheidstraat en Schenkweg te Den Haag is gisterochtend een perso nenauto tegen een vrachtauto gebotst. De beide wagens werden zwaar bescha digd, maar persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Een paard in een kuiL Gistermiddag kwam het paard van den voerman P., toen het de Kerkstraat te Amsterdam zou oversteken, vlak voor de stallen te val len in een kuil, welke voor het plaatsen van een benzinetank daar was gegraven. Het dier, dat in een zeer benarde posi tie verkeerde, werd door de reddingsbri gade van de Amsterdamsche brandweer weer op den beganen grond gebracht. Belangrijke arrestaties. De Centrale Recherche te Rotterdam heeft Donderdag twee belangrijke arrestaties gedaan. De 39-jarige P. J. K. rechtskundig ad viseur, zaak doende aan het Haagsche Veer en de 31-jarige L. v. D. huisvrouw van J. J. C. K., laatstelijk gewoond heb bend Piet Heinstraat te Den Haag, wer den door haar aangehouden en in verze kerde bewaring gesteld. Zij worden ver dacht een bedrag van 5000 gulden te heb ben verduisterd, ten nadeele van den landbouwer J. v. d. B. te Sommelsdijk. Deze had het geld aan den adviseur doen toekomen, als deelnemingssom in een op te richten N.V. Bovendien worden beiden verdacht van verduistering van verschillende, betrek kelijk kleine bedragen. Ergerlijke verwaarloozing. Op 24 Mei j.l., aldus de „Zw. Crt." stierf te Ambt Har- denberg des middags de echtgenoote van den arbeider H. S., wonende te Rheezer- veen. Het was de politie bekend geworden, dat deze vrouw in vervuilden en verwaar loosden toestand op haar ziekbed was aangetroffen, waarom, op last van den burgemeester dezer gemeente, een uitge breid onderzoek naar een en ander is in gesteld wat tot gevolg beeft gehad, dat tegen S. proces-verbaal is opgemaakt we gens overtreding van art. 255 van bet wetboek van strafrecht. Tijdens het politie-onderzoek is geble ken, dat de echtgenoot gedurende de ern stige ziekte van zijn vrouw geen hulp van een geneesheer inriep en zoo goed als niets deed of heeft gedaan tot verzachting van het leed; ja zelfs op den dag van het overlijden om half twaalf des middags de woning heeft verlaten en zich om zijn zieke vrouw niet heeft bekommerd en aan den arbeid is gegaan op een paar uur af stand van zijn woning. De buren, die zich het lot van deze vrouw aantrokken, hebben nog een ker- keraadslid en een predikant geroepen, in wier tegenwoordigheid de vrouw in kommervollen toestand stierf. Op bevel van den officier van justitie heeft in den nacht van Dinsdag op Woens dag opgraving van het lijk plaats gehad, hetwelk begraven was op de algemeene begraafplaats te Heemse, terwijl Woens dagmorgen j.l. het parket te dezer plaat se aanwezig was om met een deskundige een sectie over het lijk te houden. Woensdagavond is het lijk weer onder politietoezicht begraven. Inbraak in een kapel. Te Lom bij Ar- cen werd gisternacht in de kapel van den H. Antonius ingebroken. De offerblokken waren geledigd. Van den dader is geen spoor gevonden. Doodeiijk ongeluk. Aan de kanaal- werken te Maasbracht kreeg gisteren de arbeider B. uit Roermond bij het verwij deren van een bekisting een drietal zwa re houweelen op zijn lijf. Korten tijd later is 'de man aan de gevolgen overleden. De groeten uit Medan. Een ingeze tene van Wageningen werd dezer dagen opgebeld uit Amsterdam, door een mijn heer J. W., die vertelde juist uit Medan te zijn gearriveerd. Hij bracht de groeten over van de dochter van mijnheer, die in Medan woont, en had in zijn bagage di verse cadeautjes uit Indië van die doch ter meegebracht. Nu wilde het geval, dat hij daarvoor zooveel douanerechten had moeten betalen, dat hij als gevolg daar van wat kort bij kas was. Dus verzocht hij hem telegrafisch 30 over te zenden, dan zouden de cadeautjes spoedig volgen. Op weg naar het postkantoor vond mijn heer het toch voorzichtiger eerst eens de meening der politie te vrag>n. Daar bleek dat J.. W. juist door de Amsterdamsche politie gezocht werd. Hij had zich n.l. te Nijmegen schuldig gemaakt aan valsch- heid in geschrifte, voorts zou hij een auto hebben verduisterd en nog andere misdrij ven hebben gepleegd. Tenslotte wordt hem nog vervalsching van een pas ten laste gelegd. Aangezien W. zijn adres had opgegeven kon dit aan de politie te Amsterdam wor den medegedeeld, die W. dan ook heel spoedig heeft gearresteerd. Veedief gesnapt. Te St. Willebrord is zekere M. uit Roosendaal op heeter- daad betrapt, bij den diefstal van een koe. Hij had een andere eveneens gestolen koe bij zich. Verdronken. Te Zaandam is gister middag de 20-jarige arbeider E. Bakker, werkzaam bij de fa. Bruijnzeel, te water geraakt en verdronken. Doodeiijk motorongeluk. Te Valther- mond is de motorrijder D. Veenstra, af komstig uit Haren, bij het passeeren van een brug met een vaart tegen een van de stangen van de brug gereden. Ernstig gewond werd hij opgenomen en is eenige oogenblikken later aan de ge volgen overleden. Overreden en gedood. Gistermiddag te ongeveer 12 uur kwam te Rijsoord het 7-jarig zoontje van G. Romein uit school en stak den Rijksstraatweg over, waar hij plotseling door een auto, komende uit de richting Dordrecht, werd gegrepen. Het ventje was op slag dood. Een half jaar geleden werd op dezelf de plaats een 4-jarig neefje van den jon gen eveneens door een aotomobiel doodge reden. Reis om de wereld. De directie van de Haagsche Post heeft omtrent de spoed reis om den aardbol het volgende bericht ontvangen: De beide wereldreizigers zijn elkaar op 31 Mei 5 uur 45 minuten 's ochtends ge passeerd tusschen het eiland Formosa en de Chineesche kust. De heer Bauduin be vindt zich op weg naar Vancouver via Japan, mr. C. P. van Rossum is 7 dezer, te Singapore aangekomen. Gevaarlijk heerschap. Gistermiddag vervoegde zich aan een drukkerij te Leeu warden een heer, die zich noemde C. B. A. ten Weneel, inspecteur der centrale recherche te 's-Gravenhage. Hij toonde zijn visitekaartje en verzocht voor hem een machtiging van den commissaris van politie te 's-Gravenhage over te drukken. In dit stuk werd hem opgedragen om overal in den lande te zoeken naar valsch bankpapier en dit papier ook, als hij het slechts verdacht vond, in beslag te ne men. Hij had reeds de dan af te geven kwitantie gezegeld bij zich. Ook werd hij gemachtigd om de plaatselijke politie te requireeren om kantoren en woningen te gen den wil der bewoners binnen te tre den. De politie, op de hoogte gebracht van de aanwezigheid van dit gevaarlijk heer schap, stelde zich verdekt op en het mocht haar gelukken hem bij zijn komst aan een drukkerij te arresteeren. Het bleek te zijn A. P. de V., 33 jaar, afkomstig uit Zuid-Holland. ,In zijn bezit werd bankpapier gevonden, benevens al lerlei papieren van zijn valsche kwaliteit. Hij is voorloopig opgeborgen en het is duidelijk, dat door deze aanhouding zeer veel kwaad is voorkomen. Terecht. De sedert Maandag te Lem mer vermiste jongen is terecht. Vrijdag morgen is hij door den vrachtautoonder nemer IJkema, van Lemmer, bij Akkrum slapende aan den weg gevonden en hier gisteravond teruggebracht. De jongen had den geheelen tijd rondgezworven. Als re den van zijn wegloopen gaf hij op, bang te zijn geweest voor een pak slaag, we gens het niet op tijd thuiskomen voor het middagmaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7