inhaling van het tekort. Wil men mi de balans afwachten, dan zou men die drie millioen kunnen schrappen, al zou spr. dat niet willen. De overige 31 Vs millioen dienen echter ter nor maliseering, waartegen toch niemand bezwaar kan hebben. Een wetsont werp van de commissie van Gijn om de bezwaren tegen fondsvorming te ondervangen is bij den Raad van Sta te. De heer GERHARD dient een araen dement in, om het tekort van 3 mil lioen voorloopig buiten beschouwing te laten en de storting dus te bepalen op 31J-4 millioen. De heer L. DE VISSER (C. P.) meent, dat de regeering den schijn wil wek ken alsof zij nu reeds wil zorgen voor degenen, die over 53 jaren gepension- neerd zullen zijn. Het geld kan beter besteed worden aan andere dingen. De regeering wil met deze storting de noodige gelden onttrekken aan de zaken, waarvoor het thans noodig is. Hij zal tegen het artikel stemmen. De MINISTER neemt het amende ment-Van Gijn over. Het amendement-Gerhard wordt aangenomen met 40 tegen 23 stemmen Art. 14 wordt aangenomen met 52 tegen 10 stemmen. Art. 17 wordt aangenomen (de heer Braat vraagt hoofdelijke stemming) met 58 stemmen tegen 1. Het wetsontwerp wordt aangeno men z.h.s^. De vergadering wordt verdaagd tot heden 1 uur. LUCHTVAART. DE VLIEGERS VAN DE „BREMEN". De vliegers van de Bremen hebben gisteren aan boord van het stoom schip Columbus aan het New York- sche comité van ontvangst en de pers een afscheidsmaaltijd aangeboden, waarbij ?e de hoop uitspraken, dat hun vlucht de vriendschap tusschen de volkeren bevorderd heeft. Zij hoopten, dat het hun eens mo gelijk zou zijn als particulier naar de Vereen. Saten terug te keeren. HET LOT VAN DE „ITALIA". Naar aanleiding van de door een radio-amateur te Huizum ontvangen noodseinen, welke mogelijk van de Italia" afkomstig zijn, en in verband met het in deze seinen genoemde adres, heeft de correspondent van het Persbureau Vaz Dias te Brussel zich in verbinding gesteld met den heer A. Blanquert te Lokeren in België. Deze deelde den correspondent me de, dat hij op 3 Juni inderdaad met proefuitzendingen bezig was en dat hij eenzelfde radio-telegram heeft ontvangen als de Nederlandsche amateur te Huizum. Tusschen de woorden „morts rester" had hij evenwel nog een „C" opgeno men. terwijl hij meende een ander cij fer gemist te hebben. Tndien het telegram dus werkelijk van de opvarenden van de Italia af komstig is, dan kan worden aange nomen dat een gedeelte van de be manning van het luchtschip is om gekomen. Uit het Sociale Leven. BOND VAN SMEDENPATROONS IN NEDERLAND. Den 15den Juli van dit jaar zal liet 25 jaar geleden zijn, dat op initiatief van de toen te Leiden bestaande Sme- denvereeniging, te Amsterdam de Bond van Smedenpatroons in Neder land B. S. P. N. werd opgericht. In verband met en ter viering van dit zilveren jubileum van van 24 tot en met 27 Juni a.s. te Utrecht het jaarlijksche congres worden gehouden terwijl in het jaarbeursgebouw een tentoonstelling is georganiseerd van alles wat op het smidsvak betrekking heeft. Een 100-tal exposanten, verdeeld over ruim 150 stands, zal zich beijve ren om den smid de meest moderne gereedschappen en materialen te too- nen. Het Zoötechnisch Instituut der Rijksuniversiteit te Utrecht en de Rijksvoorlichtingendienst, het Am- bachtsonderwijs, het Veiligheidsmu seum, enz. hebben hunne medewer king toegezegd om ook hunnerzijds voorlichting der smeden te geven. Niet in den B. S. P. N. georganiseer de smeden worden vriendelijk uitge- noodigd deze tentoonstelling te ko men bezoeken, waar veel, het vak be treffende, te leeren valt, waartoe hun door het tentoonstellingssecretariaat, 't Adviesbureau Hormann te Utrecht, Stationsstraat 23, gaarnè kosteloos een toegangsbewijs zal worden gezon den, indien zij daartoe schriftelijk den wensch te kennen geven. Tevens zijn daar gratis verkrijgbaar Program ma's, betreffende de uitgeschreven Ideeën-prijsvraag voor een hoefbeslag, geschikt voor het moderne wegdek. HET PERSONEEL VAN VAN GEND EN LOOS. De Algemeene en de Roomsch Ka tholieke Bonden van Handels- en Kantoorbedienden deelen mede, dat hun beide besturen zich gewend heb ben tot de desbetreffende autoriteiten, teneinde te verkrijgen, dat de oude firma Van Gend en Loos zooals men weet gaat per 1 Juli het perso neel van Van Gend en Loos naar de nieuwe onderneming over ter be schikking stelt een som voor den in koop van de dienstjaren als pensioen jaren. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Het paard van don veehouder A.'Bol sloeg in hot dorp op hol. De kar, waarvoor het dier gespannen wai, slingerde tegen een telefoonpaal aan, waardoor eenige draden afknapten. B. viel! van Ide kar af pp de harde keien. In bewusteloozen toestand hoeft men beun bij den heer Delfos binnen ge dragen, waar Dr. v. d. Wind de eerste hulp verleende. B. had een ernstige hoofdwonde. Het Kantongerecht te Alp hen a. d. Rijn veroordeelde A. de J. tot f 15, boete' of io dagen, wegens het' niet ver genoeg uitwijken op den Ziendeweg.' TER AAR. De Directeur van het Muziekkorps „(Eensgezind", de heer J. M. Markt van Alphen a. 'd. Rjjn, heeft als zooda nig bedankt. BOSKOOP. - Aan idietn heer C. Verweij, aan nemer alhier, is gegumd het bouwen van een boerenhofstede voor rekening van den heer Moons te Waddinxveen voor de som van f19.000, Aan het postkantoor alhier, werd1 fedurende de maand Mei ingeleg-d 4.885,11 en terugbetaald f14.485,75. Het laatste door het kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 4697. Dinsdagmorgen sloeg een paard, gespannen voor een bakkerswagen van de centrale bakkerij op den Zijdewee op hol. Een wielrijder kon nog bijtijds van zijn rijwiel springen, doch zijn rij wiel werd vernield. Aan het einde van den weg, kon het dier, zonder ver dere onheilen te hebben veroorzaakt, gegrepen worden. De volgende brieven zijn als on bestelbaar aan het postkantoor terug te bekomen: Jeanne Hofman, Haarlem" R. Nieuws blad, Rotterdam en Mary Studio Phil- buis, Hollywood. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: 2 portemonnaio's met inh.; stalen étui met gereedschappen; paar dameshand schoenen en huissleutel. Coöp. vereen. „De Boskoopsche Veiling". Veiling van 0 Juni. Rozen per bos: Claudius Fernet 3075 ct.; Ophe lia, 3648 ct.; Pauls Scarlet 90 ct.; Butterfly 3955 ct.; Golden Ophelia 2142 ct.; Gemengde Rozen 1226 ct.; Hadley 51—93 ct: Columbia 25 60ct.; Mac. Keiler 7090 ct; Wilh. Kordes 6381 ct.; Jules Bouchë 7 ct.; Babyrozen 6085 ct.; Elle Pouh sen 4060 ct. Diversen per bos: Campanula 7—20 ct.; Pyrethrum 810 ct; Pioenen 20 30 ct.Lelie's p. st. 11 ct. K0UDEK2RK De lijst van deelneemsters aan het huldeblijk, voor H.M. de Kon. Moe der aan te bieden waarvoor door een 8-tal dames een collecte is gehouden bevat de namen van 351 Koudekerk- sche vrouwen. Zondag 10 Juni a.s. hoopt Ds. Odé van Hoogvliet in de Ned. Hèrv. Kerk alhier zijn "intrede te doen, na des morgens "bevestigd te zijn door zijn zwager, Ds. J. Hengevel'd vanJut- faas. Eierenveiling KoudekerkRijn dijk. Aanvoer 4.901 st.; kippeneiereen f5,806,50; Eendeneiereen f5,80 6,50; Kippen f1,20. NIEUWVEEN. Aan het Transformatorgebouw van het electriciteitsbedriif, is een kl'achtenbus bevestigd, welke zooveel mogelijk des v.m. 9' uur gelicht wordt. Voor spoed- of noodgevallen kan het bedrijf worden opgebeld no. 12 Ter Aar De melkrijder V. had een scha depost, doordat die' klep achter van de auto los ging en een 4-tal bussen melk op den weg vielen, waarbij de melk verloren ging. Tot conSul'ent der Ned. Herv. Gem. met het a.s. vertrok van Ds. W. v. Doorn is aangewezen Ds. J. R. Wol- fensberger van Zevenhoven. NOORDEN. Door het Kantongerecht Utrecht werd A. B. veroordeeld tot f 30,boe te, subs. 30 dagen hechtenis, wegens het in gevaar brengen van een verkeer als berijder van een rijwiel. OEGSTGEEST. Vanaf de Rhijnhoflaan tot aan don Lagen Morschweg wordt een rijwiel pad van tegels aangelegd ter breedte van ongeveer 2 M., tusschen het wan delpad en het bitumen weggedeelte. Dit is zeer toe te juichen in verband met het drukke autoverkeer. SASSENHEIM. Burgerl.st. Geboren: Johannes Aloy sius Mana z.v. L. P. Geerlings en M. T. Simons; Herman Joost z.v. A. Moor- Kerken en J. Snijders; Johanna Maria Petronella d.v. P. N. van Rijn en A. F. van der Meer; Adolphus Johannes Marcelis z.v. Tt L. van dor Zwet en O. J. M. vari Vliet. Ondertrouwd: Martinus Tbeodorus v. di. Hoorn 25 j. en Martha Hubertha Langelaan 20 j. Gehuwd: Jacobus Waasdorp 24 j. on Jannetje van Dorp 22 j. i Overleden: Cornells Landweer Johan 40 j. echtgen. van C. L. van Tol. Gevestigd: A. Eijkeikamp, Florisschou tenstraat 21 van Zeist; mej. G. J. Vonk, Rijksstraatweg 153 van Leiden; H. A. C." Borst geb. Mathot, Hoofdstr. 141b van Noordwijk; mej. A. K. Hoogenboom Rijksstraatweg 18 van Warmond Vertrokken: C. H. Smits, van Mo lenstraat 10 naar Tiel; E. P. A. Waa» dorp, van Hoofdstr. 136 naar Warmond J. Saton van Hoofdstr. J90 naar .Wad- dinxveen; J. L. Gcuskcns. van Hoofd straat 175 naar Warmond. WOUBRUGOE. De op r Juni j.l,. veranderde pos'-, bestrlling a'hier go TL aanleiding voor vele gegronde klacht1 n. Per dag een bestelling minder, zo:dat de lezers van groote oagbladjn deze ni -t moer des avonds, doch 's morg :-ns van den an deren dag 0111 9 uur Jas ontvangen. L'e bladen blijven vernachten te Alphen a. d. Rijn, evenals andere poststukken Brieven enz. na 5 uur 's middags gepost gaan den andoren dag v.m. '9.30 uur op reis. Klachten dienaangaande, voor al van zakenmonschen, zijn hierover gezonden aan den Directnir cler Pos terijen en Telegrafie. Naai- wij hopen met succes. - De kort geleden opgerichte ver- iceniging „Woubrugsche Eierveiling", mag zich in een gestadige groei ver heugen. De kippen houders begrijpen kun_ belangen, zoodat het ledental tot 70 is geklommen. Het eere-vcorzitter- schap, aangeboden aan den Burgern., is door Z-Rdelachtb. aanvaard. In de vergadering van ingelan den van den VeenderpoMer wend de rekening over 1927 vastgesteld aan ontvangsten op f 1-4.799,71 en aan uit gaven op f 13.864,87, batig saldo is f934,84 en do begrooting voor 1928 aan inkomsten en uitgaven op een ge lijk bedrag van f6.176,13, met een olmslag van f 16,per H.A. Het aftre dend bestuurslid de hear H. van Rijn, werd' herkozen. GEMENGD NIEUWS. Eenige dagen badgast. Onder politie- geleide vertoefde Maandag te Haaksber gen een zekere A. O., geboortig uit Som- in elsdijk, tot enkele dagen geleden knecht bij den landbouwer Roerink te Buurse, waar hij de vorige week met medeneming van 600 de plaat poetste. Zaterdag heeft bij zich bij de politie te Rotterdam gemeld; hij beweerde slechts 400 gestolen te hebben. Van dit geld was nog slechts een dubbeltje over. Van de rest had hij eenige dagen in de Ne derlandsche badplaatsen een goed leven tje geleid. O. is door de Rijkspolitie uit Buurse naar het Huis van Bewaring te Almelo overgebracht. Moord en zelfmoord. Te Charleston in Zuid-Carolina (Ver. Staten) is een op zienbarende moordaanslag gepleegd. Een jonge dominee, van de episcopaalsche ge meente, Woodward, heeft den bisschop dr. William Murray neergeschoten en zich onmiddellijk daarna zelf van het leven beroofd. De bisschop is in zorgwekkenden toestand naar een ziekenhuis gebracht. Omtrent het motief tast men nog in het duister. Vliegongeluk. Dinsdagmiddag is het van Crefeld komende vliegtuig Albatros I. 58 bij de landing op het vliegterrein te EssenMühlheim over den kop geslagen. De bestuurder, de monteur en een passa gier werden licht gewond. De vierde inzit tende kwam met den schrik vrij. Het vliegtuig is ernstig beschadigd. Zich onder den -trein geworpen. Gis teravond tegen 7 uur wierp een ongeveer 25-jarig reiziger zich uit den van Essen naar Bochum rijdenden personentrein. Dit geschiedde kordt voor het binnen- stoomen in het Bochumer Centraal-Sta- tion, voor een in tegenovergestelde rich ting rijdenden personentrein. De ongelukkige werd door d& locomotief gegrepen en verbrijzeld. Twee onderwijzeressen vermoord. Uit Freiburg wordt gemeld: Twee jonge onderwijzeressen uit Mann heim zijn het slachtoffer geworden van een afschuwelijke misdaad. Donderdag j.l. hadden zij een uitstapje gemaakt naar het Thurnergebied. Toen men Maandag nog geen bericht van haar had ontvan gen, wendde de vader van een der onder wijzeressen zich tot de crimineele politie van Freiburg. Deze maakte onmiddellijk een aanvang met de opsporing. Gisteren morgen werd een der beide dames ver moord in de Thurner gevonden met afge sneden keel. Het lijk van de andere werd gistermiddag ongeveer 150 meter van de plaats, waar haar vriendin lag, gevonden. Als de daders komen twee mannen in aanmerking, die in gezelschap van de bei de dames zijn gezien en waarnaar de cri mineele politie op het oogenblik zoekt. Een veldwachter voor de rechtbank. Voor de rechtbank te Alkmaar heeft te rechtgestaan de gemeenteveldwachter A. H. Z. van Wijdenes, verdacht van verduis tering van tweemaal ƒ3.50, welk geld, toebehoorende aan het veeverzekerings- fonds, hij onder zich had als administra teur van de noodslachtplaats. Onlangs heeft verdachte hiervoor 12 dagen in voorarrest gezeten, waaruit hij, dank zij de bemoeiingen van zijn verdediger, mr. Bëlonje, werd ontslagéh. De verduisterin gen zouden dateeren uit 1924. Verd. be weerde altijd alle gelden, ook deze 7 te hebben afgedragen, waartegenover de heer Boot, destijds gemeente-ontvanger, op merkte, dat hij ze dan ook genoteerd zou hebben. De burgemeester van Wijdenes, de heer de Goede, noemde verd. vergeet achtig en zeide, dat de ontvanger zijn werk heel goed verrichte. De president der rechtbank merkte op, dat het raads- rapport anders zegt. Het O.M. stelde in zijn requisitoir vast, dat de zaak aan het rollen is gebrachY, door een tekort van 177 in de admini stratie van de begraafplaats, waarvan het onderzoek uitkwam ten voordeele van den ontvanger. Daarop viel de aandacht op den veldwachter, van wien spr. zijn slordige administratie aanhaalde. Dé ver leiding was groot, omdat controle ont brak. Spr. bepaalde zich tot de 7, omdat vóór de andere verduisteringen bewijzen ontbreken. Hij noemde het een ernstig misdrijf en eischte vijf maanden gevan genisstraf. De verdediger, Mr. Belonje te Alkmaar, gaf toe, dat verd. slordig is, maar hij staat overigens goed bekend. PI. betwijfelt of verd. erop uit was opzettelijk verduiste ringen te plegen'. Hij meende, dat het be wijs niet is geleverd en vroeg verd.'s vrij spraak. Uitspraak over 14 dagen. Ongeval. Gisteravond te ongeveer half tien, hij het laden van het Nederland sche s.s. ..Rljperkerk", liggende aan de boeien van de Suhiatrakade te Amsterdam, kreeg een bootwerker in het ruim een hijsch-ijzer, welke werd neergelaten, op het rechterbeen, waardoor hij ernstig werd gewond. De havendienst, die spoedig aanwezig as, heeft deiv ongelukkige van boord ge haald en overgegeven aan den Geneeskun digen Dienst, waarna hij naar een der zie kenhuizen werd vervoerd. Mazelen. De mazelen blijven te Oud- Gastel, waar deze ziekte al eenige weken onder de kinderen heerscht, nog steeds een kwaadaardig karakter vertoonen. Deze week-zijn weer twee kinderen, n.l. het 5-jarige kind van de familie v. d. B. en het 3-jarig kind van de familie T. (on der Kuivezand) als slachtoffers gevallen. Een gezonde gemeente. Te Kapelle (Zuid-Beveland) is dit jaar, nog slechts één persoon overleden. Het is daar in geen 100 jaar- voorgekomen, dat in zulk een tijdsverloop niet meer personen stier ven. Dijkverzakking. Maandagavond ver toonden zich in den zeedijk bij de sluis- werken te Schore enkele scheuren, tenge volge van een verzakking in den dijk aan de landzijde. Dinsdagmorgen, toen men met deher stelwerkzaamheden zou beginnen, zakte de landhelft van den dijk over een lengte van 25 M. naar omlaag. Het beschadigde dijkgedeelte is voor het publiek afgeslo ten met het oog op mogelijk gevaar. De grond werkt nog steeds. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Auto-ongeval. Te Jabeek is een auto, welke werd bestuurd door den heer J. C. en waarin zich een zestal passagiers be vond, in een sloot gereden, bij het pas- seeren van een autobus, doordat deze laat ste plotseling naar links uithaalde. Op een na liepen alle inzittenden min of meer ernstige doch geen levensgevaarlijke ver wondingen op. Paard op hol geslagen. Te Geertrui- denberg sloeg het paard van den groen- tenventer T. M., uit Made, op hol. De man werd meegesleurd en is spoedig aan de bekomen verwondingen overleden. Hij laat een vrouw met 4 jonge kinderen ach ter. Bij het passeeren van de stoomtram sloeg nabij de Hut onder Vlijmen, het paard van den landbouwer van Engelen op hol. Bij Vlijmen wist zijn zoon het dier tot stilstand te brengen, doch ontdekte toen, dat zijn vader niet meer op de kar zat. Hij bleek er te zij:, afgevallen en was inde Hut bewusteloos binnengedragen, waar de dokter constateerde, dat hij een lichte hersenschudding had bekomen en de schouder uit elkaar was gevallen. Zijn toestand is zorgwekkend. Land- en Tuinbouw. OVERPRODUCTIE VAN ULPEN. D© Dinsdag te Haarlem gehouden ledenvergadering van d© Vereeniging „De Tulp", groep van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur heeft in de statuten verschillende be palingen opgenomen, waardoor het c a. mogelijk zal zijn, binnenkort, wan neer de daarvoor vereischte meerder heid van 75 pCt. der stemmen zich er voor uitspreekt, voor de leden binden de besluiten te nemen, die ten doèl hebben: een stabilisatie der binnen- landscbe prijzen op een niveau, waar bij de teelt van de hoofdsoorten weder loonend zou zijn. De daarvoor ontworpen kweekrege- ling omvat een voor alle deelnemers verplichte in) e vering van kleine tul penbollen en deelneming aan een ga rantiefonds, dat dienen moet on^ zoo er nog overschotten eerste kwaliteit leverbaar mochten zijn, deze van de leden op te koopen en voor onpersoon lijke reclame ie besteden. De vergadering aanvaardde de sta tutaire bepalingen, die den grondslag vormen, met algemeene stemmen en besloot tot het voeren van een krach- tge propaganda onder alle tulpen kweekers, om voor het plan de nood zakelijke deelnemng te verkrijgen. Begin Juli zal een tweede vergade ring gehouden worden, waar 't defini tieve besluit zal genomen worden. Voor het plan bestaat onder de voor aanstaande tulpenkweekers veel be langstelling. Wij herinneren er aan, dat eenigen tijd geleden eveneens een poging is gedaan in deze richting; de Alg. Ver. n.l. heeft toen een concept-contract ge maakt ter beperking van de teelt van Darwin-. Broeder en andere tulpen. Het aantal kweekers was toen echter niet voldoende, om het contract bin dend te maken. RADIO-NIEUWS. DE RADIO-OMROEP. Naar „Het Volk" mededeelt beeft de Union internationale de Radiophonie in haar verleden week te Genève ge houden vergadering de golflengte voor Europa verdeeld. Aan Nederland worden één lange golf (1875 M.) en twee korte golven toegewezen. Dit besluit treedt op 1 Januari 1929 in werking. De Neder landsche regeering behoudt de be voegdheid de drie aan ons land toege wezen golflengten te verdeelen over Huizen en Hilversum. Het vraagstuk van den zakelijker omroep zal in een volgende zitting, in Augustus te houden, opnieuw in be handeling worden genomen. DE STEM VAN HOLLAND. Gemeld wordt: De viertalige uitzendingen van De Stem van Holland, via den telefoon- zender van Kootwijk, hebben een re gelmatig verloop. Woensdagmiddag vertelde de Stem van het a.s. jublileum van" tie Konin gin-Moeder en van de voornemens tot huldiging. Naast de algemeene mededeelingen van allerlei aard heeft de Stem ook verteld van de successen van den zen der van Kootwijk, o.a. met de uitzen dingen van den Volkenbond, de kruis gesprekken tusschen Pressa en Ned. Indië, enz. RADIO-TOESTELLEN AAN BOORD VAN RIJNSCHEPEN. Naar wij vernemen heeft het On derwijsfonds voor de Binnenvaart be richt ontvangen, dat in afwachting van de door 't hoofdbestuur der Pos terijen en Telegrafie in Nederland met het Intergeallieerde Oppercom mando in het bezette gebied te tref fen algemeene regeling, het aanbeve ling verdient, dat de Nederlandsche Rijnschippers, die overeenkomstig de met de Duitsche administratie ge troffen regeling een ontvanginrich- ting aan boord hebben en met hun vaartuigen in het bezette gebied va ren, zich wenden tot het telegraafkan toor te Koblenz voor het verkrijgen van de vereischte toestemming van de bezettings-autoriteiten voor het hebben en gebruiken van deze op vanginrichtingen in genoemd gebied. Daarnaast hebben de Nederlandsche Rijnschippers een vergunning van den directeur van het Nederlandsch telegraafkantoor noodig. VISSCHERIJBERICHTEM. IJ MUIDEN. 6 J ni Hrdien aangeko men aan tfien Rijksafslag: 11 stoom» treilesrs, 1 stoombeuger en 37. kustvia- schers. Aanvoer ein prijzen waren: Treilvisch: 86 kn. tarbot f2457; 26 kn. griet f2145 p. 50 K.G.; 1588 st. gr. tong f 1,551,70; 7690 pt. mid del long f1,25L551 16.006 st. kl. tong f 1,101,25 p. K.G.: 17 kn. zet- schiol f2838; 464 kn. kl. schol f6 21; 27 kn. bot f4,9016; 120 kn. schar f1,7010 p. k. van 50 K.G.; 5. kn. rog f 17;31 p. 20 st.; 40 st. vleiet f1,451,83 p. st.: 3 kn. gr. roodie poón f4254; 6 kn. middel' rooda l>oon f4256; 7 kn. kl. roodie poon f4244; 89 kn. pieterman poontjes f3,4016; 2 kn. gr. schelvisch f52; 3 kn. middel schelvisch f32; 9 kn. kl.middel schelvisch f22,5026; 48 k. kl. schelvisch f8,5017 p. k. van 50 K.G.; 38 kn. kabeljauw f30—50 p. k. van 125 K.G.: 100 kn. gr. gullen f u,5° 21; 75 kn. kl. gullen f 1013>5° P* k. van 50 K.G.; 15 st. leng f1,40 p. st; 65 kn. wijting f 513>5° P- k. van 50 K.G.; 33 st. koolvisch f1,20 p. st. 2 kn. makreel' f 66,50 p. k. van 50 K.G. Beugvisch228 st. lev. kabeljauw f 1 4,10 p. st.; 3 kn- Kr- gullen f 1115 p. k. van 50 K.G.; 2 st. lev. leng f2,60; 5 st. doode leng f 1,80; 1 lev. jieilbot f5,60; 176 st. vleet f 1,803,20 p. st De Noorsche motorkotters Sóll- glit I en No-rli brachten alhier van Haugesund resp. 560 en 740 kn. ma kreel aan en die Noorscba motorkotteiB Scepter van Christiansand 577. kn. ma kreel. In Ide week van 31 Mei tot en met 6 Juni zijn te IJmui'den aan den rijksvischafslag aangevoerd: 757-910 K.G. treilvisch, 37.328 K.G. IJ si. visch 12.695 K.G. beugvisch. en 22 kn. drbf- netvisch. De totaalopbrengst bedroeg f 186.246. Van die beugvisscherij kwam hier beiden binnea de stoombeuger VL. 86 m. f 1.169 besomming. Van de IJm. stoomtredlers kwa» men er heden 12 aan de markt. D© ba- sommingen waren: IJM. 179 m. f2.785 IJM. 142 m. f3.116, IJM. 180 m. f 1.919 IJM. 64 m. f2.388, IJM. 323 m. f2.016 IJM. 161 m. f2.433, IJM. 135 m. f224, IJM. 153 m. f 1.871, IJM. 183 m. f2.691 IJM. 176 in. f2.342, IJM. 238 m. f 1.955. en IJM. 32 m. f2.383. Da IJm. 40 b©« somde nog f6.242 aan zouteiviscli. Scheepstij dingen. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". CHEISTIAAN HUIJGENS uitr. 6 v.m. 9 uur te Southampton. 1UOUW thr. p. 6 Perim. ROEP AT 6 v. Amst. n. Batavia. SAPAROEA thr. 6 v. Batavia. EON. HOLLANDSCEE LLOYD. AMSTELLANDi B.-Airee n. Rott. 5 te Londm. ORANIA 6 v. Amst. n. B.-Aires. KON. PAKETVAART MIJ. HOUTMAN 5 v. Singapore te Brisbane. HOLLANDAPRIKA-LIJN. SPRINGFONTEIN uitr. 5 Gihr. gep. HOLLAND—AMEP.IKA-LIJN. XJNDERDITK v. .Vanc. n. Rott. 4 Los Angeles. LOCHGOiL v. .Vancr. n. Rott. 3 .te Seattle. NOORLERDIJKv..Vaiic. n. Rott. 6 v. Hamburg. RADNORSHIRE v. Seattle n, Rott 3 te Panama. SAMBKE van .Vaao. n. Rott. 3 .te Sa" Franciso». ROTTERDAMSCHE LLOYD. SLAMAT thr. 6 6.30 n.m. v. Cowes. KEDOE thr. 6 y. Londietn. INöRAPOSRA Rott.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6