Ion gevallen. Per auto werd de jongen naar zijn woning vervoerd, waar bleek, dat hij slechts zijn been gebroken had. Huis ingestort. Te Leeuwen-Beneden is het achterhuis van A. van Aanholt, plotseling ingestort. Een kat werd ge dood. Auto's verbrand. Op den weg tus- schen St. Oedenrode en Veghel is een auto in brand geraakt en geheel vernield. Nabij Jachtlust te Nuland is een auto geheel verbrand. De inzittenden konden zich bijtijds redden. Branden. Te Oisterwijk is de stal van den baanwachter L. aan post 29 der Spoorwegen afgebrand. Te Vierlingsbeek is de stalling van Hotel Boijmans afgebrand. Het hotel bleef behouden. In de Kloosterstraat te Leende zijn de boerderijen van H. van Zon en de wed. M. Verduin afgebrand. Alles is verzekerd. Te Lage-Zwaluwe is de landbouw- schuur van A. de Laat afgebrand. Auto in de sloot gereden. Op den Haarlemmerweg, tusschen Amsterdam en Halfweg, is gisteravond een automobiel, die uit Amsterdam kwam, in de sloot ge reden. De Pullmantrein, die ongeveer te zeven uur het C. S. binnenkomt, heeft het ongeluk op zijn geweten. Een van de assen van den restauratie wagen was n.l. eenigszins warm geloo- pen een gebeurtenis, die, naar men mededeelde, weinig te beteekenen heeft zoodat een blauwe rook onder den wa gen uit kwam. Dit trok zoozeer de aan- dacht van den automobielbestuurder, dat hij niet op den weg lette en op het laatste oogenblik door een zwenking te maken een aanrijding moest vermijden. De be stuurder verloor de macht over zijn wa gen, schoot het fietspad over, waar een dame werd aangereden en kwam daarna met zijn automobiel in de slootterecht. Later op den avond is de auto uit het water gehaald. De bestuurder kwam er zonder letsel af. Overreden. Op den Haagweg te Loos duinen wandelde gisterochtend een vrouw met haar vier-jarig dochtertje. Bij de Evertsenstraat liep het kind van haar moeder weg en stak de straat over. Juist naderde de stoomtram. De machinist kon een ongeluk onmogelijk voorkomen en 't kind werd voor de oogen der verschrikte moeder overreden. De kleine werd dood opgenomen. De kleine was juist jarig. Groote diamantroof te Londen. Eén sensationeele diamantroof heeft vólgens de „Tel." gistermorgen te Londen op het Liverpoolstreet-station plaats gehad. De heer J. Tas van de Antwerpsche diamant- fa. J. W. Tas was Maandagavond naar Londen vertrokken. Hij arriveerde gister morgen op tijd te Harwich om den boot trein naar de Engelsche hoofdstad te kun nen pakken. Een portefeuille met ongesle pen diamant ter waarde van ruim 140.000 gulden droeg hij bij zich en het behoeft dus wel geen betoog, dat hij zich elk oogenblik van de aanwezigheid der por tefeuille vergewiste. Bovendien had hij extra voorzorgsmaatregelen genomen en de portefeuille met den kostbaren inhoud met een ketting aan zijn bretels vastge maakt. Toen hij den trein betrad was de portefeuille er nog en ook toen hij Lon den reeds naderde, bespeurde de heer Tas geen onraad. Maar hij was nog geen drie minuten uit den trein of hij bemerkte dat de por tefeuille was verdwenen. Toen hij op het perron tot deze ontdekking kwam, raakte de heer Tas zoozeer van streek, dat hij 't bewustzijn verloor en eerst een half uur later bij kwam. Hij bevond zich toen in het Great Eastern Hotel, waarheen de po litie-hem had gebracht. De beer Tas heeft later nog de volgen de bijzonderheden verteld: Toen ik Lon den naderde, begaf ik mij in den corridor van den trein. Eenige andere passagiers stonden om mij heen en bij het uitstap pen was ik een oogenblik in de verdruk king. Toen ik de kennis zag, die ik ver wachtte, trad ik op haar toe en gaf haar de hand. Daarop tastte ik in mijn binnen zak en constateerde tot mijn ontzetting, dat de portefeuille weg was. De ketting was gebroken, maar ik heb geen oogen blik iets verdachts gevoeld. De diamanten waren bestemd voor den vader van den heer Tas, die zich te Lon den bevindt. Het spreekt vanzelf, dat ver scheidene detectives thans déze geheim zinnige berooving onderzoeken. Zij erken nen, dat het een uiterst kundig „vakman' moet zijn geweest, die deze daad heeft volvoerd. Alle havens worden streng be waakt. daar men het niet uitgesloten acht dat de dader deel uitmaakt van een con tinentale bende. Een 9Q-jarige in het tnchthuis. Een bericht uit Munchen meldt: Dezer dagen is naar buiten bekend ge worden, dat in het tuchthuis te Strau- bing zich een gevang-ene bevindt, die daar sedert 1872 vertoeft. Het is een zekere Johann Georg Ottin- ger, die in 1872 wegens roof tot 14 jaar tuchthuisstraf werd veroordeeld. In het dertiende jaar van zijn straf, dus in 1885, beroofde hij een medegevangene van het leven door hem te wurgen. Nog voordat de bewakers dit bemerkt hadden, sprong hij uit de tweede verdieping van de ge vangenis op de binnenplaats, waar hij bleef liggen. Hij bleek toen een hersen schudding te hebben gekregen.. Waarschijnlijk heeft hij een en ander in een aanval van waanzin gedaan en in ieder geval blijkt uit de procesakten, dat hij kort voor en na zijn daad teekenen van krankzinnigheid vertoonde. Dit belette echter niet, dat hij voor de gezworenen rechtbank te Bayreuth ver schijnen moest, die hem in 1886 ter dood veroordeelde, welk vonnis echter in le venslange tuchthuisstraf werd veranderd. De ongelukkige is thans bijna 90 jaar oud en geheel van de buitenwereld ver vreemd. Zes personen ter dood veroordeeld. Reuter seint uit Sacramento (Californië) d.d. 29 dezer: Zes gevangenen, die schuldig waren be vonden aan moord, op één hunner metge zellen gepleegd tijdens de onlusten, zijn ter dood veroordeeld wegens moord op den gevangenbewaarder. UIT DE OMGEVING. ALKEMADK. Burgerlijke stand. Geboren: Hele na Hendrica d.v. Johannes Adrianus van der .Geest en Elisabeth Hendrika Koele wijn; Maria Cornelia Anna d.v. Nicol'aas van der Meer en Margaivtha Cornelia Hoogzaad. Ondertrouwd: Leonardus Jacobus van den Broek im. 23 j. en Alicia 1' Ami jcl. 2Ó j.Wilhelmus Gijsbertus Weenink jm. 27 j. en Gertrua Maria Neumann 20 j. Gehuwd: Johannes Jacobus Straathof jm. 32 j. en Ermina Petronella Straat hof jd. 24 3.Cornelis Gerardus van Emmerik jm. 27 j. en Wilhelina Johan na Rietbroek jd. '27 j. Overleden: Hendrik Simon de Haas 7 maanden. BOSKOOP. Burgerlijke stand. Geboren: Mar- garetha Cornelia d.v. C. F. de Groot en J. M. Broekhuijse. Getrouwd: H. A. Groenestein 30 j. en A. de Leed© 2<S j.T. Hagen 41 j. en G. W. Grandia 42 j.; A. J. Vurens 21 j. en M. M. v. Ejjk 18 j. Overleden: E. Verboom wed. v. H. J. Lapair 60 j. HAARLEMMERMEER Burgerlijke stand. Geboren: Aag je, d.v. A. van Hulzen en A. Hordijk; Aafje d.v. C. van Beek en G. M. Vas tenhout; Pie ter z.v. W. F. de Leeuw ien J. M,. de 'Krijger; Ingein z.v. A. Hartingsveld en E. Klaverwijden; Mar ohielia^ d.v. A. Tolenaars en A. Buis; Antonius Hubertus z.v. P. van Aarle en M. C. Balmakers; Jacobus z.v. J. Griekspoor en P. Schiedewind; Piet er Cornells z.v. P. T. de Vette en I. du Jong; Corstina Elizabeth d.v. L. Ui- tenaaal en J. Hoog end oom* Willem Fr a derik, z.v. F. Cafe en W. Reijnders. Ondertrouwd: Pierre Francois Guil- Itauime van Dijk 29 j. en Johanna Geer tje de Laat 24 j.* Gieter Martinus Smit 21 j. en Hendrik]e van der Veen 23 J; Pieter Johannes Ploeg 27 j. en Aaltje Nieuwdorp 24 j.Antonie Raaphorst 27 j. en Philippina Clement 21 i.; Adria nus Petrus Wilhelmus van de-r Mee? 29 j. en Anna Clemens 31 j.; Klaa.i Ottevanger 22 j. en Cornelia Maria v. d. Berg 22 j. Getrouwd: Eduardus Jacobus Ver mast 25 j. en Rozalia Maria Kroezen 20 j.; Hendrikus Jolink 24 j. en Margare- tha Maria Karstens 2 ij.; Antonie Ba>: 23 j. en Jannetje Fieman 20 j.; Aria van der Maarl 25 j. en Grietje Gode- froy, 23 j.; Engeibrecht van Klaveren 27 j. en Martijntje de Haan 35 j.Cor nells Jacobus Lievaart 26 j. en Janne tje Hartman 27 j.; Johannes Gijsbertus Blonk 28 j. en Cornelia Breure 22 j.; Jacob Antonie Hendrikus Ulrich 31 j. ■en Christina Cornelia Wilhelmina Frank 2 6j. Overleden: Rijntje van der Laars e 52 j. geh. met J". Bloemink; Andreas Noon 18 dagen z.v. J. J. Nooij en M. C. Blonk. HAZERSWOUDE. Burgerlijke stand. Geboren: Aria z.v. J. Visser en K. Francken; Martha d.v. J. P. Dekker en M. Kaas; Sara «Gerarda d.v. G. Slootweg en S.Hor- tensius: Geertruida Johanna Maria d.v. J. Zonderop en A. M. van Haastregt. Overleden: L. Boe re echtgen. vanG. v. d. Lee 74 j. LISS-L Derden Pinksterdag haid hier de jaarlijksche beproeving den- brand- bhischmiddelen plaats. In een minimum van tijd w.erd water.gegeven; eerst met één, daarna met twee stralen. Men be reikte de bomgaten van de gemeente- toren; geen wonder dat de autoritei ten tevreden waren. Natuurlijk gin gen ook tal van jongens druipnat huis waarts. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Wille- brordus Gerardus z.v. J. Th. van Pari don en M. G. Olsthoorn; Hendrikus Lea nardus, z.v. P. P. van Rqn en P. A. M. Caspers; Cornelia d.v. A. Haas noot en C. van Duijvenbode; Neeltjo d.v. A. Noppe en H. Zwaan; Jannetje Albetar Anna d.v. H. Bloot en A. K. Parlevliet; Pieter z.v. C. Barnhoorn on C. van Beelein- Wilhelmina d.v. W. van Klaveren en J. Varkevisser; Maar ten, z.v. D;. van Duivenvoorde ein A. van der Plas. Ondertrouwd: Johannes Cornells van den Berg en Antonia Adriana Vreeburg Martinus van der Plas en Aagje van Beelen. Getrouwd: L. D. Barnhoorn en M. van der Plas; J. Schaart en G. Kuijt. Overleden: Jacob van Beelen echtgen van A. Dubbelaar 60 j. LEIMUIDEN. Burgerlijke stand. Getrouwd: Jan de Rijk 30 j. landb. en Martijntje de Raadt 24 j. OEGSTGEEST. Alhier is voor het Uitbreidings- fonds der Vrije Universiteit ingeza meld en toegezegd de som van vierhon derd tien gulden. Ook wordt nog oLi enkele nagiften gerekend. Het comité bestond uit de heeren Ds. J. W. Gunst, J. W. Bonda en A. Colijii. RADIO-NIEUWS. RADIO KEULEN—NED. INDIë. Wolff seinde d.d. gisteren uit Keulen: In tegenwoordigheid van vele autoritei ten werd hedenmiddag op de Pressa de eerste radiografische telefoonverbinding met Ned. Indië geopend. Met den Ned. regeerings-commissaris den heer W. Graadt van Roggen, waren aanwezig de Ned. minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, dr. Sloternaker de Bruine, de vice-consul der Nederlanden, de heer W. Scheibier. tevens voorzitter van de Ned. Kamer van Koophandel te Keulen, de staatssecretaris Feuerabend, de voorzitter van de vereeniging De Ned. Dagbladpers, de heer Chr. A. Vieweg, de burgemeester van Keulen, dr. Adenauer* benevens talrijke vertegenwoordigers van de Duitsche en Nederlandsche pers. RECLAME U P LAAT UW MAM -V GERUfT ROOIEN sMAAR GEEF HEM 9 TABLETTEN Minister Sloternaker de Bruine voerde het eerste gesprek met den plaatsvervan- genden gouverneur-generaal van Ned. In dië te Weltevreden, dat, ondanks den enormen afstand van 18.000 k.m., goed verstaanbaar was. Daarna sprak burgemeester Adenauer met den burgemeester van Weltevreden. Gisteravond negen uur zou een radio- telefonisch gesprek met Buenos Aires ge voerd worden. Omtrent het bezoek van minister Slote rnaker de Bruine, aan de „Pressa" meldt het V. D.-bureau nog: Aan het station werd de minister ont vangen door dr. Esch, directeur-generaal der Pressa, den vice-consul van Neder land, den heer H. Scheibier en den heer H. Nijgh als vertegenwoordiger van het bestuur van de Nederlandsche Dagblad pers. In de Nederlandsche afdeeling was ter begroeting aanwezig de voorzitter der Ned. Dagbladpers, de heer Chr. A. Vieweg. De minister nam met groote belangstel ling kennis van de verschillende inzen dingen en vertoefde geruimen tijd in de Nederlandsche afdeeling. Bij het verla ten van het Staatenhaus betuigde de mi nister zijn voldoening over de wijze waar op Nederland, trots aanvankelijke bezwa ren, op de Pressa voor den dag was ge komen en achtte het van groot belang, dat Nederland zich van deelneming aan deze internationale tentoonstelling niet afzijdig heeft gehouden. Om half twee wérd het noenmaal ge bruikt in het Rhein-restaurant op het ten toonstellingsterrein, waaraan deelnamen de Oberbürgermeiser van Keulen, dr. Adenauer, de wethouder van Keulen, dr. Bönner en de directeur-generaal van de Pressa, ds. Esch. De heer Vieweg heette namens de Ned. Dagbladpers de gasten welkom en bracht dank aan den minister voor ziin belangstelling in de Nederland sche afdeeling. UITZENDING VOOR DEN HANDEL. Te beginnen met 1 September a.s. zul len vanwege het Nederlandsch Instituut voor Handelsvoorlichting te Schevenin- gen eiken morgen van 10.30 tot 10.45 (al leen Zaterdags van 9.30 tot 9.45) uitzen ding gehouden worden over den Zakelij- ken Omroep (Scheveningenhaven). Deze üitzendingen zullen speciaal be trekking hebben op den handel, zooals aanvragen van firma's, die vertegenwoor digers t zoeken of vertegenwoordigingen wensclien, offertes vragen of artikelen hebben aan te bieden, enz. UIT ONZE INDIEN. EEN GELUKKIGE GREEP. De douane te Tandjong Priok haalde 52 K.G. morphine aan tot e&n totale waarde van ruim twee ton. Be morphi ne was verborgen in ©ei uit Parijs af- koms'ige kist, .waarvan als inhoud sok ken waren aangegeven; do zending was vermoedelijk bestemd voor China. D". met het verveer belaste persoon, die afkomstig is van het eiland Formosa, is spoorloos verdwenen. STADSNIEUWS. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST Gisteravond hield in het Nut de Maatschappij voor Toonkunst haar jaarlijksche algemeene vergadering. Na opening door den voorzitter, den heer A. p. Vijgh, en goedkeuring der notulen, werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester voor gelezen. Aan het eerste, samengesteld door den heer G. W. Groen, en bij ontsten tenis van deze wegens ongesteldheid voorgelezen door den heer M. H. A. Juta, ontleenen wij het volgende: In de vorige algemeene vergadering werd, wegens periodieke aftreding van den heer H. W. Hannivoort in diens plaats tot commissaris gekozen de heer M. H. A. Juta. In de gewone bestuursvergadering van 13 December 1927 werd aan Mr. J. Klein wegens vertrek naar het bui tenland eervol ontslag verleend als lid van het bestuur, zoodat dit op 31 De cember 1927 was samengesteld als volgt: A. D. Vijgh, voorzitter; G. W. Groen, secretaris; L. Driessen, penningmees ter; Mr. G. H. E. Nord Thomson, Dr. H. W. Borgerhoff Mulder, Jhr. Ir. A. C. von Weiier en M. H. A. Juta. Het onderwijzend personeel der mu ziekschool onderging de volgende wij zigingen: de heer H. Geirnaert werd benoemd tot leeraar in de vakken pi anotheorie en muziekgeschiedenis, ter wijl aan de leeraressen G. van Denn en R. Driessen op verzoek eervol ont slag werd verleend. Als koofdleeraren werden benoemd de heeren Jac. v. d. Berg, viool en H. Franco Mendes, piano. Het aantal leden der maatschappij bedroeg 330, het aantal leerlingen der muziekschool 341. De rekening der concertenafdeeling sluit met een batig saldo van 516, die der muziekschool met een batig saldo van 1201. Dit verslag, alsmede dat van den penningmeester, den heer L. Driessen, werd onder dankzegging aan beide functionarissen onveranderd goedge keurd. In de vacature, ontstaan door het vertrek van Mr. J. Klein, werd als commissaresse gekozen Mej. H. W. van de Sande Bakhuyzen, terwijl in de plaats van den heer Jaeger, die volgens rooster moest aftreden en niet tersoncl herkiesbaar was, gekozen werd Mr. J. Dros. Na behandeling van eenige minder belangrijke zaken werd de vergade ring gesloten. LEIDSCHE EXPLOITATIE-MIJ. VAN ONROERENDE GOEDEREN. In de hedenmiddag gehouden jaar lijksche vergadering van aandeelhou ders der Leidsche Exploitatie Maat schappij van Onroerende Goederen zijn de balans en de winst- en verlies rekening goedgekeurd en is het divi dend over 't afgeloopen boekjaar vast gesteld op 8 pCt., evenals vorig jaar. De heer L. v. d. Laan werd als com missaris herkozen. STUDENTEN-BEZOEK. Een twintigtal Amsterdamsche pharmaceutische studenten, dames en heeren, hebben hedenmiddag onder leiding van Dr. E. I. v. Itallie. privaat docent aan de gemeentelijke Univer siteit te Amsterdam, een bezoek ge bracht aan onze stad, waar zij onder meer de conservenfabriek van de fa. Tieleman en Dros en de Stoommeel- fabriek van de fa. de Koster bezichtig den. Tot directeur van het Mannen koor „De Vereenigde Zangers" alhier is benoemd de heer H. v. Syll, toon kunstenaar te R'dam. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd is voor het doctoraal examen Indisch recht de heer S. Tirtowiogjo, te Leiden. Geslaagd voor het taalkundig cand.- examen Indologie de heer W. F. v. d. Kaaden, te Leiden. Laatste Berichten. WATERVLIEGTUIG DEFECT. Men meldt ons: Het watervliegtuig W 63 is heden ochtend nabij Noordwijk wegens een defect aan den motor in zee gedaald. De sleepboot „Nestor" is ter assis tentie derwaarts vertrokken. Men meldt ons nader: Het watervliegtuig der Nederladn- sche marine, W 63, dat hedenochtend tengevolge van een defect aan den motor in de Noordzee nabij Noordwijk moest dalen, is door de sleepboot „Nes tor" behouden te IJmuiden binnenge sleept. VRIJE UNIVERSITEIT. 0 Geslaagd voor het doctoraal examen rechten: C. J. van Marle, Amsterdam; J. A. H. J. S. Bruins Slot, Drachten; M. H. Boukema, Zeist; H. C. Ittmann. Middelburg. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) HET UITBLIJVEN VAN DE „ITALIA1'. OSLO, 30 Mei (V.D.) Het bericht, volgens hetwelk de „Italia" geland is op het eiland Amsterdam, vindt hoe langer hoe minder geloof. Vier groepen alpenjagers zijn volgens de laatste berichten van Kingsbay vertrokken teneinde de Noord kust bij Spitsbergen en het bergachtige gebied bij den Mosselbaai af te zoeken. RIGA, 30 Mei (V.D.) Uit Leningrad wordt gemeld, dat de Sovjetregeering een ijsbreker en een watervliegtuig uit Ar changel heeft uitgezonden om assistentie te verleenen bij het zoeken naar de Italia. OSLO, 30 Mei (V.D.) Dinsdagavond werd hier officieel bekend gemaakt, dat de Ita- liaansche regeering de Noorsche regeering haar dank betuigd heeft voor haar aanbod inzake hulpverleening bij het verrichten van nasporingen naar de verblijfplaats van Nobile. Zij heeft echter verzocht voor- loopig van een hulpexpeditie af te zien, daar zij zelf maatregelen in die richting zal nemen. Deze onverwachte afwijzende houding wordt door de Noorsche pers als een krenkende bejegening beschouwd. „Morgenbladet" schrijft o.m. dat de wei gering formeel natuurlijk onaantastbaar is, doch in werkelijkheid een beleediging van de Noorsche regeering is, en tevens van de mannen, die zich onmiddellijk be reid verklaarden bij de onderzoekingen te assisteeren. Met betrekking tot het lot van de Italia is tot dusverre niets bekend gewordeü. Noch de „Citta di Milano", noch een of ander radiostation heeft teekenen van le ven van het luchtschip ontvangen. Op Spitsbergen, waar op het oogenblik een hevige sneeuwstorm heerscht, die alle hulpmaatregelen ernstig bemoeilijkt, be staat het plan ook over land een hulpex peditie uit te rusten. De Noorsche Spits bergen Kolen Mij. heeft een uit 10 honden bestaand span ter beschikking gesteld, dat door ervaren lieden zal worden be stuurd. Tegelijkertijd ligt het in de be doeling een andere expeditie onder lei ding van den ouden poolreiziger Sverdrup uit te zenden. De Noorsche vlieger Lut- zow-Holm bevindt zich reeds op 't stoom schip „Hobby" onderweg naar Spitsber gen. STOCKHOLM. 30 Mei (V.D.) De Zweed- sche regeering heeft besloten eveneens een expeditie uit te zenden om de „Italia" op te sporen. Leider der expeditie is ge neraal Amundsen, commandant van de Zweedsche luchtvloot, die zich in verbin ding zal stellen met kapitein Larsen, den leider der Noorsche. expeditie. Twee Zweedsche watervliegtuigen zul len aan het onderzoek deelnemen. EEN VLAGINCIDENT. BOZEN, 30 Mei (V.D.) Naar de „Alpen- zeitung" meldt werd in den nacht van 24 Mei in Schlanders in Vintschau de Itali- aansche vlag van het fascistische vakver- eenigingsgehouw verwijderd. De vlag werd later op een boom terug gevonden. Het onderzoek heeft nog geen resultaat opge leverd. AUTO-ONGEVAL. BATAVIA, 30 Mei (Aneta-V.D.) De auto van notaris Schotel uit Soekaboemi is bij Entree Gondangia door de electrische tram aangereden. Een achterwiel van den auto werd verbrijzeld. De 17-jarige doch ter van notaris Schotel werd tegen de voorruit geslingerd. Zij werd met hoofd wonden en half bewusteloos in het C.B.Z. opgenomen. De andere inzittenden, de da- nies Schotel en Peppink (de laatste hier hekend onder den naam van Ghandi Soe- wasi, de Indische danseres) en de chauf feur zijn ongedeerd. De tramwagen is ont spoord. DE R.A.F.-VLIEGBOOTEN. KOEPANG, 30 Mei (Aneta-V.D.) De vier vliegbooten van de Royal Airforce zijn heden alhier aangekomen. Vrijdagochtend a.s. vertrekken zij naar Rome. HET SOCIALISTISCHE CONGRES TE TOULOUSE GEËINDIGD. PARIJS, 30 Mei (V.D.) Het Fransche so cialistische congres, dat sinds eenige da gen te Toulouse bijeen is, heeft zijn werk zaamheden beëindigd. Met bijna algemee ne stemmen werd de slotresolutie aange nomen, waarin het congres zich uitspreekt voor een beslissenden strijd tegen de com munisten, hoezeer die ook hetzelfde doel nastreven als de socialisten, en voor een besliste oppositie tegen de Regeering van het Nationale Blok. MARKTBERICHTEN- LEIDEN, 29 Mei. De Eendracht. Bloemkool 1525, komkommers 18 25, andijvie 46, sla 24, peen 18—30, rabarber 1.803, selderij 12, pieter selie 45, radijs 1.402, prei 46. al les per 100 stuks. Doppers 80—85* peu len 5070, postelein 1316, spinazie 510, alles per 100 Kg. ZOETERWOUDE, 29 Mei. Eieren. Aangevoerd 5447 stuks. Prijzen: Kip peneieren 5.406.30, eendeneieren 4 805.30, per 100 stuks. Pluimvee. Kippen 1.35, hanen 0.1') 1, konijnen 0.411.15, duiven 0.3U, per stuk. HAZERSWOUDE, 29 Mei. Eieren. Aangevoerd 15115 stuks. Prijzen: Kip peneieren 5.206.10, eendeneieren 4.40 5.40, per 100 stuks. Pluimvee. Hanen 1.75, kippen 1.05, per stuk. WOERDEN, 30 Mei. Kaasmarkt. Aangevoerd 552 partijen. Prijzen: 42 50, met rijksmerk 4954, 2e kw. 43 48, zware 55%, extra zware 67%. Han del matig. AMSTERDAM, 30 Mei. Veemarkt. Aangevoerd 328 vette kalveren, le kw. 0.800.95, een enkel kalf boven notee ring, 2e kw. 0.700.80, 3e kw. 0.60— 0.70, per Kg. levend gewicht; 92 nuch tere kalveren, 1219 per stuk; 588 var kens, Holl., Overz. en Geld., vleesch- varkens le kw. 0.800.81, 2e kw. 0.78— 0.80, vette varkens 0.780.80 per Kg. siachtgewicht. AMSTERDAM, 30 Mei. Oliën. Raap olie: vliegend 53Lijnolie: vliegend 38, Juni 34%, 3434K; Juli/Aug. 34^, 34>£, 34%; Aug. 35, Sept./Dec. 35; Jan./ April 35%. Stemming traag. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 30 Mei 1928, me'dege- deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 779.6 te Janmayen. L. B 761.5 te Parijs. Verw. tot den avond van 31 Mei: Zwakke tot matige N.O. tot O. wind, half tot zwaar bewolkt, droog weer, iets warmer. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 765. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Woensdag 30 Mei: 9.38 nam. LUCHl - ~r~PERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 18.2 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL", 's Morgens 7 uur: 17 gr. C. s Middags 12 uur: 18 gr. C. 's Nam. 3 uur: 18.5 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur: 18.5 gr. C. 's Middags 12 uur; 18.5 gr. C. 's Nam. 3 uur: 19.5 gr. C. Wisselnoteeringen, (Amsterdam). Berlijn 59.301/, Londen 12.093/* New-York 2.47 Parijs 9.757a Brussel 34.577i Züricb 47.75 Praao 7.347* Rome13.057» MadiiJ 41.427a Oslo 66.377» Kopenhagen 66.48 Stockholm 66.47 Weenen 34.877»

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3