Ivaiuaujüu, iiic icii auci uauueu lia 10 gaan of sulfatoren geschikt zijn voor opwekking van electro-energie, zeer goede resultaten opgeleverd, zoodat verdere proeven zullen worden geno men te Kawah Sikidang op het Diëng- plateau. Het hiervoor benoodigde boormateriaal is reeds aangebracht. DE REIS VAN DEN G.-G. De gouverneur-generaal is met een extra-trein van Solo vertrokken en nadat Z.Exc. aan het station Pramba- nau verwelkomd wos door het hoofd van het Pakoe Alamsche huis, werd naar Djokja vertrokken, waar Z.Exc. met de gebruikelijke eerbewijzen ver welkomd werd door den sultan en den resident. Hierna werd in een gala-rij tuig stapvoets naar het residentie-huis gereden, waarna de sultan in de troon zaal afscheid nam. De gouverneur-generaal en mevr. De Graeff maakten 's avonds een rijtoer tot bezichtiging van de stad en de il luminatie. TERUG NAAR INDIë. De Midden-Java-redacteur van het „Soer. Hbld." meldt, dat Z. H. Soesoe- h o en an van Soerakarta het voornemen zou koesteren om zijn vier in Neder land voor studiedoeleinden vertoe vende zoons op te dragen spoedig naar Java terug te keeren. Naar verluidt, zou de vorst de mee ning zijn toegedaan, dat hun gezond heid lijdt onder het Europeesche kli maat, en zou het jongste sterfgeval r den Kraton (van Pangeran Iladi- koesoemo) die opinie hebben beves tigd. Reeds i:i Juni a.s. zou de Soenan de jongelieden naar Ned.-Indië willen deen afreizen. IR. WOUTER COOL. Het „Bat. Nwsbl." weet te vertellen, dat ir. Wouter Cool bij zijn terugkeer in Indië zal optreden als vertegen woordiger der B.P.M. in de plaats van prof. Oppenheim, die in Mei voor kor ten tijd naar Indië terugkeert. Mogelijk wordt ir. Wouter Cool dus ook de opvolger van mr. Oppenheim in den Volksraad. NIEUWE INTERNEERINGEN. Het interneeringsbesluit is getee- kend voor 92 communisten, afkomstig uit het Bataviasche, het Pekalongan- sche, het Solosche en het Bantamsche. INDISCHE KATHOLIEKE PARTIJ. Op de jaarvergadering van de I.K.P., op 1 Mei te Bandoeng geouden, is het nieuwe hoofdbestuur als vols', samen gesteld: Schmutzer, voorzitter; Pas tor, vice-praeses; Nessel van Lissa, se cretaris; Feddema, tweede secretaris; Sandkuyl,penningmeester. Verspreide hoofdbestuursleden zijn: tc Bandoeng Thyssen; te Semarang Duyzings; te Soerabaja Naessens; te Djokja Schutte, te Medan Buffart. Het voorstel van de afdeeling Bui tenzorg betreffende de reorganisatie commissie werd aangenomen. De I.K.P. zal ageeren voor de zorg ter ver lichting van de lasten van groote ge zinnen door schoolgeldvermindering, belastingaftrek, vrije geneeskundige behandeling en geen kindertoeslag. ,Een desbetreffende motie werd aanbe volen aan de katholieke gemeente raadsleden. Het concept-huishoudelijk reglement werd aangenomen. DE SPOORWEGEN OP CELEBES. Het A.I.D. wijst er op. dat het circu- leerend bericht in de pers, inzake het voorstel aan gouvernementsbedrijven om de Zuid-Celebeslijn te sluiten, on juist is. De commissie van bijstand van de S.S. besprak in 't algemeen de kwestie en achtte de lijnen, voorname lijk van Zuid-Celebes en die van Ro- gedjampiBentjoek niet rendabel. Besloten werd vooreerst de zaak aan te zien en naar een oplossing te stre ven, daar wellicht door verlenging de objecten rendabel zouden kunnen wor den gemaakt, terwijl mede zal worden overwogen in hoeverre het belang van de betrokken streek het behoud van de lijnen wenschelijk maakt. DE HYGIëNIST TILLEMA NAAR HET BINNENLAND. De heer Tillema, korten tijd geleden in Indië gearriveerd, deelde in een kort persgesprek met een Aneta-verte- genwoordiger mede, dat het doel van zijn kornet is, een studiereis van onge veer 1 jaar door Borneo. De heer Tillema zal zich op de hoog te stellen van de sanitaire en andere toestanden in Borneo, van het Dajak- s> he volksleven enz., welke studieob jecten hij zoo veel mogelijk cinemato- graphisch en fotographisch zal vast leggen. Op het program staat o.a. een tocht de groote Kapoeasrivier op tot het hartje van Borneo, en indien er niéts tusschenbeide komt, een verblijf onder het natuurvolk in den Apokajan. Behalve van de regeering, geniet de heer Tillema voor zijn interessanten en op ethnologisch en ander gebied nuttigen tocht, de introductie van ver schillende groote maatschappijen die in Borneo geïnteresseerd zijn, terwijl hij zich ook in verbinding zal stellen met de Missie en de Zending op Bor neo. BURGEMEESTER EN RAAD VAN PALEMBANG. Op de vragen van het lid van den Volksraad Mochtar of het juist is, dat de gemeenteraad van Palembang de samenwerking met den burgemeester opnieuw heeft opgezegd, wat die raadsleden aanleiding gaf tot het aan nemen van een dergelijke houding en welke maatregelen de regeering denkt u- nomen, heeft de regeering als volgt geantwoord: In zijn vergadering van 22 December 1S27 was door den gemeenteraad van Palembang een motie van wantrou wen in het beleid van zijn voorzitter aangenomen. In verband hiermede wenschte een deel der leden, zoolang door de regeering geen maatregelen waren getroffen inzake het tusschen den voorzitter en den raad gerezen ge schil, niet verder aan van van den bur gemeester uitgaande oproepingen voor raadsvergaderingen gevolg te geven. Niettemin kwam het college op 8 Maart j.l. voor eenige dringende aan gelegenheden bijeen, na afdoening van welke spoedeiscliende punten door een der leden werd verzocht de vergade ring te schorsen. Vermits op de agen da van dien dag nog 19 andere punten voorkwamen, meende de burgemeester aan dit verzoek geen gevolg te moeten geven. Nadat de voorzitter te kennen had gegeven, dat het voor een schor sing nog te vroeg was en dat er z.i. zonder bezwaar kon worden doorver gaderd, verlieten de aanwezigen, met uitzondering van het Chineesche lid. de vergadering. In verband met het inmiddels aan c'.en burgemeester op zijn verzoek door den directeur van binnenlandsch be stuur verleend buitenlandsch verlof wegens langdurigen dienst voor den tijd van een jaar, met bepaling, dat hij zijn betrekking op 4 Mei j.l. zou neer leggen, behoeft de vraag, betreffende ae door de regeering te treffen maat regelen, geen beantwoording meer. GEMENGD NIEUWS. Zakkenrollers. Vrijdagmiddag be merkte de handelsbediende W. T. V. uit Den Haag, toen hij op het achterbalcon van een motorwagen van lijn 0 te Rot terdam stond, dat liij zijn portefeuille met papieren en een bedrag van 35 kwijt was. Hij had opgemerkt, dat drie vreem delingen, van wie er één een een jas over den arm hield, en die even te voren van de tram waren gesprongen, nogal tegen hem aangedrongen hadden. Hij sprong van de tram en waarschuwde een juist voorbij komenden brigadier van de rijks- veldwacht, wien hij een van de vreemde lingen aanwees. Deze bleek de 36-jarige Portugees L. de S. G. te zijn. Bij fouilleering werd niets op hem ge vonden. Hij is ter beschikking van den vreemdelingendienst gesteld. De twee an deren zijn ontkomen. In verband met deze zaak waarschuwt de politie het publiek voorzichtig te zijn. Het is niet onmogelijk, dat, nu hier in ver band met de Nenijto een groote drukte verwacht mag worden, een aantal zak kenrollers zal trachten, te Rotterdam hun slag te slaan. Een geraffineerde oplichting. Het Amsterdamsch Effectenblad, vernomen hebbende, dat er met de Hollandsche Bank voor Zuid-Amerika iets gaande was, heeft hij de directie dezer instelling om informaties aangeklopt en het volgende vernomen: Een sedert geruimen tijd bestaande re latie heeft met behulp van vervalschte do cumenten een zoo geraffineerde oplichting op touw gezet, dat het kantoor in Neder land hiervan met bijna wiskundige zeker heid de dupe moest worden. Het is den zwendelaars dan ook gelukt een belangrijk bedrag in handen te krij gen, met het gevolg, dat een groot deel van de zéér mooie winst, die in het boek jaar 19271928 behaald werd, als dek king van het verlies gebruikt zal moeten worden. Men verzekerde echter, dat de onzicht bare reserve door het gebeurde niet is aangetast, dat integendeel de versterking van de innerlijke positie der bank den gewonen voortgang zal hebben en dat, na afschrijving van het verlies, nog een be drag voor de rekening van het volgend boekjaar beschikbaar zal zijn. Gewelf omlaag gekomen. Zaterdag ochtend te half twaalf is van de in aan bouw zijnde R.K. kerk aan het Linnaeus- hof, in de Watergraafsmeer, een gewelf, dat drie dagen geleden voltooid was, bij het weghalen van de steigers, omlaag ge stort. Aanvankelijk vreesde men, dat er twee werklieden, die ter plaatse werkzaam waren, onder het puin lagen, doch alras bleek, dat dit niet het geval was. Een van hen, een timmerman, die op den steiger had gestaan, toen het gewelf omlaag kwam, wist zich bijtijds in veiligheid te brengen. De tweede werkman werd ech ter door het neervallend gesteente getrof fen en bloedend, hoewel niet ernstig, ge wond. Hij is, na door een dokter verbon den te zijn, per auto naar zijn woning vervoerd. De politie 'stelt naar de oor zaak van het ongeval een onderzoek in. Diefstal van denneboomen. In de bos- schen der gemeente Beegden werd voor eenige dagen een partij groene denneboo men gekapt. De wethouder van openbare werken H., die dit ontdekte, stelde een nader onderzoek in, hetwelk er toe leidde, dat de gekapte dennen werden aangetrof fen ten huize van den gemeente-veld wachter B. Tegen dezen werd deswege door den wethouder een aanklacht bij de justitie ingediend. Door a hond aangevallen. De heer Vermeulen uit Alkmaar, die Vrijdagmid dag met zijn hond in het Heiloërbpsch liep te wandelen, wilde het dier, dat on- gezeggelijk was en steeds wegliep, daar voor afstraffen. Het dier was daarvan echter niet gediend en viel zijn baas aan, waarop een gevecht ontstond tusschen beiden. Op het hulpgeroep van V. kwamen tenslotte een paar werklieden toeloopen, die het woedende dier verjoegen. De heer V. was in het gevecht, dat wel een-half uur had geduurd, deerlijk toege takeld en bloedde uit verschillende won den, terwijl bovendien zijn kleeren ver scheurd waren. De man werd in het Elizabethziekenhuis verbonden. De hond rende naar huis, al waar hij met bloed be9pat aankwam. Toen de heer V. in zijn woning terug keerde, gaf hij opdracht den hond af te maken. Anto-ongeval. Op den provincialen weg door St. Oedenrode had een aanrij ding plaats tusschen de auto's van den heer Panken, burgemeester van Eersel en van den heer v. d. Putte te Geldrop. Een der auto's kwam terecht tegen een boom, de andere in een bermsloot. Alleen de Z.Eerw. heer pastoor J. Panken uit Nijn- sel bekwam een lichte hoofdwonde, die door Dr. Alkemade verhonden werd. Gasbedwelming. Zaterdagnacht heeft zich te Baarn een ernstig geval van gas bedwelming voorgedaan bij de familie Sleeuw in de Schoolstraat aldaar. Het sas is ontsnapt door een scheurtje in een gas leiding, die buiten werking gesteld was. De man, die nog bijtijds ontwaakte, had de tegenwoordigheid van geest een raam open te schuiven. De vrouw en het kind waren zóó ver, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Thans maken beiden het naar omstandigheden goed. Motor-ongeval. Aan het Moleneind, onder Oudenbosch is Vrijdagavond de mo torrijder K. uit Zevenbergen, met den heer M. op de duozitting bij de bocht in volle vaart tegen een telefoonpaal gere den. Beide heeren bleven bewusteloos lig gen. Dr. Huismans uit Oudenbosch, die spoedig ter plaatse was, nam beiden per auto mede naar Oudenbosch, van waar zij later, per trein naar hun woonplaats kon den vertrekken. De motor was zoo goed als geheel vernield. Lijk opgegraven. Te Horn (L.) werd ter nader onderzoek door Dr. Hulst, uit Leiden, onder politietoezicht opgegraven het lijk van den' 19-jarigen W. L., die in den avond van 26 Februari j.l. door een auto werd overreden en den volgenden dag is overleden. Levend verbrand. Doordat uit een gesprongen buis stoom ontsnapte, heeft de 52-jarige A. Sytema, machinist van de stoomzagerij „De Eikel"' der fa. Wecher- «n en Zn. te Steenwijk, zulke ernstige brandwonden opgeloopen, dat hij kort na dien aan de gevolgen is overleden. De man was gehuwd en vader van drie kin deren. Noodlottige vaL Tengevolge van het schrikken van het paard voor den wage waarop zij zat, is de vrouw van den land bouwer J. Frome te Gevenberg (Dr.) van het voertuig gevallen; zij werd met een hersenschudding opgenomen en is Zon dag overleden. In een olienootje gestikt. Te Sant poort is de twee en een half-jarige G. ge stikt doordat de kleine een pinda in de keel kreeg. Van oplichting verdacht. Te Assen is Vrijdag in arrest gesteld Jhr. L. S., assu radeur, wonende te Coevorden, verdacht zich te Meppel te hebben schuldig ge maakt aan oplichting van een notaris. Branden. Te Maren (N.B.) is de wo ning van den landbouwer v. T. door onbe kende oorzaak afgebrand. Verzekering dekt de schade. Te Eindhoven (Gestel) zijn gisteren twee houten noodwoningen afgebrand, het een bewoond door J. v. Rooy en W. Ke telaars, het andere door H. Kievits en Schimmel. De brandweer wist de overige woningen te behouden. De inboedels wa ren niet verzekerd. Een der bewoners Ver loor een bedrag van ƒ500. Bekneld geraakt. Vrijdagavond om 10 uur geraakte de rangeerder K. te Hen gelo, terwijl een rangeerwagen ontspoor de, met heide beenen bekneld tusschen den wagen en het perron. Het gevaar is, dat beide beenen moeten worden afgezet. Verdronken. Vrijdag is de heer H. P. S uit dè Waterstraat te 's-Hertogenbosch in een wieltje aan den Pettelaarschen weg verdronken. De raadhuisbrand te Vierlingsbeek. Bij den brand in het raadhuis te Vier lingsbeek is de totale inboedel een prooi der vlammen geworden, alleen de regis ters van den Burgerlijken Stand en de comptabiliteits-stukken, die in een kluis opgeborgen waren, zijn béhouden geble ven. Raadhuis en inboedel zijn verzekerd. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Deze week is het nieuwe badhuis in gebruik genomen. Het badhuis is ge heel vergroot en keurig naar de eischen des trids ingericht. Br zijn een 50-tal afzonderlijke kleedkamers em_ 3 a 4 ka mers voor gezamenlijk gebruik, die te vens als paviljoen -ingericht kunnen, worden: verder zijn er twee gelegenhe den voor douche-gebruik. Bij de onderhandsche aanbeste ding van een woon- en winkelhuis, voor den heer D. C. v. d. Willik. was laagste inschrijver voor metsel- em timmerwerk de heer C. Bontebal te Reeuwijk voor f 1.263,voor lood en zinkwerk, de firma J. v. d. Broek en Zn. alhier, voor f 1160,en voor schilderwerk de fa. P. Go'Udkade Kzn. alhier, voor f 1.380, aan wie het werk is gegund. Mej. J. J. Both alhier, is benoemd tot 't ij-deïijk onderwijzeres aan de Christ. School te Lange Ruigo-Weido. Door de heeren S. Bareindsz, W. v. Bergen en W. C. Verbakei1 alhier, is bij het gemeentebestuur een adres ingeko men om vergunning tot het oprichten in hunne percetefen, gelegen aan Reijers koop, Zuidkade en Voorkade van een motor van 51/2 P.K», een slachtplaats voor varkens en een smederij met rij- wielherstelplaats. Zaterdagmiddag circa 4 uur arri veerden alhier per salonboot „Volhar ding" de buitenlandsche journalisten, die" bij gelegenheid van de Olympiarie ons land bezoeken. Het gemeentebestuur en de vereeni- ging voor vreemdelingenverkeer ver welkomden het gezelschap aan boord, waarna een bezoek werd gebracht aan de kweekernen van de fa. Felix en Dijk huis en C. v. Nes en Zonen. In hotel „Klaassen" werden door het gemeentebestuur eenige verver- schingen aangeboden. Circa 4.30 uur vertrok het gezelschap weder naar Gouda. Goöp. vereen. „De, BoskoopschK» Veiling". Veiling van 26 Mei. Rozen per bos: Keizerin Aug. Victoria 37 ct.; Rosa landia, f 0,681,19; Columbia fo,8o— 1,50; Hadley f 1,081,96; Claudius Per- net, f 0.501,30; Ophelia f 11,25; Go! den Opnelia f0,751 i Gemengde Kozen 2657 ct.; Butterfly f 1,071,50; Mac Keiler fo,pA1,40- Marcel Rover f0,89 1,51; Pink Pearl 47 et.; Jules Boóhë fo,So1,02; Elle Poulsen 7r ct.; Ba- byrozen f1,401,90; La'hyrus per bes 20—35 ct-; Pyrethrum per bes 20—30 ct.; Pioenen per bos fo,8o1,20. NOORDWIJKERHOUT Tot onderwijzer in de Zil'k aan de R.K. School is benoemd de heer A. Brandsma, in gelijke betrekking te Sneek. Onze dorpsgenooten, C. v. d. Klauw en A. Wijnands, hopen morgen hun gouden huwelijksfeest te herdenken Het gouden bruidspaar geniet nog een goede gezondheid en zijn nog kras. Door buurtbewoners is ter hunner •eere voor hun woning in de Schoolstr. ■een eerepoort opgericht. - Ons Chr. Muziekkorps „De Harp.' Davids", Dir. de heer v. Velzten to Lei den, behaalde op het concours te Maas sluis de 2de prijs in de afd. Uitmun tendheid met 276 punten. NOORDWIJK AAN ZEE. Begunstigd door prachtig weer, is het vreemdelingenbezoek op de Pink sterdagen enorm geweest., Den geheelen dag, vooral gisteren, reed het af en aan per fiets, motor, auto, rijtuig, bus of tram. De geheel» Boulevard was een rij van auto's, vvelke in het park geen plaats konden krijgen. Tot laat in den avond waren de vervóeiraddl Leien over vol, en moesten velen ©enigen tijd op een plaatsje wachten. OEGSTGEEST. Zaterdagavond overkwam den monteur R. V., in dienst bij de firma v. d. Ameele, een ernstig ongeval. Bij het aanzetten van ©an motor van een auto, vloog de slinger tegen het voor hoofd van V. aan, waardoor hii daar een groot gat opliep. Eenigszins kluts kwijt geraakt zijnde, wera hij paar Dr. V. vervoerd, die hem verbond. Hii klaag de over veel hoofdpijn. RIJNSBURG. De veiling veneen. „Bloemenlust" hield een Ledenvergadering in de zaal „Centraal" vari den heer J. J. Verbree alhier. Na opening door den voorz., den heer Adr. den H-erjer, las 'de secr., de heer C. Hoge woning, de notulen der vorige vergadering. Deze werden zon der op- of aanmerkingen goedgekeurd. Als voornaamste punt was hierna aan de orde verkiezing van een bestuurslid ter voorziening in de vac. B. v. Delft, die penningm. der vereen, was. Met vol strekte meerderheid van stemmen werd gekozen de heer G. den Iieper, die on der dank voor het in hem gesteld1*» vertrouwen de functie aanvaardde. Nog enkele minder belangrijke, huis houdelijke aangelegenheden kwamen ter sprake, die door den voorz. naar genoegen der vragers werden toegelicht Hierna sluiting der vergadering door den voorz., met dank voor d'e opkomst. Daar de nieuw benoemde ge- ineente-verloskundige haar benoeming niet heeftaangenomen, zal door B. eij W. een nieuwe oproeping worden ge daan. SASSENHEIM. Een mooi succes. Ons Chr. Fanfarecorps „Crescendo" bhaaelde gisteren op het Nationaal Con cours'te Maassluis een mooi succes. Met 335 punten werd in de. 2de af' l. de eer ste. prijs veroverd en bovendien de ©ereprijs, een zilveren lauwerkrans, voor het hoogste aantal punten in de afd. fanfare. Aan den directeur, 'den heer Smol ders te Leiden, weid1 toegekend de di- .recteursprijs voor de best© leiding, een zilveren beker.- Als verplicht nummer werd gespeeld „Neige étende!" van E. Pcntat en als vrij nummer „Graziella" van Seman Andrieux. „Crescendo" gaat W6l met forsche stappen excelsior. In 1926 werd de iste prijs behaald in de 4de afd.; in 1927 de eerste prijs in de 3d© al i. en nü de ■eerste prijs in de 2de afd. Van harte wenschen we „Crescendo" en zijn emi nenten directeur met dit schitterend succes geluk. VOORSCHOTEN. Vermoedelijk door een kwajon gensstreek, geraakte gistermiddag een hoop houtafval van de timmerfabriek Gebr. de Graaf, in brand. Met een straal op de waterleiding werd Wje brand Sebluscht. Dit is reeds de tweedie maal at dit gebeurt* vermoedelijk zal pro cesverbaal worden opgemaakt. Onder zeer groote belangstelling, en begunstigd door heerlijk weer, wérd gisteren het jaarlijksch Zendingsfeest der Ned. Herv. Zendingsvereeniging al hier gehouden- op het schoon© landgoed1 „Raaphorst". Als sprekers traden- op Ds. Fortgiems openingsrede; Ds. L. D. Poot tei Haar- liern, onderwerp: „Wachters en Wer kers"; de heier J. H. B-lindie te Rotter- (d&m, met „Als God het is die opent, 'zullen wij dan sluiten?" Dr. J. Riemens te Leiden met „Stroom en Moeras"; Ds. H .v. Dijken Gzn. te Leidscbemdam, slotrede. Het. Harmoniecorps „Benve. nutoo" alhier verleende medewerking. WASSENAAR. Botsing auto en tram. Zondagmiddag wil-de de chauffeur van de familie B. uit Voorburg op den Groot-Hazebroekscheweg te Wassenaar met z\jn auto de trambaan passeere-n om den Koninginneweg in te gaan, toen van de richting van de Kievit een tram de? H. T. M. aankwam, welke door den chauffeur niet tijdig werd gezien. Do auto reed op de tram in, met het ge volg dat zoowel de chauffeur als een dei* inzittenden van den auto vrij ern stig aan handen en hoofd weiden g:- wond._ De auto werd ernstig beschadigd Een in de nabijheid wonende dokter verleende geneeskundige hulp. De bot sing is ontstaan doordat de chauffeur wel erg had in een aankoimiPiiyhï auto, maar geen aandacht schonk aan de tram, die van tcgenoverg: slc-lde rich ting kwam. Een tweetal inzit end© da mes kwam met den schrik vrij. INGEZONDEN. (Buiten veranlwooneiijkneici der Kedactle.) CONGRES VAN DE INTERN. ASTRONOMISCHE UNIE (5—13 Juli 1928). Om de twee jaar vergadert de As- li cmomische Unie. De v .rige maal viel aan de oude Engelsche Universi teit Cambridge de eer te beurt om te n ogen ontvangen die mannen uit alle deelen der wereld, die vooraan staan ir. de beoefening van eene der aller moeilijkste wetenschappen. Dit jaar zal de Leidsche Universiteit het punt van samenkomst ziin om allerlei re- tb nen, die haar terecht eer aandoen. De Engelsche University Itsgebou- wen bieden ruimte 0111 ook nog gas ten te kunnen herbergen; de Neder- landsche daarentegen zijn veelal zelfs ie klein voor bet aant. 1 studenten. Daarom doet het Comité voor huisves ting der congresleden een beroap op Uwe welwillende medewerking, om in behoorlijk logies te voorzien. Het gaat slechts om kamers met ontbijt; voor het overige vinden de congresle den zelf hun weg. Zij, die hetzij gratis, hetzij tegen be taling voor hun deel willen medewer ken aan liet welslagen van een hoogst belangrijk wetenschappelijk congres, waarmede tevens de goede naam van onze goede stad gemoeid is, worden beleefd verzocht hunne opgaven met duidelijke vermelding van adres, aan tal bedden, gevraagde prijzen, enz. te willen doen toekomen aan Dr. C. H. IIins, Sterrewacht Leiden. Het Comité zou het zeer op prijs stellen, indien zij, die dat convenieert, hunne kamers gratis ter beschikking zouden willen stellen, want ook in landen met lage valuta wordt de ster- rokunde beoefend en zij, die daar zich wijden aan die hooge wetenschap, ko men toch reeds zoo veel te kort. Namens het huisvestingscomité: B. F. KRANTZ. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DRECHTDIJK, R'dam n. Vancouver, p. 28 Lizard. EDAM, N.-Orleans n. R'dam 28 v. Vigo SPAARNDAM, R'dam n. N.-Orleans 28 te Bilbao. NOORDERDIJK, Vancouver n. R'dam 28 van Londen. DINTELDIJIl 26 v. Vancouver te Rotterdam. BEEMSTERDIJK, R'dam n. Boston p. 25 Lizard (verb.). SAMBRE, Vancouver R'dam 24 te Tacoma. LOCHGOIL, R'dam n Vane. 23 v. Los Angeles. VOLENDAM, R'dam n. New-York, 25 (9.56 van.) 150 mijl Z.Z.W. v. Valent. RIJNDAM, 26 v. R'dam n. Wight. NIEUW AMSTERDAM, 26 v. N-York. naar Rotterdam. LEERDAM, R'dam n. N.-Orleans 26 v. Havana. HOLLAND—A FRIKA-LIJN. GRIJPSKERK fni 25 te AlgoabaaL RANDFONTEIN (uitr.) 24 v. Dar-ea- Salaam. ALKAID (uitr.) 24 v. Port Natal. BILLITON (uitr.) 23 v. Dakar. NIJKERK, 27 v. R'dam n. Bremen. SPRINGFONTEIN (uitr.), 28 v. A'dam SUMATRA (thuisr.) 28 te Antwerpen. TEXEL (thuisr.) 24 te Muni Rivier. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. VLIELAND (thuisr.) 26 v. Saltpond. REGGESTROOM (uitr.) 26 v. Lagos. DRECHTSTROOM (uitr.) 25 te Kona- kry. SCHELDESTROOM (uitr.) 24 (10.53 nan.) 50 mijl Z.W. v. Niton. CERES (uitr.) 24 van Pt. Harcourt. I'EMSTROOM (thuisr.) 25 te Konakry. DELFLAND (thuisr.) 24 v. Kotonou. HERMES (uiüO T5 te Kribi. MARKEN (thuisr.) 25 op Ivoorkust. RIJNLAND (uitr.) 25 v. Las Palmas. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ORANIA, 26 v. B.- v yres te A'dam. WATERLAND, 28 v. Har-, te Antw. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SOEKABOEMI (uitr.) p. 26 (5 van.) Ouessant. 1 ,EML..NG (thuisr.) 26 op Theems. "VARDULIA 25 v. R'dam te Hamburg. BANDOENG (uitr.) p. 26 Suez. KOTA INTEN 26 v. Batavia n. R'dam. J ERTOSONO (ullr) 25 v. Belawan. SLAMAT (thuisr.) 27 v. Port Said SI te Marseille verwacht. INSULINDE (uitr.) 26 v. Colombo. SIBAJAK (uitr.) p. 26 Kaap del Arml BUITENZORG (thuisr.) 27 v. Port Said SITOEBONDO (uitr.) p. 27 Gibraltar. TOB A (thuisr.) p. 27 Ouessant. KEDOE (thuisr.) p. 27 Pantellaria. GORONTALO (thuisr.) p. 28 Suez. TAMBORA (thuisr.) 28 v. Sabang. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". MANOERAN (thuisr.) 25 te Negapatam PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) p. 25 Ouessant. SOEMBA (uitr.) p. 25 Ouessant. MANOERAN (thuisr.) 26 .v. Nagapatam BORNEO (thuisr.) 26 te Amsterdam. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitr.) 26 te Batavia. ROTTI (thuisr.) 26 te A'dam. BATOE (uitr.) 27 v. Antwerpen. SIMALOER, 28 v. A'dam n. Hamburg. PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) 28 v. Port Said. KAMBANGAN (thuisr.) 28 v. Pt. Said.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6