Purol bij Huiduitslag en Huidverwonding RECLAME fabrieksterrein staande oude oven af te breken en deze voor een gedeelte te ver anderen in een bergloods. Wegens werkzaamheden aan het hoogspanningskabelnet op a.s. Zondag 20 Mei is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de electriciteitslevering eenige malen gedurende 5 a 10 minuten zal worden on derbroken tusschen 9 uur v.m. en 6 uur nam. NOORDWIJK AAN ZEE. Gistermiddag kon de tram van 1.15 van hier, wegens een defect, niet verder dan de eers e halte, Hoofdstraat. Te ongeveer twee uur konden de rei zigers met een volgende tram verder 'reizen. In de Chf. Bewaarschool alhier, werd Donderdagmiddag door (de Chr. (J.V. „Volg Mij", een bazaar gehouden ten bate' van het JubiLumfonds van het Ned. Jonge 1.-Verbond. OEGSTGEEST. R.-K. Huisvestingscomité. Genoemd Comité, hetwelk geduren de die na-oorlogsche jaren zich het lot heeft aangetrokken van het buitenland- sche kind, zal zich thans gaan bezig !iou- denmet ie: R.K. zwakke kinderen on zer gemeente te zenden naar R.K. ge zinnen of koloniehuizen; 2e: bij even- itueele rampen op te treden als R. K. Rood© Kruis. Loop der bevolking. Aantal inwo ners i Jan. 1928: 2773 mj., 13171 vr., to taal 5944; ingekomen 145 m., 198 vr. totaal 343; geboren: 17 m., 16 vr., totaal 33. Wordt alzoo 2935 m., 3385 vr., to taal 6320. Vertrokken: 121 m., 153 ,vr„ totaal 274; overleden: 2 im., 27 vr., totaal 274; overleden: 21 m., 27 vr., totaal inwoners op 4 Mei, steeg tot 5999 pp Mea en tot 6000 op 7 fJei 192a. In verband met dit zielental, zal in 1931 het aantal Raadszetels van 11 op 13 worden gebracht. Gisteravond werd de motorbrand spuit geprobeerd onder groot vermaak der jeugd. De motorspuit bl'aek in goe de conditie te zijn. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer blijft nog van beteekenis, niettegenstaande het weer koud en soms guur is. Van de kwaliteit is dan ook nog al eens wat te zeggen, dank zij de hagel buien. De prijzen blijven zeer goed. Be taald wordt oor English Combe Yellow lang 1.501.90, Gesneriana 0.651, Pi- cote ƒ1.10—1.30, Krelage ƒ0.80—1, Baron de la Tonnaye 1.101.30, Caledonia 1.10 —1.70, Papavers ƒ2.90—5.50, Asters ƒ0.60 0.70, Anjers ƒ2.50—3, Pyrethrums 1.30 2.80, Trolliums 0.75—1.90, Lupinen 0.800.95, Centoria 0.550.60, Pioenen 77.90, Campanulata 0.85—95, Irissen ƒ3.10—3.20. Poeticus 0.50—0.65, Koren bloemen j 11.20. VOORHOUT. Huldeblijk Koningin-Moeder. Het plaatselijk comité voor het aanbie den van een huldeblijk aan de Koningin- Moeder is alhier samengekomen, waarbij de jonge dames, die de gelden hebben in gezameld, tegenwoordig waren. Het be drag. hetwelk is opgehaald bedraagt, na aftrek van de onkosten, ƒ70. Het comité is na deze bijeenkomst ontbonden. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Corne lia Maria Gerarda, dv. C. P. Hoogenboom en M. J. A. Straathof. Gehuwd: C. Kulk, jm. 24 j. en J. M. Schijf, jd. 24 j.; C. J. Schijf, jm. 30 j. en J van Gorkum, jd. 22 jaar. Overleden: T. de Rijk, 73 j., echtgenoote van M. van Soest; Grietje Starre veld, 84 j., wede. van C. H. Groen. GEMENGD NIEUWS. Ernstig ongeval te Arnhem. Gister middag heeft te Arnhem een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. De gemeentewerk man Fluit was n.l. in de Ooststraat in een rioolput van de gemeente, waardoor het afvalwater van de kunstzijdefabriek wordt afgevoerd, aan het werk. Plotseling werd hij tengjvolge van de uit de put stijgende dampen bewusteloos en viel naar bene den Een chauffeur van het gemeentelijk Trambedrijf, een zekere De Greef, die het ongeval zag, trachtte Fluit uit zijn benar den toestand te redden, doch ook hij werd toen hij Fluit uit de put te voorschijn had gehaald, bewusteloos en viel naar bene den. Nu trachtte een andere gemeente werkman, Gabriël op zijn beurt De Greef te redden en liet zich daartoe aan een touw naar beneden. Ook hij geraakte al spoedig in bewusteloozen toestand, zoodat hij weer naar boven moest worden getrok ken. Vervolgens probeerde een zekere Wijers den nog steeds in de put liggende De Greef naar boven te brengen. Ook hij had zich aan een touw laten vastbinden. Hoewel deze man den stank kon verdra gen. moest men hem toch naar boven trekken. Ten slotte heeft men De Greef met een langen stok, waaraan haken bevestigd waren, kunnen redden. Fluit, De Greef en Gabriël. die nog steeds in bewusteloozen toestand verkeerden, werden naar het ziekenhuis vervoerd. Gabriël kwam spoe dig oij, doch Fluit en De Greef verkeeren momenteel nog in zeer ernstigen toestand. De oplichting bij de Rott. Bankvereen. J. G. v. d. E. B., de secretaris van de directie van de Rotterdamsche Bankver- eeniging te Rotterdam, heeft thans volle dig bekend, de oplichting van die bank voor "2.500 waarvan wij indertijd mel ding hebben gemaakt, te hebben uitge dacht en in scène gezet. Hij had daarbij geen enkelen medeplichtige. De corres- pondentiekaart, onderteekend met den naam van een bekend Rotterdamsch inge zetene, was door hem zelf geteekend. Er is wel tweemaal een dame aan de bank bij den secretaris van de directie geweest, doch deze is onschuldig aan het misdrijf; v. d. E. B. had haar alleen de instructie gegeven, dat zij zich als juffrouw L. (dat is de naam der bekende Rotterdamsche ingezetene) moest laten aandienen. De Rijswijksche dame, mevr. W. B.L., die als verdacht van medeplichtigheid aan de oplichting in het Huis van Bewa ring was opgesloten, is op vrije voeten gesteld. De portier van de Rotterdamsche Bank heeft wel beweerd, haar herkend te hebben, maar deze moet zich hebben ver gist. Naar gebleken is, kan mevr. B.L. op geen enkele wijze met de oplichting te maken hebben gehad. De rechter-commis- saris stelt dan ook prijs er op, dat haar volkomen rehabilitatie wordt bekend ge maakt. V. d. E. B. wordt behalve van deze op lichting ook verdacht van verduistering van 4000. In deze verduisteringszaak wordt het onderzoek nog voortgezet. Levensgevaarlijke mishandeling. Don derdagmorgen kocht de 18-jarige fabrieks arbeider J. van M. te Boxtel sigaretten bij de winkelierster, mej. de Boer, op de Markt aldaar, en kreeg daarbij een stukje chocolaae toe. Tegelijkertijd kwam de 18- jarige fabrieksarbeider W. V. binnen, om óók sigaretten te koopen. Toen hij geen chocolade kreeg, sloeg hij uit baldadig heid de juffrouw tegen haar bril. Van M. nam dit V. kwalijk, waarop de beide jongens naar buiten gingen om het uit te vechten. Terwijl zij tegenover el kaar stonden, trok V. zijn mes en stak van M. daarmede in dé linkerborst. De getroffene zakte terstond ineen, terwijl V. er beteuterd Mj bleef staan kijken. Een geneesheer gelastte v. M.'s over brenging naar het ziekenhuis, waar een diepe snede in de linkerlong werd gecon stateerd. De toestand is levensgevaarlijk. De opvliegende dader is gearresteerd. Smokkelen. Door de douane te Pan- nesheide werd een vrachtauto uit Aken, die uit Kerkrade kwam en daar gekoch te groenten had geladen, gevisiteerd. In een kunstig aangebrachte geheime afdee- ling werd een groote hoeveelheid koffie aangetroffen. Auto en smokkelwaar wer den in beslag genomen. De chauffeur is aangehouden. Zeilsloep omgeslagen. Gistermiddag is tijdens de eerste periodieke zeilwed strijden var. de Koninklijke Marine Jacht club in het Malzwin achter het fort Hars- sens, nabij Nieuwe Diep te Helder, een fantasie-zeilsloep omgeslagen. De sloep was bemand met 6 personen, waarvan 5 konden worden -*ered. De 19-jarige zeemi licien J. Kolk wordt nog vermist. Aanvaring op het IJ. Gistermiddag te ongeveer half zes is op het IJ te Am sterdam de gemeente-stoompont No. 3 in aanvaring gekomen met den motorklip per „Josina". Beide schepen kregen aan merkelijke averij boven de waterlijn. Ford tegen een boom. Donderdagmor gen te ongeveer 12 uur is een auto, ko mende uit Utrecht, behoorende aan den heer Th. L., op de Nieuwe Parklaan te 's-Gravenhage tengevolge van de gladheid van den weg geslipt en tegen een boom gereden. Hoewel met matige vaart gere den werd, was, volgens den bestuurder, de wagen, een nieuwe -Ford, niet meer te houden. Het rechter-achterwiel was ver bogen, terwijl de achterbak van den two- seater ingedrukt was. Verder vertoonde de voorruit een groote ster. Een inzittende dame kreeg een buil aan het hoofd, doch de overige inzittenden kwamen met den schrik vrij. Inbraken. Te Roermond is eergister- nacht ingebroken in de douaneloods der Nederlandsche Spoorwegen. Kasten en laden werden overhoop gehaald en een schrijfbureau opengebroken. Denzelfden nacht is nog ingebroken in de papierfa briek Maasniel. Op beide plaatsen werd niets vermist. De beul getuchtigd. Naar uit New York gemeld wordt, zijn gisterenochtend vroeg bommen geworpen op de woning van den beul Robert Elliott, op een geïso leerd gedeelte van Long Island gelegen. Elliott, zijn echtgenoote, en twee kinde ren werden uit hun bedden geworpen, doch niet gewond. De beul Elliott heeft Sacco, Vanzetti, de moordenares Ruth Schneider en tal van andere beruchte misdadigers terechtge steld. Mijnongeluk in Engeland. Zeven hon derd Welsche mijnwerkers zijn gisteren werkloos geworden door een ongeluk in een mijn bij Crom, waar een leege kooi naar beneden viel en zulke schade aan de schacht en verdere installatie veroorzaak te, dat de mijn ten minste 3 maanden ge sloten zal moeten worden. Vier honderd man, die beneden aan het werk waren, moesten langs een andere schacht naar boven gebracht worden. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. PREDIKBEURTEN. LEIDEN. Geref. Kerk in Herspeld Verband: Ge bouw „Prediker", Janvossensteeg, v.m 10 uur Ds. Siïlevis Smitt van Haarlem en 's avonds 6 uur die heer Van der Starre van Amsterdam. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 enn.m 6.30 uur Ds. Klomp. Geref. Kerk v.m. 9.30 en 's avonds .30 uur Ds. Moolhuizen. Chr. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. .30 uur Preeklézen. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Vlasblom. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds .30 uur Ds. v. Heiningen. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. .ekkerkerker. Maandel. ©oil. voor het orgel. BOSKOOP. Geref. Kerk: V.m io en n.m. 6 uur. Ds. Petersen. Geb. „Saivatori": v.m. 9.30 en n.m. 6 uur de lieer L. Man in Veld van Naaldwijk. Evangelisatie Dwars-Nieuwstr.v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur 'Ds. J. Enkelaar van Ouderkerk a. d. IJsel. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 en n.m. 7 uur Ds. Luuring. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en 'savonds 7.3° uur Ds. Gispen. 's Morgens H. A. en 's avonds H. en Dankzegging. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. van Dijk van Lisse en n.m. 5 uuriDs. Waar- denburg van Haarlem. Dinsdagmiddag 3 uur, Huwelijksinze gening door Ds. J. G. Lekkerkerker van Benneb roek. Geref Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. van Herksen. Cat. Zondag 49. Chr. Geref. Gem.: v.m. 10 en n.m. 5 uur Leesdienst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Meijering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. Ingwersen. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur do heer Frische, Cand. te Leidien en n.m. 6.30 uur Ds. Steehouwer van Alphen a. a. Rijn. Geref. Kerk: v.m. 10 en 'savonds 7 uur Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en 6.30 uur Ds. Mondt. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avon 6.30 uur de lieer Bergema, Cand. t-e Lei dien. LISSE. Neicl. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds 'Bakker van Amsterdam en n.m. 5 uur Ds. van Dijk. 1 NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Keiler. Geref. Kerk: v.m-. 10 uur Ds. J. D Speelman van Nieuwveen en 's avonds 6.30 uur Preeklezcn. NIEUWVEEN. Geref. Kerk: v.m. 9.30 uur Preekle- zen en 's avonds 6 uur Ds. (Speelman. Ned. Herv. Evangelisatie v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur de heer de Jong. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m 5 uur Ds. Hospers. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Da. Koers. NOORDWIJK BINNEN. Ndd. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. van Haaften. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Prof. Dr. G. Ch'. AaMers tei Hilversum1. NOOR^WIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Hofstede. NOORDEN. Nefd'. Herv. Kerk: v.m'. 9.30 uur Ds. J. Eiinga van Woerden. Geaef. Kerk: v.m. 9.30 uur Dr. J. G. Ubbink van Zevenhoven on nam. 6.30 uur Preeklezien. OEGSTGEEST. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5.30 uur Ds. Schilder. OUDEWETERING. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. Siddré; n.m. geen Dienst. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 2.30 uur Ds. Brouwer. SASSENHEIM. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 5 uur Ds. Boerjinga. Chr. Geref. Gem.: v.m. 10 en n.m. 5 uur die heer Aangeenbrug. VOORSCHOTEN Herv. Kerk. v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Dr. Wielenga. Geref. Gem.: n.m. 5 uur, in 't Am bachtshuis, Preeklezen. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds Langman van Voorburg en n.m. 5.30 uur Ds. Elzenga van 's-Gravenzande. Kievitskerk: v.m. 10 uur Ds. van Dorp van 's-Gravenhage. Geret Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Dr. Ruys van Lisse. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9 uur en n.m. 7 uur Ds. Lijsen. Geref. Kerk;: v.m. ro en 's avonds 7.30 uur Ds. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 eo n.m. 6.30 uur Ds. Wolfensberger. Ons Babbelhoekje. Beste Jongens en Meisjes! 'k Begin maar dadelijk met h'vfc be antwoorden der briefjes. „Gouden Regen", 'k Vind liet pret tig dat het boekje naar genoege 1 is, meis]©. Ja, ik heb het zelf geichreven. Vond je die raadsels zoo erg moeilijk: Als je ze 4weer 200 lastig vindt, moet je maar vragen of iemand je een beet je helpen wil. i^at mag gerust, 't Is pi- tijd aardig als er een raadsel van je zelf in staat hé? „Rie".. Je jurk .is al gauw klaar hé. J. kan er zeker goed mee ovc-rweg. Naar wat je ter van vertelt geloof ik wel dat het heel mooi goed is. Wat gezellig zoon fietstochtje met z'n allen.' Is het goed geslaagd? Vertel er mij volgende week maar alles van. „Piet Hein". Ja, het blijft nog.steeds koud. 't Is maar te hopen, dat de zo mer gauw komt. Ik kan best begrijpen, dat je er wel eens ge?n zin infiebt om zoo'n heel eind to gaan loopen. Geluk kig, dat gpa weer zoo gauw beter was. Wat grappig tjat dat kleine ding nog niet met haar bal overweg kan. Maar dat zal gauw genoeg komen. Nee, wij hebben hier ook tie zomertijd. „Doornroosje". Dat is juist gezellig, als jullie ieder oen briefje schrijven. Maar dan moet je het ook trouw iedere week doen, en niet telkens zoo'n heele poos overslaan. Afgesproken? Gezellig voor je dat je vriendinnetje bij je is komen wonen'. Waarheen gaat jé opoe verhuizen? „Poliantha". 'k Vind het echt prettig dat jullie nu voortaan ook trouw moe gaan doen. Dat is altijd het gezelligst als de kinderen geregeld inzenden. Leuk dat je vriendfje nu ook in Waddinx- veen i3 komen wonen. Waar woonde hn ieerst? Je hebt ig»elijk hoor, het mg est satijn znn. „Reseda en Rozeknopje". Jullie hadt het raadsel toch bgna' heelemaal ge vonden hé, al waren er een paar fou ten in. _Maar dat kpn H. (niet helpen hoor. Zij Leef t het goed ingezonden, want ik heb het nagezien, maar ik denk dat er een paar drukfouten in zijn gekomen, 'k Feliciteer je nog har telijk met je verjaardag, Reseda. Best, vertel er mij volgende week maar alles van. „Sneeuwklokje", 'k Vind jullie kiek echt leuk en ben blij dat je ter mijl [ook een gestuurd hebt. Best, vertol mi] .vol gende week maar of jullie prettig ge wandeld hebt. Iedereen hoopt dat het mooi weer zal zijn dien dag hé Zijn do bloemen allemaal al weer weg? Ja, dat is gauw. „Boschviooltje". Ja hoor, nu begrijp ik het. Maar ie mpet weten (dat ïk het meisje met de witte blouse juist d*j voorste noemde. Dom hé? Vertel me dan volgende week maar eens wat voor tochtje jullie dien dag gemaakt hebben. „Klaproosje". Hoe kwam het, dat je zoo'n haast hadt? Moest ie uit? Of was er wat bijzonders .aan de pand? Wel zoo meisje, krijg (jij al een nieuwe fiets? Daar zul je wel heel erg blij jpm Zijn, denk ik. Best, vertol mij volgende w<?ek dan maar of je bent gaan waodieten of fietsen. „Seringentak en pioenroos". Ja, ja, die schoonmaak heeft heel wat op zijn geweten. Niemand is er boos om als het schoonmaakfeest is afgeloopon hé? 'k .Begrijp bet best dat P. blij is d|at zo weer thuis komt. Wat gaat ze nu doen? Moeder helpen? Gelukkig maar, dat de perenboomen geen schade hebben ge leden. Ik was er wel bang voor. „Logeetje". Maar er komt toch altijd wel een briefje klaar als je er eenmaal voor gaat zitten, dat merk je wel'. 'tiZijn immers geen bijzonderheden die je mij behoeft te vertellen. De gewone dingen van iederen dag, daar stel ik genoegme- llang in. Ja, als je veel ivan kinderen houdt, dan vind ]e het wel' prettig .om met hen te spelen, dat is vast. fs'dje visite nog geweest? „Gustaaf Adolf". Iediereen vindt het prettig als de schoonmaak voorbij is en alle dingen weer geregeld hun gang kunnen gaan. Dus nu gaan jou orgelles sen ook weer beginnen? Vind je het prettig? Ja zeker. Gelukkig, dat 'kleine Janneman het zoo goed maakt. „Boterbloempje en Madeliefje". Zoo heeft Petrus er geen zin meer in. Dat •dacht ik wel1. 'Maar weet je, de babbel- hoek is iets dat je voor je genoegen moet doen, dus heb je er'geen êin in, dan is bet maar het besta ieir mee op 'te houden. Best, 'k wil graag volgende week een lange brief hebben. Dan'vertel je mij zieker ook boe jullie Rie3 bh'1 iViolier gehad hebben. „Alpenroos en Gentiaan". Niet alleen dat ik een mooi velletje papier kreeg, maar ik kreeg ook eeri gezellig langen brief van jullie, wat ik. altrjd leuk vindL zooals je weet. 'k Denk dat bet een heel aardige mantel en hoed zal zijn, die je gekregen hebt. Wat prettig dat je n'u een electriscbe lantaarn op je fiets hebt Zco'n zaklantaarn bevalt niets hé. Nee, dat lijkt me ook niet gezellig lom een betelen middag alleen in school1 te moe ten zitten. „Woudlelie". Nee, 't is geen erg mooi weer de laatste dagen. Maar met Hemel vaartsdag is het nog meegevallen, 's Middags was het heel goed weer. Ik .ben •naar Den Haag geweest en heb ©en poos in het bosch doorgebracht. Het was er heerlijk. Het is zeker niet goed voor je om 't|e fietsen, is bet wel? En dan is het ook maar beter om hot niet te doen. Wat leuk 5s dat bé, dat 5e hond je alles verstaat Wat je tegen hem zegt. Is het niet gevaarlek als hg' {zoo tmaar op de weg gaat liggen? „Hartedief'. 't Kan ook niet iedierte week een lange brief worden, meisje, 'k Ben er best me© tevreden dat je mij voor volgend© week een lange brief be loofd hebt. Goed, vertel mg dan maar alles van je verjaardag. Je weet het, dat vind ik altijd erg gezellig, 't IWeer op Hemelvaartsdag is erg meegevallen, dus ben je zeker nog wel bit geweest. Dat geloof ik best dat je korfballen prettig vindt. „Moeder's Meisje". Nou, ei- was Don derdag genoeg te doen Dij jullie hoor. En het weer was, vooral '3 middags, heel goed, d/us zul je wel bit geweest zijn, is het niet? 'k Geloof 'dat je het erg fijn vindt, om naar gym. te' gaan. Vind je hoogspringen prettig, of dSe je li-ever de andere dingen? Had je extra veel huiswerk deze week of had je bet alicen die twee eerste dagen zoo druk? De oplossingen van de vorige week zijn: 1 .Een ding diat gij niet sparen moet, dat is de rand van uwen 'hoed. OnderdedenMarie, Eend, Piet en Wim, Heet, Muis, Deng en Trog, Va der, Neon, Satijn, Wand, Daad, Noen. 2. Jona in den walvisch. j. Om ie laten zien, dat bij zijn deun tje van buiten kent. 4. Illuminatie. 5. Venlo, Aken, Antwerpen. En hier volgen de nieuwe raadsels: Ingez. door Moeder's Meisje. 1. Mijn geheel bestaat uit 53 let Iers, die tezamen oen Bijbelsch raadsel vor men. 5 3i 39 45 en 35 11 16 53 26 47 waren richters. 52 43 33 24 en 1 21 49 31 wa ren broeders. 6 19 37 23 48 40 1 en 31 14 9 38 43 29 zijn Bijbelboe-ken. 2b 30 was een koning van Bazan. 17 25 14 10 was een zoon van Izak. 14 43 51 26 44 was een hooge- priester. 46 42 14 was de leerste vrouw. De 22 3 52 27 man en Lazarus is een gelijkenis. .34 7 18 43 was een dochter van Jakob. 2 50836 15 47 43 en Hanna waren vrouwen van Elkana. Bij het Loofhuttenfeest woonden de Israëlieten in 41 32 37 28 27 44. 20 en 12 zijn de lettem T 4 is leem en 13 is een V. 1 Ingez. door Korenbl. en Verg. mijnietje. 2. Er ging een vogel door de lucht, Vliegens, in een snelle vlucht, En meteen zat, dood bedaard, Fik, mijn hondje, op zijn staart. Ingezonden door Hartedief. 3. In welk buis kan men toiet wonen? Ingezonden door Gouden Regen. 4. Rood gooi ik het in het water; zwart komt het er uit. Wat is dat? Ingezonden door Rie. 5. Verborgen meisjesnamen. Niet langer daar blijven, kinderen. Waar ga je mee spelen. Arend? Jan, niet zoo ondeugend wezen. Ziezoo, jongelui, nu is de beurt weer aan jullie, 'k Wiensch je veel genoegen :en goed succes met het oplossen cbe»r raadsels. Vele groeten van je TANTE FRANCIEN. BERTHA. door TANTE FRANCIEN. „Dokter zegt niet veel", antwoordde moeder, „maar 'k geloof wel dat Bertha bard ziek is, anders zou dokter geen tweemaal op een dag komen, en morgen komt hg weer". Men ging vdien avond maar vroeg naar beu. leider was moe en slaperig. Alleen Cato, die anders altijd dadelijk ©liep, lag nog pen heel en tij d wakker. Ze' dacht er over dat zij (nu (morgen naax mevrouw van Dalen mócht gaan. 't Was wel naar dat Bertha ziek was, maar toch ook weer heerlijk dat zij zoolang haar plaats in mocht nemen. Eindelgk sliep ze in. Ze droomde dat ze »met de kleine meisjes in' den mooien tuin aan bet spelen was. Ze deden „krijgertje" maar hoe hard ze ook liep, ze 'kon geen van de twee meisjes pakken. Mbedter bad beoeden een onrustige nacht. 'Ber tha lag .geen oogenblik stil, maar wen telde zich maar steeds om en om. Tel kens was ze weer aan bet ijlen over Emmy en Nora, over juffrouw Rijsdam,' over vader, ja bijna over iedereen die ze kende. Moeder was blij „toen bet licht werd en ze weer op kon staan. Moodier was altgd graag vroeg op, want dan kon ze eer de kinderen beneden kwamen» nog aardig wat afdoen en nu was dit inoodiger dan ooit. Ze begon met te strgken, dat deed z ©anders altijd Don derdags, maar doordat Bertha gisteren ziek was geworden, was het blijven, liggen. Daar was heel wat strijkgoed van zooveel meisjes, maar toch, moeder had het klaar eer ze van boven nog tmaar ©enig .geluid geboord had. Toen maakte zo gauw boterhammen en thee klaar. Dn daarna ging ze naar boven om löe kinderen te roepen. Met behulp .van Cato werden ze boven allemaal gewas- schen en aangekleed en toen mochten ze beneden komen om te eten. Toen het schooltijd werd, zei moeder dat Mientje ©n Catrientje nu voortaan Annie en Jansje naar de bewaarschool moesten brengen en ze ook weer halen, omdat Cato dat niet meer doen kon. Toen de kinderen naar school waren en vader was weggegaan, hij moest wat schoenen gaan halen om te repareeren, kwam buurvrouw Punt en bood haar hulp aan. Samen met moeder tilde ze Bertha de bedstede uit. Moeder maakte vlug bet bed op, en toen wend -ze fer weer heel voorzichtig in gelegd. „Ziezoo', zei moeder, „hu ligt ze ten minste weer eens goed, ze bad' alles door elkaar gewoeld". (Wordt vervolgd). Scheepstij dingen. HOLLANDAMERIKA-LIJN. BURGERDIJK Philad. n. Rott. i8n.!mL te Norfolk. ROTTERDAM Rott. n. N.-York p. 17. Lilzard. RADNORSHIRE Vancr. n. Rott. 15 ie San Francisco. HOLLANDAPRIKA-LIJN. ALK AID uitr. 17 te Mosselbaai. ALK AID uitr. 18 te Algoabaai. JAGERSFONTEIN tbr. 17 v. Tanga. ROTTERDAMSCHE LLOYD. JACATRA uitr. 18 te Relawan. MED AN thr. p. 18 Finisterre. TABANAN tbr. 18 im t. Mars. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". J R. COEN uitr. 18 v. Genua. MADOERA uitr. p. 17 RONDO uitr. 17 te Batavia. SAPAROEA uitr. 17 jbe Batavia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7