DAG-AGENDA. Woensdag 9 Mei, *s av. acht uur. Moog 1. Kerk: Kerkconcert door de Chr. Oratorium-Vereen. „Con Amore". Vrijdag 18 Mei, 's midd. half vijf. Breestraat 119: Leden-verg. van de Ver. De Leidsche Buitenschool". Maandag 21 Mei, 's av. kwart over acht. Rest. „In den Vergulden Turk". Breestraat: Mei-vergadering der 3-Oc- t ober-Vereeniging. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 Mei tot en met Zondag 13 Mei a.s. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telef. 552. reclame SPLINTER HET SPECIALE HUISKAMER-KARPET „WILTON" 2 Mtr. x 3 Mtr. f 79.50. den door hofdame baronesse Schim- melpenninck van der Oye en particu lier secretaris baron Sixma van Heem stra. EERSTE KAMER Als opvolger van het overleden lid der Eerste Kamer, den heer L. W. ie Vries (C.-H.) zal optreden mr. R. Pol- lema te Leeuwarden. JAN TOOROP. Mevrouw Kröller heeft uit haar col lectie een herinnerings-tentoonstelling samengesteld van schilderijen en tee- keningen van J. Th. Toorop, welke een vrij volledig overzicht geeft van de veelzijdigheid van den meester. Deze tentoonstelling (Langt Voorhout 1, Den Haag), zal van 10 defcer af voor het publiek te bezichtigen zijn. AARDENBURGSCHE KWESTIE. Op Vrijdag 2 Mei zal wederom een Aardenburgsche zaak voor de recht bank te Middelburg behandeld worden en wel die tegen v. V., wien ten laste is gelegd, dat hij in December 1926 huisvredebreuk pleegde door te komen in de vergadering van regenten van het Burgerlijk Gasthuis, waartoe hij onwettig gekozen zou zijn. Er zijn 8 getuigen gedagvaard, na melijk de 6 toenmalige regenten, de burgemeester en de secretaris van Aar denburg. BOOTEREIN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. De Stoomvaart Maatschappij Ne derland meldt, dat de boottrein van het motorschip Christiaan Huygens, dat 10 Mei a.s. te Genua verwacht wordt, Vrijdagmorgen 11 Mei a.s. om 9 45 uur voorm. aan het Staatsspoor in Den Haag zal aankomen. VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. De 3e Kamer der Haagsche Recht bank heeft gisteren den termijn van gevangenhouding van mr. L. P. D. we der met 30 dagen verlengd. Zooals men weet, is mr. D. gearres teerd en ingesloten als verdacht van bedriegelijke bankbreuk ten bodrage van eenige millioenen in verband met het faillissement van do Veendammer Hypotheekbank. GEMEENTELIJKE BIJDRAGEN. Op do vragen van den heer Droog- leever Fortuyn betreffende de gem. bij dragen ten behoeve van vereenigingen, stichtingen en instellingen van welda digheid, well.e zich belasten met de Verzorging van minderjarigen, ant woordde de Minister van Justitie, dat de individueele bijdrwgen worden aangemerkt als „baten uit anderen hoofde", maar worden als zoodanig niet in mindering gebracht op het Rijkssubsidie, doch op het bedrag der kosten van verpleging van den betrok ken minde, jarige. Op het bedrag van het verplegingssubsidie hebben zij dus alleen dan invloed, indien de kosten der verpleging, verminderd met het bedrag dier baten, lager zijn dan het voor den betrokken minderjarige gel dend subsidiemaximum. De bijdragen in de algemeene kosten blijven bij de toekenning van verple- singssu: :idie 1 iten^eschouwing. Op het bedrag van het algemeen subsidie kunnen beide soorten van bij dragen van invloed zijn, omdat dit subsidie, waarbij een voor alle instel lingen geliik percentage \rer alge meene kosten voor vergoeding in aan merking komt, nimmer méér kan be dragen dan het tekort op de exploita tierekening der betrokken instelling. SCHUTTEVAER THANS TE PLYMOUTH. Gistermorgen is de reddingsboot Schuttevaer", welke op weg is voor den grooten tocht naar New York, te Plymouth veilig van Margate aangeko men. De gezagvoerder van de „Schutte- vaer", kapitein Smit, deelde mede, dat na het verlaten van Margate het scheepje een nacht te Ramsgate moest blijven liggen, omdat er absoluut geen wind was om te kunnen zeilen. Op één dag tijdens den tocht naar Plymouth werd acht mijlen afgelegd. De heer Schuttevaer denkt voor den tocht over den oceaan vijftig dagen noodig te hebben. DE VRIJE UNIVERSITEIT. Naar de Stand, bericht heeft de heer Egbert Sijtsma, vroeger wonende te 11 Mei a.s. zal de plechtige opening plaats hebben van het vergroote Chr. Kinderkoloniehuis Elimop Schiermonnikoog. Wij geven hier een foto van het exterieur. Aalsum, gem. Oostdongeradeel, over leden te Dokkum 30 April j.l., aan de Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Gereformeerden Grondslag te Amster dam f 75.000 vermaakt, en aan dezelf de Vereeniging, ten behoeve van hare medische faculteit f 25.000. Voorts aan de Zending van de Geref. Kerken in Friesland 1' 5000, de Geref. xverk te Dokkum f 5000, de Geref. Dia conie te Dokkum f 5000, de Geref. Kerk te Schiermonnikoog f 2000, de Geref. Kerk te Ternaard f 2000, de Geref. Kerk te Holwerd f 2000, de Geref. Kerk te Hollum op Ameland f 2000, de Geref. Kerk te Broek onder Akkerwoude f 2000. Alles vrij van successierecht en vruchtgebruik. NOMINATIE RAADSHEER HOOGE RAAD. De Hooge Raad heeft de vólgende lijst van aanbeveling van zes candi- daten bij de Tweede Kamer ingediend, waarop acht kan worden geslagen bij het maken der nominatie voor de va cature van een raadsheerplaats, ont staan door de benoeming van den raadsheer mr. C. O. Segers tot vice- president van dien Raad: le. dr. R. W. J. C. de Menthon Bake, raadsheer in het gerechtshof te Arn hem; 2e. dr. A. H. M. J. van Kan, lid van het College van Curatoren van de rechtshoogeschool te Batavia en hoog leeraar in Ned.-Indisch burgerlijk recht (voorzitter der faculteit) aan de genoemde rechtshoogeschool; 3e. dr. J. A. F. van Asperen, rechter in de rechtbank te 's-Gravenhage; 4e. dr. J. E. van der Meulen, rechter in de arrondissmentsrechtbank te Utre'cht; 5e. dr. G. A. Servatius, rechter in de arrondissementsrechtbank te Rotter dam; 6e. dr. L. A. Nijpels, advocaat en procureur te 's-Gravenhage. TECHNISCHE SALARISHERZIENING Naar aanleiding van de vele com mentaren over den arbeid van de uit de Centrale Commissie voor Georga niseerd Overleg in ambtenarenzaken aangewezen sub-commissie ter voor bereiding van de technische salaris herziening van het burgerlijk Rijks personeel, wordt medegedeeld, dat noch de Centrale Commissie voor Ge organiseerd Overleg, noch bedoelde sub-commissie eenige verantwoorde lijkheid op zich kan nemen voor de verschillende geruchten omtrent wijze van *arbeid of verkregen resultaten. De besprekingen in de sub-commis sie dragen een sfreng vertrouwelijk karakter. Het is te verwachten, dat de techni sche herziening niet voor het late na jaar haar beslag zal krijgen. UTRECHT'S GASDIRECTEUR NIET VERDER VERVOLGD. Het U. D. weet mede te deelen, dat de justitie te Utrecht na een zeer langdurig onderzoek, dat zich over verscheidene maanden heeft uitge strekt, geen termen heeft kunnen vin den, tegen den vroegeren gas-directeur te Utrecht een vervolging in te stellen. In verband daarmede is hem in zijn tegenwoordige woonplaats te 's-Gra venhage vanwege den officier van jus titie te Utrecht beteekening gedaan, dat van een strafrechterlijke vervol ging tegen hem wordt afgezien, en de zaak wordt beschouvyd als te zijn af- geloopen. DE CORRUPTIES TE ONSTWEDDE. In aansluiting aan ons bericht be treffende de beweerde corrupties in de bedrijven der gemeente Onstwedde kunnen wij melden, dat de gemeente- architect O. Linzel op last van de jus titie naar Winschoten is overgebracht. Ook gisteren werd het onderzoek vanwege de justitie ten gemeentehuize aldaar voortgezet. DE VEENBRANDEN IN DRENTE. Door den heer Schaper zijn aan de Ministers van Justitie, van Arbeid Handel en Nijverheid en van Binnen- landsche Zaken en Landbouw de vol gende schriftelijke vragen gesteld: 1. Hebben de Ministers kennis ge nomen van de ernstig© vermoedens, dat de branden in de Drentsche venen, waardoor vele goederen en een men- schenleven zijn verloren gegaan, op zettelijk zijn gesticht, en op gezette tijden worden gesticht, door personen, die zich daarmede geldelijk voordeel tracht te bezorgen? 2. Is de Minister van Justitie be reid, een ernstig onderzoek te gelasten naar de gegrondheid dezer vermoe dens en zoo noodig tot vervolging der schuldigen over te gaan? 3. Willen de Ministers in onderling overleg overwegen, of maatregelen, zoowel van socialen als van juridi- schen aard. kunnen worden getroffen om de drijfveeren tot 2ulke handelin gen zooveel mogelijk weg te nemen of te verzwakken? VOORR. HOOGER EN ALGEMEEN VORMEND MIDDELB. ONDERW. In een Nota van Wijzigingen, behoo- rend bij het wetsontwerp tot regeling van het Voorbereidend Hooger en al gemeen vormend Middelbaar Onder wijs worden eenige redactie-verbete ringen aangegeven, onder meer om te doen uitkomen, dat het zeer wensche- lijk is, dat er in de toekomst steeds zelfstandige af deelingen A en B der H.B.S. (en lycea) blijven. DE NED. VLAG IN HET SUEZ- KANAAL. De N. R. G.-correspondent te Parijs meldt d.d. 8 Mei: Gedurende de maand Maart j.l. be liep het verkeer door het Suezkanaal 2.808.000 ton netto. Dit is een topcijfer. Het vorige bedroeg 141.000 ton min der en werd in Maart 1925 bereikt. In Maart verscheen de Christiaan Huygens, het motorschip van de Ne derland, voor het eerst in het kanaal. Het is met zijn bruto tonnage van 16.503 het grootste Nederlandsche schip, dat het kanaal nog doorgeko men is. De Nederlandsche vlag groe peerde in Maart 57 doorvaarten en 310.000 ton netto, waarmee ze een maandelijksch maximum verwezen lijkte. MANNELIJKE EN VROUWELIJKE GEKOZENEN. Mej. Westerman, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw de volgende vragen gesteld: 1. Is het den Minister bekend, dat er in de statistische gegevens, ver strekt door het Centraal Bureau voor de Statistiek, niets is te vinden be treffende de verhouding tusschen het aantal mannelijke en vrouwelijke ge kozenen in het Parlement, Provinciale Staten en Gemeenteraden? 2. Zoo ja, acht de minister het dan niet noodig, in het belang van een goede statistiek in de „Jaarcijfers voor Nederland" een dergelijke opgave te doen opnemen? 3. Is de minister bereid, het opne men daarvan te bevorderen. BUITENLAND. JAPAN EN CHINA. Practisch in staat van oorlog. Uit Sjanghai wordt gemeld: Ofschoon er geen oorlog verklaard is. bestaat practisch de staat van oorlog tus schen Japan en de Chineesche nationalis ten te Tsinanfoe. De Japanners omsingeld. Uit gezaghebbende bron wordt uit Sjanghai gemeld, dat de Japansche troe pen te Tsinanfoe door de Zuidelijken om singeld zijn. Er zijn hevige gevechten aan den gang. Ook wordt bericht, dat Japan sche versterkingstroepen bij Tsjangtien met Chineesche troepen in botsing zijn gekomen. De Japansche eischen. De Japansche eischen, welker verwer ping nieuwe gevechten veroorzaakte, hielden in een verder terugtrekken van de Chineezen van den spoorweg, bestraf fing van den Chineeschen generaal, wiens troepen verantwoordelijk* zijn voor de moorden op Japanners, ontwapening van de Zuidelijken, die deelnamen aan de uit spattingen en het ophouden van de anti- Japansche betoogingen en de vijandige voorbereidingen. Volgens nadere berichten uit Japansche bron was de oorzaak van het hernieuwd uitbreken van vijandelijkheden te Tsinan foe, dat de Chineezen zich niet hielden aan de afspraak om 5 mijl buiten de grens der door de Japanners bezette vreemdelingenwijk te blijven, waarop de Japansche bevelhebber, na één sommatie die geen uitwerking had, zijn troepen be val gaf de Chineesche troepen te verja gen. Na korten tegenstand vluchtten de Chi neezen in alle richtingen en daarna heb ben de Japanners, behalve de reeds ge noemde vreemdelingenwijk, nu ook de in de Chineesche kwartieren gelegen post- en telegraafkantoren, de waterleiding- en electriciteitswerken en het station bezet. Ten slotte werd een Chineesche opslag plaats van munitie opgeblazen, waarna de rust terugkeerde. Nieuwe Japansche troepenzendingen. Uit Tsinanfoe wordt gemeld, .lat de Ja pansche militaire chefs aan de consuls hebben doen weten, dat de Japansche troepen hun operaties elk oogenblik kun nen beginnen. De consuls hebben een internationale trein gevraagd, die gisterochtend met 70 vreemdelingen naar Tsingtao is vertrok ken. Uit Tokio wordt voorts gemeld, dat het Japansche kabinet heeft besloten een de- visie van Nagoya naar Tsingtao te zen den. De goedkeuring van den keizer werd hierop heden verwacht. Deze devisie telt op oorlogssterkte 15 a 20.000 man. Het Japansche ministerie van oorlog moet de mobilisatie van een expeditie corps van 5U.0U0 man voorbereiden. Bemiddeling door de V. S. van de hand gewezen. Met Ainerikaansche gezantschap heeft het Japansche ministerie van buitenland- sche zaken een telegram doen toekomen, waarin mededeeling werd gedaan, dat de Amerikaansche consul-generaal door de Nanking-regeering werd aangezocht om tusschen de nationalisten en de Japan ners te bemiddelen. I-Iet ministerie van buitenlandsche zaken heeft hierop geant woord. dat zij van deze bemiddeling geen gebruik kan maken, daar de Nanking^re- geering rechtstreeks met Japan kan on derhandelen. DE POLITIEKE TOESTAND IN ROEMENIë. Te Boekarest is het thans rustig. In de stad Boekarest is het gisteren vol komen rustig geweest. De naar Boekarest trekkende boeren zijn nog ver van de stad verwijderd, en het is niet waarschijnlijk, dat zij Boeka rest nog zullen bereiken. Manioe is, zooals reeds is medegedeeld, te Boekarest aangekomen. Men neemt aan, dat de beslissing over het verdere verloop van de politieke crisis niet voor het einde van deze week zal vallen. De beraadslagingen van den Regent- scliapsraad zullen waarschijnlijk ook na 10 Mei voortduren. In kringen van de na tionale Boerenpartij verwacht men, dat de Regeering zich bereid zal verklaren af te treden; tot dusver staat dit evenwel nog in het geheel niet vast. Verscherping in den toestand. In den politieken toestand van Roeme nië is een verscherping ingetreden, door dat de leiding van de Nationale Boeren partij het besluit "heeft genomen, alle be trekkingen met de regeering af te breken. Het staat nog niet vast, hoe en wanneer de resoluties van het congres te Alba Julia aan den regentschapsraad zullen worden overhandigd. Naar verluidt zal de gehee- le pers van de Nationale Boerenpartij, die ernstig te lijden heeft van de tegenwoor dige censuur, de uitgifte staken als pro test tegen de maatregelen der regeering. Ex-kroonprins Carol uit Engeland gewezen. De Britsche minister van Binnenland sche zaken, Sir William Joynson Hicks, heeft gistermiddag in het Lagerhuis mee gedeeld, dat na een onderhoud met den minister van buitenlandsche zaken, den ex-kroonprins Carol van Roemenië mede deeling is gedaan, dat zijn verblijf in En geland niet langer gewenscht is en dat hij zijn verblijf derhalve zoo spoedig mo gelijk dient te beëindigen. Naar de bladen vernemen, is er geen tijd-limiet gesteld voor zijn vertrek, al thans in zooverre dat hem de gelegenheid wordt gelaten om alles te regelen; naar de meening van de autoriteiten kan zulks vier of vijf dagen in beslag nemen. In antwoord op een vraag, heeft de mi nister van binnenlandsche zaken nog me degedeeld. dat Caïol op den 28 April toe stemming verkreeg voor een verblijf van twee maanden. Een vraag van Kenworthy beantwoord- dende verklaarde de minister voorts nog, dat vooraf niet de eisch werd gesteld, dat Carol zich van een politieke actie moest onthouden. Prins Carol is hier heen ge-, komen aldus de minister om de En- gelsche gastvrijheid te genieten en der halve dient hij tijdens zijn verblijf alles na te laten, waardoor dit land in moei lijkheden zou kunnen geraken. Deze verklaring oogstte in het Huis veel bijval. DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. Aanmerkelijke toeneming. Het aantal ingeschreven werkloozen in Engeland op 30 April bedroeg 1.136.000, zijnde 73.715 meer dan een week geleden en 114.2:2 meer dan een Jaar geleden. Alzoo opnieuw een belangrijke toena me. Ondanks alle maatregelen, eerst jfler arbeidersregeering, thans der conserva tieve regeering, is het niet gelukt het aan tal werkloozen beneden het millioen te brengen. Bovendien geven de officieele cijfers steeds nog een geflatteerd beeld van den werkelijkeu toestand. Er zijn nog vele niet- ingeschrevenen: arbeiders, die om allerlei redenen niet voor steun in aanmerking komen, die gedeeltelijk werk loos zijn, enz. VALSCHMUNTERIJ? Ernstige geruchten. Er loopt naar uit Parijs wordt gemeld, een gerucht, dat in België valsche Fran- sche 100-francs biljetten zouden vervaar digd zijn. Politie en justitie zouden zich met de zaak bezig houden, doch hebben tot dus verre ambtshalve het grootste stilzwijgen bewaard, daar hooggeplaatste personen in de zaak zouden betrokken zijn. In een slot in de nabijheid van Charle roi zou men de benoodigde drukkerij ont dekt hebben. Men spreekt van een bedrag, dat in de millioenen loopt. KORTE BERICHTEN. De Turksche regeering is voorne mens in Turkije naar Europeescli voor beeld familienamen in te voeren. De Zwitsersche Bondsraad besloot ooi aan het Zwitsersche Roode Kruis 50.000 fr. te geven ten behoeve van het door aardbevingen geteisterde Turkije^ Bulgarije en Griekenland'. De Egyptische regeering- zal' de ge arresteerde communisten uit het l'andi zetten. Naar uit Moskou gemeldi wordt, heeft de Gepeoe 27 personen te Wladi- wostok gearresteerd wegens monarchis tische actie in het verre Oosten. Onder de gearresteerden bevinden zich ook vroegere Russische officieren. De konng vain Afghanistan heeft een lang .onderhoud gehad met Tsjitsje- rin, den Russischen min. van buiten- llandsche zaken. In Venezuela zou een omwenteling zijn uitgebroken. UIT DE OMGEVING. HILLESOM. Burgerlijke stand. Bevallen: C. E J. KoppersBalk, d.; M. A. W. Janssen Stokman, z. en d.; J. E. van der Drift Duindam, z.; H. M. Caspersv. Deur- sen, d. Ondertrouwd: H. Slagter en A. K. Hülemeier; C. Th. Beiendsen en M, G. pQnaeker. Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN li. HUIZEN, 340.9 M. (Na 8 uur n.m. 1870 M N. C. R. V. 5.00 Kimderuurtje geleid door me'. G. Ingweisen te Amsterdam. wijl het muzikale gedoe.te v 1 zorgd zal worden door ïr.e/r. v n fhjkMuller, zang en mej. C Muller aan de piano. 6.00 Gramofoonmuziek. 7.30 Uitzendavond uit Enkkuizen. Tot 8 uur bespeling van het Caril lon van den Drommedaris aldaar door den beer R. G. Creveeoeur. Hierna uitzending uit de Nuts- zaal". Sprekers: de Edelacii.b :.e heer J. A. R. Bosma, Burgemees ter van Enkhuizen. O ader werp „Enkhuizen thans". Mr. A. v. d. Deure, Voorz. der N. C. R. V. Onderwerp: ,iOud Enkhuizen". Muzikale medewerking veilen 11:11: Symph.-orkest ^Crescendo". be staande uit Strijkorkest, piano en harmonium. Dir. de heer R. G. Creveeoeur. De Chr. Zang-vereen. „Stem en Snaren"1. Dir. de heer R. G. Creveeoeur. De Chr. Zang school'. Dir. de heer W. Zwaan. 10.00 Persberichten vaa Vaz Dias. HILVERSUM, 10O0 M. A. V. R. O. 5.39 Vooravond-Concert door hetOm- roep-orkest o.l.v. Nico ïreep. Solist: Nico Huisman, bariton. 6.00 Tijdsein van de A.V.R.O.-Klok 7-45 Politieberichten. 7.15 Lezing door den heer J. D-. Erd- raan Schmidt,, Dierenarts te Hil versum. Een praatje over handen. 8.05 Concert door de Gem. Zang.or- eeniging „Wognumsch Zangkoor" Directeur: D. Saai Wzn. Met me dewerking van: Anoie Veenenbas alt; Jacq. van Kempen, tenor; J. A. Doorn, orgel. 9.30 Optreden van het gezelschap „De Boerenjool". 10.30 Persberichten van Vaz Dias. KöNIGSWUSTERH, 1250 M. 4-2o5.50 Concert. 6.50 Muziek en zang. Daarna laatste berichten. LANGENBERG, 4^9 5.20 Concert. 7.35 Concert. Daarna laatste berichten. DAVENTRY, 1604 M. 5.20 Muziek. 5.50 Tijdsein van Greenwich. Weer bericht. 6.05 Muziek. 6.35 De grondslagen der muziek. 7.05 Concert. 8.20 Weerbericht. Tweede algemeen nieuwsbericht. 8.50 Berichten aan zeevarenden. 10.20 Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. 7.50 Concert. Tijdens de pauzes: Persber. Getrouwd: M. Brouwer en C. M. v. dl Hulst; W. Aarts en J. M. Gahrman. Overleden: G. J. Keet 77 j. m.; P. van Altena 76 j. m.; A. H. Berkhout Renders 41 j. vr. NIEUWE WETERING. Gistermiddag js de brug over dis Ringvaart alhier aangevaren, door schip per G. de Leeuw uit Stavoren. De scha de was ditmaal niet groot, daar slechts leen paal der gording licht werd be^ pchaiaagd. RIJNSBURG. Bezoek van Prinses Juliana. Gisterenmiddag, ongeveer half viei, bracht H. K. H. Prinses Juliana, verge zeld van eenige studievriendinnen, we derom een bezoek aan deze gemeente. Thans gold allereerst het bezoek d>3 bekende bloembollenkraam van den heer N. Zandbergen Wzn. Na door Baron C. J. Baud aan den heer Zandbergen te zijn voorgesteld, weid de Prinses door dezen door do kweekerij .geleid en werd1 vol belangstel ling de prachtige collectie tulpen be- eichtigcL Bij het vertrek bood een dochtertj e van den heer Zandbergen de Prin: 3 een fraaie ruiker van de tulpen aan. Hierna begaf het gezelschap zich naar de Ned. Herv. Kerk, alwaar de Prinses het graf van Graaf PToris V bezichtig-U; Een onzer gemeentenaren, de heer P Kort Sr., gaf hierbii .eenige inlichtinge Het gezelschap vertrok vervolgens w - der per auto naar Katwjjk a. Zee. Vergadering van den Gemeent.- paari op morgenavond 8 uur. Onderwerpen ter behandeling: Benoeming verloskundige-. Verzoek van M. die Klurjver, inzake bouwen in afwijking uitbreidingsplan. Verhuring jperc. tuingrond Kerks'.r. Vaststelling kohier hondenbelasting. VOORSCHOTEN. Burgerlijke stand. GeborenJo hanna Helena d.v. P. Karremans en 1'. C. van der Krocht; Nicolaas Charles z N. L. J. Mulder en A.. C. Idzerda: Cl rardus Leonardus Wilhelmus z.v. C. -j Paandekooper en A. M. van Gent; - ria Johanna d.v. H. de Graaf f ei P. Verhoeven. Ondertrouwd: D. G. Spuman 27 j. c S. M. L. Verhoog .29 j.; W. Zonae 26 j. en W. M. Koot 21 j.; SM. vaa 27 j. en C. Werther 26 j. Getrouwd: A. G. J. Elskamp ca Verhorst; H. Elskamp en C. van d Horst; J. L. van Leeuwen en C. Groenendijk; P. Lardée en H. M. va-. Wetering- T. Los en A. de Graaf. Overleden: Levenl. aangeg ven k 11 van A. J. van der Geest en G. Leeawen; Nic. .Verwey, 77 j.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2