■WW DAG-AGENDA. Maandag 7 Mei. 's avonds kwart over 'acht uur, Kleine Stadsgehoor zaal Aalmarkt, Piano-avond Rie Ba tenburg. Woensdag 9 Mei, 's av. acht uur. Hoogl. Kerk: Kerkconcert door de Chr. Oratorium-Vereen. „Con Amore". Maandag 21 Mei, 's av. kwart over acht. Rest. „In den Vergulden Turk", Breestraat: Mei-vergadering der 3-Oc- tober-Vereeniging. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 Mei tot en met Zondag 13 Mei a.s. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telef. 552. RECLAME SPLINTER HEI SPECIALE KUISKAMER-KARPET „WILTON" 2 Mtr. x 3 Mtr. f 79.50. cature wijlen mr. A. J. baron van Na- gell van Ampsen tot lid der Eerste Ka mer gekozen verklaard, de heer J. Gelderman te Losser. DE S. D. A. P. EN DE LIGA. Naar Het Volk verneemt, hebben dc drie sociaal-democra.tische bestuurs leden der sectie Holland van de Liga tegen koloniale overheersching, de heeren P. J. Schmidt, J. Last en P. Kiès, thans al hun functies in de Liga neergelegd. De Perhimpoenan Indonesia heeft besloten zich terug te trekken uit de sectie Holland van de.Liga, doch blijft aangesloten bij de Internationale Liga. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID HOLLAND. Ged. Staten van Zuid-Holland stel len voor, om den termijn voor her ziening van het Provinciaal Werklie- 'lenreglement, dat thans geldig is tot 1 September 1928, te verlengen tot 1 nu ari 1931. L«ed. Staten stellen voor, in de sub- - -üeregeliog ten behoeve van den .nd voor Openbare Leeszalen en Bi- ,iotheken in Zuid-Holland, met in gang van 1 Jan. 1928 de woorden „van 30 pet. van bet bedrag, berekend vol gens de door het Rijk voor toekenning van rijkssubsidie aan die instellingen vastgestelde norm" te vervangen door de woorden „van 45 pet. van het door die instellingen genoten rijkssubsidie" Deze wijziging staat in verband met een verlaging van het rijkssubsidie met ongeveer 33 pet. Ged. Staten hebben afwijzend prae- advies uitgebracht over de motie-van Houdt c.s-, waarin wordt betoogd, dat het niet tot de taak der provincie zou bebooren, subsidie te verleenen aan den Bond van Openbare leeszalen en bibliotheken, en waarin een regeling werd verzocht tot liquidatie binnen 4 jaar van het nu gegeven subsidie. NEDERLAND EN BELGIë. De Handelsblad-berichtgever te Brussel seinde: In verband met geruchten, als zou Chamberlain bij gelegenheid van zijn bezoek aan België, de kwestie betref fende het Nederlandsch-Belgische ver drag hebben aangeroerd, wordt van bevoegde zijde vernomen, dat met geen enkel woord over deze zaak ge sproken werd en dat Chamberlain s reis uitsluitend het bezoek van de Gentscbe bloemententoonstelling ten doel beeft gehad. ROODE KRUIS WERK. Het Hoofdbestuur van bet Nederl. Roode Kruis ontving van de Intern. Unie van Kinderhulp te Genève een telegram, waaruit blijkt, dat met steun van de reeds ingekomen gelden in acht dorpen van Bulgarije aan to taal 3400 kinderen voedsel werd uit gereikt, terwijl ook te Philippopel 2500 kinderen voedsel ontvingen. Giften voor leniging van den nood der slechtoffers van de aardbevingen in het Oosten worden gaarne onder het motto „Aardbeving" ingewacht bij het Hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis, Princessegracht 27 te 's Gra- venbage, per postwissel of per giro no. 22120. DE 50.G03STE. De gemeente Hilversum heeft heden haar 50.000ste inwoner ingeschreven. HONGAARSCHE VACANTIETREIN. De heer A. M. L. Larsen deelt ons het volgende mede: Het bericht, dat het Hong. Kinder comité zijne medewerking niet ver leent aan het organiseeren van een vacantietrein is bekend. Daarom heeft de Kinderliga te Budapest met mij een contract gesloten als oud-2e Secretaris van bovengenoemd comité een trein te organiseeren. Hulp is er noodig en veel ook. Ik heb zelf voor 2 maanden de nood aanschouwd en het is vreese- lijk om aan te zien. Het meest afdoen de middel om op 't oogenblik te helpen is dan ook, uw pleegkind met vacantie naar Holland te laten komen, waar het het geluk weer kent van geen honger te hebben. Laat uw kind daar om komen en ziet niet naar tegenbe richten. Gedenk, wij zijn ook kind ge weest. Wat hebben zij, in vergelijking met ons, teen wij kind waren? De trein rijdt ongeveer half Juni en vertrekt weder half September. Inlichtingen schriftelijk te bekomen bij A. M. L. Larsen, le Const. Huy- gensstraat 94, Amsterdam. RECLAME. tabletten EEN GESLAAGDE MOP. Voor een der sigarenwinkels in de Kalverstraat te Amsterdam zoo le zen we in „Het Volk", dromden de menschen samen: een bulletin! Boven het papiertje stond Centraal Nederlandsch Persbureau, Den. Haag. Den Haag, 5 Mei, (C. N. P.-telegram) Er loopen hier hardnekkige ge ruchten, die van officieele zijde niet zijn tegengesproken, dat minister van der Vegte zijn portefeuille ter beschik king zou hebben gesteld. Als zijn op volger wordt genoemd mr. dr. G. J. Goedhart. Als men nu weet, dat niemand het Centraal Ned. Persbureau in Den Haag kent, en dat mr. dr. G. J. Goedhart de hoofdredacteur van „De Telegraaf" is, begrijpt men, dat een grappenmaker bet Amsterdamsche publiek er in heeft laten loopen. LUCHTVAART. DE „ITALIA" OP SPITSBERGEN. Naar uit Kingsbay (Spitsbergen) wordt geseind, is het Italiaansche luchtschip „Italia" met generaal No- bile daar Zondagmiddag te 1 uur aan gekomen. De landing geschiedde vlot. Het luchtschip stuitte Zaterdag avond, na het vertrek uit Vadsoe spoe dig op een hevige sneeuwbui. Des nachts om 4 uur passeerde het Beren eiland; des ochtens om 7 uur wierp men een boodschap neer op de Zuid kaap van Spitsbergen. Om 11.45 kwam de „Italia" boven Kings Bay, maar door den zwaren wind duurde het tot 1 uur eer zij in de hangar kon worden gébracht. Generaal Nobile deelde mede, dat men vrijwel den geheelentocht in sneeuw had gevlogen, maar niettemin had het luchtschip slechts ruim 15 uur over de reis gedaan. Na Beren-eiland was de wind naar het Westen gedraaid, waardoor een grooter snelheid mogelijk werd. VLIEGHAVEN IN TWENTE Uit Enschedé meldt men: Men is nu met de voorbereiding voor den aanleg van een vlieghaven in Twente een heel eind opgeschoten. Het terrein is thans definitief aange wezen; het is een stuk grond, gelegen in de gemeente Lonneker, groot pl.m. GO H.A., ingesloten door den steden driehoek Enschede, Hengelo en Olden- zaal. Voor aankoop en accomodatie van het terrein zal noêdig ziin een be drag van ongeveer f 400.000, welk ka pitaal in hoofdzaak door 'e betreffen de gemeenten in verhouding tot het belang, dat zij bij de vlieghaven heb ben, zal moeten worden bijeenge bracht. Op financieelen steun van het Rijk valt niet te rekenen. De Kamer van Koophandel voor Twente heeft een bijdrage van f 15.000 toegezegd. Allicht is ook nog steun van de pro vincie Overijssel te verwachten; het overige zal voor rekening van de ge meenten komen. KON. NED. VEREEN VOOR LUCHT VAART. Onder voorzitterschap van Ir. J. F. de Vogel had Zaterdagmiddag plaats de algemeene vergadering van de Kon. Ned. Vereen, voor Luchtvaart. Uitgebracht werd het jaarverslag. Het ledental is weer een weinig ach teruit gegaan. De commissie voor aviatiek kon op alle aanvragen voor het uitreiken van het F. A. I.-brevet gunstig advi- seeren. Het aantal ballonvaarten van de commissie voor opstijgingen be droeg 5. Bij de wetenschappelijke vaar ten werden hoogten van 3965 M. en 3937 M. bereikt. Het luchtverkeer in en naar Nederl. Indië had ook in het afgeloopen jaar de volle aandacht van het hoofdbe stuur. In 1928 zullen proef-postvluchten ondernomen worden. Er wordt niet aan getwijfeld, of in de naaste toe komst zal de luchtpostlijn in exploi tatie zijn. Ook het luchtverkeer in In dië zal niet zoo heel lang meer op zich laten wachten. Benoemd werd tot chef van het al gemeene secretariaat overste Wal- laard Sacré. z Herkozen werden als leden van het hoofdbestuur de heeren: Ir. J. F. de Vogel en Jhr. Mr. P. O. H. Gevaerts. In de plaats van den heer J. C. Ve der, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer C. Kolff. Al9 bestuurslid bedankt de heer G. P. Tydeman. Het bestuur zal zelf in deze vacature voorzien. Uit het Sociale Leven. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN CHRISTELIJKE TECHNICI. De Nederlandsche Vereeniging van Christelijke Technici heeft Zaterdag te Utrecht haar 13de jaarlijksche ver gadering gehouden. De voorzitter, de heer J. Bouman, te Utrecht, wees in zijn openingswoord op de werkzaamheden der vereeniging voor de totstandkoming van een col lectieve arbeidsovereenkomst voor de bouwkundige technici en van een pensioenregeling ten behoeve der me taaltechnici. Blijkens het iaarverslag van den heer A. Nieuw en huis te Rotterdam. neemt het ledental niet toe als ver wacht kon worden, als gevolg van do gevoerde propaganda, hoewel or niet temin groei valt te bespeuren. De verslagen van den secretaris penningmeester werden goedgekeurd, zoomede het verslag van het bureau voor plaatsing en arbeidsbemiddeling De heeren J. Bouman, W. Dijks hoorn, H. de Hoop, en G. van Hoven werden als bestuurslid herkozen; in de vacature-L. J. van Gemert werd als bestuurslid gekozen de heer A. C. Vreugdenhil te Amsterdam. De heer J. Bouman te Utrecht werd weder als voorzitter en als redacteur van het or gaan benoemd. De heer Amelink, voorzitter van het Chr. Nat. Vakverbond, heeft verder de vergadering toegesproken, waarvoor de voorzitter hem bedankte. Inzake de gewijzigde opleiding en de toekomst der technici werden de volgende conclusies vastgesteld: 1. De opleiding van de technici via de Middelbaar Technische scholen ,is een eisch des tijds en een gezond re sultaat van de onderwijsgedachte, welke thans op alle terreinen van het maatschappij-leven tot uiting komt. 2. Deze gewijzigde opleiding maakt het vooralsnog gewenscht, dat voor een ieder gelegenheid bestaat: a. voor een bepaald cursusjaar te worden ingeschreven, na voldoende afgelegd toelatingsexamen; b. het eindexamen M. T. S. af te leggen. 3. De studie-programma's van de verschillende vakken dienen gelijk te zijn, zoodat de einddiploma'9 van de M.T.S. gelijkwaardig zijn. - 4. De toenemende belangstelling die er bestaat, om de M.T.S. in verband met de onderwijs-wijzigingen als voor studie te doen dienen voor het tech nisch hooger onderwijs kan niet an ders dan onze volle instemming heb ben en zal krachtig door ons worden gesteund. 5. De hoogere eischen, welke voor opleiding in de technische vakken worden gesteld, maken het voor per sonen met goeden aanleg financieel moeilijk de studie te bekostigen en het is gewenscht, dat juist voor deze van onder opgekomen krachten studie beurzen worden verleend. 6. Om het onder 2e, 3e, 4e en 5e ge noemde te bevorderen, worde van re- geeringswege een commissie van ad- vis ingesteld, waarin o.m. vertegen woordigers der technische vakbonden word enafgevaardigd. Ten aanzien van een voorstel van de afd. Groningen betreffende 't aan gaan van een burgerrechtelijke ar beidsovereenkomst voor techn. ambt. werd besloten terzake overleg te ple gen met de Chr. Ambtenarenvereeni- ging en het Chr. Nat. Vakverbond om in dezen tot verbetering te geraken en zoo noodig actie er tegen te voeren. Utrecht werd weder aangewezen als plaats voor de volgende jaarvergade ring. BUITENLAND. HET ANTI-OORLOGSVERDRAG. Italië voor een conferentie van juristen. De Italiaansche regeering heeft een nota gericht tot de mogendheden, die het ver drag van Locarno hebben onderteekend, alsook tot dë verèenigde Ötaten. In deze nota verklaart zij zich bereid, deel te nemen aan een conferentie van juristen, die, zooals van Fransche en En- gelsche zijde is voorgesteld, het voorstel van Kellogg zouden onderzoeken en waaraan Amerikaanscbe en - Japansche juristen zouden deelnemen. Op de confe rentie van de juristen zou een conferen tie der zes ministers van buitenlandsche zaken van de geïnteresseerde mogendhe den volgen. STRESEMANN EEREDOCTOR. Een politieke rede. Zaterdag bad te Heidelberg de promo tie van den Duitschen Minister van bui tenlandsche zaken, Stresemann, en van Scburman, den Amerikaanschen gezant te Berlijn, tot doctores honoris causa in de philosophische faculteit plaats vond. De stad was rijk met vlaggen, de Ame- rikaansche naast de Duitsche, getooid. In de aula der universiteit bleef geen plaats onbezet. Talrijke vertegenwoordigers der buitenlandsche pers woonden de plech tigheid bij. Nadat de rector der universiteit den gezant en den minister van buitenland sche zaken bad begroet, onderteekende de deken der universiteit de doctorsbul len. Daarop nam de Amerikaansche gezant het woord, om voor de hem verleende on derscheiding te danken. Voorts wees bij op de taak der universi teit als centrum van beschaving en cul tuur en bracht in dit verband ook het voorstel van staatssecretaris Kellogg voor het anti-oorlogsverdrag ter sprake. Hij toonde aan, dat inderdaad de oorlog in den ban moet worden gedaan, willen cul tuur en beschaving gehandhaafd blijven. Vervolgens nam de Duitsche rijksminis ter Stresemann bet woord. Hij hield een groote rede, waarin hij o.a. zeide: Ik zie in het besluit der faculteit van rechten en wijsbegeerte niet slechts een erkenning van mijn werkzaamheid op buitenlandsch-politiek gebied, doch bo venal een erkenning der wetenschap, dat zij ook gelooft in de idee als beslissende factor in het historisch leven der volken. Het besluit tot verleening van het eere doctoraat wijst in dit verband op twee groote ideeën: bet recht der naties op le ven en vrijheid en de geestelijke toenade ring en het vreedzaam accoord tusschen de volken. Daarmee is gezegd, dat deze beide problemen niet in tegenstelling tot elkaar staan, maar elkaar aanvullen, ja elkaar bepalen. Het i9 een onzalig misverstand, het na tionale en internationale als tegenstel ling voor te stellen. Nooit zal een wereld organisatie op te bouwen zijn zonder de vaste natuurlijke basis, die bestaat in de tot nationale staten aaneengesloten af zonderlijke volken. De wortels van het internationale leven zullen geleg zijn in de gezondheid der afzond riijke staten van da wareldgemsacscbap an het volkan- recht. zal, zooals Kant zegt, slechts op een vrij federalisme cfer' volken opgebouwd kunnen worden. Tusschen de afzonderlijke staten, ver volgde de minister, heeft nog niet die vereeniging plaats gevonden, die door de natuur der dingen wordt geboden en die een gelijkgerechtigd naast elkaar leven waarborgt. Eveneens moeten de normen voor de internationale aaneensluiting zelf nog gevonden worden. Hieruit blijkt, een dubbele taak voor de internationale po litiek. en in het hijzonder voor de Duit sche politiek: de verzekering van een vrij, gelijkgerechtigd Duitschland te zarnen met alle andere staten vereenigd in een stabielen internationalen vorm. DE BURGEROORLOG IN CHINA. China's botsing met Japan. Ingevolge een dringend radiografisch verzoek om hulp van den commandant der Japansche troepen te Tsinanfoe zal door de Japanners getracht worden, de ingesloten en bedreigde troepen van Tsingtau door het uitzenden van vijf pantservliegtuigen uit Tientsin, te ont zetten. Hulp uit Tsingtau is op het oogen blik onmogelijk, daar de nationalisten de Sjantoeng-spoorwegen opgebroken heb ben. De houding van de regeering te Nan king ten opzichte van Japan is onveran derd gebleven. Nanking wenscht een breuk te vermijden. De minister van bui tenlandsche zaken, Wang-Foe, heeft den Japanschen consul-generaal te Tsinanfoe een nota doen toekomen, waarin leedwe zen over het gebeurde wordt uitgesproken. De nota verlangt echter ook het onver wijld terugtrekken der Japansche troe pen, aan welke de 9chuld van de botsin gen geweten wordt, aangezien de Japan ners Chineesche agitatoren hebben doen doodschieten. De regeering van Nanking meldde, dat de Japanners een Chineesche onderhan delaar van den vreemdelingen-commissa- ris van Tsinanfoe wegens vermeende spionnage hebben laten fusilleeren. De Europeesche bewoners van Tsinan foe hebben zich in de consulaten in vei ligheid gebracht. Zij ontvingen verster king uit de persoonlijke lijfgarde van Tsjang Kai Shek. In Japan heerscht in verband met de jongste gebeurtenissen groote opwinding. De bladen brengen geregeld extra-edities uit. De stemming is, naar het oordeel der dagbladcorrespondenten, te vergelijken met die van 1904. Een breuk tusschen Japan en Nanking. Uit Tokio wordt gemeld, dat Zuid-Chi- neesche soldaten bij Tsinanfoe Japansche troepen ontwapend hebben, die gebrek aan munitie hadden gekregen. De Japansche bevelhebber pleegde ha rakiri. De Japansche minister-president besloot de betrekkingen met de regeering van Nanking af te breken en den consul-ge neraal terug te roepen. POINCARé's REDE TE METZ. Geen Duitsche of autonome Elzas. Aan een banket van burgemeesters te Metz heeft Poincaré gisteren het woord gevoerd en gesproken over de kwestie: Elzas-Lotharlngen. Poincaré herinnerde aan het enthousi asme, waarmee de bewoners van het be trokken gebied bij den wapenstilstand de Fransche nationaliteit hebben aangeno men. Poincaré beloofde de tradities en ge woonten van het herwonnen land te zul len eerbiedigen evenals het kerkelijk- en schoolstatuut, doch het onderwijs moet in de nationale Fransche taal gegeven wor den. Poincaré besloot met te verklaren, dat Frankrijk nooit goed zal vinden, het ge ringste deel van Elzas-Lotharingen af te staan, hetgeen Duitschland bovendien be loofd heeft, niet te zullen heroveren. Evenmin denkt Frankrijk aan het op richten van een neutralen of zichzelf re geerenden staat, waarvan het bestaan nieuwe conflicten in het leven zou kun nen roepen. HET CONGRES RER ROEMEENSCHE BOERENPARTIJ. Het aftreden der regeering geëischL Blijkens de tot dusver binnengekomen berichten uit Carlsburg heeft het congres der Roemeensche Boerenpartij alle ver wachtingen overtroffen. Carlsburg is door 'n enorme menschenmenigte overstroomd. Men spreekt zelfs van 200.000 menschen, die daar tezamen zijn gekomen. De deel nemers aan het congres hebben den nacht gedeeltelijk op straat moeten doorbren gen. In alle vergaderingen werd op storm achtige wijze het aftreden der regeering Bratianoe en de ontbinding van het par lement geëischt. HEVIGE STORM BOVEN PARIJS EN OMGEVING. Naar uit Parijs aan de Tel. gemeld wordt, is Zaterdag een hevige storm bo ven de Fransche hoofdstad en omgeving losgebarsten, die groote schade heeft ver oorzaakt. Op het spoorwegtraject Parijs Limours vond een grondverzakking plaats ten gevolge waarvan een goederentrein ontspoorde; de toestand van den machi nist is hopeloos. Ook het fruit en de groenten hebben zeer geleden en in en kele minuten tijds werd een groot deel van den oogst vernield. Ook uit Savoye wordt noodweer ge meld. KORTE BERICHTEN. Naar uit Moskou wordt gemeld is op de Kuban-rivier een boot omgesla gen. De opvarenden, 22 kinderen, ge raakten te water. Zij zijn op enkele na allen verdronken Na den minister van financiën is nu in Egypte ook de minister van bui tenlandsche zaken afgetreden. Het hygiëne-comité van den Vol kenbond beeft Zaterdag zijn slotzitting gehouden. In October a.9. zal het weer bijeen komen. In het Stettiner veemmoordpro- ces is Zaterdag vonnis geveld. De koofdbeklaagde Heines kreeg 15 jaar tuchthuisstraf, Ottow 4 jaar en Frebel i jaar. De overige beklaagden zijn vrij gesproken. Een der advocaten in het autono- misten-proces te Colmar is voor een maand geschorst wegens ongepaste uitlating over den president van bet bof. t De aanslag op den Russisch en Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 340.9 M. (Na 8 uur n.m. 1870 M.). N. C. R. V. 6.15 Cursus Fotografie voor d n «a- teur te leiden door den l eer Adri- aan Boer te Bloemen daal. 7.00 N.D.O. Cursus Enge'sche Conver satie voor gevorderden. 7.30 Zangcursus te leiden door ''en heer Jac. Ph. Caro te Utrecht. 8.00 Avondconcert. Spreker: de h er H. Amelink, Secr. van het Chr. Nat. Vakverbond te Utrecht On derwerp: „Beteekenis en taak r Chr. Vakbeweging Muzikale me dewerking verleenen: mej. Luiso Lauentroth, piano; mei. Mie':e Scaeer, viool; de heer Eld •-1, Bakker, viool; mevr. J. IJqkï, ce:- lo en fluit. 10.00 Persberichten vaa Vaz Dias HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 4-4°5.50 Kinideruurtrje, o.l'.v. mevr. Antoinette van D§k. 6.00 Tijdsein van de A.V.R.O.-Klok 6.00 Voor-avondconcert door het Om- roep-orkest o.l.v. Nico Treep. Solist: Cor Wijgers, tenor. 7.15 Praatje over A.V.R.O.-Reizen, 7.45 Politieberichten. 8.05 Solisten-Concert. 9.05 Uitzending van een programma, gearrangeerd ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan van Hoogezand-Sappeimeer. 10.15 Persberichten van Vaz Diaa. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 7.50 Concert. Daarna laatste berichten. LANGENBERG, 469 M- 5.20 Concert. Nederlandsch uurtje. 7-35 Concert. Nederlandsche avond. Daarna laatste berichten. DAVENTRY, 1604 AL 5.20 Muziek. 5.50 Tijdsein van Greenwich. Weer bericht. 6.05 Orgelrecital door Pattman. 6.35 De grondslagen der nr.iz.ek. 7.05 Concert. 8.50 Berichten aan zeevarenden. 8.50 Muziek. 9.20 Een Nederlandsch Nationaal Pro gramma. 9.45 Lezing. 10.00 Nederlandsch programma. 10.20 Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. 7.50 Concert Tijdens de pauzes: Persber. handelsvertegenwoordiger te War schau was op den Russischen gezant, bedoeld. De Hongaarscbe premier graaf Bethlen is ernstig ziek. In een Zuid-Afrikaansche mijn is een liftkooi neergestort; er zijn dertien dooden en vijf ernstig gewonden. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Door B. en W. wordt aan dien Raad voorgesteld, afwijzend te beschik ken op het adres van bewoners van den Westkanaalweg, om uitbreiding van wa ter - en electriciteitsvoorziening. Het bestuur van „Ons Belang zal zich weder in verbinding stellen met het bestuur van de Holl. Mij. van Land bouw te Alphen a. cL Rijn, tot hel; voor bereiden van een melk-examen. Zes per sonen gaven zich op. Ten nadzele van wed. Lelive 1 werden door ratten een 30-tal joi hennen in één nacht vermoord. Eierenveiling. Aangeveerd1 8.194 stuks; kippeneieren fs>205>8°; deneieren f4,754,80 per 100 st. Kaas 4546 et.; weiDoter 53, 7078 ct. per pond: sla 33V2 ct, per krop. Bij de politie alhier werd aangifte gedaan, dat ten nadeel© van den heer De Hond, eenige planken en ramen wer den vermist, welke op grond van den beer J. Luiben voor die noutverkooping stonden genummerd. OEGSTGEEST. Hedenmorgen is bij het Bureau var. den Burgerleken Stand alhier aangiit© gedaan van de 6.000ste ingezetene o - zer gemeente, n.I Jacoba, dj.v. M. 'A van Griethuyzen, handelsreiziger en i'. M. Mauks, wonende Regentesselaan 59. Zooals bekend. heeft de vereen. „Ge meentebelangen een taart beschikbaar gestelid, voor de ouders van de jongebo rene». WOUBRUGGE. De alhier gehouden tiendaagse L e lessen voor Kraamivrouwenverzorgiiig e 1 Zuigeling enbescherming, onder leiding van Zuster H .F. Hattink, is geëindigd. Met belangstelling werd dezen curs-s dioor een 26-tal cursisten gevolgd. Bjijde laatste les sprak mevr. Nauta - Sijtsma, namens die deelneemsters den dank uit voor het ontvangen onderricht, niet twijfelende of die lessen zullen vrucht dragen en overhandigde daarna namens de aanwezigen als Wjjk van er kentelijkheid een geschenk in zilver, a s- mede een boekwerk, welke beide dankbaar werden aanvaard. Namens het bestuur der afd. „Hot Kruis'' in deze gemeente, sprak de voor zitter, Dr. L. E. Loth, Zuster H. toe, dankte haar voor idle gegeven lessen e 1 verwachtte dat deze in de toekomst tot nut van moeders en zuigelingen zou den strekken. Hjj riep haar een tot weerzien toe. Zuster H. sprak hierna nog haar blad schap uit over het feit,, dat .die cursus 2P|Q jpTysf jSSI6

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2