DE VEENBRANDEN IN DRENTE. Aan het einde der Week Zondag j.l. heeft in Frankrijk de stem bus opnieuw gesproken en de uitslag der herstemmingen heeft dien der eerste stem mingen bevestigd. Het resultaat der ver kiezingen is geweest, een overwinning der Poincaristen. De regeering beschikt in het nieuwe par lement over een meerderheid van onge veer 400 van de 612 stemmen. Alzoo een ..working majority" zooals de Engelschen dat noemen: een meerderheid waar wat mee aan te vangen is. Zoo is thans de ze kerheid gegev en van een geregeld verloop i: r tegenwoordige politiek, d.w.z. stabili satie van den franc en gezondmaking der l innen- en buitenlandsche financieele si tuatie van Frankrijk. Déze overw inning der regeering is even wel voor een groot deel te danken aan de verdeeldheid liarer tegenstanders. De cij fers wijzen uit, dat een samengaan van Socialisten en Communisten (dat bereikt had kunnen worden, wanneer Zondag j.l. in elk kiesdistrict één der extremistische candidaten zich had terug getrokken) een belangrijke roode meerderheid in de Ka mer had teweeggebracht. Een schaduwzijde van de Poincaristi- sche overwinning is voorts ook de verkie zing in den Elzas van 4 afgevaardigden, behoorehde tot de partij der autonomis- ten. Deze wenschen, zooals hun naam zegt, zelfbestuur voor den Elzas, schei ding van Frankrijk en misschien wel aansluiting bij Duitschland. De Franscbe regeerinfr beschouwt dit streven als een complot, tegen de veilig heid van den staat gesmeed, en Dinsdag is te Colinar in den Elzas het proces te gen twee en twintig Elzasser autonomis- ten begunnen, van wie er zich zeven in het buitenland bevinden, die dus bij ver stek gevonnisd worden. Er bestaat voor dit proces groote be langstelling. A.s. Zondag zal Poincaré te Metz een politieke rede houden, en ver wacht wordt, da. hij dan ook zijn oordeel zal zeggen over de beweging voor auto nomie. Tusschen Engeland en Egypte heeft een ernstig conflict gedreigd. Het ging om een wetsontwerp op vergaderingen, dat in de Egyptische Kamer was aanhangig ge maakt en waarvan de algemeene strek- Icing was, dat het de macht van het uit voerend bewind tot handhaving van de orde verzwakte, het initiatief van de maatregelen ter voorkoming van ordever storing belemmerde en de beleggers van wanordelijke bijeenkomsten met onbetee- kenende straffen bedreigde. Dit is, naar men in Engeland meende, in strijd met de verbintenis welke Zagloel in 1924, met goedkeuring van de Kamer, jegens de Britsche regeering öp zich nam „om met alle wettelijke middelen volksbetoogingen die in strijd met de openbare orde zijn, te voorkomen en, zoo noodig, het parlement om uitbreiding van bevoegdheden te vragen Nadat de "Engelsche regeering tot de Egyptische een ultimatum gericht had, gaf deze, zij het al niet met zooveel woor den, dan toch feitelijk toe, zoodat de span ning tusschen de beide landen weldra weer tot het verleden behoorde. In China is de burgeroorlog weer in vollen gang. De Zuidelijke troepen beha len rrog steeds successen en de Noordelij ken trekken terug. Een nieuwe factor in tic krijgsverrichtingen is het ingrijpen van Japan; zelfs zijn de Japansche troe pen reeds slaags geweest met de Chinee- sche. De toekomst zal moeten leeren, wel ke de bedoelingen van Japan zijn; of het alleen bedoelt de bescherming der Ja pansche bezittingen en onderdanen, of dat het nog wat ander? in zijn schild voert. Nobile Is zijn Noordpoolvlucht begon nen. De „Italia" is van Stolp vertrokken en heeft op gelukkige wijze het eerste deel van den tocht volbracht. Een eeresalunt is wel op zijn plaats voor dergelijke mannen, die met durf be zield zijn en zonder als sommige Oce aanvliegers, ifoekelooze daden te doen groote dingen verrichten in het belang der wetenschap. Men kan -op verschillende wijzen groot zijn. Wel waarlijk groot is ook een man als Prof. Albert Schweitzer, die thans een tournée. door ons land maakt en ook Lei den bezocht "heeft. Zijn leven klinkt als een sprookje uit lang vervlogen dagen; als een met dich terlijke pha/itasie opgesierd heiligenleven. En toch ia "het volle werkelijkheid, in on ze 20ste emiw! Schweitzer was driemaal gedoctoreerd ln de theologie, de philosophic en de me Leidsche Penkrassen. Amice, Ik heb dit jaar maar weinig ge merkt van het 1 Mei-feest der S. D. A. P. Er was een vergadering in de gehoorzaal en het Volksgebouw was het Centrum van den rooden dag, maar naar buiten kwam de S. D. A P. maar sobertjes voor den dag. Verleden jaar hadden ze nog het succes van ons verzet tegen den Zon dagsoptocht, maar dit jaar werd niets in den weg gelegd en dat is de dood in den pot bij de S. D. A. P. Neen, dan in den Haag, daar hadden ze meer succes. Burgemeester Patijn weigerde een fakkel-optocht en stond slechts gedeeltelijk muziekmaken toe, doch weigerde zang. Hij voerde als motief aan, dat anders te veel politie aan den gewonen dienst onttrokken moest worden. Natuurlijk ontkent Het Volk de juistheid van dit motief. Het schrijft: „Officieel motief: Er wordt dus te veel politie aan den gewonen dienst onttrokken! Wie ook maar even nadenkt, be grijpt intusschen, dat dit motief on houdbaar is- De A. J. C. houdt wel eens meer een fakkeloptocht Er zijn dantwee agenten bij! Is het onmogelijk, die uit een korps van 1200 politiemannen beschikbaar te stellen? Het is gewoon belachelijk zulks te beweren. Bovendien; Stel, dat het belachelij ke waar is. Wat dan nog? De A. J. C. vraagt ni/et om politie-assistentie. Zij heeft waarachtig tucht genoeg om' zelf de orde te kunnen handhaven! Dat geldt trouwens voor onze ge- heele beweging. Ook bij het zingen op de pleinen is heusch geen 9terk poli dicijnen. Hij was een groot musicus, de beste Bachkenner ter wereld. Een man, die in de kringen van kunstenaars en geleerden gevierd word, die in alle op zichten cultureel stond op het hoogte punt van zijn tijd. Toen klonk tot hem als tot den rijken jongeling het woord van Christus: Ga heen, verkoop al wat gij hebt en geef het den armen. En hij verliet zijn professo raat te Straatsburg, en vertrok naar Lam- barene, in de ongezondste streek van Afrika, onder den evenaar, waar de be volking in de grootste ontbering leefde «mi door de vree.selijkste ziekten gekweld werd. En zooals Franciscus zelf een kerk bouwde, bouwde hij daar een hospitaal en vindt zijn levenstaak in liet helpen van de armen en ellendigen, die Christus als een erfenis aan de Zijnen heeft nagela ten, opdat ze in Zijn voetstappen kunnen treden en als Hij zijn de barmhartige Sa maritanen. voor ziel en lichaam beide. Aan zulke daden heeft de wereld be hoefte; daar heeft zij eerbied voor. Van daar dat overal waar Schweitzer optrad, de belangstelling overweldigend was, be langstelling uit allerei kringen. Men voelt instinctief: Hier is er een, die doet den wil des Vaders, die in de hemelen is. LUCHTVAART. DE „ITALIA" TE VADSOE. De landing van het luchtschip Italia te Vadsoe ging met- heel wat moei lijkheden gepaard. Het luchtschip ver scheen om 7.03 's ochtends boven Vad soe. Na eenigen tijd boven de stad en boven Varangerfjord te hebben ge kruist, ondernam hét een poging tot landing. Geheel onverwacht steeg de Italia opnieuw op en tien minuten over 9 slaagde men er eerst in het luchtschip aan den ankermast vast te maken. Daar echter ter plaatse zich bevindende hulpkrachten niet vol doende op de hoogte waren van hun taak, moest het luchtschip veel bal last uitwerpen en een hoeveelheid gas laten uitstroomen. Op het oogenblik van de landing kreeg het omhulsel van het luchtschip een scheur. Korten tijd na de landing brak een zware storm los, die over de geheele IJszee tusschen Noorwegen en Spitsbergen schijnt te woeden. Het weder is in den loop van den dag nog slechter geworden, regen en storm woeden in het hooge noorden. Indien het weder niet spoedig beter worit, zou de geheele onderneming wel eens kunnen worden bedreigd, daar de in de Fooistreken gevreesde nevel weldra wordt verwacht; van een lan ding aan de Pool zou dan in geen ge val sprake kunnen zijn. De hal waarin men het luchtschip te Kingsbay wil onderbrengen, is door den storm vrij ernstig beschadigd. Men heeft daarom aan Nobile langs draadloozen weg verzocht zijn vertrek naar Spitsbergen uit te stellen tot de hal zal zijn hersteld en het weder zal zijn verbeterd. De reis van Vadsoe naar Kingsbay zal ongeveer 16 uren duren. Uit Vadsoe wordt gemeld: Daar de weersomstandigheden tus schen Vadsoe en Spitsbergen ongun stig zijn en het in Green Harbour sneeuwt, zal het oponthoud van de Italia alhier langer duren dan ver wacht werd. Misschien zullen er eeni- ge dagen mee gemoeid zijn. Bij het vast maken aan den anker- mast heeft het luchtschip, zooals reeds gemeld, een kleine 9cheur gekre gen, welke echter binnenkort gerepa reerd zal zijn. Afgezien van het laat ste gedeelte der reis, toen de Italia met een sneeuwjacht en storm te wor stelen had, heeft het schip goed weer gehad. JAPANSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. Uit Tokio wordt gemeld: Het grootste vliegtuig voor het ver voer van passagiers, dat door het mi nisterie van verkeer is gebouwd, viel bij een proefvlucht te pletter. De bestuurder en de passagiers, bij na allen mecaniciens, werden gedood: tietoezicht noodig. En waarom wel muziek en geen zang? Wat heeft dat met politietoezicht te maken? In Amsterdam gebeurt 1 Mei veel meer op straat dan hier. En burge^ meester de Vlugt denkt er niet aan, om ook maar iets te verbieden. Heeft Amsterdam dan zooveel meer politie ter beschikking? Geen sprake van. Wij kunnen in het verbod van bur gemeester Patijn vooralsnog niet an ders zien dan een kleinzielige poging om een algemeen socialistisch volks feest zooveel mogelijk van de straat te houden. Daartegen protesteeren wij met den meesten klem". Natuurlijk zou ik zeggen, van dat protest moet de S. D. A. P. eten. Maar nu is het moppige, dat in dit stuk Amsterdam tot voorbeeld wordt gesteld en dat burgemeester de Vlugt de meest verguisde magistraat an ders, wordt geprezen. Maar je moet eens hooren, hoe over Amsterdam wordt uitgepakt op een andere blad zijde. Daar lees ik: „Onze burgelijke gemeentebestuur ders doen weer bun best ons op ons Meifeest te beknibbelen wat zij kun nen. In Amsterdam verbieden zij den brandwaebts om in volle uniform in den stoet mee te loopen. Zij schijnen niets geleerd te hebben uit een nog onlangs gevoerd raadsdebat, toen ge tracht werd tegen te gaan, dat een overleden brandwacht tegelijk met korps-eer en partij-eer ter aarde be steld werd. Daarvoor kregen zij toen in den raad den kous op den kop. maar de eerste de beste gelegenheid nemen zij weer waar om te verhinde ren, dat onze dappere brandweerlui in het openbaar toonen, hoe zij, be Emmen-Erfscheiderveen met verwoesting bedreigd. Men seint uit Emmer-Compascum Vrijdagmiddag 5 uur: Thans kan zeker van een noodtoe stand in de Drentsche venen gespro ken worden. Zoo juist is te Emmen- Erfscheiderveen.de groote algemeene Christelijke School in vlammen opge gaan. Ook de huizen in de nabijheid daarvan zullen zeer waarschijnlijk een prooi, der vlammen worden. Te Emmen-Erfscheiderveen zijn heden middag van een tot drie uur zeven huizen aan den zuidkant van het ka naal door het vuur verwoest. Te ver wachten is dat nog vele andere huizen te Emmen-Erfscheiderveen een prooi der vlammen zullen worden. De wegen in het gebied van, den brand worden onbegaanbaar. De poli tie heeft hedenmiddag het verkeer tus schen Emmen-Erfscheiderveen en Emmen stopgezet. Men mocht niet verder dan de Christelijke School. Men vreest, dat het grootste gedeel te der huizen te Emmen-Erfscheider veen zal worden verwoest. Ook te Barger-Compascum is de toe stand kritiek. Hier werken drie spui ten, doch zij kunnen tegen het vuur, dat door den feilen wind aangewak kerd wordt weinig uitrichten. Overal langs den weg ziet men huis raad en andere eigendommen van de gevluchte bewoners. Het ligt in de be doeling de vluchtelingen den nacht te doen doorbrengen in de kerken, die buiten het gebied van den brand staan. Vier der vijf arbeiders terecht. Vrijdagavond te 6 uur seinde men uit Exloo: Van de vermiste 5 arbeiders zijn 4 terecht. Zij zijn met brandwonden overdekt te Valthermond aangeko men, waar zij dooi dr. Mulder uit Mus- selkanaal zijn behandeld. De vijfde, de machinist Muller, wordt nog vermist. Men neemt aan, dat hij bij zijn vlucht in het kanaal is geraakt en verdronken. De burgemeester van Odoorn heeft de stoomspuit van Hoogeveen gerequi- reerd. De toestand is nog zeer ernstig. Vele huizen loopen gevaar een prooi der vlammen te worden. 80 huizen zijn ontruimd. De inboedels zijn op schuiten weggevoerd. De huizen van den heer J. Luit en' de weduwe A. Haag in het Valtherkijl zijn een prooi der vlammen geworden. Minister Kan op het terefn van den brand. Toen Minister Kan gistermiddag te Nieuw-Leusen (Ov.) een rede uit sprak, bij gelegenheid van het tot standkomen van de ruilverkaveling, ontving Z. Excellentie een telegram van den Commissaris der Koningin in Drente, waarin werd gemeld, dat de toestand hoogst gevaarlijk was. Onmiddellijk spoedde de Minister zich, met den Commissaris der Ko halve aan hun menschlievend beroep, ook verknocht zijn aan de arbeiders beweging. Kleingeestigheid is troef in het dagelijksch bestuur der hoofdstad, sinds het socialisten-vrij is en onze vroeden kunnen zich niet weerhouden om steeds weer te toonen hoe zij onze beweging haten". Nu zou ik zoo zeggen, Amice, als je brandweerman bent, dan dien je de gemeenschap. Dan moet je branden blusschen, onverschillig waar die uit breken.. Verbeedt je, dat de brand weerlui alleen bij de Sociaal Democra ten hun beroep wilden uitoefenen. Natuurlijk zullen de S. D. A P.-ers mij onmiddellijk tegenvoeren, dat zij dat ook niet willen, en dat zij juist zoo plichtsgetrouw zijn. Ik zou zoo zeggen: toon dat dan ook in het openbare leven. Waneer je weet dat je een ander ergert met de uni form voor politieke demonstratie te gebruiken, doe bet dan ook niet! De conclusie van Het Volk is dan ook volmaakt onjuist. Zij luidt: „Zoo gaan stadsbestuurders zich aan jammerlijke partijdigheid te bui ten. Zij verwerpen zelfs den schijn, als of zij voor alle burgers zonder onder scheid gelijk recht zouden doen gel den. Als zij de arbeidersbeweging kun nen deuken, ontzien zij zich niet tot de benepenste middelen hun toevlucht te nemen". Neen, niet de burgerlijke partijen willen de arbeidersbeweging deuken; trouwens, waar haalt de S. D. A. P. het recht vandaan om te spreken van d e arbeidersbeweging. Neen, de S. D. A. P. is voortdurend bezig om de gemeenschap de onnoo- dige en heel vaak onzinnige Mei-leu zen op te dringen. Maar dat zal op den duur wel slijten In landen, waai- ze wat meer te be- ningin van Overijssel, baron van Voorst tot Voorst, naar Emmen. Men seint Vrijdagavond uit Emmen: Hedenmiddag te 5 uur arriveerde te Emmen Minister Kan, in gezelschap van den commissaris der Koningin in de Provincie Drente, Mr. J. Tb. Lint horst Homan en diens ambtgenoot van Overijssel, Baron van Voorst tot Voorst,, vóór een bezoek aan het ter rein van den veenbrand. Alvoren- uit Emmen te vertrekken heeft de Minister uit het Gemeente huis assistentie gevraagd van de brandweer van Den Haag en Amster dam. De stoomspuit uit Groningen ar riveerde juist, toen de Minister aan kwam. Te Emmen-Erfscheiderveen. Van Klazienaveen-Noord werd door het brandende gebied gereden naar Emmen-Erfscheiderveen. Hier zijn hedenmiddag 13 woonhui zen en de Algemeene Christelijke School een prooi der vlammen gewor den. De huizen werden bewoond door F. Kroon, H. Mulder, A. Grooters, W. Veenstra, P. Zuid, H. Steenkamp, A. van Veenen, R. van Veenen, J. Ster- kenburg, B. van der Tuuk, K. de Vries, H. Oud en F. van Veen. In het school gebouw hadden verschillende bewo ners hun inboedel geborgen in de hoop dat zij daar veilig zouden zijn. Alles is evenwel verbrand. De brandweer is thans bezig de wo ning van het hoofd der school, den heer W. van Veen, te beschermen. De bewoners der verbranae huizen worden in de omgeving onder dak ge bracht. Te Emmen-Erfscheiderveen werken op het oogenblik de brandspuiten uit Emmen, Beilen en een paar spuiten van het veenschap, terwijl ook de stoomspuit uit Groningen hier te werk zal worden gesteld. Ook hier laat de toestand zich he denavond minder ernstig aanzien. Echter staat een onafzienbare opper vlakte in gloed, waarbinnen zich nog tal van woningen bevinden. Te Emmen. Onder de burgerij van Emmen wordt op het oogenblik gewerkt om rog hedenavond een particulieren be wakingsdienst in bet leven te roepen, ter bescherming van de bekende Em mer Dennen, die aan bet brandende gebied grenzen en groot gevaar loopen. Te Valthermond. Te Valthermond was de toestand gistermiddag nog zeer ernstig. Bij het bezoek aldaar waren reeds 4 hui zen afgebrand, bewoona door R. Jonk man, wed. A. Haag, W. Luit en de wed. Kamps. Van een groot aantal wonin gen branden reeds de bijgebouwen. Weinig medewerking van de bevolking Minister Kan en de Comm. der Koningin waren slecht te spreken over de weinige medewerking, welke door de betrokken bevolking zelve wordt teekenen hebben, raakt de 1 Mei-vie ring wat op het tweede plan. Zoo las ik van een verbod van op tochten en dergelijke in Parijs en de voorsteden. In België gaat ook de groote actie verloren. Zoo las ik verleden week: „De viering van 1 Mei, het vorig jaar, nog door den Belgischen minister van spoorwegen, posterijen en telegra fie officieel erkend, zal het, dit jaar, niet meer zijn. Aan het spoorwegpersoneel wordt alleen maar vrijaf gegeven op verzoek der belanghebbenden en met dien ver stande, dat deze dag zal afgetrokken worden van de zes gewone verlofda gen, waarop het lagere personeel ieder jaar recht heeft. Naar het voorbeeld van den Brus- selschen gemeenteraad heeft de ge meenteraad van Luik een voorstel der socialistische fractie tot het behoud der 1 Mei-viering verworpen. Dit besluit werd, na een bewogen de bat, met 20 tegen 16 stemmen geno men. Ook elders nog, in sommige Waal- scbe industrieele centra, waar de 1 Mei-viering tot dusver officieel was erkend, blijkt een gelijksoortig besluit te worden verwacht". Maar onze Hollandsche S. D. A. P. is wat conservatief, Amice. Als over al elders een andere houding wordt aangenomen, wordt bier nog met af gezaagde leuzen gewerkt Nu zou ik wel met een zeker blad, „De Gong" kunnen vragen: Zijn wij kaffers? maar och, laat ik liever vrien delijk blijven en veronderstellen, dat ze het ook hier wel eens zullen leeren. Ik sprak daar van Kaffers als voor beelden van domheid, maar zoo be doelde „De Gong" het niet. Zij be doelde er mee de baldadige jeugd. Zij geeft een lijstje van een 10-tal halda- getoond om den brand te stuiten. Op sommige punten leek het meer op te gen- dan op medewerking, waarbij de opmerking werd gemaakt, dat alles nogal flink verzekerd was. Vooral tegen het vallen van den avond is alle hulp gewenscht. Immers 's avonds, des nachts en in de eerste ochtenduren is er kans bij een veen brand het vuur gebluscht te krijgen; overdag als het warm is en de wind harder staat, is daarop geen mogelijk heid. De tramdienst gestaakt Uit Klazienaveen wordt geseind, dat de Dedemsvaartsche Tram haar dienst door het brandende veen heeft gestaakt. Te Barger-Compascum zijn Vrijdag middag twee schuren en een houten gebouw een prooi der vlammen gewor den. De Amsterdamsche brandweer naar Drenthe. Zooals wij hoven meldden heeft men voor de veenbranden de assis tentie ingeroepen der Amsterdamsche brandweer, in verband hiermede is gisterenavond te 6.20 uur een motor spuit der Amsterdamsche brandweer met bemanning naar Emmen vertrok ken. De tocht zou langs den weg ge schieden. Gisterenavond te 11.20 uur volgden twee stoomspuiten per trein. Steunverleening. Burgemeester Bouman, van Emmen, achtte het niet raadzaam onmiddellijk te royalen steun toe te zeggen. Besloten werd zoo noodig de hulp van het Roode Kruis in te roepen, vooral voor het verstrekken van bed den Het Haagsche Comité tot Steun voor den opbouw in Drenthe heeft besloten een bedrag van eenige duizenden gul dens beschikbaar te stellen ter leni ging van dezen bijzonderen nood. Heden zal het bedrag worden vast gesteld. Oproep van de bevolking te Emmen. Nader seint men gisterenavond uit Emmen: De Burgemeester van Emmen, mr. J. L. Bouma, heeft hedenavond na overleg met den Minister van Binnen- landsche Zaken, mr. J. B. Kan, aan de bevolking een proclamatie gericht, waarin zij aangespoord wordt mede te werken om de veenbranden, die de omgeving teisteren, te bestrijden. Mr. Bouma roept de medewerking van een ieder in, opdat telkens wan neer er nieuwe brand ontdekt wordt, deze onmiddellijk bestreden zal kun nen worden, doordat de overheid ge waarschuwd wordt. In de proclamatie v/ordt gewezen op het groote gevaar van het afbranden van nog meer woningen en op 't lijfs gevaar, dat verbonden is aan verdere uitbreiding van de branden. De proclamatie werd nog heden nacht op vele plaatsen van Emmen aangeplakt. digheden, waaronder ook voorkomt: 27 Febr. Voor 60 ruiten stukgegooid te Oegstgeest. De rest zal ik maar niet noemen, want die feiten zijn soortgelijk. Aan het slot wordt gevraagd: Zijn wij kaffers of niet? De „Gong"-redactie verwacht mis schien een antwoord op de vraag: Kaf fers of niet? Of is ze tevreden zonder antwoord? Verdiend heeft ze het niet, want ze klaagt wel over de ergerlijke tuchtloosheid, maar geeft geen middel ter verbetering aan. Zou men maar niet eens probeeren het kwaad door krachtige bestraffing tegen te gaan? In het staatje vindt men al een aan wijzing: Oegstgeest voor 60 ruiten stuk gegooid. Dat wil zeggen, dat de jongens, de ruiten, die ze kapot wil den maken, niet met de vuist stuk sloegen, want de aders en slagaders kunnen daar nu eenmaal niet tegen. Dat ziet elke vlegel in. Wanneer men nu de jeugd, die zul ke onnoozele baldadigheden bedrijft, eens heel flink straft, maar dan ook zoo flink, dat de herinnering aan rte straf nawerkt, dan zal zoo'n jongen een volgende maal bedenken: evenals het met de bloote vuist door de ruiter, slaan ernstige bloeding tengevolge t I hebben, zal mijn baldadige streek veel akeligheid voor mijzelf en mijn ouders veroorzaken, zoodat ik er maar liever van afzie. Al9 een paar strenge vonnissen ge veld worden, waaraan de bedrijvers iets hebben, en als dan de plaatselijke pers die uitspraken met vette letter eenige keeren afdrukt, dan beslaat c kans, dat de jongens zich uit vree voor de gevolgen van vernieling zulle' laten weerhouden. Het is in elk geval te probeeren. M jammeren alleen komen we er niet VERITAS.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6