talen, is in het afgeloopen jaar een be gin van uitvoering gegeven. De cur sussen te Leiden betroffen 't Arabisch, Armenisch, Chineesch, Hindostani en Javaansch. De cursussen worden ge geven door de heeren Kramers, Büch- ner, Duyvendak, Vogel en Walbehm. Bovendien werden in het Koloniaal Instituut te Amsterdam cursussen in het Javaansch en Maleisch gegeven doör de heeren G. van der Veen en J. Lameyn, waarvan die in het Ja vaansch door niet minder dan 48 per sonen (in twee groepen verdeeld) werd gevolgd. Dank wordt gebracht, zoowel aan de leiders der cursussen als aan het Leidsche Universiteitsfonds, die door toekenning van een subsidie van 500 de uitvoering van het plan heb ben mogelijk gemaakt en aan het be stuur van het Koloniaal Instituut voor het welwillend beschikbaar stellen van lokaliteiten ten behoeve der Am sterdams che cursussen. Op een on langs in het Instituut Kern gehouden bespreking, waaraan nagenoeg alle leiders van cursussen deel namen, bleek men algemeen van meening te zijn, dat er op grond der bereikte re sultaten reden bestaat om ook in het volgend schooljaar zoowel te Leiden als elders de gelegenheid open te stel len voor practische beoefening van verschillende Oostersche talen. Dank zij de subsidie van f' 1000 's jaars van de regeering van Nederl.- Indië is het mogelijk geworden een „Jaarlijksche Bibliografie van Indi sche Archaeologie" uit te geven. Een assistent aan het Instituut verbonden bewees bij de compilatie der biblio grafie zeer belangrijke diensten. Thans is .het eerste deel der Bibliografie voor het jaar 1926 verschenen, een quarto van 110 bladzijden. De inleiding, die een overzicht geeft der gewichtigste archaeologische ontdekkingen in de Indische wereld, is verlucht met 12 mooi uitgevoerde platen. Dank wordt gebracht aan de firma E. J. Brill te Leiden en, wat de platen betreft, aan de firma L. van Leer en Co. te Am sterdam. Tot assistent werd aangesteld de heer K. L. Fabri, een Hongaarsch stu- dent, die zich alhier aan de studie van het Sanskrit wijdt. Medewerking hebben vervolgens nog verleend de studenten in de Arische en Indische letteren de heeren A. J. Bernet Kempers, Th. P. Galestin, M. Kern en F. H. Maarssen. Ondanks de vooruitgang, zijn de in komsten nog steeds ontoereikend om in een aantal zeer dringende behoef ten te voorzien. Een poging om een re- geeringssubsidie van 2000 's jaars te krijgen, ter bezoldiging van een assis tent heeft niet het gewenschte resul taat gehad. Dat het bestuur nochtans in staat is geweest de wetenschap pelijke werkzaamheid van het Insti tuut voort te zetten en uit te breiden, is vooral te danken aan den steun van particuliere zijde ontvangen. Ten slotte wordt dank gebracht aan de donateurs en leden der vereeni- ging „Instituut Kern". Bij de bestuursverkiezing werd ge kozen in plaats van mr. J. H. Kramers, de heer H. T. Damsté uit Oegstgeest. Ten slotte werd besloten, dat het Instituut Kern zich zal aansluiten bij het Oostersch Instituut (een te Leiden gevestigde stichting, die tot doel heeft samenwerking tusschen instituten en genootschappen te bevorderen). Hierna sloot de voorzitter de verga dering. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK» Beroepen, te Vlissingen (vac.-A. S. Talma): E. H. Blaauwendraad, te Oudwoude en Westergeest (Fr.) Te Oud-Beijerland (2de pred.-pl.): J. J. Timmer, te Ermelo. Bedankt, voor St. Annaland: P. Kruyt, te Oudewirdum. GEREF. KERKEN. Aangenomen, naar Hoogersmil- de: W. de Graaf, cand. te Puttershoek. Bedankt, voor Geesteren-Gelse- laar, Baarland, Sellingen, Pijnacker Nootdorp, Helmond, Warffum, Mid- wolda en Genemuiden: W. de Graaf, cand. te Puttershoek. CHR. GEREF. KERK. Beroepen, te Dordrecht: A. H. Hilbers, te Enschedé. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt, voor LeidenJ. D. Barth, te Bodegraven. BEVESTIGING, AFSCHEID, INTREDE. Dr. J. P. Cannegieter is voorne mens om Zondag 17 Juni afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gem. te Mid delburg, en Zondag 24 Juni daarop volgende zijn intrede te doen te Ouds hoorn, na vooraf te zijn bevestigd door zijn vader, Ds. D. C. Cannegieter Hzn., enu-predikant te Winterswijk. Dr. W. Lodder, van Doorn, zal op 15 Juli in de Ned. Herv. Kerk te Bussum a.s. bevestigd worden en zijn intrede doen. Ds. A. J. Wormgoor zal als bevestiger optreden Ds. B. Oosthoek heeft Dins dagavond j.l. afscheid genomen van de Chr. Geref. Kerk te Soest met een predikatie over 1 Petr. 1 25. Na de verschillende toespraken werd vervolgens Ds. Oosthoek toege sproken door ouderling P. van den Burg, die hem liet toezingen Ps. 46 6, eenigszins gewijzigd; daarna spraken Ds. H. Hoogendoorn, namens de Clas sis en zijn Gemeente en de Gemeente Baarn; Ds. A. Zwiep en de Burgemees ter. Ter gelegenheid van het 60- en 10-jarig bestaan der Hoogere Krijgsschool en Marine Krijgsschool, werd Vrijdagmiddag in Restaurant „De Twee Ste den" te 's-Gravenhage een receptie gehouden. V.l.n.r. zittend: Overste van Reede, Directeur der Hooge Marine Krijgsschool, Mevr. van Munnekrede, Kol. van Munnekrede, Directeur der Hoogere Krijgsschool, Mevr. van Ree- de. Staand: Luit. ter zee Vreede, adj. v. d. Minister van Oorlog, Exc. Lam- booy, Minister van Oorlog, Schout bij Nacht W. Jager, chef Marine Staf. Ds. C. J. SIX DIJKSTRA. In den leeftijd van 66 jaren is over leden Ds. C J. Six Dijkstra, sedert 1920 predikant bij de Ned. Herv. Gemeente in Ter Aar. Ruim 40 jaar diende Ds. Six Dijkstra de Ned. Herv. Kerk. De teraardebestelling van het stof felijk overschot heeft vandaag om 1 uur op de Algemeene Begraafplaats te Ter Aar plaats gehad. Ds. G. SALOMONS. Vandaag viert Ds. G. Salomons, Chr. Geref. predikant te Amersfoort, zijn koperen ambtsjubileum. Ds. Salomons aanvaardde het pre dikambt te Bussum en dient sinds 24 Juni 1923 zijn tegenwoordige gemeente Kerkeraad en gemeente zijn voorne mens dezen dag niet ónopgemerkt te doen voorbijgaan. Ds. J. A. RIEKEL. Ook Ds. J. A. Riekel, Chr. Geref. pre dikant te Sliedrecht, viert heden zijn koperen ambtsjubileum. Ds. Riekel aanvaardde het predikambt te Vee- nendaal en diende de Kerken van Zaandam, Maarssen en sinds 1925 die van Sliedrecht. Ook voor Ds. Riekel zal .deze gedenkdag niet onopgemerkt voorbijgaan. Dr. J. VAN LONKHUYZEN. Dr. J. van Lonkhuyzen, van wien wij onlangs reeds mededeelden, dat hij naar ons land komt, schrijft thans aan de Standaard, dat zijn adres hier te lande is Stationsweg 10, Oosterbeek. Tot October hoopt hij in ons land te blijven. In „Onze Toekomst", het Christelijk- Hollandsch weekblad dat te Chicago verschijnt en waarvan Dr. van Lonk huyzen hoofdredacteur is, lezen we van de hand van Ds. M. E. Broekstra, die hem tijdelijk vervangt, het volgen de: „Wanneer deze uitgave verschijnt is onze geachte hoofdredacteur, Rev. J. van Lonkhuyzen, D. D., gereed om naar Nederland af te reizen. De Heere heeft hem door diepe wegen geleid en hij zoekt, onder Gods zegen zijn ge schokt gestel te herstellen door een langdurige rust en verandering van omgeving". I Dr. van Lonkhuyzen, die zijn echt- genoote door den dood heeft moeten verliezen, kwam met zijn gezin in goeden welstand aan. Hij heeft een voorspoedige reis gehad. GIFTEN EN LEGATEN. Ds. T. J. Hagen, Geref. predikant te Delft, ontving van een echtpaar een dankoffer van 500. Iemand te Dordrecht, die onbe kend wenscht te blijven, heeft 1000 geschonken aan het pensioenfonds voor de predikanten der Remonstrant- sche gemeente aldaar. Voor de aan te brengen luidklok- ken in de (Geref.) Oosterkerk te 's- Gravenhage, kwam een gift van 500 in. HET GEWIJZIGDE PRAYERBOOK. De algemeene kerkvergadering der Engelsche Kerk heeft met een meer derheid van 243 stemmen het ontwerp van het gewijzigde Prayerbook heden aangenomen. TE WADDINXVEEN. De heeren J. G. Herfst en C. Jongen burger hebben gelijk vermoed werd de herbenoeming, resp. tot presi dent-kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. te Waddinxveen aangenomen. VROUWELIJKE HULPDIENST IN DE GEMEENTE. In de laatste vergadering van den kerkeraad der Geref. Kerk van 's-Gra- venhage-Oost, zoo meldt de Stand., is een belangrijke bespreking gehouden over de vraag of en zoo ja, hoe de zusters der gemeente hulpdienst kun nen verrichten bij de geestelijke bear beiding der gemeente tot het bewaren en versterken van het geestelijk en kerkelijk leven. Het eerste gedeelte dezer vraag werd door den kerkeraad algemeen bevestigend beantwoord. Aan de wijken werd opgedragen zich over de wijze van uitvoering nader te beraden en met voorstellen bij den ker keraad te komen. BIJZ ONDERWIJS TE ZWOLLE. Binnenkort zullen te Zwolle vier nieuwe Chr. scholen worden geopend, n.l. twee van Chr. Volksonderwijs (één op de Jufferen wal en één in de Wip- strikkerallee) en twee Geref. scholen (één op „de Pierik" en één in de Wip- strikkerallee). Sterke groei van deze stadsgedeelten heeft de noodzakelijk heid aan meer Chr. scholen doen ont staan. STATEN-GENERAAL. Vergadering van Zaterdag. Begrooting van Arbeid, Handel en Nijverheid. Voortgezet wordt de behandeling der begrooting van Arbeid, Handel en Nij verheid. De VOORZITTER deelt mee, dat als he den de begrooting van Arbeid, Hand-I en Nijverheid en van Koloniën gereed ko men, Maandag a.s. niet vergaderd zal worden. De Kamer zal dan tot Dinsdag 8 Mei uiteen gaan. De heer DANZ (S.D.) zet zijn rede voort. Hij acht bescherming van achterlijke en on-economisch ingerichte bedrijven uit den booze en meent, dat verkorting van den arbeidsdag geen schadelijken invloed op de productie heeft. Daarom moet de arbeidsinspectie minder vrijgevig zijn met overwerkvergunningen, daar anders de arbeiders zich moeten verzetten tegen alle overwerkvergunningen. Van de 45- urige werkweek is thans geen sprake meer, tengevolge van het reactionnair op treden der werkgevers, maar toch is vast komen te staan, dat de 8-urendag de pro ductie heeft doen stijgen. Spr, dringt aan op ratificatie van do conventie van Washington. De heer MURALT (V.B.) bepleit staat.s- pensionneering én betoogt, dat alle stel sels, die aanbevolen worden: armenzorg, kerkelijke hulp enz., aan het nationaal in komen evenveel kosten en dat ondïr elk stelsel het aantal armen en ouden even groot is. Alleen worden de lasten der staatspensionneering evenredig verdeeld over de geheele bevolking, terwijl de te genwoordige verzekering voornamelijk op de werkgevers drukt. Deze regeling is eer door minister Aalberse wel zeer verbeter de uitvoering van de wet-Talma, waarbij belangrijke concessies zijn gedaan aan 't beginsel der staatspensionneering, maar zij is toch verkeerd, want millioenen, die opgebracht moeten worden, komen niet ten goede aan de gepensionneerden, doch worden uitgegeven aan raden van arbeid en ambtenaren. De rechterzijde heeft, dat is ontegenzeg gelijk, het beginsel van kosteloozo uitkee- ring aanvaard en het is gebleken, dat zij, wanneer zij in een impasse kwam, haar toevlucht moest nemen tot het staats pensioen, in welken vorm dan ook. Even wel blijven tal van 65-jarigen thans nog armlastig en spr. vraagt den Minister wat hij daartegen denkt te doen. Van de 400.000 mannen en vrouwen boven 65 jaar zullen binnen enkele jaren 100.000 armlas tig zijn. Spr. betoogt, dat alle mannen en vrouwen van 65 jaar en daarboven van staatswege 3 per week of 5 per gehuwd paar moeten ontvangen voor zoover zij niet in hun eigen onderhoud kunnen voor zien. Deze oplossing kost rond 30 mil- lioen per jaar, terwijl de staat thans jaar lijks 31.6 millioen per jaar in het pensioen fonds moet storten tot 1963. De kosten zijn hoog, maar het is de taak van den Minister, ja van het heele kabinet, om deze zaak ernstig ter harte te nemen en een oplossing te zoeken. De heer VAN DER HOEVEN (C.H.) komt op tegen de praktijk der onteigening van gronden, volgens welke gronden, die voor parkaanleg worden aangewezen, veel la ger getaxeerd worden dan die voor wo ningbouw, zoodat een eigenaar van gron den, die voor park bestemd zijn, veel min der krijgt dan een eigenaar van vlak daar naast gelegen gronden. De heer REIJMER (R.K.) betoogt, dat wijziging der Woningwet spoedig tot stand moet komen, daar de bebouwing van Nederland steeds verder voortschrijdt en steeds meer natuurschoon verloren gaat. De vergadering wordt te 1.10 uur voor een half uur geschorst. Na heropening der vergadering is het woord aan den heer DE VEER (R.K.) die zich aansluit bij het betoog van den heer v. d. Hoeven en het betreurt, dat de mi nister de door dezen afgevaardigde ge noemde wijziging der Woningwet niet af- zonderliik wil indienen. Nu wordt de zaak eer op de lange baan geschoven. Spr. klaagt over de langzame werkwijze van het departement, waarvan hij eenige voorbeelden noemt. De heer HEERKENS THIJSSEN (R.K.) bepleit organisatie van Rijkswege van de voorlichting bij de beroepskeuze. De heer WIBAUT (S.D.) bespreekt het beleid van den minister aangaande de volkshuisvesting. De heer HERMANS (S.D.) sluit zich aan bij het betoog van den heer de Muralt ten gunste van de afdoende regeling der pensionneering van ouden van dagen. Spr. protesteert voorts tegen de vernietiging der gemeentelijke huurverordeningen, waardoor de huren hier en daar zeer zijn gestegen ten nadeele juist van hen, die het 't minst kunnen missen. De heer DE WIT (R.K.) juicht het toe, dat de minister voorzichtig is in het tref fen van maatregelen, die ingrijpen in eco nomische verhoudingen. De heer SMEENGE (V.B.) klaagt erover dat aan tandtechnici, die tot de beste ge rekend mogen worden, de bevoegdheid is onthouden om de volledige tandprothese uit te oefenen. Deze personen moeten op korten termijn geholpen worden. De heer MOLTMAKER (S.D.) sluit zich hierbij aan. De Minister van Arbeid, H. en N., de heer SLOTEMAKER DE BRUINE, heeft met de grootste belangstelling kennis ge nomen van de adviezen van Katholieke zijde over bedrijfsorganisatie. Het spijt spr., dat de heeren bij deze kwestie niet langer stil hebben gestaan, dan had spr. er meer van kunnen zeggen. De kwestie der voorlichting bij beroepskeuze zal spr. opnieuw overwegen. De klacht over de werkwijze van spr.'s departement acht spr. ongegrond. Wat de tandtechnici betreft, deze kwes tie zal binnenkort in de Tweede Kamer behandeld worden, wanneer een conclu sie zal worden aan de orde gesteld strek kende om spr. uit te noodigen, een herzie ning voor te bereiden overeenkomstig het door de heeren Smeenge en Moltmaker gevraagde. De fatale termijn zal worden verlengd tot een beslissing is genomen. Spr. verdedigt tegenover den heer Danz zijn beleid; hij heeft nooit gesproken over loonsverlaging of werktijdverlenging. De Arbeidswet word naar den geest dier wet uitgevoerd en er is geen sprake van dat te veel overwerkvergunningen worden ge geven. Aangaande de ouderdomsvoorziening merkt spr. op, dat indertijd de keuze tus schen verzorging en verzekering is uit gevallen ten gunste van de verzekering, hetgeen spr. toejuicht., omdat verzorging is een gunst en verzekering een recht. Het bestaande stelsel kan verbeterd wor den, maar spr. betreurt de qualificatie daarop toegepast. Spr. poogt van de ouder domswet en de invaliditeitswet dat te maken wat noodig is om te doen, wat nu economisch onmogelijk is en lekken te stoppen. In antwoord op de vraag van den heer Wibaut betreffende de woningpolitiek, be toogt spr., dat van hem niet is te verwach ten, dat hij maatregelen zal nemen om den particulieren bouw onmogelijk te maken en dus de woningvoorziening te socialiseeren. De heer DANZ repliceert. De begrooting wordt z.h.s. aangenomen. Eveneens wordt z.h.s.. aangenomen hoofdstuk XI (Koloniën). De vergadering wordt te 4.10 uur ver daagd tot Dinsdag 8 Mei, 's avonds half negen, wanneer in de afdeelingen zal on derzocht worden het ontwerp betreffende het heffen van belasting van nalaten schappen en schenkingen van Nederlan ders in den vreemde. GEMENGD NIEUWS. Ernstige aanrijding te Overschie. Za terdagavond omstreeks half 12 is op den Rotterdamschen weg te Overschie, ter hoogte van den theetuin de Kieviet een ernstig ongeluk gebeurd. Een luxe-auto komende uit Rotterdam, en bestuurd door den directeur van de Hamin in Den Haag, reed met groote snel heid op een vrouw en twee mannen, die daar op de tram stonden te wachten. De vrouw werd in de sloot geslingerd en stikte in de modder. Een der mannen brak beide beenen, terwijl de ander ongedeerd'bleef. De bestuurder van den auto schoot door de voorruit en werd aan het gelaat gewond, toen de wagen tegen een be tonnen paal botste, welke afknapte. De auto was geheel vernield en werd Nader wordt gemeld, dat ook de man, die gewond werd, tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is overleden. De slachtoffers waren een echtpaar uit Rotterdam; de man was 63 en de vrouw. 61 jaar oud. De burgemeester van Overschie heeft het parket uit Rotterdam ontboden. De bestuurder van den auto is aangehouden en de wagen in beslag genomen. Een internationale oplichter aangehou den? Zaterdagmorgen -ervoegde zich een uitstekend gekleede man op het con sulaat van Costa Rica te Rotterdam. Hij deelde den consul mee, dat hij hier voor zaken tijdelijk vertoefde. Nu was deze consul juist even te voren door zijn ambt genoot te Hamburg gewaarschuwd, dat deze was opgelicht voor een bedrag van 400 mark. De man geleek veel op de be schrijving, welke de consul uit Hamburg had ontvangen. Hij vertrouwde de zaak niet al te best en waarschuwde de politie, terwijl rij den man zoolang aan de praat hield. De poli tie heeft den man aangehouden en bij den vreemdelingendienst gebracht. Daar bleek, dat hij in het bezit was van een vermoedelijk vervalschte pas, welke stond ten name van S. A. Holtoenski, oud 33 jaar, geboren te Oslo. Uit het verder on derzoek bleek, dat de aangehoudene zeer bemiddeld was, dat hij in een van de beste hotels te Rotterdam logeerde en dat hii daar enkele koffers met een keurige gar derobe had staan. De man die vloeiend Spaansch spreekt, en Duisch, Fransch en Engelsch machtig is, vertelde hier te zijn om zaken in koffie te doen. Maar uit het onderzoek bleek, dat aan het Maasstation een koffer voor hem klaar stond en dat hij door bemiddehng van 't American Express reisbureau passage had genomen naar Frankfort am Main, waarheen hij den volgenden dag dus gisteren al vroeg vertrokken zou zijn, als hij niet was aangehouden. Voorts is he( vreemd, dat de man, die een Noor van origine zou zijn, absoluut geen Noorsch verstaat. Voorts is gebleken, dat hij geruimen tijd in San Salvador heeft gewoond en dat hij vrij kort geleden van New York naar Hamburg is gereisd. De consul \an Costa Rica te Hamburg vertoeft momenteel in Brussel. Toen hij telegrafisch op de hoogte was gebracht van de aanhouding van dezen man, is hij terstond per vliegmachine naar Rotter dam gereisd. In den aangehoudene her kende hij den man, die hem voor 400 mk. had opgelicht. De aangehoudene verklaarde zich, toen hij den consul uit Hamburg zag, terstond bereid de 400 mark terug te betalen. Intussclien staat het nog niet vast, wie de man eigenlijk is. Maar de vreemde lingendienst heeft het sterke vermoeden, dat de hand is gelegd op een internatio nalen bedrieger. Zij verzoekt daarom ten spoedigste nadere inlichtingen over den man, die voorloopig is opgesloten. Een werkman aan een groot gevaar ontsnapt. De directie van het gemeente electriciteitsbedrijf te Rotterdam verzoekt het volgende mede te deelen: Dezer dagen was een werkman van den telefoondienst, staande in een dakgoot, bezig een bovengrondsche telefoonaanslui ting te sloopen. De telefoondraad kwam in aanraking met een antenne, welke on der spanning stond, waardoor de werk- ma een schok voelde. Gelukkig was deze niet doodelijlc, noch is de man uit dè dak goot gevallen. Hij nam direct de voor zorg, den draad te aarden, waardoor voor hem alle gevaar geweken was. Bij onderzoek bleek, dat het op deze an tenne aangesloten radiotoestel werd ge voed door een plaatstroomapparaat, aan gesloten op het gelijkstroomnet. De scha keling was zoodanig, dat de antenne te gen aarde 220 volt spanning had. Door 't aarden van de antenne is het toestel na tuurlijk gedeeltelijk verbrand. Wij wijzen er met nadruk op, dat bij een plaatstroomapparaat voor 't gelijkstroom- net een condensator behoort vóór de an tenneketen. Deze beschermt personen te gen aanraking van spanningvoerende dee len en uw toestel tegen verbranden, in dien de atenne geaard wordt. Inbraak. Vrijdagavond tusschen kwarc over negen en kwart over tien, is te Haar lem ingebroken in perceel Ae'bort-bere straat 86, bewoond door den heer S.. ad ministrateur der Haarlemsche Orkest Vereeniging. Uit een geldkistje werd een bedrag van 800 en twee polissen ten na deele van de Haarlemsche Orkest Ver eeniging ontvreemd. Bovendien werd uit een kast een bedrag van ƒ1.30 ten na deele van den heer S. zelf gestolen. Ook diens rijwiel werd uit de vestibule meege nomen. Door een hond gebeten. Het 2-jarig kind van den landbouwer D. te Albergen, gemeente Tubbergen, werd bij het spelen met een hond zoodanig in het gezicht ge beten dat het kind onverwijld naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Vastgeloopen. Het klipperschip Lena, schipper den Braber, is Zaterdag bij het binnenloopen te Dintelsas met hoog wa ter op het steenen havenhoofd gevaren en blijven zitten. Met de N V. Hoog inboezem v. d. Tak's Bergingsbedrijf werd con- tract gemaakt en deze heeft dadelijk met bergingsvaartuig .een gedeelte van de la ding kolen overgenomen om zinken te voorkomen. Naaerhand is het schip met hoog water losgetrokken. Toen bleek dat in het voorschip lekkage was, die ge noemde firma heeft gedicht. Looddieven. Door de Haarlemsche recherche zijn aangehouden de 25-jarige smid van der S., de 31-jarige stuwadoor T. B., de 22-jarige kellner J. C., allen wo nende in Haarlem, verdacht van diefstal van een partij lood van ongeveer 160 K.G. uit een villa aan den Heerenweg. De laatste twee hebben bekend. Allen zijn ter beschikking van de justitie ge steld. Het lood is bij opkoopers in beslag genomen. Auto-ongeluk. Zaterdagavond om 8 uur is een verkeersauto van de firma En- gelberts uit Amsterdam, op de Groote Straat te Ede tegen een boom gereden. De auto kwam van den Arnhemschen weg van de hoogte en kon niet tijdig remmen. Bij de botsing sloeg het voertuig om en werd daarbij geheel vernield. Een juist passeerende dame, mej. Tongerloo uit Ede, werd ernstig aan het hoofd gewond, een bij haar zijnd kind bekwam eveneens kwetsuren. Een der bestuurders van den auto werd uit den wagen geslingerd en kreeg een hersenschudding. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. ROTTERDAM 28 y. N.-York n. Rott. WESTERDIJK Rott. n. N.-York 27.8.22 v.m. 300 m. W. v. Scilly. VOLENDAM Rott. n. N.-York 27. van Halifax. DINTELDIJK Vancr. n. Rott. 26 van Cristobal. EEMDIJK Vancr. n. Rott. 27 v. St. Tho mas. LOCHGOIL Rott. n. Vancr. 26 2.28 n.m n.m. 150 m. Z. v. Val'entia. MOERDIJK Vancr. n. Rott. 28 v. Brei- mjerhaven. HOLLANDA FRIK A-LIJN. NI AS tbr. 26 te De!agoabaai. JAGERSFONTEIN uitr. 28 te Pt. Natal GRIJPSKERK uitr. p. 27 Dungeness. MELISKERK uitr. 27 v. Mombassa. SPRINGFONTEIN thr. 27 te Duinkerk. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. DRECHTSTROOM 28 v. Amst. n. ,W. Afrika. DRECHTERLAND thr. 28 te Rott. DELFLAND uitr. 24 v. Konakry. EEMSTROOM uitr. 27 v. Libreville. ALCHIBA tbr. 25 v. Monrovia. HELDER tbr. 2^ y. Seccon'dee. KON. HOLLANDSGEE LLOYD. MONTFERLAND uitr. 27. 11.32 v.m. 33 m. Z.O. v. NJton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KEDOE 28 v. Bat. n. Rotterdam. INDRAPOERA uitr. 27 i2midld. v. Mars MODJOKERTO tbr. 28 v. Pt. Saicl KERTOSONO uitr. p. 28 Ouessant. SITOEBONDO 28 v. Hamib. te Schiedam STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". ROEPAT 28 v. Bat. te Amsterdam. MADOERA 28 v. Amst. n. Batavia. KANGEAN tbr. p. 27 Gibraltar. PRINS DER NEDERL. tbr. 27 v. Go nua. KONINGIN DER NEDERL. uitr. 27.7.49 v.mi. 60 m. Z. v. Lanldi's Ebdl.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6