GEMENGD NIEUWS. Oplichting voor ƒ48.000. Den twaalf den April j.l. vervoegden zich bij Cook's Reisbureau te Amsterdam twee vreemde lingen, genaamd Bruno Andrea en Vilani Mario, zooals later bleek, waarvan de de eerste Duitsch, de tweede Spaansch sprak. Beiden waren in het bezit van Ita- liaansche passen, uitgegeven door het Ita- liaansche consulaat te Buenos Ayres. Bruno Andrea bood aan het bureau een chèque groot 1000 pond sterling aan op naam van zijn vriend Vilani Mario, af gegeven door de Bank van Argentinië en getrokken op de Midland-Bank te Londen, benevens vier chèques ieder groot 350 pond sterling, afgegeven door de „Banque de Paris et des Pays Bas" te Parijs, op naam van hemzelf. De vreemdelingen, die in het Victoria Hotel logeerden en zeiden het geld noo- dig te hebben op een groote partij kaas te koopen in Rotterdam, ontvingen den veertienden April het geld, toen bij infor matie aan de genoemde banken gebleken was dat de zaak in orde was. Drie dagen later echter keerden zij te rug en presenteerden bij Cook's Reisbu reau wederom eenige chèques, te weten een groot 100Ö pond sterling, evenèens af gegeven door de Bank van Argentinië en getrokken op. de Midland Bank te Londen, en drie chèques op de „Banque de Paris et des Pays-Bas" ieder groot 2500 dollar. £ij drongen aan op spoedige uitbetaling en kregen dan ook inderdaad een gedeel te van het verlangde bedrag, n.l. ƒ48.000 mede. Toen men echter wederom bij de ver schillende banken informeerde, bleek het dat de laatste chèques vervalscht waren. De vreemdelingen zijn sindsdien spoor loos verdwenen. De politie stelt een uitge breid onderzoek in. Zij is er echter nog .niet in geslaagd de daders op te sooren. Vrijdagavond meende men de oplichters te hebben gevonden in Carré. De twee Duitschers, die daar werden aangehou den, konden zich echter voldoende legi- miteeren, om alle verdenking van zich af te wenden. De Nederlandsche Centrale inzake fal sificaties houdt zich eveneens ernstig met deze zaak bezig. Bruno Andrea is een dertigjarige man, lang ongeveer M. 1.70. Zijn metgezel Vilani Mario, is vijf en veertig jaar oud en een groot en gezet persoon. Een ontaarde vrcuw. Vrijdagavond liet de 27-jarige vrouw W. A. B. te Mid delburg per advertentie in een plaatselijk blad berichten, dat zij tot haar diepe droefheid kennis gaf van he* overlijden van haar geliefden 44-jarigen echtgenoot Stoffel de Jong. Zaterdag is gebleken dat die droefheid geveinsd was en een schandelijk drama moest bedekken. De dokter kon de doodsoorzaak niet ze ker vaststellen. Daarom werd Vrijdag het lijk van den man door de politie in be slag genomen en werd dr. Hulst uit Lei den ontboden, die Zaterdagmorgen sectie verrichtte en constateerde, dat tweemaal een hoeveelheid vergif moest zijn toege diend. Hierop werd bij de vrouw een huiszoeking gedaan, waarbij een doosje gevonden werd met Rodent, een ratten vergif. Nadat uit verklaringen van een vriend van de vrouw reeds de schuld van deze zoo goed als zeker was komen vast te staan, werd zij aan een scherp verhoor onderworpen door den commissaris van politie G. Goorhuis. Tenslotte bekende zij haar man het vergif te hebben toegediend. Vrouw B. werd hierop naar het politie bureau overgebracht en zal heden voor de justitie worden geleid. De vrouw staat op zedelijk gebied slecht bekend. Een en ander wekte natuurlijk vooral in de omgeving van de woning aan den Segeerssingel groote consternatie, waar bij tevens zeer druk werd besproken, dat enkele jaren geleden twee kinderen van het echtpaar onder verdachte omstandig heden zijn overleden. Berooving van een dronken expediteur. Woensdag j.l. had een te Bussum wo nende expediteur, wiens kantoor aan den Singel te Amsterdam is gevestigd, in ge zelschap van eenige vrienden verschillen de café's in de hoofdstad bezocht. In een der café's hebben zij een niet-stationeeren- de taxi-onderneming opgebeld en vervol gens per auto nog enkele andere drinkge- legenheden bezocht. Laat in den nacht liet de expediteur zich met dei. auto naar Bussum brengen, daar er geen treinen meer liepen. Den volgenden morgen werd de man, 'dronken en totaal uitgeschud, terugge vonden in een laan bij Muiden. Men had hem van al zijn geld, dat een aanzienlijk bedrag moet hebben vertegenwoordigd, en van al zijn sieraden beroofd. De man kon zich niets meer herinne ren. De Amsterdamsche politie is er tot dusverre nog niet in geslaagd den auto terug te vinden, om het onderzoek niet te belemmeren, was de zaak tot nu toe geheim gehouden. Broedende lijster in een wolvenkool. In Artis is sedert een of twee dagen, iets heel bijzonders te zien. Op het horizontaal afgezaagde boveneinde van een vertakten dooden klimboom in een der ronde mid delste kooien van het berenhuis, nog geen twee meter boven den grond, waar op drie wolven rondloopen, heeft een lijs ter haar nest gemaakt, waarop zij zit te broeden. Het is bijna aandoenlijk, het teere a.s. jonge moedertje, daar te zien zitten boven de ongure wolvenmuilen. Oplichter aangehouden. Dezer dagen deed de rijwielhandelaar V. te Delft aan gifte van oplichting van een rijwiel. In verband daarmede verzocht de Commis saris van Politie aanhouding van den 21- jarigen Delftenaar C. N. Deze N. werd dientengevolge te Eindhoven aangehou den en bleek dat dit heerschap nog meer op zijn kerfstok had. Hem kon verduiste ring van nog 'n tweede rijwiel en van een nieuw colbertcostuum worden ten laste gelegd. De oplichter werd door de Eind- hovensche politie op transport gesteld en is op het politiebureau aldaar opgesloten. Op telegrafisch verzoek van den com missaris te Velp is door de politie te Zut- phen aangehouden een persnon, die zich voor oud-hoofdverpleger van het acade misch ziekenhuis te Leiden uitgaf en zich Koolemans Beijnen noemde. Hij was te Rheden bij E. in den kost en deed zich voor als iemand, die nogal veel middelen bezat. Niettegenstaande dat wist hij van zijn hospes geld te leenen, waarna hij ver dween. Als verdacht van oplichting werd hij door de politie aangehouden en daar bij bleek, dat hij een valschen naam had opgegeven. Daar hij zich alhier ook ver moedelijk had schuldig gemaakt aan het onbevoegd uitoefenen van de geneeskun de werd ook deswege proces-verbaal te gen hem opgemaakt. Na zijn verhoor werd hij ter beschik king van de justitie te Arnhem gesteld. Valsche aangifte. Dezer dagen maak ten we melding van een inbraak met dief- stl, die te Bathmen ten huize yan r'en ar beider P. onder verdachte omstandighe den zou gepleegd zijn. De politie heeft thans de vrouw van P. de bekentenis we ten te onMokken, dat de aangifte van den diefstal valsch is geweest en dat deze door haar in scène was gezet. Ruime zalmvangst, Bij de stuw in de Maas te Linne werd in den loop van ver leden week door eenige visschers ruim 1000 pond zalm met nétten gevangen. Inbraak. Te Zaandam is Zaterdag nacht ingebroken in het kantoor van de Nederlandsche. Basalt-Maatschappij, aan de Westzijde. Een tweetal brandkasten werd bewerkt. Vermist wordt een bedrag van ƒ800. De politie stelt een onderzoek in. Geheime distilleer dei ij ontdekt. Toen de gemeentepolitie Donderdagavond om streeks 7 uur in het pand van den heer v. d. B. te Sitfard een onderzoek instel de, daar vermoed werd, dat deze, zonder vergunning daartoe te hebben, in het be zit was van een ~eweer, werd op den zol der een volledige distilleerderij ontdekt; De kommiezen werden gewaarschuwd en de heele installatie is in beslag geno men. Een flobertgeweer werd eveneens gevon den en in beslag genomen. Tegen v. d. B. werd proces verbaal opgemaakt. Been aigekneld. Zaterdagochtend te half acht wilde oersoneel van 't sleepschip „Diana" dat in de Waalhaven aan paal 31' te Rotterdam lag, dit schip verhalen. Men bevestigde daarom een kabel aan een bolder van een langszij liggend schip. De 64-jarige H. Wagener uit Muhlheim a. d. Ruhr is daarbij met zijn rechterbeen bekneld geraakt tusschcn de etaaldraad en een bolder van zijn eigen schip, tenge volge waarvan dit been onder de knie ge heel werd afgekneld. De 24-jari'ge H. M. uit Duisburg, die hem te hulp wilde ko men, raakte bekneld met zijn linkerhand tengevolge waarvan de pink werd afge kneld. Beiden zijn docr de politieboot naar wal gebracht. Wagener werd in hoogst ernstigen toestand in het ziekenhuis aan den Coolsingel ongenomen. Sluis te IJmuiden aangevaren. Het Grieksche s.s. „Anartassia" heeft Zater dagmorgen bij het binnenvaren van de nieuwe sluis te IJmuiden een der boven- ebdeuren aangevaren. De deur werd ern stig beschadigd, doch het schutten kon gelukkig ongestoord yoortgaan. Na borg stelling voor de reparatiekosten heeft het schip de reis naar zee voortgezet. Mislukte inbraak in een diamantslijperij. Zaterdagmorgen kwam iemand van de diamantslijperij Kimberley Valkenburger- straat 85, te Amsterdam, aangifte doen bij de politie van het bureau Jonas Daniël Meijerplein, dat een inbraak was gepleegd. De politie stelde een onderzoek in en ont dekte, dat de daders door een onbewoon baar verklaarde woning naast de slijperij waren binnengekomen. Van hier lieten zij zich op een binnenplaatsje zakken en maakten de deur van het kantoor open. Deze was van een eenvoudig slot voor zien, zoodat het hun weinig moeite kostte binnen te komen. Zij staken een lessenaar, die in het kantoorlokaal stond, open, doch vonden hierin niets van hun gading. Ver volgens wijdden zij hun krachten aan de brandkast. Deze werd a la sardine ge opend; zij boorden aan den achterwand eenige gaten en scheurden vervolgens het ijzer open. Ook in dit geval was het resul taat nihil want er was niets van waarde in de kast. Ten slotte waagden zij het* met de ge metselde kluis; met een boor werden naast het slot twee gaten geboord. De deur kon echter niet geopend worden, zoodat deze geheele nachtelijke expeditie op een échec uitliep. Wat hun wel gespeten zal hebben, want in deze kluis bevond zich een partij diamant, welke een zeer aan zienlijke waarde vertegenwoordigde. Doodelijk motorongeluk. Gisternacht om ongeveer half een is de 23-jarige F. Stork, wonende Neuweg te Hilversum bij het probeeren van een motorfiets op de Groest bij de Heerenstraat met een wiel rijder in botsing gekomen en van den motor geslagen. Hij was onmiddellijk dood. Auto-ongeluk. Zondagmiddag gebeur de te Roermond een ernstig ongeval met een auto op den hoek van het Wilhelmina plein-Slachthuisstraat. Van de zijde van het Roermondsche Veld kwamen twee jeugdige fietsers onbedacht aangereden, terwijl over den Godsweerdersingel de luxe wagen van den heer M. J. van de Boel, steenfabrikant te Thorn in de rich ting Venloscheweg reed. Ofschoon het den eersten fietser lukte den wagen voorlangs te passeeren, wilde nummer twee dit ook doen maar zijn rijwiel raakte het recht- sche voorwiel van de auto en hij kwam te 'vallen. De kleine berijder bleef echter zonder letsel. De bestuurder van de auto, die zoo onverwachts moest wijken voor den eersten fietser, stond direct hierop voor het feit van den anderen. Hij week te ver uit en kwam met zijn nieuwe Ci- troën tegen een boom terecht. Het gehee le voorste deel werd in elkaar gedrukt. De eigenaar bekwam eenige kneuzingen aan het borstbeen met vermoedelijke scheurin;, van enkele ribben. Van de an dere inzittenden kreeg v. d. Goor uit Heel een glaswonde boven het oog. De officier van justitie was direct ter plaatse, ter wijl met politioneele en doktorale hulp spoedig de noodige maatregelen voor de ernstig geschrokken verwonden werden genomen. De wagen was niet verzekerd. UIT DE OMGEVING. LEIMUIDEN. Afscheid van Ds. D. Ringnalda. Zooals verwacht werd, was gisteravond, toen Ds. Ringnalda afscheid nam van de Geref. Kerk alhier het kerkgebouw stamp vol. Te half zeven beklom de scheidende leeraar, den kansel en liet zingen het 4e vers van „Het Gebed des Heeren". Vervol gens las hij de gemeente voor de verzen 1 tot en met 4, en 12 tot en met 19 uit Johannes 14. Tot tekst voor dezen avond had spr. ge kozen Matth. 28 20: „En zie, ik ben met ulieden alle de dagen tot de voleinding der wereld. Amen". Na 4y% jaar, zoo vangt spr. aan, valt dan het scheidingsgordijn. Een stuk ge luksland verzinkt in den afgrond der eeuwigheid. Veel, veel goeds heeft spr. in deze gemeente gevonden en hij vraagt ver geving voor de fouten die hij gemaakt heeft. Soms is hij te hard, dan weer te slap geweest. Een groote taak ligt voor hem. Een groote gemeente wacht op haar herder. Dikwijls heeft hij met bezorgdheid aan zijn nieuwe gemeente Middelburg, gedacht. Maar de Koning der Kerk zal kracht naar taak geven, daarvan is hij diap doordron gen. Het afscheid van de gemeente Leimui- den ziet spr. ook werkelijk als een af scheid, niet als een afbreking:. Overgaande tot de behandeling van zijn tekst, zetspr. uiteen, dat deze handelt oyer „een heengaan dat van blijven spreekt" en „een blijven dat van komen spreekt". Daarna wordt door de gemeente gezon gen Ps. 145 2 en 4. In zijn rede doet spr. uitkomen, dat het middelpunt van al zijn prediken steeds is geweest ..Jezus C! .istus en dien gekrui sigd". Steeds, is door hem gewezen op den levenden Christus, wiens middelaarsziel op den Calvariëntop doorboord werd van de hellesmart. Zijn heengaan dat van blijven spreektl Klinkt dat niet paradoxaal? Neen, want de Koning der Kerk wel scheidende, maar toch blijvende, zegt: „Ik ben met ulieden alle de dagen tot de voleinding der we reld". Aan Jezus denken, aan de rust die er in Zijne majesteit en sterkte ligt, heeft mij rust gegeven, aldus spr. Gemeente, op dien Koning moet gij vertrouwen, want hoe sterk de toename van den antichrist ook moge zijn, uw Koning, Jezus blijft. Onrust doet Hij in rust, de droefheid over den scheidenden leeraar in het ge juich des morgens overgaan. In 4% jaar heb ik, zoo gaat de leeraar verder, veel gezien, heerlijke dingen, maar ook ontzettende. De heerlijke dingen de den mij vaak fluisteren: .God is liefde". Nu spr. terugkijkt moet hij uit het diep ste zijns harten zeggen: Christus was met ons, al die dagen. In de afgeloopen 4 y% jaar is de Geref. Kerk te Leimuiden vooruitgegaan. God heeft mij kracht gegeven, om de kracht van Christus in mijn zwak lichaam te openbaren. Vervolgens gaat de predikant over tot de behandeling ^an het tweede gedeelt zijner tekst: „Zijn blijven dat van komen spreekt". Lichamelijk is Christus gestorven, maar geestelijk is Hij aanwezig tot de volein ding der wereld. Tot de voleinding der wereld is Christus lichamelijk afwezig, maar na de voleinding zal Hij weer li chamelijk aanwezig zijn. Spreker heeft gebeden: Uw koninkrijk kome. Door hem is bedoeld zoowel het horizontale als het verticale koninkrijk. Men moet het koninkrijk uitbreiden in omvang, maar daarbij tevens den blik omhoog slaan. Den jongeren roept spr. toe voorzichtig te leven en het pand hun toevertrouwd, als een schat te bewarer Spr. smeekt God om eensgezindheid bij het beroepings- werk. Ik moet van u gaan, zoo eindigt spr. Dat wij elkaar in onze gebeden veel mo gen gedenken is een mijner dierbaarste wenschen. Menschcn gaan heen, tijden veranderen, maar der tijden God veran dert niet. Na het dankgebed wordt nog gezongen Ps. 98:4. Na de bediening des Woords richtte de predikant nog een kort woord tot den Kerkeraad, tot den heer Rietdijk als prae- ses van den Iverke.aad, tot de commissie van Beheer en tot den heer Duijser, als penningmeester. B. en W. wordt dank gezegd voor hun tegenwoordigheid, terwijl spr. tot den bur gemeester zoowel als vriend en als hoofd der gemeente, waardeerende woorden spreekt. Groot leed doet het spr., dat zijn colle ga, Ds. v. d. Flier, pred. bij de Ned. Herv. gemeente, nog steeds door ziekte aan het bed gebonden is. Met groote ontroering denkt hij aan de zen collega, die een boezemvriend van hem geworden is, ondanks kerkelijke ge schillen. Nog steeds dobbert men tus- schen hoop en vrees. Ook tot Ds. J. Brouwer van Oude Wete ring richt spr. een speciaal woord, waaruit groote waardeering spreekt. (Slot volgt). BOSKOOP. Hoezeer |de Boskoopsche rozen ge wiM zijn, is weder op de groote Aais meerscne tentoonstelling g:b eken, waai o.a. waren geëxposeerd VVilhean KcmcLe en Mac. Keiler, op Boskoopsclien bo dem gekweekt. Donderdagavond gaf Boskoopscb Strijkorkest een Kerkconceit in dö Ned. Herv. Kerk. Medewerking werd daarbij (verleend door de heeren W. J. v. d. Stam, orgel en M. Karreman, altviool Het programma werd keurig uitge voerd; jammer echter was de kerk niet best bezet Aan het Postkantoor zijn de volgende onbestelbare brieven terug te bekomen: Leen Blok, Rotterdam en Cer- fus S-eerp, Sassenheim. Bij den plaats gehad hebbenden brand, waardoor de tuinloods vanden M. in vlammen opging, vernemen wij na der, dat daarbij een geldbe.drag van f300,verloren is gegaan, terwijl van het verbiandde niets verzekerd is. Woensdag 25 April, n.m. 8 uur, zal Mr. M. C. Loof alhier in hotel „Neuf' een lezing houden over het onderwerp: „Onderlinge brandassurantie". Goöp. vereen. „De Boskoopsche vei ling. Veiling van 21 April. Kozen per bos: Hadley f1,181,74; Columbia f0,77M7*> Butterfly f0,67 1,30; Golden Ophelia fo,Q21.20; Ge mengde Rozen 10,370,00; Claudius Pern et fo,8o1,70; Rosalandia f0,65 1,20; Willi. Kordes f0,651,5°; Mac K< 1-er f 1,50; Opheda f0,79—i,10; Mar cd Rover f0,721,30; Violieren dubb. per bos f0,70o,qo; id. enkele 1015 ctLathyrus per oos 1025 ct. NIEUWVEEN. Die bazaar ten voordeele van de Mandolineclub T.O.G. is goed geslaagd. Het bestuur is voornemens als dank aan (donateurs enz., een uitvoering tö orga- niseeren vermoedelijk in deze maand. De heer J. v. Tol is opvolger van het Raadslid A. J. Blom, doch bedankte, levenals S.'Schetters, nu is aan de beurt J. v. Ejjk. In de gehouden jaarvergadering van den Buitendijkschen Oosterpoldei bleek uit het fin. verslag, dat er een batig saldo van ruim f209,was. Tot voorz. werd herkozen den hear G. v. d. Berg. Alhier worden pogingen aangewend om teen tweede postbestelling te krij gen in 't Blokland en Jaagpad. Bjj d n gehouden Prov. Schiieit wedstrijd van 2231 Maart te Alphen ajd Rijn, kwam A. v. Veen alhier als hoogste korpsschutter uit met 56, 11. 10 in den Kringwedstrjjd Landstorm aïdeelingen. NIEUWKOOP. Aan mei. F. Rylstra, onderwijze' res aan de O.L.S, alhier, is ongevraagd eervol ontslag verleend. NIEUWE WETERING. Vrijdagavond is de brugwachter P. van Leeuwen alhier aangereden dooi teen auto, bestuurd1 door S. v. d. M. Het ongeluk geschiedde doordat de bestuur der de auto reels in beweging bracht voordat h t afsluithek docr den brug wachter geheel was gespend en doordat ieen der portieren met geslo en was. Dit porlier sloeg dsn brugwachter te:on een der beenen, waardx>r dit gekneasd werd. De brugwachter zal' voorloopig zijn dienst niet Kunnsn waarnemen. OUD-*~DE. Vrijdagavond re_en two© automo bielen kon achter elkander eb Vees brug op. Bij het afrijden remde ue voorsta automobiel, een luxe Food, p.oo seling, zoodat de achtcrkom-n^e auto. toen Chrysltr, zijn vaart niet me.r in kunnende koudon en geen gelegen heid hebbende, om te passeeren, onver mjjdiairjK ue rord mo.s, aamijden. H.er bij weid van de Ford slecuts de achter- barna stuk g&redieai, maar de Chrys.er kwam er si-echter af, daar de bumper, de lantaarns, de spatborden en de voor ruit, erns.ig beschadigd werden. Verzekering dekt de schade. RIJNSBURG. Het Chr. Gem. Koor „SursumCor |da", Dir. die heer G. de Wolf, geeft Dinsdag a.s. in die Geref. Kerk alhier oen uitvoering. O.m. zaltJn gehoore wor den gebracht, „Jephta en z0ne Dochter" met medewerking van het Strijkorkest „Bobette" te Leiden, waa.made het koor voor 2 jaar zeer veel succes bahaalde Gaarne wekken -wri ^nzeleiers op, nie te verzuimen, deze uitvoering bij te wo nen. Do ingeschrevenen voor do Militie der lichting 1929 worden nog herinnerd aan de zitting van den Keuringsraad te Katwjjk op Woensdag 25 April a.s. De eerste gewone veiling van tril penbollen die op Zaterdag gehouden zou worden, is dioor het ongunstige weer tot nader datum uitgesteld. WASSENAAR Alhiiar is uit de beide Middenstands ivereenigmg-en, de Vereen. Wassenaar Vooruit, de Vereen, van In- en Omwo nenden der Wassenaarsche parken en de Buurtvereen. Nieuw-Wassenaar, eeQ oommissie gevormd ter bcstudeering van die' tarieven voor dö waterleiding. Aan Ged. Staten zal worden verzocht de behandeling van het Raadsbesluit een maand uit ïe stellen. Bionen drie weken zal deze commissie, waarin zitting heb ben: Mr. R. S. Benthem Sypkeos, Mr. J. H. Kessler, Dr. J. D- Feis^er, G. v. Leeuwen en A. van der Lee met een uitgewerkt rapport komen, waarna eeo adres aan Ged. Staten zal worden ge zonden. ZOETERWOUDE. Do heer A. F. Leenaerts, 2e ambtenaar ter Secretarie alhier, is met ihgang van 15 Mei a.s. benoemd tot ie ambtenaar ter Secretarie der gemeen te Dongen, in den, rang van commies. De heer Kwint, Burgemeester der gemeente Koudekerk, heeft zich in deze gemeente gevestigd aan den Hoog en jjndijk. Door de heeren J. P. de Bruijn c.s. is een verzoek gericht tot het gemeente bestuur om te willen bevorderen dat in den Vrouwenweg ten gasleiding wordt aangelegd. De Raad .dezer gemeente zal ver- eaioiercn op Woensdag 25 April a.s., des v.m. 9.15 uur. Agenda 1. ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot be- poeming van lid der Commissie tot We ring van Schoolverzuim, wegens het niet aannemen der benoeming door den heer J de Groot (vacature „overige meerderjarige ingezetenen"). De aan beveling luidt als volgt: 1. N. van Dkmen Jac.zn. 2. W. Tijssen (F. 99). 3. Behandeling van een verzoek van Jac. van der Lubbe te Voorscho ten inzake verkoop van grond, met voor stel van B. en W. 4. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van het vermenigvuldigingsgetal dier pl. inkomstenbelasting voor het be lastingjaar i928/*29. 5. Rondvraag. Land- en Tuinbouw. DE GENTSCHE FLORALIëN. In de feestelijk versierde stad Gent heeft de Belgische Koning Zaterdag in tegenwoordigheid van de gezanten van Frankrijk, Engeland, Nederland, Duitschland, den Pauselijken nuntius Kardinaal van Roey, de leden van de regeering en talrijke andere vooraan staande persoonlijkheden, de bloemen tentoonstelling geopend. De aankomst der Koninklijke familie ging met groote plechtigheid en veel militair vertoon gepaard. Van het sta tion werd het koninklijk gezin met gevolg in galarijtuigen naar de expo sitiezaal gebracht, waar de souverei- nen door de stedelijke autoriteiten en de ministers in uniform werden ver welkomd. In de zaal bevond zich ook ter be groeting van den Koning namens H. M. Koningin Wilhelmina, de commis saris der Koningin in Zeeland. Verder Goemans, consul van Nederland te Gent, en Jhr. Jan van Vredenburgh, Nederlandsch landbouwconsulent in België. De gouverneur van Oost-Vlaanderen sprak de gelegenheidsrede uit, dio door den koning were? beantwoord. Hierna werd de werkelijk schitte rende bloemententoonstelling bezocht. Zes verschillende landen exposeeren de mc-oiste producten hunner natio nale bloemencultuur. In dit verband was de inzending van Nederland eenig in haar genre en genoot dan ook een buitengewone belangstelling. Ook hebben de koning en de konin gin niet nagelaten, bij het bezichtigen der Hollandsche sectie hun oprechte bewondering uit te drukken. Reeds werden de volgende onder scheidingen aan Nederlandsche inzen ders toegekend: De gouden medaille van de British Royal Horticol Society aan de Vereeniging Bloembollencul tuur, Haarlem, die ook den eereprijs voor tulpen kreeg. De Engelsche prijs voor Rozen, Ja- pansche kers, seringen, werd toege kend aan de collectieve inzending van Aalsmeer. De Engelsche prijs voor bloembol len en vaste planten aan de Firma van Tubbergen, Haarlem, de eereprijs voor adiantum aan de firma Bier, te Moordrecht, de eereprijs voor rhodon- dendrons aan de firma Endtz Compa ny, Boskoop. De eersü prijs rhodondendrons aan Vannes Zonen, Boskoop, eerste prijs rhodondendrons van Gelderen, Bos koop, eerste prijs rhodondendrons aan Koster Zonen, Boskoop. Ten slotte tweede prijs cyclamen en hortensia's aan. Baardse, Aalsmeer. Na afloop de openingsplechtigheid deed zich, toen de koninklijke familie in galarijtuigen naar het Zuiderstation reed, een klein incident voor. Enkele Vlaamsche studenten riepen bij het voorbijrijden van het koninklijk rij tuig: amnestie! Twee manifestanten werden gearresteerd. De Maastrichter Staar gaf Zater dagavond in de Salie Coloniale te Brussel een zanguitvoering voor# een uitgelezen publiek en oogstte daarbij enormen bijval. INVOER IN BELGIë. De invoer van herkauwend vee in België is weer toegelaten langs de tolkantoren van Esschen-station en dorp en van Maeseyck. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. MOEÏtDLJK Vane. n. Rott. via Londen 19 10.58 n.m. 450 m. Z.W. v- Land'a End. BUHGERDIJK Rott n. Boston p. 20 Li- zand. N1CÏHEROY Rott. n. Vancr. 18 v. Loa Angeles. RADNORSHIRE 19 v. Rott. te Los An NttSlfw-AMSTERDAM 21 v. N.-York n. Rottendam. GROOT EN DIJK Rott. n. Vanc. p. 21 8 n.m. Ouessant. LOCHGOIL 20 v. Rott. n. Vanc. CARDIGANSHIRE Vanc. n. Rott. p. 21 Prawlepoint. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. HEEMSKERK thr. 19 te Marseille. RANDFONFEIN uitr. 20 10.55 v.m. 35 m Z.W. v. Niton. RIJPERKERK thr. 21 y. Ft. Sudan. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. DRECHTSTROOM 21 v. Amst. n. Ham burg. ALRlKEO tbr. 18 te Sapele. ALCHIBA thr. 21 v. Seceondiee. DELFLAND uitr. 17 v. Bathurst. ORESTES tbr. 18 v. Freetown. RIJNLAND thr. 21 v. Havre. £CHELDESTROOM thr. 19 v. Freetown. TEXEL uitr. 2 ov. Bordeaux. VLIELAND uitr. 20 te Seccondee. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. GELRIA thr. 20 v. Montevideo. EEMLAND- uitr. p. 20 Fem. Nor. ROTTERDAMSCHE LLOYD. MERAUKE 21 v. Rott. n. Batavia. gIBAJAK thr. 24 9 v.m. te Rott. verw ÏNDRAPOERA uitreis p. 21 9 v.m. Ouessant. TOBA thr. 21 v. Padang. 'MADIOEN uitr. 21 te Batavia. GAROET thr. 20 v. Djeddah. SIANTAR uitr. 21 v. Pt. Said. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". CHR. HUYGENS thr. 20 v. Singapore. S1MAL0ER thr. 19 V. Belawan. J. P. COEN thr. 21 te Amst. BATOE thr. 21 v. Pt Said. P. C. HOOFT uitr. 20 v. Genua. KARIMATA thr. 20 v. Djelddah. PRINSES JULIANA uitreis 21 van Colombo. SALEIER thr. 22 te Loriden verw. RIOUW 21 v. Amst. te Batavia. TRITONIA gech. thr. p. 20 Perim. KON. PAKETVAART MIJ. HOUTMAN 20 v. Melbourne n. Singa pore.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6