JemeenteÜjke Aankondigingen KOEPOKINENTING. Burgemeester en Wethouders van T eHen. brengen ter algemeene kennis, fi°t met ingang van Woensdag 18 Ar ril eiken Woensdag, telkens des nf middags o m 2uur, in het Èlisabets- bof pan de Oude Vest. geletrenheid zal worden ree-even tot kostelooze inen tte Pn herin enting. Het trouwboekje moet worden me- Lelden. 17 April 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. besloten, dat het vliegtuig de drie- motorige Fokker, welke juist dezer «lagen is gereed gekomen van Kaapstad terugkomend, te Cairo ge heel zal worden nagezien, en dat de motoren zullen worden vervangen door drie nieuwe, welk© geheel zijn nagezien. Van Cairo zal de heer Van Lear Black naar Tokio vliegen over de vol gende route: BagdadBender Abbas KarachiCalcuttaBangkokHanoi HongkongSjanghai indien moge lijk Peking of anders via Port Ar thur naar MoekdenTangmaiTokio. De mogelijkheid wordt overwogen om naar Europa terug te keeren door Siberië en Rusland, waarbij de vol gende route gekozen zal worden: Char- binTschitaIrkutskKrasnojarks OmskKurganSamara—Moskou KoningsbergenBerlijnAmsterdam. -Indien dit niet mogelijk mocht blij ken door onvoldoende vliegvelden en onzekere benzine-voorziening, dan zal de heer Van Lear Black van Tokio te- rugkeeren naar Cairo en vandaar naar Amsterdam. De datum van vertrek was oorspron kelijk op 1 Mei; daar echter de doch ter, schoonzoon en kleindoch-ter van den heer Van Lear Black met de „Mauretania" uit New-York op 7 Mei in Londen verwacht worden en hij nog omstreeks een week met zijn familie wil doorbrengen, is het vertrek eenige weken uitgesteld. De driemotorige Fokker is gisteren op Waalhaven gevlogen door Geyssen- dorffer en daarna door Scholte, in te genwoordigheid van den heer Van Lear Black. Het toestel vertoonde zeer goede vliegeigenschappen wat betreft snelheid en stijgvermogen, terwijl de motoren zeer soepel liepen. Deze proef vluchten zullen thans regelmatig wor den voortgezet door de heide vliegers. De heer Van Lear Black vertrok gisterenmiddag weer met een K.L.M. vliegtuig naar Londen. LUIT. KOPPEN NAAR MILAAN. Gistel-morgen is luit. Koppen met de I.-B.B.E.C., welk vliegtuig hij naar Mi laan zal brengen, van Schiphol ver trokken. Behalve den bestuurder be vinden zich twee Italianen aan boord. Omstreeks één uur kwam het vlieg tuig te Frankfort aan, waar benzine werd opgenomen. Na zijn vertrek naar München werd het weer zoo slecht, dat luit. Koppen zich gedwongen zag te Mannheim te landen. BUITENLAND. DUITSCHLAND EN DE AMERIKAANSCHE PACT- VOORSTELLEN Dezer dagen een Kabinetszitting. In politieke kring ente Berlijh ver luidt, dat de documenten over de kwestie van het verdrag tegen den oorlog, welke de Amerikaansche ge zant Schurman de vorige week aan de Rijksregeering overhandigde, on- dertusschen grondig bestudeerd zijn door het departement van buitenland- sche zaken. Het onderzoek is thans zoo ver gevorderd, dat reeds dezer da gen een Kabinetszitting aan deze aan gelegenheid zal worden gewijd. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Een groot offensief der Nationalisten. De Chineesche nationalisten zetten op groote schaal een offensief in tegen de noordelijke legers. Volgens schat ting zijn bij dit offensief 750.000 man betrokken op een front van 400 mijl. Een commissie der nationalisten meldt de bezetting van Tsau-hsen, Jentsjan-foe en Itsjau-foe. Uit de namen der bezette plaatsen blijkt, dat het offensief in Sjantoeng plaats heeft. Japansche kruisers naar Tsingtao. Onder voorbehoud van goedkeuring door het Kabinet hebben de Japan sche marine-autoriteiten besloten om twee kruisers en vier destroyers, die op het oogenblik een kruistocht ma ken, last to geven koers te zetten naar Tsingtao. Eveneens aan den kruiser ..Isoezoe", die zich thans te Jokotoeka bevindt, om met 250 mariniers naar Tsingtao te vertrekken. Met de beman ning van een kruiser, die zich reeds te Tsingtao bevindt, mede, zal men, bij ontscheping der effectieven, de be schikking hebben over 900 man. De militairen houden rekening met de mogelijkheid, van het zenden van een brigade troepen uit Japan in ge val de toestand een ernstig karakter aanneemt. Deze maatregelen houden verband met een eventueelen opmarsch der Chineesche nationalisten. EEN MIJN ONDER WATER. Bijna vijfhonderd mijnwerkers verdronken Uit Moekden wordt gemeld: Geweldige watermassa's hebben een groote mijn te Hesjoeng overstroomd. Er <cijn op zijn minst een 470 mijnwerkers, al en Chineezen, verdronken. De mijn be hoort aan de 7in"d-Mandsjoerijsche Spoor wegmaatschappij. DE ARwt'TT^novri.TnvEN IN duitscht.and. In het Ruhrgebied. Nadat zoowel werkgevers als werkne mers in den Ruhrmiinbouw de arbitrale beslissing inzake werktijden en looncn hadden verworpen, heeft de Duitsche rijksminister van arbeid heide partijen tot een bespreking uitgenoodigd, die op het departement van arbeid zou worden gehouden. De Rheinisch Westfalische Wirtschafts- dienst, een persbureau, dat nauwe relaties met de grootindustrie onderhoudt, waar schuwt den minister, in geen geval de ar bitrale uitspraak bindend te verklaren, daar anders de kwestie van een sterke verhooging van den kolenprijs acuut zou worden. Indien de thans gevelde arbitra le beslissing ook maar ten deele ten uit voer zou worden gelegd, zou dit ongetwij feld onmiddellijk een stagnatie in den Duitschen export tengevolge hebben, wat op zijn beurt weer zou 'eiden tot belang rijke stopzettingen in de mijngebieden en dus tot massaontslag van arbeiders. Dit zou van te ernstiger aard zijn, aan gezien dan de Duitsche wereldafzetgebie den verloren zouden kunnen gaan, waar door later de stopzettingen en ontslagen niet zouden kunnen wor len herroepen. In de Hamburgsche haven. De uitspraak van de arbitraa-e-commis- sie inzake de loonen der Hambur-sche ha venarbeiders. welke in een verhooging van het standaardloon van 8.29 tot 8.69 voor ziet de arbeiders hadden 9 markt ge- eischt werd door de havenarbeiders verworpen, zoodat nieuwe onderhandelin gen noodig zullen zijn. Een later bericht meldt, dat de arbitrale uitsoraak ook door de werkgevers ver worpen is. DE AARDBEVING IN MEXICO. In Oazaca vele steden verwoest? Een telegram uit Vera Cruz meldt: Verscheidene steden van den staat Oaxaca zijn, naar men meent, verwoest door de aardbeving, welke Zuid-Mexico, zooals gemeld, geteisterd heeft. Vele gebouwen in de stad Oaxaca zijn ingestort. TREINROOF IN AMERIKA. Verscheidene reizigers uitgeplunderd. Uit Chicago wordt gemeld, dat een ban diet verschillende reizigers in een trein heeft uitgeplunderd. Hij hield hen gerui- men tijd met zijn revolver in bedwang en maakte ettelijke duizenden dollars buit. Jim Jeffries, de vroegere zwaargewicht kampioen bevond zich onder de slachtof fers. DE A.S. FRANSCHE VERKIEZINGEN. Reeds 750 candidaten voor Parijs. Hoewel bij de kiezers niet veel animo te ontdekken valt, om zich voor de ver kiezingen warm te maken en de gebrui kelijke handtastelijkheden tot dusver al leen plaats hebben tusschen de candidaten zelf oud-minister Antériou heeft nu ook klappen ontvangen in een verkiezingsver gadering van zijn tegenstander oud-de- puté Astier is de geestdrift, om candi- daat te zijn, werkelijk groot, meldt de Pa- rijsche corr. van de „Msb." Op het oogenblik bedraagt het aantal candidaten voor Parijs alleen reeds 75U en daar kunnen er vandaag en morgen nog bij komen. In een enkel kiesdistrict zijn er niet minder dan 20 candidaten (voor één zetel dus) en in verschillende 19, 18 en 17. Zij die a.s. Zondagavond reeds gaarne den uitslag zouden weten, vinden dat al die candidaturen het tellen maar vertra gen. In totaal 3536 candidaten. Voor de Fransche kamerverkiezingen zijn tot dusver 3536 candidaten gesteld. De Kamer telt 612 zetels. KORTE BERICHTEN. Paul Axelrod, de stichter der soc. de mocratische partij in Rusland, 78 jaar oud is gestorven. Te Altona heeft een brand gewoed, waardoor 13 personen om het leven zijn gekomen. Het Centraal Executief Comité te Moskou ratificeerde het ontwerp-begroo- ting ten bedrage van ruim zes milliard roebel. De ambassadeur van Italië is te An gora aangekomen. Volgens de bladen zal hij met Tewfik Rushdi de onderhandelin gen hervatten over de vraagstukken welke te Milaan met Mussolini besproken zijn. Gemeld wordt, dat de Spaanscbe pre mier generaal Primo de Rivera einde Sep tember in het huwelijk zal treden met se- norita Castellano. De Berlijnsche bladen melden, dat de koning van Afghanistan na zijn ope ratie, thans de kliniek heeft verlaten. Hij heeft zijn intrek genomen in het hotel „Kaiserhof", waar hij tot zijn vertrek naar Warschau zal blijven. In Beuthen (Silezië) werden gister avond om 6 uur 35 min. 2 k 3 seconden durende aardschokken waargenomen. GEMENGD NIEUWS. Nachtelijk gevecht met de politie. Rij den juwelier Bouman te Hengelo (O.), al waar het vorig jaar een belangrijke in braak werd gepleegd, werd in den afge- loopen nacht wederom'een poging tot in braak gedaan aan de achterzijde van het huis. De nachtpolitie ontdekte dit en ge raakte met den dader aan het worstelen. Deze schoot twee keer en wist te ontvluch ten met achterlating van zijn vest, waar in een pas. Fenige uren later kwam hij terug om het vest te zoeken en werd toen gearresteerd. Men meldt nader uit Hengelo: Zooals reeds gemeld is, werd in den nacht van Maandag op Dinsdag een po ging gedaan om in te breken bij den ju welier Bouman. waar het vorig jaar een inbraak is gepleegd waarbij voor pl.rn. 10.000 aan juweelen ontvreemd werd. De nachtveiligheidsdienst deed surveil lance aan de achterzijde van het huis van den heer B. en omstreeks half drie ont dekte de waker een verdacht persoon, die onmiddellijk een tweetal schoten op hem loste welke evenwel ketsten. De waker VV. sloeg den inbreker de revolver uit de hand en loste zelf een 5-tal schoten orn alarm te maken. Inmiddels raakte hij slaags met den dief. die trachtte te vluch ten. In de worsteling, die op een 25-tal meters van liet huis van B. word vqort- pezet. werd den dader een stuk van zijn vest ontrukt, hij wist echter te ontkomen. De waker deed dadelijk aangifte op het politiebureau, waarop een nader onder zoek ter plaatse werd ingesteld. Bij dit onderzoek vond men het stuk vest. waarin een pas, alsmede een revol ver en een dolk. die de dader in het ge- vecht verloren had. In de tuindeur van het huis van den heer B. was een 15-tal gaatjes geboord, waardoor blijkbaar getracht zou worden de deur te openen. TTierbij schijnt de in breker gestoord te zijn. Tegen 5 uur in den morgen surveilleer de de waker W. nog in de buurt van den juwelier en zag daar andermaal een zeer verdach* uitziend persoon, die hij dadelijk beetpakte. Het bleek dat het. de bewuste inbreker was, die trachtte zijn pas terug te vinden. Hij werd nu overmeesterd en ingerekend. De juwelier B. die bij het eerste gevecht door het alarm was wakker geworden, kwam met een revolver en een electrische zaklantaar:. naar buiten, doch toen was de dader juist ontkomen. Vingerafdrukken zijn thans genomen om verband te zoeken tusschen deze en de vorige inbraak. In verband hiermee doet de politie geen bekendmaking van den naam van den dader. Inbraak. Te Berlicum is tijdens af wezigheid der bewoners ingebroken bij den sluisknecht A. v. Lith onder Middel rode. Toen de bewoners thuiskwamen, vonden zij de deur van binnen gegrendeld. In het huis lag alles overhoop. Er wordt een bedrag van 117.50 vermist. Een zielig geval. Een 38-jarig man heeft Vrijdag in de Jacob van Cam- penstraat te Amsterdam een winkel ruit stuk geslagen. Uit de étalage heeft hij 'n telefoonslot en 'n electrische rij wiellantaarn weggenomen. De politie had den dader spoedig te pakken. De man had berouw over zijn misdrijf. Hij zeide niet te hebben geweten wat hij deed. Zijn zaken waren achteruit gegaan. Daardcor was hij in overspan nen toestand geraakt. UIT DE OMGEVING. BODEGRAVEN. Bezoek aan de markt. Giste'rccfc. b achten cweo off'c:eele vertegenwoordigers van 'het Engelschc ministerie, in gezlschap van Ir. W. J Huisman, zuivelconsulent voor Zuid- Holland, een bezcek aan de kaasmarkt waar de aanvoer vrij groot was. He drietal werd rondgeleid Juor den bur gemeester, Mr. C. S. van Dabben de Brujjn. Over het ruime nieuwe markt terrein en het beursgebouw was men zeer voldaan. Een paar kaaspakhuizien werden bezocht enz. De hoeren maken een studiereis over het marktwezen in Nederland, hoofdzakelijk op landbouw gebied. Op de markt alhier is gisteren tevens een met de nieuwste uitvindingen voor ziene melkmachine tentoongesteld don een Duitsche firma, waarvoor van da zijde der landbouw©.s veel- belangstel ling was. Réeds wordt hier op eon boer derrj gedur e-da bijna een jaar het molk vee machinaal tweemaal daags g molken met zeer bevredigende rasoLaten. KOUDEKERK. - de.i heer J. Norrepaal, lanltl touwer alhier, hebben 2 schapen elk r lammeren ter wereld gebracht. V*>r- va r e a z llza.imheid. RIJPWETERING. Gisteravond is een automobiel be etuurd door H. v. E. uit Leiden, dioor dat de bestuurder, dje met den weg onbekend was, en doordat hij misleid werd door een aan de overzijde van de Riypwetering staand reclamebord, waarop het licht van de autombiel terugkaatste, inplaats van de bocht na fé Zoetemelk alhier t? nemen, rechtuil gereden en kwam zoodoende in de grint bak terecht. Hier werd de auto tot staan gebracht door de betonnen muur, die aan de waterzijde rond den grint bak is aangelegd. De auto zoowel als de betonnen muur, bekwamen ernstige schaue. Van de automobiel werden de Dampen en de spatborden vrijwel ge heel vernield, terwijl ook de vooras ont zet werd. De betonnen muur vertoonde op verschillende plaatsen scheuren, ter wijl ook de ankers waren verzet. Ver zekering dekt de schade. SASSENHEIM. Naar wij vernemen is de netto op brengst van de vertooniiig der Warta Sari tilm bijzonder meegevallen. Na af trek der onkosten kon a's netto-op brengst f 150,overgedragen worden aan het Zendrngs-Comité. Tentoonstelling „Bloemlust". Hedenmorgen is in do zaal van „Bloem \ist" de narcissen-tentoonstelling ge opend. Ook nu weer biedt de zaal een keurigen aanblik. De wandstands zijn geheel gevuld. Ook een gedeelte van de middenvakstands prijken met een keuicollectie narcissen. Een beschrij ving van de verschillende variëteiten geven wij morgen. Vcor heden vermei den wij alleen, dat er heel wat nieuwig heden bij zijn, de eene van hier, dean der van daar. Ook zyn de Herman ia zaailingen vertegenwoordigd, alsmede een mooie mand Parri-Fairthal, een cracht cm te zien. Ter afwisseling is vjg aanwezic een mooie collectie Bre dertulpen, welke veel belqjks heeft. Ie. .s de in-ccit" waard een kijkje tc VOORSCHOTEN. J.l. Vrijdagavond had de tentoon stelling plaats van de teekeningen ver vaardigd op cle Am bach tsteekenschool alhier. De belangstelling was veel groo- lei als andere jaren. De algemeen-' in druk, welken wij er van kregen, was zeer goed. Zoowel het rechtlijnig als handteekenen, was g ed verzorgd, leder .'leerling wordt in het teekenen zooveel mogeljjk opgeleid in het vak waarin hij werkzaam is, wat direct te zien is aan (ie teekeningen. Een aanwinst is voorts dat dezen afgeloopen winter aan een 5-tal leerlingen enderwijs is gege ven in het nabootsen van hout en mar mer .Daar was werkelijk al veel in be reikt. Heele mooie stalen Eikenhout en Mahoniehout en mnrmerimitati waren te bezichtigen, zoodat aanstaand.' schel ders zich hiervoor in onze eigen plaats kunnen bekwamen. Kortom, het bleek duiidelyk, dat deze nuttige instelling, welke door ongeveer 60 leerlingen was bezocht, onze belangstelling ton volle waard is. Het bestuur had in afwijking van andere jaren, inplaats van do open bare les,, oen filmavond aan dc tentoon stelling verbonden. Ret had van de Vcrceniging Nederlandsch l'abricaat en kelc films gekregen, welke oen duidelijk beeld gaven hce b.v. de vijlenfabriek te Hillegersberg werkt. Vanaf het gewone staal tot gereedgemaakte vijl of rasp konden de aanwezigen de bewerking zien. Ook werd nog afgedraaid het ma ken van Bruinzeelvlceren en de bewer king van rubber in ae fabriek ,;Vrede- stein". De jongens vermaakten zich kos telijk bij het drukke verkeer in Den Haag en de verloren weddenschap om zonder electricitcit te kunnen. Dc heeren Verrips en Verkerk zorg den voor muzikale afwisseling. De voorz., Burgemeester Vernède. die een woord van welkom had ges'roken voor de vergadering begon, en Aok het belang en nut der teekenschool naar voren bracht, was dan ook wel de tolk der aanwezigen, toen hjj de verschillen de heeren dankte voor ae medewerking dezen avond betoond. Ook Zaterdag avond was de tentoonstelling nog go op end, waarvan door velen gebruik is gemaakt. In de gehouden vergadering van de Voorschotensche Pluim vee-Ver een. werd door de commissie bestaande uit de heeren K. de Weever en C. Werkho ven, bij monde van den eerste, verslag uitgebracht over hun onderzoek naar de bescheiden van den penningm., in ver band met de gehouden tentoonstelling Het bleek de commissie, .dat het te kort onvermijdelijk was, in verband me de groote uitgaven en geringe inkomsten De commissie stelde daarom voor, den secr.-penningm. volkomen te dechargee- ren en dank te zeggen voor zijn vele werk in deze. Bij acclamatie ging de vergadering hiermede accoord. De heer J. J. Dijk man, oud-bestuurslid, werd benoemd to cere-lid voor hot vele werk door hem voor de vereon:ging verricht. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De bonnetjes van het Ned. Leger des Hells. De Kantonrechter heeft hedenmid dag uitspraak gedaan in de zaak be treffende een officier van het Ned. Le ger des Heils, die terecht had gestaan wegens overtreding van art. 45 van de Leidsche verordening op de straatpo- litie, waarhij het verboden is. zonder schriftelijke vergunning van den bur gemeester aan de huix^n te collectee ren of inzamelingen te houden. Verdachte had aan de huizen bon netjes a 10 cent verkocht, welke de koopers aan armen konden verstrek ken, die daarvoor bij het Ned/1 Leger aes Heils een gratis maaltijd konden krijgen. Het O.M. had veroordeeling ge vraagd tot 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. De Kantonrechter was van oordeel, dat het verkoopen van deze bonnetjes was te beschouwen als collecteeren en veroordeelde verdachte tot 1 boete subs. 1 dag hechtenis. Naar wij vernemen, wordt van de zijde van verdachte tegen dit vonnis cassaitie aangeteekend. UIT ONZE INDIEN. ONGEWENSCHTE ELEMENTEN. In het Siantarsche, ter Oostkust van Sumatra, heeft men na geregeld spo ren ongeveer 50 personen opgelicht en naar Medan vervoerd, vanwaar zij naar hun plaats van herkomst zullen worden terug gezonden. Enkele be ambten en kranies, afkomstig van de Westkust, zullen weer derwaarts worden getransporteerd. Het blijft een moeilijk iets om scher pe controle op die heeren uit te oefe nen, daar er jaarlijks eenige duizen den van Java daarheen komen. Er ging een gerucht, dat er van eenige onrust sprake zou zijn, maar dit wordt van gezaghebbende zijde ten stelligste ontkend. De koelies wer den onder de loupe genomen en naar aard en kleur gekeurd met het resul taat, dat de genoemde 50 te licht wer den bevonden. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken: R. L. Michaël, koopman te Wassenaar, Narcjslaan 25. Rechter-comm. mr. G. Scholten; cur. mr. M. Zelvelder. Opgeheven: C. de Jong, te Alphen. STADSNIEUWS. TREIN VERTRAGING. Van trein D 7, welke hedenmorgen 7.43 van Amsterdam naar Parijs is vertrokken is nabij Hillegom de ma chine defect geraakt. Opdat de volgende treinen tijdig en ongehinderd konden passeeren, is de Parijsehe trein op een zijspoor ge plaatst. Later is de trein met drie kwartier vertraging naar Parijs ver trokken. Laatste Berichten. VAN DEN TREIN GEVALLEN. In den afgeloopen naëht is de 36- jarige remmer, M. Peeters, wonende te Rotterdam, van een uit Dordrecht komende goederentrein gevallen en onder den trein terecht gekomen. Hij kreeg de wielen over 't onderlijf en was bijna onmiddellijk dood. DOOD GEVALLEN. Men meldt uit Rotterdam: De 15-jarige G. van Helden is gister middag op de werf van een balk ge vallen en met het hoofd op tie steenen terecht gekomen. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Hedenmorgen is hij, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, over leden. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) HET CONFLICT IN DE SAKSISCHE METAALINDUSTRIE. DRESDEN, 18 Apr. (V.D.) De vereeni- ging van Saksische metaalindustrieeien heeft hedenmorgen de arbitrale uitspraak afgewezen. DE RUBBER-ONDERHANDELINGEN TE LONDEN MISLUKT? LONDEN, iS April. V.U. De „Daily Express" meldt, dat de rubfceronderhan delingen gisteren op een mislukking der conferentie zjjn uitgeioopen. De Nederlandsjhe commissie is ver trokken Het blad meldt verder, dat geen ge meenschappelijke basis kon worden ge vonden. Het Nederlandsche voorstel tol samenwerking met de belangrijkste co a sumenten kon in de Enmelsch© commis sie geen sympathie vinden. ERNSTIGE AANVARING. •COPENHAGEN, 18 April. V.D. Vit Nyköping wordt gemeld, dat de sleep boot „Gladiator" uit Hamburg in den nacht van Dinsdag op Woensdag onge veer 10 zeemijlen Zuidelijk van Gjeds.-i is geramd door het Dcensche motor schip „Lalandia". Na eenige minuten zonk de sleepboot. Da botsing was zoo hevig, dat het Duitsche schip bijna in twee en werd gespleten. De „Lalandia* zette onmiddellijk 1 eddingsbooten uit. Acht leden der bemanning werden ge red:, de te wede machinist kwam om he lieven. De „Lalandia" zette de reis naai Kopenhagen voort. MARKTBERICHTEN. WOERDEN, 18 April. Kaasmarkt. Aangevoerd 309 partijen, le kw. 38 42, met rijksmerk le kw. 4049, 2e kw. 4045. Handel matig. AMSTERDAM, 18 April. Veemarkt. Aangevoerd 289 vette varkens, le kw. 1—1,10, 2e kw. 0,84—0,98, 3e kw. 0,65— 0,82e prima iets liooger, per Kg. levend gewicht; 176 nuchtere kalveren, 813 per stuk; 840 varkens, Holl. le kw. 0,72 ,73, 2e kw. 0.700.71, Overz. en Geld. le kw. 0.720.73, enkele boven notee ring, vette varkens 0,68—0.70, per Kg. slachtgewicht. AMSTERDAM, 18 April. Oliën. Lijn olie per Mei 35K, 35; Juni 35Mei/ Aug. 35 Y2', Juni/Aug. 35 Yt\ Sept./Dec. 36M, 36. Stemming kalm. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 18 April, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 770.9 te Akureyri. L. B. 746.6 te Koningsberg. Verw. tot den avond van 19 April: Matige, tijdelijk wellicht krachtige Z.W. tot N.W. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, regen- of hagelbuien, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur; 759. LICHT OP VOOR FIETSERS ILA. Woensdag 10 April: 7.32 nam. LUCH- 'PERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 3.0 gr. C. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.26 Londen New-York2.47 Parijs 9.75*/« Brussel 34^3 £üricb 47.78 7-34»/. Rome 13.08 Madrid 41.66'/, Oslo 66-34' Kopenhagen 66 48' Stockholm 66.5b 34.90

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3