DAG-AGENDA. Sassenlieim, 1821 April: Narcis- scqtentoonstelling in „Bloemlust". Einsticg £1 April, 's av. acht uur. Foyer Stadsgehoorzaal: Ledenverga dering van de Onderl. Ver voor Zie kenhuis verpleging. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 April a.s. waargenomen door de apotheken van de hoeren <1. H. Blanken. Hoogewoerd 171. Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 70. Telef. 406. RECLAME SPLINTER HET ShtCiALt HÜISilAMER-MüFET „WILTON" 2 Mlr. x 3 Mêr. f 79.50. BINNENLAND. HOFBERICHT. In verband met het overlijden van den Viscount Tr em at on, zal het be zoek, dat H. M. de Koningin-Moeder voornemens was heden aan de groote bloemententoonstelling te Aalsmeer te brengen, niet doorgaan. PRINS HENDRIK. Z. K. H. de Prins is gistermiddag omstreeks half twee per Staatsspoor- irein van zijnverblijf te Lugano te s-Graveniiage teruggekeerd. De Prins werd op het station ver welkomd door zijn adjudant, luitenant ter zee der le klasse, Termijtelen. RET BEZOEK VAN SIR AUSTEN CHAMBERLAIN. Gisteren bracht de familie Cham berlain een bezoek aan de bloemen velden en aan de groote bloementen toonstelling te Aalsmeer. Te Haarlem werd tie bloemkweekerij der fa. van Tuberge» bezocht. In het gezelschap bevonden zich de Amerikaansche ge zant en diens secretaris. Na het bezoek werd de lunch ge bruikt in restaurant Hildebrand aan de Dreef. Gisterenavond heeft, nu het diner bij den En ;elschen gezant niet door ken gaan. een diner plaats gehad ten huize van den Amerikaanschen ge zant. De zoon van minister Chamberlain keert hedenavond via Hoek van Hol land naar Engeland terug. F A AD VAN STATE. Na afloop van de vergadering van nen iiaad van State van gistermid dag, die ook werd .bijgewoond door II. K. H. Prinses Juliana, sprak mi', dr. W. F. van Leeuwen enkele woorden van afscheid tot den Raad, waarvan hij 1 iina 14 jaren vice-president is ge weest en memoreerde in het bijzonder de aangename samenwerking met de loden, die het mogelijk heeft gemaakt, hot hoofd te bieden aan het steeds groeiend aantal zaken. .Mr. Harte van Teeklenburg, oudste lid van den Raa i. wees er op met hoe veel leedwezen de leden van den Raad hot besluit var. den vice-president om omslag te vragen hadden vernomen. Spr. getuigde van de groote waar deering en dankbaarheid voor wat mr. van Leeuwen in een lange reeks van jaren voor den Raad geweest was en bracht iii het hijzonder hulde voor de leiding in de moeilijke oorlogsjaren met hun groote beslommeringen en moeilijkheder. JUBILEUMTENTOONSTELLING VAN DEN BOND VAN SMEDENPATROONS IN NEDERLAND. Het Hoofdbestuur van den Bind van Smedenpatroons in Nederland heeft besloten ter viering van het 25-jarig bestaan van den bond van 24 tot en met 28 Juli a.s. te Utrecht in het Jaar beursgebouw eene groote Jubileum tentoonstelling te houden van werk stukken harer leden en van inzendin gen van handelaren. Onder cere-voorzitterschap van Dr. 's Jacob, Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht en Dr. J. P. Fockema Andrese, burgemeester van Utrecht heeft zich een eerecomité voor deze tentoonstelling gevormd. Bij beschikking van Z.Exc. den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijver- héid is deze tentoonstelling van staats wege erkend, in den zin van de Oc- trooiwet, zoodat inzenders nieuwe vin dingen kunnen tentoonstellen zonder daardoor hunne aanspraken op patent in t© boeten. De Rijksvoorlichtmgendienst, het Ambachtsonderwijs en Veiligheidsmu seum zullen medewerken, terwijl ook het hoefbeslag op meter dan één wijze vertegenwoordigd zal zijn. De groote organisaties van handela- yii verleenen hunne volle medewer king tot het slagen der tentoonstel ling, door het zitting uemen hunner voorzitters in het Eerf>-comité en door het verstrekken van subsidies. Reeds is meer dan de helft der be schikbare ruimte aan handelaren ver huurd en komen nog dagelijks aan vragen om expositieruimte bij het secretariaat binnen, zobdat spoedig al le beschikbare ruimte- zal zijn ver huurd. Teneinde volle aandacht t© kunnen wijden aan de organisatie, heeft het Hoofdbestuur van de B.S.P.N. een afzonderlijk tentooiistellingssecreta- rïaat gevestigd onder leiding van het adviesbureau P. H. Hörmann, te Utrecht, Stationsstraat 23. Meur. Chamberlain wordt een souvenir aangeboden. De heer Hoog van de kweekerij der Fa. G. C. v. Tuber gen te Haarlem, verzoent Lady Chamber lain een nieuw aangekweekte tulp naar haar de „Lady Chamberlain"'tulp, te mogen noemen. Wij zien hier Lady Chamberlain bij de „Lady Chamber- lain'-tulp in een der kassen van de kweekerij „Zwanenburg" der Fa. van Tuber gen aan den Koninginneweg te Haarlem. Op deze foto komen nog voor de heer en Hoog Sr. en Jr. TIEN LOCOMOTIEVEN VOOR DE NED. SPOORWEGEN. De Nederlandsche Spoorwegen heb ben hij de Hohenzoilern A. G. für Lo- komotivbau te Dusseldorp en bij de Berliner Maschinenfabrik vormals Schwartzkopf, elk vijf locomotieven besteld. Wij kunnen niet anders dan er ons leedwezen over uitspreken, dat de Ne derlandsche Spoorwegen er geen voor deel in hebben kunnen zien, de op dracht te gunnen aan „Werkspoor" on danks de opofferingen waartoe deze Amsterdamsche fabriek en haar werk lieden zich bereid hadden verklaard. HET EEUWFEEST BIJ VAN HOUTEN. Nadat eerst verschillende autoritei ten, Minister, Burgemeester en ande re kopstukken, het woord hadden ge voerd en het geheele dorp Weesp in teeststemming was gebracht, is de fir ma gehuldigd door het personeel. Onthulling monument door perso neel aangeboden. De voorzitter van het Algemeen Co mité tot aanbieding van een hulde blijk, namens administratief, tech nisch, vertegenwoordigend en fabrieks- personeel, de heer P. H. Pfeiffer, be groette de vennooten der firma en te vens de genoodigden, autoriteiten en buitenlandsche gasten. Het is, volgens spr., een uit het hart gesproten wensch geweest van allen, die medewerken in uwe, zoowel bin nen- als buitenlandsche bedrijven, welken rang zij daarin mogen beklee- den. om den 4den April 1928 met bij zondere vermelding op te nemen in de geschiedenis der cacao-industrie ter eere van uwen voorganger, Coenraad Johannes van Houten, den grondleg eer der cacao-industric, wiens uitvin ding in sociaal-economisch opzicht van zoo bijzonder groote beteekenis is geweest voor de men^chheid. Wij hebben gemeend dezen wensch tot uiting te doen komen door de op richting van een monument, dat thans zal worden onthuld en aan u overge dragen door den nestor van ons comi té, den heer Jacobs. De heer P. Jacobs hield een uitvoe rige rede waarin hij den stichter der onderneming en de beteekenis van zijn vinding herdacht. Thans staat het gezamenlijk perso neel van de Koninklijke Van Houten's Cacao- en Chocoladefabrieken te Weesp, met de vertegenwoordigers van de dochterondernemingen in Groot-Brittannië, Duitschland en de Vereenigde Staten van Noord-Ameri- ka, die zich uit een lofwaardig besef van saaimhoorigheid bij ons hebben aangesloten, o-m u heen geschaard, ge reed om na dezen mijlpaal in uw en en ons leven met nieuwen moed de toekomst in te gaan. Spontaan heeft dit personeel beslo ten om, ter herinnering aan dezen gedenkwaardigen dag, u een hulde blijk aan te bieden. Spr. wenschte dat dit huldeblijk, het monument dat hij onthulde den patroons altijd spreken zal van de goede gezindheid, die in de harten van het personeel leeft. Dankrede D. J. van Houten Sr. De heer Van Houten Sr. zeide, dat men aan de uitnoocliging door het ge zamenlijk personeel uit binnen- en buitenland en door de vroegere, thans gepensionneerde, medewerkers, ge richt tot de firmanten om hier aan wezig te zijn, met heel veel genoegen gevolg had gegeven. De verwachtin gen die wij hadden zijn niet be schaamd. Immers het zijn schoone oogenblikken die wij onder het aan- hooren van uwe zanghulde en van uwe vriendelijke en gevoelvolle toespraken en hij het aanbieden van het geschenk der gepensionneerden doorleven. oor uwe, tot ons gerichte woord°n, zeg ik u, uit naam onzer firma oprechten, h&rtebjken dank. Ook van persoonlijke erkentelijk- lieid getuigde spreker. Dankrede G. van Mesdag. Hierna bracht de lieer Van Mesdag zijn dank voor het aangeboden ge schenk. Erkentelijk wm hij voor het bewijs van genegenheid, van saamhoo- righeid, van medewerking om dezen dag te maken tot een feestdag in de volle beteekenis des woords. Ook dank voor het geschenk van de gepension neerden, die ons bij monde van onzen ouden, trouwen medewerker, meester Brüheim, een prachtig Delftsch ta bleau aanboden. SECRETARIS VAN DEN RAAD VAN STATE. Naar onlangs reeds is gemeld heeft jhr. mr. J. D. H. de Beaufort met in gang van 1 Mei a.s. eervol ontslag aangevraagd als secretaris van den Raad van State. Thans heeft hij echter nader ver zocht, het tijdstip waarop dit ontslag zal ingaan ,met Iwee maanden te ver lengen, zoodat hij pas met ingang van 1 Juli zijn functie zal neerleggen. „LIGA" en S. D. A. P. De vergadering, waarin de sociaal democratische leden van de „Liga" bun standpunt zullen bepalen ten op zichte van de S.D.A.P., is uitgeschre ven tegen Zondag a.s. in gebouw „Coii- eordia", te Amsterdam. Naar wij vernemen is de Indonesi sche groep in de „Liga" grootendeels de meening toegedaan, dat ook. zij niet langer deel kan uitmaken van de ..Li ga", indien de sociaal-democraten be sluiten deze te verlaten. De commu nistische partij Holland eischt van de leden der „Liga" dat zij onvoorwaar delijk zullen bedanken als leden van de S.D.A.P., terwijl de groep-Wïjnkoop de leden vrij wil laten, overwegende, uat ook de S.D.A.P. slechts de wen- schelijkheid van het bedanken voor een der beide organisaties beoogt. MR. A. J. A. A. BARON VAN HEEM STRA. Met het stoomschip „Cottica" van de K. W. I. M-. is gisterenavond de afge treden gouverneur van Suriname, mr. A. J. A .A. baron van Heemstra, in liet vaderland teruggekeerd. Ter begroeting waren op de pier te IJmuiden enkele personen aanwezig, n.l. een vertegenwoordiger van het Ministerie van Koloniën, de secreta ris van den Ondernetmersraad van Suriname en twee leden van het hul- digingsconvité van de ambtenaren en belangstellenden in de economische >nt wikkeling van Suriname. Deze personen begaven zich aan boord om baron van Heemstra wel kom te lieeten. Hierna verliepen allen het schip en zette de oud-gouverneur met zijn fa milie in gereed staande auto's zijn reis voort. PLOTSELING OVERLIJDEN. Gistermorgen maakto de comman dant van het 20e regiment Infanterie te Harderwijk, luitenant-kolonel J. H. C. P. Brandt, met zijn oppasser een morgenrit te paard. Toen hij zich tij dens den rit onwel gevoelde, steeg hij af, en zakte terstond neer. Mot behulp van een landbouwer werd hij naar het Sanatorium „Sonnevanck" vervoerd, waar word geconstateerd, dat de over ste reeds was overleden. Overste Brandt bereikte den lef tijd van 54 jaar. AUTOBUSDIENSTEN IN ZUID-HOLLAND. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben aan J. M. P. van Bergen Hene gouw te Zegwaart vergunning ver leend voor een autobusdiensit van Zoetermeer-Zegwiaart (Leidsche Wal len) naar den Kruisweg (gem. Bleis- wijk, café Sport) en omgekeerd (des Zondags geen dienst). Er wordt gereden met 4 wagens, resp. voor 19, 23, 19 en 12 reizigers. Ged. St. van Zuid-Holland heb ben wegens staking van den dienst door concessionarissen de aan H. H. Dhont en C. Bontenbal te Reeuwijk verleende vergunning voor een auto busdienst van Boskoop over Reeuwijk naar Gouda en omgekeerd, ingetrok ken. God. St. van Zuid-Holland heb ben aan P. J. van der Meer te Boskoop vergunning verleend voor een auto busdienst van Boskoop (begin van de Zijde) MiddelburgReeuwijk dorp Reeuwijk brug naar Gouda (station S.S.) en omgekeerd. Er wordt gereden met 2 wagens ieder voor 14 reizigers. LUCHTVAART. DE DUITSCHE OCEAANVLIEGERS. Het vliegtuig kan niet ter plaatse hersteld worden. Volgens de laatste berichten kan de Breinen niet ter plaatse worden her steld en zouden de Duitsche vliegers besloten hebben zich met een ander vliegtuig naar de Murray-baai te be geven en den tocht naar New-York voort te zetten met de Junker machi ne, die hen te Montreal wacht. De ontvangst. De vliegers van de Bremen zullen met hetzelfde eerbetoon te New-York ontvangen worden als Lindbergh ten vorige jare. Alle schepen in de havens zullen hun stoomfluiten laten gillen, een eskader vliegers zal de Bremen tegemoet gaan en haar den weg naar Mitchell-veld wijzen. Na de landing zullen de vliegers zich per auto naar het Stadhuisplein begeven, waar bur gemeester Walker en andere autori teiten tot lien het woord zullen voe ren. Deze toespraken worden door 40 radio-zendstations meteen over de ge heele Unie uitgezonden. De vliegers zullen na afloop der officieele ont vangst een krans neerleggen bij het gedenkteeken voor de in den oorlog gesneuvelden op Madison Square en daarna zullen zij te gast zijn bij de American Telephone Cy„ die al haar lijnen te irinner beschikking zal stel len om een verbinding met de bloed verwanten in Europa te verkrijgen, 's Avonds is er ontvangst door de Duitsche vereenigingen. Politieke twist. Het vertrek van overste Fitzmaurice en de mogelijkheid, dat de Ier eerder Radio-Programm a. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS HUIZEN, 340.9 M. (Na 8 uur n.m. 1870 M.). N. C. R. V. 5.00 Kinderuurtje, geleid doer :r. j B. van der Veer. Utrecht 7.00 N.D.O. Cursus Stenografie. 7.30 Laatste causerie over Pluimvee teelt door den heer Joost Siuis te Weesp. 8.00 Zesde avond van den lied 1 ncv' eins, Italiaansche Componisten. Spreker: Prof. Dr. .1. de Zwaan, Groningen. Onderwerp: „Chris telijkc Pol zie uit de Tweede Eeuw Muzikale medewerking verl enen mej. Frieda Mooy, sopraan te Am sterdam. Jhr. Jan Vogel, orgel en piano. Amsterdam. 10.00 Persberichten. HILVFJLu^, ïoóo M. A. V. R. O. 6.00 Diner-muziek door het Trio, be staande uit: W. Rentmeester, vi ool, D. van der Horst, cello en H. Swart, piano. 7.15 Spreker: Dr.II. A. Njjssen. On (Ierwerp„Zuigelingenzorg". 7.4S I oli.iel. richten. 8.05 Uitvcering van de afd. Zaandam der Maatschappij tot bevoderng der Toonkun t. Solst:n: Di Mm- slag. sopraan; Annie Woud, alt: Piet Zwager, teno; Willem Ravel li, bas; Lor Kee, piano; G. A. Spaan, fluit; Koor en okest. Mu zikaal leider: J. A. v. d. Roecke. Dir. dc Afd. Zaandam. 9.30 Concert door het Omroen orkest o.l.v. Nico Treep. Raausel-Po- gramma? Wat speelt Nico Teep en zrin staf? Raadt u eens? 10.00 Persberichten vhn Vaz Dias. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 8.20 Gemengd programma. Daarna laatste berichten. LANGENBERG, 469 M. Concert Der dreimal t:te Peter. Daarna laatste berichten. DAVENTRY, 1604 M. Muziek. Kindëruurtje. Muziek. Tüdsein van Greenwich, weerbe richten, eerste algem. nieuwsber Muziek. De grondslagen der muziek. Muziek. Muziek en zang. Weerbericht, tweede algemeen nieuwsbericht. Scheepsberichten. Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. 5.20 7-35 5.05 I'35 6.20 6.50 7.05 7-35 8.05 8.20 9.20 9.50 11.05 6.50 7.50 Concert. Tijdens de pauzes: Persber. J an 17 t.m. 21 April wordt bij gelegenheid van de opening van het nieuwe gebouw der Coop. Ver. „Centrale Aalsmeersche Veiling" de Groote Aals- meersche Bloemententoonstelling gehouden te Aalsmeer. Een prachtige clivia, die in de groep ingezonden planten, ingezonden door K. Visser, een eere~prijs en zilveren beker behaalde. te New-York zou landen dan zijn bei de metgezellen, heeft de politieke hartstochten in New-York gisteren op bedenkelijke wijze ontketend. Burge meester Walker schijnt bovendien een «enigszins onhandig ttelegram aan Fitzmaurice gezonden te hebben, waar in hij slechts spreekt van de ontvangst van alle drie vliegers tezamen en in vereeniging, waarop de Ieren en hun machtige politieke organisatie Tam many Hall op hun achterste beenen zijn gaan staan en verlangd hebben, dat Fitzmaurice, als hij alleen aan kwam, ook met al het officieel eerbe toon ontvangen zou worden, dat oor spronkelijk voor de ontvangst van alle drie was geserveerd. Daarop zijn de Duitschers, die in New-York iets tal rijker zijn dan de Ieren, maar lang niet zoo goed politiek georganiseerd, weer naar Walker gegaan en hebben den burgemeester bezworen Fitzmau rice desnoods te gelasten hier of daar te wachten ,maar hem te doen weten, dat New-York officieel slechits aan een huldiging van alle drie vliegers tege lijk denkt. De pers heeft zich onmiddellijk met het geval bemoeid, en ofschoon nog niet vaststaat, wat Walker zal doen, noch of Fitzmaurice van plan is even tueel alleen te komen, spreekt heel New-York van niets anders dan het politieke schandaal. De vliegers zelf waren gisteren volkomen naar de tweede plaats ge drongen, maar o-p ale pleinen laaiden de politieke hartstochten fel op en het aantal „Streetorators" op de hoe ken der pleinen en in de zijstraten van Broadway wies met het uur. Kleine kloppartijen heben ook al plaats ge had en voor een Duitsch verenigings gebouw in de 14de straat hebben de leren al een „protestbetooging" gehou den. Voorloopig beheerscht de politie den algemeenen toestand echter nog in voldoende mate. VLIEGDIENST ROTTERDAM—PRAAG. De Ministerraad van Tsjecho-Slova- lcije heeft zijn goedkeuring gehecht aan de luchtvaartverbinding Praag CasselRotterdam. Waarschijnlijk zal de dienst einde April worden geopend DE VOLGENDE VLIEGTOCHT VAII VAN LEAR BLACK. Vrijdag 13 April is de heer Van Lear Black met het K.L.M. vliegtuig li - N.A.D.P. van Londen naar Botter 1 overgevlogen en heeft zich naar l.«-n Ilaag begeven, ten einde zijn vlu- ;.r naar Azië met de directie der K.L.M te bespreken. Zooals reeds Ls medegedeeld, was «ie heer Van Lear Black voornemens 0.1 op zijn reis van Kaapstad niet naai Amsterdam door te vliegen, maar een nieuwe groote wereldvlucht aan zij.i Afril^arreis te verbinden. Er is than.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2