van perceeltjes grond aan J. Henge- veld Jz., G. de Jeu en B. Veltman. Z.h.s. aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. tot ver koop van een percee! bo wgrond aan de Jongkindt Coninckstraat aan A. van Dam alhier. Z.h.s. aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. tot ver koop van twee perceelen bouwgrond aan aan de Jongkindt Coninckstraat aan C. E. Klink. Z.h.s. aangenomen. 11. Voorstel van B. en W. tot ver koop van een perceel bouwgrond aan het Hazeveldplein aan H. Oudenes. Z.h.s. aangenomen. 12. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging-van het raadsbesluit d.d. 26 Jan. 1928, waarbij een crediet werd toege staan voor den aanleg van een gedeel te straat aan de Noordzijde van het ontworpen plein in „Hazevëld". Het voorstel zal in dien zin gewij zigd worden, dat de lengte van de straat van 60' M. gebracht zal worden op 175 M. en het toegestaan crediet wordt verhoogd tot 12.500. Verschillende heeren voeren het woord over deze zaak wegens onvolle digheid in de stukken. Daarna wordt het voorstel z.h.s. aan genomen. 13. Voorstel van B. en W. om aan den heer P. J. Oosthoek vergunning te verleenen tot straataanleg. Het betreft het doortrekken van de Hugo de Grootstraat tot aan de schei- dingssloot tusschen het eigendom van den heer Oosthoek en dat van de Nuts stichting, alsmede den aanleg van een verbindingsstraat tusschen het aan te leggen gedeelte Hugo de Grootstraat en de bestaande de Ruyterstraat. B. en W. stellen voor te besluiten: 1. tot aankoop voor den prijs van één gulden 1) voor het geheel, van de oppervlakten grond waarop thans een straat zal worden aangelegd en 2. tot onderhandsche aanbesteding aan den heer P. J. Oosthoek te 's Gra- venhage, voor een aannemingssom van 16000 van de sub 1 bedoelden straataanleg. Z.h.s. goedgekeurd. 14. Voorstel van B. en W. tot het ge ven van namen aan straten. Besloten wordt, de volgende namen te geven aan nieuw aangelegde of ge projecteerde straten: Rozenstraat aan de straat welke loopt van de Verlengde Aarkade, on geveer parallel met de Hortensiastraat en die ligt ten oosten van deze straat. Leliestraat aan de straat, welke de Rozenstraat met de Hortensiastraat verbindt. Van Dijkstraat aan de straat, welke het z.g. Hazeveldplein verbindt met de Zaalbergstraat. Dwarsstraat, aan de straat welke de Zaalbergstraat verbindt met de Oran jestraat. Trompstraat, aan de straat, welke de De Ruyterstraat verbindt met de Hugo dé Grootstraat. Tevens wordt besloten de omschrij ving van na te noemen straten, zoo als die voorkomt in het besluit van 15 December 1921, Gemeenteblad No. 148 van 1921, te wijzigen als volgt: Aarkade, van de Van Mandersloos- straat tot het poldergemaal aan den weg loopende langs de Aar. Verlengde Aarkade, van het polder gemaal aan den weg loopende langs de Aar tot den West Kanaal weg. 15. Schrijven van den Hoofdinge nieur van den Rijkswaterstaat inzake afstand van grond voor wegverbree- ding met ontwerp-antwoord van B. en W. Het ligt in het voornemen van den Rijkswaterstaat om de verbreeding ter hand te nemen van het gedeelte Rijks straatweg in deze gemeente tusschen K.M. 34.275 en K.M. 34.782; dat is dat gedeelte, hetwelk loopt van even voor bij de Gouwsluische brug tot voorbij de scheepswerf van de firma Boot. Zooals uit een schrijven van den Hoofdingenieur van den Rijkswater staat in het arrondissement 's-Graven- hage d.d. 15 Februari, no. 1155, blijkt, wenscht de Minister van Waterstaat, dat voor dat aan de verbreeding goed keuring verleend wordt, het Rijk eige naar wordt van den grond, welke ligt tusschen de bestrating en de huizen of erfafsc-aidingen aan de R 'nzijde van den weg. Van dezen grond is, al thans voor het groote deel, de ge meente eigenares. Op dezen grond stelden zij prijs, om daarop ter bevei liging van het voetgangersverl' er, een verhoogd trottoir te kunnen aanleg gen, zooals dat ook gesch; 1 is van de Prins Hendrikstraat af naar de Gouw- sluis. Hoewel nu niet dadelijk in deze mis sive afgesneden wordt dat dit voorne men zal kunnen worden uitgevoerd, blijkt daaruit voldoende duidelijk, dat voor het Rijk over den grond alle zeg genschap wordt gewenscht, zoodat de gemeente uitsluitend van de gunst van den Rijkswaterstaat afhankelijk zou worden. Het wil B. en W. voorko men, dat een dergelijke houding van de zijde van het Rijk ongemotiveerd is en dat de gemeente op de handha ving van de door haar verkregen rechten moet staan. Het schrijven van den Hoofdinge nieur geeft niet den indruk, dat van wege het Rijk een geldelijke tegemoet koming in dezen aanleg zal worden verleend. Het komt B. en W. voor, dat dit standpunt afwijkt van dat waaraan de Minister van Waterstaat mededee- ling deed aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal naar aanleiding van een vraag van Mej. Westerman over een soortgelijk geval als hier, te Haren. Bij het toen medegedeelde standpunt zou, naast behoud van den eigendom 'door de gemeente van den grond een bijdrage van het Rijk in den aanleg van een verhoogd trottoir mogelijk zijn. Het zou B. en W. aangenaam zijn wanneer door voortgezette onderhan delingen het tot dit resultaat zou kun nen komen. Zij vreezen echter, op grond van de aangehaalde missive van den Hoofd ingenieur. dat daarvoor weinig hoop mag worden gekoesterd. De heer Ten Cate Brouwer zegt van meening te zijn, dat B. en W. beter hadden gedaan eens met den Water staat te confereeren in plaats van da delijk zulk een starre houding aan te nemen. De Voorzitter antwoordt, dat er geconfereerd is maar dat men maar niet voetstoots zoo de belangen van de veiligheid van het verkeer enz. uit het oog mag verliezen. B. en W. willen in niets tegenwerken, doch vragen aan den anderen kant ook rekening te hou den met de belangen, der gemeente. Z. h. st. wordt besloten het concept- antwoord van B. én W; te verzenden. 16. Benoemiing van een lid van het Algemeen Armbestuur in de vacature- Breeveld: Door het Alg. Armbestuur worden aanbevolen de heeren: 1. C. Karsemeijer,-2. H. Haring. Benoemd wordt de heer H. Haring. 17. Voorstel van B. en W, om de tij delijke aanstelling van den gemeente werkman (straatmaker) J. H. Spelt met één jaar te verlengen. Aangenomen. 18. Voorstel van B. en W. om den heer J. Wassenaar weer voor een jaar aan te stellen als leeraar in lichame lijke oefening aan de school voor U.L.O. aan den Oudshoornscheweg. Z.h.s. aangenomen. 19. Voorstel van B. en W. tot ver koop van een perceel bouwgrond, aan A. v. Dam q.q. Van de agenda afgevoerd. Daarna ging de Raad in geheime zit ting. Na heropening der vergadering kwam aan de orde: 20. Vaststelling van het vermenig- vuldigingscijfer voor de gemeentelijke inkomstenbelasting dienst 1928-'29. Met een verhooging vafl 1.4 op 1.5 zou kunnen worden volstaan, maar B. en W. hebben zich de vraag gesteld, of het, in verband met de mededeeling van den inspecteur van de Directe Be lastingen, dat over 1928/'9 op geen hoo gere opbrengst is te rekenen, niet wen'schelijk is om het vermenigvuldi- gingscijfer nog meer te verhoogen. Bij een verhooging tot 1.5 zal voor zien worden in een bedrag van onge veer 15000. Wordt deze verhooging verkregen, dan zal zijn bereikt, dat de opbrengst van het belastingjaar 1928/ '29 zoodanig is, dat hiervan 172.0C0 gebracht kan worden op de begroo ting voor 1928, waardoor de totaal opbrengst dan zal zijn 8000. en 172.000 is 252.000. Deze blijft dan nog 3000 beneden de raming. Er is nu tweeërlei gevaar, dat dit vermenigvuldigiiigscijfer van 1.5 voor den dienst 1929 niet toereikend zal zijn In de eerste plaats kan het totaal in komen dalen ën in de tweede plaats kan het blijken, en de waarschijn lijkheid daarvan is zeer groot dat de uitgaven van het hoofdstuk Openbare werken met name zich moe ien uitzetten. Ook in verband met de vermindering v. de rijksheffing in dit jaar (1928) is daarom het denkbeeld aanlokkelijk om met het vermenig- vuldigingscijfer nu iets hooger te gaan dan beslist noodig is voor den dienst 1928. B. en W. geven daarom in over weging het vermenigvuldigingscijfer nu zoo bijzondere omstandigheden zich voordoen, te brengen op 1.6. De heer H e rn g r e e n beveelt spoe dige toepassing van de vermakelijk heidsbelasting aan, zoomede het hef fen van 40 opceenten op de vermogens- oelasting. De heer ten Cate Brouwer dacht, dat er geld genoeg was en spr. oefent, nu dit niet zoo 'blijkt, critiek uit op den aankoop van een perceel grond aan de Stationstraat. Voorts wenscht spr. de geldleenin- gen der gemeente te converteeren op een lageren rentevoet. Spr. zal nood gedwongen voor de belastingverhoo- ging stemmen. De heer van D ij k wil bezuinigen op de verschillende begrootingshoofd- stukken. De heer Bergshoef wijst op het gevaar, dat de hooge belasting de in voer op de vlucht jaagt. De Voorzitter ontkent, dat de gemeente op te grooten voet leeft. Men moet met de ontwikkeling mee gaan. De grond aan de Stationstraat is voor de gemeente van zeer veel belang en men kon dezen aankoop niet voorbij laten gaan. De heer den Ouden stelt ten slotte voor den belastingfactor niet op 1.6 maar op 1.5 te bengen. Aldus wordt besloten. Bij de rondvraag toont de heer ten Cate Brouwer met cijfers aan, dat een breede. spoorhaven aan de gemeen tebedrijven op den kolenaanvoer jaar lijks 12.000 besparing geeft. Daarna sluiting. GEMENGD NIEUWS. Verschrikkelijk drama. Een dertig jarige sigarenbewerker ontdekte gisteren middag tien minuten vóór zes, bij zijn thuiskomst in zijn woning in de Oltman- straat (Laakkwartier) in Den Haag een verschrikkelijk drama, dat zich tijdens zijn afwezigheid had afgespeeld. De man was gehuwd en had twee doch tertjes, van dria en van anderhalf jaar. Omdat zijn weekloon ontoereikend was om in de behoefte van het gezin te voor zien, ging zijn 26-jarige vrouw meerma len uit werken. Het huwelijk was, ook vol gens de omwonenden, goed. Wanneer de vrouw uit werken was, bracht zij haar beide kinderen in een naburige kinder bewaarplaats. Volgens de vrouw heeft het oudste kindje, waaraan zij zeer gehecht was, daar roodvonk opgedaan. Het meis je is daar den tweeden Paaschdag aan overleden. Dit trof de vrouw zóó hard, dat zij er na Paschen voortdurend onder gebukt ging en van den ochtend tot den avond over haar doode kindje zat te denken. De man had gisterochtend tegen haar gezegd dat het goed voor Tiaar zou zijn wanneer zij, om haar zinnen te verzetten, weer aan het werk ging. Hij moet toen tegen hem gezegd hebben: „Stel je voor, dat ook het tweede kind roodvonk zou krijgen. Dan ging ik liever dood." De man weet zich niet meer precies te herinneren, of dat spieken over den dood op haar zelf of op het kind sloeg. Maar in ieder geval had de man haar gezegde niet ernstig genomen. Bij zijn thuiskomst gistermiddag nu vond hij be neden in de kamer zijn kindje van ander half jaar in-het leaikantje, met afgesne den hals. Het lag -daar nog met de pop in de armen, juist zooals het tebed moet zijn gelegd. Hevig verschrikt riep de man om zijn vrouw, die geen antwoord gaf. Hij ging naar boven en vond haar op bed net be- bloeden hals en b Moede hand. De vrouw reageerde óp geen enkele vraag van haar man, doch staarde wezenloos voor zich uit. Hij lieeft toen bij een winkelier in de buurt den Geneeskundigen Dienst en de politie opgebeld. Een geweldige ontroe ring greep de geheele buurt aan. Toen di\ Sassen van den Geneeskundigen Dienst en de commissarisvan politie de heer Kramer ter plaatse kwamen, kon slechts de dood van de kleine worden vastgesteld. Op de tafel lag een haarlok van den blonden krullebol, die de v. duw na de daad moet hebben afgeknipt. De vrouw, die geen levensgevaarlijke wonden had, reageerde ook nu op geen enkele vraag. In overleg met den genees heer heeft de commissaris Kramer haar naar het ziekenhuir aai den Zuidwal la ten vervoeren, waarheen ook het lijkje werd gebracht. Eerst in het ziekenhuis gelukte het den heer Kramer de vrouw een regelmatig verhoor af te nemen. Zij vertelde dat zij tot de daad gekomen was, in haar een zaamheid, toen zij in een toestand van wanhoop was geraakt, door het voortdu rend denken en mijmeren -ver het verlies van haar oudste kind. De vrouw had geen voorstelling meer van den tijd, waarop ze tot de daad ge komen was. Ze vertelde, dat ze zich zelf ook getracht had den hals af te snijden. Toen dit niet gelukte, heeft zij zich in de borst gestoken. Daarna heeft ze nog haar mantel aangedaan, de kraag hoog opge zet, om haar wonden te bedekken, en is uitgegaan, met de bedoeling zich dan maar te verdrinken. Maar de moed daar toe ontzonk haar onderweg. Toen is ze naar huis teruggekeerd, heeft zich te bed gelegd, waar haar man haar vond. Op een autobus geschoten. Gistermid dag te ongeveer dve uur is te Boekei on der de gemeente Uden en volle autobus van de A.T.O. beschoten. Verscheiden? pa tronen uit een jachtgeweer zijn tot diep in den wand van, den wagen doorgedron gen, evenwel zonder iemad te treffen. De schoten troffen de bus juist beneden de ruiten. De marechaussee heeft de zaak in onderzoek. Men heeft tot heden den da der nog niet kunnen vinden. Onbetrouwbare dienstknecht. Door de marechaussee uit Oudenbosch is gis ternacht te Oud Gastel gearresteerd de bakkersknecht H. v. d. L. aldaar, ver dacht van diefstal van 500 gulden en van een spaarbankboekje met een ingeschre ven waarde van 1000 ten nadeele van den bakkerspatroon K. te Gelze-Rijen, uit wiens dienst v. d. L. voor 14 dagen was ontslagen. Verdachte was 1.1. Zaterdag nog ten huize van K. geweest, waarna het geld werd vermist en waardoor op hem de verdenking viel. Bij fouilleering werd zoowel het geld als het spaarbankboekje in zijn kleeren verborgen gevonden. Sneeuw in April. Het filiaal van het K. N. M. I. te Amsterdam deelt het vol gende mede: De sneeuw van de laatste daeen maakte op velen den indruk van iets heel buite nissigs; inderdaad is dit niet zoo. Wel is het geen speciaal April-verschijnsel, maar een ruw onderzoek wees uit, dat het te Amsterdam gesneeuwd heeft op 19 April 1908, 15 April 1915, terwijl het 17 April 1917 gehageld en gesneeuwd heeft. Het onderzoek heeft alleen geloopen over de waarnemingsuren 8, 2, 8, gedu rende 1888—1928, het is duidelijk dat ook op andere uren sneeuw of hagel kan zijn gevallen, zoodat wij hij een nauwkeuriger onderzoek zeker meer sneeuwdagen zou den krijgen. Land- en Tuinbouw. DE AALSMEERSCHE BLOEMEN TENTOONSTELLING. 't Was gisteren druk in deze kleine plaats. De treinen brachten tegen den middag reeds velen, die de bloemen tentoonstelling wilden bezoeken. Te gen twee uur kwamen de genoodigden van bet Ten'toonstellingscomité in de Nieuwe Doopsgezinde Kerk bijeen. Onder deze talrijken waren vele leden van het Eere-Comité, leden van het Gemeentebestuur en andere autori teiten. De beer G. Oud, voorzitter van de Tentoonstellingscommissie vroeg bet eerst de aandacht der aanwezigen. Nadat bij de aanwezigen welkom had gebeeten, meende hij dat aan bet openen van bet nieuwe veilinggebouw der C. V. „Centrale Aalsmeersche Veiling" voldoende beteekenis mocht worden toegekend, om dit op waardi ge wijze te gedenken. Van bet oogenblik af dat in de Aals meersche Tuinbouw de gedachte le vendig werd om de ingebruikneming van bet nieuwe marktgebouw op fees telijke wijze te doen geschieden werd tegelijkertijd het reeds jaren bestaan de voornemen, een groote plaatselijke tentoonstelling te organiseeren, van dag tot dag aanlokkelijker. Spr. schetste boe de tentoonstelling tot stand kwam. Zoowel de kweekers van snijbloemen als die van potplan ten, onze boomkweekers en expor teurs, iedereen gaf zonder voorbehoud zijn steun aan dit voor Aalsmeer zoo beteekenisvolle feest. Wij zijn ervan overtuigd, dat er dit maal van ons meer wordt verwacht dan bij vorige bloemenfeesten omdat het aan de buitenwereld ook wel be kend is, dat onze bedrijven sterk zijn uitgebreid, maar daarnaast onze kweekers zich onafgebroken op ver betering van hunne producten hebben toegelegd. Namens bet Tentoonstel lingscomité spreek ik daarom de wenscb uit dat uw indrukken van het tentoon-gestelde geheel mogen zijn in overeenstemming met uw verwachtin gen en dat wij als gevolg hiervan ook in de toekomst op uw onmisbare be langstelling mogen rekenen. Nadat het applaus op deze rede was bedaard voerde het woord de burge meester de heer J. Kastelein. Hij her- i- erde aan de opening Van het eer ste veilinggebouw, de groei van Aals meer in de laatste jaren en de steeds betere techniek, die wordt toegepast. Ik zie in het nieuwe zoo Laaie en zoo modern ingerichte veilingsgebouw, zoo vervolgde spreker de belichaming van den nijveren en vooruitstrevenden geest die Aalsmeer.'s inwoners bezield en van dep bloei waarin haar cultures zich mogen verheugen. Wanneer ik dan ook de verschillen de veilingsgebouwen en vooral het nieuwe gebouw bezie, komt bij mij de gedachte op, dat onze voortvarende kweekers de spreuk, die, zo.oals u al len weet, onder het Aalsmeersche wa pen te Tezeft is „Tene qhod habes" (Houd wat je hebt) nog niet ontrouw geworden zijn, maar gedreven door handelsgeest, deze ietwat conservatie ve raadgeving voorbij zijn gesneld. Toch wensch ik Aalsmeer en de Aalsmeersche kweekers van harte toe, dat zij deze periode van vooruitgang mogen behouden en dat zij dit devies in den goeden zin zullen blijven be amen. Verder meen ik uit naam van u al len te spreken, wanneer ik de Com missie die Voor de organisatie van de ze tentoonstelling zorg heeft gedra gen, onzen grooten dank en onze hul de breng en wel in het hijzonder meen ik dat een woord van zeer groote waar deering den leider van onze Aalsmeer sche kweekers, den heer Mensing, moet worden gebracht. U allen, kweekers van Aalsmeer, wensch ik dan ook namens het Ge meentebestuur en natuurlijk ook na mens mijzelf, ten zeerste geluk met hetgeen door u bereikt is, met uw nieuwe gebouw, met deze tentoonstel ling en ik wensch u toe, dat Aalsmeer steeds meer moge bloeien en vooruit gaan. (Applaus). Ais derde spreker voerde het woord de heer Jax?ob Alderding Dzn„ voorzit ter der Coop. Aalsmeersche Veiling, die er op wees, dat de vooruitgang in het veilingwezen in Aalsmeer de stoutste verwachingen heeft overtrof fen met de voltooiing van het nieuwe gebouw zeker een glanspunt, een hoogtepunt, een gloriedag bereikt is van wat eenvoudige kweekers met taaie volharding en eendrachtig sa menwerken kunnen tot stand bren gen. In korte trekken schetste spr. de geschiedenis van de vereeniging. In Januari 1912 werd op de bovenzaal van een onzer dorpscafé's de vereeni ging opgericht, die zich ten doel stel de het veilen der Aalsmeersche snij bloemen. Zij werd in de registers van den Burgerlijken Stand der talrijke vereenigingen ingeschreven onder den naam van Coöperatieve Vereeniging „Centrale Aalsmeersche Veiling", 't Bleek al spoedig, dat het veilen der Aalsmeersche producten levensvat baarheid liad, want t' jonge wicht was al spoedig de moeilijke periode van tanden krijgen te hoven, ondanks te genwerking groeide zij tegen de ver drukking in en kon zij in de naaste toekomst heel aardig van zich afbij ten. Opgericht met een klein groepje van personen wist men in 1912 een omzet te bereiken van 81.000. Den lOden Januari 1912 v. erd met veilen begonnen, heel primitief op ta feltjes in een café werdén de bloemen gelegd en aldaar verhandeld. De be hoefte aan een eigen gebowerd na tuurlijk sterk gevoeld en in het na jaar van 1912 werd dan ook het eer ste gebouw aan de Marktstraat in ge bruik r. nomen, waarvan de bouw kosten ongevc "7.000 hebben be dragen. Dat gebouw aan de Markt straat ble^k al weer heel gauw te klein en is in den loop der jaren niet onbelangrijk vergroot. Meer en meer werd ook dé behoefte gevoeld om niet alleen snijbloemen, maar ook pot planten en perkplanten te veilen, zoo* dat dan ook in November 1920 het nieuwe gebouw voor de potplantenvci- ling in gebruik is genomen. De ledenvergadering van 5 Nov. 1925 verleende machtiging aan haar bestuur om aldaar een nieuw, naar de eischen des tijds ingericht veilingge bouw te stichten. Tal van moeilijkhe den waren nu nog te overwinnen, et telijke vergaderingen zijn gehouden eer alles voor elkander was, maar bij verschil van inzicht heeft men, en dat wil ik dankbaar erkennen, de hoofd zaak niet uit het oog verloren, een en onverdeeld is onze organisatie, hecht en sterk en met vertrouwe i willen wij de toekomst tegemoet gaan. Met grooten dank getuigt spr. van'de me dewerking, oie van alle kanten werd ontvangen, waarna spr. het woord gaf aan den Commissaris der Koningin Jhr. Mr. Dr. A. Roëll om het gebouw en de tentoonstelling te openen. Nadat de Commissaris der Konln- iging aan dat verzoek had voldaan togen de aanwezigen naar het nieuwe veilinglokaal, waar de tentoonstelling wordt gehouden. Van de Nieuwe Doopsgezinde kerk begaven de genoodigden zich naar het nieuwe veilinggebouw, waar de bloe mententoonstelling, zooals men weet, wordt gehouden. Dit nieuwe gebouw is deze week omgetooverd in een sprookjesland. Zoodra men den hoofd ingang gepasseerd is, wordt ons oog getroffen door een kleurenschittering, die men niet dadelijk in zich op kan nemen. Het is overweldigend, die zee van bloemen. We staan dadelijk voor de collectie ve inzending van de Aalsmeersche kweekers. Het middengedeelte van de groote hal wordt er geheel door inge nomen. We weten niet, wat ons meer imponeert, de groote pluimen van de schitterend witte seringen of de rozen, die nog altijd de koningin der bloemen blijft. Hoog in het midden troont de witte sering en daaromheen zijn in groote manden, die dikwijls een meter diameter hebben, de rozen en andere seringen gegroepeerd. Hoog tegen den achterwand pronken in hooge smalle manden de schitterendste producten van Aalsmeer's bloementuin. In een der zaalhoeken treft ons een schitte rende bloeiende kers. Links is een bed van hortensia's in velerlei kleur, zoo als we die tegenwoordig kennen en het geheim der kweekers is, Iets ver der staan we voor een overgang, die thans is opgevuld met bloemen. Links en rechts bedden van begonia de la Reine en in de verte schitterende hor tensia's in velerlei kleuren, terwijl de achtergrond in hoofdzaak gevormd wordt door trossen azalea's, waartus- schen bossen seringen pronken. Door loopend in de richting van het oude veilinggebouw vonden we bedden met primula's in vele variëteiten, een bed van oranje geraniums; eigenaardig zijn de azalea's hexe in pyramidevorm Voorts trekt hier onze aandacht de reusachtige hortensia saxiona. De wal van de loskade is ook ver sierd met bloemen en in het midden .van de haven, waar anders de schui ten liggen, spuiten nu fonteinen. De afdeeling boomkweekerij is iets geheel afzonderlijks. Het is als het ware weer een nieuwe tentoonstelling, waar andere kleuren op den bezoeker aanstormen. Hier zijn het de gouden regen, de Japansche esdoorn, die hier allereerst de aandacht trekken. Iets bijzonders is de tulpenboom vol bloe men maar zonder bladeren; eerst later komt bet blad. Naast de bloemuitstal- lingen heeft ook de plantenziekten- kundige dienst uit Wageningen een vertrek in beslag genomen. Hier wordt gedemonstreerd, wat hier te lande van overheidswege gedaan wordt, om onze land- en tuinbouwcultures, waarvan een zoo groot gedeelte naar het bui tenland wordt uitgevoerd, zooveel mo gelijk vrij te houden van plantenziek ten. Ook heeft de Kon. Luchtvaart- Maatschappij een inzending, waar ge toond wordt, dat Aalsmeer een mid delpunt is van den handel, die door de K. L. M. wordt bediend. Het is te verwachten, dat duizen den in de eerstvolgende dagen deze buitengewone tentoonstelling zullen bezoeken. Zij zullen zeker allen den indruk meenemen, iets schoons gezien te hebben, maar tevens meedragen de overtuiging, dat het kleine Aalsmeer groot is in den bloemenhandel. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. NOORDERDIJK Vancr. n. Rott. 12 te Portland (O.). MAASDAM Rott. n. N.-Orl. 15 8.3V.IB So m. O.Z.O. v. Land's End. CARDIGANSHIRE Vancr. n. Rott. via, Liverpool 14 11.30v.n1. 200 m. Z.-W van Valentia. NIEUW AMSTERDAM 15 v. Rott. te N.-York. VEENDAM N.-York n. Rott. 16 van Plymouth. LEERDAM N.-Orl. n. Rott. 13 v. Coruna BREEDUK Philad. n. Rott 15 te Nop folk. BLUDENDIJK n v. Eoston te Rott. GROOTENDIJK Rott. n. Yaner. 15 v, Antw. en pass. mm. Vlissingen. MOTGOMERYSHIRK 16 v. Vancr. te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. ALKAID 15 v. Rott. r„ Kaapstad. BILLIION tlir. 15 te Rott. RANDFONTEIN 15 v. Amst. te Antw. SUMATRA thr. 13 v. Mozambique n. Mikindani. GIEKERE uitr. 14 v. Delagoabaai. JAGERSFONTEIN uitr. 14 te WaJ vischbaai. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. ALCHIBA thr. 14 v. Spaansch Guinea. EEMSTROOM uitr. 14 v. Lagos. HELDER uitr. 15 te Victoria. IJSTROOM uitr. 15 v. Lagos. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. gelria uitr. 13 te B.-Ayres. Waterland thr. p. 14 Fem Nor. flandria thr. 15 te Amst. montferland ió v. Hamb. te Antw. zeelandia thr. 14 v. Pemambuco. zaanland 16 v. Amsterdam n. Hamb, ROTTERDAMSCHE LLOYD. VARDULIA thr. 15 v. Sabang. ISOEKABOEMI 14 v. Bat. te Rott. PJEMLEK 15 v. Rott. te Hamburg. ÊLAMAT uitr. 15 v. Colombo. KOTA RADJA uitr. p. 15 Perim. KOTA JNTEN uitr. p. 15 Dondra Heali S1BAJAK tbr. 14 V. Pt. Said. 3LITAR uitr. p. 15 Kaap Carvoeiro. MED AN thr. 15 v. Badang. PATRI A thr. 16 v. Sabang. MADIOEN uitr. 15 te Sabang. gAMARINDA uitr. 15 v. Antwerpen en p. Vlissingen. TAMBORA uitr. p. 15 Kaap del Armi. glTOEBONDO thr. 15 te Londen. PJAMBI uitr. 14 te Soerabaja. MODJOKERTO thr. p. 14 Pt. de Galle, STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". MADOERA thr. 15 te Amst. J. P. COEN thr. 15 V. Algiers. SINGKEP charter 14 te Pt. Said. KALAWATI thr. 14 v. Colombo. RIOUW uitr. 14 te Sabang. SIMALOER thr. 14 v. Batavia. (SEMBILAN uitr. 16 te Batavia. MAHSUD charter n te Macassar. KAGEAN thr. p. 15 Perim. RIOUW. uitr. .14 y. Sabang,

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6