.an de Seine, hielden lofreden op de prach..ge vlucht, de minutieuze voorbe reid.ng en de volkomen uitvoering, waai bij ze de vlucht van Tokio naar Parijs in 6 dagen een nutt:g feit in die bevor- e: l g van cte besch ving en den vrede i... einden. Een geweldige menigte op he plein voor het stadhuis bracht dé vliegers een ovatie. I i De tocht van de Italia. Naar ejn correspondenteebureau al uier bcr.cht. zal men dezer dagen te Stolp, nadat het luchtschip Italia der Poolexpeditie hers.eld is, beginnen me- he* bijvullen van het gas. Er zouden nog 8 a 10 dagen kunnen verloopen voor de Italia in staat is om weer te vliegen. Generaal Nobile zal' dan eerst nog e:n paar groete proefvluchten on i.'ernemen, zoodat het ver .rek naar de Pool niet vóór S h 10 Mei zal plaats hebben. UIT DE OMGEVING. HILLEGOM. Bloembollenveiling. In een adiier gehouden vergadering van be_anghebbenden zijn goedgekeurd de voorstellen van het com.ti tot stich ting eener bloembollenveiling. De vei ling zal op coöperatieve basis gevestigd worden. De financiën zullen gevonden worden door een 5 pet. obligatielening van f80.000, waarop reads voor een be langrijk bedrag js ingeteekemd. De ge meente heeft terrein aangeboden; over verschillende andere terreinen worden nog besprekingen gevoerd. LEIMUIDEN. De Raad dezer gemeente vergadert op Woensdag 18 April 1928 des mor gens 10 uur. Agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming leden plaatse!. Com {missie van toezicht op het Lager On iderwüs. 4. Vaststelling vergoeding aan Bijz Schoolbesturen ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet over het jaar '26 5. Adres van de Commissie tot We ring van Schoolverzuim houdende ver zoek om verhooging van preesentiegeld 6. Adre3 van G. Verburg c.s., inwo ners aan het Tolhuis, houdende ver zoek tot aansluiting van hunne percee len aan het electriciteitsmet. 7. Vaststelling heffingsperoentageder plaatselijke inkomstenbelasting overhel dienstjaar i928/'29. S. Wijziging der verordening op de [heffing van opcenten op de hoofdsom der Rrjksinkomstenbelasting. 9. Voorstel tot wijziging van de algera politieverordening. 10. Comptabele besluiten tot wijzi ging der begrootingen dienst 1927 en 1928. RIJNZATERWOUDE. Het mond- en klauwzeer onder het vete van den landbouwer K. is ge weken, zoodat momenteel in deze ge meente geen enkel1 ziektegeval meer voorkomt. RIJNSBURG. De commissie tot Wering van Scbo~!\ e.zc.aiLr vergaderde in he afgeloopen jaar 9 maal. 95 kennisgevingen van schoolverzuim waren ingekomen; 34 opgeroezenen ga ven aan een oproeping om gehoord te worden, gevolg. In 11 gevallen werd aangetoond, dat het verzuim geoorloofd was, de overige waren ongeoorloofd. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van 2.000 tulpenbloemen uit een kas aan den Noordwijkerweg ten nadeele van den heer H. S. alhier. Naar de daders wordt door de poli tie een onderzoek ingesteld. In Juli a.s. zal alhier een Hand werk- en Nii verheidstentoonstelling wor den gehouden. Om de kans op welslagen te vergroo ten, zullen aan deze tentoonstelling nog andere attracties verbonden worden. De namen van hen, die met die rege ling daarvoor belast zijn, zijn voldoende waarborg, dat welslagen verzekerd is De voordeelen van deze tentoonstel ling komen ten goede aan het Harmo niekorps „Wilhelmina" alhier. SASSENHEIM. In Hotel „Hot Bruine Paard" al hier, werd gisterenavond een vertooning gegeven van de Zendingsfilm „Warta ban", waarvan we reeas eerder een verslag in ons blad plaatsten, zoodat het niet noodig is thans op deze prach tige film terug te komen. De zaal vgn 't Bruine Paard bleejc te klein om allen te bevatten, met het ge volg dat velen een zeer benauwde avonc doorbrachten, wat niet het minst hier door veroorzaakt werd, dat de Sassem- sche rijpere jeuga ondanks het ver zoek van den heer P. J. Verkout eren die den avond leidde, doorbleven gaan met rooken. Op het gebied van orde er netheid schijnt de Sassemsche jeugd nog wel wat van de heidenkindertjes te kunnen leeren. ZOETERWOUDE. Het mond- en klauwzeer in deze gemeente neemt langzamerhand af. In de afgeloopen week gaven 10 vee houders ter Secretarie kennis dat hun vee genezen was, terwijl 2 nieuwe aan giften inkwamen. Waar de ziekte geweken is, worden de stallen onder politietoezicht ont smet. Met het zeer gunstige voorjaar» weer in de afgeloopen week, waren er reeds vele veehouders, die hun vee in de weide hadden gedaan; enkele boe ren hadden reeds Hun stallen geheel ledig en schoongemaakt. Thans, nu de zoogenaamde Maartsche buien zqn ge komen, hebben veje.i hunner het vee weer naar stal gehaald. Intusschen ^jjn reeds enkele runderen door ontbering aan de zoogenaamde kopziekte, bezwe ken. GEMENGD NIEUWS. Valsche aangiite van diefstal van jn- weelen? Op 19 Maart werd bij de Haag- sche politie aangifte gedaan van diefstal van een partij juweelen, ter waarde van 6600. De aangifte geschiedde door den koopman D„ wonende in de Theresiastraat in Den Haag. De juweelen waren bij een Amsterdam- sche maatschappij verzekerd, die den t heer D. na eenigen tijd de schade vergoedde. Thans is D. door de politie gearresteerd en ter beschikking van de justitie gesteld, als verdacht van valsche aangifte. De po litie vermoedt, dat D. de juweelen nooit in zijn bezit gehad heeft. Hij zou dus de verzekeringsmaatschappij voor een bedrag van ongeveer ƒ6500 opgelicht hebben. Tegen een melkwagen gereden. Door dat de remmen van zijn rijwiel weigerden, reed de 29-jarige B. uit Wijnandsrade te Hoensbroek met groote vaart de helling af en kwam met zijn borst tegen een boom van een zich op den weg bevindenden melkwagen terecht. Met ernstige inwen dige kneuzingen werd hij m een woning binnengedragen en overleed spoedig daar op. De Elndhovensche inbrekers. De in brekers B. en v. d. L., die vorige week te Eindhoven op heeterdaad werden be trapt, en nadien bij voorgeleiding ter plaatse bekend hebben inbraken te Gel drop en Best te hebben gepleegd, hebben thans na confontratie ook nog bekend de inbraak in de boterfabriek te Oirschot, bij de winkelierster Olieslagers te Vessem en bij den postbode te Wintelre gepleegd te hebben. Het auto-ongeluk te Amersfoort. De toestand van het zoontje van de wed. H. te Amersfoort, dat Zaterdagmiddag door een autobus, welke het trottoir opreed, werd aangereden, was gistermorgen zeer ernstig. De rechterarm is reeds afgezet, terwijl een been waarschijnlijk zal moe ten volgen. Men vreest echter voor het leven van den kleine. Het meisje, dat eveneens werd overreden, maakt het naar omstandigheden goed. Tusschen de buffers. Gisteren is een der arbeiders, werkzaam bij de Hoog ovens te IJmuiden op het terrein van dat bedrijf tusschen de buffers van een ran geerenden trein geraakt. Zwaar inwendig gekneusd is hij naar het Roode Kruiszie- kenhuis te Beverwijk overgebracht. Branden. Te Bellingwolde zijn giste ren het tuinbouwbuis en de kweekerij Westerhof geheel afgebrand. Negen var kens konden nog juist worden gered. Ver zekering dekt de schade. Zaterdagavond omstreeks 7 uur ont stond brand in de broed-centrale van de kapitale boerderij „De Rinkelaar" van den heer Boissevain aan den straatweg van Bathmen naar Holten. Als gevolg van de droogte der la. .e dagen en den hevi- gen wind tijdens den brand viel aan red ding noch blussching te denken. Behalve een kuikenhuis, dat behouden werd en dat eenige duizenden kuikens bevatte, welke inmiddels reeds geborgen waren, ging de gebeele boerderij-inrichting in de vlammen op. Verzekering dekt de schade. Te Nijmegen is gisteren aan den Dommer van Poldersveldweg gedeeltelijk uitgebrand het café „Internationaal", in eigendom van den heer H. Peters. De bovenverdieping brandde geheel uit. Het café bekwam groote waterschade. De oorzaak is onbekend. Huis en inboedel waren voor ƒ14.000 verzekerd. Een zonderlinge betooging. Men meldt aan de N. R. Ct.: Bewoners van de volkswijk te Luik hebben met een straat-demonstratie ge protesteerd tegen een door bet gemeente bestuur genomen besluit tot ontruiming en afbraak van een aanzienlijk aantal krotwoningen. In den stoet werden verschillende span doeken meegedragen, waarop terzake be treffende motto's den zeer talrijken toe schouwers het doel dezer demonstratie duidelijk maak .en. Een aandacht trekkend opschrift was ongetwijfeld de leuze: „beter een krotwo ning voor 10 personen van 30 frank (per maand) dan een appartement van 200 fr. voor twee menschen". Aan het stadhuis gekomen, werd de stoet toegesproken door een socialistisch woordvoerder, waarna de deelnemers in goede stemming naar hun krotwoningen zijn teruggekeerd. Hier is het anders, dank zij de actie der S.D.AJP. neen dank zij de samenwerking van onze bevolking. Inbraak en diefstal. Zondagnacht is ingebroken in de woning van P. te Bath men. De dief moet door een kelderraampje zijn binnengekomen en bet buis door de achterdeur weer hebben verlaten. Uit een kast werd een bedrag van ruim ƒ60 ge stolen, terwijl een portemonnaie, welke vooraan in dezelfde kast lag, met den in houd onaangeroerd bleef. Zaterdagavond is te Gllze (N.Br.) een brutale diefstal gepleegd. Ten huize van den bakker L. Cools werd, terwijl een oude vrouw alleen thuis was, en reeds ter ruste, een kistje, waarin een bedrag aan geld, groot ƒ800, ontvreemd. Doodelijk ongeluk te Assen. Gisteren middag wilde te Assen de 40-jarige machi nist Vostna, die vrij van dienst was de reis naar Groningen meemaken per goe derentrein. Deze had zich reeds in bewe ging gezet, toen V. kwam aanloopen en probeerde op de locomotief te springen. Hij wilde den daar bevestigden ijzeren handgreep beetpakken, doch miste, met het gevolg, dat de man viel en tusschen den trein en het perron bekneld raakte. Onmiddellijk stopte de trein en kon de ongelukkige uit zijn benarde positie wor den losgewerkt. Toen bleek dat V. ernstig aan het hoofd was gewond en een arm en een been had gebroken. Hij werd naar het Wilhelmina-ziekenhuis vervoerd, waar hij weldra aan de bekomen verwondingen overleed. Hij laat een weduwe met twee kinderen achter. Brand. De klompenmakerij van J. Meerte te Zuidhorn (Gr.) is een prooi der vlammen geworden. Assurantie dekt de schade. Slag van een paard. Te Kerkdriel kreeg de timmerman C. v. d. Anker, toen hij per rijwiel passeerde, een slan van een jong paard. Hij stortte van zijn rij wiel en bleef eenige uren buiten bewust zijn. Per brancard is hij naar zijn woning vervoerd. STADSNIEUWS. A. MULDER. Tot ons leedwezen vernemen wij, dat de heer A. Mulder, tot voor kort wethouder onzer gemeente, zeer ern stig ongesteld is. De patient is zeer zwak, doch hel der van geest. Zie ook hericht op de eerste pagina. BIOSCOOP. Op Woensdag 25 April a.s. zai voor het Kantongerecht alhier de zaak be handeld worden tegen 4 bioscoophou ders, die op lsten Paaschdag voorstel lingen hebben gegeven, in strijd met art. 4 der Zondagswet. LEIDSCHE SPAARBANK. Wij ontvingen het verslag over het jaar 1927 van de Leidsche Spaarbank, opgericht door het Departement Lei den van de Mij. tot Nut van 't Alge meen. Daaruit blijkt, dat als commissaris sen in de vacaturen, ontstaan door het overlijden van den heer J. J. ter Laag Czn. en het wegens gezondheidsrede nen ontslag nemen van Mr. E. A. Cos- man .tot commissaris werden benoemd de heeren ir. A. G. Bosman en jhr. C. C. Roëll. Het tegoed der inleggers bedroeg op 1 Jan. 1927 6.254.662,10 en het ver meerderde tot 6.717.400,26. Aan vele houders van spaarbusjes die in langen tijd geen teeken van leven hadden gegeven, werd een schrij ven gericht met verzoek het spaarbus- je te laten ledigen; hierdoor kwamen enkele busjes wederom in ons bezit en was aankoop niet noodig. Door deze wijze van sparen kwam uit 1538 bus jes 32.9.15.46 binnen. De rekening van het Hoofdkapitaal sluit met een voordeelig saldo van 96.526.19. De rente, welke dit jaar gemiddeld van het hoofdkapitaal werd gemaakt, bedroeg 4.326 percent. In 1926 was dit 4.528 percent. Het voordeelig saldo van de interest bedraagt 114.776,78. In het personeel kwam geen veran dering. Het verslag bevat verschillende sta tistieken, waarin uitgebreid de ver schillende cijfers worden toegelicht. DE DOORBRAAK AAN HET GANGETJE. Hedenmorgen werd door B. en W. ten stadhuize aanbesteed (Bestek no. 14): het afbreken der perceelen Bree- straat no. 158, Gangetje no 1 en Boter markt no. 29, met bijbehoorende wer ken. Ingekomen waren 13 biljetten. ,De genoemde bedragen zijn alle te betalen aan de gemeente: N. v. d. Akker, Zoeterwoude, 1535; J. v. d. Akker, Zoeterwoude, 1510; Fa. Gebrs. de Boer, Oostzaan, 1501,99; S. Slooten, Wormer, 1501; H. de Bol ster, Leiden, 1407; H. van Stripriaan, Haarlem, 888,88; W. C. J. van Haas teren, Leiden, 715; A. Drift, Leiden, 404; A. de Léon, Amsterdam, 313,33; J. de Gelder, Oegstgeest, 300; A. L. v. d. Stroom Abbenes, 250; C. J. v. Val- deren, Leiden, voor de afbraak. Met de aanbesteding van de afbraak dezer perceelen is de eerste stap gezet tot de groote doorbraak van de Bree- straat via de Botermarkt naar het centrum der stad. ACADEMIE -NIEUWS. Aan de Leidsche Universiteit is he- denbevorderd tot doctor in de rechts geleerdheid op een proefschrift, geti teld: „Proeve eener vergelijkende stu die van het grondbezit in Rusland, zoo als het zich heeft ontwikkeld tot de Russische revolutie en op Java", de heer J. R. Lette, geboren te Ambara- wa. Laatste Berichten. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. HOOGEvEEN, 17 April. V.D. Tus scihen Echten en Koekange werd de wagen van een melkrijder door den trein gegrepen. De melkrijder werd ge dood. Ook het paard kwam om. TWEE KINDEREN VERBRAND. GRONINGEN, 17 April. V.D. Te Ze venhuizen bij Leek zijn gsiteren twee kinderen van vier en zes jaar van den heer Wekeman verbrand. Vermoedelijk hebben de kinderen in een schuurtje bij .het huis met lucifers gedeeld, waar door brand is ontstaan en ae schuur in brand vloog. De kinderen konden waar schijnlijk niet meer eruit komen en zijn beiden verbrand. De politie stelt een onderzoek in. VERDRONKEN. Het driejarig dochtertje van den bak ker B. Hovius te Midwolde bij Lek is al spelende in een sloot achter de woning gevallen en verdronken. KINDERMOORD. Eei j z-ugdige, ongehuwde dienstbode, uit Hilversum, die het kind, waarvan zij bevallen w?s, van het leven beroofd had, is deswege he'en door do Vierde Kamer der Iiechtb nk alhier, veroor deeld tot één jaar en drie maanden ge vangenisstraf. Het O.M. had een jaar gevarg^n!s~t:r f geëischt. 100-JARIG BESTAAN VAN DE FIRMA VAN HOUTEN. De huldiging, welke de firma C. J. van Houten en Zoon hedenmorgen bij ('ei ortvrngst 'n de hal' van het Admi'- n^tratiegebouw is ten deel gevallen, is zeer grootsch g: te Zooals ge meld, heeft de Min. van Arbeid, Han del en Nijverheid, de hoer R. J. Slote- maker de Bruine, het woord gevoerd. Aan het einde van zijn rede heeft hij een viertal Koninklijke Onderscheidin gen uitgedeeld. De hoer B. W. Smit, technisch bedrijfsleider dor Fa. Van Houten, is benoemd tot ridder in de Or de van Oranje Nassau; de heer S. van Garden, chef van de verpakking, is d? gouden eere-medaille, verbonden aan de Oranje Nassau Orde uitgereikt, tenvrjl de heeren P. Jacobs, chef van do kant- st-cenerij en J. den Hartog, baas van de breekerij en zifberij onderscheiden zijn met de zilveren eere-medadlles, verbon den aan 'de Oranje Nassau Orde. Onder hen, die in hartelijke toespra ken hun gelukwenschen aan de jubilee rende firma zijn komen aanbieden, be vonden zich nog Jhr. Mr. Dr. A. Roëll, commissaris van de Koningin in de Pro vincie Noord-Holland, J. C. S. Bletz, Burgemeester van Weesperkaxspel en de heer E. W. Raadsheer, wethouder van de gemeentebedrijven te Weesp. TELEGRAMMEN. (Draadloos* dienst.) DE OCEAANVLUCHT VAN DE BRrMEN. Woensdag vertrek van Greenly-eiland. NEW YORK, 17 April (V.D.) Het Marco- ni-station Point Amour seint het volgen de telegram van de Oceaan vliegers: „Propeller beschadigd, doch kan wor den hersteld. Wij verwachten Greenly- eiland Woensdag te verlaten." Over de voornemens van Fitzmaurice worden verscheidene berichten verspreid. Het schijnt juist te zijn, dat Fitzmaurice van Greenly-eiland vertrokken is om de verzending van de onderdeelen naar het eiland zelf te controleeren. Of hij dan naar Greenly-eiland zal terugkeeren, of dat hij te Quebec of aan de Murraybaai zal wachten op zijn tochtgenooten, staat nog niet vast, althans definitieve berich ten hieromtrent ontbreken. Schiller is voornemens, indien de weersomstandigheden zulks toelaten, he den verder te vliegen. Drie pxtra treinen vevoeren een leger fotografen en journa listen naar de Murraybaai. De Iersche ge zant vertrekt heden naar Montreal De ontvangst te New 7ork. D voorbereidingen voor ,de ontvangst van de Oceaanvliegers zijn gereed. Het hoogtepunt der feestelijkheden zal een groote parade vormen. De ontvangst zal gebroadcast worden, welke uitzending door de stations te Dublin en Berlijn zal worden her-uitgezonden. De geestdrift te New York is zeer groot. Het vertrek van Fitzmaurice. NEW-YORK, 17 April. (V.D.) Uit landing van Schiller, die met Fitz- Quebec wordt geseind, dat de tusschen maurice van Greenly-eiland is vertrok ken, te Natashquan plaats had om ben zine in te neonen. Natashquan is een dorp aan den Noordelijken oever van de Laurence-baai op ongeveer twee honderd mijl afstand van het Greenly- eiland. Schiller zal heden doorgaan naar de Murray-baai. Volgens een ander bericht zal hij vandaar naar Quebec vliegen om on derdeelen voor de reparatie van de „Bremen" te halen. Te Montreal is een Junkers-vliegtuig met onderdeelen voor een nieuw lan dingsgestel voor de „Bremen" aange komen. Het is waarschijnlijk, dat Fitzmau rice te Quebec zal blijven en daar zal wachten op zijn tochtgenooten. De „Bremen" zal, na gerepareerd te zijn, van Greenly-eiland naar Quebec vlie gen om Fitzmaurice te halen en dan de vlucht naar New-York voor te zet ten. De vlucht van de Italia. BERLIJN, 17 April. V. D. Naar ge meld wordt, zal het Italiaansche lucht schip „Italia" op 10 Mei a.s. de vlucht naar de Noordpool aanvangen. De „Montcalm" te Greenly-eiland. NEW YORK, 17 April. V. D. Volgens een telegram uit Montreal wordt be vestigd, dat de ijsbreker „Montcalm" na een buitengewoon mooilijke vaart het Greenly-eiland heeft bereikt. Draadloos wordt van het schip ge meld, dat de Duitsche vliegers ver klaard hebben, het eiland niet per schip te zullen verlaten, doch met de Bremen New York te zullen bereiken. SUCCESSEN VAN HET NOORDELIJKE LEGER. LONDEN, 17 Apr. (V.D.) De Chineesche noordelijke legers hebben naar uit Peking gemeld wordt, nieuwe successen behaald. Generaal Sun Chuan Fang meldt, dat hij naar den Lunghau-spoorweg in de nabij heid van Tangschau oprukt en vandaar uit de Nationalistische vleugel kan bedrei gen. Andere gedeelten van het Noordelijke leger zijn tot een punt ten Noorden van Tschang Teho aan den spoorweg van Pe king naar Hankow opgerukt. Aan het front van Chengtai werden de troepen van den gouverneur van Chang- schi teruggedreven. Van Hankow zijn er groote toepenmassa's over Honan naar 't Noorden gezonden. HEVIGE SNEEUWVAL. GLEIWITZ, 17 Apr. (V.D.) In Opper-Si- lezië, waar het de laatste dagen goed weer was, is het weer plotseling omgeslagen. Sinds zes uur hedenmorgen valt er veel sneeuw en daalt de temperatuur. Het treinverkeer ondervindt ernstige vertra ging. De nachttrein van Berlijn kwam met anderhalf uur vertraging te Gleiwitz aan. EEN ORKAAN BOVEN NOORD-ITALIë. MILAAN, 17 Apr. (V.D.) Gisteren woed de boven Venetië een hevige storm, ge paard gaande met regenval en hagelslag. In Udine en Belluno vielen hagelsteenen van 3 tot 40 gram. Er is groote schade aangericht. HET TRAMONGELUK TE BERLIJN. BERLIJN, 17 April. V.D. Volgens me el adaeling van de Berlijnsch.e trammaat- schappij, bedraagt het aantal slachtof fers van het tramongeluk in de Meer strasse yijf dood an, een en twintig eyn stig, en zes en vjjftig lichtgewonden. MARKTBERICHTEN» LEIDEN, 16 April. DE EENDRACHT. Sla 3,406,90, rabarber 2,404, selde rij 2,404, pieterselie 8, radijs 3,405, prei 3,806, alles per 100 stuks. Poste lein 52, spinazie 1014, witlof 2729, waspeen 19,9024, kroten (gek.) 20 24, alles per 100 Kg. ZOETERWOUDE, 16 April. Eieren. Aangevoerd 7072 stuks. Prijzen: kip peneieren 55,60, eendeneieren 55,40 per 100 stuks. Pluimvee. Kippen 1,80, hanen 1,65, duiven 0,200,32, konijnen 0,321,60, per stuk. HAZERSWOUDE, 16 April. Eieren. Aangevoerd 15529 stuks. Prijzen: kip peneieren 5,106, eendeneieren 4,90-- 5,45, ganzeneieren 13, per 100 stuks. ROTTERDAM, 17 April. Veemarkt Aangevoerd 157 paarden, 1879 magere runderen, 124 vette runderen, 1906 nuchtere kalveren, 240 vette kalveren. 87 schapen of lammeren, 155 biggen, 12 bokken of g*eiten, 56 graskalveren, 17 overloopers. Prijzen: vette koeien 5052%, 44 47 32—36; ossen 50, 42%— 46, 41; stieren 45, 41, 35; kalveren 8590, 70 75, 52 57%. Vet vee: melkkoeien 195400, kalf- koeien 200400, stieren 110500, pin ken 80140, vaarzen 170225, werk paarden 200325, slachtpaarden 100 175, hitten 100180, fokkalveren 14- 24, biggen 712, overloopers 1528, slachtkalveren 714, biggen per week 1.101.20, graskalveren geen not. Overzicht: koeien en ossen flauwe handel, prijzen van gisteren; stieren tamelijke handel, eenigszins gedrukte prijzen; kalveren betere handel, prij zen van gisteren; paarden tamelijk vlotte handel, prijzen stationair; nuch tere fok- en slachtkalveren tamelijke handel, hoogere prijzen; biggen iets betere handel, vastere prijzen; over loopers tamelijke handel, oude prij zen; melk- en kalfkoeien redelijke handel, oude prijzen. BODEGRAVEN, 17 April. Kaasmarkt. Aangevoerd 292 partijen Gouds che kaas, w.o. 278 met rijksmerk, 12811 stuks, 102438 Kg. Prijzen: met rijksin. Ie soort 4650, 2e soort 4044; zonder rijksmerk 3843. Handel matig. PURMEREND, 17 April. Veemarkt. Aangevoerd 175 vette runderen, 0,80 1; 415 melk- en geldekoeien, 150375; 16 stieren; 7 paarden, 100150; 29 vet te kalveren, 1,251,40; 724 nuchtere kalveren, v. d. slachterij 834, v. d. fokkerij 1225; 463 vette varkens, voor de slachterij, 5863, voor de zou- terij 54; 28 magere varkens, 1828; 219 biggen, 1216; 432 schapen, 28—40; 23 bokken. Overzicht: vette runderen, melk- en geldekoeien, vette kalveren, schapen, handel matig; paarden, stugige handel; nuchtere kalveren v. d. sl. en v. d. fok., vette varkens, v. d. slachterij en zou ters, magere varkens, biggen, handel vlug. PURMEREND, 17 April Kaasmarkt. Aanvoer 42000 Kg., w.o. 26 kleine fa- briekskaas, met rijksmerk 45.50; 15 kleine boerenkaas met rijksmerk 48. Handel stug. PURMEREND, 17 April. Botermarkt Aangevoerd 1687 Kg. Prijs: 1,651.85. AMSTERDAM, 17 April. Oliën. Raap olie: vliegend 53%. Lijnolie: vliegend 38 Mei 34%, 34 34%; Mei/Aug. 3435; Juni/Aug. 35, 35%; Sept./Dec. 36, 35%, 36, alles per 100 Kg. Stemming vast. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 17 April, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 767.8 te Reykjavik. L. B. 745.1 te Danzig. Verw. tot den avond van 18 April: Meest matige N. tot N.W. wind, waarschijnlijk nog eenige neerslag, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 752. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Dinsdag 17 April: 7.30 nam. LUCH. "PERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 6.8 gr. C Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.29 Londen 12.108/» New-York 2.47 Parijs9.7674 Bms«el 34.64 Züricb47.797, Praat»7.35 Rome13.077. Madrid 41.69 Oslo66.287* Kopenhagen 66 527. Stockholm 66.60'/. Weeoen -.«*«• 3C88

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3