WAT DE BLADEN ZEGGEN. Belastingen en loonen. (Mr.) Joh. J. B(elinfante) schrijft in De Vrijheid (lib.) over de concurrentie van de Nederlandsche industrie met de bui- tenlandsche. In een polemiek over dit onderwerp, door den heer Henri Polak tegen ir. Bölger gevoerd in het Weekblad van den A.N.D.B., heeft de heer Polak zich gesteld op het standpunt, dat de belastingen en dekosten van levensonderhoud in de groote steden niet omlaag kunnen wat natuurlijk dwaasheid is maar hij schreef daarbij tevens: „Indien de Am- sterdamsche diamantbewerker niet 7 tot 10 gulden belasting per week zou te beta len hebben, dan konden hier de loonen met deze bedragen verminderd worden, zonder dat de werklieden in ongunstiger conditie zouden geraken, en dan zou ons de concurrentie met Berlijn, waar de dia mantbewerkers zoo goed als geen belas ting hebben te betalen, vrijwat gemakke lijker vallen." De heer Polak sprak hier alleen van de belasting, maar ook de prijzen van het brood, van de melk enz., alsmede de tarieven voor gas, water, en electriciteit zijn in de groote Nederland sche steden vrij wat hooger dan in landen als België, Frankrijk en Duitschland, waarvan wij de meeste concurrentie on dervinden. Langzaam aan begint men de waarhe den ook in sociaal-democratische kringen te beseffen. In een pleidooi voor werk verruiming door orders te plaatsen bij de Nederlandsche industrie schrijft (M.) in Het Volk van 3U Maart: „Wat wekt nu de gerechtvaardigde ontstemming van Ne derlandsche industrieelen? Dat Den Haag en andere groote gemeenten haar perso neel een behoorlijk loon betalen; dat zij op deze wijze er toe medewerken, dat ook de loonen in de industrie op peil blijven, ten eerste doordat de gemeente, de grootste werkgeefster, ook den grootsten invloed heeft op den loonstandaard, ten tweede, doordat haar loonen, de kosten van le vensonderhoud belasting, tramgeld, prijs van gas, electriciteit, water op voeren; maar dat zij voor de behoeften der gemeentelijke ondernemingen de Ne derlandsche industrie, die een der bron nen is ook voor gemeentelijke welvaart, voorbijgaat, alleen omdat het product el ders goedkooper geleverd kan worden, met name daar, waar de tramrit drie centen kost." En dan haalt de schrijver aan wat een industrieel hem zeide: „Jullie sociaal-de mocraten knijpen de industrie tusschen twee tangen. Hier hooge loonen; en het werk naar plaatsen met loonen, die bene den een uitkeering van de bedeeling blij ven. Dat is onbegrijpelijk." Om den indruk van dit alles voor zijn lezers eanigszins te verzachten, laat de schrijver zijn zegsman nog eenige on vriendelijkheden zeggen aan het adres der heeren Treub en Zimmerman. Maar de zaak zelf is volkomen duidelijk: aoor de „behoorlijke" lees: opgeschroefde loonen in gemeentedienst wordt de Ivon- kurrenzfahigkeit van onze industrie ge schaad. En zoo moet men op dit stand punt wel meer en meer komen tot protec tionistische werkverruiming. Zoolang de sociaal-democraten dit standpunt niet prijs geven, kunnen zij geen consequente vrijhandelaars zijn en zijn zij in werkelijk heid de grootste fabrikanten van werk loosheid. Uit het Sociale Leven. HET CONFLICT IN DE MANDEN INDUSTRIE. Onder leiding van den Rijksbemid delaar, Prof. Aalberse, heeft in het ge meentehuis te 's Hertogenbosch een bespreking plaats gehad tusschen en kele patroons uit de mandenindustrie en vertegenwoordigers der betreffende arbeidersorganisatie. In dit bedrijf dreigt n.l. een staking in Haarsteeg, omdat de patroons al daar niet bereid'zijn het voor dat be drijf algemeen geldend collectief con tract te teekenen. Hoewel geen directe overeenkomst kon worden bereikt, werden de meeste patroons ten slotte bereid gevonden,1 om de onderteekening van het collec tief contract opnieuw in ernstige over- wegig te nemen. COLLECTIEF CONTRACT BROUWERIJEN. Na eenige maanden van onderhan deling, is overeenstemming verkregen inzake hernieuwing van het collectie ve contract in het brouwerij-bedrijf. Deze overeenkomst is afgesloten met den Bond van Ned. Brouwerijen en de resp. arbeidersorganisaties, onzerzij Is mede den Ned. Centr. Bond van Chris telijke arbeiders in de bedn'jven van Voeding? en Genotmiddelen. De geldigheidsduur van het contra t is bepaald van 1 Februari 1928 tot 31 Januari 1930 Bij een nauwkeurige omschrijving van d" catep.rièn der arbeiders is bepaald, dat hel loon zal bedragen voer brouwerij arbeiders die den leef tijd van 23 jaar hebben bereikt 32; geoofenden J 34,50; meer g ^oefenden 37; vakarbeiders 39,50. De loonm voor jeugdige arbeiders oercentsgs- w;;ze naar verhouding. Verder i9 vastgesteld de regeling der werktijden, mede betreffende bet overwerk en ploegendiensten en de daarvoor te betalen extra percentage overwerk-gelden. Zes vacantiedagen worden ver strekt met 10 reisgeld, terwijl bepa lingen zijn gesteld inzake verlof bij fa milie-aangelegenheden. Ziekte-uitkeering 26 weken vol loon. Verder zijn omschreven de regelen Inzake ontslag, losse arbeiders, geschil len, arbitrage, enz. Indien hierbij rekening wordt ge houden met het feit, dat de groote brouwerijen pensioenregelingen heb ben getroffen, hetzij premievrij of an derszins, dan kan opnieuw worden vastgesteld, dat deze overeenkomst als een der zeer goede kan worden aange merkt. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Veiling. Aangevoerd 9.882 eieren, Prijs kippeneieren i 5,055, qo; Eenden eieren f 4,855,05; Kalkoeneieren. f7>9° per 100 stuks; Roomboter f1,05 per pond (opgehouden)Weiboter fo,8o 0,85 per pond. Pootaardappelen 10 ct per K.G. Stoofperen 78 ct. p. pond Het bestuur van Ziekenhuisverple- ging besloot, dat aan loopende patiënten die op advies van den eerst geraadpleeg den geneesheer, behandeling noodig heb ben in het Ziekenhuis te Leiden, en die meer dan 3 maal b inn 2a 3 maanden be hanile.ing noodig hebbea, -/s der reis-.os- ten zal worden vergoed, uitgesloten tandheelkundige behandeling. Door den heer Rozestraten, Mr. Smid alhier, is eon molen gemaakt voor Soedan, Afrika, om aldaar dienst te doen om jde rijstvelden te bevloeien. TER AAR. Bakker B. reed met zijn auto tegen een boom, en liep hierdoor groote scha de op. Zqn zoontje liep een hoofdwond op, en brak zijn neucbeen. Voor he- diploma sügersvakschool te Utrecht is geslaagd de heer L. H Hoogervorst alhier. Ned. Herv. Kerk: Donderdag a.s. n.m. 2 uur, Ds. C. Vlasblom; Huwelijks inzegening. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanvullingsagenda voor de ver gadering van den riaad d:zer gemeente op hedenavond des n.m. te 7 uur. In de plaits van het oorspronkelijk punt 19 der agenda, dat vervallen is, wordt op de agenda gesteld: 19. Voorstel van B. en tot verkoop van een perceel bouwgrond, aan A. v Dam q.q. BOSKOOP. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: 2 belas dngrrj wielplaatj es, icape, 1 gouden brocne, 1 dekzeil van een auto en een snoeimes. Gedurende de Aalsmeersche ten toonstelling van 1722 April, zullen er van hier autobussan rijden op Aals meer. Vertrekuren van hier v.m. 9 uur en n.m. 1.30 uur. Be Bcskoopzch Strgkorkeit zal on der leidt lig van zijn Directeur, den hoe/ Max Weil, op Donderdag 19 April a.s des avonds 8 uur in de Nadi. Herv. Kerk ean Kerkconcert geven. Coöp. vereen. „De Boskoopsche veiling". Veiling van 14 April. Rozen per bosClaudius Pornet f 1,08 1,39; Columbia f0,581; Butterfiy f 0,701,30; Rosalindia f0,67L°2i Gemengde rozen f0,430,66; Hadley fi1,61; Golden Ophelia f0,3515 Mac. Keiler fi.301,40; Marcöl Royer f0,901,10; Wilh. Kordes fo,8o1,19; Violieren dubb. per bos f 0,600,86; ia enkele per bos f0,130,15; Tulpen fo,u per bos* Hortensia in pat per stuli f1,50; Primuk in pot p. st. 1315 ct Aan het Chr. Nat. Concours alhieu1 uitgeschreven door de Chr. Muziekver- eeniffing „Concordia" ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, zullen onder staande 25 vereenigingen met tezamen 1200 leden deelnemen. 3de Afd. Gemengd Koor: Harpe Sions, Hilversum* Halleluja, Zunderdorp, Amsterdam; Hosanna, Bos koop: O.K.K., Sassenheim; jJarmonie, Naaldwgk. 2de Afd. Gemoogd Koor: Gloria deo in Excelsis, Oud Sloten, Amsterdam; Zang en Vriendschap, Mij drecht, ie Afd. Gemengd Koor: Halleluja, Tienhoven, (U). Afd. Uitmuntendheid Gemengd Koor St. Mathias, Warmond; Halleluja, Aals meer. Eere afd. Gemengd Koor: Hosanna, Alphen a. d. Rijn. Afd. Mannenkoor Uitmuntendheid: Amstels' Mannenkoor, .Ouderkerk a d. Amstel. Afd. Kinderkoren: Looft den Heer, Hazerswoude; Excel sior, Gouda; Klein Hosanna, Boskoop. Dameskoren ie afd.: Zang Veredeïcll ^Loenen a. d. Vecht. Dameskoren afd. Uitmuntendheid: Hallel u ja,1 Biels wij k. Jeugdidam^skaor 3e afd.: Perse veranda, Amsterdam; Hosanna, Tusschenklasse, Alphen a. d. Rijn. Muziekvereenigingen. de Afd. Harmonie: t. Caecilia, Boskoop. 2de Afd. Harmonie: Harmonie Kapel T. D., Leiden. 2de Afd. Fanfare: Concordia, Wadtdinxveen; Polyhym nia, Leiden. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: Excelsior, Boskoop; Wilhelmina, Her wijnen. Burgerlijke stand. Geboren: Geer truida Elisabeth ïd.v. G. J. Kruithof en C. J. OppreL Ondertrouwd: W. C. Mettrop en M. Broer;. G. Koipershoek en C. J. v. d Willek. Getrouwd: D'. Blom 24 3. en G. J. de Bruin 22 j. Overleden: Teunis Hooftman 75 j.: -R. G. Liefhebher, echtgene. van K. Slap pendel 41 j.; Margaretha W. M Kortman 3 i; J. v. d. Berg echtgene van J. de Mol 47 i.; Geertje C. v. d. Plas 36 j.; Clara M. Vergeer 9 j. HAARLEMMERMEER Burgerlijke stand. Geboren: Maria Anna Petronella d.v. J. H. v. d. Ham en A. E. v. Gils; Hendrikus Otto z.v. C. J. W. v. Andel en E. M. v. d. Spek; Antonie z.v. G. v. d. Steeg en E. Bou- terse; Elisabeth d.v. AI. Korsman en A. H. Leenslag; Cornelis Nicolaas z.v. H. J. Meiier en A. M. Koot; Zwaantina Cornelia d.v. B. A. Bas en M. Luitjens1 Cornelia Johanna d.v. J. v. 'Ekeren en H. Ballast: Jan, z.v. M. v. d. Mooren en S. v. Beuzekom; Johannes Antonius z.v. A. A. v. Bruggen en H. J. Kortekaas Daniël Johannes z.v. B. Kempe en A. M. O verduin. Carolus Bernardus z.v C. B. Straatsburg en L. P. Luke; Gerai dus, z.v. P. van Schie en E. van den Boom; Maria d.v. M. den Harder en A E. Bokhorst; Nicolaas Didericus z.v. N van der Voort en C. L. Smits. Ondertrouwd: Bastiaan Johannes de Laat 25 j. en Jannetje Overbeek 20 j.; Leendert van Vliet 30 j. en Pietartje van Elderen 25 3* Cornelis Schünhage 22 j. en Johanna Maria Pe.ronella van der Jagt 21 j.; Martinus Smit 22 j. en Rika Christina Barendregt 19 j.; Niko laas Tobias Hogenhout 28 j. en Grietje Adriana van Kerkhof 22 j. Getrouwd: Albertus Hernianus van Rjjn 23 j. en Maria D'haene 20 j. Overleden: Petrus Bavo van Diemen 78 j. geh. met C. v. d. Laan; Jan de Ron 84 j. wedn. van C. Verhulst; Mietje Kuilboer 69 j. geh. met J. Bakker; Wil- ltemina van Korjck 75 j. geh. met G. A. Vos. Petrus Johannes van Diuyse 85 j. wedn. van P. B. Cornelis; Cornehs Kreeft 20 j. z.v. L. Kreeft en J. Schaap: Willem -de Jager 48 j. wedn. van J. Mar kus; Geertruida Maria van di2r Pol 8 mnü., d.v. M. van der Pol' en G. Struik. NIEUWVEEN. De jongeda:„js J. Egberts en M Janmaat behaalden aan de ie R.K. Neu Modevakschool te Uithoorn het diploma voor Co6tumière. Het vischwater van den Noord- eind- en Geerpolder, zijnde 121 HA, werd gepacht dio.r den heer B. Kraan e Kijnzaterwoude, voor de sditl van f 560 per jaar. De verpachting geschied de voor 10 jaar. NOORDWIJK. Gemeenteraad. In de Vrjjdag gehouden gemeente raadsvergadering is tot veearts hoofd van den gemeentelijken vleesohkeeu- rtngsdiensi benoemd de heer C. de Graaf, veearts te Dirksland Besloten werd voor de agenten van politie in te voeren den 9-urigeü ar beidsdag met betaling van gemaakte oiveruren. Uitvoerig werd besproken het rap port van de strandcomimssie, door den Raad inges.eod om te trachten, dat lie Rijk het strand zou bijven verhuren aan de gemeente en niet rechtstreeks zou verhuren aan de Mij. „Zeebaid". Aan het vorige college van B. en W. wordt in dat rapport het verwijt ge maakt, dat zij tegen de uitdrukkelijke bedoeling van den Raad in. hebben 'be vorderd, dat de staat het strand nie* aan de gemeente kon verhuren. Hid? io,ver werden B. en W. thans ter verant woording geroepen. De Voorz. wiiide feen contra rapport opmaken, omdat et tegenwoordige college van B. en W. anders was samengesteld dan het college, tegen welks belbid het rapport was gericht. De Raad meende echter in meerderheid, dat dit geen voldoende motie! was om een verdediging van dit beleid achterwege te laten, omdat de afgetreden wethouder nog lid was van oen tegenwoordigen Raad, en'dat door deze houding de juistheid van het rapport werd bevestigd. OEGSTGEEST. Burg. Stand. Geboren: Geertje, dv. H. Kuivenhoven en A. den Haan; Antonia Henriette Maria, dv. H. A. M. de Groot en C. M. Okkerse. Ondertrouwd: J. A Dijsselbloem, 28 j. en J. M. Koot, 26 j. Overleden: Neeltje van Barneveld, 11 j. Arie Crama, 83 j„ weduwnaar van S. van Duuren. VOORSCHOTEN. Burgerlijke stand. Geboren: Petrus Johannes z.v. J. Zonneveld en C. Th. v Vliet. Gerrit z.v. J. F. Tiemeyer en L. de Be§t: JLaurentius Petrus z.v. J. Duin dam en M. W. van der Hoeven; Sqmeo z.v. S. de Graaf en C. Floor; Johannes Hendrikus z.v. Th. J. van der Krogt en M. van der Eist; Alida d.v. A. A Kevzer en A. van Veelen. Ondertrouwd: E. Bol'derdjjk en M. M. Coljé; J. A. Dijsselbloem en J. C. M Koot. Gehuwd: J. A. Boshuizen en J. G. van Klaveren. Overleden: L. Moone wede. van K 5mit 87, j. WASSENAAR Burg. Stand. Geboren: Aagje Haje- lina, dv. T. J. v. d. Veen en R. G. Haren berg; Dirk, zv. D. v. Barneveld en A. Bloe mendal. Ondertrouwd: W. Sikes en C. J. Fleer. Overleden: Maria Theodora van der Boog, oud 49 j., eebtgenoote van J. E. Par- levliet; Johannes Bernardus Heller, z.n. Mansveld, oud. 49 j., echtgenoot van H. N. Balkenende. ZEVENHOVEN. Door den heer J. Kerkhoven van Sassenheim, is de benoeming tot Hoofd der R.K. School alhier, aangenomen. B. en W. hebben aan de Directie der Spoorwegen verzocht om het sta tion alhier electrisch te doen verlich ten. Door de Fa. Slingerland is aan B •en W. vergunning gevraagd voor uit breiding yan haar stoomsmederij. Dezer dqgen was het 40 jaar geler den, dat L. v. d. Bjql benoemd wera als machinist op het stoomgemaal Uphof. Een kat sprong bij den heer H. aan de Kromme Mijdrecht in een boom waarin eenig touw hing, met het on- felukkig gevolg dat zij met den nek in it touw bleef hangen. Voor het beest was het een geluk dat men dit zag en haar verloste. 't Kan verkeeren. Zevenhcvcen was nocit in 't bezit geweest van een sla ger. Nu vestigden zich er twee, en lie ten twee flinke slachthuizen bouwen. De töst van de hoofdelijke omslag der Ned. Herv. Kerk, ligt een 14-tal dar gen ten huize van den koster ter visie De zoon van P. v^ Leeuwen werd te Bodegraven zoodanig aangereden, door een auto, dat het stalen ros waai' op hij reed, geheel vernield werd. RECLAME Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. GEMENGD NIEUWS. Brand te Amsterdam. Zaterdagavond omstreeka half 10 is te Amsterdam brand uitgebroken op de tweede verdieping van het perceel Transvaalkade 3a. De be woner, de 71-jarige E. J. Witt, die in de achterkamer bij een petroleumkachel zat te lezen, trok toen hij zich even naar de keuken zou begeven, bij het voorbijloopen de kachel om. De wegstroomende olie zette de kamer in een oogwenk in lichte laaie. De oude man trachtte aanvankelijk de vlammen met een tafelkleed te doo- ven. Hij slaagde daarin niet en liep en kele brandwonden aan zijn handen op. Met de bewon rs van 3 hoog bleef niet anders over dan te vluchten. De brandweer werd, doordat het vuur fel uitsloeg, vooral aan den achterkant van de woning, herhaalde malen gealar meerd. Toen zij met een aantal motorspui ten ter plaatse kwam, hadden de vlam men ook de derde verdieping reeds aan getast. De brandweer wist het vuur op de zoldertrap te stuiten. De brand, die met 2 stralen op pen der mo'orsp-'iten bestreden werd, verwoestte de achterka mer der tweede en derde verdieping en ten deele ook de keukens. De woning, op de rer^te étage alsmede de gelijkstraats gevestigde slagerij kre gen ernstige waterschade. De verschillen de bewovers zijn verzekerd. Vrachtauto door een sneltrein gegrepen. Men seint uit Zwolle d.d. 14 dezer: Hedenavond is op een onbewaakten overweg tusschen Wezep en Hattemer- broek een vee-vrachtauto uit Wezep door den sneltrein, die om half zeven van Utrecht te Zwolle aankomt, aangereden. Twee kinderen van zekeren Wolf te We zep, die voor pleizier een eindje meere den, werden vermorzeld. De geheele trein ging over de beide slachtoffers heen. De chauffeur en de lijkjes zijn naar Zwolle overgebracht. De chauffeur, een zekere Schimstra, uit Wezep, is stervende. De auto is totaal vernield. De vader der beide kleinen was in de nabijheid toen het vreeselijk ongeluk zich afspeelde. Autobus rijdt het trottoir op. Zater dagmiddag te ruim 4 uur maakte te Amersfoort in de Stationsstraat een auto bus van den stadsdienst plotseling een zwenking naar 'links, reed het trottoir op en overreed twee kinderen. Een derde kind wist het gevaar te ontkomen door over een hek te springen. Het 6-jarig dochtertje van den heer D. P. van R. uit de Marnixlaan bekwam een beenbreuk en zware hoofdwonden. Het 12-jarig kind van mevr. de wed. N. H. uit de v. Asch van Wijkstraat werd dermate gekwetst, dat vermoedelijk de rechterarm zal moe ten worden afgezet. De bus is in beslag genomen. Het onderzoek, ingesteld door den inspecteur Weyburg, chef der Ver keerspolitie te Utrecht, bevestigde de be wering van den chaufeur, dat zeer waar schijnlijk de stuurinrichting niet goed ge werkt heeft. Verdronken. Door een schipper is uit den IJssel te Kampen het lijkje opgehaald van den sedert eenige dagen aldaar ver misten 7-jarigen zoon van den heer H. Doosten. Te Terhorne (Fr.) is de veehouder A. v. d. Meer uit zijn boot gevallen en ver dronken. Schip gezonken. Zaterdagmorgen te gen half vier is te Zuilen de groote Rijn aak „Helmut" thuis hoorende te Kehnert a. d. Elbe en op weg naar Amsterdam, ge zonken. De opvarenden wisten zic?h Uijdig in veiligheid te stellen. Bij het schip, dat geladen was met buizen, is een politie wacht geplaatst. De scheepvaart kan nor maal voortgang vinden. Oplichting en valschheid in geschrifte. Door de politie te Arnhem is aldaar ze kere H. aangehouden, die verdacht wordt van oplichting en valschheid in geschrif te, gepleegd te Borculo. H. was tot voor korten tüd als bouwkundige te Borculo werkzaam, waar hij zich ten nadeele van een aannemer een deel der aannemings som zou hebben toegeëigend. Hij is Za terdag naar Zutphen overgebracht. Bloedvergiftiging. De 74-jarige vrouw van den klompenmaker B. te IJzevoorde, wilde voor eenige dagen haar poes van de tafel verwijderen. Het dier sloeg toen zijn poot uit en krabde de vrouw met den nagel in de pink. Na korten tijd zwol de pink op en werd bloedvergiftiging geconstateerd met het gevolg dat de vrouw na hevig lijden is overleden. Ernstig motor-ongeluk. Zaterdagavond half elf is dr. van Rooy uit Valkenswaard op den Aalsterweg bij Eindhoven met zijn motor tegen een boom gereden. Hij werd 15 meter over het stuur weggeslingerd en bewusteloos opgenomen, Het bleek, dat hij een schedelbreuk had opgeloopen. Per ziekenauto is hij naar het R.K. gasthuis vervoerd, waar hem het H. Olie sel werd toegediend. Gistermorgen is de dokter tot het bewustzijn teruggekeerd. Motorongeval. In het begin van de vorige week is op den Schipluidenschen weg een bediende van den slager V. te Delft met zijn motorfiets tegen een boom gereden. Het jongmensch, dat zijn motor nog niet geheel meester was, kreeg een schedelfractuur, terwijl de hersenen wer den beleedigd. In zeer zorgwékkenden toestand opgenomen in het R.K. zieken huis te Delft, Is hij tot nog toe niet tot bewustzijn gekomen. Doodeli]k ongeval. De magazijnmees ter Mees, in dienst bij de Zuiderzeewer ken, kwam op het dok van een der dienst doende schepen te vallen; de man was direct dood. Groote brand te Hilversum. Om streeks 3 uur Zondagnacht ontstond te Hilversum brand, vermoedelijk door kort sluiting, in de timmermanswerkplaats van den heer Smal aan den Berenstein- schenweg te Hilversum. Het vuur door den feilen wind aangewakkerd sloeg toen weldra over naar de naast de werkplaats gelegen groote houtopslagplaats van de N.V. Hellemond's Houthandel. De vlammen vonden gretig voedsel in het daar opgeslagen hout en het geheel vormde als het ware een vuurzee. Inmid dels had de heer Snel, die de brand ont dekte, de politie en brandweer gewaar schuwd. Met groot materiaal was de brandweer spoedig ter plaatse en even later was ook de drijvende motorspuit aanvvezig. De brandweer kon echter niet verhinderen, dat de werkplaats en de daarbij behoorende paardenstal totaal af brandden. Verder waren er ongeveer 50 kippen in de vlammen omgekomen. De paarden konden door den heer Hellemond nog tijdig uit den stal gehaald worden. De brandweer wist evenwel door het dubbele landhuis, bewoond door de hee ren Snel en Buitink, nat te houden, dit voor de vlammen te behouden. De huisge zinnen konden echter i^et behulp van de politie het huis verlaten en zochten on derdak in de broeikassen van den heer Buitink. De brandweer was gedurende den ge- heelen nacht in volle actie en gistermid dag omstreeks half vier was men nog steeds met het blusschingswerk bezig. De schade wordt ruw geschat op bijna 150.0ÜU a 200.000. Alles is verzekerd. Toen de brand op zijn hevigst woedde, teekende zich boven Hilversum een helle rossige gloed af. Er was gistermiddag enorme publieke belangstelling. Tot dusver heeft te Hilversum nog nim mer een dergelijke brand gewoed. Ernstige brand te Holten. Zaterdag brak een groote brand uit in de boerderij „De Rinkelaar" onder de gemeente Hol ten De boerderij brandde geheel uit. Eige naar is de heer Brassena. De boerderij stond bekend om haar groote kuikenbroe- derij. Het vee kon gered worden. Het pensionaat „Oldersheem", dat in do nabijheid lag, bleef geheel gespaard. Land- en Tuinbouw. DE UITVOER VAN BLOEMBOLLEN. Blijkens een door de directie van Landbouw ontvangen telegrafische mo dedeeling van den Rijkslandbouwcon- sulent te Washington, weigert de F. H. B. (Federal Horticural Board) invoer vergunning voor de volgende variëtei ten van narcissen: Von Sion, Barri- conspicuus, Ornatus en Empress. Voorts zullen na 1928 waarschijnlijk geen invoervergunningen worden ver leend voor: Paperwhite grandiflora, King Alfred en Sir Watkin. j STEMPELEN VAN DEENSCHE EIEREN. Na een vergadering in het Deensche Ministerie van Landbouw, die werd voorgezeten door den Minister, den heer Madsen Mygdal, en die werd bij gewoond door vertegenwoordigers van den Deenschen eierenexport, is beslo ten, dat alle eerste kwaliteit eieren van Deenschen oorsprong in het ver volg zullen worden voorzien van een stempel „Deensch" (niet alleen dus de verpakking, zooals tot nu toe) en dat op de verpakking de datum van den uitvoer zal worden gestempeld. De exporteurs vertrouwen er op, dat het woord Deensch binnen afzien- baren tijd zal worden beschouwd als een aanwijzing voor de uitstekende kwaliteit van de Deensche eieren, evenals het woord „Luz" de goede kwaliteit van de boter steeds heeft ge kenmerkt. Scheepstijdingen. HOLLAND— AMERIKA-LIJN. LOCHKATRINE 13 v. Ratt. te Seatfe EDAM Rott. n. N.-Ori. 14 v. Havana. RIJNDAM 14 v. N.-Yiark n. Rott. VEENDAM N.-York n. Rott. 14. 12.10 n.m. 375 m. W. v. Plymouth. BEEMSlËRDIJK 14 v. Newport Neiws n. Rotterdam. MONTGOMERYSHIRE Vanor. n. Rott 14 Sn.m. van Hamburg. MAASDAM Rott. n. N.-Orl1. 14 7.30 n.n< van Boulogne. BLIJD'ENDIjK Boston n. Rott. 15, 4. v.m. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. BILLITON thr. 14 v. Antwerpen. RIJPERKERK thr. 13 v. Mombassa. SUMATRA thr. n v. Beira. RIETFONTEiN thr. 14 te Rott. GIEKERK uitr. 13 te Delagoabaai. HOLLAND—WEST-AFRIHA-LUN. ALBIREO pitr. 12 v. Duala. CERES 14 v. Hamb. te Amst. DELFLAND uitr. 13 te Dakar. ÈEMSTROOM uitr. 12 te Lagos. MARKEN uitr. 13 v. Accra. ORESTES thr. 12 v. Seecondee. RIJNLAND thr. p. 12 Las Pal'mas. TEXEL uitr. 13 v. Duinkerken. LJSTROOM uitr. 12 v. Accra. KON. HOLLANDSCEE LLOYD. FLANDRIA thr. 14 v. Southpt. 15 ver wacht. ZEELANDIA thr. 13 v. Bahia. KENNEMERLAND 14 v. Amst. te Ilamh ROTTERDAMSCHE LLOYD. SITOEBONDO thr. p. 14 3.45 v.m. Ouess BLITAR uitr. 12 6.567.111. 65 m. O. V Niton. DJEMBER 14 v. Rott. n. Hamburg. JACATRA uitr. 14 v. Rott. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". MADOERA thr. p. 13 Ouessant J. P. COEN thr. 13 v. Genua. KAMBANGAN uitr. 13 te Tjilatjap. MANOERAN uitr. 14 te Batavia. JOIIAN DE WJTT uitr. 14 te Bat. MOENA uitr. 14 te Pt. Swettenham. SEMB1LAN uitr. 12 v. Pt. Swettenham RONDO uitr. 14 v. Amst. KON. PAKETVAART MIJ. TASMAN 13 v. Batavia n. Singapore. HOUTMAN. .12 y. Sydney, te Melbourne

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6