jeineenletijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. P. de Ru, om vergunning tot het oprichten van een brood- en koekbak - kerij in het perceel Hooigracht no. 53, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie I No. 2191. b. de N, V. Nederlandsche Rotogra vure Maatschappij, om vergunning tot het uitbreiden van de drukkerij van boekwerken, platen en tijdschriften in het perceel Galgewater No. 22, kadas traal bekend Gemeente Leiden, Sectie F Nis. 12G9, 20 en 24 ged. Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de secretarie deZer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede, dat op Zaterdag, den 28en April e k., des voormiddags te half 11 uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegi-.n deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tol beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor bet gemeentebestuur of een zij ner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling too te lichten. Leiden, 14 April 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat H. van Rossum Jr. te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein, alleen aan logeergasten in het perceel Lange Ag- nietenstraat 9. Leiden, 14 April 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat J. Th. M. Gussenhoven te Leiden 'n verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van al coholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Oude Rijn No. 2. Leiden, 14 April 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Toegegeven werd, dat een tweetal voorstellen door Buitenzorg waren te rug gewezen, doch deze betroffen on- derdeelen en zijn geenszins van prin- cipieelen aard. De legercommandant kon de ver zekering geven, dat tusschen de regee ring en hem op dit gebied tot dusver geen enkel geschilpunt was gerezen. De begrooting voor 1929 zal ook voor het leger op denzelfden voet worden geschoeid als voor het loopende jaar 1928. UIT DE OMGEVING^ BODEGRAVEN. Een zware straf. Le landbouwer v. M. stond voor den kantonrechter te Woerden terecht ter zake dat hij niet direct aangifte had ge daan, dat er in zjjn stal mrnd- en klauw1 zeer was. Verd. gaf een heel verweer beetje laks geweest was en steeds een hetgeen hierop neerkwam, dat hij een lancere ziekte gezien had onder zij a koeien. Eisch f ioo,of 20 dagen. Ver oiordeeling f80,of 20 dagen hechte KATWIJK AAN ZEE. Op de begraafplaats nabij het Groene Kerkje te Oegstgeest had he denmiddag om 12 uur de teraardebe stelling plaats van het stoffelijk over schot van den heer W. Schoo, in leven directeur van het postkantoor alhier Toen de kist in het kerkkoor was geplaatst, trad naar voren de Adjunct inspecteur der Posterijen uit Den Haag, die namens het Hoofdbestuur op deze plaats dank wilde brengen voor al hetgeen de overledene met eer lijkheid en ijver voor de Posterijen ge daan heeft gedurende de 32 jaren, dat hij bij de Posterijen, is werkzaam ge weest, waaronder de laatste 4 jaar te Katwijk. Spr. hoopt, dat de echtge- noote en zoon krachten zullen vinden in het verlies. Onder de aanwezigen merkten we nog op de heer P. Meerburg, lid v. d. gemeenteraad. De directeuren van de postkantoren te Noordwijk en Voor schoten, de laatste als waarnemend Directeur te Katwijk en nog vele vrienden van den overledene. De kist was bedekt men een krans van het personeel. De zoon van den overledene dankte alle aanwezigen, ook namens zijn moeder, voor de betoonde belangstel ling. LEIMUIDEN. Ged. Staten van Zuid-Holland.heb ben bij hun besluit van 3 April 1928 no. 46, het besluit van den Raad dei gemeente Leimuiden van 22 Juli 1,927 tot verhuring der gemeente Rietlan den aan Mijvo, goedgekeurd. OEGSTGEEST. Op den l\jjn3b:.rg:r,veg ter hoogte van de woning van ds wed. v. d1. H. werd hedenmorgen mej. A. H, uit de Parkstraat alhier, door een racer aan gereden. Hierdoor kwamen eon i2-.ai andere racexS, die achter hem floLton, te vallen. Allen buitelden over en door elkaar heen, maar liepen weinig letsel op. Mej. H. had zich bezeerd aan het been, terwijl haar kleeren waren b-saha digd. Door de politie is proces verbaal opgemaakt. SASSENHEIM. Zaterdagavond werd in de Hoofd straat ter hoogte van de Hoekstr. alhier, zekere W. K. bewusteloos op straat aan getroffen. Met behulp van Dr. Legrand werd de man binnengedragen bij den heer de B. aldaar. Naderhand heef: men hem per auto gebracht naar de boerenplaats van den heer van der Zon aan de derde Poellaan te Lisse, alwaar hp werkzaam is. K. lijdt aan toeval en en was bü een aanval daarvan van de fiets gevallen. WARMOND. De kiezerslijst voor deze gemeente is voorloopig als volgt vastgesteld: voor de Tweede Kamer 1.197 kiezers, voor Prov. Staten 1.170 en voor den Ge meenteraad 1.139. WOUBRUPGE. Burg. Stand. Geboren: Cornelia, dv. D. de Lange en A. Roos; Petronella Jo hanna Maria, dv. B. J. van Leeuwen en W. A. Brugman. Overleden: Chr. Windhorst, 35 jaar, echtgenoot van H. Timmer; Th. Spijker, 84 jaar, weduwnaar van M. Groen in 't Wout; Willemina Mulder, 98 jaar, wedii- we van E. Stigter. GEMENGD NIEUWS. Ontploffing in een danszaal. Renter seint uit Missouri: Een vreeselijke ontploffing, waarvan de oorzaak nog onbekend is, heeft een dans zaal vernield. Er zijn twee dooden, terwijl tien per sonen vermist worden. Men vreest, dat ook deze dood zijn. Een 100-tal personen werden gewond. Afschuwelilke weddenschap. Wolff seint uit Leipzig: Tengevolge van een onzinnige wedden schap is een 15-jarige leerling overleden. Toen hij, gelijk was overeengekomen, een liter jenever had uitgedronken, werd hij zeer onwel en stierf, ondanks alle medi sche maatregelen, aan alcoholvergiftiging. Drijvende eilanden voor Oceaanvliegers. Het eerste drijvende eiland als tus- schenvlieghaven voor oceaanvliegers, zal volgens de „Information" in Februari a.s. 800 K.M. van New York verankerd wor den. Het eiland zal 35 meter lang en 125 meter breed zijn en het zal een radiosta tion en een station voor weerberichten hebben. Bovendien is het voorzien van levensmiddelen en benoodigdheden voor vliêgers. Een opzienbarend vonnis. In Spanje is een vrouw, Carmen Padias Alvarez in twee instanties tot 2 jaar, 4 maanden en 1 dag gevangenisstraf veroordeeld, omdat zij gezegd he^ft, dat Maria, behalve Jezus, ook nog andere kinderen heeft gehad. Rechtbank en gerechtshof zagen in de ze uitlating, trots schitterende verdediging bespotting van een katholiek dogma. Carmen Padias is een vrouw uit de laagste volksklasse. Zij bezocht veel de evangelische bijeenkomsten in haar dorp, zonder lid van een Evangelische gemeen te te zijn. In een particulier gesprek zei zij haar meening tegen een buurvrouw en door de biecht kwam het gesprek ter ken nis van den pastoor. Bij de "behandeling van het proces zeide de Officier o.a. dat het in Spanje een grooter misdaad is, te beweren, dat Maria nog meer kinderen heeft gehad dan Jezus, dan God te laste ren, want op Godslastering staat slechts een hechtenis van 14 dagen. De woorden over Maria vormen echter een bespotting van de leer der Staatskerk. De vrouw zit nu reeds 6 maanden ge vangen en hoewel de Ev. Alliantie te Lon den een verzoek om gratie aan de Spaan- sche koningin heeft gezonden, schijnt dat niets geholpen te hebben In het vonnis wordt o.a, woordelijk ge zegd: „Overwegend, dat de aangeklaagde door haar bewering, dat de allerheiligste jonkvrouw Maria meer kinderen heeft gehad evenals andere vrouwen, een der hoofdmysteriën van den katholieken gods dienst loochent en de godsdienst openlijk aan de verachting prijsgeeft, daar deze het bijzondere dogma der onbevlekte ont vangenis bezit". Oude handschriften uit Afghanistan. De koning van Afghanistan heeft den En- gelschen koninf een Perzisch handschrift laten aanbieden, dat tweehonderd jaar oud is en geschreven is op melkwitpapier 'gemaakt van bamboe, zooals dat eertijds in het Oosten in gebruik was. De schrij ver schreef in volmaakt schoonschrift de vijftig en meer bladzijden van het manus cript vol, met den toegespitsten nagel van zijn rechter wijsvinger. Het werk hield hem vijf jaar bezig. Nog twee manuscrip ten behooren bij het Afghaansch geschenk. Het een is een verhandeling over paarden de Perzische letters met goud geschre ven. Het andere is een Arabisch gouden handschrift van Muzelmansche gebeden. De Club der Pantoffelhelden. Een van de zonderlingste instellingen die het aan zulke instellingen rijke Engeland bezit, is de Club der Pantoffelhelden, of om den weidschen naam te geven, waaronder de vereeniging in dat land bekend is „The Ancient and Honourable Order of Hen pecked Fellows". Deze orde heet de oudste van de we reld te zijn en deze bewering is gebaseerd op de theorie, dat Adam het eerste lid was. Het ledental is aanzienlijk, hetgeen voedsel geeft aan het vermoeden, dat En geland rijk is aan pantoffelhelden. Dit is meer gezegd, op de uiterlijke aanwijzing, dat er meer karakter is in de gezichten der Engelsche vrouwen dan in die van de Engelsche mannen. Onder de ..henpecked husbands", die zicii in de club hebben vereenigd, zijn mannen van maatschap- pelijken invloed, advocaten, dominees en politici. Zij zijn vereenigd door den band van huiselijk ongemak. Eens per jaar, op Paaschmaandag, komen zij bijeen om te genover elkaar te gewagen van hun be proevingen in de huiskamer en om onder den zachten invloed van wederzljdsche sympathie kracht te vergaren voor een nieuw jaar van onderdrukking thuis. Het ligt voor de hand, dat de plaats van sa- merfkomst even geheim als ver uit de buurt is, een soort, ontoegankelijke wil dernis in het Britsche land. Daar genie ten de leden van de pantoffelclub een dag in liet jaar van hun moeilijk verkregen vrijheid. En indien men de verhalen mag gelooven, dan zijn zij zoo gelukkig als sc hooi jongens met vacantia. Op de jaar vergadering in de open lucht, of in een schuur of oud kerkje, worden nieuwe le den aangenomen met zonderling en luid ruchtig ritueel. De candidaat-leden moe ten overtuigend kunnen bewijzen, dat zij onder de pantoffel zitten en worden ver der onderworpen aan een onderzoek naar hun intellectueele vermogens o.a. ge vatheid in gesprek en hun lichamelijke gesteldheid. Langvinger in den salon van den figaro. In den kapsalon van den heer B. te Amstelveen verscheen gisteren een heer, naar schatting ongeveer bij de dertig ja ren, die te kennen gaf, geschoren te wil len worden. Aangezien er nog eenige klan ten voor waren, moest hij even wachten. Na een oogenblik gezeten te hebben, zei hij tegen den kapper, alvast maar twee doozen sigaretten te zullen nemen. Na lustig een sigaretje te hebben verdampt, stond de klant plotseling on. Hij zeide te gen den kapper, dat er een kennis voor bijging, dien hij even moest spreken en dat hij dadelijk terugkwam, zoodat men zijn beurt niet voorbij moest laten gaan. Maartot heden is de man nog niet te ruggekomen, om zich te laten scheren, noch om de sigaretten te betalen. Vorstelijke wanbetalers. Het heet, zegt het Hdbl., dat koning Aman Oella van Afghanistan bij zijn vertrek uit Parijs een groot aantal onbetaal de rekeningen heeft achtergelaten, die natuurlijk nog wel betaald zullen worden. Hij zou anders de eerste Oos- tersche vorst niet zijn met wien de Pa- rijsche winkeliers eenige moeite heb ben! Toen de Sjah van Perzië in 1878 Parijs bezocht, deden hij en de leden van zijn gevolg zóóveel inkoopen, dat de thesaurier van Z. M. de kluts kwijt raakte en niet meer betaalde. De eigenaars der magazijnen von den deze houding „de mauvais goüt". Zij lieten zich niet door de majesteit van hun in gebreke blijvenden cliënt verblinden, maar lieten beslag leggen op diens bagage toen hij op het punt van vertrekken stond. Het Fransche ministerie van buiten- landsche zaken moest tusschenbeide komen. En nog altijd wordt vermoed dat dit des Sjahs schulden wel zal hebben betaald. RADIO-NIEUWS. Katholieke Radio-omroep. Donclerdaguiiv.'cLg 12 n.pi*xi had Ams.erdam de bestaursvergaaering 'plaats, uer Katholieke Radio umroep- stichting. Het bestuur was vertegenwoor djgld cioor idea voorz., pastoor L. H 1 erquin, de zeereeuw. hoeren prof. D. J. Aengenent, dr. W. van Koever den, reotor J. P. Kok, prof. J. C. W'. v. d. Wiel en de heeren mr. J. A. M. G. Hellenberg-Hubar, mr. F. Houben, W iGaiesloot, C. H. Twaalfhoven, A. de Bruyn en P. A. M. Spset. De vergadering had een opgewekt en aangenaam verloop en hield zich met verschillende gewichtige onderwerpen bezig. Benoemd werd tot lid van het bestuur de heer G. W. Kampsohöei; burgem&es.er van-2Poeldijk en lid van de Tweede Kamer, en voorz. van Ka tholieke Radio- V ereenigingen in Neder land, terwijl hem tevens het ondervoor zitteischap in hot dageiijksch bestuur werd opg dr. gen. Vooitfa ueru de goedkeuring gehecht aan het contract, dat door een speci ale commissie onder leiding van deo heer C. H. TwaaLhoven was opgemaakt ter regeling, van de exploitatie vandco „Kathoueken Radiogids'. De houding werd bepaald, welke de K.R.O. zal aannemen bij een mogelijk door den minister door te voeren rego ling der zenduren. Bepaald werd, dat door één der bestuursleden, lid van de Eerste Kamer, aan den Minister vragen zouden worden gesteld ter verklaring van verschillende punten, bij de behan ueling der Radiowet, die daar aanstaan de is. Het verslag werd idoor den penning meester uitgebracht over de drie eer ste maanden in 1928, dat met de begroo ting voor de drie volgende maandieo werd goedgekeurd. Met ernst werd ei door de bestuursleden op aangedron gen, dat de zender te Huizen uitsluitend zou geëxploiteerd worden door rechts en zulks bij een mogelijk nieuwe ve? deeling der zenduren den Minister moest beduid worden. Ten slotte werd, na eenige verdere besprekingen over een ovcntueel'e aan valling in het bestuur, het innen der gelden, het vereenvoudigen der admi nistratie, enz., de vergadering, die te 2.15 uur begonnen was, te 6.30 uur door den voorz. gesloten. Aard nw antenne. Welhaast ieder luisteraar kent dieze aanmaning, welke door de omroepers van de Duitse he Telefunkenstatians aan het einde van het programma, den ether wordt toevertrouwd. Maar hoevelen han delen volgens dezen raad? Nog altijd zijn er radio-luisteraars, die hetzij uil gemakzucht, hetzij uit onverschillig heid, of omdat zij opzien tegen de ge ringe kosten ervan, aan hun buiten antenne geen aardsehakelr.ar hebben aangebracht. Zij, cle a's antenne hun piano, bad kuip, beJmatras of een tot_ wanhoop Van de huisvrouw binnenshuis gespan r.en spinneweb-vormig dradenstel ge- biuilen, kunnen de vriendelijke waar schuwing veilig in d:n w n;l slaan, maai een g:o ruikers van buitenantennes d.ent tr op gewezen ie worden, dat, nu de lente is aangebroken, dikwijls zeer hooge spanning,n op dergelijke anten nes kunnen optreden, speciaal' indien de prima're afstemcondeasator of een kleine blokcondensator in serie erme de staat. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) Opgeheven: 12 April. J. van Eg-mond, N oprei wijk In de week van 914 April 1928 zijn in Nederland uitgesproken 4S fail ïtssemienten. STADSNIEUWS. Geslaagd voor het Diploma A on der Rijkstoezicht voor Gediplomeerd Schoenhersteller de heeren A. H. v. d. Staay en Ferd. J. Hakkaart, alhier. Laatste Berichten. DOODELIJK ONGELUK BIJ DE HAAGSCHE SCHOUW. Hedenmiddag te ongeveer 1 uur had bij de Haagsche Schouw onder Oegstgeest weder een ongeluk plaats dat een men- schenleven heeft gekost. Uit de richting van den Haag kwam een groote verhuisauto van de fa. v. d. Hulst uit Den Haag. Uit een zijweg bij de brug bij de Haagsche Schouw kwam op de fiets aangereden de 40-jarige arbeider Koenen uit Oegstgeest, die nog voor de vrachtauto heen wilde passeeren, wat evenwel niet gelukte en tot gevolg had. dat hij door het voertuig gegrepen werd. De verhuisauto reed tegen een langs den weg staanden boom, die finaal af knapte. De wielrijder werd deerlijk ver minkt onder de auto vandaan gehaald en was op slag dood. 'Hij laat een vrouw met zeven kinderen achter. De heer O. uit Den Haag, die naast den chauffeur van de vrachtauto zat, brak een rib en is naar het Academisch Zie kenhuis alhier overgebracht. De auto was ernstig beschadigd. Het lijk van het slacht offer is naar het lijkenhuis te Oegstgeest overgebracht. EEN NIEUW ARBEIDERSDORP. Door de N. V. Philips Glasfabrieken te Eindhoven zal in de voormalige ge meente Zeelst thans behoorende tot de gemeente Veldhoven een dorp gesticht worden van ongeveer 600 a 700 arbeiderswoningen met een drietal scholen. Dit dorp zal voorzien worden van gas-, waterleiding en elec- triciteit, hetgeen betrokken zal wor den uit de naburige gemeente Eind hoven. BRAND BOVEN EEN BIOSCOOP. Hedennacht te ongeveer één uur onstond brand in de bovenverdieping van „Chinema Royal", in de Lange- straat te Amersfoort. Twee kinderen, die op de derde ver dieping sliepen, konden met moeite worden gered. De tweede en derde ver dieping brandden van binnen totaal uit. De bioscoopvoorstelling was om 11 uur afgeloopen, zoodat de brand hier mee geen verband kan hebben. De oor zaak is vermoedelijk kortsluiting. TELEGRAMMEN. tDraadlooze dienst.) DE SPRONG OVER DEN OCEAAN. DOORN, 16 April De ex-Keizer heeft het volgende telegram gezonden aan de Norddeutsche Lloyd te New-York: „Ten zeerste verheugd over het suo ces der Duitsche Oceaanvlucht, zen den die Keizerin en ik de drie mo-e- dige mannnen Kapitein Koehl, Prei- herr von Hünefeld en dea Ierschen be geleider, den heer Fitzmauriae warm ste gelukwenschen. De eerste succesvol le overwinning van alle moeilijkheden, die een OoeDWest-vlucht belemmeren spreekt voor de schitterende prestatie en voor het prachtig vliegtuig als voor treffelijk product der Duitsche tech niek, alle neerdrukkende bepalingen te gen den Duitschen vliegtuigenbouw ten spijt. rei- asp era ad astra. WILHELM, L R." NEW-YORK, 1 óApril. V.D. Uit Que bec wordt geseind: De Canadeesche vlieger Duke Schil Ier is er met zijn vliegtuig in geslaagd naar het Greenry-eilana te vliegen. Hij is daar Zondagmiddag vijf uur Ameri kaanschen tijd aangekomen. Hij wordt vergezeld door een journalist, nameiijb een medewerker van die „North Ameri can Newspaper Alliance die dus het eerste interview met de Oceaan vliegers heeft. Schiller trof Koehl, von Hünefeld en Fitzmaurioe in goede gezondheid en vo, goeden moed aan. Op zijn vhicht naai reenly-eiland had Schiller met sneeuw» stormen te kampen, doch hij slaagide er niettemin in goed op het eiland te landen. Hij zal die Oceaanvliegers ver zoeken met hem naar New-York te vlie gen. In dit geval zal de „Bremen" woi oen gebracht naar North Disney eo daar aan boord worden gebracht van den Canadeeschen ijsbreker „Mo-ntcalm' die hedenmorgen te half tien Ameri kaanschen tijd aldaar verwacht wordt. Het is evenwel niet zeker, dat die Ooe- aanvliegers zullen besluiten met Schil ler naar New-York te vliegen, daai •Schiller materiaal heeft meegebracht tot herstel van de „Bremen". Vermoe delijk is er evenwel geen voldoende beo zine op het eiland en zulleo de Oceaan {vliegers toch niet met de „Bremen" kunnen starten. Thans górden ook de eerste bü zonde? heden omtrent de landing van de „Bre men" geseind. Hieruit blijkt, dat de vlie gers Vrijdagmiddag te $.35 uur Ameri kaanschen tgd op het eiland zyn geland Bij de landing op het üsmeer op. hel eiland, is de staart van het vliegtuig beschadigd. GOUVERNEUR VAN KEMPEN. BATAVIA, 16 April. Aneta-V. D. De gouverneur van de Oostkust van Sumatra, de heer C. J. van Kempen, treeds met 1 September af en keert dan naar Holland terug, waar hij zich beschikbaar zal stellen bij de ver kiezingen voor de Tweede Kamer. BOTSING TUSSCHEN POLITIE EN COMMUNISTEN. PARIJS, 16 April. V. D. Volgens een bericht van de „Echo de Paris" hebben gisteren te St. Gervais botsingen plaats gehad tusschen de politie en Communisten. Hierbij werden 24 poli tieagenten gewond. DE „ITALIABOVEN STOLP. STOLP, 16 April. (V.D.). Hedenmor gen te 7,50 uur arriveerde het Italiaan- sche luchtschip „Italia" boven Stolp, het einddoel van de eerste etappe naar de. Noordpool. Te vijf minuten over acht was het luchtschip boven het landingsterrein. Het weer is zeer goed. Een groot aan tal politieagenten en militairen is op het terrein aanwezig om bij de lan ding behulpzaam te zijn. De ministerialrat Brandenburg van het rijksverkeersministerie is aanwe zig om Nobile namens de Duitsche re geering te begroeten. STOLP, 16 April. (V.D.). Het Ita- liaansche luchtschip „Italia" is heden morgen te 8.35 uur op het terrein van de luchthaven te Stolp vlot geland. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 16 April. Veemarkt Aangevoerd 533 vette runderen, 239 vette kalveren, 197 schapen of lamme ren, 1030 varkens. Prijzen: koeien 505234, 444734, 3236; ossen 50, 423446, 44; kalveren 85—90, 70—75, 5234—57}*; schapen 28 34; lammeren 2040; varkens 32, 3134, 31; stieren 45—46, 42, 36. Overzicht: Koeien en ossen gewone handel, prijzen weinig veranderd; vet te kalveren tamelijke handel, prijzen iets vaster; schapen en lammeren tr*- ge handel, prijzen gedrukt; varkens willige handel, prijzen iets vaster; stieren redelijke handel, prijzen sta tionair. ROTTERDAM, 16 April Aardappelen Brielsche eigenh. 7,758,25, Zeeuw- sche blauwen 7.75—8,25, idem eigen heimers 77,50, idem bonten 7,75 8,25, Bravo's 8,258,75, Belg. eigenh. 44,25, Industrie klei 5,50—5,80, Drie lingen bonte blauwen 44,25, Red Star 7—7,75. ROTTERDAM, 16 April. Vlasbenrs. Aangevoerd 12850 Kg. Blauw, 1,30 1,70; 4400 Kg. Holl. Geel 1,40—1,70; 4000 Kg. Gron., 1,20—1,60 2500 Kg. Wit 1—1,25; 2600 Kg. Dauwrood, 0,90—1,10. AMSTERDAM, 16 April. Veemarkt. Aangevoerd 484 vette koeien, le kw. 1—1,10, 2e kw. 0,84—0,98, 3e kw. 0,70— 0,82, per Kg. slachtgewicht; 70 melk en kalfkoeien, 300400 per stuk; 132 vette kalveren, 2e kw. 0,800,95; 3e kw. 0,640,78, per Kg. levend gewicht; 211 nuchtere kalveren, 8—12; 79 scha pen, 3240, per stuk; 780 varkens, Holl., Overz. en Geld., le kw. vleesch- varkens 0,720,73. een prima varken 0,74, Holl. 2e kw. 0,710,72, vette var kens, 0,690.71, per Kg. slachtgewicht; 59 paarden, 130—250 per stuk. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 16 April, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 773.4 te Akureyri. L. B. 746.4 te Brussel. Verw. tot den avond van 17 April: Krachtige tot matige O. tot N. O. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk sneeuwbuien, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand v. Zaterdagmiddag 12 u.; 759. LICHT OP VOOR FIBTSBRS EJL Maandag 16 April: 7.30 nam. LUCK- "TPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 1.4 gr. C. Wisse lno teeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.30»/* Londen 12.10*/* New-York2.47 Parijs9.76»/. Brus«el 3<L641/» Zurich 47.79'/. Praag 7.35 Rome 13.07'/» Madrid 41.66»/, Oslo66 28»/. Kopenhagen 66-52'/. Stockholm 66.60V» We en en 34£8

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3