Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 340.9 M. (Na 8 uur n.m, 1870 M K. R. 0. 5.00 Dinermuziek. 6.00 Litterair halfuurtje. Pieter van de Le.r tic Walcheren over: „Het M ..huiscloor J. P. Zoomers ermeir. „Moeder Natuur" door Will.am J. Long. „De roep der veiaeneen verzameling schet sen uit de levende natuur. „Het parelende leven', herdruk dooi Max Heller. 6.30 V ervoOg JJiner-muzi&k. 7.30 Lezing door Mr. F. Vorstman uit Haarlem. Onderwerp: Vervolg cursus In richting van onzen staat „De Rechtspraak2e deel. S.00 Uitzending uit 's Lertoeenbosch Medewerkers zjjn: Het Kon. Mu ziekkorps der Kon. Ned. Sigar renfabiicken Eugene Goul'my Eaar. Dir. de hear Joh. Wierts. Het orkest van hotel Noord-Bra bant, onder leiding van denheei B. van Dorsten. Spreker de Edel achtbare heer C. J. M. Foppe le, lid der Prov. Staten van Noord Erabant. Declamatie door ;den heer Joh. v. J&rp. HILVEi.tsu.Lu., ioóo M. A. V. R. O. 5.15 Les in het Duitsch. 6.00 Tijdsein van de A.V.R.O.-Klok 6.00 Vooravond-Concert dear hetOni- roep-orkest o.l.v. Nico Treep. 7.15 Tuinbouwpraatje. (Ned. Tuinb.- Raad). Spreker: D. Admiraal. On derwerp: „Verzorgen van Bloe men en kamerplanten". 7.45 Poli iebcr'chten. V. A. R. A. 8.05 V.A.R.A.-avotnd van het Cen trum „Am:ierclarn-Noord", gehou den in het Gebouw „Het Oude Tolhuis" aldaar.. 11.00 Muziek. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 7.50 Muziek en zang. Daarna laatste berichten. 9.50 Muziek. LANGENBERG, 469 M. 5.20 Concert. 7.35 VrooL0ke avond. Daarna laatste berichten. DAVENIRY, 1604 M. 5.35 Kinderuur i je. 6.20 Muziek. 6.50 Tjjdsein van Greenwich, weerbe richten, eerste algem. nieuwsber 7.05 Muziek. 7.35 De grondslagen der muziek. 8.05 Muziek. 9.20 Weerbericht, tweede algemeen nieuwsbericht. 9.50 Scheepsberichten. 9.55 Muziek. 10.50 Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. 5.05 Koersen en nieuwsberichten. 7.20 Landbouwc :r.r.'rué. 8.20 Koersen en mededeelingen. 8.50 Concert. Tijdens de pauzes: Persber. ZONDAG 15 APRIL. HILVERSUM, 1060 M. V. P. R. O. 6.30 Uitzending uit het Gebouw v. den N.P.B. te jmv^ro^m. Spre ker: Ds. J. J. Meyer, Wynaldum HUIZEN, 340-9 M. Na 6 uur n.m. 1870 M. N. C. R. V. 8.30 Morgenwijding geleld door Prof. Mr. J. LOOSJES te Bussum. Met medewerking van het Luth. Zang koor van Hilversum. 1Gezang 1 1 en 2. 2. Gebed. 3. „Lied der opstanding". 4. Toespraak over Joh. 20 24 - -29. „Opstanding". Toespraak 2e deel. 7. „Uw Koning komt". 8. Dankgebed. 9. Gezang 188:6. 10. Zegen. 5.50 Overzicht van den Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk (Uostei kerk) Burgem. RMgersfcr., Utrecht Voorganger: Ds. R. E. v. AKKEL, Pred. aldaar. 1Org'elspel. 2. Votum en Zegengroet. 5. Zingen: Psalm 42:1. 4. Geloofsbelijdenis 5. Lezen Psalm 110. 6. Gebed. 7. Tekst: Numeri 17. 8. Zingen: Psalm 1001, 2 en 3, 9. Predicatie met tuscchenzang Ps 89 vs. 3. 10. Nagebed. 11. Psalm 89 8. 12. Orgelspel. jaar, eenige maanden na H. M. 70e ver jaardag, wanneor het 50 jaar geleden zal zijn, dat H. M. als Ned. vorstin den bodem van ons vaderland heeft be treden, een huldeblijk aan te bieden. Zitting in (fit comité hebben de dames mevr .D. Geesinkv. Bemmel secretar., mevr. Mr. J. C. v. Briel'Sasse als fis cale; mevr. Schoor 1, mevr. B. Nout, mei. B. v. Poelgeest, E. Kooistra en H. de Lange van Rijn. He: huis en garage, bewoond door G. Koppenol, is bij opbod op f3.300 gebracht door den heer P. Verhoef Te Rijswijk. Lie, gedeelte weg vanaf Katten- brug tdt Papenbrug is door het Prov. bestuur aanbesteed Het aanbrengen van e .1 d.klaag op bestaande wegverhar- 'g' laagste, inschrijver H. v. Leeu- en te Haastrecht. Voor dc.i nieuw te maken Prov. weg door oils darp word n voorloipk ge opmetingen gedaan. NOORDWIJK. Deze week zijn bij liet arbeidsbemid delingsbureau alhier 41 personen als werkzoekende ingeschreven, t.w. 23 vis- schers, 3 losse arbeiders, 12 landarbeiders en 1 Kantoorbediende. Burg. Stand. Geboren: Johanna Cor nelia, dv. A. C. Alders en 11. J. Steenvoor den; Maria Elisabeth, dv. J. C. Wasse naar en J. A. Rensscn; Elisabeth Marga- retha, dv. J. Luksenburg en M. M. Hemel man; Maartje, dv. A. v. Duin en C. Vink; Jan, zv. J. AandewieJ en M. v. d. Zwan; Nicolaas, zv. W. Klinkenberg en J. v. d. Voet; Hendrik, zv. J. P. Meijers en A. Onderwater. Ondertrouwd: C. Smit, 28 j. te Noord- wijkerhout en C. M. Ruigrok, 26 j. Thans is een aanvang gemaakt met het aanleggen van een nieuw vo tpad aan den Nieuwen Zeeweg. In de gisterenmiddag gehouden Raadsvergadering is het percentage voor de inkomstenbelasting voor het dienstjaar ig2S/,2g met Vi pet. verlaagd en vastgesteld op 3V1 pet. Tot veearts, hoofd van d&n veekeu ringsdienst, is benoemd de heer C. de Graaf te Dirksland. OEGSTGEEST. Voor het examen Machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-scholen slaag de de heer A. Strater, alhier. OUDE WETERING. Naar wij vernemen zal op Donder dag 19 April a.s. in Hotel van den Bosch alhier een vergadering worden gehouden van de R.K. Kiesvereeniging, bij welke gelegenheid door den WelEd. heer Wil- raer, hoofd-redacteur van De Leidsche Courant, een rede zal worden gehouden met als onderwerp „Het Dr. Schaepman- fonds". ROELOFARENDSVEEN. Gisterenavond werd de Algemeene Tuinbouwcursus die hier gedurende twee winters vanwege de L.T.B. werd gegeven door den heer A. J. Zwartelé met een eind- les besloten. Deze werd bijgewoond door den heer C. Poenen, Rijkstuinbouwconsu- lent te Aalsmeer, drie leden van het be stuur der afdeeling en den geestelijk advi seur, kaoelaan Weber. Nadat aan de leerlingen een reeks van vragen gesteld waren over de onderwe zen leerstof uit verschillende vakken, reikte de heer Koeman de verworven di ploma's aan de leerlingen uit. De consu lent hield daarbij een toespraak, waarin hij de leerlingen wees op het nut van zich te ontwikkelen op vakgebied, vooral in een streek als deze, waar de cultuur zich aan het wijzigen is. Een ondergrond voor die ontwikkeling is hier nu gelegd, waar op met vrucht kan worden voortgebouwd. Een* eerste middel daarv<_ jr is, het lezen van de tuinbouwbladen; verder het vol gen van cursussen voor volwassenen en het bijwonen van lezingen over tuinbouw- onderwerpen. Alleen dan zal het geleerde in de toekomst van groote waarde kunnen zijn. Daarna dankte de consulent den heer Zwartelé voor zijn onderwijs en het be stuur met zijn geestelijk adviseur voor hun tegenwoordigheid en medewerking. Nadat de leerlingen nog waren toege sproken door hun onderwijzer, door Kap. Weber en den voorzitter der afdeeling, den heer N. van der Meer Gz., werd de bijeenkomst gesloten. RIJNSBURG. Dc bloemi&nhaii-c. ..ep deze weV erg achteruit. De aanvoer was groot, doch de vraag verminderde na de Paaschdagen me1, ah gevolg lage prij zen. Be aald werd La Reine f 1,40 2,10; Thomas Moore f 1,801,90; Ro se Gris de Lin f 1,802; Caledonia f 1,8c 2,10; Wapen van Leiden f2,102 4c Duchesse de Parma f3,203,40; Wil liiam Copland f1,902,20, Bartigon f1,301,40; Elisabeth f1,702; Farnc Sanders f2,102,40; Loveliness fi,6o 1,80; Prof. Rauwenhoff f2,302,5c Narcissen f0,200,60; Poeticus Oma tus fo,6o. VOORSCHOTEN. De bloempjesverkoop ten bate de; T.B.C,-bestrijding van het Groene Kruk heeft ruim 'f88,opgebracht. WOUBRUGGE. Emma-collecte-dag. De jaarlijksche Emmabloem-collecte staat weer te komen en zal op 18 April in deze gemeente plaats vinden. Het bestuur van „Het Groene Kruis" hoopt inzonderheid dit jaar, nu het een kroonjaar der Koningin-Moeder is, op 'n bijzondere bijdrage bij den verkoop van het bekende bloempje. Aan de eierenveiling waren aange voerd ruim 3000 kip- en 200 eendeneieren. Kipeieren werden gemijnd op ƒ5.205.60, eendeneieren op 4.90—5 per 100 stuks. Handel vlug. Land- en -Tuinbouw. DE AALSMEERSCHE BLOEMEN TENTOONSTELLING. De volgende week zullen de Aals- meersche kweekers van hun kunnen getuigen. Aanleiding daartoe is het gereedkomen van het nieuwe veiling gebouw van de Coöperatieve Vereeni- ging „Centrale Aafsmeersche Veiling". De opening van dit nieuwe marktge- bouw, een inrichting, zooals op Tuin bouwgebied geen tweede ter wereld is te vinden, is een feit van beteekenis in bet algemeen en voor Aalsmeer in het bijzonder. Het is dus geen wonder, dat men deze ingebruikneming op feestelijke wijze wenscht te herdenken. Het lag dus voor de band een Bloe mententoonstelling te houden. Dit toch geeft aan de Aalsmeersche kwee kers de gelegenheid om hun produc ten, welke tegenwoordig naar bijna alle landen van Europa worden geëx porteerd, in eigen huis ten toon te stellen. Deze tentoonstelling zal zeker dui zenden landgenooten 1 vreemdelin- V: >.c°r trekken. Wij hadden een onderhoud met de leden van de tentoonstellingscom missie. Men ilet 1de ons daar mede, dat Aalsmeer do laatste tientallen van ja ren niet heeft stilgezeten. De uitbrei ding der cultures is dikwijls sprongs gewijs omhoog gegaan. liet leek cr wel eens na, zoo vertelde men ons, of er een téveel zou komen, maar jaar in, jaar uit hebben de handelaren op bin nen- en buitenland alles kunnen ver werken. En voor het grootste gedeelte tegen bevredigende prijzen. Dit neemt niet weg, dat de kweekers bij voort during op uitbreiding van afzetgebied bedacht dienen te zijn en naar wij ho pen zal een tentoonstelling als de ko mende er wederom toe bijdragen, meer bekendheid aan onze producten te ge ven en meer vraag te creëeren. Verder deelde men ons mede, dat men voor deze tentoonstelling de medewerking, zoowel van het vorstelijk huis, onze regeering, als van vele autoriteiten op tuinbouwgebied heeft gehad. Een eere comité, waarin o.rn. zitting hebben de Ministers van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, van Buitenlandsche Za ken, van Waterstaat, de Commissaris der Koningin in de Provincie Noord- Holland, de Gezanten van België, De nemarken, Duitschland, Frankrijk, Engeland, Hongarije, Oostenrijk, Tsje- cho-Slowakije, Zweden, alsmede vele vooraanstaande autoriteiten uit bin nen- en buitenland, verleent aan de tentoonstelling een bijzonder cachet en gaarne werd namens het tentoon stellingscomité getuigd, dat deze me dewerking ten zeerste wordt gewaar deerd. Als leden der jury zullen voor aanstaande vakmenschen uit verschil lende Europeesche staten komen fun- geeren, bijgestaan door leden van de vaste Keuringscommissie der Ko- nitiklijke Nederlandsche Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde. Voor prijzen is 'n bedrag van 6000 bijeengebracht. Bovendien zijn er 14 zilveren bekers, zilveren medailles van H. M. de Koningin, van H. M. de Koningin-Moeder, van Z, K. H. Prins Hendrik en een zeer zware gouden me daille van het Ministerie van Binnen landsche Zaken en Landbouw. Dinsdag, den dag van de opening, wordt de Engelsche Minister van Bui- lenlandsche Zaken verwacht, terwijl liet in het voornemen ligt van H. M, de Koningin, Woensdag in de middag uren een bezoek te brengen. Wat de tentoonstelling zelf betreft mag getuigd worden, dat heel Aals meer zijn medewerking verleent. De .snijbloemenkweekers zullen hier hun mooiste seringen, rozen, latyrus, enz. laten zien; de z.g. pottenkweekers ko men met hun laatste creaties op het gebied van hortensia's en men zal het meest volmaakte kunnen aanschou wen op het gebied van cyclamen, pri mula's, calceolaria's, enz. Aalsmeer, van huisuit een boomkweekers cen trum, heeft nog altijd de beschikking over prachtmateriaal voor tuinaanleg en de boomkweekers, men was ervan overtuigd, zullen hun ouden roem op nieuw weten te handhaven. Men gaf ons ook enkele cijfers. Men heeft de beschikking over 4300 M2. overdekte tentoonstellingsruimte en 3000 M3. buiten voor beplanting met volle-gronds-artikelen. Wanneer alles gereed is zullen er minstens 10.000 tak ken seringen van onze beste kwaliteit en 10.000 rozen tentoongesteld zijn, be halve de lange lijst van allerlei bloe men en planten, waarover onze kwee kers beschikken en op ingeschreven hebben. Bovendien komt de regeering uit met een stand, samengesteld door den Plantenziektenkundigen Dienst en het Rijksproefstation voor Zaad controle, waarop gedemonstreerd zal worden, welke waarborgen ons land geeft bij uitvoer van tuinbouwproduc ten. Nog mag niet vergeten worden de stand van de K. L. M„ va-, welke in stelling Aalsmeer zooveel gebruik maakt voor bet vervoer van zijn pro ducten. Het nieuwe gebouw, waarin deze tentoonstelling zal worden gehouden, is ontworpen door den architect F. Staal. Het is opgericht naast het reeds bestaande gebouw en is» zooals van zelf spreekt, geheel berekend voor het doel, waartoe het werd vervaardigd. Er is een hal van ongeveer 1000 M2. waarin de volgeladen wagens binnen rijden. Er mag te Aalsmeer reeds on derling verkocht worden. Alles gaat naar de veiling, maar waar tegen woordig een snelle export niet alleen gewenscht. maar noodzakelijk is, heeft men twee mijntoestellen in dit nieuwe gebouw laten aanbrengen. Dit is geen weelde als men weet, om slechts een cijfer te noemen, dat per jaar onge veer 40 millioen afgesneden rozen zijn verhandeld. Men heeft er bovendien met den bouw op gerekend, dat deze groote markthal nog voor veel uitbreiding vatbaar is. Het terrein, waar nu de vaste plan ten zullen geëxposeerd worden en dat thans bedekt is met 60000 graszoden zal voor automobielpark worden inge richt. Het gebouw zelf heeft 550.000 ge kost. Het wordt door de kweekers zelf betaald. De veilingkosten, die gewoon 5 pCt. bedragen zijn daarvoor ver hoogd tot 7 Ya pCt. Er is ongeveer 3 millioen gulden per jaar-omzet. Hierdoor kan elk jaar 70.000 worden afgschreven. Men had reeds drie ton bij elkaar, zoodat over vijf jaar het nieuwe gebouw bet eigen dom der kweekers is. Ten slotte besluiten we mede te deelen, dat de tentoonstelling zal ge houden worden van 17 tot en met 21 April. ENGELSCHE BELANGSTELLING VOOR DE NEDERLANDSCHE KAAS MAKERIJ ENZ. De N.R.C.-correspondent te Londen schrijft: Een viertal heeren van bet Britscbe ministerie van landbouw m visscherij zal van 11 dezer af •■<•11 bezoek a.ni Nederland brengen,,ten eind /icli op de boogie |.- stellen van liet kaas- en vlee.-viibcdrijf. Gen bezoek zal gebracht worden nn.11 't ministerie van binnenlandsche zaken en landbouw, en de Nederlandsche Kamer v. Koophandel te Londen heeft een program opgemaakt voor bezoeken aan verschil lende instellingen en bedrijven, die zich met deze takken van handel bezig hou den. alsmede voor bezoeken aan de kaas markten. Voorloopig is vastgesteld, dat 'n bezoek zal gebracht worden aan Don Haag, Gou da, Alkmaar, Edam, Leeuwarden, Amster dam, Utrecht, Bodegraven en Oss. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken: 11 April. L. N. de Goederen, hout handelaar, beheerend vennoot in de Commanditaire Vennootschap o/d. fir ma Woerdensche Fijnhouthandel v.h. G. de Goederen, gevestigd te Woer den, wonende te Woerden. Rechter commissaris: mr. H. van Wageningen. Curator: mr. J. W. Flieringa, Utrecht. G. Krauss, houthandelaar, behee rend vennoot in de Commanditaire Vennootschap o/d. firma Woerdensche Fijnhouthandel v.h. G. de Goederen, gevestigd te Woerden, wonende te 's- Gravenhage. Rechter-commissaris: mr. H. van Wageningen. Curator: mr. J. W. Flieringa, Utrecht. de Commanditaire Vennootschap o/d. firma Woerdensche Fijnhouthan del v.h. G. de Goederen, gevestigd te Woerden. Rechter-commissaris: mr. H. van Wageningen. Curator: mr. J. W. Flieringa, Utrecht. Volgens „Handelsbelangen" zijn ge durende de maand Maart bij de geza menlijke griffies in Nederland 188 crediteurenlijsten gedeponeerd met een totaal passief van 3.669.664.79, waarvan preferent 456.402,20. Vanaf 1 Januari 1928 werden in to taal gedeponeerd 465 crediteurenlijs ten met een totaal passief van 7.967.903.59, waarvan preferent 1.255.259,57. Laatste Berichten. ERNSTIG ONGEVAL. Door tot nu toe onbekende oorzaak kantelde hedenmorgen op het terrein van den sluisbouw te IJmuiden een kraan, welke werd bediend door den machinist J. E., wonende aldaar. De machinist raakte bekneld tus- schen de cabine en de kraan en bleef in zorgwekkenden toestand liggen. De geneesheer kon slechts den dood door inwendige verbloeding constatee- teeren. Het slachtoffer was nog slechts 30 jaar oud en laat een weduwe met meerdere kinderen achter. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE VLUCHT VAN DE „BREMEN". De noodlanding. NEW YORK, 14 April (V.D.) Te half vier hedennacht (Europeesche tijd) heeft de Radio Marine Corporation het bericht be vestigd dat op het Greenley eiland het vliegtuig „Bremen" een noodlanding heeft moeten maken. De vliegmachine werd licht beschadigd; de drie vliegers bleven ongedeerd. NEW YORK, 14 April (V.D.) Het Green- ley eiland waarop de „Bremen" de nood landing heeft gemaakt, is een rotsachtig eilandje, dat op het oogenblik nog geheel in het ijs zit. Hoewel hieromtrent nog geen zekerheid bestaat, zijn de vliegers vermoedelijk op het ijs neergekomen. Naar verluidt, is bij de landing, de schroef van het vliegtuig beschadigd. Op het eiland bestaat op het oogenblik zoo goed als geen verbinding, wat de oorzaak is dat het bericht van de noodlanding, welke reeds in den middag heeft plaats gehad, zoo lang op zich heeft laten wach ten. De eenige verbinding, die de vliegers op het oogenblik met den vasten wal heb ben, gaat over het ijs. De Canadeesche regeering heeft reeds maatregelen genomen om de vliegers te hulp te komen. Htl staat nog niet vast, of de vliegers spoedig verder zullen kun nen vliegen naar New York. Er worden pogingen in het werk ge steld om een ander vliegtuig ter beschik king van de vliegers te stellen om naar New York te vliegen. Het is waarschijn lijk, dat de vliegers zich over het ijs met hondensleden naar de Canadeesche kust van de St. Laurensbaai zullen begeven. De Canadeesche regeering heeft een ijsbre- ker ter beschikking gesteld om zoo noo- dig naar het Greenley eiland te gaan. Het is volgens de eerste berichten waarschijn lijk, dat de vliegers geland zijn wegens benzinegebrek. Een ander bericht zegt evenwel, dat de noodlanding plaat3 had ten gevolge van den sneeuwstorm. Heden naar New-York? NEW YORK, 14 April (V.D.). Het Duitsche Oceaanvliegtuig „Bremen" is, zooals reeds gemeld, geland op het Greenly-eiland in de St. Laurence-baai. De landing, waartoe de vliegers we gens benzine-gebrek gedwongen wa ren geschiedde vlot. Het toestel heeft slechts weinig schale gekregen. De vliegers zijn, zooals gemeld, on gedeerd en hopen, zoo mogelijk nog heden, de vlucht naar New-York voort te zetten. De landingsplaats ligt op ongeveer 700 K.M. van New-York. Een verklaring van Prof. JunkeT. BERLIJN, 14 April (V.D.). Na ont vangst van het bericht van de nood landing van het vliegtuig „Bremen' heeft de directeur van de Junkers- fabrieken te Dessau zijn vreugde over het slagen van de vlucht te kennen gegeven. De Junkers-fabrieken had den nog geen bericht ontvangen. Prof. Junker achtte het slagen van de vlucht daarom belangrijk, dat zij de banden tusschen de volken weder om versterkt. Foto van Freiherr van Hiihnefeld, een der deelnemers aan de Oceaanvlucht met de „Bremen". NEW YORK, 14 April (V.D.) Volgens de laatste berichten is het niet mogelijk van het rotsachtige Greenley eiland te starten en zal de „Bremen" worden gedemonteerd. Op de door de Canadeesche regeering be schikbaar gestelde ijsbreker Mont Cam, zal de „Bremen" naar den vasten wal ge voerd worden. De drie vliegers vertoeven op het oogenblik in den vuurtoren, waar zij zich ter ruste hebben begeven. Over den afloop van de vlucht zijn zij niet on tevreden. De ijsbreker Mont Cam is full speed naar Pont Armor onderweg. Wanneer de ijsomstandigheden niet te moeilijk zijn, hoopt de kapitein van de Mont Cam lie den nog te Pont Armor aan te komen, zoodat de vliegers heden nog met den ijs breker den vasten wal van Canada kun nen bereiken. Wat de beschadiging van het toestel betreft, schijnt het landings gestel bij de landing te zijn gebroken, liet toestel kwam toen op den kop terecht, waardoor de schroef brak. Op het Green ley eiland wonen in totaal slechts zeven visschersfamilies en de wachter van den vuurtoren. Het is onmogelijk het vlieg tuig op het eiland te herstelden. Hertha Jonker is met haar vliegtuig, een gelijksoortig vliegtuig als de „Bre men" me*, den vlieger Melchior hedenmor gen van het vliegveld Mipchellfild opge stegen om de Duitsche vliegers te halen. DE KRAKATAU WERKT WEER. BATAVIA, 14 April. Aneta—V. D. Na een rustperiode van 12 dagen is de Krakatau begonnen te werken. De hoogte van de erupties bedraagt 50 Meter. DE BESTUURSHERVORMING UITGESTELD? SEMARANG, 14 April. Aneta—V. D. De „Locomotief"' meldt, dat de Be- stuursbervorming in Midden- en Oost- Java uitgesteld is tot 1 Jan. 1929, voor namelijk tengevolge van de moeilijk beden inzake het verkrijgen van ge schikt personeel. Voorloopig zijn die moeilijkheden opgelost door het vormen van grooter residenties, ook op West-Java. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 13 April. De Eendracht. Sla 3.809, rabarber 2.40—4. selderij 1.904, pieterselie 8,40, radijs 3,40 5, prei 4,106, alles per 100 stuks. Postelein 50, spinazie 1014, witlof 27 32, waspeen 21,1022, kroten gek.) 1922, alles per 100 Kg. LEIDEN, 14 April. Eierenveiling. Aangevoerd 12720. Prijzen: kippen eieren 5,306,15, eendeneieren 55,50, Handel matig. LEIDEN, 14 April. Botermarkt. Aan gevoerd 135/8, 37/16 vaten, wegende 3230 Kg. Prijzen: prima fabrieksboter 2,05, prima boerenboter 1,801,90 per Kg. Handel goed. LEIDEN, 9—14 April. Turfmarkt. Geen aanvoer. Prijzen 7—8 per 100 st. Telegralisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 14 April, medege deeld door het Kon. Ne.l Meteoroi gisrh Instituut te De Bildt. H. B. 771.1 te Stensele. L. B. 748.3 te Valencia. Verw. tot den avond van 15 Apr.!: Krachtige tot matige N.O. tot Z.O. wind, half tot zwaar bewolkt of be trokken, weinig of geen sneeuw, wei nig verandering in temperatuur. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van hedenmiddag 12 uur: 759. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Zaterdag 14 April: 7.26 nam. LüCix- PERATUUR. Hedenmiddag 12 uur: 3.0 gr. C.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3