het personeel van zeer vele scholen ontbreekt tot nu toe elk bewijs van sympathie. Met grooten aandrang ver zoekt het Congresbestuur aan allen, die dit congres met instemming be groeten, zich ten spoedigste voor het lidmaatschap aan te melden, aan het adres van het Secretariaat: Einden- houtstraat 31, Haarlem. Voor vereeni- gingen, moet eveheens het adres van den penningmeester worden opgege ven. Contribiitiegelden behoeven nog niet ingezonden te worden. Voor goe de organisatie van het congres is het noodzakelijk de termijn van aanmel ding te beperken tot 1 Mei. Bij het eer ste congres hebben vele schoolbestu ren en particuliere personen zich eerst de laatste maanden voor het congres laten inschrijven, tengevolge waarvan aan het congresbestuur groote moei lijkheden werden veroorzaakt en vele moesten worden teleurgesteld. Deze herinnering moge een aansporing zijn voor velen tot spoedige inteekening voor het lidmaatschap van het con gres. ÏTALIAANSCHE GYMNASIASTEN OP REIS. Het Italiaansche ministerie van On derwijs heeft besloten een reis door Europa aan te bieden aan die gymna siasten, die dit schooljaar het meest in kennis en ijver uitblonken. Dientengevolge zullen over enk ile dagen een zestigtal toekomstige stu denten uit alle reelen van Italië zLh te Milaan vereerdern. om vandaar, on- ch-r leiding van erkele professoren, de reis te beginnen Ook aan Neder.uni zal een kort bezoek worden gebracht. in ve l.arcl hiern ede wijzen we cr op, lai rp öi. cogenblik een vijftien leerlingen van het Vossius-gymnasi- um te Ainsterar-m (Weteringsmansl onder geleide van leeraren een reis door Italië maken. STATEN-GENERAAL. EERSTE KAMER. Vergadering van gistermiddag. Staatsbegrooting voor 1928. Aan de orde zijn de algemeene be schouwingen over de Staatsbegrooting voor 1928. De heer VAN LANSCHOT (R.-K.) acht voor breedvoerige politieke be schouwingen geen aanleiding te be staan; daarvoor is het volgend jaar aan den vooravond van de verkiezin gen gelegenheid genoeg. Slechts zou spr. den collega's die voor de zoo- veelste maal den Katholieken verwe ten hebben dat zij zich niet bij de So ciaal-Democraten aansluiten, vrien delijk willen verzoeken: hebt consi deratie, niet met de R.-K. Staatspartij, maar met het gehoor, want heusch, het dreigt vervelend te worden en dat is het ergste wat een parlementair re denaar kan overkomen. Wat het herstel der coalitie betreft, er zal nog heel wat moeten gebeuren eer het zoover is. Het wil spr. echter voorkomen, dat ten spoedigste een eind moet komen aan den tegenwoordigen toestand, daar een kabinet moet steunen op een parlementaire meerderheid. Spreker meent, dat men daarom al les moet nalaten, wat de drie recht- sche leiders aan de overzijde in hun ar beid tot herstel der coalitie kan be lemmeren. Spreker wenscht 'thans eenige op merkingen te maken van economi- schen en financieelen aard. Hij wijst er op, dat het budget van België 217 millioen, dat van Nederland 480 mil- lioen bedraagt en meent, dat daaruit moet volgen, dat de belasting ver laagd moet worden, waarbij het de vraag is, welke belasting de voorkeur moet hebben bij verlaging: directe of indirecte. Onjuist uit economisch op zicht is de stelling, dat verlaging der indirecte belasting verruiming der koopkracht en dus werkverruiming tengevolge heeft. Dit is onjuist, omdat het in het geheel niet zeker is, dat de groote massa binnenlandsche produc ten koopt. Een argument tegen verlaging der directe belastingen is Voorts, dat de gegoeden hun geld in het buitenland beleggen. Ook dit is onjuist, want op deze wijze wordt een reserve gevormd, waarvan wij de rente trekken. De handelspolitiek besprekende, betoogt spr. dat deze gezien moet wor den als onderdeel van een grooter vraagstuk n.l. dat der werkloosheid. Men vestigt wel zijn hoop op interna tionale regelingen, maar voorshands verwacht spr. daar niet veel van. De eerste economische conferentie v. Ge- nève is beantwoord met een geweldi ge verhooging van invoerrechten in verschillende landen. De heeren van den Vrijheidsbond willen de werkloosheid bestrijden door soepele toepassing van de Ar beidswet en door loonsverlaging. Dit laatste middel kan noodzakelijk zijn en goed werken, maar men behoort toch rekening te houden met de poli tieke colleges. r zijn over ri bestrij ding der werkloosheid verschillende inzichten, de steen der wijzen is niet te vinden; men moet daarom de regee ring steunen in de middelen, die zij aangeeft. Spr. doelt in de eerste plaats op het door de regeering aangekondig de differentieel tarief. Het middel moet natuurlijk met voorzichtigheid worden toegepast, maar dat geldt voor alle middelen. Spr. betoogt vervolgens, dat klaar heid moet komen in de verhouding tusschen den Minister van Defensie en het Indisch bestuur.. Voorts betreurt spr. de wijze waarop een bekend Utreclitscb hoogleeraai sprak over 't Zuidelijk deel van Nederland, waar bij deze liet alternatief stelde, dat dit deel zich in economisch opzicht zou wenden tot het overige deel van Ne derland of tot België. Spr. waar schuwt tegen deze voorstelling, want op economische oriëntatie naar het Zuiden zou onvermijdelijk een politie ke moeten volgen. Geen levende ziel in Brabant en stellig evenmin in Limburg, die eraan denkt. Maar wel wil spr. onder de aandacht der opvol gende regeeringen brengen de belan gen van het in economisch opzicht zoo kwetsbare Zuiden en den wensch uitspreken, dat niet alleen de regee ring, maar ook de Tweede Kamer daarmee een beetje rekening houdt. Spr. hoopt dat men dit. bij de behan deling van het Klompenwetje zal be denken en niet alleen dit ontwerp door den economischen maar ook door den staatsmansbril zal bekijken. Ten slotte bepleit spr. verbetering van den Beerschen overlaat. De heer RINK (V.B.) betoogt, dat de evenredige vertegenwoordiging de vor ming van zuiver parlementaire kabi netten bemoeilijkt, omdat zij het ont staan van een groot aantal partijen en partijtjes bevordert en het denkbeeld van samenwerking met andere poli tieke partijen bij de kiezers hoe lan ger hoe meer op den achtergrond dringt de zelfstandigheid van elke partij met scherpe begrenzing der standpunten op den voorgrond, De regeerinr wie spr. dankbaar is, dat zij in moeilijke omstandigheden is opgetreden, is echter aan dezen toe stand onschuldig, tot haar moet men dan ook geen verwijten rich ten. Zij kan het toch niet helpen, dat er geen parlementaire meerderheid is. Komt die, dan komt er ook een nieu we regeering ,maar spr. ziet die meer derheid nog niet. Zëlïs als de vroege re coalitie-partijen in 1929 een meer derheid behalen, dan nog weet spr. niet of de coalitie zal worden hersteld en als dat al gelukte, dan nog zou de oude, hechte samenwerking, de oude, vertrouwelijke vriendschappelijkheid, niet terugkeeren, want daarvoor zou de Chr. Historische Unie een politiek kunststuk van den eersten rang moe ten volbrengen. Daarmee zou een nor male toestand intusschen nog niet hersteld zijn ,want tegenover een coa litiekabinet zou geen aaneengesloten linkerzijde staan, dis de regeering zou Vunnen overnemen, zoodat men nood gedwongen een coalitiekabinet in per manentie zou krijgen. Spr. betwist inmiddels, dat dit ka binet niet zou kloppen op den politie- ken toestand; het klopt daarop volko men en spr. acht het niet uitgesloten, dat in 1929 een dergelijk kabinet op nieuw wordt gevormd. Een parlemen tair ministerie in den ouderwetschen zin van liet woord is uitgesloten, maar de mogelijkheid bestaat, dat een coa litie van partijen wordt gevormd. Ge beurt dit, dan acht spr. een langen duur daarvan niet waarschijnlijk en dan moet het Nederlandsche volk dankbaar zijn, dat er mannen gevon den worden, die de regeeringstaak op zich willen nemen. De heer VAN EMBDEN (V.D.) be spreekt het kiesstelsel en zet uiteen hoe de candidaatstelling in de vrijzin nig democratische partij geschiedt, welke methode spr. op het oogenblik de beste vindt ,die hij kent. Vervol gens behandelt spr. het defensiebeleid van het kabinet, waarbij hij niet wil spreken over ontwapening, doch de kwestie wil bezien van het standpunt der militaire bewapening. De voor naamste doelstelling van bet defen siebeleid is de handhaving der neutra liteit, die de regeering stelt als een na tionaal belang in dien zin, dat daar door schending dier neutraliteit risico meebrengt en interventie van buiten af overbodig wordt, daar de orde bier gehandhaafd kan worden. Daarbij wordt de vraag ol handhaving der neutraliteit noodig is, buiten beschou wing gelaten en dat behoorde toch de eerste vraag te zijn. De fout, die men maakt is, dat een 1914 in volkenrech-- tel ijken zin niet meer terukomt. Sinds de Volkenbond bestaat is er geen recht op neutraliteit meer voor ons. Een oorlog gaat niet meer om buiten ons land, dat lid is van den Volkenbond en dus ook niet. buiten Nederland. De Minister van Oorlog moet nood zakelijk gemoderniseerd worden, bij leeft met zijn gedachten in de voor- oorlogscho periode en spreekt voort durend van 1914. Men zou kunnen spreken van kinderlijke naieveteit, indien dit standpunt voor ons land niet zoo gevaarlijk was. De mogelijkheid blijft bestaan dat de Volkenbond ons verzoekt in een collectieve actie neutraal te blijven, maar practiscli beteekent dit een par tijdige neutraliteit, die neerkomt op partij kiezen en de aanvaller zal die neutraliteit dan ook niet ontzien. DevVOORZTTER verzoekt den heer v Embien zijn rede af. te breken. De vergadering wordt te 5.10 uur verdaagd tot heden 11 uur uur. Uit het Sociale Leven. LOONEN VAN ZUIVELARBEIDERS. De drie landarbeidersbonden (mo derne, Chr. en R.K.) hebben aan de be sturen van de Coop. Zuiverfabrieken in Friesland een circulaire gezonden, waarin verzocht wordt om voor 1928 1929 de loonen der werklieden niet te verlagen en indien deze verleden jaar verlaagd zijn, deze verlaging ongedaan te maken en de weekloonen te verbe teren door de minima op 23.50 en op 25.50 te bepalen. Verder wordt verzocht, zoo noodig over te gaan tot de invoering van de ziekte- en pensioenverzekeringen op de bekende grondslagen, het verstrek ken van vrije uniforme werkkleeding, invoering eener goede vacantierege- ling, en aanstelling in vast dienstver band van los personeel, dat twee ach tereenvolgende jaren of langer in de fabriek werkzaam is. WERKLOOSHEID IN DE V. S. Bij de bespreking van het werkloos heidsvraagstuk in de Vereenigde Sta ten. houdt men zich in het bijzonder bezig met het verband tusschen de stijging van de productiviteit van den arbeid en bovengenoemd vraagstuk. Volgens opgaven van het Departe ment van Arbeid is de productiviteit van den arbeid in 1914 tot 1925 in de verschillende industrieën op de vol gende wijze toegenomen: automobiel industrie 172 pet., petroleumindustrie 83 pet., ijzer- en staalindustrie 59 pet., papierindustrie 34 pet., conservenin- dustrie 24 pet. Niettegenstaande dat heeft er in de Vereenigde Staten jarenlang geen werkloosheidsvraagstuk bestaan en men verwacht, dat zulks, ondanks het huidige toenemen van 't aantal werk- loozén, ook niet geschieden zal. De handarbeiders, die door de machine vervangen zijn, zijn volgens dr. Julius Klein, directeur van het bureau voor den binnen- eil buitenlandschen han del, in andere, nieiiwe productietak- ken geplaatst. Het aantal arbeiders, dat automobielen bestuurt of bij den verkoop daarvan betrokken is, is sinds den oorlog met 750.000 toegenomen. In de radio-industrie zijn, naast de pro ductie, 125.000 krachten werkzaam. Het aantal arbeiders in het bioscoop bedrijf, de vervaardiging uitgesloten, is met 125.000 vermeerderd. Men schat dat het personeel, werkzaam in hotels en restaurants, sinds 1919 van 0.5 mil lioen tot 1 millioen gestegen is. De Vereenigde JStaten vormen dus een sprekend voorbeeld voor de theo rie, dat de machine den handenarbeid weliswaar vervangt, echter tegelijker tijd door de verlaging van de produc tiekosten koopkracht voor andere aan- wendingsmogelijkheden vrijmaakt, 't Toenemend gebruik van automobielen maakt een uitbreiding van de repara- tie-werkplaatsen noodzakelijk; boven dien stelt de auto de menschen in de gelegenheid aan het eind van de week naar buiten te gaan; vandaar het toe nemend aantal hotels. UIT DE OMGEVING. TER AAR. Slager Jansen alhier liet znn clien tèle raden hoeveel vet de Paasclios had. Die het raadde of er het dichtst bjj was, zou 5 pond vet ontvangen. Er waren van zijn klanten ruim 200 mededingers. Die voor een prijs in aanmerking kwamen, waren A. Cats, 142 p. 41/3 ons; C. Lek 142 p. en P. Langhout 145 p., het vetge halte >au koe was 143 pond. Het schattingslijstje varieerde van 7-325 pond. Voor het diploma slagersvakschool te Utrecht, is geslaagd ide heer L H, Hoogervorsfc alhier. Het te koop staande burgerwoon huis mei groote schuur en stalling, is in bod gebracht vcor do som van f5.500. Het woonhuis, erf met gara ge, op f3.400 te Nieuwveen. De percee- len werden in bod gebracht door den heer Verhoef te Rijswijk. De eindles van ,den Tuinbouwcur- sus had alhier plaats. Van de cursisten hadden er 12 met veel vrucht en 6 met zeer .veel vrucht gewerkt. BOSKOOP. Coöp. vereen. „De Boskoopscbe veiling veiling van 11 April. Rozen per bos van 10 stuks. Hadley f0,701,09; Butterfly fo,6o0,81; Ro- salandia f0,55°t771 Columbia f0,62 0,71; Claudius Pernet fo,6oo,68; Ge mengde rozen f0,15°,3°} Golden Ophelia fo.340,40; Ophelia f0,25 0,45; Marcel Royer f0,560,65; Mac. Keiler f0,46o,8S; Wiih. Kordes f0,87 1,10; Claumatis Miss Batemann per bos f0,87; Lathyrus per bos fo,io 0,25; Vier eren per bos f0,150,32. Ten huize van de fam. F. aan de Tuinstraat, komt een geval van rood vonk voor. Tot tijdelijk machinist-sluiswach ter van deal vereenigden polder 'js be noemd de heer C. Polderman uitWa'di- dinxveein. Tegen een aantal jongens uit de ze gemeente, is procesverbaal1 opge maakt., wegens het zitten en leunen in winkelramen. De aandacht wordt er op gevestigd dat de jaarkaarten inzake wegenbelas ting 1927'28, deze maand arloopen. Het verdient aanbeveling reeds thans .aangifteformulieren voor het belasting jaar 1928'29 lei kantore van den Rijksontvanger alhier in to leveren. De Burgemeester dezer gemeen te heeft bepaald dat d^or de gemieen- le-politie dezen zomer te Alphen een cursus zal worden gevolgd, teneinde be kend to geraken met de mechanische onderdi&elen enz. van motorrijtuigen. LEIMUIDEN. Jaarvergadering Eier- en Pluimveeveiling voor Leimuiden en Omstreken. Dinsdagavond hield do Eier- en Pluimveeveiling Leimuiden en Omstr. haar jaarvergadering in. het Café van den heer J. Keizer. Te ongeveer half acht opende de w.n. voorzitter, de heer J. Keg ze r, de verga dering met eeen harteljjk welkom tot cle aanwezigen. Daarna gaf hij het woord aan den secr. tot h,et lezen van zjjn jaarverslag. Uit dit verslag bleek, dat in hetver- ecnigingsjaar 1 April i9271 April '28 in totaal 179.144 eieren geveild wer- t.Ln, (dit was 83.756 meer dan het vo rig jaar). Voorts weidon diverse soor ten fruit, groenten en bloemen geveild. In totaal werden 57 veilingen gehouden. De ontvangsten bedroegen f11.470,22, en de uitgaven f 11.465,33, zoodat de rekening sloot met een goed slot van f 4,89. Het grootste aantal eieren, zqnde 7.382 stuks, werd aangeveerd op 27 Maart 1*928, het kleinste aantal, 371 stuks op 15 Dcc. 1927. De gemiddelde cieirprgs Kdrceg per stuk 67,8 ct., te- g. cu e ct. in net vorige jaar. In I.e. afgeloop.n jaar is alles vlot verloop.n, do betalingen liepon goed, terwijl er voldoende koopers waren. Op voorstel van den heer J. v. Eg- mond word- de. contributie op f0,50 gesteld. Niet-leden zullen in den ver volge geen eieren meer mogen veilen. Le zaalhuur wordt na eenige discus sie wederom gebracht op f75,per juar,terwijl de salarissen van secre taris- boekh oud - r 11 enningmeester re- spcctL vclijk weder op f75,en f40 vastgesteld worden. Voorts wordt be sloten aan den ophaler-afslager weder hetzelfde loon uit te keeren. Nadat de heer Buis, ook voor een be looning voor de overige bestuursleden gepleit heeft, sluit de voorz. de verga dering, 11a eerst den heer Van Egm-ond nog dank gezegd te hebben, voor het vele dat deze in het belang der veree- niging gedaan beeft. 14oode ziet de ver- eeniging een zoo wakker bestuurslid naar elders vertrekken. NIEUWKOOP. Het bestuur van de Postdiuiiven- vereeniging ,,De Vooruitgang" is samen- gestold uit de heeren P. Voorsluis, voor zitter; J» .Versluis, penningm. en H. v. Zanten, secretaris. De Directie der Ned. Spoorwegen heeft afwijzend beschikt op het ver zoek van oen aantal gemeentebesturen 0111 tijdens de zomermaanden een ia tere verbinding UithoornAlphen a. d. Rijn in te voeren. Alhier speelde N.V.Vl I een vriend schappelijke wedstrijd tegen P.O.S. II van Lithcorn. Beide partrjen waren te gen elkaar opgewassen. Aan G. Bodegraven is de bouw van een woonhuis opged:agen voorden heer C. Slotboom alhier. Bevolking. Gedurende de maand Maart aangeg. ven 5 kinderen. Overl. 11 8 gevestigd en 7 vertrokken. Lu rg er lij be stand. Bevallen: M. J. v. d. Weyckrn geb. Verwer, d. Overleden: J. v. Tol 85 j., m. OEGSTGEEST. Dinsdagavond hield de C.-H. Kies- vereen. haar jaarvergadering in „Ire ne". Ei* was matige belangstelling. De vergadering werd gepresideerd door den heer B. J. v. d. ivleene, die allen een hartelijk welkom toeriep. Secretaris Joh- Uittènbogaard las de notulen, waarna financieel verslag van den penningmeester. De heer V\raale gaf een uiteenzetting van de politieke toestand, welke cau serie aandachtig gehoor verwierf. Als afgevaardigden naai* de ajgem. verg. te. Amsterdam, werden benoemd C. M. v. d. Burg enL. Kielhï. Hierna wer den nog besprekingen gevoerd met de tegenwoordige raadsleden, wat alles in een prettigen toon plaats vond. Het Winkelweekcomité 1927 op porde het idee een tentoonstelling „Oud Oegstgeest" te organiseeren en met dit plan ontwaakte oen ongekend enthousi asme «oor heel de gemeente. Van alie zijden werd steun toegezegd, wenken gegeven, en kwam men aandragen met alles on nog wat, dienstig voor dit groot- sche dool. Het plan was weldra zooda nig uitgegroeid, dat een speciale com missie wenschelijk werd geacht. En zoo kwam tot stand het ten toons tellingsco - mité. Vol vertrouwen werd „de kleine" overgedragen, want dit qomité zou het tot volle ontwikkeling brengen. 'tWerd stil, 't bleef stil. en dat gaf vertrouwen. De rustige werkers zijn het immers die iets grootsch weten tot stand te bren gen. Met Paschen zou de tentoonstel ling plaats hebben, 't Gebouw stond steeds te wachten. Toen plotseling de tij ding „bet kindje kon niet groeien", de tentoonstelling gaat niet cioor. Gebrek aan belangstelling is niet de ooi zaak, doch practisch schijnt het niet uitvoer baar te zijn gebleken wegens gebrek aan voldoende historisch materiaal. De vifla, voorheen bewoond door de fam. Zaalberg, is thans aangekocht door Prof. Rad make:s den opvolger van Prof. Einthoven als hoogleeraax te Leiden. RIJNSBURG. Tot en mat Vrijdag l'.l. liep liet best in den bloemenhandel. De aan voer was groot, de. Vraag goed, de prij zen best met neiging tot hoog er. Za terdag voor Paschen liepen de prijzen naar beneden, doch Maandag was eï weer eenige opleving te bespeuren. Het was echter van korten duur, want Dins dag vooral liepen de prijzen buitenge woon terug en waren deze bijna slecht te noemen. Het zonnige weer van Pa schen deed er geen goed aan. Thans waren de prijzen: Coureur de Cardinal f44,25, La Reine f1,502, CramoL sie BrilLant f1,302, Wapen van Lei den f2,702,50, Prins van Qpstenrijk f 1.401,60, Caledonia f 1,802,10, Mu- rillo f22,60, Rose Gris de Lin f 1 £0 2,Tkomas Moore fi,8o2; Willi am Copland f,2302,40, Baron de la Tonnaey fi,8o2; Bartigon f22,80, Pride of Haarlem f 1,60—1,80, Elisa beth f1,902; Farnc. Sanders f2,10 3; Narcissen gingen van f0,200,60. GEMENGD NIEUWS. Overreden en gedood. Gistermiddag omstreeks half drie werd een 14-jarige jongen, wonende te Tuindorp-Heyplaat (gem. Rotterdam), dat eenigen tijd bij zijn grootouders te Pernis logeerde, door een vrachtauto uit Spijkenisse overreden, toen hij met zijn fiets uit den tuin van het huis zijner grootouders kwam. Een geneesheer, die direct aanwezig was, kon slechts den dood constateren. Ketelontploffing. In het perceel Win gerdstraat 33 te 's-Gravenhage, in welk perceel een constructie-werkplaat® 1® ge vestigd, heeft gistermiddag een ketelont ploffing plaats gehad, waarbij de werk lieden J. E. van D„ 33 jaar. B. B. 28 jaar. en II. G., 20 jaar. vrij ernstige brandwon den over hun gezicht, handen en lichaam hebben gekregen. Zij zijn alle drie door den geneeskundigen dienst naar het ge meentelijk ziekenhuis aan den Zuidwal overgébracht. De ontploffing zelf is niet van grooten omvang geweest. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek naar den oorzaak in. Aanrijding. Op den weg tusschen Se- rooskerke en Middelburg is de kleermaker de Bock uit Ritthem, die met zijn rijwiel voor een auto wilde uitwijken, door het spatbord gegrepen en op den grond ge worpen. De man was dermate gewond, dat hij naar het Gasthuis te Middelburg moest worden overgebracht. Gisteren was zijn toestand iets beter. Verdronken. Te Iverkdriel is gisteren de veerlcnecht F. v. A. door den veerka- bel van de pont in de Maas geslingerd en verdronken. Het slachtoffer was 55 jaar en gehuwd. Te St. Maarten is in een onbewaakt oogenblik het 5-jarig dochtertje van den heer J. de Geus te water geraakt en ver dronken. In het Oranje-Kanaak te Zuid-Borge is gisteren de 52-jarige J. Sch. uit Emraen te water geraakt en verdronken. Brandstichting. Aan de justitie te Middelburg is voorgeleid 2ekere B., uit Drieschor, wiens woning Dinsdag zoo goed als geheel afbrandde en die bekend heeft den brand zelf te hebben gesticht. Branden. Gisternamiddag brak te Nijmegen brand uit in de boerderij van J. Giesbers aan den Ilatertschen veldweg. De brandweer van Hatert greep snel in en wist den brand te beperken tot de schuur. Verzekering dekt de schade. Te Oss is het huis van de wed. Klijn in de Kantsteeg afgebrand. Alles ging verloren. De bewoners konden zich met moeite redden. Niets is verzekerd. Te Venlo ontstond gisteren brand in twee gebouwtjes achter de woningen van de tuiniers Th. de Brou\\;er en G. van En gelen, aan den Tegelschen weg. Beide ge bouwtjes werden gebruikt voor bergplaats voor kolen en gereedschappen. Ook wa ren er eenige goederen, ze brandden totaal af. Niets kon gered worden. De brand weer moest zich bepalen tot bescherming der belendende huizen, waarin zij slaag de. Alles was tegen brandschade verze kerd. Ernstige val. Te Helmond is giste ren de werkman v. d. L., werkzaam op de dekenfabrieken van de firma Raymakers Co. aldaar van een trap gevallen. Hij werd in zorgwekkenden toestand naar 't St. Anthonius-gasthuis vervoerd. Aan de gevolgen overleden. De 5G- jarige vischventer B. t. H. uit Nijkerk, die eenige dagen geleden op den afrit van de IJselbrug te Zutphen door zijn paard tegen het voorhoofd werd getrapt, is aan de gevolgen daarvan in het zieken huis te Zutphen overleden. Spoorwegdiefstal. Een der laatste nachten is door vooralsnog onbekend ge bleven dieven ingebroken op het empla cement der spoorwegen te Kerkrade Rol- duc. Uit een spoorwegwagen werden ge stolen 13 costuums, 50 K.G. koffie en een massa wollen stoffen. 24 uur nadat de diefstal gepleegd was, werd hij pas be merkt. Wethouder en veldwachter. Een wet houder der gemeente Bodegraven, die ook het vak van veehouder beoefende kreeg onder zijn koeien mond- en klauwzeer. Na zijn aangifte ter gemeente-secretarie kwam de veldwachter het voorgeschreven papier aanplakken, wat den wethouder echter heelemaal niet naar den zin was. De politiedienaar werd hoogst onaange naam behandeld en hij maakte daarom proces-verbaal. De politierechter was het met den veldwachter eens en veroordeel de den wethouder tot een geldboete van 30 gulden. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. EDAM 11 v. Rott. te Havana. ROTTERDAM Rott. n. N.-York 11 3-3° n.m. van Boulogne. RADNORSHIRE Antw. n. Vano. 7. v. Cristobal. MAASDAM 11 v. Rott. n. N.-Orleans. GROOTEN DIJK Rott. n. Vane. It te Antwerpen. NICÏHEROY Rott. n. Vanc. 5 van Cris tobal. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. AALSUM 9 v. Rott. te Barrib. ALKAID 11 v. Antw. te Amsterdam. MELISKERK uitr. u v- Suez. GRIJPSKERK II V. Rott. n. Hamburg. RIETFONTEIN tlir. ii te Antw. NIAS uitr. 9 te par<is-Salaam. HEEMSKERK tbr. n v. Pt. Said. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. REGGESTROOM uitr. ri v. Amst. ADGENIB ÏO v. Ilanib. n. Rotterdam, K1LSTROOM io v. Hamb. n. Amst. ORESTES thr. 10 v. Lagos. SCHELDBSTROOM thr. io v. Etaina.. KON. HOLLANDSCEE LLOYD. ORAN1A uitr. y van Lissabon. ZEELANDIA thr. io v. Rio Jan. FLAND'RIA thr. io v. Lissabon. GELRIA uitr. io v. Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SAMAEINDA uitr. II 5v.n1. te Antw. S1BAJAK thr. p. 10 9 n.m. Pesrim. TAMBORA uitr. p. 10 Gibraltar. 1NSULJNDE thr. 12 7YJn. te Rott. verwacht. SIANTAR uitr. p. iov.m. Ouessant. BONDOWOSO 11 v. Bat. te Soerabaja. BUITENZORG 11 v. Bat. te Soerabaja. KOTA RADJA Rott. n. Bat p. 11 1 n.m. Suez. PATRIA 11 v. Batavia n. Rott. S1TOEBONDO Bat. n. Rott. p. ba- gres. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". 6APAROEA uitr. p. 9 Gibraltar KAR1MOEN 11 v. Bat. te Amsterdam. BORNEO thr. ji v. Batavia. P C HOOFT uitr. 11 te Southampton. MADiOERA thr. p. 10 Gibraltar. KALEIER thr. 11 v. Pt. Said. PRIN&Eïs JULIANA uitr. 11 v. Suez.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6