WAALS - Haarl.str. 130-136 RECLAME PRIJZEN RECLAME PRIJZEN Bezichtigde U reeds onze flfdeeiing BAMESHBEBEN?? Wij brengen in deze Bfdeeling steeds het nieuwste. WAT DE BLADEN ZEGGEN. RECLAME Voorzieningen tegen de besmette lijke ziekten. Nu van Antirevolutionaire zijde veel ge schreven is over de aanneming van het amendement-Bijleveld in de wet op de be smettelijke ziekten is het nuttig ook acht te geven op wat de Chr. Hist. „Nederlan der" daarover schrijft: Het is met dit wetsontwerp aldus het blad reeds in Maart 1924 door Mi nister Aalberse ingediend, tot vervanging en verbetering van verouderde wettelijke regelingen, wonderlijk geloopen. Minis ter Slotemaker de Bruine besloot in het voorjaar van 1927 zich met de verdedi ging te belasten. De behandeling ging vrij voorspoedig, totdat op 1 April 1927 een amendement van de Oommissie van rap porteurs werd aangenomen, welks finan- cieele gevolgen voor het Rijk de Minister meende niet te kunnen overzien. De Mi nister verzocht daarop schorsing van de beraadslaging. Nadat omtrent dit onderdeel der rege ling een schikking getroffen was tusschen den Minister en de Commissie van Rap porteurs, werd de openbare beraadsla ging op 10 Juni 1927 hervat. Het scheen, toen vrij vlot te zullen loopen. Echter te gen het eind van den middag kwam er weder een kink in den kabel. De Minister had. in verband met den ietwat neutralen toon van de Regeeringsverklaring, waar mede het kabinet-de Geer in Maart 1926 het bewind aanvaardde als onaannemelijk afgewezen alle amendementen, die ver andering zouden brengen in den bestaan- den stand van het doornig-vaccine-vraag- stuk. Daarom (dus niet om zijn zakelijken inhoud) was een amendement-Bijleveld, ter volledige tegemoetkoming aan de ge moedsbezwaarden, op 1 April !927, ver worpen met 62 tegen 12 stemmen. Velen van de 62 stemden tegen, enkel omdat zij, na de onaannemeliikverklaring, de wet niet in gevaar wilden brengen, gelijk o.a. door dr. De Visser, namens de Christelijk- Historische fractie, nadrukkelijk werd verklaard. Hetzelfde lot, als het amendement-Bij leveld. had op 10 Juni 1927 moeten tref fen e°n amendement van Mevrouw de Vlies-Bruins, bepalend, dat een genees kundige verklaring omtrent het gevaar van do vaccinatie voor een bepaald kind, voortaan niet zon kunnen trden gege ven door twee willekeurige geneeskundi gen, maar door twee artsen, van welke één t- kiezen door de ouders en één aan te wijzen door den inspecteur van de vo'ksgezondbeid. Het liep echter anders. Hoewel de Mi nister ook dit amendement onaannemelijk verklaarde en verschillende leden, die den inhoud zakelijk goed achtten, daarom te genstemden. werd het amendement niette min aangenomen met 39 tegen 33 stem men. Wederom verzocht de Minister schorsing der beraadslaging. Toen echter, door de wet van 11 Fe bruari 1928 Stbl. 29v de eisch van vacci natie voor onderwijzers en leerlingen der lagere school was geschorst, veranderde het vraagstuk goheel van gedaante, en de Minister, die het belangrijke wetsont werp gaarne in veilige haven zag, ver zocht, bij schrijven van 16 Maart 1928, de voortzetting der beraadslaging. Deze voortzettirsg. die plaats had op 28 en 29 Maart, gaf aanleiding tot een on verkwikkelijk tooneel. waarop wij nu niet terugkomen. Van antirevolutionaire zijde verweet men den minister nu feitelijk toch het amendement van Mevrouw de Vries- Bruins ie aanvaarden. Dit verwijt was on juist. Het amendement stond eenmaal in het artikel, wat kon de Minister er aan doen? Bovendien zou later, bij opheffing van de bestaandp wettelijke schorsing, de geheele materie toch opnieuw in behan deling komen. Voorloopig had het ge wraakt e amendement van Mevrouw De Yries-Bruins slechts papieren beteekenis. Echter de A.R. gaven geen kamp. Eerst stelden zii \oor het aangenomen amende ment van Mevrouw De Vries-Bruins we- der te sehrappen: dit voorstel werd echter verworpen. Toen stemden zij tegen het t-v kei: i het werd toch aange- noin r.indeli «telden zij een nieuw artikel voor teneinde het op 1 April 1927 verworpen amendement, inzake de ge moedsbezwaarden. toch in de wet te bren gen. En ziet. dit voorstel werd aangeno men. Nu bleken echter, door deze aanneming enkele oneffenheden in het wetsontwerp te zijn geslopen. Men kon niet spoedig ge noeg met hare gelijkmaking slagen. En zoo zal. na afloop van het Paaschreces, de zaak opnieuw ter tafel komen. De behandeling van dit wetsontwerp, met menige teere plek, ging inderdaad niet vlot- maar erkend moet worden, dat de Minister, onder de gegeven politiek /.oer moeiiike omstandigheden het moge lijke deed. om de zaak der volksgezond heid te bevorderen en toch jegens alle partijen recht en eerlijk te handelen. GEMENGD NIEUWS. Brandstichting. Voor de Tielsche rechtbank werd tegen H. A. v. D. te Dreumel, verdacht van brandstichting in. zijn woning eenige jaren geleden, twee jaar gevangenisstraf geëischt. Melkvervalsching. Door den kan tonrechter te Geldermalsen is de reci divist melkvervalscher v. d. K. aldaar veróordeeld tot 500 boete, te vervan gen door 20 dagen hechtenis. Van een stelling gevallen. Te Maastricht is op de in aanbouw zijn- de cementfabriek een arbeider, die pas twee dagen aan het werk was, van een hooge stelling gevallen. Hij bekwam een schedelbreuk en is naar het ziekenhuis vervoerd. Vlotgekomen, Op 16 Febr. is bij Gaart het stoomschip „Dokkum II" van de Scheepvaart Mij. „Holland- Friesland" gestrand. Gisteren is het eindelijk hij hoog water gelukt het schip vlot te krijgen. Windhoos. Te Weddeveer bij Win schoten is gisteren een windhoos waar genomen, die een huis en een hok be schadigd heeft. Brand. Gisternacht omstreeks half twaalf werd brand ontdekt in een houten schuur, gevuld met rietmatten eigendom van den heer Lelieveld te Loosduinen en staande in de Geest, aan het eind van de Gevers Deynoot- HEERENM00E- ARTIKELEN. 3ijden Zelfbinders 1,25 75 45 37x/8 ct. Fantasiesokken 95 65 45 25 ct. Heerenhoeden, nieuwste mod. 4,75 3,50 2,50 1,90 Gekleurde Heerenoverhem- den met boord 2,25 Witte Overhemden met piqué borst 1,49 Heerenbretels 37l/-2 Slappe boorden 35 27 20 JONGENS-KLEEDING. Jongenspetten 621/„ ct. Schiller Jongensh. 95 ct. Jongensbretels 30 ct. Sportkousen 70 ct. Prima Kamgaren Jongens broekjes 1,50 Tropical Matrozenp. 2,60 Stoffen Jongenspakken, 7 jaar 5,75 Effen Manchester Jongens broekjes 2,15 Jongens Regenjassen, leef tijd 12 jaar 7,50 LEDERWAREN. Damestaschjes, nieuwste modellen 1.25 Zeer chique Beugeltasch, gegarneerd m. schild padleder 4,90 Zakétuis, kam met spiegel 771/» Lederen Portefeuilles 1,80 Fantasie Koffers 1,45 Vulcan Fibre Koffers 60 c.M. 4,20 Zakmanicures, 5-deelig 0,30 „Gillette" Scheerapp. 20 KOUSEN. Macco Dameskousen 47V2 321/. 18 ct. Zijden Dameskousen 1,20 80 58 ct. Wollen zijden Dames kousen 1,25 77V2 53 ct. Fijne Fil d'Ecosse Kinder kousen 95 75 55 ct. Fantasie Meisjes Sportk. met zeer- moderne randen 95 65 42 ct. Al onze Kinderkousen zijn met extra lange beenen. Dameshandschoenen met geborduurde kap 65 ct. Waschl.Dameshandsch. 2,30 Glacé 2,75 LINGERIE-TRICOTAGES. Kunstzijden Dames dire c- toirs 1,95 1,50 1,20 Kunstzijden Damesonder jurken 3,15 2,25 1,50 Dames-Pyama's 4,75 4,25 3,90 Kinder-Pyama's 1,75 1,50 1,25 Gekleurde Tricot Kinder- directoirs 55 35 221/2 Damesdirect. 1,35 95 75 Witte Tricot Damesh. 38 Damesnachthemden met breed borduursel 1,75 1,45 1,05 Tricot Jongensbroekjes, leeftijd 8 jaar 377° DAMES MODE-ARTIKELEN. Bedrukte zijden crêpe Sjaals 1,75 1,25 75 Opaal Damesvesten met entredeux 75 Zijden Japonkraagjes 80 Zijden Kinderkragen 52 Zijden elastieken Dames kousenbanden 19 Zijden Damespochets 29 Groote sorteering Zijden Linten. Doosjes Fant. Zakdoeken. Lakriemen. TAFEL- en DIVANKLEEOEN. Wollen Tafelkleeden met franje 2,40 Kunstzijden Tafelkl. 4,75 Pluche Tafelkleeden 9,50 Moderne bedrukte Velours Tafelkleeden, versch. dessins 12,50 „Gobelin" Divankl. 6,30 Divankleeden velours 18, Zijden Schoorsteenkl. 2,25 Moderne beschilderde flu- weelen Schoorsteen- kleeden 4, STOFFEN. Katoenen Mousselines 19 ct. Zijden Stof in moderne ge bloemde dessins 60 ct. Geruite Kunstzijden Stoffen 39 ct. Effen wollen Popelines, in de nieuwste kl. 77 ct. Ribs Papilion, 140 c.M. breed 2,50 Voile Elite, het artikel voor dit seizoen, 100 c.M. breed 95 ct. Wollen Mousselines, smaak volle sorteering 85 ct. Ill Bij aankoop, van f 10,- Heerenmodes een origineel „Gillette" Scheerapparaat Cadeau Onze Dames- en Kinderconfectie-Afdeeling bevat de nieuwste Jurkjes, Japonnen en Kindermanteis. Geheel aparte aid. met Paskamers. Verandering gratis. Eigen Aulodienst door den geheelen omtrek. straat aldaar. De vrijwillige brand weer te Loosduinen rukte uit en zij trachtte per boot zoo dicht mogelijk bij de brandende schuur te komen, hetgeen evenwel niet gemakkelijk was daar deze op vrij grooten afstand van het water stond. Ook de Haagsche brandweer rukte uit met een motor spuit van den post Archimedesstraat. Er was echter niets meer te redden, de schuur was reeds geheel een prooi der vlammen geworden. De oorzaak van den brand is onbe kend. Vermoedelijk moet zij gezocht worden in broeiing der rietmatten. Bestolen. De 14-jarige J. v. d. G. kantoorbediende, wonende in de Bloemstraat te Rotterdam, heeft bij de politie aangifte gedaan in het post kantoor 100 te zijn kwijtgeraakt. Hij* zeide niet te weten, hoe. Aangehouden. Op verzoek van de Haarlemsche politie is door de maré chaussee te Maastricht aangehouden J. F. K., wonende te Haarlem. Hij heeft reeds bekend de familie V. op den Terspronckweg, waar hij schilderwerk had verricht, te hebben gestolen en bij de familie C. te Haar lem ruim 2 jaar geleden ongeveer 250 gulden te hebben ontvreemd. De 22-jarige veedrijver C. K. uit Nieuwerkerk a. d. IJssel is aangehou den, verdacht van verduistering van 12»5, ten nadeele van J. O., eveneens uit Nieuwerkerk. K. had voor O. op de Veemarkt een koe verkocht en het geld niet afgedragen. Granaatontplofiing. Eenige land- houwers hadden op een veld in Noord Frankrijk, dat tot het vroegere slag veld behoort, een granaat gevonden. Doordat zij er onvoorzichtig mee omgingen, ontplofte de granaat met het%gevolg, dat 3 landbouwers gedood werden en 1 ernstig gewond. Een mijn op den spoorweg. Bij werkzaamheden op den spoorweg Rij- sel-Parijs, op het gedeelte Carvin-Li- bercourt, was men bezig te graven, toen men plotseling op een hard voor werp stuitte. Met groote voorzichtigheid werd nu verder gegraven en na een kwartier tijds werd er een metalen doos boven gebracht. Daarin bevonden zich 4 Duitsche granaten en een donderbus. De loos was door middel van een metaaldraad verbonden met een post, waarvan men de plaats nog niet heeft kunnen vaststellen. De arbeiders groeven verder en zij vonden weldra een Duitsche granaat van 250 m.M. en een tweede van 155 m.M. Er werden militairen gezonden om de gevaat hike projec tielen te de- montevreii. Dooi ontploffing hadden deze zeker een groote catastrophe ver oorzaakt Geen overtreding. De Rechtbank te Tiel heeft overeenkomstig den eisch vrijgesproken den bakker winkelier A. Key te Zoelen, die verdacht was van overtreding der Loterijwet, wijl hij in zijn winkel een prikbord had, waarop men tegen betaling van 10 cent door het prikken van gaatjes een prijs kon winnen. De kantonrechter te Tiel had hem terzake van overtreding dier wet tot 15 te vervangen door 10 dagen hech tenis, veroordeeld. Familiedrama te Haarlem. Gister morgen omstreeks half acht heeft zich in de Haarlemmerstraat te Haar lem een ernstig familiedrama afge speeld. Een zekere V., verdacht zijn vrouw ervan het met een anderen man te houden. Hierover ontstond gis termorgen twist tusschen V. en zijn vrouw, welke zoo hoog liep, dat de man zijn dolkmes greep en de vrouw daarmede een steek in de zij toebracht De vrouw werd ernstig gewond; ver moedelijk is een longtop geraakt. Zij is na,ar het St. .Elisabeth-Ziekenhuis te Haarlem overgebracht. V. is gearres teerd. Het dolkmes is in beslag geno men. Meubelfabriek afgebrand. Vrijdag ochtend te omsteeks vijf uur is brand uitgebroken in de meubelfabriek van de firma Gebr. Salet te Leeuwen. Het vuur vond gretig voedsel in den voorraad meubelen enspoedig stonden de werkplaats, waar ook de machines staan, en de daarboven gelegen opslag plaats van meubelen in lichte laaie. Spoedig waren twee motorspuiten ter plaatse. De brandweer vatte het vuur krachtig aan en trachtte voorna melijk het naast de fabriek gelegen woonhuis en de groote opslagplaats van hout te redden. Dit gelukte. De meubelfabriek brandde totaal uit. Tengevolge van den brand zijn 50 arbeiders werkloos. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade, die waarschijnlijk meer dan een halve ton bedraagt, wordt door verzekering op beurspolis gedekt. Brutale aanranding. Gistermor gen heeft te Amsterdam een onbekejnl persoon getracht, zich op sluwe wijze meester te maken van een tasch met geld, welke een meisje bij zich had. Dit meisje, een bediende van de fa. K. Meyer, aan de Weteringschans, deed omstreeks 10 uur boodschappen in bet nieuwe postkantoor. Vandaar begaf zij zich naar het oude postkan toor om geld te innen. Naast het loket stond cp:i man. die haar, naar het schijnt, later is gevolgd. Het meisje Jjêgaf zich door de Kalverstraat naar het Muntplein, waar zij op de tram stapte. Toen zij te ruim half elf het kantoor der fa. Meyer bereikte, werd zij tot in de gang gevolgd door den zelfden man, dien zij in het postkan toor had gezien. Plotseling hield hij haar staande en wierp haar peper in 't gelaat, waarbij hij trachtte haar de geldtasch, waarin zich ongeveer 500 bevond, te ontrukken. Het meisje be gon hevig te gillen, waarop de aan rander de vlucht nam, achtervolgd door den heer Meyer en een bediende. De man vluchtte langs de Stadhou derskade, waar zijn achtervolgers hem zagen verdwijnen in de Pijp, doch het gelukte hen niet hem in te halen. Een man, die een uniformpet droeg, waarschijnlijk een gemeentewerkman, bood aan den vluchteling per fiets te achtervolgen. Noch van den vluchte ling, noch van dezen werkman heeft men echter nog iets vernomen. De Commissaris van Politie van het bureau Stadhouderskade, verzoekt den laatste zich aan het bureau te wil len vervoegen. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Alhier had de jaarlijksche openbare les plaats van de Chr. school. De belang stelling was niet groot. De nieuwe cursus vangt aan met 115 leerlingen. Verleden jaar werd de eierenveiling opgericht. De aanvoer is tot bijna 10.000 eieren gestegen. Bij den landbouwer R. alhier is de zoo gevreesde ziekte mond- en klauwzeer geconstateerd. De eindles van den landbouw-winter- cursus alhier had plaats. Geslaagd zijn: J. Boer. W. v. Dolder, P. de Graaf, D. de Graaf, G. Kempen, A. v. Egmond, T. Vink, W. Visser en K. v. d. Steeg. TER AAR. Toen de keurmeester van vee en vleesch voor controle der vleeschkeuring in een perceel in deze gemeente een on derzoek instelde en daar eenige stukken ongekeurd vleesch in beslag wilde nemen, werd hem dit eerst verhinderd, daarna werd hij bedreigd en ten slotte door twee der bewoners mishandeld, waarbij hij sla gen op hoofd en lichaam opliep. De politie heeft dit zaakje in handen. In een gehouden vergadering van bloemkweekers trad op' de heer Ravens- bergen uit Boskoop, die behandelde ..De Rozencultuur" en zette op duidelijke en leerzame wijze de kweekerij, en de be strijding van ziekten uiteen. Burg. Stand. Bevallen: J. IT. Verzaal, geb. Kroon, D. Ondertrouwd: R. E. Stijnman, 29 j. en C. M. lloogeveen, 29 j. Ingelanden van den Noordeindschen polder hebben op een enkele uitzondering na. hun visehwater afgestaan aan het be stuur. Dezer dagen werd dit in café JIoo- gendijk te Langeraar verpacht aan B. Kraan Dz. te Leimuiden voor ƒ560 prr jaar. De verpachting is aangegaan voor den tijd van 10 jaar; de grootte bedraagt ruim 121 H.A. en het water is gelegen in den Langeraarsclien poel. Door die hooge pachtsom zullen de lasten voor de eige naars aanmerkelijk verminderen. De thans door B. en W. vastgesteld kiezerslijst die voor een ieder ter inzage ligt, bevat de namen van 1587 kiezers. De zoon van den timmerman K. zou even de auto van Ileins aanzetten. Hetzij door onbekendheid of onvoorzichtigheid, liep het sleclit af, want hij brak daarbij zijn arm. In de gehouden vergadering van den Raad was ingekomen een schrijven van den heer Duding, om een bijdrage voor het vervoer der kinderen naar de school, wijl deze meer dan 4 K.M. is verwijderd. Een voorstel van B. en W. was, om 1/4 van de kosten te betalen. De Raad besloot 15 subsidie te verleenen. HILLEGOM. In de Geref. kerk alhier zal op 2en Paaschdag, 's avonds van 8 uur tot 9.uur een kerk .oncert worden gegeven door den heer C. J. de Koning, orgel, en Mej. Hanny van Teylingen, sopraan. ,De toegang is vrij. Bij den heer J. C. de Koning is voor het Ploepoek-fonds ingekomen een gift van ƒ25 en een van 2.50 van N.N., zoo dat, naar men ons mededeelt, de Zendings commissie in staat is ƒ100 aan Dr. van Andel te zenden. RIJNSBURG. Gemeenteraad. Gemeenteraadsvergadering van Donder dagavond. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed en leest de notulen der vorige ver gadering, die ongewijzigd worden vastge steld. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een mededeeling van den directeur van het verificatiebureau te 's-Gravenha- ge, dat bij opname van de kas bij den ad ministrateur van de bedrijven en bij den gemeenteontvanger, deze in volkomen or de bevonden is. Ingekomen is mede bet verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim over 1927, hetwelk voor kennisgeving aan genomen wordt. Ingekomen zijn verzoe ken om voorschotten voor 1928 op de ver goeding volgens artikel 103 der L. O.-wet van 1920, voor de Juliana-, de Koningin Wilhelmina- en de Emmascbool elk ad ƒ2500 en voor de school aan de Vliet 1000. De voorzitter deelt mede, dat voor 1926 recht op vergoeding bestond voor respect. ƒ749.45, ƒ2041.33, 1357.82, en 638.17. De beer v. d. Vijver verzocht toelichting van het verschil tusschen de uitgekeerde bedragen voor 1926 en de aangevraagde voorschotten voor 1928, voor Juliana- en Emmascbool, waarop de voorzitter ant woordt, dat dit verband houdt met het zelf innen der schoolgelden, die in min dering komen van de voorschotten en de vergoedingen. Op voorstel van B. en W. wordt z.h.s. besloten de gevraagde voor schotten te verleenen. Door Mej. Snoek, gemeente-verloskun dige, is wegens huwelijk per 15 Mei a.s. als zoodanig ontslag verzocht. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tegen genoemden datum dit ontslag eer vol te verleenen. Op een verzoek van den heer v. d. Eijkel om de huur van de gemeenteschuur voor een jaar te verlengen, tegen de thans gel dende huur, van ƒ405 per jaar, stellen B. en W. voor gunstig te beschikken. Dit voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten, om bij de vaststelling van het aan tal te heffen opcenten op de hoofdsom der Rijksinkomstenbelasting rekening te hou den met c!j te verwachten verlaging van de R.I.B., waardoor de opbrengst der op centen minder zal zijn. Weth. Schoneveld verschaft gegevens omtrent de belastingopbrengst voor 1927 1928 en de raming daarvan voor 1928'29. Aan de hand van deze gegevens wordt besloten het besluit om 50 opcenten te heffen, ongewijzigd te laten. Vervolgens wordt besloten, op voorstel van B. en W. het heffingspercentage voor de gemeentelijke inkomstenbelasting vast te stellen op 1.8. Zonder bespreking wordt volgens voor stel van B. en W. besloten tot het ver richten van af- en overschrijvingen op .de begrooting voor 1927. Naar aanleiding van een schrijven van de Gezondheidscommissie te Katwijk stel len B. en W. voor, over te gaan tot on bewoonbaarverklaring van de perceelen Heerenweg nos. 23 en 25, bewoond door L, de Best en J. Zwaan, welke woningen niet meer door het aanbrengen van ver- betiSringen in bewoonbaren staat zijn te brengen. Binnen zes maanden na dit be sluit dienen de woningen ontruipid te zijn. Op een vraag van den heer T. Kralt deelt de voorzitter mede, dat deze termijn met goedkeuring van Ged. Staten verlengd kan worden. Het voorstel, nog nader toegelicht door weth. Schoneveld, wordt z.h.s. aangeno men. Voorgesteld wordt een veror?uing in gevolge de motor en rijwielwet. De maxi mumsnelheid voor motorrijtuigen wordt voor de bebouwde kom gemeente be paald op 20 Tr.M De verordening wordt volgens voorstel van B. cn W. ongewijzigd vastgesteld. De voorzitter houdt de volgende pun ten: bespreking contract burge lijke ge meente en Diaconie der Ned. Herv. Gein., en vaststelling kohier hondenbelasting 1928, aan tot de geheime vergadering. De voorzitter deelt mede, dat de door den heer Kralt gevraagde openstelling van het telefoonkantoor van T uur v m tot 9 uur n.m. kan verkregen worden, maar dat daaraan kosten van r 130 ver bonden zijn. Waar het verzoek uitging van belang hebbenden bii den bloemenhandel voorzitter zich in verbinding gesteld tn ..Flora" dat een bijdrage van 50 heeft toegezegd, en met „Bloemenlus"', dat z in beginsel we! bereid verki bijdrage, maar nog geen bedrag nóeinde ln afwachting daarvan konden en nog geen definitieve voorstellen doen. De heer Kralt is van meening. dat het hier niet alleen een belang van dr vei lingen geldt, maar zelfs al was dit >o dan nog vindt hij, dat de gemeente d >r een bijdrage te vragen, zich op een he nepen standpunt stelt. Nimmer is een der veilingen bij d° e meente om 9teun geweest, integend- zijn de&6, al Het men alleen maar nei

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6