JIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Zaterdag 7 April a.s. zal in deze gemi&ente de gelegenheid zijn op enigst- steld tot kos'jelooze inenting on herin- enting, ten huize van Dr. A. van der Byl le Oud-ewetering des middags te 12 uur, in de R.K. Jongensschool te Roelof arendsveen des n.m. te 4 uur en in de R.K. School te Rrjpxyetering des mid dags te 12 uur. Loop der bevolking. Gevestigd: P J. M. Nijsen van Oudewater; B. A. A Hoogenboom en eohtgen. van Woubrug- ge; G. L. van der Salm van Renkum; R. C. J. Paauw van Voorhout; G. Necter- stigt van LeidienE. M. de Vries van Êulemborg; H. M. Zandvliet van Lei- muiden. Vertrokken: J. J. Hazelhoff naar Lei den; A. D. van Via non en gez. naar Lei den; J. H. A. M. de Jong naar Eindho ven; J. T. de Graai en gez. naar Alp-hen aan den Rijn; P. Th. Zoet naar Naald wijk; C. R. Hillebrand naar Wassenaar; N. Zijderveld naar Polsbroek; W. Ne- iderstigt naai* Warmond; F. J. Bonnet naar Leiden; Wed. H. de Bock naar Am sterdam. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgenijke stand. Geboren: Po trus Franciscus z.v. M. van Gils en A. M. v. d. IJssel; Teunis z.v. en Nes tje, d.v. C. S. Kruiswijk en C. Vet ruyt; Paulus Josephus z.v. Th. A. R<? zestraten en J. E. Hofman; Al'ida d.v. J de Vos en A. Weij; Jacoba Johanna The resia d.v. A. J. van Oof en A. C. va-u den Elshout; Dirkje Jacoba d.v. S. Schellingerhout en E. G. van Santen; Frederik Willem z.v. W. H. R. Snoei en F. Hessels. Ondertrouwd: T. B. Smeding en D Idenbuig; J. Wybenga en J. de Winter Gehuwd: M. Hoogbe^jling jm. 21 j en M. C. da Bruin id. 23 j. Overleden: M. M. Bennewitz wed. va 1 C. Groenendijk 81 j.; W. Dirkzwags. cchtgen. van M. N. Mulder 85 j.; D. v Veen wedr. van I. He mskerk 78 j.; W Broere jm. 9 w.; P .de Rijk wedr. var H. Hofman 82 j.; II. Vis wedr. vanW den Hollander 80 j. Ingekomen van: Maasland, J. Vet maat, kleermakerskn.,. Julianastr. 10; Rotterdam, T. Nieboer, tuinkn., Oudsh weg 176; Dien Haag, S. Meijer, Stati- pnsstraat 9; Velsen, S. van Groninger wed. J. D. Kelder, Van Mandersloo straat 6; Heenvliet, E. van der Moer huish., Wilkelminastr. 13. Vertrokken naar: Haarlem, De Clercq straat 93, H .W. Schadee, bankw.; Ned Oost-Indië, A. Verdonk en gez., O.-ï (ambten.; Den Haag, Duinkerkstr. i,D van Leeuwen en g-rz.; Gouda, Singel straat 12, P. Lens, kappersbsd.; Leiden, aan boord, L. van VLet en gez., arb., Nieuwkoop, R. de- Groot; Haarlem. Kol te Poiellaan 5, T. D. Plomp, smidskn... Wassenaar, A. de Vcs; Linschoten, R C. de Vos; Breda, Halsstr. 36 a, M. A. Hoogervorst; Franki-qk, G. E. M. Brei' kei; A'dam, Amstelveenücheweg 1394 II. van Dijk, rrjkslehfonists; Den Haag, Akeleistr. 2, A. E. van der Steeg. TER AAR. Burgerlijke stand. G boren: Elisa beth Witnelmina d.v. D. Verzaal en J. H. Kroon. Ingekomen van: Kampen, \y. E^ngels- man en gez.; Koudekerk, P. den Holian der; Nieuwveen, K. Ge:i*king; Naald- #wijk, A. Valk; Amsterdam, C. Fransen; Brummen, T. M. Roijcrse. Vertrekken naar: Alchen 's-Mole- naarsbrug, H. Haak; Rotterdam, Roee spoorstraat 12, G. van Capellen; Om men, Lemolo 3, M. Rodenburg; Won- brugge, G. de Bruijn. BODEGRAVEN. Burgernjiie s.and. Ondertrouwd: E J. G. Carsjens 27 j. en J. J. Berjen 24 j.; H. C. de Bruin 27 j. en A. vanHolsl 28 jaar. Overleden: Hendrik Snijders 74 j. geh. met Mr Beekenkamp; Cornelia Bui telaar 26 j. Vertrokken naar: Nieuwkoop, M. F. D Verboom, boerenkn.; Iiillegom, S. W. Schouten, kjnderjuffr.; Barnevel'd, J. Of ten, los werkman; Oostvoorne, B. van der Poorte, dienstb.; Alphen a. d. Rijn E. Langelaar, bcerenkn.; Laag-Nieuw- koop, E. C. Spruijt. Ingekomen van: Barwoutswaarder, G Oostveen, dienstb.; Oegstgeest, T. Ver vers en gez., winkelbed.; Leiden, M. C Koek, dienstb.: Gouda, B. van dien Heu vel; Smildie', K. Haveman en gez., arb.; Alphen a. d. Rijn, S. van Asselt, sla gersknecht; Gouda, W. G. Groenen, dienstb. BOSKOOP. In den nacht van Zondag op Maan dag is alhier op een tweetal plaatsen in gebroken en wel in het kantoor van die firma N ij hof aan de Zuidkaide en in hotel „Neuf". De daders(s) hebben zich t -gnng ver schaft door het uitsnijden van een ruit Het is blijkbaar om gold te doen geweest althans andere voorwerpen zijn onaan geroerd gebleven. De buit is van wei nig beteckenis. Goöp. vereen. „De Boskoopscho veiling; veiling van 2 April. Rozen per dos: Ophelia 7090 ct.; Columbia 501,10; Golden-Ophelia 80— 1,30; Claudius-Pernet So1,70; Had- leD 2»3°2,70; Roselandia 901,30; Joh. C. Mensing 1,201,60; Butterfly 701,00; Tulpen per bos 50; Lathyrus per bos 1024; Seringen per tak 25 —34; Dubb. Kers per tak 3134; Aza- 1 la-Mollis p. st. 41; Azalia-Indica in pot p. st. 751,00. HAZERSWOUDE. Ds. W. H. Gispen alhier heeft hel beroep naar de Geref. Kerk te Delft aangenomen. Tot lid van het afdeelingsbestuur van de afd. „Holland" van het Gronin- RECLAME fUU* Vitrage en Allovers. Een buitengewoon groote keuze. gei* Blaarkop Kundvee-stamboek is ge kozen de heer N. G. Stokman alhier. KATWIJK AAN ZEE. Ds. W. M. A. xvaiisman, Ned. Herv. Pred. alhier, komt voor op een drietal voor predikant te Amsterdam. KOUDEKERK. Vergadering van den Gemeentt raad morgenavond 7 uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Notulen. 2. Inge.:omen stukken; mededeelingei 3. Benoeming onderwijzeres O. L. S Voordracht: 1. mej. M. W. F. Ste. te Leiden; 2. mej. G. Boor te. UtretiLi; 3. mej. A. Papenh..''z:n te Amers foort; 4. mej. A. Donker te Amersfoort 4. Verzoek om adliaesie adress -n Kol liumerland en Ooststellingwerf inzake herziening belastbare opbrengst gen. en ongeb. eigendommen enz, 5. Comptabele besluiten. 0. Vaststelling voorschol art. 101 de' L.O.-wet ten behoeve van de Ned. Herv school voor het jaar 1928. 7. Adres J. C. Ketel c.s. inzake tarie ven brugrecht. 8. Vaststelling heffingspercentage G. meentelijke Inkomstenbelasting en aar. tal opcenten R.I.B. 9. Intrekking besluit tot onderhand- sche verhuring van den inrijstal bij de brug aan W. Th. Moorman. 10. Schrijven van Ged. Staten inzake het bouwen van een ambtswoning voor den Burgemeester. Burgerlijke stand. Geboren: Hen- -drika Johanna d.v. R. Uithol en T. Ra- vensbergen; Hendrik Adriaan z.v. A. van Tilburg en S. van Klaveren; Elisa beth Maria d.v. H. van Leeuwen en J. de Vos. LEIDERDORP. Onze Burgemeester, die a.s. Dor. derdag geïnstalleerd zal worden, heett van Marken afscheid genomen,. Onder groote belangstelling van de eilanders, zoo lezen wij, nam Zaterdag de met ingang van 1 April alhier in ge lijke functie benoemde burgemeester van Marken, de heer K. Brug, officieel afscheid van zijn gemeentenaren. Nadar de burgemeester, in een speciaal' voor deze gelegenheid belegde raadsver'ga dering, een korte afscheidsrede hadgi houden en door beide wethouders in zeer waar dee rende bewoordingen was toegesproken, kwamen verschillende nr. tabellen en vertegenwoordigers van col poraties hun hulde betuigen. Uit alles blijkt, dat do heer Brugzicb tijdens zijn vijftienjarig verblijf terplaal se, op velerlei terrein heeft verdienste lijk gemaakt. Men denke slechts aar de groote verbeteringen aqn wegen er bruggen, in do regeling van hst drukke ■vreemdelingenverkeer, en op het g< bied van de volksgezondheid, terwijl ook id-e plannen tot het stichten var een nijverheidsschool en van een watei gemaal, b^ide voor het eiland van zee: groot belang, door hietm zijn voorbereid en alleen nog op uitvoering wachten. NOORDWIJKERHOUT Gisterenmiddag liep het 9-iarig dochtertje van den heer Bemelmanhaas tig de weg op en kwam daardoor onder een motorrijwiel. Aangezien Dr. A. Cl Romijn niet thuis was, heeft Dr. Vis ser uit Noord wijk de eerste hulp ver leend. Het rechterbeen van het mieisje is ernstig gekneusd. In de maand Maart hadden alhier op de Postspaarbank 67 inlagen plaats, met een totaal van f3 381,96 en 47 terugbet. met een totaal van f4.183,74. Er werden 3 nieuwe boekjes uitge reikt en 4 afbetaald. NOORDWIJK AAN ZEE. Ds. F. G. Hospers, Neid. Herv Pred. alhier, komt voor op een drietal voor predikant te Amsterdam. NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen. 1 horloge 1 pantoffel, 1 rozenkrans in etui, 1 no titieboekje, 1 onderdeel' van een auto lamp, 1 herdershond, 2 sleutels, 1 hak- riem van een schaats, 1 ketting met hanger, 1 portemonnaie met inhoud. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden verstrekt aan het po litiebureau te Noordwijk-Binnen, uit sluitend lederen Zaterdag van 121 uur Burgerlijke stand. Geboren: Jo hanna Petronella z.v. J. P. Goudriaao en N. v. d. Dool; Teuntje d.v. C. Barn- hoorn en A. Zwijnenburg; Adrianus Jo hannes z.v. W. de Haas en H. M. R Leuven- Jacob z.v. H. J. Wanninkhof en C. Al Vi'nk; Petrus Jozef z.v. G. J. v. d. Zalm en M, v. Schie; Jan z.v. D. Ooms en A. Waasdorp. Overleden: Johanna v. Rossum 73 j wed. van J. J. Beuk; Arie Sl'ats 78 wedr. van P. Minnee; Catharina v. u. Ploeg 47 j. wed. van G. Wiering. ROELOFARENDSVEEN. Maandag:.::_0ea geraakte het zoon tje van den heer A. Spruyt alhier t- water. De heer S. van der Meer, die het ■ongelu kzag gebeuren, mocht h t ge noden snurken het kind door handrei king weer op h t droge t - kunnen bren gen. RIJPWETERING. Bij de.i w Hi ouder H. v. R. al hier, Ls door de gemeent-politie enden hulp-keurmeester van vee en vleesch een gedeelte^ van een varken in beslag gcnomien, wijl het vlee.-ch niet was voor zien van d' 'g schrev 11 goedkeu ringsstempels. Het vlecseh was gerookt en in den schoorst cn opgeliangen. Zondagmiddag te ongeveer 4 uur is door den gemeente-veld wachter J. J. Janssen ^lhier nabij de brug bij café Yan Eenten alhier, e ,n rijwielplaatje gevonden. Inlichtingen zijn bij genoem den veldwachter te bekomen. RIJNSBURG. De £fd. Rijnsburg van die Burgei. wacht hield gisteravond haar jaarveJ gadering bij den heer Verbree. De voorz., de heer H. W. Grimberger na de vergadering, ittet e?n kort op2 nïngsweord geopend te hebben, vei zocht den secr., den heer C. Haasnoot de notulen van de vorige vergadering' voor te lezen. Nadat, deze ongewijzigd waren vastgesteld, bracht do secr. het jaarverslag uit. Het ledental onderging weinig verandering; de Burgerwacht telt thans 326 leden. Wegens bedanken van den "heer W v. Egmond werd in diens plaats tot b. istuurslid gekozen de heer J. v. Rooi selaar en de heer G. Vos werd vei vangen door den heer C. v. Delft. Er werden vier bestuursvergaderin gen gehouden, terwijl in spoedeisches He gévallen, het dagel, bestuur vaak u; sprekingen hiélld: I11 ver. chiliende wed strijden werden weder prijzen be haald, o.a. 5 in cte kring weids trij den te Katwijk en 2 in dé wedstrijden in Den Haag. In de Bekerwedstrijd met Oegstgeest werd dit jaar Rijnsburg overwinnaar. Voor ontvangen .steun en" mod -werving bracht spr. hartelijk dank aan den bur gemeester, het bestuur van „Flora", aan den voorzitter, den heer C. v. Delft, kapitein SnijcH s tii serg -ant Schouten Met die beste wenschen voor 1928 •eindigde spr. zijn verslag. De voorz. dankt - den secr. hart -lijk voor diens verslag. Waar bescheiden heid verbiedt van zich zelf moldingtc maken in liet verslag, wilde de voorz. deze gelegenheid aangrijpen, 0111 den secr. ook voor diens vele werkzaamhe den als commandant, een woord' van dank te ^brengen. Terneer, waar al die omvangrijke arbeidgeheel belangeloos wordt verricht. Spr. noopte dat de se cretaris-commandant nog vele jaren tot heil van do vereen, mocht werkzaam zijn. Uit het jaarverslag vah den penningm den heer Joh. Oud water, blijkt dat het vereenigingsjaar sluit met een batig saldo van f38,33, maar met het oog op het_ verminderd subsidie van liet Rijk blijft zuinigheid nog geboden, en wordt een beroep op de leden gedaan vcor vrijwillige biidragen. Tot leden van cl? commissie voor het nazien van boeken en bescheiden van den penningmeester1 worden aangewe zen die leden J. Kromhout en L. Drie bergen. Herkozen worden tot bestuurslid de heeren Jan Kromhout, Joh. Oudwater •en G. van Vliet, terwijl 111 de plaats van d en heer An dn He Mo oij gekozein wordt de heer G. Vos. Nog eenige besprekingen van huis- houdelijken aard volgen. Zoo wordt be sloten 24 April a.s. met d? wedstrijden te Katwijk aan te vangen. In het najaar zullen prijswedstrijden gehouden wor den in drie klassen, naar indeeling van den commandant; waarbij ieder deelne mer een prijs wordt toegekend. Een voorstel' van het bestuur om het busje af te schaffen, wordt naar aanlei ding ,van een opmerking van denbeer Joh. v. d. Gugten Wzn. teruggenomen Alleen wordt besloten de opbrengst van het busje voortaan de vereenigingskas ten goede te doen komen. Na de prijsuitdeeling, die hierop volg de, wordt de vergadering door den voor zitter met een woord van dank gesloten Naar Ijet -slachthuis te Katwijk is vervoerd het cadaver van een koe van den landbouwer B. alhier, die op straat was doodgevallen. SASSENHEIM. Vergadering van den Gemeente raad morgenavond 7uur. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken en mededeelin gen. 2. Verslag Woningwet en genreen te over 1927. 3. Comptabiliteit 1927. 4. Onderhandsche aanbesteding lieve rantie hekwerk park Rusthoff zijde Men neweg. 5. Bepaling huurvergoeding voor speel terrein Sporthoff en de Kooi. 6. Verpachting grasgewas speelter rein Sporthoff. 7. "Verkoop grond, naast speelterrein de Kooi. 8. Plannen Gemeentehuis. WADDINXVEEN. Burgerlijke-'stand. Geboren: Corn- lia, d.v. P. Molenaar én B. Ch. de Jong Jan z.v. A. van der Linden én W. Kor.- lever; Sientje-Trijntje d.v. P. Ravesteir en M. Zwanenburg; E nilie Agues d.v. E. O. H. Wetzel en M. 11. S. Herms; Je hannes Jozef z.v. J. Kleiweg' en G. 1? yan der Kleij; Jan Adriaan z.v. J. A.'s L er kei en P. Ncordam. WOUBRUGOE. Loop der bcvoL.i .g. In de maand Maart heulen de volgend - personen z'.ch hier gevestigd: W. M. AI. \an der Ploij van Zceterwoude; J. s an Rosse, ambts halve ingeschreven; J. P. Lijsen en ge zin ea i'. Poon van NURovegt; J. lvors- ina ea gez. van Ter Aar; J. M. Schijf van he mstcde;, C. llarskamp en gez yan Alp-hen a. cl. Rijn; J. van Spjjke-r&n idem en H. Donker en g.-z. van West- donge.aiie 1. V ei'Uokken zyn: W. C. van Dam naar Pvnakker; Al. Eulk naar Sass-enheim; M. A. Swart naar Eellt; AI. J. Jansen naar Voorschoten; F. R. Wint-e-rs geh Korsman naar Amsterdam; B. A. A. Hoogenboom cn gez. naar Alkemade; G J. Helling cn gez. naar Ier Aar; J. Eig' man naar Amsterdam; P. de Graaf 11 Gouda; J. Zwep -cn gez. naar Loosduinen Wed. P. van der Burg geb. Los naar Driebergen. ZOETERWOUDE. Gister, nmididag is uit de Vrooi- wenvaart alhier opgehaald het lijk van den 24-jarigen A. K., uit Leiden, die sinds 10 Maart werd vermist. Het lijk is naar het lijkenhuis al hier vervoerd, en is reeds door de fa milie herkend. ZWAMM2RDAM. Burgerlijke- stand. Geboren: Johart na Wilhelmina d.v. Teunis Gijsbertus Ruitenburg en Neeltj? Vieskamp. Overleden: Pank Gerardus van der Laan 89 j. wedr. van Adriaantje- van Roon. Ingekomen van: Zandvoort, Anna Ma ria Mommartz, hoofdonderwgzeres. Over tocht 49; Haastrecht, E. A. Boekhout» dienstb., Dammebuurt 33 a. Vertrokken naar: Alphen a. d. Rijn, Hortensiastr. A. Zwaneveld; Frankfurt a. d. Main, M. C. Matzaik, keukenmeisje GEMENGD NIEUWS. Uit de gevangenis ontsnapt. Zaterdag avond tegen halftien bemerkten de be wakers aan den Harstenhoekweg te Sche- veningen, dat twee gevangenen, uit Am sterdam afkomstig, ontsnapt waren. Een direct ingesteld onderzoek wees uit. dat de 29-jarige C. G. en de 35-jarige J. H. G., die beiden door de Amsterdam- sche rechtbank tot gevangenisstraffen van eenige'jaren waren veroordeeld, kans hadden gezien met behulp van een steek beitel een deur te forceeren. Zij hebben toen een stok met een haak weten te be machtigen, waardoor zij over den ring muur der gevangenis hebben weten te klimmen. Beide gevangenen moesten nog gerui- men tijd „zitten'' voor verschillende in braken, welke zij op hun geweten hadden. Buiten hun eigenlijke beroep, n.l. dat van inbreker, waren de beide Amster dammers ook kleermaker. Zij werden in de gevangenis dan ook bij de lcleerma- kersafdeeling ingedeeld. Zaterdagmiddag was er den geheelen middag door de beide gevangenen gewerkt en in dien tijd heeft G. een steekbeitel, welke hij gebruikte, in zijn zak geborgen. Hoe dit mogelijk geweest is, weet men nog niet, daar de gevangenen nooit zon der toezicht met dergelijke werktuigen mogen omgaan. G. heeft 's avonds na het eten kans ge zien rnet zijn vriend Gr. zich even af te zonderen in een klein vertrekje, dat bij de waschafdeeling behoort. Met behulp van hun beitel wisten zij een deur. te for ceeren, die toegang, gaf tot de binnen plaats. Eenmaal daar gekomen, stonden zij nog voor den hoogen muur, welke de gevangenisterreinen omringt. De twee kameraden hadden hun vlucht echter goed voorbereid en reeds vroeger, vermoedelijk bij het luchten, een langen stok met een haak op de binnenplaats geplaatst. Deze stok kwam hun nu goed te stade, en begunstigd door de duister nis, zijn zij over den muur geklommen en over de duinen verdwenen. Beide per sonen waren nog in hun gevangenispak gekleed. Toen de bewakers de gevangenen des avonds naar de slaapcellen brachten, be merkten zij, dat de twee Amsterdammers verdwenen waren. Er werd direct alarm gemaakt, maar de twee mannen werden natuurlijk niet meer gevonden. De geheele omtrek is met politiehonden afgezocht, echter zonder resultaat. Zondag meende de politie een spoor van de beide gevangenen te hebben, dat naar Amsterdam leidde. Het is echter op niets uitgeloopen. Het signalement van G. Groeneveld luidt als volgt: oud 24 jaar, lengte pl.m. 1.70 H., zwart haar en wenkbrauwen, blauwe oogen, ronde kin, zonder baard of snor, ovaal aangezicht, bruine kleur, en slank postuur. Dat van J. H. Gerber luidt: oud 33 jaar, lengte pl.m. 1.70 M., donkerblond baar en wenkbrauwen, blauwe oogen, ronde kin, zonder baard of snor, ovaal aange zicht, gezonde kleur. De commissaris van politie der afdee- ling C. beeft gisteren bet signalement der beide ontsnapten door de radio doen omroepen en bun aanhouding verzocht. Nader meldt men nog, dat zeer waar schijnlijk de beide personen geholpen zijn door een der andere gevangenen. De steekbeitel waarmede de deur is ge forceerd werd n.l. later weer bij bet ove rige gereedschap teruggevonden. Er moet dus iemand geweest zijn, die bet werk tuig weer teruggebracht beeft. Een nader onderzoek beeft verder uit gewezen dat zij zich schrijlings over een der muren hebben voortbewogen, waarna zij zich van een hoogte van ongeveer 4 meter hebben laten vallen. De politiebonden konden bet spoor der vluchtelingen volgen door bet duinter rein tot bij bet viaduct over den Harsten hoekweg. Daar raakten zij bet spoor bijster. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat de ge vangenen zich vandaar per fiets of per auto verder hebben begeven. Zij kunnen deze zaak hebben voorbe reid, daar zij eenige malen in de gevan genis bezoek hebben ontvangen. Wellicht dat zij nog een helper gehad hebben, die ben buiten opwachtte. Ongeval. Op bet stations-emplace ment der Ned. Spoorwegen te Gouda (bet z.g. Lombok), heeft Zaterdagmiddag een vrij ernstig ongeluk plaats gehad. Bij het doen zakken van een groote benzine-tank, plm. 9000 K.G. zwaar, ten behoeve van de American Petroleum Company, is een ijzeren bout, waarin een der takels hing, gebroken, met het gevolg, dat de tank, welke eenige meters boven den grond hing, naar beneden stortte. Twee werklie den, die op de tank staande, een der ta kels bedienden, maakten den val mede en kwamen in den kuil terecht, waarin het gevaarte moest worden neergelaten. De 17-jarige ongehuwde I. Den Haag uit Spijkenisse bekwam een diepe wonde aan het hoofd. Hij is per auto naar buis ge bracht. De 27-jarige gehuwde W. Renzing uit Hekelingen liep een armbreuk op, vermoedelijk een beenbreuk, alsmede een verwonding aan een zijner handen, De man is ter verpleging opgenomen in bet v. Iterson Ziekenhuis te Gouda. Verdronken. Te Noordwelle is het 3-jarig zoontje van A. K. al spelende te water geraakt en levenloos opgehaald. Brand. Zondagmiddag brandde te St. Antbonius de boerderij van Arts af, meldt de „M. M." Vier koeien en een paard kwamen in de vlammen om. Vijf varkens moesten afgemaakt worden. Ook de inboedel ging verloren. Herroeping. Een Amerikaanscb blad schreef: „Onze Overheid bestaat voor de helft uit ezels". Het blad werd gemaand deze beleediging terug te nemen. Den anderen dag schreef bet blad: „On ze overheid bestaat voor de helft niet uit ezels." De brand te Zaandam. In verband met den fabrieksbrand te Zaandam is het interessant na te gaan, schrijft de „Tel." boe stofexplosies kunnen ontstaan. Hier omtrent leert het handboek van dr. Von Schwarz, „Feuer und Explosionsgefahr", dat sommige stofdeeltjes de geschiktheid vertoonen lucht, zuurstof, gas of dampen aan te trekken en in zich op te nemen. Daarmede geladen vormen zij een ont vlambare atmosfeer; een explosie daarin verbreidt zich met groote snelheid. O.m. kan zoo'n stof-explosie veroorzaakt wor den door heftige beweging der stofmassa a of door vonken. Deze laatste kunnen op treden, wanneer een stuk ijzer of steen tusscben de machine terecht komt en een vonk ontstaat. De maatregelen die voor geschreven worden kunnen- vele zijn. En kele daarvan bestaan in bet goed venti- leeren, en bet omgeven der electrische gloeilampen door een extra bol, die be schermd wordt door een korf. Meelstof-explosies komen bet meest voor. Vooral bij warme temperaturen als in den zomer is de ontvlambaarheid bet grootst. Overreden en gedood. Gistermorgen is bet zoontje van den heer Klein uit As sendelft, die per fiets op weg was naar Krommenie, onder een passeerenden auto geraakt en overreden. Het ventje was bij na onmiddellijk dood. Den chauffeur treft geen schuld. Doodelijk ongeluk. Te Woldendorp is gisteren de voddenkoopman Bollengraaf uit Winschoten door de stoomtram Ooste- lijk-Groningen aangereden en gedood. Overboord geslagen en verdronken. De stuurman H. Walters uit Oude Pekela is ter hoogte van Terschelling van bet motorschip „Jantje Grüneveld" over boord geslagen en verdronken. Kind verbrand. Zaterdag bad bet zoontje van R. te Eindhoven een doosje lucifOTs bemachtigd; tijdens de afwezig- beid der moeder verbrandde zich het knaapje zoodanig, dat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. Daar is bet ventje- kort daarop na hevige pijnen overleden. Berooving van een banklooper. Naar gemeld wordt, beeft de Rechtbank te Am sterdam de gevangenneming van den 26- jarigen K. v. K., die er van verdacht wordt dat bij op den morgen van 15 Fe bruari 1.1. op den Singel aldaar bij de Treesteeg een 78-jarige banklooper van J. A. Menco voor een bedrag van onge veer ƒ35.000 aan geld en effecten beeft beroofd, met 30 dagen verlengd. Bij de behandeling der strafzaak van IT. zal mr. Seltman als verdediger optreden. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. LEERDAM, N. Orleans n. Rott. 31 v. Ha vana. SPAARNDAM, Rott. n. N. Orleans, 31 v. Vera Cruz. EDAM, Rott. n. N. Orleans, p. 1 St. Mi- BLIJDENDIJK, 31 v. Baltimore n. Rott. KINDERDIJK, Rott. n. Vancr., p. 1 Lizard. EEMDIJK, Vancr. n. Rott. 31 te San Fran cisco. LOCHKATRINE, Rott. n. Vancr. 28 te Los Angeles. VEENDAM, 2 (v.m.) v. W. Indië te New York. BEEMSTERDIJK, 2 (v.m.) v. Rott. te Phi ladelphia. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. GIEKERK, uitr., 2 v. Algoabaai. AALSUM, thuisr., 1 te Antwerpen. JAGERSFONTEIN, uitr., 31 v. Dakar. PARANA, 2 v. Rott. te Hamburg. SUMATRA, uitr., 1 v. Durban. HOLLAND*—WEST-AFRIKA'LIJN. MARKEN, uitr., 31 te Dakar. ALCHIBA, uitr., 31 te Sp. Guinea. CERES, thuisr., 2 te Amst. DELFLAND, uitr., p. 1 La Coubre. KILSTROOM, thuisr., 2 te Havre. ALGE NIB, thuisr., 2 te Hamburg. KON. HOLLANDSCEE LLOYD. ZAANLAND, thuisr., 30 v. Las Palmas. FLANDRIA, uitr., p. 1 Fern. Nor. GAASTERLAND, uitr., p. 1 Ouessant. KENNEMERLAND, thuisr., 1 v. Las Pal mas. MAASLAND, uitr„ 31 te Rio Gr. (vertr. 3). ROTTERDAMSCHE LLOYD. INSULINDE, thuisr., '1 (11 v.m.) van Pt. Said. KOTA RADJA, uitr., p. 1 Ouessant. BONDOWOSO, uitr., 31 (10 n.m.) te Bela- wan. DJEMBER, thuisr., 31 C10 n.m.) v. Oran. SITOEBONDO, thuisr., 1 (4 n.m.) van Pt. Said. BUITENZORG, uitr.. 31 (6 n.m.) te Padang. SLAMAT, uitr., p. 1 Kaap del Armi. TABANAN, uitr., 1 v. Colombo. SIBAJAK, thuisr., 1 v. Belawan. KEDOE, 2 v. Rott. te Batavia. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". KAMBANGAN, uitr., p. 20 Perim. JOHAN DE WITT, uitr., p. 31 Perim. PRINSES JULIANA, uitr., p. 2 Gibraltar. VONDEL, uitr., 2 te Port Said. MAPIA, uitr., p. 1 Dover. BATOE, thuisr., 2 v. Batavia. ENGGANO, 1 v. Amst. te Hamburg. KON. DER NEDERL., thuisr, 1 van Al giers. MADOERA, thuisr., 1 v. Port Said. SINGKEP, uitr., 1 v. IJmuiden. SOEMBA, thuisr., 2 te Amst. TRITONIA, gech. 2 v. Batavia n. Amst. KON. PAKETVAART MIJ. T11EDENS, Rott. n. Batavia 1 v. Suez.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7