DAG-AGENDA. Dinsdag 3 April, 's av. -van 78 nr. Wijkgebouw „Pniël", Middelstegracht 60, Spreekuur van het Prot. Bur. v. Sociale Adviezen. Dinsdag 3 April, 's av. van acht tot negen uur, zitting van het Adviesbur. voor Tuinbouwaangelegenheden in d. R.-K. Volksbond. Woensdag 4 April, 's av. kwart over acht, Stadsgehoorzaal: Ds. G. H. Ker sten, van Rotterdam, en Ds. A. G. H. van Hoogenhuyze, van Amsterdam, v. d. Evangelische Mij. Woensdag 4 April, 's av. acht uur. Catechisatielokaal Hooigracht: Ds. W. Bouwman over „Bioscoopbezoek". De avo,nd-. nacht- en Zondagsdienst der apotheken zal van Maandag 2 April tot en met Zondag 8 April (lsten Paaschd.) waargenomen worden door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telef. 552; en Maandag 9 April (2den Paaschdag) nemen waar de apotheken van de lieeren G. F. Reijst, Steenstraat 35, Telef. 136; en A. J. Donk, Doezastraat 31, Telef. 1313. RECLAME SPLINTER heeft speciale Huiskamer-karpetten Wilton 2 x 3 M. f 79.50. schap en van de leden van de thans opgeheven afdeeling Leiden van het Genootschap NederlandEngeland. Nadat onder leiding van jhr. De Gij- selaar, Prof. Plooy en prof. Vogel ver schillende bezienswaardigheden in oogenscliouw waren genomen, is het gezelschap des middags door den bur gemeester, mr. A. van de Sande Bak- huyzen, ten stadhuize ontvangen, waarbij hij hen heeft toegesproken, welke toespraak door een der leden van het gezelschap werd beantwoord. Na bezichtiging van het stadhuis en na een gemeenschappelijk noenmaal, werd een autotocht door Leiden en de naaste omgeving gemaakt. Bij terugkomst te Leiden werd het gezelschap ontvangen in de Senaats kamer der Universiteit, waar prof. dr. H. M. van Nes een en ander mededeel de omtrent de geschiedenis der Uni versiteit. Hierna werden ververschingen rond gediend. Nadat een der leden met een harte lijk woord voor 'de ontvangst had be dankt en hr t Universiteitsgebouw was bezichtigd, is het gezelschap per trein naar Den Iiaag vertrokken. JAARBOEKJE NED. HERV. GEMEENTE. In een handig formaat is verschenen de derde jaargang van het jaarboekje der Ned. Herv. gemeente te Leiden. Zooals Dr. Groot Enzerink in zijn in leiding zegt, is de kalender weggela ten en eveneens de gegevens omtrent de omliggende dorpsgemeenten. Een achttal meditaties, een artikel over Ds. Goedhard, een artikel over de Pieterskerk en een beschrijving van het Hofje Meermansburg, verrijken den inhoud. Voorts vinden wij er in een volledi ge gids voor het Kerkelijk leven tot drankbestrijding, zang- en muziek verenigingen, Ghr. vakorganisaties, enz. toe. Het is een boekje, dat zelden tever geefs ter hand geiomen zal worden en dat een vraagbaak is voor alle mee levende leden van de Ned. Herv. Kerk, ja van alle meelevende Christenen buiten deze kerk. Een boekje, dat voor den luttelen prijs van 0.40 naar wij meenen, ver krijgbaar is. S. GAASTERLAND. f Hedenmorgen te ongeveer half tien is plotseling op 52-jarigen leeftijd overleden de heer S. Gaasterland, hoofd van de School «an de Stadhou derslaan der Geref. Schoolvereen. Sikke Gaasterland werd geboren den 9den Januari 1876 te Betterwird bij Dókkum, in welke laatste plaats hij aan de Normaalschool zijn oplei ding' tot onderwijzer ontving. Hij be gon zijn arbeid aan de school met den Bijbel te Heerenveen en kwam van daar den lsten Juli 1901 te Leiden, waar hij werkzaam werd als 1ste on derwijzer aan de toenmalige Geref. school voor M.U.L.O. aan de Hooi gracht, hoofd de heer J. Schaap, thans directeur der Chr. Kweekschool alhier, die later vervangen werd door den heer W. Vros. Toen in 1915 de reorga nisatie der Iiooigrachtschool plaats vond, waardoor deze lagere school werd en de M.U.L.O.-school naar de Hoogl. Kerkgr. werd verplaatst werd de heer Gaasterland hoofd van de se' i de Hooigracht. In deze functie bleef hij werkzaam totdat de Geref. Schoolvereeniging de nieuwe school aan de Stadhouders- l'aan opende, waarvan het hoofdschap hem werd opgedragen. Den lsten Juli 1926 vierde hij zijn 25-jarig jubileum als onderwijzer bij het Gereformeerd lager onderwijs, bij welke gelegenheid hij door collega's ei. leerlingen hartelijk werd gehuldigd Thans is hij plotseling weggerukt uit den kring van zijn arbeid, die hem lief was. Met ernst en nauwgezetheid heeft hij steeds de belangen gediend van het onderwijs, dat aan zijn zorg en leiding was toevertrouwd. Hij was een stille werker die in het openbare leven op den achtergrond bleef, hoewel hij toch ook vooral in het begin van zijn loopbaan in meer dere lichamen van plaatselijke betee- kenis een plaats innam. Het plotseling overlijden van den heer Gaasterland heeft in de kring der Geref. Schoolvereeniging en ook daar buiten diepe ontroering gewekt. Hij was een goed vriend en een uitstekend collega. Moge God zijn weduwe en zijn nog jeuedige kinderen troosien in dit zoo droevig verlies. De begrafenis van hét stoffelijk overschot zal plaats hebben op Vrijdag a.s., des namiddags te 12 uur op de begraafplaats „Rhijnhof". LEIDSCHE BOUWVEREENIGING. Naar wij vernemen zal aan de den llden dezer te houden jaarlijksche vergadering van aandeelhouders van de "Leidsche Bouwvereeniging over het afgeloopen boekjaar een dividend worden voorgesteld van 5 pCt. (als vorig jaar). BELASTING OPHAALDIENST. Bovengenoemde dienst heeft in de afgeloopen maand aan den Rijksont vanger afgedragen een bedrag van 18.623.27. Het aantal leden bedraagt thans 2.768. In verband met de feestdagen wor den de aangeslotenen er op gewezen, dat de bode de volgende week een dag later komt dan gewoonlijk. DE INDONESISCHE STUDENTEN. Naar wij vernemen, heeft de Offi cier van Justitie, door het laten ver strijken van den termijn, geen appèl aangeteekend tegen do uitspraak der Haagsche Rechtbank inzake de Indo nesische studenten. DE LEIDSCHE WINKELSTAND. Hedenmiddag 5 uur heeft in het per ceel Nieuwe Rijn 54 de opening plaats gehad van dj dames- en heerenkap salon M a i s o n Marcel. Bij ons bezoek aan deze zaak bleek ons, dat zij geheel modern is inge richt en overeenkomstig de nieuwste opvattingen van artisticiteit en hygië ne. Bijzonder viel ons op de practi- sche verlichting en het prachtige glaswerk. Het huis is ingericht voor manicure, massage, ondulatie, enz.; ook heeft men er de Amerikaansche inrichting voor scheren. Van degenen, die hebben meege werkt tot dit mooie geheel noemen wij den aannemer den heer G. van Iterson; den installateur den heer Raar, die voor sanitair en licht gezorgd heeft; den metselaar den heer Koreman; het schilderwerk werd verricht door de fa. Piket en v. d. Broek; voor de stoffee ring zorgden de fa. Vroom en Drees- man en de heer C. M. Nieboer. Allen hebben eer van hun werk. OPENING GROENTEN VEILING „DE EENDRACHT". Gistermiddag is op de Boommarkt op eenigszins officieele wijze onder zeer groote belangstelling van de zij de der tuinders, zoowel als van de kooplieden de gecombineerde groen- tenveliling „De Eendracht", ontstaan uit de fusie van veilingen aan de Boommarkt en de Houtmarkt geopend De gemeente was vertegenwoordigd door de wethouders, Aug. L. Reime- rihger en door den Directeur van den Markt- en Havendienst, den'heer L. A. Mennes. Tevens werd van verschillende zij den belangstelling getoond, door het zenden van fraaie bloemstukken. De heer C. van Vliet, Voorzitter der veilingsvereeniging „De Eendracht", heette in zijn openingswoord in het bij zonder welkom de heeren Reimeringer en Mennes, Hij bracht hulde aan het beleid van den heer Reimeringer en prees cliens onpartijdigheid. Ook den heer Mennes die steeds het belang van den handel in het oog houdt, bracht spr. warme hulde. Spr. ging daarop de geschiedenis der Leidsche Groentenvelingen, het ontstaan van het eigen lokaal aan de Boommarkt, enz. na. Voortgaande wees spr. op de goede kwaliteit van de groente, die te Leiden aan de markt komt. Iiet. ontstaan van een tweede vei lingsvereeniging noemde spr, te be treuren. Spr. zegde dank aan de be sturen van de beide thans gecombi neerde veilingsvereenigingen voor hun onvermoeide pogingen om tot de fusie te komen, die heden deze eerste vei ling van de Eendracht mogelijk maakt Er is een open veld, waar veel op te doen is. De tijd zal niet verre zijn, waarop hier per jaar een millioen om zet zal worden bereikt. Het afzetgebied, de export, en vooral niet te vergeten de Leidsche Conser- venfabrieken, is belangrijk. Spr. deed een beroep op de Leidsche fabrieken, om den bloei der nieuwe vereeniging te bevordeden. Dank bracht spr. tenslotte aan het bestuur van de Koopliedenvereeniging iJi het bijzonder aan de heeren Vos en Kwaadgras. Hiermede waren de officialiteiten geëindigd en werd met het veilen be gonnen. BINNENLAND. VEREENIGING VAN LEDEN VAN GEMEENTEBESTUREN IN DEN VRIJHEIDSBOND. Zaterdag j.l. had in het Jaarbeurs gebouw te Utrecht een algemeene le denvergadering plaats van de Ver eeniging van leden van Gemeentebe sturen in den Vrijheidsbond, onder lei ding van dr. W. W. v. d. Meulen, te s-Gravenhage. In deze vergadering werden tot le den van bet bestuur herbenoemd de heeren dr.. W. W. van der Meulen, C. Li. Roos (Vlaardingfin), dr. 1. II. J. Vos (Amsterdam) en mr, W. A. J. v. d. Te Den Haag werd gister de eerste steen gelegd van het flatgebouw aan den van Stolkweg, door het 4-jarig dochtretje van den directeur den heer van Posteren. Maria van Posteren brengt de 50 K.G. zware steen op zijn plaats. Hurk (Ginneken). Het hoofdbestuur van den Vrijheidsbond benoemde in zijn op denzelfden dag gehouden ver gadering dr. W. W. van der Meulen opnieuw tot voorzitter der vereeniging Mr. P. Droogleever Fortuyn deed mededeeling van het voorloopig re sultaat van den arbeid der commis sie, door de vereeniging ingesteld met opdracht om na te gaan of, gezien de gewijzigde economische vérhoudingen, de tijd niet gekomen is om een alge- lieele reorganisatie in het leven te roepen van de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten, hetzij door wijziging of omwerking van de wet van 1897, hetzij door een gewij zigd stelsel van belastingheffing. Het voorloopig rapport dezer commissie gaf aanleiding tot een uitvoerige ge dachten wisseling. CHRIST.-HIST. UNIE. Het hoofdbestuur der Chr.-Hist. Unie heeft te Amsterdam vergaderd en een woord gewijd aan de voortzet ting van de bespreking van den poli- tieken toestand, welke bespreking in de vergadering van 2 Januari was aan gevangen, maar niet ten einde ge bracht. De „Ned." meldt er het vol gende van: Een groot aantal leden nam aan de bespreking deel. Besluiten werden uiteraard niet genomen; toch teeken- de de te bewandelen weg zich in den loop van het debat steeds duidelijker af. Aan het eind kon de voorzitter dankbaar vaststellen, dat de beraad slaging verhelderend en tot bevorde ring der eenheid had gewerkt. Hij dankte allen, die aan het debat had den deelgenomen, voor hun duidelijk en van warme belangstelling getui gend woord; de voorzitter zou er met het oog op de naderende alge meene vergadering zijn voordeel mede doen en het clagelijksch bestuur kon er in vinden den grondslag voor het samenstellen van het concept-Ver kiezingsmanifest voor 1929. CENTRALE COMMISSIE VOOR DE FILMKEURING. Het besluit der keuringscommissie, waarbij de Sowkino-film „Bett und Sofa" niet voor openbare vertooning was toe gelaten, is gisteren door de herkeurings commissie bevestigd. Deze film mag dus in Nederland niet vertoond worden. BEGROOTING VAN SURINAME. Blijkens het Voorloopig Verslag over de begrooting van Suriname 1928 zouden en kele leden het op prijs stellen te verne men of het overleg met. den Ondernemers- raad inzake het trekken van kapitaal naar Suriname reeds tot resultaat geleid heeft en zoo neen, of daarop goede vooruitzich ten bestaan. Andere leden 'vestigden in dit verband de aandacht op de maatrege len, welke door den minister genomen zijn ter verheffing van Suriname uit zijn betrekkelijk verval en hadden met in stemming kennis genomen van het voor nemen om de aan de plantages toegestane faciliteiten aan den 'landbouw worden verleend, deze zoowel aan den grooten als aan den kleinen landbouw ten goede be- kooren te komen. Sommige leden bepleitten uitzending van een uit ervaren zakenlieden bestaan de commissie naar Suriname om het vraagstuk van versobering van den lands dienst ter plaatse te onderzoeken, andere leden achtten een hernieuwd commisso riaal onderzoek ongewenscht en zagen met verlangen uit naar het door den mi nister aangekondigd plan. Geklaagd werd over het ouderwetsch en duur beheer der landszaken in Suri name. Naar het oordeel van verschillende le den, is Suriname alleen te helpen door het daar brengen van een stationnaire be volking. Daarom bepleitten deze leden af schaffing van het heerschende immigra- tiestejsel en het -gebruil< van contractar beiders. Het leven van laatstgenoemde klasse is, naar zij met zekerheid meenden te weten, meestal ondraaglijk. Van andere zijde werd het huidige immigratiestelsel verdedigd. BURGEMEESTER PATIJN. De burgemeester van Den Haag, de herr Patijn, is sinds Zaterdagmiddag ongesteld. Zeer waarschijnlijk heeft hij een aanval van griep. Gedurende eenige dagen zal de heer Patijn zijn ambtsbezigheden niet kunnen verrichten. WANNEER VERBETERING VAN DE OVERIJSELSCHE VECHT? In antwoord op een vraag van 't Twee de Kamerlid Weitkamp, betreffende spoe dige publicatie van het plan tot verbete ring van de Overijselsche Vecht merkt de minister van Waterstaat op, dat deze ver betering e. n uitgebreid vooronderzoek v'ereiscitt. Aan hel opmaken van een plan wordt met de noodige voortvarendheid gewerkt. Het tijdstip waarop het plan ge reed zal kunnen zijn, kan echter nog niet worden vastgesteld. Wat de publicatie betreft, merkt de mi nister op, dat er geen rede is om hier meer doch stellig ook niet om minder te doen, dan hetgeen rnet alle waterstaats werken geschiedt. Wanneer gelden voor de verbeteringswerlcen zullen worden aan gevraagd, zal er gereede aanleiding zijn om mede te deelen, wat men voornemens is tot stand te brengen. SCHIETOEFENINGEN OP DE SCHELDE. De minister van Buitenlandsclie Zaken heeft in antwoord op de desbetreffende vragen van het Eerste Kamerlid Van Embden medegedeeld, dat schietoefenin gen, waardoor de scheepvaart op de Wes- ter-Schelde en op de reede van Vlissin- gen belet of gehinderd wordt, nooit en dus ook niet op 2 en eventueel 3 April a.s. gehouden worden. Wanneer aldaar schiet oefeningen plaats hebben, houden de met de leiding van het vuur belaste comman danten rekening met de scheepvaart (die der visschersvloot inbegrepen) en laten zij alleen vuren op oogenblikken en op dee len van het vaarwater, waarop geen vaar tuigen aanwezig zijn, een en ander op grond van een uitdrukkelijke bepaling ter zake in het voorschrift op het houden van schietoefeningen der kustartillerie. De scheepvaart, hetzij van en naar Bel gische havens, ondervindt dan ook van de oefeningen niet den minsten last. DE SCHUTTEVAER. Naar Reuter seint, heeft kapitein Smit van de Schuttevaer gezegd, dat de kleine bemanning voor Eastbourne met zwaar weer te kampen'had, twee ankers verloor en voor de wind moest koersen nabij Fol kestone en Dover naar Margate, waar herstellingen worden aangebracht en men zich van een nieuw anker heeft voor zien. De kapitein was vol vertrouwen in het succes van de reis naar Amerika. BUITENLAND. HET ARBEIDSCONFLICT IN HET ROERGEBIED. De mijnwerkers confereeren. Aan den vooravond van de onderhande lingen over het loon in de mijnindustrie, in het Roergebied,, is te Bochum. een groote conferentie gehouden van de afdeeling Roergebied van de Vereeniging van Duit- sche mijnwerkers. Op deze conferentie werd de houding bepaald, die men zal aannemen met be trekking tot de kwestie van arbeidstijd en loonbeweging. De inleider, de mijnwerker Meyer, stel de vast, dat het onvoorwaardelijk moest gelukken, door deze beweging een loon te verkrijgen, gelijk aan het werkelijke loon van voor den oorlog. Het resultaat van de beraadslagingen is vastgelegd in een motie welker inhoud luidt: „De conferentie van de afdeeling Roer gebied van de vereeniging van Duitsche mijnwerkers, spreekt de hoop uit, dat de onderhandelingen over loon en arbeidstijd tot een resultaat zullen voeren, dat voor de organisatie aannemelijk is. Ingeval de mijnwerkers in deze ver wachtingen bedrogen zouden worden, ver wacht de conferentie van den rijksminis ter van arbeid dat hij de voor de organi satie niet aannemelijke uitspraak niet bindend zal verklaren. Bij een onbevredigend resultaat zijn de mijnwerkers gedwongen en dan ook voor nemens gebruik te maken van het laatste middel in den strijd voor de wijziging van de voorwaarden betreffende loon en ar beidstijd". KERKKLOK TE SALAMANCA NEERGESTORT. 3 dooden, verscheidene gewonden. Op het oogenblik, dat te Salamanca 'n processie de kerk San Isidore voorbijtrok, stortte gisteren een zware klok, die juist geluid werd, van den toren en viel op 'n groep jonge meisjes, waarvan er 3 gedood en verscheidene gewond werden. DE DUITSCHE SPOORWEGTARIEVEN. Voorloopig nog geen verhooging. Tot dusver is er hij het Duitsche rijks ministerie van verkeerswezen nog geen officieel voorstel nopens de verhooging der spoorwegtarieven ingekomen en het zal ook waarschijnlijk nog wel eenige da gen duren voor dit geschiedt. Het uitgebreide memorandum, waarin de spoorwegdirectie haar voorstel moti veert, is nog niet gereed. Naar de „Voss. Ztg." meldt, zou uit dit memorandum blij ken, dat alle concurrentietarieven, zeeha ven-, uitzonderingstarieven e.d., niet ver hoogd zullen worden, wat natuurlijk een veel sterkere verhooging van alle andere tarieven tengevolge zal hebben. In som mige gevallen zal de verhooging zelfs 10 procent bedragen. Zelfs al zou de' tariefsverhooging door de rijksregeering goedgekeurd worden hetgeen vooralsnog geenszins zeker is dan zou zij nog niet vóór 1 October in war- Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. [HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadloozie Omroep K. R. O. 5.30 Diner-muziek. 6.30 N.D.O. Cursus Esperanto. 7.00 N.D.O'. Cursus Engel'soh voor b ginners'. 7-3o Cursus Kerklatijn. '8.00 Uitzending vanuit die St. Dom; niouskerk tö Amsterdam. 9.30 Concert 10.30 Persberichten van Yaz Dias. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 6.00 Tijdsein van de A.V.R.O.-IOokj 6.00 Diner-muzieik door het Trio, be staande uit: W. Rentmeester, vi ool, D'. van der Horst, cello en H. Swart, piano. 7.15 Engelsche les. 7-45 Politieberichten. 3.05 Lezing door den heer Dr. L. J. van Hoik. Onderwerp1: „Nieuwe Christelijke/ Letteren". 9.00 Klassiek Concert idloor het ver sterkte Ominoep-orkest, ondieir lei. ding van Nico Tree». 10.20 Persberichten van Yaz Dias. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 5.40 Dr. Hans Boywidt: „Gezondheid is rijkdom". 7_.05 Hoorspel „Jedermann". Daarna laatste berichten. LANGENBERG, 469 M. 5.20 Concert. 6.25 De Mattbèiüs Passion. Daarna laatste berichten. DAVENTRY, 1604 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Tijdsein van Greenwich, weerbe richten, eerste algem. nieuwsber 7.35 De grondslagen der muziek. 8.05 Muziek. 9.20 Weerbericht, tweede algemeen nieuwsbericht. 9.50 Scheepsberichten. 10.00 Vaudeville. 10.50 Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. 5.05 Koersen en nieuwsberichten. 7.20 Landbouwcr.irnün'qué. 8.20 Koersen en rnededeelingen. 8.50 Concert. king treden. De onderhandelingen hier omtrent (usschen de rijksregeering en de verschillende Duitsche landen met name met Pruisen, zullen nog geruimen tijd in beslag nemen. DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. Een officieel rapport, 1-Iet Britsche ministerie van arbeid heeft een verslag het licht doen men omtrent de levensomstandigheden van een kleine tienduizend werkloozen zijnde 1 procent dergenen die in April 1927 als werkloozen stonden ingeschreven^ Eén algemeen verspreide misvatting wordt door dit onderzoek uit ien weg ge ruimd: de werkloozen vormen geen leger van een rnilloen man, welks samenstelling steeds ongeveer hetzelfde is. Ten hoogste bedraagt het aantal dergenen, die voort durend werkloos zijn, 70.000 of 7 procent van het totaal. Ook omtrent den leeftijd bevat het, rapport egevens. In sommige gevallen (een zestal bedrijven) is de werk loosheid onder jongeren en ouderen even groot, in andere, het grootste aantal, n.l. zeventien) is de werkloosheid boven den leeftijd van 45 jaar grooter dan er onder, terwijl er een viertal bedrijven waren, waar de werkloosheid onder de jongeren grooter was dan onder de ouderen. DE POOLSCH—LITAUSCHE CONFERENTIE. De slotzitting. De Poolsch-Litausche conferentie is gis termiddag te Koningsbergen gesloten. De namiddagzittine bleef beperkt tot de instelling van drie .commissies: een voor de economische en verkeerskwes- ties, een voor kwesties, de veiligheid be treffende, en een voor het plaatselijk ver keer. De voorzitters dezer commissie zullen den 20sten April te Berlijn bijeenkomen. De eerste commissie zal in Kowno, de tweede in Warschau, de derde in Berlijn zitting houden. BOM IN EEN WOLKENKRABBER. 12 personen gewond. Door de ontploffing van een bom in een wolkenkrabber te New York zijn 12 per sonen zwaar gewond. De bom was tusschen de 16de en 17de verdieping van dit zakengebouw onder een trap verborgen. Twee verdiepingen werden vernield en het mag haast een wonder heeten, dat van een 200-tal naaisters, die in het ge- houw werkzaam waren, er slechts 12 ge wond werden. In de wijk, waar de wolkenkrabber ge legen is, heerschte geruimen tijd een groo te paniek, daar men verdere aanslagen vreesde. De politie heeft uitgebreide veiligheids maatregelen getroffen. Men gelooft met een wraakneming van ontslagen bedienden te doen te hebben. GROOTE BRANDEN IN FRANKRIJK. Meer dan 2 millioen schade. Het dorp des Margains, behoorende lot de gemeente Saint Hilaire du Touvet, is door een brand gedeeltelijk vernield. De brand is veroorzaakt door het overwaaien van een vonk op een strooien dak. Op en kele andere punten van het dorp ontston den andere branden. Zes woonhuizen en acht schuren zijn verwoest. De schade bedraagt meer dan 1 mil lioen francs. Als er geen stortregen was neergevallen zou zij veel grooter geweest zijn. Te Reims heeft een hevige brand twee gebouwen verwoest; "in het eerste was een opslagplaats van bier gevestigd, in het andere een ciderfabriek. De totale schade van beide branden t e draagt meer da.n 1 millioen francs.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2