CHRISTELIJK D AC BLAD voor LEIDEN en OMSTREKEN gda JAARGANG MAANDAG 2 APRIL 1928 NUMMER 2401 ABONNEMENTSPRIJS In Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaal. 2.50 Per week 0.19 Franco per post per kwartaal2.90 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden Telefoonnummer 2778 Postbox 20 Postgiro 58936 Aangesloten op het Sireeknet Lisse ADVERTENTIE-PRIJS Gewone Advertentiën per regel 22l/j cent Ingezonden Mededeelingen dubbel tarief Bij contract belangrijke reductie Kleine Advertentiëo bij vooruitbetaling van ten hoogste 30 woorden, worden da gelijks geplaatst ad. 40 cents Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen. EERSTE BLAD. Het mogelijk goede gevolg. De Standaard wijst er op, dat de be slissing in de Tweede Kamer ten aan zien van het amendement-Bijleveld inzake vrijheid voor gemoedsbezwaar den door de vaccinatie, een profetie kan inhouden van meer eenheid ter rechterzijde. Ofschoon naar onze meening deze beslissing veel meer het gevolg is van gebeurtenissen op vaccinatiegehied in den loop van 1927, die ook de andere partijen ter rechterzijde met een ze kere vrees voor het leven en de ge zondheid hebben vervuld. Daarenbo ven is men wellicht 'ook geschrokken van de consequenties van het amen- dement-Mevr. de VriesBruins. Maar ook al laat men al deze argu menten zeer zwaar wegen, dan getuigt de beslissing van j.l. Donderdag van een vriendelijkheid tegenover de Anti revolutionairen, die wij de laatste maanden niet gewoon waren. Onzerzijds kan het niets anders dan een aansporing zijn tot het voort zetten van onzen beginselstrijd. Wij moeten de tegenstelling der be ginselen scherp doen zien. Dus voort gaan om achter den voorhang van mooie woorden den aard en het we zen der revolutionaire beginselen te blijven herkennen. Daartegenover moet de kracht der christelijke beginselen getoond. Zoo wel wat den inhoud dier beginselen aangaat, de ordinantiën Gods. als wat hun vrucht betreft voor het leven. De samenwerking der Christelijke partijen heeft de vrijheid van cons ciëntie gebracht en gehandhaafd, het sociale leven gesterkt, den staat en de maatschappij meer dan eens in de ure van gevaar behouden, onze verdedi ging nog bewaard, gekeerd de door werking der revolutionaire ideeën. De samenwerking dei* Christelijke partijen moet dus bevorderd, en dat c A stevige basis van goed overleg. On ze partij heeft aan die samenwerking ook hare offers gebracht. Zij streeft rrr"- ~"vhan aaft .aar zelf standigheid en hare beginselen. V De Schuttevaer, Men kent de geschiedenis. Eenige koene Hollanders hebben het plan opgevat nu eens aan de wereld te toonen, dat er een wijziging moet komen in de voorziening van red dingsmiddelen van onze zeekasteelen De ramp van de Principessa Mafalda had bij vernieuwing bewezen, dat de gewone reddingsbooten goede dien ste i bewijzen bij. goed weer en ingeval het schip langzaam ten onder gaat. Maar zoodra het weer onstuimig is en het schip zware slagzij heeft, wordt het te water laten van de reddingsboo- t.*n moeilijk en levensgevaarlijk. Dan ook is redding in open zee schier on mogelijk. De Schuttevaer nu is een reddings boot die is uitgerust op een wijze, waarmede men eenigen tijd zonder le vensgevaar den oceaan kan bevaren. Waarin de passagiers warm en veilig geborgen kunnen worden en waarme de men zelfs dagenlang is een bepaal de richting varen kan. Om dit te bewijzen waagt men een tocht van Rotterdam naar New-York. Het eerste gedeelte van de reis tot En geland leverde reeds zeer groote be zwaren op. De radio-uitrusting moest gewijzigd worden het en personeel ge deeltelijk veranderd. Thans is het tweede gedeelte aan gevangen. Maar nog is Engeland niet uit het gezicht, of weer is het scheepje ip.m pvrrii een haven binnen^eloopen. Schoon het doel sympathiek is rijst toch de vraag: Waarom deze hopeloo- ze poging? Wil de menschheid zich in derdaad niet anders meer dan door dergelijke levensgevaarlijke experi menten laten leeren? Telkens en telkens lezen wij van Oceaanvluchten, van snelheids- en hoogterecord verbeteringen, van ge- vaarliik'é erimenten op chemisch gebied en nu ook van dezen Oceaan- tocht per reddingsboot. Wij gelooven dat op deze wijze aan den tijdgeest geofferd wordt op een wj;"e die ons onherrroepelijk in de ab solute macht van dien tijdgeest zal overleveren. STADSNIEUWS. NIEUWE KLINIEK GEOPEND. Wederom is op het terrein van het Nieuwe Academisch Ziekenhuis een nieuw gedeelte in gebruik genomen, namelijk het gebouw voor de kliniek van de keel-, neut en oorheelkunde van Prof. Ivan. In ver band met de pas plaats gehad hebbende ■ffioïeele overdracht van het Ziekenhuis gebouwen-complex had de ingebruikne ming zonder eenige officialiteit plaats. ISRAëLIETISCH WEES- EN DOORGANGSHUIS. Voor het Centraal Israëlietisch wees- cn doorgangshuis „Magseh-Lajesoumiem", Stille Rijn alhier, is een nieuw gesticht dringend noodig. Het huis, waarin thans een dertigtal kinderen worden verpleegd, voldoet niet aan de behoeften, sterker zelfs, biedt een gevaar. Het huis i9 veel te klein voor de ver pleging en verzorging van dertig kinde ren. Zoo zijn er geen leskamers, waar de grootere meisjes en jongens hun huiswerk kunnen maken en waar tevens gods dienstonderwijs gegeven kan worden. Ver der is het een euvel, dat de woonruimte voor de kinderen bestaat uit maar één zaal, waarin zij moeten eten, spelen en leeren, iets dat uit hygiënisch oogpunt een wantoestand te noemen is. Een tuin, voor een weeshuis onmisbaar, ontbreekt. Provisie en brandstof kunnen niet opge daan worden wegens gebrek aan berg ruimte. Ten slotte is er beneden slechts één W.C. voor 30 kinderen! De slaapzalen van kleine en groote jon gens zijn veel te klein. Ziekenkamers (één voor jongens en één voor meisjes) ont breken geheell Er is slechts één kleine badkamer, die niet alleen als zoodanig dienst moet doen voor jongens, meisjes, directie en personeel, maar tevens ge bruikt moet worden tot berging van al het lijf- en huishoudgoed. De naaikamer is veel te klein, bergruimte is er niet, evenmin al9 gelegenheid tot strijken of mangelen, hetgeen daarom in de badka mer gedaan moet worden! De toestand is alzoo niet alleen moei lijk, het is onverantwoordelijk om hem voort te zetten. Ten spoedigste moeten dus de maatre gelen worden genomen om een nieuw huis te bouwen. De grond daarvoor is in het bezit van genoemde vereeniging, ook is een begin gemaakt met de vorming van een bouwfonu° van 100.000. In het Comité van aanbeveling hebben ziting: de opperrabb jnen in Nederland; voorts de heeren Mr. Dr. J. H. Donner, Minister van Justitie; Mr. A. van de Sande Bakhuyzen, burgemeester onzer gemeen te; J. R. Snoeck Henkemans, voorzitter van de Algem. Armencommissie; de leden der Centrale commissie tot de Algem. Za ken van het Ned. Israël. Kerkgenootschap* de heer Aug. Belinfante, voorzitter van de Hoofdcommissie voor de Zaken van het Port. Isr. Kerkgenootschap, en Mevr. C. WysenbeekFranken, voorzitster van den Joodschen Vrouwenraad, Amsterdam. ONSCHULDIG VERDACHT. Wij lezen in „Het Haagsche 'rolk": Woensdag j.l. maakten we reeds met enkele woorden melding van de onts'em- ming die in de kringen van het Postper- soneel te Leiden heerscht, over de publi catie van het tegen een brievenbesteller gerezen vermoeden van oneerlijkheid. Deze besteller zou een poststuk afkom stig uit Amerika hebben achtergehouden, omdat hij veronderstelde, dat deze brief papiergeld bevatte. De autoriteiten achtten het niet alleen noodzakelijk, oroces-verbaal hiervan te la ten opmaken, neen, bovendien verstrekte de politie daarvan aan de pers een be richt, waarbij 's mans initialen genoemd werden. De burgerlijke pers maakte daarvan een gretig gebruik en plaatste dit bericht. Achteraf blijkt nu dat 't geval van on- schuldigen aard is en dat de schijn te gen den besteller was! Maar ondertusschen heeft men den man en z'n gezin een paar beroerde dagen be zorgd en zulks wel op grond van een bloot vermoeden, 't Is ook maar 'n mi nimumlijder, nietwaar? De autoriteiten mogen hiermee 'n lesje gekregen hebben, dat ze niet al te licht vaardig hun personeel aan de publieke verachting moeten prijsgeven. In 't bijzonder geldt dit voor de politie zelf, die toch in gevallen, welke voor haar onaangenaam zijn, ook niet direct het middel der publicatie aangrijpt! Daarvan weet elk Leidenaar wel eenige recente voorbeelden te noemen! Het afdeelingsbestuur van den Centra- len Nederlandschen Ambtenaarsbond heeft deze gelegenheid aangegrepen, om den directeur van het postkantoor te verzoe ken publicatie van dergelijke feiten te verhinderen, zoolang de schuldvraag nog onopgelost is. JAARFEEST M.V. op G.G. „V. O. K." Vrijdagavond hield de Meisjesvereeni- ging op G. G. „Voor Onzen Koning" haar jaarfeest in de groote zaal van het Nut. De opkomst was goed. De presidente, Mej. Moene, opende even over acht de bijeenkomst met te laten zingen Ps. 138 1 en gebed, waarna gele zen werd 1 Tim. 4. Naar aanleiding van dit Schriftgedeelte, waarin voorkomen de woorden: „Niemand verachte uwe jonk heid, maar wees een voorbeeld der geloo- vigen in het woord, in wandel, in liefde, in den geest, in geloof, in reinheid'hield Mej. Moene een korte openingsrede, waar in spr. vooral wees op de verantwoorde lijkheid van de jeugd. liet is momenteel nog de tijd van bloesem, maar die bloe sem zal vrucht moeten dragen. De Schrift zegt: Wees een Voorbeeld en zij leert dat tot nut van onszelf en anderen. Er moet een oefening zijn in de godzaligheid en daarom moet gebruik gemaakt worden van alle schepsel Gods. Spr. eindigde met de hoop uit te spreken, dat elk der leden afzonderlijk zal leven in Christus tot heil van zichzelf en anderen. Daarna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma, dat zeer rijk voorzien was. Buiten de jaarverslagen van secretares se en penningmeesteresse kwam daarop voor een inleiding over „Esther", door mej. Hoogervorst, terwijl verder de avond gevuld werd met een tableau, voorstellen de „Die Lorelei" en een schilderijenten toonstelling, die uitstekend werkte op de lachlust van de aanwézigen, en verder met zang en recitatie. Een der leden hield een bloemlezing uit de werken van groote mannen, waarin verschillende leden hun eigenaardigheden konden terugvinden. Namens den kerkeraad werd de ver eeniging gecomplimenteerd door den heer v Weeren op de hem eigen leuke wijze. Het was alle9 bij elkaar genomen een prettige avond. UITBREIDING BROCKWAYBUS-DIENST LEIDEN—HAARLEM. Met het oog op het zomerseizoen en ten gerieve der diverse gemeenten langs de lijn heeft de H.B.B.M. aangevraagd om haar doorgaanden dienst LeidenHaarlem zoodanig uit te breiden dat zonder onder breking elke 30 min. een Brockwaybus vertrekt vanuit Leiden van 7.30 v.m. tot 11.30 n.m. en vanuit Haarlem van 6.30 v.m. tot 10 uur n.m. Daardoor wordt binnenkort geheel tege moet gekomen aan het thans heerschende bezwaar dat op sommige vroege en late uren slechts eenmaal per 60 min. reisge legenheid bestaat. GEREFORML£RDE GEMEENTE. Ds. J. Överduin te ^V'erkendam heeft voor het op hem uitgebrachte beroep naar de Geref. gemeente alhier beJankt. PRIJSSCHIETEN MET 3UKS. Deze wedstrijden, georganiseerd door de Leidsche Burgerwacht, worden gehou den in de Schietzaal Morschpoort-Kazer- ne op Vrijdag 20 April 1928 te 8 uur n.m. Er zal geschoten worden in 3 afdeelin- gen: Afd. A. Leden van de Leidsche B. W., die op buks in 't jaar 1927 en 1928 een prijs hebben behaald. Afd. B. Leden van de Leidsche B. W„ die op 1 Jan. 1928 den 60-jarigen leeftijd nog niet bereikt hebben en niet vallen onder afd. A. Afd. C. Leden van de Leidsche B. W„ die op 1 Jan. 1928 den 60 jarigen leeftijd of hoogeren leeftijd berükt hebben. In alle Afd. schieten de schutters 10 pa tronen (desgewenscht 1 proefschot',. Hou ding knielend. De IC patronen moeten achter elkaar geschoten worden. Er wordt geschoten op Bulcschijf (5 visuels, telling 12—20). Vrijdag 27 April i928 schieten om den kampioensprijs. Er wordt dau geschoten op dezelfde schijf als hierboven aangege ven, zelfde houding; elke vchutter schiet 15 patronen achter elkaar (desgewenscht 1 proefschot). LEIDSCHE SPAARBANK. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige maand (Maart) ingelegd 392.693,18, terugbetaald 442.927,32; 351 nieuwe inleggers zijn ingeschre ven en 76 boekjes werden geheel uit betaald. Het tegoed der 16.637 inleggers, in clusief 305 deelnemers aan den Af- haaldienst, bedroeg einde Maart 6.840.152,74. In 913 posten is in deze maand door den Afhaaldienst 1.758 ontvangen. GEVONDEN VOORWERPEN. Huissleutels, portemonnaie met in houd, rijwielbelastingplaatje in etui. rijwielbelastingplaatje, steeksleutel, handschoenen, ijzeren petroleumvat, spoor met riem, vulpenhouder, gouden damesringetje, konijn, gouden zegel ring, studieboekje „Gemakkelijke Ver talingen", motorbril in etui, paar sok ken, autonummerplaat H 50440, reken boekje, damesschoen, gouden broche (half maantje), fototoestel in foudraal, rijvvielpomp, notitieboekje, broche, zilveren dameshorloge, zilveren hee renhorloge met ketting, doublé broche, windkap van een rijwiel, zilveren hals ketting met medaille, damestaschje (door 2 dames laten liggen in een vrachtauto). autonummerplaat H. 48420, kralen halsketting, leesboek ,.De Fransche Koopmanszoon", porte feuille inli. tramkaart LeidenNoord- wijk, fitterstang, motorsleutel, vesti- hulemat, gymnastiekschoen, paar gymnastiekschoenen, vetspuit „Teca- lemite", geborduurde kussen, strijk ijzer, winterjas (jekker), schooltasch van T. Wetselaar, bril met doublé ha ken, portefeuille inh. quitanties, da mestaschje inh. wit bontje, pakje inh. 2 nieuwe handdoeken, zilveren dames armbandhorloge, etui met schrijfbe hoeften van H. A. Jansen, teekening van een injecteur, zilveren vulpotlood, schroevendraaier, honden. Gevonden in de Electrische Tram (Stadslijn): Parapluie, portemonnaie met inhoud, bankbiljet k f 10, vulpot lood. Gevonden in het Postkantoor: Paar handschoenen, brilétui, zakwoorden boekje, 3 wollen damesonderlijfjes, heeren-handschoen. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen ten Politiebureele alhier, eiken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag, tusschen 1 en 3 uur n.m. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Willem Marinus, zv. W. M. van Rijkom en A. A. Vellekoop Christina Elisabeth dv. P. W. v. den Heuvel en A. A. de Roos Gerardus Jozef, zv. M. A. van Diemen en G. A. Meijer Johannes Jhozevius, zv. J P. van Noord en E. C. M. v. d. Ven Wilhelmus Hendrikus, zv. J. T. Markus en J. C. Witteman Anton Jan, zv. J. E. de Meijier en N. J. Sprik Leendert, zv. D. Klein en J. Tasseur Hendrika, dv. A. La Lau en P. Siere Anna, dv. J. Ligt- voet en P. Rietbergen Immetje, dv. C. de Groot en R. J. Schuilenburg Maria Theresia, dv. J. van Teylingen en M. M. v d. Heemst Marie, dv. H. W. van Oos ten en M. Pijnakker Albertus Jacobus, zv. J. A. van Zanten en J. G. W. Tukker Johanna Geertrui da, dv. G. Zuurdeeg en M. J. Dol Johanna, dv. J. A. van Haarlem en M. van Weeren Johannes Theods. Maria, zv. J. A. Vink en W. v. d. Ploeg Jannetje, dv. L. Jansen en J. Schroef Jannie, dv. G. F. Huner en J. Eichhorn Petrus, zv. P. van Hecke en A. Onvlee Alida, dv. J. F. van Loe en G. Blansjaar Abraham, zv. W. van Leeuwen en J. P. van Os Elisabeth Ma ria, dv. A. v. der Heer en C. v. der Horn Nicolaas. zv. J. de Geus en L. de Graaf Jacob, zv. J. de Geus en L. de Graaf Zwana, dv. P. Kruit en Z. Vermëer Hendrik Anton, zv. H. A. Veldhoven en A. Verplancke Paul Jacobus, zv. J. H. F. Vermond en C. M. Onderwater Gerar- dina, dv. L. Bogaards en J. van Evert Jacoba, dv. J. Peters en M. Kranenburg. Ondertrouwd: C. Toebes, jm. 30 j. en J. C. v. d. Wijn gaard, jd. 33 j. J. G. H. Holsheimer, gesch. 33 j. en D. Janssen, jd. 23 j. C. A. de Boer, jm. 24 j en G. Koet, 23 j. J. C. Dorrepaal, jm. 27 j. en A. v. Noort, jd. 24 j. L. Verhoeven, jm. 47 j. en E. M. Vorst, wede. 39 j. K. A. K. Bredewold, jm. 21 j. en J. J. Kloos, jd. 20 j. A. v. Halem, jm. 25 j. en A. M. E. Goossens, gesch. 29 j. P. H. Huizinga, jm. 23 j. en G. A. Bekke, jd. 22 j. H. P. Panne- koek, jm. 26 j. en M. Sieval, jd 23 j. Gehuwd: C. Brouwer, wedr. en J. M. Blóte, jd. N. A. Muusse, jm. en H. E. Nieboer, jd. P. J. de Water, gesch. en A. P. M. v. d. Berg, jd. P. Z. Dreef, jm. en A. Phi- lippo, jd. A. Spierenburg, jm. en C. C. Baart, jd. P. Sierat, jm. en H. Broers, jd. P. Lagas, jm. en C. Fuchs, jd. P. H. HiDtzbergen, gesch. en W. Baart, wede. Overleden: P. van Tilv. Egmond, vr. 40 j. B. M. de Graaff—Kranenburg, vr. 27 j. J. L. v Dijk, dr. 3 j. C. C. Bink—v. d. Schaft, gesch. 76 j. D. Favier, dr. 20 j. W. J. PieterseBos, vr. 38 j. J. Blansjaar, wedr. 79 j. D. Vonkv. Oostrom, vr. 55 j. H. Geskus, dr. 8 mnd. G. Coene, zn. 51 j. A. Christiaanse, man 64 j. J. N. de Man, man 70 j. J. du Pon, man 77 j. F. van Zanten, dr. 12 j. K. Vonk, zn. 21 j. M. DuivermanBol- stier, wede. 94 j. C. W. Dirksev. Bor- selen, vr. 70 j. V. de Bolster, wedr. 52 j. W. Mulder, man 77 j. G. H. den Dubbelden, zn. 2 j. C. Kraay, dr. 5 j. I. Kuiper, man 39 j. A. Hoekmeijer, man 61 j. Gisteravond is aangehouiler ter zake van landlooperij de 48-jarige A. J. K„ die zich reeds enkele nachten bij de politie had aangemeld voor nachtverblijf en zon der middelen van bestaan en zonder in komsten bleek te zijn. Hij zal naar Den Haag worden overge bracht. Gisteravond werd in de Raamsteeg in bewustelooZen toestand aangetroffen Mej. R. Het bleek, dat zij oneenighcid ge had had met haar minderjarige dochter, die tegen haar zin omgang had met den broer van haar man. De as. schoonzoon had zijn a.s. schoonmama, die thans reeds zijn schoonzuster is, op de Vischmarkt een paar zoodanige klappen toegediend, dat zij op weg naar huis in de Raamstraat be wusteloos werd. Per brancard werd zij naar haar woning vervoerd. Belanorijkste nieuws in dit Hummer. Binnenland. Ernstig ongeluk bij den voetbalwedstrijd BelgiëNederland. Er zal een gedenkboek ter gelegenheid van den 70en verjaardag van de Koningin- Moeder verschijnen. Opening van het Krelage-hnis te Haar lem. Bollenland. Aardbeving in Klein-Azië. De arbeidsconflicten in jjuitschland. Nienw tomolt in de Pooische Sejm. De 0cea2nvlacht van de Bremen is de finitief aitgesteld. De Daitsche Rijksdag is ontbonden. BINNENLAND. GRASBOTER. Aan de Koningin is Zaterdag de eer ste grasboter aangeboden door de co- operatieve zuivelfabriek Emaus te Vlaardinger-Ambacht. STENHUIS ZIEK. De voorzitter van het N.V.V., de heer R. Stenhuis moet naar wij vernemen, op advies van zijn medicus eenigen tijd absolute rust houden. DE „SCHUTTEVAER". De „Schuttevaer" is ten gevolge van stormschade te Margate in het Graaf schap Kent in het Zuiden van Enge land binnengeloopen. Het blijkt dus dat de „Schuttevaer" instede van vooruit zelfs achteruit geloopen is. Als het zoo gaat zal Amerika niet bereikt worden. ERNSTIG ONGELUK TE ANTWERPEN. Gisteren is tijdens den voetbalwed strijd BelgiëHolland te Antwerpen een ongeluk gebeurd, dat nog betrek kelijk goed afliep. Het publiek op de staantribune, dat niets van dit voetbalduel wilde mis sen, had zich te veel naar voren bewo gen met het gevolg, dat de druk der bovenste rijen op een gegeven oogen- blik zoo groot werd, dat plotseling eenige honderden personen omlaag schoven. De afsluitingen bogen als stroohalmen en zelfs de laatste hin derpaal, het hooge witte afsluitings hek om het terrein, bleef ter plaatse slechts ten deele intact. Het ongeval, dat na 15 minuten spel ens plaats vond, liet zich aanvan kelijk zeer ernstig aanzien. Onmid dellijk reden Roode Kruisauto's het terrein op om de ernstigst gekwetsten waartoe eenige personen met been breuken behoorden, op te nemen. Door het struikelen over de omgebogen af sluitingen was het aantal beenver wondingen het grootst, terwijl ver schillende dames en kinderen onder den voet waren geloopen. Het publiek hield zich gelukkig bewonderenswaar dig kalm, zoodat een paniek uitbleef. Verschillende doktoren waren dadelijk ter plaatse, waardoor in den kortst mogelijken tijd medische hulp kon worden verleend. Scheidsrechter Braun had den strijd gestaakt en het mag een wonder hee- ten, dat het puuliek uit het noodlotti ge vak niet het veld opstroemde. Wel werden eenige honderden kijkers langs den kant opgesteld, zoodat er veel meer ruimte op de betreffende staantribune kwam. AANTAL KRANKZINNIGEN IN NEDERLAND. Het aantal lijders aan geestesziek ten verpleegd in de Nederl. in inrich tingen heeft onlangs voor het eerst de 20.000 overschreden. In 1914 bedroeg dit aantal 15.000, in 1909 10.000, in 1885 5000. HEEMSCHUT. In het orgaan van den bond Heem schut lezen wij o.m. het volgende: Aan de Lek bij Wijk bij Duurstede staat een prachtige molen. Het rivier gezicht met dezen molen is waarschijn lijk hetzelfde als wat door Duysdael in zijn bekend schilderij is afgebeeld. De molen Ruysdael loopt gevaar te verdwijnen. Een commissie is gevormd onder voorzitterschap van den heer N. van Harpen te Laren, en waarin afgevaardigden van verschillende ver- eenigingen zijn aangewezen. Te Hilegom is een aardig oud brug getje, dat men daar wil afbreken en het water, dat door de brug overspan nen wordt, wil men dempen. Het lijkt Heemschut toe, dat deze schoonheid^ verminking totaal overbodig is, wao om een adres aan den Raad van 1' legom gezonden werd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 1