onlangs in een krantenartikel, dat de bloote knieën der padvinders de beste voorzorgsmaatregel tegen ziekte was. Per soonlijk had ik eenige jaren geleden een -ernstige aanval van rheumatiek en ik •consulteerde den grootsten Londenschen specialist op dit gebied die mij sterk aan raadde om shorts en bloote knieën te dra gen. Hij vertelde mij, dat het blootstellen aan de frissche lucht het beste middel iegen rheumatiek was." Er staat niet bij, tot welken leeftijd bloote knieën prophylactisch werken te gen ziekte. Houdt het bij den volwassen leeftijd op? En bloote ellebögèn? We we ten het niet. Maar jongens; die graag met bloote knieën loopen, kunnen zich nu in elk geval op Engelsche medici beroepen. Uit het Sociale Leven. COLLECTIEF CONTRACT. Tusschen de besturen van de coöpe ratieve vereeniging „Help U zelf" U. A. te Hilversum, en de R. K. en Christe lijke bonden van arbeiders in het bak kersbedrijf, is een collectieve arbeids overeenkomst afgesloten. Het grondloon (bankmannen) is vastgesteld op 34,50 per week. Luxe bakkers en voormannen 35,50, deeg- makerS 36,50, ovenisten 37.50. Verder zijn bepalingen getroffen be treffende de loonen voor broodbezor gers en niet volslagen arbeiders. Voor niet vakkundige arbeiders, arbeids duur, overwerk, schafttijden, regeling halfwassen en leerlingen, plaatsver vanging, arbeid op Zon- en feestdagen. Bij ziekte wordt 26 weken 70 pet. en daarna 26 weken 35 pet. van bet loon uitbetaald. Vacantiedagen 6 per jaar. Eetreffende de overige bepalingen valt nog te vermelden, dat deze over eenkomst aangegaan wordt van één April 1923 tot 31 Maart 1929. ACTIE SLAGERSBEDRIJF. Het conflict in bet Utrechtscb sla- gersbedrijf duurt nog onverminderd voort. De staking in enkele slagerijen vloeit vport uit de houding van een -aantal werkgevers, welke bun personeel heb ben willen verplichten tot het teeke nen van een verklaring, wélke bedoel de, dat zij genoegen namen met de arbeidsvoorwaarden, welke in hun zaak geldende waren en geen behoef te aan een contract hadden. Zulks op poene van direct ontslag. Dit dwangschrift werd dan in de winkelkast opgehangen. Het behoeft geen betoog, dat ver schillende gezellen weigerden dit te teek enen. waardoor onvoorwaardelijk een conflict moest ontstaan. z De gezellenorganisaties hebben op ruimen schaal manifesten onder het publiek verspreid, en kunnen zich in bet algemeen Verheugen in de belang stelling van het publiek, die op ve lerlei wijze haar' sympathie met - het streven der gezellen betuigd. De R. li. werkliedenvereniging, de Christelijke en moderne besturenbon den hebben aan de 13000 georganiseer de Utrechtsche arbeiders, bij deze vak- centralen aangesloten, hun instem ming met de actie der gezellenorgani saties te kennen gegeven. ORGANISATIE VAN S.-D. JOURNALISTEN. Het Volk maakt melding van de op richting va nde Vereeniging van Jour nalisten bij Sociaal-Democratische bladen. Personen, die belast zijn met de commercieele leiding van één of meer partijorganen, of met het toezicht op die leiding, of die lid zijn van bet be stuur der S.D.A.P. kunnen niet tevens zijn lid der vereeniging. Het besuur is als volgt samenge steld: J. J. de Roode, voorzitter; Hes- sel Jongsma, onder-voorzitter; C. Rotmans, penningmeester; Ed. Polak; en A. Luikinga, secretaris. UIT ONZE INDIEN. BECROOTINB 1929. De begrootingsvergadering, waarin de begrooting voor 1929 ter sprake zou komen, is uitgesteld tot 24 Maart. Het Bataviaansch Nieuwsblad meldt dat volgens het voorloopige schema van de begrooting voor 1929 de gewo ne dienst een tekort aanwijst van 40 millioen gulden. Buitengewoon is zeer laag gehouden met een eindcijfer van beneden de 50 millioen gulden. Het tekort op gewoon wordt voor een goed deel veroorzaakt door het opbrengen van nieuwe posten, waarvan er, tot een bedrag van 28 millioen gulden, te schrappen zijn docli zekere uitgaven, o.a. voor den aanbouw en vernieuwing van onderzeeërs wordt minstens tien millioen gulden onafwijsbaar geacht. Aangezien het beginsel van een slui tende hegrooting tot eiken prijs ge handhaafd moet worden en geen be- lastingverhooging mag worden door gevoerd, moet ruim 10 millioen gulden op andere uitgaven besnoeid worden. De begrooting gaat nit van de ge dachte, dat de tinprijs gehandhaafd wordt op 140 gulden en daarboven 15 gereserveerd voor uitgaven ineens in overeenstemming met het principe bij de begrooting voor 1928 aangeno men, dat 30 gereserveerd zou wor den. OUD-MINISTER COLIJN GEÏNTERVIEUWD. De heer H. Colijn, lid van de Eerste Kamer, hoofdredacteur van De Stan daard, en zijn echtgenoote 'gijn op 19 Februari met het s.s. Koningin der Nederlanden te Priok gearriveerd. Namens den Landvoogd werden zij verwelkomd door diens adjudant De Stoppelaar, voorts door de heeren Mr. Creutzberg, vice-president van den Raad van Indië, Mr. Trip, president der Javasche Bank, G. W. K. F. de Vayries van Brakell Buys, directeur van de Ned. Indische Handelsbank, C W. D. M. Groskamp, president der Fac torij van de Ned. Hand. Mij., C. Witte- veen, vertegenwoordiger van de S. M. „Nederland", en anderen, onder wie bet Volksraadslid Mr. van Helsdingen. De beer Colijn, in een kort inter- vieuw met een vertegenwoordiger van Aneta sprekend, over het doel van zijn bezoek aan Indië, wij namen reeds een korte mededeeling daarvan op zeide, dat dit was: de afgesleten fijne puntjes van zijn kennis van In dië bijslijpen. „AJs je twaalf jaar weg bent geweest raak je zoo'n beetje er uit. Dan is het noodig de aanraking te herstellen". De bestuurshervorming besprekend, memoreerde hij, dat hij steeds een voorstander is geweest van veel groo- tere eenbeden dan thans de invoering van de nieuwe indeeling van Java te zien geeft. Maar mijn reis strekt nu o. m. om ,in het lich.t van de opgedane ervaring na te gaan. of die meening een wijziging behoort te ondergaan of niet". Wat betreft dé Indische vertegen woordiging bij den Volkenbond zette de heer Colijn uiteen: „Voor zoover mij bekend, is er nooit sprake geweest van een Indische vertegenwoordiging bij den Volkenbond, aangezien alleen de leden van den Volkenbond zulk een vertegenwoordiging hebben, wel voor zoover mij bekend, is er sprake van het aanwijzen van een waarnemer in het Volkenbondsmillieu te Genève, teneinde op de hoogte te blijven van de vraagstukken, waarbij koloniale mogendheden meer in het bijzonder belang kunnen hebben". Volgens het reisplan van den heer Colijn zou hij 28 Febr. te Soerabaia aankomen voor een circa veertien- daagscb bezoek aan den Oosthoek, en daarna bezoekt bij Midden-Java waar schijnlijk tot het einde van Maart; be gin Mei gaat hij naar Zuid-Sumatra, daarna naar de Westkust, medio Mei naar de Oostkust voor veertien dagen vervolgens eenige dagen naar Atjeh en ten slotte op 11 Juni met de „In- drapoera" terug naar Europa, waar hij 28 Juni te Marseille aankomt, om den volgenden dag zich naar Genève te hegeven tot het presideeren van de conferentie van-de economische com missie. UIT DE OMGEVING. TER AAR. De veehandelaar- R. uit Leimuiden reed te Langeraar. met zijn auto door on bekende oorzaak tegen een telefoonpaal, waardoor deze metde zich daaraan be vindende draden omviel. De auto werd vrij ernstig beschadigd. ALKEMADE. Burg. Stand. Geboren Jacobus Jo seph, zv. E. Koek en H. Winters; Johanna, dv. H. Kortenoeven en A. Lamens; Marti- rus Bernardus, zv. J. Cozijn en J. M. van Veen. Overleden: HenrLcus Adrianus Bergman, 7 jaar. Bij het dezer dagen gehouden exa men ter verkrijging van een bewijs van voorgeoefendheid bij den Vrijwilligen Landstorm zijn van de 8 deelnemers uit deze gemeente er 5 geslaagd en 3 afge wezen. KATWIJK. Zaterdagmiddag had de eindwedstrijd plaats van den Bukswedstrijd door de le^ den van de Burgerwacht. Deze wedstrijd liep vanaf 1 Jan. tot 17 Maart. Te 3 uur was het einde van den wedstrijd daar en nam de commandant het yoord die zijn voldoening uitsprak over dezen wedstrijd die in alle opzichten zoo'n mooi verloop had gehad. Vooral wenschte spr. naar voren te brengen dat deze en dergelijke wedstrijden steeds worden gehouden, zon der bezwaar der Burgerwachtkas. Dit dient, zei spr., vooral onder de aandacht van het publiek te worden gebracht, om dat hieromtrent bij velen een misver stand bestaat en men de meening is toe gedaan dat zulks gebeurt uit de subsidie, hetgeen nimmer het geval was. Spr. sprak de hoop uit, dat de leden in het a.s. zo merseizoen eenzelfden ijver aan den dag zullen leggen als dezen winter. Vervolgens bracht de commandant woorden van dank aan enkele personen, die zich verdienste lijk hadden gemaakt tijdens den wedstrijd. Hierna had de prijsuitreiking plaats. De uitslag was als volgt: In klasse A le prijs J. Baalbergen 405 p., 2e pr. E. Schoneveld .402 p. In 3 le pr. Chr. Min nee 390 p., 2e pr. C. van Leeuwen 382 p., 3e pr. J. de Kreek 375 p., 4e pr. J. Meyer 366 p., 5e pr. H. de Boer 349 p. In C L. J. v. d. Valk 370 p., 2e pr. Ant. Ingwer- sen 360 p, 3e pr. A. den Hollander 329 p., 4e pr. A. Parlevliet 286 p., 5e pr. C. Braun 237 punten. De uitslag der geluksbaan was No. 1 E. Schoneveld, No. 2 J. Baalbergen, No. 3 C. van Leeuwen en No. 4 H. de Boer. Deze wedstrijd werd gehouden in de plaats van de vroegere z.g. „Bakhuiswed strijden". Vergadering van den Raad dezer ge meente op Woensdag 21 Maart a.s. des na middags 7.30 uur. Punten van behandeling. 1. Mededeeling van ingekomen stuk ken. 2. Voorstel tot aanvaarding eener schenking. 3. Voorstellen tot verkoop en uitgifte in erfpacht van grond. 4. Voorstel tot verpachting der Rijwiel bewaarplaats met kabinet te Katwijk aan Zee. 5. Voorstel tot het vaststellen van ver ordeningen op de heffing en invordering ven schoolgeld voor L. O. en U. L, O. C. Voorstel van den heer C. van Ton geren tot wijziging der verordening op de heffing van leges, met prae-odvies. 7. Voorstel tot wijziging der verordening op het verhaal van pensioensbijdragen. 8. Voorstel met betrekking tot verdere bestrating van den Vreugdeweg. 9. Voorstel tot het toekennen van een crediet voor den bouw van een garage. 10. Voorstel tot het beschikbaarstellcn van gelden voor aanschaffing van leer middelen van de Hervormde school V. 11. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding krachtens art. 101 der L.O.-wet over 1928. 12. Voorstel tot het verleenen van dis pensatie van het bepaalde bij art. 22 dei- Bouwverordening. 13. Voorstel tot vaststelling van een in structie voor de brugwachters. 14. Voorstel tot wijziging der verorde ning, regelende de samenstelling van het personeel der Gemeentebedrijven. 15. Voorstel tot wijziging der hegroo ting 1928. 16. Adres, houdende verzoek tot wijzi ging der verordening op de zeebaden en het strand; voorstel van den lieer Van Duijn en prae-advies. 17. Voorstel tot wijziging der verorde ning op de Straatpolitie. 18. Rondvraag. Bevolking. Geboren: Arie, zv. J. van Duijn en D. Vlieland; Alida Frederika, dv. W. Ver- hart en A. M. van der Velde; Reindert, zv. G. Krijgsman en E. van Kijn; Lena, dv. C. van Duijn en A. de Jong; Huibertje, dv. J. Guijt en H. Nijgh; Cornelia, dv. D. Meij- vogel en A. Haasnoot; Cornelis, zv. C. van der Plas en C. Vooys; Dirk, zv. A. Vooys en N. Haasnoot; Christiaan, zv. C. J. Snijder en Z. van Duijn; Arendje, dv. J. C. Barnhoorn en M. van Duijvp- bode; Ni- colaas, zv. F. Groen en G. Zwanenburg. Ondertrouwd: Dirk Ketting en Leentje Dubbelaar. Gehuwd: M. Rijnsent en L. de Mol; J. van der Plas en A. Schaap; J. J. Gordijn en L. Pronk. Overleden: Jannetje Jonker, echtg. v. A. v. Duijvenbode, 57 j.; Elisabeth Kuijt, wed. v. A. Haasbroek, 68 j.; Dirk Berkhey, echtg. v. B. de Jong, 72 j.; Anna de Best, 16 j., d. v. L. de Best en A. v. Dyijn. NIEUWVEEN. De bestéller der P. en T. geraakte met de fiets in een sloot, waardoor hij een been ernstig bezeerde. Met een auto werd hij thuis gebracht en later naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. NOORDWIJK. Op .het plaatselijk arbeidsbemidde lingsbureau zijn deze week als werkzoe kende ingeschreven 68 personen, t.w, 10 losse arbeiders, .20 handarbeiders, 29 vis- schers, 5 stucadoors en 4 opperlieden. Burg. Stand. Geboren: Arris, zv., G. Waasdorp en J.. duivenvoorde; Maria Cor nelia, dv. D. v. Duyn en A. L. Dohm; Flo rid zv. D. Barnhoorn en A. v. Duyn; Ma rie Edelgard, dv. Mr. J. A. G. Baron de Vos van Steenwijk en M. A. R. S. van der Goltz; Wilhelmina, dv. H. v. Egmond en J. v. Beelen; Gerarda Maria, dv. A. W. B. v. Rliijn en A. M. Aarts. Getrouvvd: A._ L_eenh®er> 27 j. en H. Schlag, 22 j. Overleden: Wilhelmus van den Berg, 48 j., geh. met C. Koemans. ZWAMM2SRDAM. Bevolking. Geboren: Grietje, dv. Dirk den Oudsten en Willempje den Besten; Arie, zv. Flo- ris Bloos en Elisabeth Auguste Gerdes; Gerrigje, dv. Johanrtes Bos en Merrigje van Os. Overleden: Frans van der Waals, 76 j. echtg. van Antonia Kandel; Teunis Dom burg, 80 j. wedr. van Lijntje Uitbeijerse. Getrouwd: Hendrik van den Akker, jm. 22 j. en Tonia Hendrika Braam, jd. 21 j. Ingekomen van: Nieuwkoop, A. W. Vroege, dienstbode, Dammebuurt 48. Vertrokken naar: Zegveld, T. H. Braam Reeuwijk, no. 143, J. van der Laan; Ve- ghel, Heselaarstr, A. Jongeneel en gezin, fabrieksarbeider. GEMENGD NIEUWS. Leege zeilboot op zee drijvende gevon den. De bemanning van het uit Lon den komende s.s. „Wilhelminapolder" zag gisteren 5 mijl bewesten het vuurschip „Maas" een ijzerën roei- en zeilboot leeg ronddrijven. De boot werd op sleeptouw genomen en meegenomen naar Rotter dam. Bij de rivierpolitie kan de eigenaar zich vervoegen. .In de boot werd alleen een hoosvat gevonden, gemerkt K. A. Z. Bestolen in een bankgebouw. Zater dagmorgen was Mej. M. N. uit de le Gij- singstraat te Rotterdam in dienst bij het naaimachinebuis Pfaff aan de Hoog straat in het bankgebouw van Mees op het Beursplein bezig geld te ontvangen. Zij had 25 biljetten van 10 in een acte- tasch geborgen, wilde aan het loket nog eenige honderden guldens in zilver om wisselen en legde de tasch naast zich. Ter wijl zij het zilvergeld natelde moeten de bankbiljetten uit de actetasch gestolen zijn, althans toen zij het zilvergeld wilde opbergen, bleek het bedrag aan bankpa pier verdwenen. Verdronken. Zaterdagmiddag geraak ten twee knaapjes in den zeer diepen vij ver van het Witwaterbosch te Kollum. Toen spoedig daarop de heide jongens op het droge waren gebracht, bleken de le vensgeesten bij den 10-jarigen C. Hoog- hiem reeds geweken. Toepassing van kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. De andere jongen kwam er met een nat pak af. Aan brandwonden overleden. Te Nij megen is aan de gevolgen van brandwon den overleden het 1^-jarig dochtertje van den heer Scheepens. Het kindje had brandend vet over het lichaampje gekre gen. Brand. Te Herpen is de woning, be woond door den arbeider Th. Kochcn, door onbekende oorzaak tot den grond afgebrand. Politie-agent-inbrekers. Men meldt uit Groningen: De recherche heeft gisternacht aange houden twee politie-agenten, n.l. den 30- jarigen W. T. B. en den 31-jarigen J. II., die op heeterdaacL door haar betrapt wer den bij het plegen vali een inbraak met een valschcn sleutel in de werkplaats van den sigarenfabrikant S. in de Em- mastraat te Helpman. Reeds vaker werd daar ingebroken en zijn er sigaren en sigaretten gestolen. De daders zijn uit hun functie ontslagen en ter beschikking der justitie gesteld. Zij hekenden op hun nachtelijke sur veillance-tochten in de werkplaats te zijn binnengedrongen én de rookartikelen te hebben buitgemaakt. Te vondeling gelegd. Te Ten Essen onder Iloensbroek is een kindje van on geveer 5 weken gevonden. Naar alle waar schijnlijkheid is het te vondeling gelegd door een meisje van 16 jaar. Oude liefde. In Den Ham treedt eerst daags een paar in het huwelijk, waarvan de man ruim 80 jaar en de vrouw 61 jaar telt. Beiden zijn eerder gehuwd geweest. Keus genoeg! L- Voor de betrekking van veerman op de pont over de Turfsingel- gracht te Gouda, hebben zich niet minder dan 224 sollicitanten aangemeld. Voorbeeld ter navolging. Bij een dok ter,'die- bekend was zoowel om zijn prac- tischen zin als om zijn humor, kwam een jong meisje licht gekleed en met ragfijne kousjes. Zij klaagde over ernstige rheu- matische pijnen. Na onderzoek schreef de dokter een recept, waarmede zij naar een apotheek toog. De apotheker las op zijn beurt ernstig het recept, en zeide toen flegmatiek, dat zij voor dit recept een paar deuren -verder moest zijn. De dokter had voorgeschreven een paar stevige wollen kousen en een dikke wol len shawl. De diamantdiefstal te Antwerpen. Een B. T. A.-telegram uit Antwerpen meldt, d.d. 19 dezer: De bondska-nselarij te Weenen zond naar het filiaal van de Nationale Bank te Antwerpen drié groote diamanten, die naar schatting 350.000 francs waard zijn. De diamanten moeten afkomstig zijn van den belangrijken diefstal, welke on geveer twéé jaar geleden gepleegd werd ten nadeele van den Nederlandschen ma kelaar Slier van Amsterdam, die op het Centraal-station te Antwerpen van dia manten ter waarde van verscheidene mil- lioenen franca werd7 beroofd. De voornaamste slachtoffers van dezen diefstal'"zullen opgèroepen warden om de diamanten te onderzoeken en te zien, aan welke personen ze behooren. Kind dood gevonden. Gistermiddag zag een agent van politie een meisje lig gen tegen een woning in het Zeeburger dorp te Amsterdam. Geconstateerd werd, dat de kleine die ongeveer 4 jaar oud was en daar woonde, was overleden. De moeder een weduwe, was afwezig. Het geheele lichaam van de kleine was met blauwe plekken bedekt. Het lijkje is in beslag a*- nomen. De justitie stelt een nader onder zoek in. Overreden en gedood. Gistermiddag omstreeks half vijf is het 2-jarig knaapje F. Roost, aan het Binnen-damsterdiep te Groningen bij het plotseling oversteken van de straat door een vrachtauto gegre pen en gedood- Te Tilburg is de 7-jarige A. H., toen hij achter een wagen heen liep, door een juist passeerenden auto gegrepen en kor ten tijd later overleden. Branden. In het gehucht Leijenbroek bij Sittard zijn de woning, de schuur en de stal van den landbouwer Thijssen, j.l. Zondagnacht afgebrand. Een aantal kip pen kwam mede in de vlammen om. Ver zekering dekt de schade. Door onvoorzichtigheid brandden j.l. Zondag op het haventerrein te Lage Zwa- luwe een aantal rietschelven af van de firma's de Graaf, Lucas en Dubbelman. Met heel veel moeite slaagde de brand weer er in de belendende gebouwen te be veiligen. Aangehouden. Door de Nijmeegsche politie is aangehouden zekere de K. uit Amsterdam, die ook door de Zwolsche politie werd gezocht. De burgemeester van Oisterwijk had zijn opsporing verzocht wegens inbraak en diefstal aldaar ge pleegd. Do K. is gisteren naar Oisterwijk over gebracht. Brand op een Hollandsch Rijnschip. Op de Hollandsche passagiers- en vracht boot Willem I ontstond naar Wolff uit Koblenz seint, in den nacht van Zondag op Maandag brand, blijkbaar door zelf ontbranding van een papier- en gerstla ding, die in het voorgedeelte van het schip was ondergebracht. Het vuur sloeg spoe dig over op een lading bezemtwijgen, die op het achterdek lag opgestapeld. Ten slotte werd het vuur gebluscht, nadat het zich eerst nog meer had uitgebreid. Een groot deel van het schip en lading is vol komen vernield. De bemanning van het schip moest in groote haast de hutten verlaten, die spoedig daarop door het vuur werden aangetast. Inbraak. In de woning van P. v. K. aan de Ruychavenstraat te Haarlem is ingebroken. Uit een secretaire werd een damesportemonnaie gestolen met onge veer 200 en een sigarettendoos met 37.10, alsmede verschillende gouden en zilveren sieraden. De fraude te BoxteL De familie van den voortvluchtigen ambtenaar ter se cretarie te Boxtel, v, d, die fraude pleegde ten nadeele der gemeente, heeft zich bereid verklaard de geleden schade te vergoeden. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Kedaciie.) HET GEZONKEN WOONSCHIP. Geachte Redactie, Met vriendelijken dank voor Uwe bereidwilligheid, verzoek ik u nog maals een plaatsje voor het onder staande. Een woord van bartel ijken dank aan de Leidsche burgerij voor de medewerking, waardoor we aan het gezin, waarvan de woning weg dreigde te zinken, afdoende hulp kun nen bieden. Vroegen we in ons laatste schrijven nog 300, we hebben meer nog, n.l. 365,50 mogen ophalen. Men kan dus weer constaleeren hoe veel of we door samenwerking kunnen bereiken om het leed van onze naas ten weg te nemen. En dit wel, zonder dat dit ons altijd individueel gevoeli ge offers behoeft te kosten. Voor de aardigheid volgt hier een specificatie van de muntstukken, waarmede dit bedrag bijeen kwam; 73 halve centen 0,39 6116 centen 61,16 1804 2y* cent stukken 45,10 500 stuivers 25,— 1553 dubbeltjes 155,30 202 kwartjes 50,50 15 guldens 15,— 1 rijksdaalder 2,50 Bezorgd aan giften 101,50 Te zamen 456,45 Bij de laatste post is meegeteld 3 van Dr. P. P.-S, 1 Ds. W., 2,50 J. W., en 1 van R. E., die nog bezorgd werden en nog niet vermeld waren. Ook al moest een gedeelte van de stad onbewerkt blijven, omdat we dit maal over weinig heeren en dames be schikten, zijn we toch gekomen waar we wezen wilden en dit is ten slotte voldoende. Welk een blijdschap voor U allen, als straks de ouders en denk eens aan die tien kleinen hun woning weer betreden kunnen, omdat de draagkracht der liefde sterker blijkt te wezen dan het geweldige draagver mogen van bet water van den Morsch- singel. Nogmaals: veel dank! Alleen nog de opmerking, dat, als we gelijk we gewuon zijn een maal in de maand bij u komen voor de morgenvoeding en de verpleging onzer arme kinderen we hopen nu niet afgewezen te worden met de opmer king: U is pas geweest! Want dan wordt ons teliuis de dupe en dat mag niet. en zult u ook niet wenschen, vrienden! VAN DER HORST. P.S. De penningmeester van onze kinderbescherming vraagt mij te wil len verantwoorden 3, tijdens de kin dervoeding ontvangen j.l. Zaterdag morgen door den beer B. W. MOENE, Oude Rijn 114. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. LEERDAM, R'dam naar New-Orleans 18 (v.m.) Tampico. CARDIGANGSHIRE, Vancouver naar Rotterdam, 27 te Los Angeles. ROTTERDAM, Alexandrië n. R'dam, 19 (3 n.m.) te Venetië. NEBRASKA, Vancouver n. R'dam, 15 van Tampico. HOLLAND—AFRÏKA-LIJN. NIJKERK (uitr.) 18 te Zanzibar. AALSUM (thuisr.) 18 te Marseille. RANDFONTEIN (thuisr.) 17 te Duin kerken. SUMATRA (uitr.) 18 te Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. MARKEN (uitr.) 18 te Bordeaux. ALRIREO (uitr.) 1G v. Batburst. ALCHIBA (uitr.) 17 v. Adda. DELFLAND (thuisr.) 19 te Bremen. HELDER (uitr.) 19 e Seccondee. KILSTROOM (thuisr.) 17 v. Freetown. REGGESTROOM (thuisr.) 18 v. Sec condee. SCHELDESTROOM thuisr.) 19 van Libreville. SIRRAH (uitr.) 17 v. Lome. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ORANIA thuisr.) 18 v. Las Palmas. AMSTELLAND (uitr.) 16 te Montevid. FLANDRIA, 17 v. A'dam te B.-Ayres. S ALL AND uir.) p. 17 (n.m.) Finis terre ROTTERDAMSCHE LLOYD. MEDAN, 18 v. Batavia te Soerabaja. PALEMBANG (uitr.) 18 te Suez. Madioen (uitr.) 18 v. Antw. p. 18 Vliss. KOTA INTEN uitr.) p. 19 Ouessaiit. SIANTAR, 18 v. R'dam te Hamburg. 1NSULINDE (thuisr.) 18 v. Belawan. MENADO (huisr.) 18 v. Belawan. SOEKABOEMI (thuisr.) 18 te Suez. BUITENZORG (uitr.) p. 18 Perim. KERTOSONO (thuisr.) 19 te R'dam. TAB AN AN (uitr.) p. 18 Kaap Del Arml TJERIMAI (thuisr.) 19 v. Port Said. BONDOWOSO (uitr.) p. 18 Perim. BANDOENG thuisr.) p. 19 Perim. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". P. C. HOOFT (thuisr.) 18 v. Algiers. CHR. HUYGENS (uitr.) p 17 Aden RIOUW (uitr.) 18 v. IJmuiden. JOHAN DE WITT (uitr.) p. 19 Gibralt. KARIMOEN (thuisr.) p. 18 Perim. ROTTI (uitr.) 17 v. Sabang. PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) 18 te Batavia. SALEIER (thuisr.) 17 v. Batavia. SOEMBA (thuisr.) 19 v. Genua. KON. PAKETVAART MIJ. HOUTMAN, 17 v. Singapore n. Bat. THEDENS, R'dam n. Batavia, p. 19 Ouessani.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6