Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat a. M. Kapteyn te Leiden, een ver zoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Lange- gracht 232; b. Jac. Schipper te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van al coholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in perceel Morsch- weg No. 7. Leiden, 9 Maart 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. zag wordt misbruikt. Spr. wenscht niet dat deze jongelui worden veroordeeld tot zes maanden met aftrek van preventief, zoodat ze dadelijk worden vrijgelaten, maar hij wenscht, dat ze buiten vervol ging worden gesteld, zoodat ze geheel vrij uitgaan. Deze menschen zijn geen raddraaiers, maar zij zien den dageraad eerder dan de groote Indonesische massa en willen deze vóórgaan.- Verband tusschen de in Indiê plaats gehad hebben onlusten en het optreden der vereeniging Perhimpoenan Indonesia heeft men niet kunnen aantoonen: het is trouwens niet aawezig. Deze jongelui hebben overigens slechts gevolgd, wat hier te lande praktijk was. Zoo citeert spr. uitlatingen van den heer Verviers in het tijdschrift „Katholieke Staatkunde". Deze „Mussolini in zakfor maat" aldus spr. liet zich wel zeer opruiend uit en zeide bijv. dat men ma ling kon hebben aan wat een of andere Jan Klaassen in de Grondwet heeft ge schreven. Dat werd nota bene gezegd door een privaat-docent van de Leidsche universi teit. Aan vervolging is echter niet gedacht. Ten slotte zou spr. nog een blik moeten werpen op andere motieven. Is niet zoo vraagt hij het geheele Nederlandsche beleid in Indië altijd op een ander doel gericht geweest dan op het belang van Indië zelf? Wij zijn ruim irie eeuwen ge leden heusch niet naar Indië gegaan om er orde te brengen, maar om er peper, kruidnagelen en koffie vandaan te halen. Spr. constateert ten slotte, dat hier voor vier personen een totaal van 10 jaren ge vraagd wordt. Men heeft niet geweten wie de eigenlijke schrijver was en neemt nu maar het geheele bestuur. Het schijnt als of de officier gemeend heeft zoo'n zware straf te moeten vragen omdat de zaak anders geen voldoende gewichtig cachet zou hebben. Spr. eindigde met een beschouwing voor te lezen uit een werkje van prof. Snouck Hurgronje, die het geen wonder acht, dat men in Indië vreest voorrassenjustitie, en die opkomt voor een zuiver rechtsge voel. Het gerecht aldus spr. veile wel vonnissen, maar bewijze geen lakeien diensten. Spr. vraagt ten slotte de rechtbank, de verdachten in vrijheid te stellen. Spr., die deze zaak gevoelt als gold het zijn per soon, hoopt, dat de rechtbank spoedig zal beslissen. De president vraagt den verdachten of zij ook nog willen spreken. Verdachte Hatta antwoordt bevestigend. Te 6.40 wordt de zitting verdaagd tot heden half twee. BUITENLAND. DE VOLKENBONDSRAAD. De dag van gisteren. In den Volkenbondsraad hebbm Apponyi voor Hongarije en Titulescu voor Roemenië gisteren hun stand punt ten aanzien van het Hongaarseh Roemeensche geschil uiteengezet. De kansen voor Spanje'slid blijven van den Volkenbond schijnen gunstig te staan. Wat Brazilië betreft, is men minder optimistisch gestemd. Na de gistermiddag gehouden zitting van den Volkenbondsraad begaven zich alle leden, met uitzondering van Titulescu, in de werkkamer van den secretaris-generaal, waar een bespre king plaats vond, welke 1% uur duur de. Omtrent hetgeen daar besproken werd, wordt een strikt stilzwijgen in acht genomen. Uit de afwezigheid van Titulescu kan evenwel geconcludeerd worden, dat getracht is, een oplossing te zoeken voor het Roemeensch-Hon- gaarsch optanten-geschil. Waarschijnlijk zullen heden de voor stellen van den Raad bekend worden gemaakt. DE CONFERENTIE OVER TANGER. De uitnoodigingen overhandigd. De gezanten van Frankrijk en Span je hebben aan Mussolini een gelijk luidende nota overhandigd om Italië te verzoeken een gedelegeerde te zen den naar de conferentie over het ac- coord inzake Tanger, die 15 Mrt. bij éénkomt. Italië zal zich laten vertegenwoordi gen door zijn gezant te Parijs. DE ACTIE VAN IBN SAOED. Geen heilige oorlog. Het secretariaat van de regeering van Palestina deelt mede. dat geen van de geruchten uit Basra en Jerusa lem, volgens welke Ibn Saoed den hei ligen oorlog zou hebben verklaard, be vestigd wordt. DE WERKLOOSHEID IN DE VER. STATEN. Volgens schatting 4 millioen personen werkloos. Dezer dagen heeft de Amerikaansche Senaat den Minister van Arbeid opge dragen, een onderzoek in te stellen naar den omvang der werkloosheid in de Vereenigde Staten. Het blijkt, dat de Amerikaansche bladen zich thans met dit vraagstuk bezig houden;zij maken» melding van gevallen van werklooze mannen, die te New York op straat ten gevolge van verhongering dood zijn gevonden. Walker, de burgemeester van New York, heeft Dinsdag vertegenwoordi gers van 040 maatschappelijke orga nisaties ontvangen om met hen het werkloosheidsvraagstuk te bespreken. Bij het debat in den Senaat over de werkloosheid, stelde Senator Wagner het aantal werkloozen in Amerika op totaal 4 millioen, hetgeen zou neerko men op een werklooze op elke tien loonarbeiders. Indien deze schatting juist is, dan beteekent dit volgens Senator Wagner dat minstens 12 millioen menschen rechtstreeks gebukt gaan onder de ge volgen van de thans heerschende werkloosheid. HET BERLIJNSCHE METAAL CONFLICT. Een bemiddelingsvoorstel. De bemiddelingskamer, welke is in gesteld. om een bijlegging in het con flict in de Berlijnsche metaalindustrie te bewerkstelligen, heeft bij meerder heid van stemmen een voorstel aan genomen, dat aan de werkgevers en werknemers ter goedkeuring zal wor den voorgelegd; voor hedenmiddag 4 ui^r moet een besluit worden genomen De werknemers verwerpen de uitspraak. Het bestuur der afd. Berlijn van den Duitschen metaalbewerkersbond heeft de arbitrale uitspraak ter bijlegging van het conflict in de Berlijnsche me- talindustrie verworpen. Het standpunt der werkgevers. De Bond van Berlijnsche metaal- industriëelen heeft de scheidsrechter lijke uitspraak aanvaard. NA DE VERWERPING VAN HET ESYPTISCH-ENGELSCH VERDRAG. Studentenrelletjes. Tengevolge van rumoerige demon straties door studenten te Kairo, As- sioet en Tantah gistermorgen, werd een aantal personen, waarbij politie beambten, licht gewond. De rumoerig heid beperkte zich tot stakende studen ten. In totaal werden 23 studenten en 8 politieagenten gewond. RADEK TRACHT TE VLUCHTEN. Te Smolensk weer gearresteerd. Een bericht uit Warschau bevat de tijding, dat Radek uit zijn ballings oord in den Oeral ontvlucht is. Aan de Poolsche grens zou hij echter her kend en onder bewaking naar Mos kou gevoerd zijn. Een nader bericht uit Warschau luidt: Het bericht, dat Radek bij een po ging, om naar het buitenland te vluchten, te Smolensk weer gearres teerd is, wordt hier als volkomen ge loofwaardig beschouwd. DE STAKING TE ANTWERPEN. Uitbreiding van het conflict. De staking van scheepsherstellers te Antwerpen omvat reeds 1300 me taalarbeiders. Aan boord der schepen en in de droogdokken is de staking algemeen en zij begin zich tot enkele ateliers uit te breiden. De arbeiders vragen loonsverhooging en protesteeren te gen de niet-toepassing van enkele be palingen van het contract. IN HET DROOGGELEGDE LAND. De whisky vloeit nog met stroomen 1 Men meldt uit New-York: Niettegenstaande alle maatregelen van de Amerikaansche autoriteiten en niettegenstaande alle propaganda campagnes van geheelonthoudersver- eenigingen, vloeit de whisky nog steeds overal met stroomen, in de ste den zoowel als op het platteland. Zij, die wel een glaasje lusten, kun nen gerust zijn, want volgens officiee- le schatting bedraagt de reserve-voor raad whisky ongeveer 80.000.000 Liter. Sedert de drooglegging is het aantal ziekten zeer toegenomen. Geen won der, als men bedenkt, dat de doktoren door middel van recepten niet min der dan 260.000.000 Liter whisky heb ben .doen uitreiken. In elk geval moet men toegeven, dat al die zieken een geweldigen dorst, hebben gehad, dat zij zoo'n groote hoeveelheid aan kon den. De dranksmokkelaars hebben hun zaken met verrassende snelheid uit gebreid, en zijn nu eerlijke, handel drijvende millionairs geworden. (Dit bericht lijkt ons wel wat ten dentieus gekleurd. RED.) NOODLOTTIGE BRAND IN CANADA. Tien kinderen omgekomen. In de gemeente St. Marie de Beau- che (Quebec) heeft in een particulier woonhuis een noodlottige brand ge woed. Hierbij zijn tien personen: een moeder met haar acht kinderen en de grootvader dier kinderen omgekomen De vader van het gezin poogde te vergeefs zijn dierbaren te redden, doch, daar het huis geheel uit hout was opgetrokken, greep het vuur zoo snel oan zien heen, dat aan redding der ongelukkigen niet meer te den- 1 en viel. De moeder kwam om bij haar po ging om haar kinderen te redden. UIT DE OMGEVING. WASSENAAR. Ds. J. C. Rullmann, thans predikant der Gerof. Kerk van Utrecht heeft het beroep naar de Geref. Kerk alhier in de plaats van Ds. F. A. van der Heijden aangeno men. Deze beslissing vam Ds. Rullmann is niet alleen voor de Kerk van Wassenaar maar ook voor de geheele classis Leiden een felicitatie waard. Ds. Rullmann geniet in het Geref. kerkelijk leven een uitste kenden naam. Ds. Rullmann werd 31 Maart 18T6 gebo ren en in 1902 candidaat. Zijn eerste ge meente was Garijp, waar hij stond van 29 Maart 1903 tot 5 Maart 1911, toen hij naar Berkel en Rodenrijs vertrok. 8 Mei 1913 deed hij intrede bij de Geref. Kerk van Utrecht. Ds. Rullmann is een bekend kerkhisto ricus; we herinneren b.v. aan zijn drie boeken over de reformatie der vorige eeuw („De Afscheiding, „De strijd voor kerkherstel" en „De Doleantie"); ook ver zorgt hij het „Kerkelijk Overzicht" in het Jaarboek der Geref. Kerken. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering Tninbouwvereen. Be Tuinbouw vereen. „Katwijk en Omstreken", hield haar jaarvergadering in „De Kroon". De voorz., dia heer J. v. d. Perk, opende de vergadering en zeide onge veer het volgende: Geachte vergadering. Wij roepen u een hartelijk welkom toe cp deze vergadering en hopen dat brj de besprekingen der voorkomende on derwerpen bij allen deze gedachte voor op zal gaan: „Wat is het belang van onze veiling". L'an alieen kan deze ver gadering waarlijk vrach.bear z.^n. Meest al komen op de .algemeens vergaderin gen zoo ongeveer dezelfde punten ter sprake. Thans zal er echter een voorstel worden gedaan van tamelijk ingrijpen de aard. Het bestuur komt hedenavond bij .u met het voorstel „invoering uni formfust', dat wil zeggen, de voorraad kisten zoodanig uit te breiden dat voort aan alleen in kisten van de vereeniging zal kunnen en moeten worden aange voerd. Zonder op de bespreking van dit punt te willen vooruitloop en, wil ik u echter wel modedéelen, dat het bestuur dit voorstel doet omdat hot van de hiooge noodzakelijkheid daarvan over tuigd is. Reeds enkele jaren heeft deze Klak de aandacht van het bestuur gehajd. maar nog nimmer is het met dit voorstel voor de.r uag goucmen, omdat hiermede eon nogal aanzienlijk bedrag gemoeid is. Zooals u uit de Balans en Exploitatie rekening wel al opgomaakt zult hebben, kunnen we als vereenig'ng over het af- gelooA.en jaar zeer tevroden zijn. De om zet was prachtig en het winstsaldo» is zeer goed. Voor het grootste gedeelte zijn deze gumtige resultaten te dan ken aan die goede prijzon dor vroege aaidappelen, v aardoor de omzst al spoe dig een flink bedrag voor was bij het voorgaande jaar, en deze voorsprong hebben wij ongeveer het geheele jaar kunnen handhaven. Hoe de resultaten geweest zijn der andere producten? De-" ze waren zeer verschillend. Neem b.v. het artikel vroege bloemkool. De prijs was in doorsnee niet slecht te noemen. Echter hadden enkele tuinders in dit gewas nog al veel .last van zoogenaamde draaiharten, waardoor do uitkomst voor »sommigen niet schitterend was te noe men. Peen was over het algemeen niet duur. Roode kool, gele kool en uien wa ren in de aanvang tamelijk goed op prijs en de laatste tija zelfs ongekend duur Be gewassen hiervan waren echter van dien aard dat. de opbrengst toch nog niet mee viel. De eigenheimers stonden goed in het gewas met in het begin een goede prijs, welke echter voor de klei- aardappelen al spoedig t:rug iep tot niet lloonend, in verband met het uitbreken der aardappelenziekte. Ik zal over de verschillende producten niet verder uit wijden, maar laat dit liever over aan de bekende bekwaamheid van onzen se cretaris'. We hebben echter alle reden om dank baar te zijn, wanneer we terugzien op het jaar dat achter ons ligt. Ik weet her wel, dat niet al.en evenveel winst heb ben kunnen boeken, en dat er wellicht onder u zijn die een minder voorspoe dig jaar hebben gehad, dit neemt ech ter niet weg, dat we allen reden hebben tot dankbaarheid. Dank aan Hem, die ons in staat ste.de om te doen datge ne, waartoe we ons geroepen, zagen, en Die ons Zijn i niet heeft ont houden. Hij geve u °Ivn ook dit jaar weer wat ge noodig hebt, lust en kracht .tot uwen arbeid en veel voorspoed in uw bedrijf en uw persoonlijk leven. Dan las de secr. de heer Jac. Wasse naar die notulen. Deze werden goedge keurd. Vervolgens het jaarverslag, aat we hier laten volgen: Geochte vergadering. Wij houden thans onze ióe jaarver gadering, en het is zeker n goede ge woonte te noemen dat in zoodanige ver gaderingen een blik achterwaarts ge worpen wordt om met elkander het ge beurde nog eens in vogelvlucht to door leven. Het veroenigingsleven ging vrjrj- wel zijn gewonen ging. Het ledental steeg tot iio, en h.t zou geen moeite zijn dil geial hooger o te vo:ren, doch het is ons streven oil en diegene tot lid tioe te laten, die zijn bestaan zoekt als tuinder, opdat beslui en niet kunnen worden beïnvloed door personen die hierbij geen direct belang hebben. Er zijn 5 bestuurs- en 2 ledenvergaderin gen gehouden, b :ne\v ns een ons dooi ce N.V. Handelraacl aangebodene f in: lavor.d, wsjar ons de nuttige -werking der- kunstmest is vertoond geworden. Tesluikn vun iig.ijp.nde botceueais er den niet gen.mi n, cn de goede vc. st ndho" d.n tussci.e.i Le t ur en led ©enerzijds, en van hot bostuur tot pel soneei andm zijns mocht blijven om waaid. Deze goede stemming inocht oo~ blijven voortdu.cn tus ch?n bestuur en kooplieden, liet is U b i - u.en dat voor al in den ongrcsbandel van groenten en aardapp hn er b trekkelijk weinig wordt verdiend, zrodat dit meerder© malen moeilijkheden geeft bij de beta Ejngen. Wannejr van deze zijde dan ook wel c.ns wordt geklaagd over den ye.-hiigir.êccter di g en oi zeer wei nig ciedict g.:ext. g lieve men te be denken, dat dtze aansprak: lijk is vooi üiie gelden. Op de vorige jaarvergade ring is yejproken over het wel ox nie' doen handhaven d:r weegbrug, deze vraag behoed; echter thans door do in veering cier wegenb.lasting niet meei te woidien gesteld. D" opbrengst is van then aard ge. wees 1 dat deze eea eeniga zins behoorlijke rente heeft gegeven ,De terreinen en gebouwen hebben. dij jaar weinig aan onderhoud gjkost, hef zou echter niet getuigen van een wijs financieel beleid, wanneer dit bedrag als basis werd aangenomen, daar men vooral mei schoeiing werk soms voor on gedachte uitgaven kemt te staan. Van het verkrijgbaar stellen van kunstmes' is weder ten ruim gebruik gemaakt Voor ruim f19.000,is verbruikt ge worden, em dit bedrag in aanmerking nemende, kan de behaalde winst zeer laag worden genoemd. Het bestuur gaal dan ook van deze gedachte uit dat hei hier geen handelszaak geldt, doch een zoo voordeelig mogelijk helpen der le den. Voor gemeenschappelijke reke ning zijn ook een belangrijke partij te veld goedgekeurde poofaardappeien Eerstelingen, .aangekocht geworden. De varing he?ft ons echter geleerd dat, willen wij hiermede voortgaan heteiseh zal zgn, hiermede veel vroeger re be ginnen, 0111 niet d? kaüB te loopendat de hoogste cijfers zijn uitverkoent. He» omzetcijfer heeft bedragen f 278.538,53 tegen 1240.728,25 in het jaar 1926, een hooger voilingbodrag dus van f37.812,28 Hie.toe hebben de .aardappelen belang riik bijgedragen. Moest jaren aaneen ge klaagd worden dat deze teelt geen loo nend bestaan opleverde, hierop maak te dit jaar zeker een uitzondering. De prijzen zetten brj den aanvang good in. zoowel van Due of York, Eerstelingen als Eigenheimers en bleven tot net einde gehandhaafd. Het gewas dervroe ge aaidappelen was slechts matig, dat der Eigenheimers goed. Van vroege aardappelen werd totaal aangevoerd. 502.400 K.G., van Eigenheimers totaa. 268.750 K.G. Vroege aardappelen gaven een vermindering van het aantal K.G.. JEigenhieimers werden nog nooit tevo ren zooveel aangevoerd. Het is dan ook thans wel gebi-^en at ook in d. m anc Dept.m_\T v.l oendo hoopers voor di~ ari.ke* aanvezg zijn. Hot is dan ook de erva.i g dio het bestuur cr toe heef. georeerd u in -liczo vergadering voor te stellen, het veilen van aardappelen verplichtend te stellen tot 1 October van ieder jaar. Van bcspoen wasd- aanvoer aanmerkelijk hoogeir dan in 1926 en klom tot 460.835 dos, het ver handelde voor de conservenfabrieiken was lager dan vorig jaar. De handel van peen was voortdurend flauw, voor ex vort werd weln'g gevraagd, zoodat de binnenlandsche markten als Amster dam en Den Haag meerdere malen over laden werden. Het voornaamste product der veiling, namelijk bloemkool, stelde teleur, zoowel in het gewas als in kwa liteit en prijs. Hoewel er meer was ge plant dlan vorig jaar, kwamen ruim 200.000 minder ter veiling en de kwali teit was over het algemeen lang niet geljjk aan die van vorige jaren. De voor naamste reden die hiervoor kan wor den opgegeven, is de voortdurende nat te zomer en; nazomer geweest, vooral de inakool heeft hiervan veel geleden. Ook in deze streek komt hoe langer hoe meer, vooral- in de vroege bloemkool, de draaihartigheid voor, een ziekte waar voor de juiste bestrijdingsmiddelen nog niet zijn gevonden. De prijzen zijn niet hoog geweest, toch behoeven degenen die niet al te veel met tegenspoeden heb ben te kampen gehad, niet van verlies gevend te spreken. Van Roode kool kwam ter veiling 68.557 st. en 36.SS3 K.G., deze was evenals het artikel uien, waarvan 129.190 K.G. werd aangevoerd, zeer gevraagd met vo-oitdurend oploo pende prijzen. Ook Gele en Groene kool waren Deter gevraagd dan wij gewoon zijn, en de aanvoeren bedroegen hiervan 70.350 en 19.456 st. Hieruit blijkt dus dat voor en tegsnspoed elkander ook in 1927 hebben afgewssield. Voor de ver ©eniging is het een z?er gunstig jaa^ geweest. De balans en exploitatiereke ning geven u een behaalde winst te zien van bijna f3.400,en daarboven is dan gerekend op een aflossing van 1500 gulden op de Obligatielening. In deze vergadering vraagt nog een belangrql punt uwe aandacht, het is de invoering van uniformfust. Ik wil de besprekingen niet vooruit loopen, maar wel zeggen dat ik hoop dat dit voorstel zal wol den aangenomen. Met het Centraal bu reau dier veilingen, en het Uitvoercon trole bureau, stonden wij steeds in C0(n tact en mochten hiervan veel medio werk in? cnèo -vinden. Hel reclamefonds zond ons pakkende platen over het ge brui!: van greenten en fruit en recep- teal'cl vo de bereiding, welke zijn Onz- blik richt zich thans weder voorwaarts, het nieuwe s^ï soen is ingetreden, het tee'tolan is op gemaakt. maar laat ons bedenken dat wij in alles Gods zegen van noode heb ben. Moge dien zegen dan ook ons deel z\jn in het jaar dat voor ons ligt. (Wordt vervolgd). FAILLISSEMENTEN. gedeponeerd 277 crediteurenlijsten met een totaal passief van 4.298.238.80, waar van preferent ƒ798.857.37. ACADEMIE -NIEUWS. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) Volgens Handelsbelangen werden gedu rende de maand Februari bij de gezamen lijke Griffies in Nederland 123 crediteu renlijsten gedeponeerd met een totaal passief van ƒ1.688.660.33, waarvan prefe rent 386.759.81. Vanaf 1 Januari 1928 werden In totaal Geslaagd voor het Candidaatsexa- men rechten Mej. N. C. Bruinwold Riedel en voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde (hoofdvak phar- macie) de heer J. J. Hagenzieker, bei den Den Haag. Bevorderd tot doctor in de rechts geleerdheid op een proefschrift geti teld: „Periculum est emptoris". Be schouwingen over de gegrondheid van den aanval op classiciteit van dozen Romeinsch-rechterlijken regel, de heer H. R. Hoetink, geboren te Loeboedalam (Deli). Bevorderd tot doctor in de rechts geleerdheid op een proefschrift geti teld: „Oude nog bestaande zakelijke rechten". Mej. J. Ch. de Meyere, ge boren te Doesburg. Geslaagdvoor het doctoraal examen wis- en natuurkunde (hoofd vak dierkunde) Mej. C. J. S. Locher, Leidenvoor het semi-artsexamen de heer J. Kuilman, Leiden. Bevorderd tot arts de heeren F. v. Nouhuys, Scheveningen en Tie- lenius Kruythoff, Delft. MARKTBERICHTEN. LEIBEN, 9 Maart. Veemarkt. Aan gevoerd 693 runderen, 480 kalveren, 979 schapen, 6 stieren, 100225; 273 kalf- en melkkoeien, 215365; 217 vare koeien, 170275; 227 vette ossen, 230 440 (0,571 per Kg.); 6 vette kalve ren, 75—130 (1,20—1,40 per Ivg.); 474 nuchtere kalveren. 69; 390 vette schapen, 3941; 389 weide schapen, 2638; 372 magere varkens, 1640; 40 Londensche varkens, 0.420.43; 80 zouters, 0,300,44; 028 biggen, 410; 2 bokken of geiten. LEIDEN, 9 Maart. Kaasmarkt. Aan gevoerd 47 partijen. Prijzen: Goudsche kaas le soort 5559, 2c soort 5154; Leidsche kaas le soort 4349; 2e.srt. 40—45. Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen 30 par tijen, 1263 stuks, 9024 Kg. LEEUWARDEN, 9 Maart. Veemarkt Aangevoerd 50 enterstieren, 90190; 48 twenterstieren, 190150; 307 vette koeien, 220—370 (0,70—0,92 per Kg.); 1106 melk- en kalfkoeien, 170—390; 295 pinken, 70150; 25 vette kalveren, 55 110. 875 nuchtere kalveren, 511; 624 vette schapen, 2i44; 34 weide schapen, 1830; '1075 vette varkens, 40120; 105 magere varkens, 2040; Londensche varkens 5258: zouters 50—52; 264 vette biggen, 6—12; 38_bok- ken of geiten; 44 paarden, tot. 5050 st. LEEUWARDEN, 9 Maart. Boter. Aanvoer 11/3, 55/6, 1/12. Prijzen: wei- boter 212^-210—192, veilingprijs 205 193, commissie 222, bondsnot. 223. LEEUWARBEM, 9 Maart. Kaas Aanvoer 21253 Kg. Prijzen: Sleutelkaas 4163, Nagelkaas 2940, Goudsche s 5388, Edammer kaas 4496. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morg en van 9 Maart, medege deeld door bet Kon Ne t. Meteor©'-» gisch Instituut te De Bildt. H. B. 772.8 te Stensele. L. B. 754.3 te Toulouse. Verw. tot den avond van 10 Maart: Zwakke tDt matige, N. tot O. wind, afwisselende bewolking, mogelijk nog lichte sneeuwbuitjes, weinig verande ring in temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 761. LUCH- T,_:^ATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 2.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Vrijdag 9- Maart: 6.23 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam^ Berlijn -..••• 59.39*/» Londen 12.12s/,# New-York 2.48 Parijs9.77s/# Brussel 34.65 £iiricb 47.85V# Praa>7.361/, Rome13.14 Madrid 41.521/» Oslo 66-20 Kopenhagen 66-57*/» Stockholm 66.70 Weenen 35.00

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3